Noad '67 gaat worstelend ten onder tegen jeugd Feyenoord Minstens 1250 euro uit Tholen naar het Sophia kinderziekenhuis Houte Volleyballers AVC '87 in het nieuw 'Deze sfeer in Londen had ik niet verwacht van die koele Britten' Smerdiek wimpelt kritiek vanZeeuwse vrouwenselectie weg Vijf doelpunten bij Tholense Boy st Oud-F eijenoord Smerdiek oefent tegen Turken Mooij en Bechthold niet in finale Zeeuwse dressuurkampioenschap Donderdag 16 augustus 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Westbrabantse Pijl rijdt over Tholen Uitslag 0-10 slechts voor de statistieken na mooi voethal Het niet beschikbaar stellen van speelsters aan het Zeeuw se vrouwenelftal is Smerdiek niet in dank afgenomen. Zonder Thoolse inbreng verloor de selectie in IJzendijke met 1-6 van Zulte Waregem. De kritiek op Smerdiek in de Zeeuwse pers was niet mals. Volgens hoofdtrainer Servaas Brouwer van Smerdiek paste de wedstrijd niet in de voor bereiding op het nieuwe seizoen. „Ongetraind een wed strijd spelen is gewoon niet verstandig." Brouwer: Ongetraind spelen niet verstandig Thoolse springruiters strijden zaterdag om titel Het is Eendrachtruitersleden Roxanne Bechtold en Lin da Mooij vrijdag niet gelukt een finaleplaats te be machtigen bij de Zeeuwse kampioenschappen dressuur. Die werden vrijdag en zaterdag gehouden in Nieuw- en Sint Joosland. De twee dressuuramazones waren de enige Thoolse combinaties die een gooi deden naar de provinciale titel. Paardensport Televisie Roeien Pierre van Hooijdonk Geduchte tegenstander Tholenaren genieten van bezoek dertigste Olympische Spelen Orkaan Bekenden interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Voetbal- programma Donderdag 16 augustus uur SSV-Noad(bekcr) 19.00 Smerdiek-Galatasaray -23(vr.) 19.30 SPS 2-Kruisland 2(vr.) 19.30 Stellendam 2-WHS 2(vr.) 19.30 Zaterdag 18 augustus uur WHS-Dauwendaeie(bckcr) 14.30 Thol. Boys-Axel(beker) 17.00 Stavenisse-Sluiskil(bckcr) 17.00 Smerdiek-Luctor(bekcr) 17.00 Wemeldinge-Vosmeer(beker) 17.00 Hulsterloo-SPS(beker) 14.30 Smerdiekda. 2-Oostkapelle2(beker) 12.30 Thol. Boys 2-WHS 2(bcker) 12.30 Zeelandia M'burg 2-Noad 2(beker) 12.45 Duiveland 3-Smerdiek 2(vr.) 12.30 Dinsdag 21 augustus uur Vosmeer-Stavenisse(beker) 18.45 Noad-Moc(beker) 18.45 SPS-SVD( beker) 18.45 Victoria-WHS(beker) 18.45 Heinkenszand-Thol. Boys(beker) 18.45 Brouwershaven-Smerdiek(beker) 18.45 Woensdag 22 augustus uur MZC-Smerdiek da. 2(beker) 18.45 Donderdag 23 augustus uur Noad 2-Bruse B. 2(beker) 18.45 WHS 2-Zwaluwe 2(beker) 18.45 Klundert 2-Thol. B. 2(beker) 18.45 Voetbal uitslagen Oefenvoetbal: Noad-Feyenoord Al 0- 10, Thol. Boys-Oud Feyenoord 2-3, Stellendam-Smerdiek 4-0,Colijnsplaatse B.-Smerdiek 3-1. OFB-SPS 2-6, Smer diek da.-BSC 4-1, WHS 2-Duiveland 2 3-2. Smerdiek heeft zijn eerste wedstrijd in het seizoen niet winnend kunnen afsluiten. In Colijnsplaat waren de Colijnsplaatse Boys met 3-1 te sterk. De volgende oefening was zaterdag uit tegen Stellendam 1Ook daar leed het eerste team uit Sint-Maar tensdijk een nederlaag: 4-0. Smerdiek begon donderdag met een zeer jeugdig elftal. De nieuwe trainer Peter van Poortvliet wil namelijk alle beschikbare spelers voor de nieuwe selectie tenminste één keer in wed strijdverband zien spelen, voordat hij een keuze maakt. Dat er veel spelers voor het eerst met elkaar voetbalden, werd al gelijk in de eerste minuut duidelijk. Een aanval van Colijns plaat door het midden werd eerst nog op de paal geschoten, maar in de re bound alsnog binnen getikt: 1-0. San- der Vroegop zorgde voor de 1 -1 en dat was tevens de ruststand. In de tweede helft liep Colijn uit naar 3-1 De uitwedstrijd tegen Stellendam kende een goede eerste helft voor Smerdiek. maar het spel werd niet meegenomen naar de tweede helft. Daarin werd veel minder gevoetbald. Vanavond speelt Smerdiek tegen de beloftes van de meervoudig Turkse landskampioen Galatasaray. De wed strijd op sportpark Haestinge in Sint- Maartensdijk begint om half acht. De Westbrabantse Pijl, een drie daagse wielerwedstrijd voor junio ren, doet Tholen aan. Wielerliefheb- bers kunnen het peloton zien passeren op vrijdag 17 en zaterdag 18 augustus. Op de vrijdagavond komen de ren ners vanuit Steenbergen rond kwart over zeven via de Slaakdam en de Rijksweg over Sint Philipsland, ne men de Krabbenkreekweg, Zeedijk, Krommedreef. Hikseweg en Kreek- weg bij Oud-Vossemeer. om via de brug over het Schelde-Rijnkanaal terug naar Brabant te gaan. Zaterdagmiddag is de Vosmeerbrug het punt waar de renners zo rond vijf uur Tholen op rijden. Via de Zoeten- dijk, Roolandsedijk, Roolandseweg, Rijkebuurtseweg, Puitsedijk, Water- vlietsedijk, Vrouwendijk, Postweg en Reimerswaalseweg gaat het pelo ton de Oesterdam over om uiteinde lijk in Huijbergen te finishen. Noad '67 heeft zaterdag alle zeilen moeten bijzetten tegen de A-jeugd van Feyenoord. De gasten versloegen het Sint Philipslandse team des ondanks met 0-10. Dat deerde niet, want het ging om het genieten van een mooie pot voetbal. Noad stelde Pjotr Mosselman, Corné de Frel, John van Splunter, Roy van Splunter, Wiljan Lis- seveld, Danny Steijn, Lars Steijn, Martijn Reijngoudt. Frank den En gelsman, Thom Buijs, Jeroen Rei jngoudt, Jeroen Verwijs, Dennis Kot, Wesley Kievit en Jouko Go- rissen op tegen de talentenploeg uit Rotterdam. De eredivisieclub stuurde Sven van Beek, Jean-Paul Boetius, Wessel Dammers, Rick Dekker, Kevin Dercks, Michel Franken. Daniel Furtado Gomze, Kevin Nieto Gomez, Vincent Jan sen. Boy de Jong. Rick Karsdorp, Cas Knoester, Rodney Lopes Ca- bral, Dalian Maatsen, Robbert Olijfveld, Joey Sleegers, Brian Thong, Brandon Tichem, Lucas Woudenberg en Tada Kensuke het Fluplandse veld op. De ruim 300 aanwezige supporters kregen een mooie wedstrijd voor geschoteld onder een stralend zon netje, waarmee beide ploegen het publiek vermaakten. Noad vanwe ge de strijdlust en Feyenoord van wege de sublieme acties. De in allerijl ingevallen scheidsrechter Lisseveld uit Scherpenisse, voorde geblesseerde Brummer, voelde de wedstrijd perfect aan en liet beide ploegen voetballen. Met een ruststand van 0-5 kon No ad '67 terugkijken op een goede eerste helft, waarbij de eerste doel punten al vroeg in de wedstrijd vie len. Noad herpakte zich. het was bescheidenheid dat de Fluplanders in de eerste minuten dwars zat. In de tweede helft kozen beide ploegen voor een meer aanvallend concept en werd de wedstrijd een juweel om naar te kijken. Het was hier en daar te horen aan het pu bliek dat men volle teugen genoot. De 0-10 overwinning van het team van Damiën Hertog was dan ook meer voor de statistieken. Na af loop werd afgesproken dat er ook een zesde editie komt als aftrap voor het seizoen 2013/2014. Danny Steijn in duel met een Feyenoordtalent. Foto Foto Fase. Volleybalclub AVC '87 uit Tholen is vanwege het 25- jarig bestaan volledig in het nieuw gestoken door zijn sponsors. Het seizoen begint morgen. Er zijn tien teams, van senioren tot en met mini's, en de spelers hebben allemaal een nieuw tenue gekregen. Dat is ge beurd met behulp van de volgende lokale bedrijven: twecwielerservice Van der Zande uit Oud-Vossemeer, Eeterij 't Essene Bos uit Poortvliet, eetcafé Hart van Tholen, Zandijk mechanisatie, Multimate bouw markt, Flexexpress uitzendbureau, Tiniek bouwma nagement en ambachtsbakker Van Oost uit Tholen. Op vrijdag 17 en dinsdag 21 augustus beginnen de trainingen en op zaterdag 15 september gaat AVC '87 de nieuwe competitie beginnen met een dames-, drie heren-, en vijf jeugdteams. In het nieuwe seizoen heeft de volleybalclub nog volop ruimte voor nieuwe leden. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen komen volley ballen in de minigrocp, maar ook voor de oudere jeugd en de senioren is er ruimte in de teams. Meer informatie via www.avc87.nl of bestuur@avc87.nl. De eerste vier weken training zijn gratis en ter oriën tatie. (Advertentie LM.) Alle teams zijn in het nieuw gestoken. Pas enkele weken geleden viel de uitnodiging voor de speelsters van Smerdiek op de mat. De kersverse hoofdklasser werd gevraagd vier tot vijf speelsters af te staan voor het oefenduel. Die uitnodiging kwam volgens Brouwer veel te laat. „Eind vorig seizoen was onze eigen voor bereiding op het seizoen al rond. We hadden zelf een activiteit ge pland." De selectie van Smerdiek kwam voor een teamdag bij elkaar in Sa- lus Healthclub in Tholen, met ook een gezamenlijk etentje en een trai ning. Zo vroeg in het seizoen kwam een serieuze wedstrijd volgens Brouwer ongelegen. „Het risico van blessures is dan veel te groot. Zeker in een krappe selectie als de onze kunnen we dat niet gebrui ken." Smerdiek staat positief tegen over de Zeeuwse selectie, zegt Brouwer. „Het is een initiatief dat nog in de kinderschoenen staat en waar nu serieus werk van wordt ge maakt. We vinden dat een positieve ontwikkeling en onze speelsters kunnen voor die selectie ook van meerwaarde zijn. In de toekomst doen we graag mee, maar nu dus even niet." Mooij reed met haar paard Beaufort mee in de klasse L2 en kwam met een gemiddelde van 59,83% tekort voor een winstpunt en het was on voldoende om de finale te halen die op zaterdag werd verreden. De proeven werden beoordeeld door twee jury's en één daarvan vond de verrichtingen wel voldoende voor een winstpunt met 182 punten. maar haar collega was het daar met 177 punten niet mee eens. Becht hold haalde met Cieanary's Damas cus wel een redelijke score met 187 en 192 punten: een gemiddelde van 63,17%. Daarmee eindigde ze in de middenmoot van de klasse B. waar in de puntentotalen dicht bij elkaar lagen. Bechtold heeft op een concours in Rucphen met haar twee paarden Damascus en Dilane M de laatst be nodigde punten gehaald om door te mogen naar de volgende klasse. Met Dilane M had ze fijn gereden in de klasse LI en dat kwam ook tot uitdrukking in de punten: 196 en 205 punten. Dat leverde haar vier winstpunten op en een derde plaats. Damascus was wat gespannen tij dens de proeven in de klasse B, maar Bechtold behaalde met hem toch een mooie score van 198 en 186 punten wat drie winstpunten betekende en een mooie tweede plaats. Zaterdag komen weer een aantal Thoolse combinaties in de ring bij de Walcherse manege De Kroo. Dan worden de Zeeuwse spring- kampioenschappen gehouden. Kees (klasse L), Karen en Jan van Dalen (klasse B), Annemiek Noteboom (klasse L) en Mandy Deurloo uit Tholen (klasse Len M) strijden dan om de titel. Deurloo is al een paar keer eerder Zeeuws kampioen ge weest met haar paard Ilona, name lijk in de klassen B en L. en nu gaat ze het proberen in de klasse M. Pierre van HooijdonkMichael Marinus, Feijenoordverzorger Gerard Meijer en oud Feijenoordcoach Henk Wartuis (v.Ln.r.) met het bedrag dat is opgehaald voor het Sophia kinderziekenhuis. De benefietwedstrijd tussen Tholense Boys en Oud-Feijenoord is met 2- 3 gewonnen door de Rotterdammers. Het sportieve duel, bijgewoond door vele tientallen supporters, heeft 1250 euro opgeleverd. Dat bedrag wordt nog aangevuld met een belangrijk deel uit opbrengst van de en treegelden en een collecte. Een deel wordt tevens gebruikt voor onder houd van de voetbalkooi op de Bent en het organiseren van diverse jeugdtoer nooien „De wedstrijd stond in het teken van het Erasmus MC, waar het Sophia- kinderziekenhuis een onderdeel van is", vertelde bestuurslid Michael Marinus van Tholense Boys. Dat was aan het begin van de wedstrijd te zien, toen zo'n 25 wat je noemt mascottes, gehuld in een shirt van Sophia, aan de hand van de spelers het veld opkwamen. Scheidsrechter Dies de Korte, door de gasten uitgenodigd om de wed strijd te fluiten, gaf het beginsignaal. Hij werd geassisteerd door de grens rechters Arjan Deurloo en Jocjiem van Dijke van Tholense'Boys.MJet arbitrale trio had een rustige avond. Er werd niet op het scherpst van de snede gespeeld en mede door het sportief reagerende publiek en een prettige avondzon, was het goed toe ven op de Bent. Niet dat het ontbrak aan emotie. Vooral vanaf de kant klonken met de Bradley Wiggins, Marianne Vos, Kristin Armstrong en andere wie- lerhelden. Huib Knuist uit Sint- Maartensdijk zag ze in Londen stuk voor stuk voorbij razen. Sa men met zoon Marco was hij ge tuigen van het wegwielrennen, één van de disciplines tijdens de Olympische Spelen. „Wat een sfeer, dat had ik niet verwacht van die koele Britten." Ook ande re Tholenaren waren tijdens de zomerspelen in Londen te vinden. Knuist volgt het wielrennen al jaren op de voet. Zo stond hij september vorig jaar langs de kant in Kopenha gen voor het wereldkampioenschap wielrennen. Een echte wielerfanaat. „Ik reis de renners achterna", zegt hij. Nu dus Londen voor de Olym pische Spelen. Op vrijdagochtend vertrok hij samen met zoon Marco in alle vroegte naar Zaventem, het vliegveld van Brussel. „Kwart voor zeven Nederlandse tijd de lucht in, vijf voor zeven plaatselijke tijd in Londen." Vanaf het vliegveld stap ten vader en zoon in de metro en trein richting Hampden Park. „We zaten in het Chase Lodge Ho tel. Een eenvoudig hotel op steen worp afstand van het wielerpar cours. Beter kon niet." Na aankomst zochten de twee een staanplaats ach ter de dranghekken. „Het was nog vroeg, dus voldoende plaats." Hoe anders was dat 's middags. „Wat een drukte", zegt Huib. „Niet normaal. Maar wat een sfeer. Heel gemoede lijk." De Smurdiekenaar verbaasde zich over het aantal beveiligings mensen dat paraat stond. „Het we melde er van", zegt hij. „Maar vol gens mij wisten ze zelf niet wat ze daar deden." Huib en Marco wissel den het staan langs de kant af met te levisie kijken op de hotelkamer. „Dan krijg je toch een beter beeld van de tussenstand", zegt hij. Later volgden ze de wedstrijd in het zoge heten Holland paviljoen. Speciaal weggezet door de Koninklijke Ne- derlandsche Wielren Unie (KNWU). Vandaar uit was het spektakel prima te volgen, zegt Knuist. Na een dag op de benen hadden vader en zoon 's avonds weinig puf meer. „Om tien uur lagen we uitgeteld in bed." Na twee dagen keerden ze terug naar Sint-Maartensdijk. Ook Maarten Pot (21) uit Sint- Maartensdijk was langs de weg te regelmaat van de klok goedbedoelde aanwijzingen. „Drukken, drukken", was het advies aan de thuisclub. „Breed uit Erwin", werd de tactiek verklapt. Ook de keeper van Tholen se Boys liet zich niet onbetuigd. Hij adviseerde zijn spelers soms 'om niets te doen.' Maar ook om vooral rustig te blijven en op te letten. Veel belangstelling was er onder meer voor de verrichtingen van Pier re van Hooydonk. Die sjouwde van de ene naar de andere kant van het veld. Verstuurde fraaie passes en was met zijn vrije schoppen soms dicht bij een doelpunt. Tholense Boys liet zich echter door bekende namen als Peter Houtman, Bennie Wijnstekers, Patrick Paau- we. Peter Hoekstra en Mike Obiku niet wegspelen. Er werd onver schrokken verdedigd en het elftal schiep zich meerdere malen kansen. „Coen. Coen, Coentje", klonk het vanaf de kant bijna smekend. Maar Coen Nieuwkoop (ook Feijenoord had destijds zijn Coentje) deed net of hij niks hoorde. Ook Marien Hop mans, die het advies kreeg vooral 'door te schuiven', speelde naar het leek zijn eigen spel. Volgens Marinus stelden de oud-Fe- ijnoorders wel voorwaarden om te komen spelen. „Ze spelen liever niet tegen een compleet eerste elftal van een vereniging die derde klasse of hoger speelt. Daarom hebben wij een mix gemaakt en die laten voet ballen onder de naam All-Stars." Dat betekende een elftal met spelers uit de huidige selectie van de club. aangevuld met oud eerste elftalspe lers die nu in lagere elftallen voet ballen. Bij de Thoolse club hebben Reinier de Groen en Stephan van As af scheid genomen van de selectie. De Groen was er niet. maar Van As kreeg onder luid applaus een pu- bliekswissel en kon met een flinke bos bloemen naar de kleedkamer.Bij Feyenoord bleken Van Hooijdonk en Paauwe de populairste spelers. Tien tallen jeugdige supporters, maar ook getrouwde dames, hadden de avond van hun leven toen ze met hun ido len op de foto mochten en een hand tekening kregen. Na de wedstrijd maakte Van Hooij donk (die ook een doelpunt voor zijn rekening nam) complimenten aan de organiserende vereniging. Hij be greep niet dat er bezoekers waren die dachten dat Tholense Boys met 9-2 zou worden ingemaakt. „Het is een geduchte tegenstander. Ze spe len niet voor niets in de derde klas se." Dat de Oud-Feijenoorders Tholen weten te waarderen, bleek volgens Marinus eveneens uit de duur van het bezoek. „Pas rond de klok van elf uur gingen ze pas op huis aan. Dat is echt uitzonderlijk." Daarnaast nam de thuisclub dank baar de vele lofuitingen van de te genstander in ontvangst..Uiteinde lijk werd het na anderhalf uur blessurevrij spelen 2-3 voor de Rot terdammers. De Thoolse treffers kwamen van Niels Hopmans (1-1) en Hans Willem Hopmans (2-3). Na afloop bleef het nog lang gezellig op De Bent. vinden in Groot-Brittannië. Hij keek naar de marathon die midden in Londen werd gehouden. Hij had kaartjes voor The Mali, waar de start en finish was. Ook is hij bij het roeien wezen kijken in Dorney Lake, buiten Londen. „Ik was met twee vrienden die zelf allebei Eu ropees jeugdkampioen roeien zijn geweest", verklaart Pot de keuze om naar die sport te gaan kijken. „De marathon is weer eens wat an ders." Over zijn slaapplek hoefde hij zich geen zorgen te maken. „Mijn ouders (Tonnie en Wilma Pot, red.) hebben vrienden in Engeland. Hun dochter heeft een appartement in Londen en daar logeerden wij. We hadden uit zicht over de Theems." Hij voelde zich op zijn gemak in Londen, een stad waar hij al eerder was geweest. „Het was heel anders dan ik me kon herinneren, ledereen was heel" behulpzaam en enthou siast. En in tegenstelling tot in ande re steden voelde ik me heel veilig in de metro." Pot tennist zelf, en zegt ook van de gezelligheid rondom de sport te houden. Daarom hadden ze ook kaartjes voor drie dagen Holland Heineken House. Ze hebben de hul digingen van wielrenster Marianne Vos en judoka Edith Bos meege maakt. „Daarna had ik wel weer ge noeg oranje gezien." Ze hebben in de tussentijd een beetje rondgeke ken. „We zijn naar Stratford gegaan om naar het Olympisch dorp te kij ken. We hadden geen kaartjes en kwamen daarom het dorp niet in. Maar in de buurt was er genoeg te zien en te doen. Ook het Olympisch stadion hebben we gezien." Sint-Annalanders Remco Vroegop (25), Merijn van der Klooster (28) en Erik Mientjes (27) hoorden een 'orkaan van geluid' toen zij langs de Olympische arena liepen. Zij ver toefden vier dagen in de Engelse hoofdstad, van vorige week maan dag tot en met donderdag. Ze kon den in de buurt van het stadion ko men, omdat ze kaartjes hadden voor een hockeywedstrijd. Het stadion waar die sport werd gehouden, lag in hetzelfde park en dat was alleen toegankelijk voor mensen met kaartjes voor één van de wedstrij den in dat gebied. Voor Vroegop was het de vierde keer in Londen, maar de eerste keer bij de spelen. Hij en zijn twee vrienden hebben de halve finale van de hoc key vrouwen gezien. Vorig jaar april al waren ze begonnen met het in schrijven voor kaartjes. „We hadden ons ook ingeschreven voor tafelten nis en voetbal, maar kregen alleen kaartjes voor hockey. We dachten dat de dames wel kans maakten om ver te komen." Ze hadden kaartjes voor de kwartfinale, maar wisten die ter plekke om te ruilen voor die van de halve finale. „Dat is via internet gegaan. Je had een speciale site voor mensen die kaarten wilden ruilen. We hebben onze kaarten geruild met een Engelsman." De drie vrienden verbleven op de oranjecamping in Londen. „Dat was leuk. alleen hebben we niet zoveel van de camping meegekregen, om dat we de hele dag de stad in waren. Het was voor ons alleen een slaap plek." Ze hadden fietsen gehuurd via de NS en kwamen zo een verslaggever van de Engelse krant The Guardian tegen. Die reisde een poosje met hen mee voor zijn blog over fietsen door Londen. „Ik heb bij thuis komst even op internet gekeken en hij heeft een stukje over ons opge nomen in zijn blog." Zo zijn Vroeg- Huib Knuist uit Sint-Maartens dijk bezoekt alle grote wieier- evenementen. op en zijn vrienden even bekende Tholenaren. Zelf zijn ze veel beken de Nederlanders tegen het lijf gelo pen tijdens hun Olympische ver blijf. „We hebben er meer gezien dan ik zo kan opnoemen. We zagen Fatima Moreira de Melo, Humberto Tan. voetbalanalist Hugo Borst, voetballer Jan Verthongen en Tom van 't Hek. Soms dachten we, is hij of zij het wel. maar dan hoorden we ze wat zeggen en dan wisten we het zeker." Het evenement is Vroegop bijzon der goed bevallen. Of hij over vier jaar ook in Rio de Janeiro te vinden is? „We hebben het daar wel al over gehad." Het is nog even afwachten. BE Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11