'Het is altijd een verrassing hoe het volgende gebakje eruit ziet' 'Directeur van een bedrijf in Rotterdam lijkt mij wel wat' Drie kerken werken samen met SAGE Alles moet naar Tholen Studiehoofd Joy de Korte uit Scherpenisse gaat bedrijfseconomie studeren AH 8 soorten jam, de Spar maar 3 Donderdag 16 augustus 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Lievelingsgerecht Oma's tomatensoep op eigen wijze Haar studentenkamer staat vol dozen. Klaar om uitgepakt te worden. Daar is Joy de Korte 18) uit Scherpenisse nog niet aan toegekomen. In september start ze met de studie bedrijfseconomie aan de Erasmus universiteit in Rotter dam. „Economie was op de middelbare school altijd mijn beste vak", zegt Joy, die atheneum deed op het Roncalli in Bergen op Zoom. „Vandaar de keuze." Kamer Voedselbank Maarten van den Berge (11) uit Stavenisse verzint zelf gerechten Tegen de klok Watermeloenijs Proefexamen V Stemmen van lezers StavenisseSint-Annaland, Sint Phi lips land De Hervormde Gemeenten Stavenisse, Sint-Annaland en Sint Philipsland hebben een samenwerkingsproject op gezet: SAGE staat voor samenwerking gemeenten. „Het is landelijk opgezet voor de steeds kleiner wordende ge meenten", zegt secretaris Albert Zwerus uit Stavenisse. Gezamenlijke catechisaties en activiteiten als jeugdwerk vormen een voorbeeld van de concrete samenwerking. Vakantiebijbelweek Nieuwe pastorie Bloeden dood De dag na zijn televisieoptreden staat Maarten van den Berge alweer zingend in een pan te roeren. De elfjarige Stavenissenaar houdt van ko ken. Niet zo gek dat hi j reageerde op een reclame voor een kook wed strijd voor kinderen. ,Jk vroeg aan mijn moeder of ik me mocht in schrijven." Van de 200 aanmeldingen hoorde hij bij de laatste 32 die auditie mochten doen. Van den Berge drong vervolgens door tot de telc- visieuitzending van Junior Mastcrchef van SBS6. Die was vorige week. Hij mag nog niets over de uitslag vertellen, want het programma wordt pas in oktober uitgezonden. Wel kan hij honderduit vertellen waarom hij het zo leuk vindt om gerechten te bereiden. Oma's tomatensoep op eigen wijze. Dat is de naam van het gerecht waarmee Van den Berge door de au ditie is gekomen. Het is gebaseerd op het recept van zijn overleden oma, de moeder van zijn vader Frans. ..Mijn moeder was dieet- kok", vertelt Frans. „Ze werkte met gehandicapten en vond het een ui- daging om ook hen lekker eten te la ten proeven. Veel van de cliënten waren meervoudig gehandicapt en kregen sondevoeding. Ze verzon al tijd iets om hen ook van eten te kun nen laten genieten." Maarten: „Ik heb van mijn vader en moeder be grepen dat ze van een paar kliekjes een feestmaal kon maken." De klei ne Van de Berge is behoorlijk onder de indruk van die verhalen. Hij heeft de passie voor koken geërfd van zijn oma, maar ook meegekre gen van huis uit. „Samen met mijn broertjes en mijn moeder maak ik in het weekend al lerlei dingen. Zoals taart. En van brood maken we ieder ons eigen vormpje. Ik maak graag van niets iets", zegt Maarten. Hij wil later dan ook geen kok worden, wat overi gens eerst wel op zijn wensenlijstje stond, maar uitvinder. Dat uitvinden past hij al toe in zijn recepten, zoals die van zijn oma. Samen met zijn moeder heeft hij oma's tomatensoep iets aangepast. Zo gebruikt hij bij zondere tomaten. „Het zijn oerto- maten. Heel groot en ze zien er heel gek uit. Pompoentomaten, noem ik ze." De tomaten komen uit de kas van Van Iwaarden uit Sint-Anna- land. Ze blijken perfect te zijn om soep van te maken, omdat ze zoveel smaak hebben Frans en zijn vrouw Agnes eten ze graag uit het vuistje, maar dat is aan Maarten niet besteed. Hij lust alleen tomaten in de soep. Zijn lievelings gerecht. Naast de speciale tomaten- soort heeft hij nog wat veranderd aan de ingrediënten. „Ik gebruik een derde paprika in plaats van pa prikapoeder. En ik draai grote bal len voor in de soep. Ik vind het niet leuk als ze allemaal even groot zijn." Frans vertelt dat sommige ballen wel twee centimeter door snee hebben. „Waarom doe je dat nou, vroegen we eerst. Nu weten we dat het ook erg lekker is." Maarten maakt zijn soepballen ook wat pitti ger dan zijn oma. Daar houdt hij na melijk van. „Ik gebruik graag veel kruiden. Dat vind ik het leukste en het lekkerste aan een gerecht: wat zout, vier seizoenenpeper en chili- mix." Als een echte meesterkok begint hij te vertellen. „Ik doe een beetje olijf olie in een pan en fruit daar een uitje en wat knoflook in. Vervolgens haal Benodigdheden voor de soep: een kilo tomaten, een grote ui, een rode paprika en een soepbot. Voor het vlees: 250 gram run dergehakt, soepvlees (rund), peper, chilipeper en zout, teentje knoflook, klein uitje en olijfolie. Voor de garnering: tomaat, mozzarellabolletje, takje basilicum. Het soepbot in water koken in de een pan. Tomaten, ui en papri ka in stukken snijden en in een andere pan in water koken. Soepvlees in kleine stukken snijden en kruiden met peper en zout, daarna mag het vlees in de pan bij het soepbot. Kruid het gehakt met chilipeper en zout en draai er ongelijke balletjes van. Snijd het uitje en de knoflook fijn en fruit deze in een pan met olijfolie. Daarna uit de pan halen en het gehakt aanbraden in de zelfde olie. Het gekookte tomatenmengsel door een zeef halen boven een pan. Het bot verwijderen en de bouillon bij de puree schenken. Ook de balletjes en een handje vermicelli toevoegen. Terwijl de soep zachtjes vijf tot tien minuten doorkookt kan de garnering worden gemaakt. Snijd daarvoor een tomaatje doormidden, hol het uit, vul het met stukjes mozzarella en steek er een blaadje basilicum in. Laat het tomaatje na het opdienen van de soep als een bootje in de kom drijven. Studeren. Weg vertrouwde omgeving, school en klasgenoten. Een nieuwe start. Op je eigen benen staan. Zelf eten maken, zorgen voor schone kleren. Een periode waarin je jezelf ontwikkelt, nieuwe mensen ontmoet en een beroep leert. Ook dit jaar verruilen tientallen Tholenaren het ouderlijk huis voor een studentenstad. Spannend, maar tegelijkertijd ook heel leuk. Een serie over de nieuwe fase in hun leven. Dat het Rotterdam moest worden, daar was Joy snel uit. „Als het om economische studies gaat, staat de Erasmus universiteit hoog aange schreven", zegt ze. „Eigenlijk kun je daar niet omheen." Toch heeft Joy niet meteen de knoop doorge hakt. ,Jn vijf vwo heb ik meerdere open dagen van universiteiten be zocht. Zo ben ik in Nijmegen en Utrecht geweest." Nijmegen viel al snel af. „Daar ligt de nadruk meer op de sociaal-economische kant", zegt ze. „Dat ligt mij niet zo." In Utrecht bezocht ze de open dag van de studie bestuurskunde. „Over die studie heb ik even getwijfeld. Maar voor mij zit er te weinig economie in." Over een compleet andere studie heeft ze niet of nauwelijks nage dacht. Hoewel, toch heel even. Tolkvertaler leek haar altijd wel wat. „Alleen mijn cijfers voor Duits, Engels en Frans waren niet echt geweldig. Dus dat idee heb ik maar laten varen." Economie lag haar beter. „Niet dat ik later op de beurs wil gaan werken, hoor", zegt ze. „Dat zie ik mezelf niet doen. Maar directeur van een groot bedrijf lijkt me wel wat. Wat dat betreft zit ik in Rotterdam uitstekend. Hier ben je omringd door alle grote bin nen- en buitenlandse bedrijven." Hoewel Rotterdam vanuit Scherpe nisse met het openbaar vervoer is aan te reizen, blijft Joy niet thuis wonen. Samen met vriendin Leah Grabijn uit Poortvliet, die ook in Rotterdam studeert, gaat ze op ka mers. Een eigen stek heeft ze al ge vonden. „In Rotterdam-Zuid", zegt ze. „Niet het meest gewilde stads deel, heb ik me laten vertellen." Ze kan zich er niet echt druk om ma ken. „Het is al heel wat dat we zo snel een kamer hebben gevonden. Als je samen zoekt, is dat nog niet zo makkelijk. Dan moeten er maar net twee kamers in een studenten huis beschikbaar zijn." Waar ze gaat wonen, zijn net negen van de tien studenten vertrokken. „Dat was echt geluk hebben." Het studenten huis van Joy en Leah, is niet zomaar een huis. Ze gaan wonen in het Mi- cha-huis, een pand in de wijk Char- lois dat in het bezit is van de stich ting KSA/GCW. Een christelijke organisatie die zich onder andere in zet voor problemen in de maat schappij, zoals armoede, huiselijk geweld en vluchtelingen. Vanwege hun christelijke achtergrond, heb ben de twee meiden bewust voor deze woonvorm gekozen. Wonen in het Micha-huis brengt een voorwaarde met zich mee. „Van be woners wordt verlangd dat ze zich inzetten als vrijwilliger", zegt Joy. „Wat. dat mag je zelf bepalen. De één werkt een dagdeel in de week bij de voedselbank. De ander gaat op bezoek bij bejaarden die weinig sociale contacten meer hebben." Zelf heeft ze nog geen idee wat ze gaat doen. „De stichting heeft in Rotterdam verschillende contacten, dus ik zie het wel." Door het weke lijks doen van vrijwilligerswerk be talen de bewoners van het huis min der huur. Het inrichten van haar kamer moet Joy nog doen. „Die staat nog vol dozen. In de vakantie heb ik de Ikea leeg gewinkeld." Haar kamer is 24 vierkante meter. Bijna het dubbele van de gemiddelde studentenkamer. „De woonkamer en keuken delen we met tien man. De badkamer met tweeën." Aan haar slaapkamer hoeft ze niets te doen. „Het is allemaal re cent opgeknapt. VerVen of behangen is niet nodig. Ik kon zelfs nog een bed en kasten overnemen van de vo rige bewoners. Dat heb ik niet ge daan." Vanaf het studentenhuis naar Thuis in de keuken bereidt de elfjarige Maarten van den Berge uit Stavenisse zingend zijn gerechten. ik de ui en knoflook uit de pan en bak vervolgens de balletjes in de zelfde olie. Daardoor krijgen de soepballen meer smaak." Als de balletjes gaar zijn, wordt een klein scheutje van het bakvet in de soep gedaan. Daarmee wordt de soep van Maarten nog lekkerder. Maarten heeft ook geleerd dat het oog wat wil en daarom heeft hij voor het opdienen iets speciaals bedacht: hij holt een half tomaatje uit, vult dat met mozzarellakaas en steekt er een blaadje basilicum in. Dat laat hij in de soep drijven. Bij de soep serveert hij zelfgemaakt brood. Dat vlecht hij en brengt hij op smaak met kaas, pesto en basilicum. Het was een beetje zijn valkuil bij de televies- ieauditie. Daarbij moest hij in 45 mi nuten zijn gerecht bereiden, maar hij had er niet aan gedacht om alvast thuis zijn deeg te kneden en te vlechten. Hij vond het sowieso lastig om tegen de klok te koken, want dat is hij thuis niet gewend. „Ik kreeg een camera tegen mijn neus aangedrukt en ze stonden de hele tijd tegen me te kwebbelen." Nee, televisie maken is niet hele maal zijn ding. Hij moest al vroeg in de studio zijn, om half negen. En hoewel hij alle tijd had gehad om rond te kijken, moest hij voor de opnames net doen alsof hij de stu dio het eerst binnenkwam. Hij deed netjes wat er van hem gevraagd werd, maar vond het achteraf ge zien niet zo leuk. Ook werd hij een beetje uit zijn ritme gebracht door dat hij niet 's morgens, zoals aan vankelijk het geval was. maar pas 's middags aan de beurt was. Tot slot was Maarten er niet zo blij mee dat de jury pas een uur nadat zijn ge recht klaar was, kwam proeven. Op dat alles had hij niet gerekend. Hij dacht gewoon lekker te kunnen gaan koken. Als je Maarten vraagt naar welke gerechten hij nog meer leuk vindt om te maken, gaan zijn ogen stra len. Hij heeft al een gerecht bedacht voor als hij naar de volgende ronde mag: een spinazietaartje a la Maar ten. Daarvoor vult hij een kleine ge- baksring met spinazie a la crème en legt hij een gebakken zalmmoot te gen het groene taartje aan. Vervol gens steekt hij gebakken aardappel- schijfjes in de spinazie, zodat het eruit ziet als een bloemetje. Na zijn soep heeft hij een toetje ver zonnen: watermeloenijs. Dat heeft hij thuis al een paar keer gemaakt. De uitgeschepte meloen kan zonder en met suiker worden ingevroren. Steeds is Maarten, die het school jaardeze week is begonnen in groep 8 van basisschool De Schalm, weer bezig met nieuwe recepten en ge rechten. „Het is altijd een verras sing hoe het volgende gebakje eruit ziet." Joy de Korte heeft een dubbelgevoel over het studeren in Rotterdam. Ze gaat haar familie en vrienden de eerste maanden ontzettend missen, dat weet ze nu al. de universiteit is Joy een half uur onderweg. „Dat heb ik laatst uitge probeerd. Eerst twintig minuten fietsen naar het Beursplein, vervol gens nog tien minuten in de metro." De reistijd valt in het niet bij het heen en weer fietsen van Scherpe nisse naar Bergen op Zoom. Joy kijkt uit naar de nieuwe stap in haar leven. „Het is wel spannend, hoor", zegt ze. „Ineens laatje alles achter: je familie, vrienden en ver trouwde omgeving." Ook stopt ze met tennis bij Jacoba van Beieren, de tennisvereniging in Sint-Maar tensdijk. „Wel blijf ik op zaterdag werken bij Fixet." Het uit huis gaan geeft Joy een dubbel gevoel. „Ik heb veel zin in het studentenhuis. Maar de universiteit vind ik echt spannend." De lessen beginnen in de eerste week van september. „Dan heb ik meteen een toelatingstoets." Dat is verplichte kost voor alle leerlingen die op de middelbare school alleen in wiskunde A examen hebben ge daan. De Korte is enkele weken be zig geweest met het maken van proefexamens op internet. „Ging erg goed, dus ik verwacht wel dat het gaat lukken." Een compleet beeld van de studie heeft ze nog niet. De vakken zijn wel bekend. „Wiskunde, micro en macro-econo mie, statistiek, iet en management en organisatie zijn de hexrfdvak- ken", zegt ze. Joy heeft niet iedere dag les. „Er wordt van je verwacht dat je zelfstandig te werk gaat. Na zes jaar Roncalli moet dat wel luk ken." Het Roncalli in Bergen op Zoom werkt met een eigen tempo systeem, gericht op zelfstandig werken. „Dat werkt zeker in mijn voordeel." Inmiddels heeft de aankomende studente ruim twee maanden va kantie achter de rug. Wat ik gedaan heb. vraagt ze? „De eerste vijf we ken heb ik gewerkt bij Fixet en in verpleeghuis Maartenshof in Sint- Maartensdijk." Bij de Fixet zit Joy achter de kassa. In Maartenshof heeft ze op de gesloten afdeling ge werkt. Dat laatste is haar erg goed bevallen. „Niet dat ik nu in de ver pleging wil, hoor. Dat zeker niet." Het kassawerk bij de doe-het-zelf winkel doet de 18-jarige inmiddels anderhalf jaar. „De afwisseling maakt het leuk", zegt ze. De Korte heeft niet alleen gewerkt. Ze is net terug van vier weken zeilen met haar ouders en zusje Manou (14). „We zijn vanuit de haven in Sint- Annaland richting Frankrijk ge gaan. Doen we ieder jaar." Nog even heeft het gezin geprobeerd een glimp op te vangen van de Olympi sche Spelen in Londen. „Dat is niet gelukt", zegt ze. „We konden niet Met instemming heb ik het ingezon den stuk van Chris Koopman uit Sint-Maartensdijk over de sluiting van de kantoren van de Rabobank gelezen. De leus Rabobank dichterbij, maakt mensen blij, bleek te liegen Om van verder ongemak maar te zwiegen Het bleek een goede smoes. Want voor veel dingen moet men bellen naar Goes Het personeel is beleefd en staat al tijd klaar Maar de bazen doen heel raar Alles moet naar Tholen Zo hebben ze het nu bevolen! J J. van Houdt, Scherpenisse. wmtumftrnmrmamyMmmmsmu mnmmmmmmzmmammtmm Een gemeente-adviseur van de Pro testantse Kerk in Nederland bege leidt de drie Thoolse kerken bij het project. .Zolang het gaat, blijven we op eigen benen staan", benadrukt Zwerus. „Stavenisse heeft echter heel weinig jongeren tussen de 12 en 20 jaar. We hebben nu geen cate chisanten, maar als die er wel zijn, moet je daar ook klaar voor zijn. Vooruitlopend op de toekomst, be ginnen we daarom met SAGE. Zo wel Stavenisse als Sint Philipsland hebben nu geen eigen predikant, maar om een project als SAGE te kunnen beginnen, moetje met mini maal drie gemeenten zijn. Daarom hebben we er ook Sint-Annaland bijgezocht. Daar hadden we al meer samenwerking mee." Volgens diaken Jan Fase uit Sint-An naland zijn het drie naburige ge meenten die op dezelfde lijn zitten. „We kijken wat we voor elkaar kun nen betekenen. Niet alleen op het ge bied van catechisaties en jeugdwerk, maar ook bij praktische zaken van de kerkrentmeesters. We kijken mee en leren van elkaar. Vertegenwoordigers van de drie kerkenraden zijn al een paar keer bij elkaar geweest." De organisatie van een vakantiebij belweek noemt secretaris Rien Ti- chem uit Sint Philipsland één van de voorbeelden van samenwerking. „Wij hebben zo'n week nog niet, maar Sint-Annaland en Stavenisse wel. Je hoeft zelf dus niet steeds het wiel uit te vinden. We proberen el kaar te versterken en uit de eerste bijeenkomsten is wel gebleken, dat we elkaar goed aanvoelen." De Hervormde Gemeente Sint Phi lipsland heeft nu zelf nog voldoende jongeren en leidinggevenden voor de catechisaties, maar dat kan in de toekomst anders worden. .Jongeren vinden het niet zo leuk als ze maar met een paar jongens en meisjes zijn voor de catechisatie. Het jeugdwerk vormt dan ook de basis voor het ge sprek over SAGE. We zien dit als een begin", zegt Tichem. Volgens Zwerus is het project echter zeker geen voorportaal van verdergaande samenwerking als een federatie of fusie. De Hervormde Gemeente Sta venisse verwacht in september toe stemming te krijgen van de regiona le beheerscommissie in de PKN om weer een eigen predikant te kunnen beroepen. In deeltijd, waarbij pasto raal werk in zorgcentrum de Schutse in Sint-Annaland een tweede taak erbij wordt. De Hervormde Gemeente Sint Phi lipsland, die 15 jaar vacant is, gaat de eerste jaren nog niet beroepen, .financieel zijn we wel in staat om weer een voltijds predikant aan te stellen, maar onze leden geven er de voorkeur aan om eerst de pastorie op te knappen", zegt secretaris Ti chem. „Die woning aan de Kerkring heeft absoluut niet meer het comfort dat je in 2012 mag verwachten. De stookkosten zijn ook hoog. Tijdens twee gemeente-avonden hebben we de situatie met de leden besproken. Of we knappen de pastorie grondig op, of we gaan over tot volledige nieuwbouw op dezelfde plaats aan de Kerkring." Ook wat dit punt be treft, zegt Tichem te kunnen leren van zustergemeenten. „Sint-Anna land zit met dezelfde problematiek en heeft de keuze gemaakt voor nieuwbouw. Stavenisse heeft nog een vrij nieuwe pastorie en maakte eerder die afwegingen." De woning aan de Kerkring in Sint Philipsland is nu tijdelijk verhuurd, maar onder zocht wordt, wat de beste keuze is: opknappen of nieuwbouw. ren na- iek dichtbij genoeg komen." De ko mende drie weken gaat ze nog even genieten van de vakantie. „Donder dag ga ik naar het Flevo Festival. Een openlucht festival in Bussloo te Voorst (bij Apeldoorn) met livemu ziek, sprekers, cabaret, theater en film. De Eurekaweek - de introduc tieweek van de Erasmus universi teit die maandag begint - laat Joy schieten. .Zondag kom ik net terug van vier dagen festival. Dan ben ik hartstikke gaar." Plannen om bij een studentenvereniging te gaan, heeft de student uit Scherpenisse nog niet. „Ik was het wel van plan", zegt ze. „Maar ik was nog op va kantie. Misschien volgend jaar." Ook wil De Korte op termijn in Rotterdam gaan tennissen. „Voor alsnog heb ik mijn handen even vol aan een nieuwe studie en het zelf standig wonen. Dat vraagt waar schijnlijk de komende maanden wel genoeg." VERVOLG VAN VESTETUIN „De toekomstvisie mag niet gele zen worden dat alle supers blijven bestaan", antwoordde de jurist van de gemeente. Spar-adviseur Van Wamel bracht naar voren.dat kleine supermarkten een kritische ondergrens hebben. ,Zij bieden een basisvoorzienin genpakket aan dat overeind moet blijven. Dat is van essentieel belang voor de leefbaarheid van de kleine kernen." De rechters waren benieuwd met hoeveel de supermarkten nu uit breiden. De Aldi gaat van 500 m2 in de Kotterstraat naar 1000 m2 in Vestetuin, liet de vertegenwoordi ger van het Duitse concern weten. „We hebben een standaardassorti ment, maar krijgen meer koel- en diepvriesruimte en bredere loop ruimtes. En de laad- en lossituatie zal verbeteren." De staatsraad wilde nog weten of de parkeersituatie ook ruimer wordt, want dan kunnen er meer mensen komen. „Die verbetert ook", bevestigde de Aldi-vertegen- woordiger. ClOOO-ondernemer Jurgen Stroot gaf aan, dat zijn supermarkt van 1162 m2 aan de Postweg naar 1800 m2 in Vestetuin gaat. „Gaat u het aantal producten ook uitbreiden?", vroeg de staatsraad. ,Ja", zei Stroot. „Ook de formule wijzigt. Waarschijnlijk worden we Albert Heijn, maar er zijn nog onzekerhe den. De parkeervoorzieningen wor den straks beter", meldde Stroot. Volgens de staatsraad onderstreept dat de vrees van de bezwaarmakers dat er meer bezoekers kunnen ko men. „En daar komt nog eens bij dat AH bijvoorbeeld 8 soorten jam aanbiedt en De Spar maar 3." Van Wamel: „De kleine kernen bloeden dood. Het is een farce om te denken dat speciaalzaken kunnen overleven. Die staan ook onder druk. Onze grote vrees is dus dat de leefbaarheid zal verminderen, want de afstanden worden groter", aldus de Spar-adviseur. Hij benadrukte de rol van de super marktondernemers in de lokale ge meenschap. „Als ze moeten sluiten, dan staan er 80 man op straat." Me vr. Van de Ven noemde dat 'over dreven'. „Er zullen niet meer dan 25 mensen per vestiging werkzaam zijn." Van Wamel wees erop, dat niet al leen in Tholen twee supers veel groter worden. „Ook in Sint-Anna land komt er een forse uitbreiding van de supermarkt. Het is dispro portioneel wat hier gebeurt. Het is daarom volstrekt een illusie om te denken dat het basispakket in de kleine kernen kan blijven als de uit breidingen van drie supermarkten doorgaan!" De Spar-adviseur vond dat de oude supermarkt-bestemmingen onvol doende dicht getimmerd zijn. Een voorbereidingsbesluit voor de Kot terstraat leek hem niet afdoende en de tijdelijke ontheffing voor de Cl000 aan de Postweg noemde hij mistig. „Als die m2 niet wegbe- stemd worden, dan ontstaat er over- bewinkeling en dat levert een enor me druk op voor de leefbaarheid in de kleine kernen.". Volgens mevr. Van de Ven had de gemeente dat allemaal goed dicht getimmerd. „Privaatrechtelijk is dat met de Cl000, die ook eigenaar is van het Aldi-pand aan de Kotter straat. geregeld Daar mag geen de tailhandel meer komen." Ze hield de rechters ook voor, dat er binnen een straal van 5 km andere super markten beschikbaar zijn als er su pers zouden sluiten. „Het gaat om de afstanden tussen de supermark ten onderling." Een collega van haar voegde eraan toe, dat de super markten allemaal hun eigen rol ver vullen en klantenkring hebben. VERVOLG VAN MOSSELHOEK Het is, aldus het college, niet zo dat de Raad van State het bouwen van burgerwoningen in het buitengebied onmogelijk maakt. Punt is dat de be langenafweging zorgvuldiger moet gebeuren. De uitspraak - én rappor ten van de Universiteit van Wagenin- gen over driftblootstelling - worden bij de verdere behandeling van lo pende aanvragen betrokken. De con sequenties van een en ander moeten nog op een rijtje worden gezet. Voor zes ruimte-voor-ruimteverzoeken loopt de procedure nog: Deehoeve (Postweg) Tholen; Provincialeweg lla-llb Sint-Maartensdijk; Nieuw- landsekruisweg 1 Tholen; Langeweg 62 Anna Jacobapolder; Winkelzeese- weg I Sint-Annaland; Zoetwaterweg 1 Sint-Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 3