J I 'Ineens waren de borden weg; meegenomen, zonder betalen' Plaatselijk nieuw i VERSTOPT? I Geslacht in eigen slagerij Rommelmarkt Poortvliet levert ruim 3700 euro op 1 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 augustus 2012 Nacht zonder dak Hek Vrouwendijk Nieuwe strepen Kreekweg Verkoping Van Vossen viskampioen Uilenshow RIOLERING/AFVOER Spetterfeest Nazomertocht Linda v.d. Velde wint zomervissen Gevel bank lelijk Prijs Vis aan de Markt Competitie klaverjassen Voetbalspelletjes T Stoppelveld brandt Aanbouw Langevveg In de boomgaard Muziekfestival Woningen Sluisweg Collecteren voor het MS Fonds Automobiliste gewond na frontale botsing Op stap met Jopie Meerman in Tholen F I 1 Tholen Thcxilse jongeren slapen van vrijdag 7 op zaterdag 8 september een nacht buiten in een kartonnen doos. Met de ze actie halen ze geld op voor straat jongeren in Kenia die hun nacht altijd op deze manier moeten doorbrengen. De actie vindt plaats op de voormalige oesterputten en is een initiatief van de christelijke hulp- en ontwikkelingsor ganisatie "Tear. Tijdens de Nacht zon der Dak houden de jongeren een vol leybaltoernooi en is er muziek. Opgeven kan via de website nachtzon- derdak .nl/tholen. Een hekwerk van anderhalve meter hoog langs de Vrouwendijk kan er ko men. bleek maandag in de welstands commissie. Het bestemmingsplan is nog eens nagekeken, en een hoogte van anderhalve meter blijkt mogelijk te zijn. Dat is precies wat E. Barth als erfafscheiding wil realiseren. De palen heeft hij al geslagen. Oud-Vossemeer Het waterschap Scheldestromen ver vangt de strepen op Kreekweg. Het is een van de wegen waar 80 kilometer mag worden gereden. De markeringen worden nu opnieuw aangebracht waardcxir de weggebruiker beter kan zien op welk type weg hij rijdt. Het gaat bij de Kreekweg om het stuk tus sen de brug en de aansluiting met de Hiksedijk. De weg wordt er voor afge sloten. Automobilisten worden omge leid. fietsers kunnen tijdens de werk zaamheden gebruik maken van het ernaast gelegen fietspad. Sint-Annaiand Op het terrein van de Bethelkerk wordt zaterdag I september tussen één en vier uur een verkoping gehouden. Die bestaat uit meer dan zestig kra men. Er is van alles te koop: van groente en fruit tot kleding, bloemen, sieraden, hoeden, speelgoed en ca- deau-artikelëh! Aan de kinderen is ook gedacht. Zo is er een springkussen en paard en wagen. Verder zijn er ver spreid over de dag inloopconcerten. Dennis van Vossen en Nol Jurgers hebben zaterdag de clubwedstrijd van bootvisclub de Krabbenkreek gewon nen. Samen hengelden ze vanaf hun bootje Fox vijf kilo vis naar boven. Met deze prestatie werd het duo club kampioen 2012. Over drie wedstrijden vingen Van Vossen en Jurgers ruim dertien kilo vis. Aan de viswedstrijd deden 75 vissers mee. Er werd met 25 bootjes gevist tussen Stavenisse, Sint- Annaland en Anna Jacobapolder. Om drie uur keerden de boten terug in de haven. Daar werd de vangst gewogen. Die bestond uit bot, schar, steenbolk, kabeljauw, zeebaars en tong. Daar naast werden twee pijlstaartroggen, rode poon. makreel, geep en diverse kreeften gevangen. De zwaarste vis van het seizoen was van Arjan Heijboer, Jaap Kodde en Michel Mosselman, zij vingen een pijlstaartrog van 3120 gram. De prijs uitreiking vond 's avonds plaats in café An de Slööve. De volgende boot wedstrijd is op 24 november. Maandag 27 augustus wordt door de zending oud papier opgehaald. Advertentie IJM. Stavenisse The Barn Owl uitTemeuzen houdt za terdag 8 september tijdens monumen tendag een uilenshow. Deze vindt plaats tussen één en vier uur op het grasveld bij het hertenkamp. Er wordt verteld over de verschillende uilen soorten. Vliegen doen de vogels niet. The Bam Owl komt op uitnodiging van Hester de Bruin. Op het schixilplein van de Juliana van Stolbergschool is vrijdagmiddag een waterfeest gehouden. Op het plein stonden grote kuipen gevuld met wa ter. Er was zelfs een douche. De kin deren, maar ook de leerkrachten, ge noten volop en lieten zich verfrissen door een koude plons in het water. Volgens de kinderen was het 'spetter- feest' voor herhaling vatbaar. Wandelsportvereniging Oosterschel- destappers houdt zaterdag 1 septem ber voor de derde keer de nazomer- tocht. De routes voeren langs of in de nabijheid van de Oosterschelde. Zo wel binnen- als buitendijks. De afstan den zijn 5. 10. 15, 20, 30 en 40 kilo meter. Starten voor de 20, 30 en 40 kilometer kan vanaf half acht; voor de 5. 10 en 15 kilometer vanaf half ne gen. Het vertrekpunt is gemeen schapscentrum Haestinge aan de Sportlaan. De route is met pijlen ge markeerd. Onderweg zijn verzor- gingsposten met eten en drinken. Ook zijn er gediplomeerde EHBO'ers aan wezig. evenals verkeersregelaars. Ook niet-leden kunnen aan de nazomer- tocht meedoen. De volgende wandel tocht is op zaterdag 15 december. Linda van de Velde heeft de zomer competitie gewonnen van de Ooster schelde vissers. Ze deelde zaterdag, de warmste dag van het jaar. in de derde wedstrijd de eerste plaats met Jan v.d. Rhee en Peter Polderman. Alle drie sloegen een vis van 31 cm aan de haak. Er waren acht deelnemers met vis. De eindstand is als volgt: 1. L. v.d. Velde 4 p; 2. J. v.d. Rhee 5 p; 3. R. Lindhout 6 p; 4. W. Keur 7 p; 5. P. Tröster 11 p; 6. Ph. Bout 12 p (68 cm); 7. J. Noom 12 p (48 cm); 8. P. Opree 21 p; 9. B. v.d. Rhee 22 p; 10. P. Pol derman 23 p; 11MKeur 24 p (28 cm); 12. F. Boom 24 p (27 cm); 13. Iz. Lindhout 25 p (26 cm); 14. C. An- driesse 25 p (21 cm); 15. F. Franken 25 p (16 cm); 16. A. van Moort 26 p (26 cm); 17. S. v.d. Rhee 26 p (20 cm); 18. Sj. Lindhout 29 p; 19. J. v.d. Bosch 40 p; 20. A. Aarden 40 p; 21. C. v.d. Velde 41 p; 22. E. o.d. Brouw 119 p. Op zaterdagmiddag 1 september staat tussen drie en zes uur de volgende clubwedstrijd op het programma. Na het zien van een aantal foto's kon de welstandscommissie goed begrij pen dat de bewoners van het voorma lige bankkantoor op de hoek Kaai- straat/Molenstraat de gevels onder een verflaag willen bedekken. De repara ties die in de loop van de jaren zijn uit gevoerd (onder meer na het verwijde ren van de geldautomaat) zijn erg lelijk. Er zijn verschillende soorten baksteen en cement gebruikt. ,£r is niet erg over nagedacht"vond secre taris Toni Dieleman maandag. Niette min bleef de commissie voorstander van repareren. Tegenwoordig is er veel mogelijk, bijvoorbeeld met kleur stoffen". aldus burgerlid Jan Geluk. En schilderen moet je om de zoveel jaar herhalen, vulde Dieleman aan. De bewoonster was best bereid zich te oriënteren, maar had om financiële re den een voorkeur voor schilderen. In de Kaaistraat is meer dan de helft van de gevels geschilderd, zei ze. Dat er naar de omgeving wordt gekeken, met een keus voor de kleuren gebroken wit en donkergroen of antraciet, stelde de commissie gerust. Maurice de Coninck van Vis aan de Markt heeft zaterdag tijdens de mos seldag in Yerseke de eerste prijs ge haald bij de wedstrijd in het bereiden van een mosselgerecht. Er waren acht deelnemers die hun kookkunst de monstreerden op het culinaire plein: proeven, meer met mosselen. Volgens de jury toont De Coninck aan dat de pure smaak van de mosselen in het ge recht behouden blijft. Hij maakte een gerecht met Zeeuwse mosselen voor de barbecue. De jury bestond uit de gedeputeerde Kees van Beveren. bur gemeester Jan Huisman van Reimers- waal en Filip D'Have, de Vlaamse vertegenwoordiger van de Belgische regering in Den Haag. Ze waren una niem in hun oordeel dat De Coninck het lekkerste mosselgerecht had ge maakt. Klaverjasclub De Roemers start dins dagavond 11 september om acht uur in het Holland Huis met de clubcom petitie. Er wordt gespeeld volgens het Rotterdams systeem. De speelavon den zijn iedere dinsdag, dertig weken lang, van acht tot tien uur 's avonds. Deelnemers aan de competitie kunnen zich aanmelden bij W. van Haatten, tel. 662261Voorafgaand aan de eerste klaverjasavond houdt de club haar jaarvergadering. Die begint om half acht. Poortvliet Voetbalvereniging SPS houdt zaterdag op d'n Aekerboam de vijfde editie van de Junior Football Games. Dat zijn voetbalspelletjes voor basisschoolkin deren uit Poortvliet en Scherpenisse in twaalf. Inschrijven over negen en tien 'ooraf aanmelden is De brandweer bluste onlangs een stoppelveld aan de Randweg. Zowel de brandweerwagen van Sint-Maar tensdijk als de waterwagen van Sint- Annaland rukte er voor uit. Nadat het vuur gedcxifd was. konden ze een half uur later weer terug naar de kazerne. De eigenaar van een woning aan de Langeweg kan een aanbouw realise ren aan de achterzijde. De welstands commissie ging maandag akkixird. h(x;wel ze niet begreep waaaim de ar chitect voor een asymmetrische kap heeft gekozen. De gevels worden wit 1 met een grijze plint: de kunststof ra men en kozijnen, en de deuren, wit of antraciet; de polyester dakgoten en boeidelen wit; en de dakbedekking herfstkleur. Maandag 27 aug. t/m zaterdag 1 sept. Malse biefstuk Biefstuk stroganoff Eigen gemaakte cordonbleu Kalkoensteak Rundervinken 250 gr. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 5 halen 3,75 3,25 2,50 2,75 4 BETALEN Eigen gekookte rundertong 100 gram 1,50 Kipfilet 100 gram 1,20 Kip napolitian salade 100 gram 1,20 Bij aankoop van 500 gr. Tjap Tjoy 1 pak rijst CRA TIS Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 voorstraat 4ö oint-Annau Advertentie I.M. Na vier jaar stoppen Priscilla Heefferen Ellis Tichem met 2Travel Reisburo aan de Molenvlietsestraat in Tholen. Op l september gaat de zaak dicht. In het afgelopen jaar is de persoonlijke situatie zodanig ver anderd dat ze besloten hebben om te stoppen, zegt Priscilla. „We hebben allebei een gezinnetje. Omdat de huur van het pand afliep, hebben we alles op een rijtje gezet. Het is steeds lastiger te combineren." Dat er steeds meer mensen via internet rei zen boeken speelt geen rol bij de sluiting, zegt ze. „Dat is hier minder. We hebben veel vaste klanten. Wel zijn de grote touroperators van plan om minder commissie te geven op door ons geboekte reizen." Sint-Philipsland Een vijftiental leden van de NBvP Vrouwen van Nu bezocht onlangs de boomgaard van Bram en Riet Wisse in Anna Jacobapolder. Omdat Bram erg druk was die dag, vertelde Riet over het bedrijf. Haar schoonvader plantte de boomgaard in 1935 voor het eerst heeft in, maar moest dat na de ix>rlog opnieuw doen als gevolg van de inun datie. En na de Watersnoodramp van 1953 werd de boomgaard voor de der de keer ingeplant. Riet vertelde over de ziektebestrijding, druppelbevloei ing en snoeiwerk in de boomgaard, maar ook over de invloed van het weer. hagelschade en zonnebrand. Daarna volgde een rondleiding door de boomgaard. Daar was duidelijk te zien dat Bram een fruitteler is in hart en nieren. Het is voor tachtig procent hobby en voor twintig procent moe ten. zei hij daarover tijdens het koffie drinken (met zelfgebakken appel taart). In de boomgaard met kleinfruit zagen de dames kiwi's, allerlei bessen, pruimen en bramen. Ze keken hun ogen uit. Het net werd van de rode bessen gehaald en alle dames mochten ervan plukken, leder ging met aalbes sen, wat bramen en een tasje appéls (nieuwe oogst) naar huis. Muziekvereniging Concordia houdt op 8 september een muziekfestival. Dat doet de vereniging in het kader van het 110-jarig bestaan. Vijf mu ziekkorpsen uit de regio doen aan het festival mee. Dat zijn Concordia Tho len, OVM uit Oud-Vossemeer, Acce lerando uit Sint-Annaland, Euterpe uit Sint-Maartensdijk en Concordia Sint Philipsland. In totaal ruim 200 muzikanten. De korpsen maken een individuele rondgang door het dorp. Deze starten om half vier vanaf het dorpshuis De Wimpel. Rond kwart over vier wordt het eerste korps ver wacht op het havenplateau. Daar spe len de korpsen vier marsen onder lei ding van dirigent Walter Siol. Er wordt afgesloten met het Wilhelmus. Met aanpassingen, zodat voor het zicht de g(X)t doorloopt, vond het plan van J Nell voor vijf woningen aan de Sluis weg genade in de ogen van de wel standscommissie. Ze adviseerde maandag dan ook positief. ..Het afma ken van het bouwvolume is al een hele verbetering", zei secretaris Toni Diele man. De gevels van de woningen wor den uitgevoerd in baksteen waalfor maat, de gevelbekleding is van onderhoudsarme rabatdelen, het voeg werk wordt zwart, de kunststof kozij nen en ramen, en de boeidelen gebro ken wit, kunststof deuren antracietgrijs en keramische dakpannen oranje. Het Nationaal MS Fonds is in 2005.gestart met het organiseren van een landelijke collecteweek. Dit is de belangrijkste inkomsten bron van het fonds. Nog lang niet overal wordt gecollecteerd, daar om roept het fonds mensen op om zich aan te melden als vrijwilli ger. Eén op de duizend Nederlanders krijgt de diagnose Multiple Scle rose, een niet te genezen ziekte van het centrale zenuwstelsel. De diagnose wordt vaak gesteld bij mensen tussen de 20 en 40 jaar, mensen die op het punt staan een studie te gaan volgen of die den ken aan gezinsuitbreiding. De toe komst is voor hen niet langer ze ker, want niemand weet hoe MS zich ontwikkelt. Het Nationaal MS Fonds zet zich in voor mensen met MS. door het geven van duidelijke voorlichting en het financieren van toegepast wetenschappelijk onderzoek. Dat werk kan het fonds alleen doen dankzij giften; dankzij de inzet van vrijwilligers, collectanten, do nateurs en coördinatoren. Wie zijn of haar steentje wil bijdragen, kan zich aanmelden via tel. 010- 5919839 of internet www.natio naal msfonds.nl. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's is op de Postweg tussen Tholen en Poortvliet woens- 1 dagochtend een automobiliste ge wond geraakt. Ze haalde een vracht wagen in, maar botste daarna tegen een tegemoetkomende auto aan. De ambulance vervoerde het slacht offer, afkomstig uit de gemeente Tholen, naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom. Over de oorzaak van het ongeval was gisteren nog niets bekend. Het ongeval vond rond acht uur plaats. ■MHaimm Op vrijdag 21 september houdt de Alzheimer werkgroep Tholen een stadswandeling voor dementerenden en hun verzorgers door Tholen. Op die dag is het de wereld Alzheimer- dag. De start van de wandeling is om een uur bij Dalemhof. Jopie Meerman is de gids. De route gaat door de binnenstad langs de monu mentale panden. Na de wandeling trakteert de werkgroep de deelne mers op een kopje koffie en thee met huisgemaakte appeltaart in De Vlin derbloem in de Hoogstraat. Met een huifkar worden de deelnemers rond kwart over vier weer thuis gebracht. Vanaf die dag wijzigt ook de naam van Alzheimer Inn in Alzheimer Café. Dat heeft te maken met de nieuwe huisstijl die door de lande lijke organisatie is bedacht. Boeken verwisselden voor vijftig cent tot één euro van eigenaar. Glazen, servies, televisies en ledikanten. Zowel nieuwe als gebruikte spullen. Je kon het zo gek niet bedenken, of het was er. De rommelmarkt van de Gereformeerde Ontmoetingskerk op het terrein van de familie Van Bemden aan de Tolweg in Poortvliet trok zaterdag weer veel publiek. „Rond tien uur stonden de eerste koopjesjagers al ongeduldig te wachten", zegt Koos Poot uit Sint-Maartensdijk, één van de standhouders. De opbrengst, ruim 3700 euro, gaat naar drie goede doelen. In en om de Tolweg is het zaterdagochtend zoeken naar een parkeerplaats. Op het par keerterrein van Wokrestaurant China staan de auto's dubbel geparkeerd. Alleen aan het einde van de Stoofstraat is nog plaats. Twee Turkse mannen laden een bankstel op een aanhangwagen. Past net. Even later rijden ze weg. Ze hebben hun buit binnen. Op het terrein van de familie Van Bemden lopen tientallen, misschien wel honderden, mensen rond. „Als een stel koeien stormden ze op de elektronica aF', zegt Koos Poot. „Dat is altijd hetzelfde." Zelf staat Poot bij het glaswerk. Loopt niet onaardig, concludeert hij na het eerste half uur. Een glas wisselt voor een 'dubbeltje' van eigenaar. „En dan zijn er nog mensen die dat te veel vinden", zegt hij. „Ongelooflijk. Er staan hier gewoon nieuwe glazensets tussen." Van de crisis merkt Poot weinig. „Het gaat om kleine bedragen, hè." De Smurdiekenaar ziet veel onbekende gezichten zijn stand passeren. „Veel van de camping", zegt hij. Frank Rietmeijer uit Tilburg is zo'n 1 campinggast. Hij staat samen met Loes Rom- bout en Harrie en Marian Horsten op cam ping De Muie. „We zagen het langs de kant van de weg staan", zegt Loes. „Dus we hebben onze mannen meegesleept. Stiekem vinden ze het best leuk, hoor." Iemand die niet op de camping staat, maar ieder jaar steevast naar de rommelmarkt gaat, is Wout Dingcmans uit Bergen op Zoom. In een plastic zakje heeft hij een aantal cd'tjes zitten. „Van James Last, Marianne Weber tot Roy Orbison", zegt hij. Wout vindt het leuk om tussen de spullen te snuffelen. Achterop het terrein staan Robert Theunissen uit Poortvliet en Jan-Kees Schot uit Sint- Maartensdijk bij de elektronica. Voor Jan- Kees is het zijn eerste rommelmarkt namens de kerk. ,Jk werd gevraagd om mee te helpen opbouwen. Vervolgens ben ik blijven staan." Hij geniet van het verkoopspel. „Zeg je tien euro, dan krijg je twee euro als tegenbod. Dan is het de kunst om in het midden uit te komen." Dat de rommelmarktbezoekers niet altijd even geduldig zijn, daar weet Theunis sen over mee te praten. „Net hadden twee vol wassen mannen ruzie om een oven." In april is de inzameling voor rommelmarkt spullen begonnen. „Alles komt van giften", weet Theunissen. „En van mensen die ver huizen of overlijden. Dat levert soms een com plete inboedel op." Een team van vrijwilligers controleert vervolgens de spullen. „Garantie geven doen we niet." Tegen twaalven zwakt de aanloop van bezoe- kers langzaam af. „De eerste anderhalf tot twee uur is het altijd het drukst", zegt Koos Poot. „En aan het eind van de middag komen altijd de opkopers. Hoe meer ze meenemen, hoe beter. Dat scheelt ons weer opruimwerk." Op de vraag of de verkoop goed gaat, antwo ordt Ina de Jonge volmondig: „Prima." Enkele seconden later komt ze op haar woor den terug. „Nee, eigenlijk helemaal niet pri ma. Moet je luisteren. Net stond hier een mevrouw. Ze had interesse in vijf gekleurde plastic borden. Ik noem een bedrag, dat vond ze te duur. Prima. Terwijl ik me omdraai en even later de spullen bekijk, zijn de borden weg. Gewoon meegenomen, zonder betalen. Dat is toch niet normaal." De Jonge ergert zich aan de moraal van de mensen. Voor Hen- ny Ketting uit Sint-Maartensdijk is de rom melmarkt geslaagd. ,Jk heb weer een lading boekjes voor mijn kleinkinderen", zegt ze. „Die kon ik echt niet laten liggen." Mede door het zonnige weer trok de rommel markt in Poortvliet veel belangstelling. Met ruim 3700 euro op het einde van de dag, was de opbrengst 150 euro hoger dan vorig jaar. Dat liet Corné van der Male weten. Dat bedrag gaat naar drie goede doelen: de kerk, het jeugdwerk en een project in Ghana. Bruikbare spullen die na afloop van de rom melmarkt niet zijn verkocht, gaan naar de stichting Dorcas. Dat is een christelijke hulp organisatie, actief in Oost-Europa, het Mid den-Oosten en Afrika. Wat onbruikbaar is, gaat regelrecht naar de stort. Zondag 26 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. v.d. Sluijs, Veenendaal. 18.30 u. ds. Versluis, St.-Anna- land. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15.30 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Heer. 14.30 u. leesdienst. di 28/8 19.30 u. ds. Terlouw. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Verbursh. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en com munieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Maasland, Schevenin- gen. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's-Gravendeel. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Kornaat, Klundert. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. kand. Hoorn, Dedemsvaart. 16 u. ds. Diepenbroek. St.-Anna- land. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 29/8 19.30 u. ds. A. Schultink, Gouda. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. leesdienst. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 29/8 19.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Wou denberg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Beek, Ridderkerk. 19 u. ds. De Jong, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 29/8 19.30 u. ds. Van Voorden, Opheusden. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Volk. Den Haag. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. do 23/8 19.30 u. ds. De Heer (zen ding). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Röben. Fijnaart. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Korntaat. Klundert. 17 u. ds. Krijgsman. Benthuizen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 30/8 19.30 u. ds. H. Molendijk, Grafhorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. dienst. THOLEN t/m 25 aug Kermis, Contr' Escar- pe. 23 aug Orgelconcert, Rehoboth- kerk, 20 u. 24 en 25 aug Braderie. 24 en 25 aug Boekenmarkt, NPB, 11-17 u. i 25 aug Korenfestival. Oor ons us, Kaaij en Markt, 12.30-18.30 u. i 25 aug Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50,9-12 u. 1 sep Lailly Voices, Grote Kerk, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 1 sep Trekkertrek Thoolse Dagen, Klaverveld. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste merklap en In en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 13.30-17 u., wo 19-21 u. 23 aug Natte laarzentocht, staats- bosbeh./VVV, start eind Sluispol- derweg, za 9.30 u., do 13.30 u. 1 sep Verkoping en rommelmarkt, Bethelkerk, 10-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 25 aug Kledinginzameling Dorcas, J Wouthoekweg 5,9-11.30 u. 28 aug Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, Haestinge, 13.30 I U' 29 aug Fietstocht, met natuurgids Staatsbosbeh., vertrek VVV-kan- toor, 11 u. 1 sep Nazomertocht, Oosterschel- j destappers, start Haestinge v.a. 7.30 u. 8 sep Rommelmarkt, Juliana van I Stolbergschool, 13.00-16.00 u. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned, Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat ISt.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u.. tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom. tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen .n 1 HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HF.ILS Radda Bamenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kinderteleftxm 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 28/8 9-12 u. UWV gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 t/m vrijdag 31 aug. donderdag 23 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 30 vrijdag 31 24 25 26 27 28 29 8.09 - 20.22 8.54 -21.12 9.49 -22.12 10.52 -23.32 12.17 - 1.02 -13.44 2.22 - 14.52 3.24 - 15.44 4.09 - 16.29 vr 31/8 14.58 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. SCHERPENISSE 25 en 26 aug Open dagen aardap pelteler AH, Gorishoeksedijk 23, 10-16 u. SINT PHILIPSLAND 30 aug info getijdeherstel Ramme- gors. Wimpel 18.30-21.00 uur. BERGEN OP ZOOM 24 t/m 26 aug Jeu de boules toer nooi, Kijk in de Pot, 9.30-20 u. 24 aug Opening seizoen gebouw- T: Groover en Kayaman, skamu- ziek. 24 aug BJ and the Boneheads, de Schorre, 23 u. 25 aug Zaterdagmiddagmuziek, Gertrudiskerk, 16 u. 25 aug I like Latin, stichting To do, gebouw-T, 21 u. 25 aug Dagtocht per schip naar Antwerpen, vertrek Burg. Peeters- sluis, 8.30 u. 26 en 29 aug Zomerstadswande- ling met gids, v.a. stadhuis Markt, 14 u. 31 aug t/m 9 sep Openluchtspekta kel Diederick, Markiezenhof. 2 sep BergenKunst, 13.30-16 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2