OOOOOOOO 'Moet paar keer per week fietsen, anders ben ik niet te genieten' Bram Filius en Yvonne Havermans voor derde keer achtereen winnaar Op de pedalen Leo Fotappei en zoon Jamie uit Oud-Voeeemeer wielrennen Geen verrassingen dubbeltoernooi tennisclub TOV Eerste prijs voor Thoolse amazones Ko van Dommelen beleeft een droomuitslag vanuit Marseille Assistent voor Ko Stoutjesdijk Donderdag 26 juli 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Terwijl Frank Schleck het zoveelste dopinggeval in de geschiedenis van de wielersport is, lijkt het imago van de sport daar nauwelijks onder te lijden. De Tour de France inspireert ieder jaar weer honderden hobby fietsers. Zo ook Leo Potappel (44) en zoon Jamie (10) uit Oud-Vos- semeer. Jamie koerst bij de Brabantse wielervereniging De Zuidwesthoek. Zijn vader traint hem. Koersen Hl Middenmoter Hobby kost geld Johnny Hoogerland Vallen Verslaving is: Sterkste dame Eerste keer Moeliker sterk op laatste dagfond Chateauroux Duiven Witbuik Uitzondering Uitslag Morlincourt Uitslag Chateauroux 11 Tholen. Lange, rechte wegen en kronkelige dijken. Overal oneindige vergezichten over het polderland. Fietsend door de polder is het iedere keer weer de vraag: is het hoog, of is het laag water. Tholen, fietseiland bij uitstek. Tegen de wind in beuken. Met de wind in de rug, suizen. De één op de racefiets, de ander naar het werk. Altijd is het ontspannend, gezond en zelfs verslavend. Een serie Thoolse fietsverhalen. Dat jeugd en wielrennen niet zo vanzelfsprekend is als jeugd en voetbal, weet Leo Potappel als geen ander. ..Wielervereniging De Zuid westhoek kan wel wat jonge aanwas gebruiken", zegt hij. ..Vaak ontstaat de liefde voor de fiets na het lopen achter de bal." Maar niet bij Jamie. ,Je was niet bepaald een Messi, hè", zegt zijn vader. Het mannetje knikt. „Maar fietsen, dat kon hij van kleins af aan. En snel." Twee jaar terug deed Jamie voor het eerst mee aan de dikkebandenrace. Een fiets- wedstrijd voor de jeugd, vooraf gaand aan de jaarlijkse wielerronde van Oud-Vossemeer. Prompt eindigt hij op het podium. Daar schuilt ta lent in, moet zijn vader hebben ge dacht. Een aantal weken later staan Jamie en Leo in de schuur van plaatsgenoot en oud-amatei) renner Thijs Fase. „Hij had nlg een' stalen frame staan", zegt Lel. „Of we daar wat mee konden." Dapr had Jamie wel oren naar. En zo r! Thijs een racefiets wedstrijdkl| Mei vorig jaar maakt Jamie zijp eer ste trainingsrondje op de Mtolen- plaat in Bergen op Zoom. De Vaste stek van wielervereniging De Zuid westhoek. Twee keer in de week maakt de jeugd daar trainingsrond jes. „Hij kon meteen aanhaken", zegt Leo. Nog geen maand later wordt Jamie lid van de club. Al snel besluit de dan 9-jarige dat hij niet alleen wil trainen, maar ook wed strijden wil rijden. Met nog vijf koersen te gaan, schrijft zijn vader hem in. In diezelfde periode laat Leo bij Piet Fase, de zoon van Thijs, een nieuwe racefiets bouwen. Een tje van carbon, dus licht van ge wicht. De eerste wedstrijden kan Ja- mie goed meekomen met zijn leeftijdsgenoten. „Hij kan erg hard trappen", zegt zijn vader, die zich zelf terug ziet. .Alleen mist hij nog het lef om dicht in het wiel van zijn voorganger te kruipen. Maar dat komt wel." Zelf begon Leo na een paar jaar voetbal op zestienjarige leeftijd met wielrennen. „Bij wielervereniging Steenbergen", zegt hij. Leo schopte het tot elite. Een wielerklasse voor amateurrenners. „Een uitblinker was ik niet", zegt hij. „Meer een eeft meer ta- lent, dat zie ik nu ulllk moest veel meer doen." Na een aantal valpartij en met een kaakbretik als gevolg, stopt hij op 24-jarige leeftijd met koersen. Daar heeft lleo tot op de dag van vandaag spijt. van. „Ik had door rriioetenjpakken.lDe fiets bleef een jaar onaangeroerd „Maar het wielerbloed stroomjn|vaar het niet gaan kan." Koersen 'reed hij niet meer. Wel bleef hijjtrainen. Veel trainen" VijTlot zes keer per week, gemiddeld zo'n vier tot vijfhonderd kilometer. Trainen doet Leo nog steeds. Maar niet langer alleen voor zichzelf. Hij is jeugdtrainer bij De Zuidwest hoek. Jongens en meisjes in de leef tijd van 7 tot en met 15 jaar leert hij de fijne kneepjes van het wiel rennen. Want dat is meer dan trap pen alleen. „Waaierrijden, sprinten. sg? m mm Leo Potappel traint met zijn zoon Jamie voor jeugdwedstrijden wielrennen. Uiterlijk vertoon is voor de twee een belangrijk onderdeel van het wielrennen. Kleding en fietsen moeten op elkaar zijn afgestemd. over uit. „500 kilometer in de weck haal ik niet meer", zegt hij. Maar voor een rondje Zeelandbrug of Stormvloedkering, respectievelijk 120 en 150 kilometer, draait hij zijn hand niet om. En hoewel het koers- verleden inmiddels een kleine twin tig jaar achter hem ligt, gaat Leo nog altijd graag de strijd aan met anderen. „Iedere woensdagavond is het verzamelen achter het tanksta tion van de Wouwse Tol", zegt hij. Wekelijks vertrekt daar een groep van dertig tot veertig renners voor een rondje 'wie het snelst kan'. Snelheden van tegen de 50 km per uur zijn geen uitzondering, zegt Leo. „Het is bijna een echte koers. Net zolang doortrappen totdat je de tegenstanders eraf hebt gefietst." Die tegenstanders lopen uiteen van hobby fietsers tot oud-amateurs uit de regio. Dat wielrennen geen goedkope hob by is, hoef je Leo niet te vertellen. Om de twee jaar wisselt hij van fiets. Een fiets met een prijskaartje waar je een goedkope tweedehands auto voor kunt kopen. „Een hobby mag geld kosten." Jaren reed hij verschillende merken. Van Bian- chi's tot Colnago's. Italiaanse top merken. Inmiddels zweert Leo bij fietsen van eigen bodem. De fietsen van Piet Fase. „Hij heeft veel oog voor details." Want daar draait het om in de wielersport. Details. Leo haalt zijn fiets uit de garage, die aan een beugel aan de muur hangt. „6700 gram", zegt hij. „Honderd gram onder het minimum gewicht dat de internationale wielrenunie (UCI) stelt aan proffietsen. Hier mag je dus geen wedstrijden mee rijden. Te licht." Een carbonframe en wielen zijn verantwoordelijk voor het ultra lage gewicht. Evenals de Campagnolo Super Record on derdelen (trapas, versnellingen, remmen et cetera). Die onderdelen worden in de wielerwereld be schouwd als het neusje van de zalm. „Weet je wat het is",zegt hij. „Iede re keer wil je wat nieuws. Wielren nen draait nu eenmaal ook om uiter lijk vertoon." Dat gaat verder dan alleen de liets. Schoenen, broek, shirt, helm, zonnebril. Alles moet op elkaar zijn afgestemd." En fiet sen op een vuile fiets is haast een zonde. Voor vertrek moet alles net jes gepoetst zijn. „Daar heb ik mijn vader voor", zegt Jamie. „Nog wel", antwoordt hij. „Vanaf je elfde ga je dat mooi zelf doen." Hoewel wielrennen met name onder dertigers tot zestigers erg populair is, weet Leo uit ervaring dat het las tig is om de jeugd te enthousiasme ren. „Het aantal nieuwe leden daalt", zegt hij. „Regelmatig praat ik met ouders over hoe we de sport beter op de kaart kunnen zetten." Een oplossing heeft hij nog niet. „Wielrennen is een sport die van va der op zoon gaat. Vaak zit het in het bloed. Veel rennertjes bij de wieler vereniging zijn zoons of dochters van oud-amateurs." Leo denkt dat demonstraties op scholen door oud renners de populariteit kan verbete ren. „Kinderen moeten een held hebben." Voor Jamie is dat zonder twijfel Johnny Hoogerland uit Yer- seke. De renner die onlosmakelijk verbonden is met prikkeldraad. Ook Leo had en heeft zo zijn helden. In zijn jonge jaren was dat Thijs Fase. „Dat is en blijft mijn dorpsheld." Hij weet nog goed hoe hij Thijs be gin jaren tachtig tijdens de ronde van Vossemeer door de straten zag rijden. „Geweldige renner. Toen is voor mij de passie ontstaan." groeprijden, intervallen. Alle facet ten van het wielrennen komen aan bod", zegt hij. Met de allerkleinsten oefent hij op de Molenplaat in Ber gen op Zoom. Daar rijden geen au to's, alleen fietsers en wandelaars. De oudere jeugd fietst via de Mar- kiezaatskade naar Kreekraksluizen. „Daar rijden we rondjes van 500 meter." Jamie zit in de wedstrijd- groep. bestaande uit zeven jongens en drie meiden. Daarmee fietst Leo wekelijks rondes van 25 tot 30 kilo meter. „Over het eiland en in Bra bant", zegt hij. Favoriet is de Rij- zendeweg in Woensdrecht. Met een gemiddeld stijgingspercentage van drie procent, een lengte van 340 meter en een hoogteverschil van dertien meter één van de weinige kuitenbijters in deze contreien. „Die doe ik graag", zegt Jamie. Waarop zijn vader zegt: „Wacht maar totdat je 'm tien keer achter elkaar doet. Dan wil ik je nog weieens spreken." Wat Leo in de omgeving mist is een clubparcours. Een afgesloten terrein voor trainingen en wedstrijden. Waar toeschouwers kunnen kijken. „Breda heeft zo'n parcours en in Sint Willebrord zijn ze bezig. Maar in Bergen op Zoom wil het voorals nog niet lukken." Leo steekt niet onder stoelen of ban ken dat hij als coach van de jonge rennertjes streng is. Jamie vindt het niet altijd even leuk dat ik hem train", zegt hij. Naast zijn eigen zoon zitten in de wedstrijdgroep van de wielervereniging nog meer Thoolse rennertjes. Leo somt ze op: de zusjes Myrthe en Celeste op den Brouw uit Sint-Maartensdijk, Eva van Schilt uit Tholen en Diedeke Hageman en Joeri Slokkers uit Oud- Vossemeer. En dan ben ik van een jongen zijn naam kwijt. Die woont bij de flitspaal op de Oud-Vosse- meersedijk. Net begonnen, maar wat een talentje. De groep traint sa men voor wedstrijden. Die vinden op zaterdag of zondag plaats. Jamie heeft er dit seizoen 21 gereden. „Ik moet er nog acht", zegt hij, terwijl hij het wedstrijdschema laat zien. Zijn prestaties wisselen van mo ment tot moment. Zo ging hij twee weken terug in Utrecht nog tegen de vlakte. „Ik werd omver geduwd, kon geen kant uit." Het frustreert hem nog. Zijn vader relativeert en zegt: ,Je zult nog wel vaker vallen. Dat hoort erbij." Hoewel wielren nen een prestatiegerichte sport is, draait het daar volgens Leo voorals nog niet om. „Hij moet het vooral leuk vinden, anders houd je het niet vol Snelheid is wat Jamie het meest aanspreekt. „Behalve als het re gent", zegt hij. „Dan vind ik het soms best eng in bochten." Voor zijn vader is wielrennen haast een verslaving. „Ik moet een paar keer per week fietsen", zegt hij. Waarop Jamie inhaakt: „Anders ben je niet leuk thuis." Hoeveel kilome ters Leo fietst, daar laat hij zich niet De racefiets van Leo is van carbon en weegt slechts 6,7 kilo. Bram Filius en Lijdie Kot hebben samen de hoogste categorie, de gemengd dubbel 5, gewonnen. (Foto's: Frank Schoep) Jelly Leerstra en Astrid van der Spek feliciteren de winnaars van de damesdubbel 6, Emy Hommel en Yvonne Havermans (v.l.n.r.). Tennis Bram Filius en Lijdie Kot hebben de hoogste categorie, de gemengd dubbel 5, van het Tweewieler Van der Zande open tennistoernooi ge wonnen. Dat is geen grote verrassing. Filius is voor de derde jaar op rij toernooiwinnaar en had dit jaar aan Lijdic Kot een sterke partner. De Vossemeerder en de Fluplandse stonden zondag in de finale en versloe gen met 3-6, 7-6, 6-1 Bas Vroegop en Renske de Rooij van tennisclub Jaeoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk. De meeste winnaars in de andere categorieën van het twee weken durende dubbeltoernooi bij tennisclub TOV in Oud-Vossemeer zijn ook geen onbekenden met fina- leplekken in eerdere edities. Ze wonnen allemaal een waardebon van de sponsor en een fles drank. Het was de eerste keer dat er een ca tegorie 5 werd gespeeld op het dub beltoernooi. Bram Filius won vorig jaar de herendubbel 6, samen met Bart Hertog, en in 2010 deed hij hetzelfde, toen met Frank Schoep. „Dit jaar mocht hij niet meer in 6 spelen en daarom moest hij een stapje hoger. Hij is te goed gewor den", zegt toernooileider Arco de Rooij Het Smurdiekse duo Vroegop/De Rooij plaatste zich dezelfde dag voor de finale door te winnen van Gert-Jan Struijer uit Steenbergen en sponsor Addie van der Zande uit Oud-Vossemeer. Die verweerden zich kranig, maar moesten met 6-4, 5-7, 6-4 het onderspit delven. Een wedstrijd waar het publiek van moet hebben genoten met zulke sterke spelers. De dames Van der Zande en De Rooij hebben de afgelopen twee jaar al bewezen dat er met hen reke ning moet worden gehouden. Bei den staan net als Filius al drie jaar op rij in de finale van het Vosse- meerse tennistoernooi. Dat laatste geldt ook voor Frank Schoep uit Oud-Vossemeer, die voor de tweede maal op rij de he rendubbel 6 op zijn naam heeft ge schreven. Hij deed dat zondag sa men met plaatsgenoot Sam Douw. Ze versloegen met 6-14-6.7-6 Mi chael Bazen uit Poortvliet en Curtis Goedegebuure uit Sint-Annaland. Yvonne Havermans uit Oud-Vosse meer heeft voor de derde keer de eerste plaats behaald en kan zich ge rust de sterkste dame van het toer nooi noemen. In 2010 en 2011 won ze de gemengd dubbel 6 met respec tievelijk Bram Filius en Frank Schoep, nu won ze de damesdubbel 6 samen met Emy Hommel uit Oud- Vossemeer. Ze hadden aan twee sets genoeg om Jelly Leerstra en Astrid van der Spek uit Bruinisse te ver slaan: 6-16-3. Addie van der Zande verscheen, on danks het verlies in de gemengd dubbel 5, toch nog in de finale. Ze won samen met Martin Oosdijk uit Sint-Annaland de gemengd dubbel 6. Het duo versloeg Setallander Wil liam Quist en Yvonne Havermans in twee sets met tweemaal 6-3. Diezelfde Quist moest ook genoe gen nemen met de tweede plek in de herendubbel 7. Daarin speelde hij met John van der Zande, de echtge noot van Addie. Ze verloren met 6- 2,6-1 van Rob Karsbergen en Helco Sala uit Steenbergen. Toernooileider Arco de Rooij lukte het naast de drukke organisatieperi kelen de finale te halen. Dat deed hij samen met Sandra van Schilt uit Le pelstraat in de gemengd dubbel 7. Ze moesten na drie sets Sint-Anna- landers André Verheul en Esther Arts feliciteren met de titel: 3-6. 6- 2, 6-4. Voor De Rooij was het de laatste keer als toernooileider. „Ik ben er drie jaar geleden mee begon nen. Er staat nu een mooie organisa tie en een ander mag het van me overnemen. Ik vind het mooi zo. bo vendien woon ik nu in Breda." Vol gend jaar hoopt hij wel weer als deelnemer hoge ogen te gooien. Wie zijn opvolger in de organisatie wordt, weet hij nog niet. „Ik ga er van uit dat het twee personen wor den, want het is teveel werk om het i n je eentje te doen John Zeeman en Annelies Zeeman deden voor het eerst mee en niet zonder succes. Of de uitslag 6-3.4- 6, 6-4 beginnersgeluk is of niet, de Vossemeerders wonnen er de ge mengd dubbel 8 mee van Joris Meesters en Lieve Ligtenberg uit Steenbergen. De hoofdprijzen in de heren- en damesdubbel 8 bleven niet op Tholen. Rien van Dijke en Izaak Potappel uit Oud-Vossemeer verloren met 7-5, 6-2 van Aaron Bruijns en Marijn van Domburgh uit Steenbergen. Henny Filius, de vrouw van Bram, en Maddy Ver- kamman verloren met 4-6, 6-1,6-1 van de Schouwse Evelyn Lanser en Lianne Weeber-Rockx. Met 94 spelers, die samen voor 59 inschrijvingen zorgden, was De Rooij tevreden. Net zoveel deelna me als vorig jaar, laat hij weten. Hij kijkt voldaan terug op de afgelopen twee wekenDe eerste speeldag was erg nat en daardoor moesten de wedstrijden uitgesteld worden tot de avond. „Naarmate het toernooi vor derde, kregen we beter weer. Af en toe hadden we een buitje en stonden we een half uur aan de kant." Ook het eindfeest was in zijn ogen ge slaagd. „De vrijwilligers hebben goed hun best gedaan om er iets moois van te maken. We hadden vrijdagavond een feest met een Ca- ribisch thema. De entourage was goed." Het publiek heeft tijdens de wedstrijden droog kunnen zitten, omdat er vrolijk gekleurde tentzei len over de tribune waren geplaatst. Die waren aangekleed met slingers, bloemen en palmbomen. „Het draait namelijk niet alleen om de sport, maar ook om gezelligheid." Dressuuramazone Lieke Bevelan der uit Sint-Annaland en springa- mazone Linsey van der Slikke uit Tholen zijn dit weekend allebei eerste geworden. Bevelander won zondag een dressuurproef in de klasse M2 bij een wedstrijd in Ou de Tonge. Ze haalde daarbij met 186 punten een winstpunt. In de eerste proef waren de verrichtingen met haar paard Orchidee volgens de jury niet voldoende: 175 punten. Linsey van der Slikke deed met haar pony's Surprice en Keybir mee in aan een springwedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland. Ze won met haar schimmeltje Surprice de klasse ABC-L door een supersnelle barragetijd neer te zetten. Met Key bir viel ze niet in de prijzen. In de klasse DE-B haalde ze 77 stijlpun- ten en een foutloze ronde, in de klasse DE-L had ze vier strafpunten vanwege een balk in het basispar- cours. Elisabeth Geluk uit Sint-An naland reed zaterdag met Sama ranch mee in de klasse ZZ-zwaar dressuur in Nisse. Ze zat met 59,14% en 58,86% onder de grens van een winstpunt (60%). Ook Een- drachtruiters Roxanne Bechtold deed mee in Nisse. Ze zadelde don derdag haar paard Dilane M voor twee proeven in de klasse LI. Ze haalde met 180 en 182 punten tweemaal een winstpunt. Het toetje voor de duivenmelkers was dit weekend een vlucht van de Zuid Limburgse Unie vanuit Marseille. Ko van Dommelen lief de ma- rathonvlucht van 950 kilometer met ochtendlossing wel bekomen. De Fluplander liet wederom zien waarom hij tot een van de besten van Ne derland kan worden gerekend op deze zware discipline. Met vier dui ven bij de eerste 55 in de nationale uitslag en negen van de tien in de prijzen is geen sinecure. Ko begon nationaal met de elfde prijs en greep zodoende net naast een teletekstnotering. In de Zeeuwse eindrangschikking had Ko er van de 22 prijzen zeven, beginnend met de tweede. Zijn eer ste duif. de 351 welke werd geboren in het najaar van 2009, werd bijna 25 uur na de lossing in Marseille met zijn baasje, en misschien voor de duif belangrijker, met zijn duivin, herenigd. Ruim twee en een half uur later had hij er zeven van de tien in de klok. „Ongelofelijk, ik heb nog nooit zo'n uitslag gemaakt" aldus de sympathieke melker. De vader van de 351 is de Molenaar, een broer uit de wereldberoemde Paarsborst. Hoe de duif aan zijn naam komt, vertelt Ko desgevraagd. „Als in oktober geboren jong ver dwaalde hij van het hok, hij werd we ken later teruggevonden op de Heen- se molen." De prestatie van de 51 is bijzonder, zeker omdat drie weken te rug bleek dat hij niet in orde was. Goede mest werd afgewisseld met platte mest. Ko besloot hem te behan delen tegen wormen: „Ze kwamen er met trossen uit en het beestje knapte helemaal op. Hij kwam steeds beter te zitten en het resultaat is bekend." Chateauroux was zaterdag het decors voor de laatste dagfondvlucht van het seizoen. En het werd een waardi ge afsluiter. Met op het hele traject echt duivenweer en wind op kop. Gelost werd er om acht uur. De winst in het samenspel Tholen en Sint-Phi- lipsland, waar 270 duiven werden bijeengebracht door 35 liefhebbers, ging naar Cees Moeliker uit Tholen. Hij draaide zijn witbuik na ruim acht Ko Stoutjesdijk uit Sint-Maartens dijk maakt in zijn nieuwe seizoen als trainer van Duiveland gebruik van een assistent. De oud WHS- trainer krijgt versterking van Eddy Kiesenberg uit Zierikzee. Ook de voorganger van Stoutjesdijk, Henk Schouten, had een collega-trainer aan zijn zijde. uur vliegen om vijf over vier. De driejarig blauwe doffer, die als jong werd gehaald in Oud-Beijerland noteerde 1143 meter per minuut, om gerekend een krappe 69 kilometer per uur. Voor Moeliker was de vroe ge prijs van de witbuik, die een vaste waarde is in de vliegkolonie. niet echt een verrassing, maar op de eer ste prijs in het samenspel was niet gerekend. Met twee meter minder volgde Adrie Capelle uit Oud-Vosse meer op de tweede plaats. Piet Laban uit Tholen werd derde. Ook voor de jonge duiven die dit keer vlogen vanuit Morlincourt wa ren de weersomstandigheden niet al ledaags. Op vrijwel alle voorgaande vluchten was de wind hun vriend, maar ditmaal was dat anders. De gevolgen waren, ook door het niet soepel verlopen concours van verle den week. merkbaar. Grote gaten in de aankomsten waren eerder regel dan uitzondering. Combinatie Hoek vormde wel een uitzondering. Hun ploeg, die gespeeld wordt op de deur. kwam prima naar huis. In het samen spel van Tholen en Sint-Philipsland wonnen ze met een duivinnetje van clubgenoot René Reijngoudt de eer ste prijs en de helft van hun inzen ding haalde het papier. Nog zo'n uitzondering was Cees Moeliker uit Tholen. Met 1158 meter per minuut, veertien meter minder dan de winnaar, werd hij tweede in een deelnemersveld van 728 duiven. Maar liefst tien van zijn twaalf deel nemende duiven wisten prijs te pak ken. Jo Moerland uit Stavenisse won met zijn eerst getekende de derde. De Vredesduif Sint Philipsland, 214 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 1426.45 u. is 1171,975 m/min. Laatste duif 15.27.16 u. is 906,864 m/min. comb. Hoek 1.3,4.5.6.8,9,10.13, 14,15,16.21.22.23,25,27.32.34, 36, 45; gebr. Vermeij 2, 39, 40, 41. 53; R. Reijngoudt 7. 12, 18, 19. 24, 28, 33, 37. 38; K. de Frel 1129.42, 48; J.D Quist 17, 35. 46, 50; comb, van Loon 20, 31, 54; K. van Dom melen 26.43.44,47.49,5152; Jac. Reijngoudt 30. De Reisduif Scherpenisse, 179 dui ven van 13 deelnemers. Eerste duif 1422.49 u. is 1157245 m/min. Laatste duif 1429.05 u. is 984,100 m/min. C. Moeliker 1,7,9.10. II. 13,17,23, 29.48; J. Moerland 2, 50,53, 59; D. Noom 3.4,5,6,8.12, 18, 19.20,26, 28,30. 3134. 35. 36,37,43, 52,57. 58; DJ. Menheere 14. 24. 32.40.46, 51;P.Uban 15,16.25.44.54; C. Uyl 21, 42; J. Baay 22, 55; L. Hage 27, 41, 47; P. Potappel 33, 45. 56; Mario de Graaf 38,39,60; A J. Hage 49. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 109 duiven van 7 deelnemers. Eer ste duif 142721 u. is 1122,142 m/min. Laatste duif 15.0220 u. is 958,877 m/min. H. van Hemert-Rijnberg 1, 5, 7, 13, 14, 17, 18,27; C. Potappel 2, 3.4,9, 19, 20. 2122, 23; J. Benningshof 6, 12. 15. 25; AJ. Scherpenisse 8, 10, 24; J. Heijboer 11J. de Rijke 16.26. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 226 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 1422.40 u. is 1120,707 m/min. Laatste duif 15.00.48 u. is 989241 m/min. A J Capelle 1.5,7.9. 12, 15,26.39, 54. 55: D.A. Vaders 2,3, 17. 22. 24, 44; J.A. Capelle 4. 8, 28, 36. 38.42, 46,50,52. 57; comb. F. en D. Bal 6, 10.18,20.214143,47.48,53.56; Jurre van den Berae II, 14, 19, 23, 31, 32, 34, 37, 49; comb. Walpot- Hommel 13,29; T. de Graaff 16,27, 33; A. Paasen 25; H. Rensink 30: P. Vis 35,40: R. Fonteijne 45.51 De Reisduif Scherpenisse, 125 dui ven van 15 deelnemers. Eerste duif 16.0528 u. is 1143297 m/min. Laatste duif 16.4228 u. is 1061250 m/min. C. Moeliker 16.9. 22. 25; P. Laban 2,28,37; JJ. Bolier3,5, 10. II. 12, 16,2123,34.35,39.40; J. de Graaf 4, 8, 30, 42; Mario de Graaf 7, 13, 15. 18, 24. 27, 29, 33; D. Noom 14, 17, 26. 41; J. Moerland 19; DJ. Menheere 20. 31; AJ. Hage 32; P. Potappel 36.38. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 83 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 16.09.44 u. is 1141263 m/min. Laatste duif 16.47.13 u. is 1060224 m/min. AJ. Capelle 1,4, 12; C.A. Rijnberg 2,5,6.17; A. Havermans 3.7; comb. F. en D. Bal 8.9, 10, 13. 14, 18; J.A. Capelle 11.19; P.C. de Wilde 15; R. Fonteijne 16.20,21. De Vredesduif Sint Philipsland, 35 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 16.2525 u. is 1111 ^63 m/min. Laatste duif 16.4827 u. is 1063265 m/min. R. Reijngoudt 12,3; comb. Hoek 4, 5,6,7.8; Owen Koolbergen 9. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 27 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 16.2320 u. is 1099,789 m/min. Laatste duif 16.4924 u. is 1046,136 m/min. AJ. Scherpenisse 1. 3; H. van He- mert-Rijnbere 2,4,7; D. de Wilde 5, 6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11