m S&ZhHI Trekker met lege kiepkar glijdt in de sloot langs Veerhoekseweg Stenen vormen een rode draad bij de vakantiebijbelweek in Sint-Annaland Plaatselijk nieuws VERSTOPT? EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 augustus 2012 Klavecimbelconcert Korenfestival Niet schieten RIOLERING/AFVOER Bel Riooltechniek Tholen 0166 - 60 44 00 www.riooltechniektholen.nl Gemeente pakt wateroverlast aan Rommelmarkt Pleinfeest Open dag Ds. Zwartbol bij GBS Uitslag verkeerstest Vernieuwing Goedhart Vragen Molenstraat Rommelmarkt Hekjes Geslacht in eigen slagerij Vergiftigde katten Akkoord Rammegors Kop-staartbotsing W- Vier miljoen winst voor Lievensberg Agenda Angofonds 2 Tholen Musicus Jan de Viet houdt zaterdag om half vier een klavecimbelcon cert in het oude stadhuis. Hij speelt muziek uit Barok en vroeg-klas- siek. De Viet speelt op een klave cimbel dat is gebouwd naar het voorbeeld van Joannes Daniel Dulcken uit 1747. Aansluitend be speelt stadsbeiaard Gerard de Waardt het carillon. Bezoekers kun nen daar in de stadhuistuin van ge nieten. Meezingkoor 'Oor Ons Us' houdt tijdens de braderie op zaterdag 25 augustus een korenfestival. Dat doen zij in het kader van het vijfja rig bestaan. Het koor heeft acht col lega-koren uit de regio uitgenodigd. Dat zijn onder andere popkoor Voix, Van Lieverlee en het Culti- koor. De stijlen lopen uiteen van van pop tot smartlappen. Optredens zijn er van half één tot half zeven op de Kaaij en de Markt. Maatschap Van Dalen aan de Post weg heeft geen bezwaar gemaakt tegen het besluit van Gedeputeerde Staten. Eind vorige maand kreeg Van Dalen te horen dat hij geen ho- lenduiven mag afschieten. Deze veroorzaken volgens schade aan percelen met broccoli. Advertentie I.M. De gemeente heeft nog geen kant en-klaar plan dat wateroverlast in moet tegengaan, maar daar wordt wel aan gewerkt. Dat antwoorden b. en w. op een schriftelijke vraag van PvdA-fractielid Henk Nieu- wenhuis naar aanleiding van de wateroverlast op 5 juli. Bij onder andere huizen in de Bosstraat. Pau- linastraat en Venkelstraat stroomde water naar binnen na een stevige hobsbui. De gemeente zegt op kor te en op langere termijn actie te on dernemen. In de Venkelstraat is een noodvoorziening in het rioolstelsel aangebracht en de gemeente be kijkt of dat ook een eventueel tijde lijke oplossing is voor de Bos straat, Paulinastraat en de achter zijde van de Venkelstraat. Daar naast wordt er een rapportage over de wateroverlast van 5 juli opge steld die ter kennisgeving naar de bewoners gaat. en wordt in septem ber een bijeenkomst georganiseerd voor getroffen bewoners. Ook kijkt de gemeente met hulp van inwo ners naar andere oplossingen voor de kortere termijn. Op de langere termijn wil de gemeente het riool stelsel aanpassen. Daar is in 20ll al mee begonnen met het project herberekening rioolstelsel. In het nieuwe gemeentelijk riolerings plan, dat in 2013 wordt opgesteld, wordt een stap verder gegaan. Er zijn nieuwe technieken waarmee gezien kan worden waar overlast kan gaan ontstaan, bijvoorbeeld door de richting te bepalen waar het water naartoe stroomt. En aan de hand daarvan worden water overlast landschapskaarten ge maakt. Daarop wordt gekeken waar maatregelen nodig zijn. Schilderijen, lijsten, meubelen, ver lichting. elektra-apparatuur, glas en aardewerk. Het is zaterdag ll au gustus allemaal te koop tijdens de rommelmarkt op de Ring. Die be gint om negen uur en eindigt rond half drie. Diverse spullen worden bij opbod verkocht. Ook aan de kinderen is gedacht. Ze kunnen een auto schilderen, met servies gooien of een ritje op een pony maken. Basisschool Die Heenetrecht houdt vrijdag 17 augustus een pleinfeest. Het thema is cowboys en indianen. Het feest begint om zes uur en is rond acht uur afgelopen. Er worden allerlei spellen georganiseerd op het plein van de school. Sint-Annaland chem en ds. A. van Voorden uit Op- heusden. Dinsdag 14 augustus wordt voor de zending en Adullam oud pa pier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Studieclub voor groente- en bloem zaadteelt 'Eiland Tholen' houdt za terdag een open dag op het proef veld achter het bedrijf van Fa. Boogaard aan de Veilingweg. De open dag begint om half elf en ein digt om vier uur. Leden van de stu dieclub laten zien hoe bloemen- soorten bedrijfsmatig worden geteeld. Ook geven ze uitleg over de 51 soorten die er in bloei staan en wat het doel is van een proef veld. Maandag 13 augustus haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie LM. Stavenisse Ds. Th.L. Zwartbol. predikant van de Oud Gereformeerde Gemeente, is één van de vijf sprekers op de 47ste toogdag van de Gereformeer de Bijbelstichting (GBS). Die wordt zaterdag 13 oktober in de Re- hobothkerk in Barneveld gehouden. De GBS, die 39.000 donateurs telt, is in 1966 opgericht om het gebruik van de Bijbel in de Statenvertaling te bevorderen. De bijbels zijn o.a. gratis verspreid op zeeschepen, in zorgcentra en in gevangenissen. Voor militairen is een speciale Krijgsmachtbijbel beschikbaar. Jaarlijks verspreidt de GBS tiendui zenden bijbels in lokale vertalingen in Oost-Europa. Siberië, Israël en Afrika. Naast ds. Zwartbol spreken op de 47ste toogdag ook nog ds. P. Blok uit Dirksland, ds. Tj. De Jong uit Staphorst, ds. L. Blok uit Gorin- VERVOLG VAN PRETPARK De week sluit vanavond met een ta lentenjacht in Ons Dorpshuis. ,-AJP's Got Talent", zegt Van Nieu- wenhuijzen. „Begint om zeven uur. Iedereen kan meedoen. Jong en oud. Of je nu gaat zingen, goochelen of een kunstje met je cavia, hond of koe doet. Dat maakt niet uit. Zolang het maar leuk is." Ook de talenten jacht is in Anna Jacobapolder een nieuw fenomeen. Sjaan Kaashoek uit Poortvliet kan het weten. Ze is geboren en getogen in het dorp en vanaf het eerste uur betrokken bij de kindervakantiespelweek. Het is haar laatste. „Na vijfentwintig jaar is het mooi geweest", zegt ze. „Vo rig jaar ben ik verhuisd naar Poort vliet. Ik heb altijd gezegd: als ik hier vertrek, stop ik met de spel- week. Nu is het zover. Dit is de laat- VERVOLG VAN BEVOLKING In Poortvliet was er dankzij een ge boorteoverschot van vier (elf ge boorten en zeven overlijdens) een lichte groei. De balans van vestiging en vertrek sloeg net door naar de ne gatieve kant: een vertrekoverschot van één. Dit werd volledig veroor zaakt door de verhuizingen naar el ders in de gemeente, waarvan het saldo (15) dat van de vestiging van nieuwe inwoners van buiten het ei land met één overtrof. Van de twee woonkernen waarvan het inwonertal is teruggelopen, ken de Scherpenisse desondanks een ge boorteoverschot: er zijn dertien kin deren geboren en er overleden vijf inwoners. Tegenover 21 nieuwko mers staan 31 mensen die naar el ders vertrokken. Omdat ook het sal do van de verhuizingen binnen de gemeente Tholen negatief uitviel (- 3), was er een vertrekoverschot van dertien. De migratie speelde ook Sint-Maar tensdijk danig parten, naast het feit ste keer." Kaashoek begon in 1987 met het organiseren van de week. „Uit nood geboren", zegt ze. „Mid den jaren tachtig daalde het aantal leerlingen op Het Kompas. Mensen trokken weg uit het dorp. Om de so ciale verbondenheid in het dorp te vergroten, is de week in het leven geroepen. Altijd in de laatste week- van de schoolvakantie." Jaarlijks bezochten de kinderen een pretpark. „Meestal gingen we naar familiepark Drievliet", zegt Sjaan. „Daar zijn de kinderen dit jaar met school aj geweest. Daarom gaan we nu voor het eerst naar Duinrell." Terwijl ze dat vertelt, rolt één van de tien begeleiders een spandoek uit. „Dat is onze vlag", zegt Kaashoek. „Al vijfentwintig jaar." Het doek is gemaakt uit verschillende aan elkaar genaaide lappen. „Gaat altijd mee. En nog nooit gerepareerd." dat de natuurlijke aanwas op nul uit kwam. Want er zijn in het eerste halfjaar net zoveel kinderen geboren als er inwoners overleden: achttien. Liefst 71 inwoners vertrokken naar elders in het land, waar slechts 46 nieuwkomers tegenover staan. En ook de balans van de verhuizingen binnen het eiland viel voor de smal- stad negatief uit: dertien vertrekkers méér dan er zich vestigden. Het re sulteerde in een fors vertrekover schot van 38 voor Sint-Maartensdijk. De inwoneraantallen per woonkern op 1 juli. die sterk afwijken van de voorlopige cijfers zoals die in febru ari aan de redactie zijn verstrekt, zijn als volgt (tussen haakjes de verde ling in mannen en vrouwen). Tholen 7798 (3807 m. 3991 v); Poortvliet 1676 (835 m. 841 v); Scherpenisse 1793 (915 m. 878 v); St.-Maartens dijk 3530 (1817 m. 1713 v); Stave nisse 1821 (903 m.918 v); St. Anna- land 3479 (1737 m, 1742 v); Oud-Vossemeer 2778 (1409 m, 1369 v); St.-Philipsland 2665 (1373 m. 1292 v). De verkeerstest van Veilig Verkeer Nederland (VVN) is tijdens de bra derie door 110 mensen gemaakt. Dertien deelnemers hadden alle tien de vragen goed. De verdere resulta ten; elf deelnemers negen goed, 23 acht goed, 25 zeven goed, en 13 zes goed. De rest had vijf of minder vra gen goed beantwoord. De test be stond uit tien meerkeuzevragen. De laatste braderie die VVN dit seizoen bezoekt is in Sint-Annaland. Deze winter houdt VVN bij voldoende be langstelling een opfriscursus voor de auto en Fiets. Opgeven is nog moge lijk. GEA Goedhart gaat een deel van het bedrijfspand aan de Nijverheidsweg verbouwen. De gevel wordt gewij zigd met het vernieuwen van vier kozijnen aan de bovenkant. Naar aanleiding van eerder vooroverleg over het schetsplan van GJM Bouw- advies uit Bergen op Zoom is de dakrand aangepast. Er komen alumi nium kozijnen met dubbel glas. De welstandscommissie keurde maandagochtend het bouwplan goed, evenals dat voor Haven 17a. Daar worden houten kozijnen ver vangen door rode kunststofkozijnen met witte kunststof ramen en deu ren. De monumentencommissie ging ook akkoord met dit bouwplan; de Haven valt onder het beschermd dorpsgezicht. Scherpenisse De zienswijze van een omwonende tegen de bouw, door ZeeBraBouw b.v.. van acht woningen aan de Mo lenstraat is door het gemeentebe stuur ongegrond verklaard. Ze ging niet over het bouwplan zelf. De be trokkene had vooral vragen over de omgeving: hoe de eigendomssituatie van de openbare ruimte wordt, of de parkeerplaatsen openbaar worden of 'eigen plaatsen' zijn en of een braak liggend terrein in de buurt bestraat kan worden als parkeerterrein. Deze vragen worden beantwoord zodra er meer duidelijkheid over is. De ont heffing van het bestemmingsplan, en de bouwvergunning, zijn verleend. Poortvliet De Ontmoetingskerk houdt zaterdag 18 augustus tussen tien en drie uur aan de Tolweg 2 een rommelmarkt. Er is van alles te koop; boeken, fiet sen, meubels, bloemen, planten en verse groenten. Spullen aanleveren kan tot vrijdag 17 augustus. Neem daarvoor contact op met de organisa tie van de rommelmarkt, tel. 612601 De opbrengst van de rommelmarkt gaat naar een zendingsproject in Ghana, kerkelijk jeugdwerk en on derhoud aan het kerkgebouw. VERVOLG VAN MOLENWEG Dat leverde veel informatie op. En je krijgt op die manier een breed draagvlak voor het plan", aldus de wethouder. De hinder van het zwa re landbouw- en vrachtverkeer van en naar het bedrijventerrein Kla verveld, en van de passerende bus sen, was voor de gemeente de aan leiding om de Molenweg aan te pakken. „Bij een 30 km weg hoort welis waar klinkerbestrating, maaralleen met asfalt haal je de trillingen weg. Daarmee hebben we ervaring op gedaan in de Stoofstraat in Poort vliet", legt Van Dis uit. Hij is er zich van bewust dat het zware ver keer in deze straat een probleem blijft. .Daarvoor is dit geen oplos sing. Over het weren ervan zitten we in een traject in overleg met de provincie." Bij de herinrichting komt aan weerskanten van de rijbaan een fietsstrook. Deze wordt aan de on even (oost)kant - waar het trottoir erg smal is - verhoogd aangelegd, met enkele hekjes ter bescherming van de aanwonenden. Ter hoogte van de woningen nr. 23 en 38 wor den elementen gelegd om een as- verspringing te creëren. De be staande drempel verdwijnt. Het aantal parkeerplaatsen blijft gelijk en ter hoogte van nr. 38 komen en kele bomen. Verschillende licht masten worden iets achteruit ge plaatst, deels op percelen van bewoners. Over twee weken wordt het karwei aanbesteed, waarna in september met de uitvoering kan worden be gonnen. „We denken er zes tot acht weken voor nodig te hebben, zodat het voor de winter gereed is", zegt de wethouder. Hij noemt het plan een verbetering in het kader van de verkeerveiligheid. Maandag 13 aug. t/m zaterdag 18 aug. Magere speklappen zonder zwoerd (nat. gemar., gepan.) 500 gr. Rundergehakt 500 gr. Drumsticks (naturelofgemanneerd) 500 gr. Hamburgers 5 halen 2,75 2,50 2,25 4 BETALEN Préparé 100 gram 1,00 1 Achterham 100 gram 1,50 Gebraden gehakt 100 gram 1,10 1 Kaas keuze uit jong, jong belegen, komijnelOO gram 1,25 1 Gevuld stokbroodje uiteigen keuken per stuk 1,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652443 Advertentie I.M. Sint-Philipsland In de Achterstraat en de Wilhelmi- nastraat zijn drie katten overleden na vermoedelijk te zijn vergiftigd. Bij één kat is na onderzoek gif aan getroffen in zijn maag. Van de twee andere katten was er een al begraven en bij de ander is geen gif gevonden. Omdat de bewoners argwaan had den, omdat de sterfgevallen kort na elkaar gebeurden, hebben ze bij de politie melding gedaan van vergifti ging. De provincie gaat akkoord met de omvorming van natuurgebied Het Rammegors tot getijdengebied. Rijkswaterstaat krijgt een vergun ning voor het uitvoeren van de werkzaamheden. Die bestaan uit het aanbrengen van een waterdoorlaat in de Krabbenkreekdam. De door laat moet zorgen dat het getij in het gebied terugkeert en er slikken en schorren ontstaan. De werkzaamhe den starten dit najaar en nemen drie jaar in beslag. Aangezien de werken plaatsvinden in een Natura 2000- gebied. brengt dat enkele voorwaar den met zich mee. Zo mag Rijkswa terstaat geen bomen en struiken kappen in de broedperiode (15 maart t/m 15 augustus). Hetzelfde geldt voor graafwerkzaamheden en het toelaten van zout Oosterschelde- water. Dat moet buiten het broedsei- zoen gebeuren. De vergunning die Rijkswaterstaat krijgt is geldig tot 31 december 2016. Tot 15 septem ber ligt het ontwerpbesluit ter inzage bij de provincie in Middelburg. Drie auto's zijn zondagmiddag even voor half vijf op elkaar gebotst ter hoogte van de Krammersluizen. Twee van drie auto's stonden te wachten voor de opengaande brug, de bestuurder van de derde auto zag dat kennelijk te laat en reed achterop de stilstaande auto's. Er werd mel ding gedaan van een beknelling, maar nadat de brandweer van Sint Philipsland en de ambulance arri veerden. bleken de inzittenden al zelf uit de auto te zijn gekomen. Een inzittende van de derde auto werd ter controle door de ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom vervoerd. Daar bleek de vrouw vol gens de politie ongedeerd. Omdat de betrokkenen zelf een schadeformu lier hebben ingevuld, weet de politie niet te zeggen wie de betrokken au tomobilisten waren. Predikbeurten y L Piet Mulders van de Kapoenhof uit Sint-Maartens dijk is maandagmorgen met de schrik vrijgekomen. Hij kwam rond half twaalf met zijn trekker en daarachter een lege kiepkar in de sloot naast de Veerhoekseweg terecht, nadat hij aan de kant ging voor vier naderende auto's. Zijn vrouw doet verslag, terwijl haar man diezelfde middag weer op de be treffende plek is als de landbouw combinatie uit de sloot wordt getakeld. Ze vertelt dat hij compost op het land had gebracht en onderweg was naar huis. „De berm is drassig en daardoor schoof hij in de sloot. Het ging allemaal heel langzaam, want hij reed zachtjes omdat de auto's hem passeerden." Haar man kon ongedeerd uit het voertuig komen. Hij liep vervolgens terug naar het perceel aan de Veerhoek seweg, waar hij zojuist vandaan kwam, om er een andere tractor te halen die daar nog stond. Daarmee reed hij vervolgens naar zijn woning aan de Provin- cialeweg. „Ze kwamen van het waterschap vertellen dat er beter een takelbedrijf kon komen om het hele spul uit de sloot te halen. De politie had gezegd dat dat veiliger zou zijn." Mulders heeft alleen wat ma teriële schade overgehouden aan het voorval. Enkele voorbijgangers en aanwonenden klaagden maandag dat er over de Veerhoekseweg altijd veel te hard wordt gereden door het laadbouw verkeer. Ze denken dat dat nu ook weer fcet geval was. „Het moest er een keer van komen." Kinderen zoeken een behangetje uit als achtergrond voor het memobord dat ze dinsdag maken tijdens de vakantiebijbelweek in Het Trefpunt. Grote boeken met behang liggen verspreid op de tafels. Elk kind kiest er een print of kleur naar zijn gading uit. Het wordt de achtergrond van een memo bord dat ze diezelfde morgen gaan maken. Bijbelver halen waarin stenen een rol spelen vormen drie da gen lang de rode draad voor de activiteiten in Het Trefpunt aan de Ring in Sint-Annaland. Dinsdag is de vakantiebijbelweek van de Hervormde gemeente begonnen en die heeft dit jaar het thema Steengoed, keigaaf! Herinneringen bewaren, zoals foto's, daar is het meniobord voor bedoeld. Het verwijst naar het ver haal over de twaalf stenen aan de oever van de Jor- daan. Die herinneren aan een wonder van God: hij liet de rivier stoppen met stromen, waardoor Jozua twaalf mannen de opdracht kon geven om elk een steen van de bodem te pakken. De deelnemers aan de vakantiebijbelweek leren de hele week een tekst, die bij het thema hoort en tevens de betekenis van het Bijbelverhaal verklaart. Het is vers 4 uit Jesaja 26: 'Je moet altijd op God vertrouwen, want de Heer is als een rots'. Jasper Gunter (9) weet te vertellen dat de twaalf mannen op God moesten vertrouwen, dat hij de rivier kon stoppen. Hij is al vaker bij de vakantiebijbelweek geweest. Hij vindt het best leuk, zegt hij. Zijn memobord wordt behangen niet een lichtblauw vel papier. „Eigenlijk f w ilde ik een ander behang", en hij wijst naar dat van zijn buurman Wilbert Ligtendag. Die heeft streepjes. „Hij pakte het net voor mijn neus weg", zegt Jasper. Hij weet ook wel raad met het blauwe. In de hoeken van zijn memobord plakt hij vilten bloemen. Er komen nog kraaltjes en een lint bij. Woensdag horen de kinderen het verhaal van David die de reus Goliath verslaat door op God te vertrouwen. Het bijbehorende knutselwerk is voor de oudere kinderen een kunstwerk van draadstaai waarin David en Goliath worden uitgebeeld. De kleintjes drukken steentjes in brooddeeg en maken zo de afbeelding van de schaapherder en de reus. Vandaag wordt de week afgesloten, 's Morgens horen de kinderen het verhaal van een dwaas die zijn huis op zand bouwde en de wijze die het op een rots bouwde. Aan de hand daarvan wordt een wax- inelichtjeshouder gemaakt. Op het omhulsel staat de tekst: in wat voor huisje (Hik woont, bouw het op ste vige grond. Elke morgen wordt geopend met een lied. Daarbij zingt Esther Overbeeke, begeleid door een instru mentaal ensemble, samen met de kinderen. Deze morgen komt dominee Versluis de vakantiebijbel week afsluiten. Vanmiddag om half vier is er een spelmiddag en van zeven tot acht is er een slotavond, waarbij alle belangstellenden welkom zijn. Weekenddiensten Zondag 12 augustus maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. M. Klaassen, Sliedrecht. 18.30 u. ds. W. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15.30 u. ds. C J.P. van der Bas HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. N.Roggeband, Tholen GEREF. KF.RK 10 u. ds. H.C. van het Maalpad uit Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. A.C. Uitslag 18.30 u. ds. B. de Romph GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. C.J. Meeuse CHRISTENGEMEENTE 10 u. Dirk Lemmens R.K.-KERK zo 11 u. Eucharistieviering j wo 15 aug 19 u Patroonsfeest OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. J.W. Scheurwater. 18.30 u.ds. J.T. de Koning, Genderen. GEREF. KERK 10 u. ds. H. van Oostende. Kapelle CHR. GEREF. KERK 10 u.ds. B.de Romph 15.30 u.ds. A.C. Uitslag GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 22 aug 19.30 u ds. Zwartbol R.K.-KERK zo 9.30 u. WGC SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. E. Versluis, afsluiting VBW. 18 u. ds. E. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. DJ. Diepenbroek 15.30 u. kand. GJ.Veldhuis, Katwijk aan Zee GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. J. de Jong, Dirksland. 18 u. kand. A.L. Molenaar, Oud-Vos semeer. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol 14 u. leesdienst vr 10 aug 19.30 u ds. Zwartbol SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. P. Verhaar, Nieu- werkerk HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Th.W.H.van der Heijden, Dirksland 19 u. ds. B A. Beider, Brakel OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst do 9 aug 19.30 u ds. Mondria. Waar denburg GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENJE 9.30 u. ds. W. Meijer.Tholen. 14.30 u. ds. J. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. E. Bakker 14 u. leesdienst VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. L.W.Ch. Ruijgrok GEREF. KERK 10 u. ds. P.A. Broere 14.30 u. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. L.D. Burger, Waddinxveen. 17 u. ds. M.B. van den Akker. Nieu- werkerk aan den IJssel. GEREF. GEM. 9.30 leesdienst 14.30 u ds. J. Schipper OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. A.G.E. Klap Het ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom heeft het afgelopen jaar bijna een miljoen meer winst gemaakt dan in 2010. Het bedrijfsre sultaat voor 2011 bedraagt daarmee bijna vier miljoen euro, namelijk 3.917.341 euro. Dat saldo is, om in vulling te geven aan strengere eisen van banken, toegevoegd aan het ei gen vermogen dat nu ruim 14 mil joen euro bedraagt. Lievensberg re kent zichzelf met het hogere eigen vermogen bij de groep ziekenhuizen die kunnen ondernemen. Ondanks bezuinigingsmaatregelen heeft het ziekenhuis meer omzet gemaakt. De bedrijfsopbrengsten waren in 2011 106.602.996 euro, in 2010 was dat nog 100.676.439 euro. De bedrijfs lasten zijn met ruim vijf miljoen ge stegen, daartegenover staan lagere financiële baten en lasten. Een mee valler was hel lagere ziekteverzuim, waardoor er minder kosten werden gemaakt voor vervanging bij ziekte. Het ziekenhuis heeft 25 meer zie kenhuisopnamen gehad, maar 4023 minder verpleegdagen gemaakt. Het aantal eerste polikliniekbezoeken is licht gestegen van 84.879 naar 86.597 en ook het aantal overige be zoeken aan de polikliniek laat een stijging zien: van 148.466 naar 156.366. Het ziekenhuis heeft in 2011 45 minder medewerkers in loondienst (van 1560 naar 1515) en heeft er 32 meer ingehuurd (van 103 naar 135 inhuurkrachten). Vorig jaar behaalden 21 Thoolse jon geren die als voortijdig schoolverla ter tóch weer een opleiding volgden, alsnog een startkwalificatie. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 aug. donderdag 9 8.57 -21.12 vrijdag 10 9.37 -21.57 zaterdag 11 10.27 -22.57 zondag 12 11.42 - maandag 13 0.22 -13.02 dinsdag 14 1.42-14.12 woensdag 15 2.42 -15.07 donderdag 16 3.32 -15.52 vrijdag 17 4.12-16.32 vr 17/8 16.55 u.NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. ;nplein. t e groepies/i THOLEN t/m 18 aug Oude stadhuis open op zaterdag: 13.30-17 u. Expo Jan de Jonge, zomerconcert Jan de Viet kla vecimbel. beiaardier Gerard de Waardt. t/m 10 aug Expositie schilderijen Jos Rijff en keramiek Hans Westerweel, gemeentehuis. 11 aug Fietsexcursie, VVV/staats- bosbeh., start praathuisje haven, 13.30 u. 20 t/m 23 aug Fietsvierdaagse. OUD-VOSSEMEER 11 aug. Rommelmarkt. Hervormde Gemeente. Raadhuisstraat 9-14.30 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste mer klap en In en om de boerderij. Meestoof. di t/m za 13.30-17 u„ wo 19-21 u. «til 10 en 1 I aug Kf.imis..Hayer 10 aug Muziek. Goïfor the groepies,' Havenplein, 21 u. 11 aug Braderie 10-22 u. 11 t/m 15 aug Kajakvaren, Outdoor Inspiration, strandje Krabbenkreek, za9.30 u„ zo en ma 10 u.di 12.30 u., wo 13 u. 14 aug Start tafeltennisseizoen Smash '76, Wellevaete, 19 u. 18 aug Natte laarzentocht, staatsbos- behyVVV. start eind Sluispolderweg, 9.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 10 aug Speelmeerdaagse jeugd land, Sportlaan, 10-16 u. 14 aug Seniorenwandelen. Ooster- scheldestappers, start Haestinge, 13.30 u. 15 aug Speuren langs de waterkant, 1VN consulentschap.zeeland@ivn.nl, zeedijk Pluimpot. 14 u. 16 aug Fietstocht, start VVV, 11 u. 18 aug Jutten op de Pluimpot, IVN consulentschap.zeeland@ivn.nl, 13.30 u. SCHERPENISSE 11 aug Junior demo training, openba re voetbaltraining jeugd 7 t/m 13 jr, SPS, trapveldje Pluimpot, 10.30 u. POORTVLIET 18 aug Rommelmarkt, Geref. Kerk, Tolweg, 10.30-15 u. 18 aug Zomermarkt. BERGEN OP ZOOM t/m 16 aug Zomerconcert. gebouw-T, elke donderdag. 22.45 u., 10 aug Blöf. 9 aug Aankomst Eneco Tour. 9 aug Palm Parkies, muziek Merdan Taplak. Wilhelminaveld, 19.30 u. 9 aug John Hayes en Double Blood, 't Slik, 22.30 u." 9 aug Miss-T. afscheidsconcert, de Schorre, 22.30 u. 10 aug Live band.de Schorre, 23 u. 10 t/m 13 aug Kermis. 11 aug Roofvogelshow. Franse tuin Markiezenhof. 13.30 en 15 u. 12 aug Zwaardvechtshow, Markie zenhof. 13.30 en 15 u. 12 aug Dagtocht Antwerpen. v.a. Burg. Peeterssluis,8.30 u. 12 aug Wandeling Fort de Roovere, v.a. parkeerplaats Ligneweg, Halste ren, 14 u. 12, 15 en 19 aug Zomerstadswande- ling met gids, v.a. stadhuis Markt, 14 u. De opbrengst van de collecte voor het Angofonds in de gemeente Tho len is 4746.94 euro. De collecte werd gehouden door handicap.nl en de opbrengst per kern is als volgt: Tholen 1326.79 euro: Oud-Vosse meer 208.02 euro; Sint-Annaland 624,65 euro: Stavenisse 367,70 eu ro; Sint-Maartensdijk 335,35 euro; Scherpenisse 636,73 euro; Poort vliet 368.60 euro; Sint Phillipsland 542,84 euro. De collecte bij de Cl0(M) in Tholen heeft 336,26 euro opgeleverd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2