Jacht op zandbank in Oosterschelde Eigen montage- team 'Ik zag de rook uit de motor steeds donkerder worden' 2 Verkoelen aan Oesterdam in zomer met vele gezichten Houte afsprm- Drie dode katten Flupland, poes met jongen gedumpt Kreeft met dubbele schaar is een bijzonder exemplaar V Slok teveel op DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE ARDI Tholen minder asielzoekers Prijzen piepers zakken licht Donderdag 2 augustus 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Dieren volgens Jacqueline den Bruber vergiftigd De familie Den Braber uit de Wilhelminastraat in Sint- Philipsland maakt zich zorgen. Sinds er drie dode katten in de buurt zijn gevonden, waarvan vast staat dat er één vergiftigd is, zijn ze bang dat ook kinderen gevaar lo pen. Gisteren deed Jacqueline den Braber aangifte bij de politie van het vergiftigen van hun huisdier. Tussen de Roolandsedijk en de Broekseweg in Tholen werden dinsdag twee manden met poezen gevonden. Dierenpension J Speling van de natuur uit de Oosterschelde Schipper gewond aan voeten door oesters Op een zandbank - in de Oosterschelde voor Stavenisse - is dinsdag een negen meter lang motorjacht vastgelo pen. De schipper was overboord gesprongen, in een po ging het schip vlot te trekken. Hij liep door de scherpe oesters verwondingen op aan zijn voeten. Bergingsbe drijf Van den Berge uit Stavenisse heeft het schip vlot getrokken. Chauffeur Bert Stolk reed achter bus Connexxion die in brand vloog Deze zomer heeft vele gezichten. De ene dag is het bewolkt en regenachtig, de ande re dag schijnt de zon uitbundig. De tempe raturen wisselen sterk. Met 20 tot 22 graden voelt het aangenaam aan. Als het kwik stijgt naar de dertig graden dan rept ieder een die vrij is zich naar de waterkant. Zoals donderdag naar de Oesterdam bij de Berg- sediepsluis, waar het een drukte van jewel ste was. Volle parkeervakken, een zee van kleurige parasols en veel kinderen in het water of op het slik. Met zwemband, schep je of emmer. Zoeken naar schelpjes, pieren, krabbetjes en alles wat leeft aan de zoute waterkant. Of spartelend of zwemmend in het water. Schuim Winterdienst Motorrijder komt om op Oesterdam Brabantse zorg voor Thoolse scholieren Nepverkopers actief voor gemeentegids ra interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Jacqueline: „We hebben de poes door een dierenarts laten onderzoe ken. Ze had boterhamworst gege ten. Het is levensgevaarlijk. Voor hetzelfde geld eten kleine kinderen de worst als ze die op straat of in de tuin vinden." Ze is van plan affi ches in de buurt op te hangen om mensen te waarschuwen. Volgens haar speelt het zich allemaal af in het blokje tussen de Korte School straat. de Achterstraat en de Wilhel minastraat. Zaterdagnacht vonden de achterburen hun kat dood. op zondagochtend werd de tweede ge vonden. „Onze kat van 13 jaar was ook kwijt. Mijn vader heeft hem gevonden." Omdat het er drie zijn in korte tijd, kregen ze argwaan. .Ze. waren niet aangereden of zo. We hebben hem bij de dierenarts la ten onderzoeken." Volgens Jac queline moet het om een heel sterk goedje gaan dat op de worst is aan gebracht. Van één kat is de eigenaar niet bekend. En Angeline Verhoek van de CVAB/Elkie-stichting in Tholen meldt dat er dinsdag twee manden met poezen naar haar dierenpension aan de Roolandsedijk zijn gebracht. Ze waren gevonden tussen de Roo landsedijk en de Broekseweg. Het gaat om een moederpoes met twee jonge katjes die in twee manden langs de kant van de weg stonden. Een vrouw uit Sint-Maartensdijk trof ze er aan en bracht ze naar Elkie-stichting. Verhoek wil graag weten of iemand de dieren kwijt is, of dat ze er gedumpt zijn. Kok Bert Coelers van de Buutengaets in Sint-Annaland had ooit eens een blauwe kreeft om te koken, maar vorige week kreeg hij tot zijn gro te verrassing een kreeft met een dubbele schaar. „Een speling van de natuur." De kreeft zat tussen de andere soortgenoten uit de Ooster schelde. Coelers bereidt al 30 jaar kreeft, maar zag nooit eerder zo'n exemplaar. „Dit is wel een exclusief exemplaar. Leuk om mee te ma ken." De grote scharen zijn er voor de verdediging en voor de aanval. Of de extra schaar in het voordeel of het nadeel is van het dier, is niet bekend. Zij zien er gevaarlijk uit. Aan de scharen zitten ook de kaakpo- ten waarmee het dier het eten grijpt en fijn maakt voordat het opgege ten wordt. Nu is het de beurt aan de kreeft zelf. Met dubbele schaar gaat hij de pan in. De man waarschuwde de meldka mer. maar wist niet precies waar hij was. Hij voer op een kaart op zijn gsm. De meldkamer alarmeerde Rijkswaterstaat, de politie en de KNRM. Die eerste twee rukten met twee boten uit. Ook bergingsbedrijf Van den Berge uit Stavenisse werd ingeschakeld. Zij vond het jacht als eerste op een zandbank in het Bra- bantsche Vaarwater voor Stavenis se. Reddingsboot Mistral heeft het motorjacht vlot getrokken, leegge pompt en weggesleept naar de ha ven van Stavenisse. De politie heeft de verwondingen verzorgd. Giste ren is het jacht door Van den Berge naar de haven van Sint-Annaland gebracht. Later die dag werd de Mi stral wederom opgeroepen voor een groot zeiljacht. Dat was vastgelo pen op de havendam van de Kram- mersluis. Het water liep bijna in het schip naar binnen. De Mistral heeft het jacht vlot getrokken en afge meerd in de sluis. Bert Stolk in de rechter bus) rijdt alweer zijn dienst en passeert de uitgebrande bus waar hij eerder op de avond achter reed. Buschauffeurs Bert Stolk uit Sint-Maartensdijk en Richard Bos uit Ber gen op Zoom kregen van hun baas een bloemetje na hun kordate optre den bij de brand woensdagavond in een bus van Connexxion. Het inci dent vond rond kwart voor zeven plaats op de provinciale weg ter hoogte van de T-splitsing met de Randweg in Scherpenisse. De bus met Bos ach ter het stuur kwam zonder passagiers terug uit Oud-Tonge en was op weg naar de stalling op het bedrijventerrein in Sint-Maartensdijk. Stolk reed achter deze bus, op de normale lijndienst 108 van Bergen op Zoom naar Sint-Annaland. „Ik reed Poortvliet uit en kwam toen achter hem te zitten. Toen zag ik al een beetje rook uit de motor achterin komen. Dat gebeurt wel vaker. Meestal houdt het ook weer op. Eerst was het witte rook. maar later werd het steeds donkerder. Ik heb toen de chauffeur opgeroepen en ge zegd dat hij de bus maar beter aan de kant kon- zetten." Op dat moment was dat volgens Stolk niet mogelijk omdat de bus net in de bocht (ter hoogte van de Bakkersdijk) was. Honderd meter verder zag de chauffeur. Richard Bos uit Bergen op Zoom, kans de bus stil te zetten. Net voorbij de Randweg. Hij stapte uit en ging kijken en zag dat het ern stig was. Bos haalde nog snel zijn tas uit de bus, terwijl Stolk hij de centrale van Connexxion alarm sloeg. „Hij is toen bij mij komen staan. We hebben nog zelf met brandblussers geprobeerd het vuur te doven, maar dat schoot niet op." In de bus van Stolk zaten op dat mo ment zes passagiers. „Twee meisjes reageerden wat paniekerig. Ze zijn de bus uitgegaan en hebben staan kijken. Ze zijn door familie opge haald. Later heb ik een van hen nog gesproken. Ze vonden het eng en waren erg geschrokken." Voor Stolk lag het anders: „Ik wist dat er behalve de chauffeur niemand Bert Stolk maakte deze opnames van de brand in de bus, rechts maakt de chauffeur zich uit de voeten. KEUKENS EN SANITAIR SINT ANNALAND I DBKEUKENS NL M&rofJ I Gewapend met schep, zwemband en emmer loopt dit jongetje in het water bij de Oesterdam. in zat. Het brandde hevig. Er stond ook een straffe wind." Nadat de brandweer uit Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland was gearriveerd, ver volgde Stolk zijn dienst. Hij denkt dat de (X)rzaak van technische aard is. „Waarschijnlijk is de motor over verhit geraakt. Óp de meter kun je zien dat de temperatuur te hoog is, maar als je dan gaat rijden, zakt die weer. Het was die dag wel erg warm." Bij de brand steeg dikke zwarte rook op. Dat was in de verre omtrek te zien. De brandweer werd om elf minuten voor zeven gealarmeerd en had al vanuit de meldkamer in Middelburg begrepen dat het om een bus van Connexxion ging. Volgens brand weercommandant Koos de Feijler is dat wel van belang. „Bij de alarme ring wordt altijd autobrand gemeld. Wij hebben soms ook wel eens vra gen achteraf. Als we meer van tevo ren zouden weten, dan kun je je er beter op voorbereiden. Maar bij de meldkamer zouden ze dan de lijst van aanduidingen weer langer moe ten maken. Ze willen het zo beperkt mogelijk houden om snel te kunnen oproepen." Van ver was de zwarte rook te zien. „Er zit behoorlijk wat kunststof in de bus. Dat geeft veel rookontwikkeling." Bij aankomst bleek de hele achter kant al in brand te staan. „Er is snel begonnen met blussen. Met schuim, en dat is goed gelukt. De vlammen waren er snel af." Met de hogedruk spuit is met water uit de watertank auto van Sint-Annaland de brand af- geblust. Na ruim een uur. om twee minuten voor acht, konden de blus- groepen terug naar de kazerne. Het verkeer werd aanvankelijk om geleid. Nadat de brandweer was ver trokken. kon één rijbaan gebruikt worden. De politie regelde het ver keer. Tegen negen uur werd de bus weggesleept. Door de hitte ver schroeide het gras in de berm naast de bus. Een zwartgeblakerde plek herinnert nog aan de brand. De pro vincie plaatste er zuiltjes om het te markeren. Volgens Stolk is het alle maal goed afgelopen. Er zaten geen passagiers in. „Maar je vraagt je ook af wat er was gebeurd als hij op de stalling in brand was gevlogen. Dan waren er misschien wel zes in de hens gegaan. De dag erna denk je er nog aan. Zeker als je iets hoort in de bus. Maar dat is zo voorbij. Je hcxirt altijd wel eens een kraakje of een zuchtje. Het beweegt tenslotte alle maal." De bus. een Duiste M.A.N. diesel, is naar de Zeeuwse hoofdstad gebracht waar onderzocht wordt wat de oor zaak van de brand is geweest. Edo Zijl, assistent rayonmanager van Connexxion: „Het is een technische fout. Maar het is nog niet duidelijk wat de oorzaak is." Volgens Zijl heb ben de chauffeurs de zaak heel netjes met elkaar opgelost. „Daar heb ik ze een bos bloemen voor gegeven." Verzekeringsagenten uit Duitsland komen om de schade op te nemen. Connexxion moet op zoek naar een andere bus. „Gelukkig is het nu niet zo druk op Tholen, maar als straks op 18 augustus de winterdienst weer begint dan zullen we toch weer alle bussen nodig hebben." Connexxion heeft de dienstregeling tot dusver niet hoeven aanpassen vanwege het wegvallen van de bus. Bij een eenzijdig ongeval op de Oesterdam is donderdagavond een 44-jarige motorrijder uit de ge meente Woensdrecht om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde rond half twaalf. De motorrijder is door nog onbekende oorzaak in de berm beland. Dat gebeurde aan de Rillandse kant van de dam in een flauwe bocht bij hectometerpaal 4.0. De traumahelikopter, brand weer en ambulance werden inge schakeld. De motorrijder overleed ter plekke aan zijn verwondingen. De politie heeft de Oesterdam van donderdag op vrijdag enige uren af gesloten voor het verkeer. Tholen moet dit jaar acht asielzoe kers met een - al dan niet tijdelijke - verblijfsvergunning huisvesten. Aanvankelijk was dit aantal twaalf, zes in het eerste en zes in het twee de halfjaar. Het ministerie van bin nenlandse zaken heeft het aantal voor het tweede halfjaar al twee keer bijgesteld, recent naar twee. Tot nu toe heeft Tholen twee plaat sen gevuld, dus moet ze er dit jaar nog zes vinden. Geen gemakkelij ke opgave. Want enerzijds willen de vluchtelingen het liefst in de Randstad of een stedelijk gebied wonen, en anderzijds daalt het aan bod omdat er minder asielzoekers naar ons land komen. Overigens treedt op I oktober een nieuwe procedure in werking, waarmee de overheid denkt de verdeling over stad en platteland beter te kunnen beheersen. De prijzen van de aardappelen op de veiling in Sint-Annaland. zakken licht. Dinsdag werd er 38 cent voor een kilo Doré betaald, vorige week donderdag nog 45 cent. De aanvoer wisselt, van 120 ton op donderdag tot 76 ton gisteren. Woensdag 1 augustus: Frieslander 17, Nicola 20-23. Eigenheimer 24, Bildtstar 22-23, bonken 35-40. Aan voer 76 ton. Dinsdag 31 juli: Doré 35-38, Pre mière 17. Frieslander 17-18, Nicola 23, Eigenheimer 23, Bildtstar 25, bonken 39, drielingen 8-10, kriel 51 -52Aan voer 99 ton Maandag 30 juli: Doré 38-42, Frieslander 17-19, Nicola 24-25, Eigenheimer 28, Bildstar 25-26. bonken 36-41. drielingen 9, kriel 52. Aanvoer 101 ton. Vrijdag 27 juli: Doré 38-43, Fries lander 18-20, Nicola 26-29, Eigen heimer 29. Bildtstar 27-28, bonken 39-40. drielingen 8-9. kriel 30-50. Aanvoer 67 ton. Donderdag 26 juli: Doré 40-45, Frieslander 19-20. Nicola 28-30. Eigenheimer 28-31Bildtstar 28-29. bonken 35-39, drielingen 9, kriel 50. Aanvoer 120 ton. Het gemeentebestuur trekt tien mille uit voor het Zorgadviesteam (ZAT) van het Bergse voortgezet onderwijs. Op die manier kunnen de vele tientallen Thoolse jongeren die in Bergen op Zoom naar school gaan. van de Brabantse instellin gen gebruik maken als er proble men zijn. De Thoolse jongelui kunnen, als Bergse scholier, in eerste instantie terecht bij maatschappelijk wer kers e.d. wanneer ze op school met een probleem zitten. Mocht er meer zorg of hulp nodig zijn. en is bijvoorbeeld ook de thuissituatie daarbij in beeld, dan zouden de jongeren overgedragen moeten worden aan Zeeuwse instanties. Het gemeentebestuur vindt dat on wenselijk, omdat het onduidelijk heid in de hand werkt en de drem pel kan verhogen om op het ZAT een beroep te doen. Door de subsi die - gebaseerd op een bedrag per leerling - kunnen de Thoolse jon geren in de Brabantse zorgstruc- tuur blijven. Een stukje tekst in de gemeente- gids kost 1100 euro, een naams vermelding in een advertentie 119. Dat kreeg secretaris Mimi Roel- vink van de Anbo-afdeling Sint- Maartensdijk te horen. Ze werd te lefonisch benaderd door iemand die zei dat er een nieuwe gemeen tegids wordt gemaakt en dat orga nisaties daar in vermeld kunnen worden. Een 45-jarige Thoolse automobilist is dinsdagmiddag op de Oude Rijksweg in Rilland betrapt met een slok teveel op. De man had ruim twee keer de toegestane hoeveel heid alcohol gedronken, bleek uit de blaasproef. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een rijverbod van vier uren. Volgens de voorlichter van de ge meente zijn het nepverkopers en is er geen sprake van dat een ver eniging betalen moet om in de ge meentegids vermeld te worden. „Wij zijn er al eerder over ge beld," zegt voorlichter Ralf Ber- kers. „Wie er mee te maken krijgt, mag naar ons bellen. Dan hebben we een beeld van de om vang." Ceciliaweg 2 1 4697 RV I Slnt-Annalanü 0166 -65 4336' i .vww.bcwi-enefgysystems EB C Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 9