Êl Rommelmarkt levert 6200 euro op voor Hervormde Gemeente Oud-Vossemeer Plaatselijk nieuws A 1 Doré 35 cent PROBLEEM? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 augustus 2012 Schuimfeest Zomerconcert Eendracht Vis failliet verklaard Fietsvierdaagse Boekenmarkt Dubbelconcert Premièreconcert Spetter in orde Mascotte Anthoniusschool Wonen op bietenterrein Viswinkel Koersbal Hond uit auto RIOOL OF AFVOER Bel Riooltechniek Tholen Vriendschap Nog geen daders Ventilatie veiling Voorzetgevel kinderopvang Verbouwing Annavosdijk I Geslacht in eigen slagerij J Bootvissen Uilenshow Bestel-/Bedrijfsauto's NIEMANTSVERDRIET Rommelmarkt school Mosseldag Junior voetbalgames Agenda Nap Hage bij Eneco Tour Uitbreiding varkensstal Mexicaanse band speelt in Tholen Tholen Jeugd en jongerenwerk Tholen houdt vrijdagavond bij zwembad De Spetter een schuimfeest voor jongeren tussen de twaalf en 23 jaar. Dat begint om half negen en duurt tot één uur 's nachts. Het thema is 'let's go tropi cal*. Er wordt tijdens het feest geen alcohol geschonken. Er is een surfro- deo waar jongeren hun surftalent kun nen laten zien. In het oude stadhuis houdt Jan de Viet zaterdagmiddag vanaf half vier een klavecimbelconcert. Het programma is gewijd aan de muziek van Jan Pie terszoon Sweeiinck. een Nederlandse componist die 450 jaar geleden werd geboren. Aansluitend speelt stadsbei- aardier Gerard de Waardt het carillon van het stadhuistorentje. Bezoekers kunnen daar in de stadhuistuin naar luisteren. De Middelburgse rechtbank heeft Eendracht Vis b.v. failliet verklaard. Deze vennootschap werd opgericht na het faillissement van visgroothan- del de Eendracht om het onroerend goed van bouwbedrijf Vrolijk aan de Stevinweg te verhuren. Dat was toen Scheldezee b.v., maar die is eerder al failliet verklaard. Curator is mr. M.L. Huisman uit Goes. De avondfietsvierdaagse gaat maan dag 20 augustus om half zeven van start op de Kaaij bij eetcafé The Six ties. De Huisvrouwentrim organiseert de vierdaagse voor de twintigste keer. Aanmelden kan ter plaatse. De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB organiseert tijdens de braderie- dagen op vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus in haar gebouw aan de Ou- delandsestraat 11 een boekenmarkt. De markt is geopend van elf tot vijf uur. De braderie begint vrijdagavond om acht uur met een openlucht festi val op de Kaaij. Daar zorgt hel dj Dia mond Team voor muziek. Zaterdag staan er diverse koren op het podium, zoals het koor Oor ons Us. Het avondprogramma begint om kwart over zes met een Zumba-demonstra- tie. De band Mariachi laat aansluitend van zich horen. Fool's Circle sluit za terdagavond af. Bram Bout en André Knevel bespelen donderdag 23 augustus om acht uur het Van Oeckelen/Steendam orgel in de Rehoboth kerk. Knevel is een Ca nadese organist die op tournee is in Nederland. Bout is één van de vaste organisten van dit orgel. Beide heren hebben in het verleden orgelles gehad van musicus Willem Hendrik Zwart. André Knevel was voor zijn emigratie naar Canada organist van de Gerefor meerde Gemeente in Hilversum. Bram is naast vaste begeleider van het Thools mannenkoor Rehoboth bijna vijf jaar dirigent van het jongerenkoor Hananja. Er is ook samenzang in het programma opgenomen. Toegang tot de avond is gratis. Lailly Voices en het duo 4 Handen ge ven zaterdag I september om half acht een premièreconcert in de Grote Kerk. De zangformatie van Lailly Voices bestaat uit Lydia Maas. Laura Struik en Lize Verkamman. Ze won nen in 2011 het Jong Interclassic Con cours in de categorie zang en origina liteit. Inmiddels hebben ze een cd gemaakt. Nummers daarvan presente ren de dames die avond in de kerk. Duo 4 Handen, bestaande uit Joost van Belzen en Peter Wildeman, zorgt voor de muzikale omlijsting. Bij een milieucontrole in zwembad De Spetter, begin juli, zijn geen bijzon derheden aangetroffen. De controleur van de provincie rapporteert dat hij 39 aspecten heeft bekeken en in orde be vonden. Doel van de controle was om te zien of de voorschriften worden na geleefd van de Wet hygiëne badinrich tingen en zwemgelegenheden. Oud- Vossemeer Na het zingen van het schoollied heeft Toontje de Vos, de nieuwe mascotte van de Sint Anthoniusschool, maan dagochtend het nieuwe schooljaar in geluid. Hij zat in de bakfiets van meneer Piet. Tixintje is vanaf dit schooljaar aanwezig bij alle bijzonde re gebeurtenissen op de schcxil. Zoals tijdens Sinterklaas of met de sportdag. Hij is er voor de gezelligheid en leert kinderen de leefregels van de school beter begrijpen. De mascotte van de Sint Anthoniusschool heeft zelfs een eigen couplet gekregen in het school lied. Het voormalige bietenterrein aan het einde van de Veerstraat, tussen de wo ningen nummer 46 en 66, krijgt een woonbestemming. Daardoor wordt het bouwen van huizen er mogelijk. Nu rust er nog de bestemming 'bedrij ven' op het terrein dat ooit ook als ijs baan is gebruikt. De gemeente maakt er een afzonderlijke wijziging van het bestemmingsplan Kom voor, los van de totale herziening van alle kom- plannen. Daardoor kan dit sneller worden geregeld. Via een wijziging van het bestem mingsplan Buitengebied maakt de ge meente voor de Marehoeve aan de Hïksedijk een woonbestemming met kantoorfunctie mogelijk. In de schuur van de voormalige boerderij is een kantoor gerealiseerd. Marion de Jager-Capeile opent op 30 augustus haar eigen viswinkel in Ber gen op Zoom. „Het is een totaal nieu we uitdaging voor me", zegt ze. „Ik heb 29 jaar bij vishandel Deurloo in Tholen gewerkt en nu begin ik voor mezelf." In haar winkel aan de Holle- weg wil ze naast verse vis, ook andere zaken aanbieden, zoals warme en koude schotels en gebakken en ger ookte vis. .Alles wat erbij komt kij ken." Dat haar werkzaamheden ver plaatsen naar Bergen heeft geen gevolgen voor haar woonsituatie. i „Nee, ik ga hier niet weg." De vakantiestop is weer voorbij voor de koersballers in de Vossenkuil. Me vr. J. van Houte en mevr. C. Haver- mans bleken dinsdag fit te zijn, want zij haalden de meeste punten, name lijk 24. Tien meer dan N. Moerkerken en mevr. R. Nagtegaal die op de twee de plaats eindigden met 14 punten. Mevr. M. van Poortvliet werd derde met 10 punten, mevr. J. de Bakker en mevr. L. Weezenaar haalden 9 punten en werden vierde. Mevr. L. van Poort vliet en mevr. B. Roggeband waren hekkensluiter op de vijfde plaats met 8 punten. Sint-Annaland Voorbijgangers hebben vrijdagavond tussen vijf en zeven uur op het haven plateau een hond uit een auto bevrijd. De auto stond in de volle zon. Een van de omstanders heeft een raam zonder schade omlaag geduwd en zo doende de hond bevrijd. De hond is gekoeld met water. De politie heeft aan de eigenaren van de hond een prent uitgedeeld van driehonderd eu ro. Advertentie I.M. Op de School met de Bijbel is dins dagavond het schooljaar geopend met een kerkdienst. Die werd gehou den in de kerk aan de Ring. Dominee Versluis ging voor in de dienst. Dit jaar heeft de school als thema vriend schap. Versluis luidde dat in met een verhaal over herdersjongen David en kroonprins Jonathan. De boodschap was dat vriendschap belangrijk is. De dienst werd afgesloten met een ge bed. De politie tast nog in het duister over wie er half juni betrokken was bij de vechtpartij op de Ring, waarbij zo'n twintig personen met elkaar op de vuist gingen. Er hebben zich nog geen getuigen gemeld volgens een woord voerder van de politie. Een week later werden er op diverse plekken vernie lingen verricht aan particuliere eigen dommen Ook daarbij heeft de politie geen voortgang gemaakt in de zaak. De veiling mag ventilatieroosters plaatsen en een daarbij behorende dakopboüw. De welstandscommissie gaf onlangs groen licht voor het ver bouwplan in het bedrijfspand aan de Langeweg. Er worden groengrijze damwand gevels toegepast, grijze be- tonplint en grijze damwand dakbe dekking. Aan de Molendijkseweg 9 mag een voorzetgevel geplaatst worden voor de nieuwe kinderopvang Stap Voor Stap van mevr. S.C. van Dijke-den Braber en mevr. J.CJ. Bolier-Kodde. Het wordt rood metselwerk. De wel standscommissie uitte nog wel een vcxrrkeur voor omzetting van buiten blad metselwerk tot tegen het spouw blad. De woning Annavosdijk 5 krijgt een grondige opknapbeurt. De welstands commissie gaf recent toestemming voor de verbouwing met grijs stuc werk, witte houten kozijnen, oud-hol- landse groene houten deuren en ra men, witte houten goten en oranje rode dakpannen. Geen bezwaar was er ook tegen het isoleren van de woning Hoenderweg 84 en het plaatsen van een dakkapel op de woning Klipper 31 in de nieuw bouwwijk Vroonstedc. Bureau Bouw- wervice ontwierp hiervoor crèmewit te kunststof kozijnen, ramen, deuren, zijwangen en een tussenpaneel en antracieten dakbedekking. Maandag 20 t/m zaterdag 25 augustus Varkenshaas 250 gr. 2,95 Tip vQQr t>ij dt> v#rkt;n}haaS: Champignonsaus eigen gemaakt 200 gr. 1,00 Bretonsgehakt 500 gr. 2,50 Schouderkarbonade 1 kilo 4,95 Gegrilde varkenshiel per stuk 2,95 De watersportvereniging organiseert op 8 september een bootviswedstrijd op de Oosierschelde. Deze wordt sa men met de Belgische visclub Zeevis- sport georganiseerd. Er is dan ook een internationale naam aan het evene ment gegeven: Condor België - Ne derland Cup 2012. Het echtpaar De Bruin is 50 jaar ge trouwd en vond dat wel een feestje waard. Daarom gaven ze gistermid dag in hun achtertuin aan het Bos, waarin de fundamenten van een slot liggen, een uilenshow voor iedereen die geïnteresseerd was. Dorpsomroe per Gatze de Moed liep door de stra ten om publiek op te trommelen. „Het is een cadeautje aan het dorp", zegt Hester de Bruin. „We twijfelen nog om het ook op Open Monumentendag te doen." Hun tuin is dan altijd open gesteld voor het publiek. Nieuw en gebruikt alle merken. Onderhoud, reparatie en APK. Schadeherstel voor ALLE maatschappijen Verhuur luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. I I I I I I I I I I V Parmaham 100 gram 2,20 Rundermelange 100 gram 1,00 Ei-beenhamsalade 100 gram 1,10 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. weg. Het bedrijf ligt op 45 meter van het Natura 2000-gebied Oosterschel- de. Aan een van de drie stallen wordt een ruimte bijgebouwd voor 480 guste en dragende zeugen (i.v.m. re gels dierenwelzijn), en de mestsilo wordt vervangen dcxrr een nieuwe van 3500 kubieke meter. De aan bouw en de beide andere stallen worden voorzien van biologische ge combineerde luchtwassers. Mede daardoor neemt de uitstoot van stik stof af. In dc vergunning is als voor waarde opgenomen dat de uitstoot van ammoniak niet meer mag zijn dan 6467 kg per jaar. De provincie concludeert dat de aanpassing van het bedrijf geen schadelijke gevol gen heeft voor de natuurlijke ken merken van het gebied. Predikbeurten De Juliana van Stolbergschool orga niseert zaterdag 8 september tussen één en vier uur een rommelmarkt op het schoolplein. De organisatie kan nog goede spullen en kinderkleding gebruiken. Inleveren kan tijdens schooltijden. Scherpenisse Chef-kok Maurice de Coninck van Vis aan de Markt bereidt zaterdag tij dens de mosseldag in Yerseke mos selen op de barbecue. Dat doet hij vanuit de pagodetent aan de Ketting- weg. Publiek kan meekijken, vragen stellen en proeven tijdens de berei ding. De Coninck is één van de acht deelnemers aan de culinaire wed strijd. Een jury bestaande uit Filip D'havé (Vlaams vertegenwoordiger van de Belgische regering in Den Haag), Zeeuwse gedeputeerde Cees van Beveren en Jan Huisman (burge meester van Reimerswaal) wie de beste mosselen heeft bereid. De prijsuitreiking is om drie uur. SPS benutte zaterdagmorgen het trapveld op het Pluimpotterrein voor een openbare training. Ruim 20 jongeren waren uitgenodigd door Witte Andriesse (jeugdwed strijdsecretaris SPS) en de Cl-spe lers René de Groen en Lennard An driesse. Elf jeugdvoetballers gaven daar gehoor aan. De jeugd kon op een ontspannen en gezellige manier kennis maken met alle onderdelen van de voetbalsport. Trainer Rien Voshol en assistent Comé van der Male verzorgden de training. Na een korte uitleg over het evenement mochten de jongeren aan de slag. Ze konden naar hartenlust dribbe len. combineren, schieten en afwer ken. Aan alle onderdelen werd en thousiast meegedaan. Ze genoten volop van het spelletje. Er was aan dacht voor het groepsverband, het samenwerken en de onderlinge con tacten. Tussendoor zorgde Annelien Andriesse zaterdag voor koele li monadesiroop, die er wel inging bij de dorstige jongeren. Ze had een ruime voorraad meegebracht maar de elf liter ging helemaal op. Na af loop gingen de plaatselijke talenten op de foto en ze werden uitgeno digd voor de junior voetbal games op zaterdag 25 augustus. Bij dit jeugdevenement kunnen ze mee doen met verschillende voetbalspel- letjes. Inschrijven kan vanaf kwart over negen 's morgens op sportpark D'n Aekerboant in Poortvliet. Deze recreatieve sportdag wordt georga niseerd door de activiteitencommis sie van SPS bestaande uit Anco v.d. Werff, Hjalmar v.d. Mark en Musta fa Mouji. Zaterdag trainde ook de Cl selectie op de Pluimpot in Scherpenisse. Onder leiding van Ap v.d. Belt werd vooral de conditie scherper gesteld. Poortvliet Nap Hage fietste donderdag in Ber gen op Zoom mee in de koppelkoers tijdens het voorprogramma van de Eneco Tour, de profronde door Ne derland en België. Oud-profrenners waren gekoppeld aan gemeentebe stuurders. Nap viel in voor Koos Moerenhout, die verhinderd was. Hij werd gekoppeld aan raadslid Mare van Eekeren uit Woensdrecht. Nap Hage houdt zich nu meer bezig met het lópen van marathons, maar in 1982 won hij de ronde van Poortvliet en in 1982 en I983 de ronde van zijn geboorteplaats Sint-Maartensdijk. In dat laatste jaar werd hij bovendien Zeeuws kampioen. In de koppel- koers had ploegleider Jan Jansen (oud-winnaar van de Ronde van Frankrijk) de tactiek uitgestippeld. Burgemeester Polman van Bergen op Zoom, die gekoppeld was aan Harm Ottenbros, won vóór de burge meester van Woensdrecht. die samen met Bart van Est reed. Aangezien Ottenbros bij de prijsuitreiking al weg was, nam Tineke Fopma uit Tholen de honneurs waar. Ook de zus van Nap, Keetie van Oosten-Ha- ge, deed mee met de gemeentesecre taris van Bergen op Zoom. Wethou der Frank Hommel, die wel aanwezig was met zijn collega van sport Jan Oudesluijs. mocht tot zijn grote teleurstelling niet meedoen. De koppelkoers was alleen voor West- Brabantse gemeentebestuurders. Na de huldiging stormde het peloton de Van Konijnenburgweg op, vlakbij de Bergse brandweerkazerne. Marcel Kittel won de sprint en Tom Boonen werd de nieuwe leider in het alge meen klassement. Uiteindelijk zou Lars Bixrm de Eneco Tour winnen. Sint-Philipsland Krammer Zeeland v.o.f. krijgt van de provincie een natuurbeschermings vergunning voor de uitbreiding van haar varkenshouderij aan de Sluis- THOLEN 17 aug Schuimfeest, De Spetter, 20.30-1.00 u. t/m 18 aug Oude stadhuis open op zaterdag: 13.30-17 u. Expo Jan de Jonge, zomerconcert Jan de Viet klavecimbel, beiaardier Gerard de Waardt. 20 t/m 23 aug Fietsvierdaagse. 23 t/m 25 aug Kermis, Contr' Es- carpe. 23 aug Orgelconcert, Rehoboth- kerk, 20.00 u. 24 en 25 aug Braderie. 24 en 25 aug Boekenmarkt, NPB, 11.00-17.00 u. 25 aug Korenfestival, Oor ons us, Kaaij en Markt, 12.30-18.30 u. 1 sep Lailly Voices, Grote Kerk, 19.30 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste merklap en In en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 13.30-17 u..wo 19-21 u. 18 en 23 aug Natte laarzentocht, staatsbosbeh./VVV, start eind Sluis- polderweg, za 9.30 u., do 13.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 16 aug Fietstocht, start VVV, 11 u. 18 aug Jutten in dc Pluimpot, IVN con'sulentschap.zeeland® ivn.nl. 13.30 u. 8 sep Rommelmarkt. Juliana van Stolbergschool. 13.00-16.00 u. POORTVLIET 18 aug Rommelmarkt, Geref. Kerk. Tolweg, 10.30-15 u. 18 aug Zomermarkt. BERGBN OP ZOOM t/m 16 aug Zomerconcert. gebouw- T. elke donderdag. 22.45 u. 16 aug Palm Parkies. muziek Big Shampoo. Wilhelminaveld, 19.30 u. 16 aug Frontaal, rockband, 't Slik, 22.30 u. 16 aug B-Ruder, coverrockband, de Schorre. 22.30 u. 17 aug Live karaoke, meezingen met Setlist.de Schorre, 22.30 u. 17 aug Leesclub Engelse literatuur, café Helena. 19-21 u. 19, 22, 26 en 29 aug Zomerstads- wandeling met gids, v.a. stadhuis Markt. 14 u. 24 t/m 26 aug Jeu de boules toer nooi, Kijk in de Pot, 9.30-20 u. 24 aug Opening seizoen gebouw-T: Groover en Kayaman, skarnuziek. 25 aug I like Latin, stichting To do. gebouw-T. Joey Kouwen maakt voor drie euro zijn oom blij met een nest schalen Dc rommelmarkt van de Hervormde Gemeen te Oud-Vossemeer heeft zaterdag netto 6200 euro opgeleverd. .Jets meer dan vorig jaar", weet woordvoerder Peter Geene. Stoelen en kastjes gingen vlot van de hand. „Vooral buitenlandse mensen konden die spullen ge bruiken." Een deel van het aanbod ging aan het einde van de dag richting genieentewerf. Geene: ,J)c boeken gaan naar de Hervormde Gemeente in Steenbergen en we hebben ook andere rommclmarktorganisaties een plezier kunnen doen. We houden nooit iets over." Voor Joey Kouwen (13) uit Oud-Vossemeer kon de zaterdag niet meer stuk. Voor drie euro kocht hij bij de veilingmeester Dirk-Jan Burg er uit Tholen een nest van vier ijzeren schalen. Wat moet een ventje van dertien nu met schalen? Kouwen: „Ze zijn niet voor mij, maar voor mijn oom. Die heeft vogels en in deze schalen kunnen ze lekker badderen. Ik had mijn oom beloofd dat ik tijdens de veiling op die schalen zou bieden." En zo vond iedereen iets van zijn gading. Ene Karei werd voor 14 euro eigenaar van een klassieke telefoon. Een fraai schilderij van ongeveer 110 bij 60 cen timeter, voorstellende de drie kruisen op Gol gotha, mocht weg voor vijf euro. Je kon het zo gek niet verzinnen, of het stond er. Zoals een oma die haar kleinzoon Erik voor dertig cent van vijf melkbekers afhielp. „Moet er een tasje bij, oma?" Nou dat hoefde van oma niet, maar opa vond het toch wel praktisch. De hoeveelheid aardewerk was am per te schatten. „Het steengoed loopt steen goed", vertelde Bap Leunis uit Tholen die net als veel vrijwilligers achter de tafel klanten hielp. „We voelen ons hier thuis", wees hij op de kerk van de Hervormde Gemeente. „We kerken hier al minstens dertig jaar", klonk het enthousiast van onder zijn pet en hij hielp al vele malen mee om de rommelmarkt tot een succes te maken. De spullen worden het hele jaar door aangeleverd bij het verzamelpunt bij de familie Van Gorsel. De man met het naambordje Johan op de borst verkoopt on der meer een verzameling stoelen. Er staan ook kasten, en wie wil, kan zijn complete woninginrichting op de rommelmarkt aan schaffen. Rommel is eigenlijk niet het juiste woord voor wie onder meer dat fraaie Kiha-orgel zag staan. Negentien registers, een pedaal en een zwelkast moeten het instrument een mooie klank geven. Johan: „Het orgel heeft twintig euro opgeleverd. Ik heb het zelf gekocht. Vroeger speelde ik ook orgel en nu is er een goede aanleiding om die hobby weer ter hand te nemen." Uitproberen kon helaas niet, want op het marktterrein was dit keer geen stroomvoorziening. Voor mensen met kleine kinderen was er voor vijf euro een stukje vei ligheid te koop in de vorm van een schoon uitziende Maxi-Cosi. En als de kleine eenmaal zou zitten, is een bezoek aan Anja en Rolinde eveneens de moeite waard. Zij stonden achter een berg met knuffels. Zo tegen lunchtijd verzorgden ze de inwendige mens van de vrijwilligers. Het krat met belegde broodjes was in rap tempo geleegd. Zondag 19 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Berg. Nieuwerbrug, zendingsdienst. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Ruijgrok. 15.30 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Bie. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's-GravendeeI. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Ham. 18.30 u. ds. Boiten. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. da. Punt-Boomgaardt. Zierik- zee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Riemens, Middelburg. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. mevr. Breedijk. Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Haan. 15.30 u. ds. v.d. Ham. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 22/8 19.30 u. ds. Zwartbol. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u.ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Diepenbroek. St.-An- naland. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker, di 21/8 19.30 u. ds. van Krimpen. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter, Aalst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Roos, Doornspijk. 14.30 u. ds. v.d. Want, Melissant. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Scheurwater, Oud-Vosse meer 19 u. da. Bouman, Nieuw- en Sint Joosland. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 23/8 19.30 u. ds. De Heer, zen ding. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET 9.30 u. ds. Gielen. Middelharnis. 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. H.A. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Ten Brinke. Hardinxveld- Giessendam. 17 u. ds. Van Bennekom, Goes. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 22/8 19.30 u. ds. Brugge. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. di 21/8 19.30 u. ds. Van Prooijen. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst, Stavenisse. De Mariachi Real di Cocula uit Mexico is vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus te zien en te horen tijdens de braderie in Tholen. Deze band, die op traditionele wijze de ma- riachimuziek brengt compleet met Mexicaanse hoeden en gitaren, is op bijzóndere wijze naar Tholen ge haald. Arthur en Miranda Oostinga verruilen elke winter het Thoolse voor een verblijf in Mexico en zo zijn ze in contact gekomen en be vriend geraakt met de bandleden. Vorig jaar deden de Mexicanen Tholen even aan, toen ze in Brussel moesten optreden. Ze bezochten toen molen De Verwachting. Mole naar Jan van Gorsel zei dat hij het een prachtig zicht zou vinden als de mannen daar in tenue op zouden staan. Ze wilden al eerder optreden, maar wisten niet dat dat in Tholen doorgaans alleen op evenementen gebeurt en niet zomaar spontaan, zoals dat in Mexico wel gebeurt. Ditmaal hebben ze hun pak en in strumenten bij zich voor optredens op de Kaaij en de Markt, beide avonden om zeven uur. De tien he ren hadden toevallig een gaatje in de agenda van hun Europese toer langs ambassades. Ze treden in Tholen kosteloos op in ruil voor een slaapplek en ontbijt. Dat laatste is nog niet helemaal rond. „Het mooi ste zou zijn, als de hele groep in één keer onderdak heeft", zegt Miranda. De mannen worden in Brussel door chauffeur Ben Brugman opgehaald met de bus van Tholense Boys. De familie Oostinga is in zijn nopjes met het optreden en belooft dat het een waar feest wordt. „Wij hebben een tic met Mexico." Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personcn(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. RU WILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST- BRABANT THOLEN Postbus 334. 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen .nl LEGER DES HEILS Radda Bamenstraat 9, Sint-Maartens dijk. tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks^ partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. HOOGWATERSTANDEN Dónderdag 16 t/m vrijdag 24 aug. donderdag 16 3.32 -15.52 vrijdag 17 4.12-16.32 zaterdag 18 4.52 -17.04 zondag 19 5.29 -17.44 maandag 20 6.09 -18.22 dinsdag 21 6.44-18.59 woensdag 22 7.27 -19.37 donderdag 23 8.09 - 20.22 vrijdag 24 8.54 -21.12 vr 24/8 14.55 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Met een kiloprijs van 35 cent wordt voor Doré het meest betaald op de Sint-Annalandse veiling. De prijs voor dit vroege aardappelras veran derde de afgelopen dagen nauwe lijks. Voor Nicola, Eigenheimer en Bildstar geldt hetzelfde. De hande laren hebben voor deze rassen iets meer dan twee dubbeltjes over. Voor Frieslander wordt een cent of zeventien betaald. En de Grandeur doet 15 cent. Deze laatste is een ge le, rondovale, vrij vastkokende pie per, een kruising van de rassen Cha risma en Victoria. Woensdag 15 augustus: Doré 32- 35, Frieslander 16-18, Nicola 22- 23, Eigenheimer 21, Bildtstar 21- 23, Grandeur 15, bonken 33-36, drielingen 8, kriel 44-52. Aanvoer 65 ton. Dinsdag 14 augustus: Frieslander 16-17, Nicola 20-22, Eigenheimer 22, Bildtstar 21-22, Grandeur 15- 16, bonken 33-35, drielingen 7-8, kriel 55. Aanvoer 81 ton. Maandag 13 augustus: Doré 32- 35, Frieslander 17-19, Nicola 20- 21, Eigenheimer 22, Bildtstar 21- 24, bonken 35. Aanvoer 59 ton. Vrijdag 10 augustus: Doré 32-35, Frieslander 17-19, Nicola 20-21, Eigenheimer 22, Bildtstar 23-24, bonken 35-36, drielingen 7-8, kriel 52. Aanvoer 45 ton. Donderdag 9 augustus: Doré 33, Frieslander 17, Nicola 20-21, Ei genheimer 22, Bildtstar 22-23, bon ken 36, drielingen 8, kriel 52. Aan voer 50 ton.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2