'We gaan steeds meer uit van de behoeften van bewoners' 'Water door kieren voordeur naar binnen' MusicalXpres laat schuld van 57.532 euro achter t Doek valt voor benefiettheater aan Bakkerstraat Scherpenisse L Ingeborg Cornells (48) volgt Joost Zielstra op bij SVRZ-Tholen Donderdag 12 juli 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Acht crediteuren moeten verlies afboeken „Het is nu al duidelijk, dat de acht crediteuren die nog 57.532 euro van de stichting MusicalXpres te vorderen hebben, hun vordering als oninbaar moeten afschrij ven." Dat concludeert curator mr. J.B. de Meester na het faillissement van de Poortvlietse stichting. Tien mille voorschot Jx Netwerk gemeente op afstand beheerd Vanaf 1 september gaat Ingeborg Cornel is uit Bergen op Zoom aan de slag als vestigingsleider van de SVRZ op Tholen en Sint Philipsland. De 48-jarige Cornelis is geen onbekende binnen de organisatie. Veertien jaar geleden werkte ze als afdelingshoofd in Ter Valcke in Goes. „Ik ben terug op het nest," zegt ze. Cornelis volgt Joost Ziel stra op die in mei vertrok. Retranchement Beurkens Annuleren Waterschap investeert 88 miljoen euro in riolen Teleurgesteld Tot middernacht Ten Anker Drijvende putdeksels Het komt niet zoveel voor dat een stichting commerciële activiteiten ontwikkelt en dat was met Musi calXpres wel het geval. In feite was het een culturele onderneming die cursusgelden inde van deelnemers aan kunstzinnige en culturele mani festaties, voorstellingen op het ge bied van muziek, theater, zang en dans. Ook deed de stichting aan beeldende vorming, decor- en kos tuumontwerp. Voorzitter E.S.H. Adema blijkt recent afgetreden te zijn. Alleen secretaris M. van Berkel en penningmeester R.M.C. Lisapaly waren nog in functie. Mevr. E.EJ. Langenhuizen-Portier was gevol machtigde en tevens de artistiek lei der van MusicalXpres. De 8 augus tus 2008 opgerichte stichting begon in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet de activiteiten, maar breidde dat gelei delijk uit tot diverse dorpshuizen en andere zalen in Zeeland en West- Brabant. Begin april, nog geen drie maanden voor de uitspraak van het faillissement op 19 juni, werd het pand Grote Markt 19 in Bergen op Zoom gehuurd. In dit gebouw Den Enghel waren zalen met horecaruim- ten, een keuken, enz. Ondanks een huurvrije periode (de stichting hoef de pas 1 juli huur aan de gemeente Bergen op Zoom te betalen) en het aantal leerlingen kwam de exploita tie van Den Enghel niet op gang. De stichting probeerde in de jaren daar voor al tevergeefs kostendekkend te draaien met het geven van lessen kunstzinnige vorming, met name toegespitst op danslessen. In 2010 werd een verlies geleden van 34.445 euro. In 2011 was er een bedrijfsre sultaat van 11.364 euro na belastin gen bij een omzet van 67.573 euro, maar dat kon het negatief resultaat van 2010 niet goedmaken. En bij de inkomsten zaten ook subsidies van de gemeente Tholen en de provincie Zeeland. MusicalXpress organiseer de al twee jaar achter elkaar de week van de amateurkunst. Toen het bestuur in juni voorzag - de exploitatie van Den Enghel in Ber gen op Zoom kwam maar niet op gang - dat de stichting niet meer haar verplichtingen zou kunnen na komen. werd besloten zelf het faillis sement aan te vragen. De curator stelde vast. dat MusicalXpres geen personeel had. Er werd gebruik ge maakt van vrijwilligers. Bedrijfsmid delen waren er beperkt met een hore- ca-inventaris, aantal stoelen en tafels, serviesgoed, een televisie en een oude Smart auto. De stichting heeft een waarborgsom/voorschot van 10.000 euro aan de gemeente Bergen op Zoom betaald. De huur overeenkomst is opgezegd. Schulden bij banken waren er niet. Of de be lastingdienst preferente vorderingen heeft, is nog niet duidelijk. Er zijn al leen crediteuren als o.a. gemeenten e.d. die zalen verhuurden en hun geld niet krijgen. Van onbehoorlijk bestuur is de curator niets gebleken. De boekhouding werd ook netjes bij gehouden. Er volgt geen doorstart, stelt de curator vast. Hij verwacht dat het faillissement van MusicalXpres wegens gebrek aan baten zal worden opgeheven. Hoevenaars en Van Dijke toe aan nieuwe uitdaging Na ongeveer twintig voorstellingen in drieënhalf jaar tijd laten Martin Hoevenaars en Willcmien van Dijke het doek vallen voor hun benefiet theater in Scherpenisse. Ze willen even gas terugnemen om hun aan dacht te kunnen vestigen op een nieuwe uitdaging. Door hun idealisme, vrijwillig voorstellingen geven om met de volledige opbrengst goede doelen te steunen, bleven andere zaken liggen. „We deden naast het theatertje weinig aan kunstprojecten buitenshuis." Maar dat het theatertje Locus Amoenus (lieflijke plaats) in de huiskamer van hun woning aan de Bakkerstraat een succes was, is een feit. „Alle voorstel lingen waren uitverkocht." Ingeborg Cornells (links) wordt de nieuwe vestigingsleider van de SVRZ in Tholen, recht algemeen directeur Rien Heijboer. Het iet-beheer van de gemeente Tholen wordt voortaan op afstand beheerd. Het college van b. en w. heeft besloten om een gemeenschap pelijke regeling aan te gaan met de gemeente Etten-Leur. Die is koplo per in West-Brabant op het gebied van informatie- en communicatie technologie (iet), waaronder het be heer van computernetwerken. De re geling is deze maand ingegaan. De samenwerking met de gemeente Et- IJten-Leur is zogeheten 'budgettair - neutraal' ten opzichte van de huidige I situatie, waarbij iet bij de gemeente Tholen wordt beheerd. In de nieuwe 1 situatie wordt het meeste op afstand, via een directe lijnverbinding, be heerd. Vanuit de gemeente Etten- Leur komt een iet-medewerker in het gemeentehuis in Tholen werken om, daar waar nodig, persoonlijk hulp te bieden. Dat gaat dan om za ken die niet op afstand geregeld kunnen worden. De totale formatie, 3,8 voltijds arbeidsplaatsen, wordt overgeheveld naar Etten-Leur. Een ict-vacature wordt via de gemeente Etten-Leur ingevuld. De regeling is afgesproken tot 31 december 2018, met de mogelijkheid deze te verlen genHet eerste onderzoek naar mo gelijke samenwerking dateert van circa drie jaar terug. Toen is de voor bereiding gestart. Er is gekozen voor Etten-Leur. omdat die gemeente sneller kon inspringen op een even tuele samenwerking en omdat de cultuur zou overeenkomen met die binnen de gemeente Tholen. Cornelis werkte de afgelopen veer tien jaar in Breda bij Thebe waar ze dezelfde functie vervulde als die ze nu weer bij de SVRZ krijgt. Ze had met vijf vestigingen te maken. In Breda, maar ook in Chaam en Baar- le Nassau. Ongeveer-vergelijkbaar met Tholen. „Al was de omgeving wat stadser, maar het ging ook om ouderen. Ik heb vanaf Ter Valcke altijd in de ouderenzorg gewerkt. Dat is een heel bewuste keuze. Ou deren hebben veel te vertellen. Hun levensverhalen spreken me aan als mens. In de ouderenzorg is veel veranderd. Het is de meest ontwik kelde zorg. Dat maakt het vak zo boeiend. Toen ik er in begon, waren er in Ter Valcke nog kamers met zes bedden. Bij Thebe waren er nog vier. Ik heb daar veel verbouwingen en nieuwbouwprojecten begeleid." Cornelis is verpleegkundige. Stu deerde daarna verplegingsweten schap, een tweejarig deeltijdoplei ding op masterniveau. Een van de belangrijkste verschillen met vroe ger is dat er nu meer wordt gedacht vanuit de cliënt of bewoner. „Vroe ger voegde de cliënt zich naar de organisatie. Waar mogelijk voegen we ons naar de cliënt. Wij komen tenslotte in hun huis. We gaan meer uit van de behoefte van de mensen, zodat hun leven doorgaat zoals ze gewend zijn." Dat past ook binnen het beleid van de SVRZ. Voor Cornelis is het weel een nieuwe stap. Ze valt met de neus in de boter want in Tholen staat er nog heel wat op het pro gramma, vertelt directeur Rien Heijboer ..De ingebruikneming van het nieuwe woongebouw Buitenhof met 36 appartementen en drie groepswoningen eind dit jaar is er een van. De verandering van het verzorgingshuis naar verpleeghuis dat in gang is gezet. Uiteindelijk zullen er dan 39 bewoners wonen, in plaats van zestig." Ook de ver bouwing van het verpleeghuis (Stelberg en Vliethof) zal aange pakt worden zodra Buitenhof bezet is. Zodat iedereen een eigen ka mer heeft en er vier huiskamers ko men voor acht bewoners, in plaats voor vijftien nu. Dat zal ruim een jaar duren." Verder zal de revalidatie voor men sen na een heup- of knieoperatie, een beroerte of amputatie intensie ver ter hand worden genomen, zegt Heijboer. De SVRZ krijgt er extra middelen voor om mensen zes tot twaalf weken op te nemen om te re valideren. Gemiddeld gaat dat om zestien Tholenaren, voornamelijk ouderen. De directeur noemt ook het 'welzijnsbeleid' van de SVRZ dat via de open tafel in alle Thoolse vestigingen en in Scherpenisse vorm heeft gekregen „Dat is heel belangrijk. We willen de mensen thuis zo lang mogelijk ondersteu nen." Dat spreekt ook Ingeborg aan. „Bij dragen aan het leefklimaat in de dorpen. Dat deden we als Thebe ook in Chaam en Baarle Nassau." De nieuwe vestigingsleider heeft er zin in. „Een nieuwe omgeving. Nieuwe prikkels, nieuwe colle ga's." In september gaat ze een kennismakingsrondje maken. Ze is geen onbekende 'op Tholen. Ze kwam er al vaker. Met man en haar drie kinderen. „Vanuit Bergen op Zoom is het maar een klein eind je," vertelt Cornelis die opgeroeid is in Retranchement. Veel plaats voor publiek was er niet. Martin Hoevenaars en Wille- mien van Dijke hadden in 2009 tien oude theaterstoeltjes op de kop ge tikt. Twee rijen van vijf klapstoel tjes die ze in hun woonkamer plaat sten. Het laatste halfjaar waren het er acht. De keuken, die diende als ontvangstruimte, was al erg krap, verklaart Willemien, vandaar dat het maximaal aantal bezoekers werd verkleind. Per voorstelling werd 100 euro opgehaald. „Soms gaven mensen meer dan het entree geld. Zeker bij de laatste voorstel lingen, waarvan de opbrengst naar Alpe d'Huzes ging. Dat geld wordt besteed aan de bestrijding van kan ker. Steeds meer mensen krijgen in hun omgeving te maken met kanker en ik denk dat ze daarom ook meer geld gaven. Mijn vader vecht al drie jaar tegen die ziekte, vandaar dat we de laatste keer voor dit grote doel hebben gekozen." Het benefiettheater is opgericht om Opo Ay (Open je ogen) te steunen, een kunstproject in Suriname voor jongeren met een ontwikkelings stoornis. Later zijn daar andere doelen bijgekomen. „Toen in het dorp de actie Beurkens werd ge houden om geld in te zamelen voor twee broers die lijden aan een spierziekte, bedachten we dat we ook hier om de hoek een bijdrage konden leveren." Van Dijke vertelt dat de projecten die ze steunden vaak kleinschalig waren, op het laatste doel Alpe d'Huzes na. Hoevenaars en Van Dijke hebben zo'n vijf voorstellingen per jaar ge geven. De laatste waren voor de uitdaging van Hoevenaars om de Alpe d'Huez op te fietsen. Ze wil den in eerste instantie drie voorstel lingen geven om geld in te zame len. maar het werden er zeven, om dat er zoveel vraag naar was volgens Van Dijke. Samen stapten ze in mei op de fiets om naar Frank rijk te reizen voor Hoevenaars' be klimming. Tijdens die fietstocht hebben ze hun zinnen eens kunnen verzetten en teruggekeken op de af gelopen jaren. „De laatste vier jaar waren voor ons bijzonder waardevol, maar ook heel intensief. We zijn dankbaar dat we het vol hebben kunnen hou den, vooral omdat we het allemaal vrijwillig hebben gedaan. Er komt zoveel bij kijken: je moet de voor stellingen ontwikkelen, decors bou wen, kostuums maken, mensen ont vangen, uitnodigingen versturen. Het liep nog steeds. Het was een supermooi project en we zijn er trots op, maar het is voor ons even genoeg. Gek genoeg hebben we los van elkaar allebei het gevoel gehad dat het tijd was om het doek te laten vallen." Er stond nog één voorstelling ge pland. 16 juni zou de laatste zijn. Die hebben ze moeten annuleren, omdat Hoevenaars niet fit was. „We hadden de voorstelling al afgemeld, terwijl het toen nog niet duidelijk was dat we zouden stoppen." Het podium blijft staan als herinne ring aan de mooie tijd, zegt Van Dij ke. Wel willen ze een hoekje voor zichzelf inrichten in de ruimte. Hoe venaars en Van Dijke zijn niet van plan om stil te gaan zitten. Je moet eerst ruimte maken voor je weer aan iets nieuws kunt beginnen. We blij ven echt idealisten en denken dat er vast iets moois voor terugkomt." Waterschap Scheldestromen inves teert de komende tien jaar 88 mil joen euro in rioolgemalen, trans portleidingen en rioolwaterzuiver ingen. Het schap wil het afvalwater systeem in Zeeland toekomstbesten- dig maken. Niet alleen om te vol doen aan de zuiveringseisen. maar vooral ook om wateroverlast bij heftige regenval te beperken. Het waterschap heeft haar plannen sa mengevat in een afvalwaterketen- plan. Dat plan is tot stand gekomen door samenwerking met de dertien Zeeuwse gemeenten. Het water schap en de gemeenten zijn samen verantwoordelijk voor de afvalwa terketen. Zo zorgen gemeenten bin nen de bebouwde kom voor het in zamelen van afvalwater en afvoer van regenwater. Het schap zorgt op haar beurt voor het transport naar de zuiveringsinstallaties. Doel van de samenwerking is samen waterover last voorkomen en kosten terug brengen. Haar echtgenoot Jan voelt zich net zo verslagen. „We zijn een half jaar bezig geweest om ons huisje weer aan kant te krijgen. Toen het water binnenkwam, heb ik op een gegeven moment 112 gebeld. Ik werd doorverbonden met de brand weer en daar zeiden ze dat ze bezig waren met het openzetten van de kleppen. Hoe is het mogelijk dat ze dat niet van tevoren doen? De vori ge keer kregen we precies hetzelf de verhaal te horen. De kleppen naar de Vest zouden niet goed opengaan. Ik ben maar een leek, maar volgens mij hebben ze die ge woon veel te laat opengezet." Vol gens b. en w. gaan er regelmatig geruchten dat de gemeente of de brandweer te laat zou zijn met het aan of open zetten van schui ven, kleppen, stuwen en pompen. „Pompen en gemalen gaan auto matisch aan en hebben zelfs in dit soort situaties nauwelijks effect. Het niet open staan van schuiven, stuwen en kleppen in het riool van Tholen is niet aan de orde geweest. In het riool zitten geen kleppen." Jan Korstanje zag het water aan de voor- en de achterkant van zijn wo ning al gauw 30 cm hoog staan. Daardoor stroomde het op een ge geven moment over de drempels zijn woning binnen. Bij hem was van het hele rijtje de wateroverlast het grootst. Hoe dat komt, weet hij niet precies, waarschijnlijk omdat hij blijkbaar op het laagste punt zit. „We zijn als een gek met een em mer water gaan hozen." Eigenlijk tevergeefs, geeft hij toe. ,Je kunt het alleen maar weg krijgen als het water buiten weer zakt, omdat de kleppen open zijn." Het laminaat kan er volgens hem weer uit. De vorige keer heeft de verzekering de schade vergoed, maar Korstanje weet niet hoe lang dat nog kan. „Als het nalatigheid is van de ge meente, wijst de verzekering ook naar de gemeente en zullen we daar ons geld moeten gaan halen." De familie Korstanje vraagt zich ook af of het nut heeft om nu hun huis weer op te knappen. „De vol gende maand hebben we weer overlast. Ik ben in staat om het zo te laten." Het is geen optie, vindt hij. „Het is ook nog eens onge zond, al dat vocht." Jan is teleurge steld in de gemeente. Je weet dat ze er iets aan kunnen doen. maar dat het gewoon te laat is." Hij heeft vrijdag nog naar het meldpunt gebeld. „Dan krijg je een jong manneke. Ja, ze bellen vol gende week wel een keer terug. Nee. ik wil dat er nu iemand komt kijken, zei ik." Het heeft niets uit- Dien Oosterhoer raapt de tegels uit de keuken van haar woning aan de Machteld van Gelrestraat. Bij Jan en Marjan Korstanje stond hun huis aan de Bosstraat voor de tweede keer blank. gehaald. „De bewoners gaan wel wat met de gemeente doen. Dit pikken we niet. Je wil gewoon niet dat als je je huisje opknapt, het de volgende keer weer overstroomt." Marjan is van plan om zelf maatregelen te nemen. „We willen zandzakken gaan halen en schot ten. Voorzorgsmaatregelen nemen. Maar als je gaat werken en je ver geet een keer je zandzakken te plaatsen, is het weer raak. We kun nen toch ook niet de hele zomer maar barricades tegen het water plaatsen?" „Het was dweilen, dweilen, wrin gen, wringen, emmers vol. We konden het op een gegeven mo ment gelukkig in de wasbak in de keuken kwijt. Die liep weer doör, terwijl het water daar eerst ook naar boven kwam." Dat was de donderdagavond van de familie Praamstra-de Smet uit de Bos straat. „We zijn met zijn vijven, drie meiden en twee volwassenen, 2,5 uur bezig geweest. Tot midder nacht voortdurend water sjouwen met emmers en teiltjes." Wyb Praamstra kan er nog een grapje over maken. „Ik heb van tevoren gezegd, laat het maar even rege nen, dan hoef ik de planten geen water te geven." Maar het gezin zag het water steeds hoger komen. „Het moet op zijn minst 15 cm hoog komen om over de drempel te kunnen en dat heeft het wel gehaald." Het water kroop heel langzaam door de kieren van de voordeur naar binnen. Daarna kwam het ook door de muur heen. „Op een gegeven moment is het ge woon een kwestie van wachten tot de regen een keertje stopt." Bij de familie Praamstra. die tegels op de vloer heeft liggen, valt de schade mee. „We hebben geluk dat het een beetje afloopt in huis. We hebben alles weg kunnen dweilen. Alleen een plaid die over de bank hing en een kussen zijn een beetje nat. De meubels zijn gelukkig droog blij ven staan en ook de piano stond aan de goede kant van het huis." Bij een eerdere flinke regenbui is het Per zisch tapijt' dat in de gang lag, ver loren gegaan. Nu lag er al geen kleed meer. Ook Wybe Praamstra is ontevreden over de gemeente. „Wij vragen ons wel eens af, als je weet dat er buien komen, er niet wordt gedacht: we zetten alvast de schuiven open. We hebben al wel vaker klachten ge had, maar het werkt bij de gemeen te Tholen een beetje stroef. Als je klaagt, hoor je er nooit meer wat op. Als ik hierover bel. hoop ik maar dat er heel veel mensen heb ben geklaagd, want één stem maakt niet zoveel uit bij de gemeente." Bij Marlon en Christel de Leeuw is het kurk onder hét laminaat nat ge worden. „Dat moet eruit, want dat gaat rotten." Ze zagen het water uit de meterkast komen stromen. Hun zoontjes Joppe en Ties waren don derdagmiddag nog in het gemeente huis om handtekeningen aan te bie den voor een speeltuintje in hun straat. „De kinderen mogen nu vast wel een speeltuin als compensatie voor al deze overlast", grapt ze. In de Kon. Julianastraat is het weer raak. Bij Kees en Joke Schot op nummer 21 en hun buren, zus Cor en zwager Janus van de Burg stroomde het water van de achter pad door de schuurtjes via de ach tertuin naar de voorkant. Bij Schot bleef het water net onder de rand van de schuifpui (ongeveer tien centimeter) en stroomde het water via de naastgelegen garage naar de straat. „We hebben geluk gehad dat het via de garage weg kon lopen." De bewoners hebben inmiddels er varing met wateroverlast. Schot heeft een klokpompje in de kruip ruimte. Dat doet zijn werk. Maar bij zijn zus stroomde het wel door het huis. Zij en haar man zijn vrijdag ochtend nog bezig om de kelder leeg te pompen. Cor: „Het water stond achter zo hoog. Het kwam als een zee naar voren." Ze wonen er al 44 jaar. „Maar zo hebben we hét nog nooit meegemaakt. Het ging zo vlug. De vissen zwommen uit de vijver," wijst ze naar de vijver ach ter de woning. Het waterpeil is weer op het oude niveau gebracht. De goudvissen zwemmen hun rondjes. Alsof er niets is gebeurd. Cor en haar man Janus weten wel beter. Ze zijn alweer uren in touw om het water uit hun woning, mat jes en vloerkleden te halen. In de kelder staat rond het middaguur nog tien centimeter water. De pot ten met groente staan nog tot het deksel in het water. Het echtpaar maakt zich zorgen om het laminaat in de keuken en de kamer. „Dat ligt er nog maar een jaar in. Je ziet nu al dat de naden los gaan laten." Bij Kees en Joke Schot is het water dat bij zijn zus in huis is gelopen, via de spouwmuren ook naar binnen gelekt. „Toen er bij mijn zus dertig centimeter in de kruipruimte stond, was het bij ons ook prijs." Ook bij Kees en Joke begint het laminaat los te laten. In 2007 viel er 55 mm regen in 45 minuten tijd en liep er ook water in de huizen. Volgens Kees Schot is niet alleen de hoosbui de boosdoe ner. Ook het terrein van woonzorg centrum Ten Anker achter de Kon. Julianastraat is er debet aan. Het terrein wordt door een pad van Ten Anker gescheiden. Schot wijst op het hoogteverschil. „Bijna een me ter. Het terrein is geasfalteerd en loopt onze kant op. Het is gewoon een waterval." Om het water op te vangen, heeft hij een putje geslagen in het achterpad. Maar dat kon don derdag de hoos niet opvangen. Vol gens Schot is de gemeente in gebre ke gebleken door de klep bij de Vest niet open te zetten. Dat heeft volgens de gemeente nauwelijks ef fect. „Het rioolstelsel is op zo'n ex treme bui niet ontworpen. Het is onmogelijk om een rioolstelsel te ontwerpen dat dit soort buien wel kan verwerken." Er wordt uitge gaan van standaardbuien, een lan delijke richting dat het rioolstelsel een bui van 20 mm in zestig minu ten moet kunnen verwerken. Tho len zit daar boven, met 29 mm op 45 minuten. Bij Dien Oosterboer (71) aan de Machteld van Gelrestraat stroomde het water via de bijkeuken de keu ken in. De afvoer van het dak van twee huizen loopt bij haar in een putje, maar die kon dat niet aan. „Ik woon hier al 48 jaar, maar ik heb het nooit eerder gehad. Ik zag de vloertegels in de keuken gewoon drijven. Ze heeft de hele nacht bijna niet geslapen. Haar zwager en de buren hebben haar geholpen om de natte tegels naar buiten te bren gen en te dweilen. De wasmachine staat volop te draaien om de (hand)doeken te wassen die ge bruikt zijn om het water op te dwei len. Ook bij een aantal aanleunwo ningen van Ten Anker aan de Prins Clauslaan liep het water naar bin nen. Een bewoner heeft de nacht doorgebracht in het hoofdgebouw. In de Doelweg liep de Gerefor meerde kerk vol. Bewoners aan de Molenvlietsestraat maanden auto mobilisten om vaart te minderen om te voorkomen dat het water in de straat over de dorpels van de voordeur zou lopen. In Oud-Vossemeer was er behalve wateroverlast in de Martin Luther Kingstraat ook overlast aan de Ring en in de Weelhoekstraat. Het water drong onder meer binnen via de aansluiting van de vaatwasser. In Tholen hadden donderdagavond volgens brandweercomman dant Koos de Feijter twintig straten te kampen met waterover last. De brandweer is begonnen met water weg te pompen uit de Julianastraat. Ook was er overlast op het oude bedrijventerrein en dreven er putdeksels rond in de Kotterstraat, Hoogaarsstraat en de Jolstraat. „We zijn eerst gaan kijken naar de plekken waar er zich gevaarlijke situaties voordeden. Gelukkig waren de men sen bereidwillig genoeg om mee te helpen." De brandweer moest kiezen waar die zijn aandacht op vestigde. „Er was ei genlijk overal overlast." Mensen konden gebruikmaken van de pompjes van de brandweer, maar omdat elke wagen er maar één heeft, bleef die hulp beperkt tot enkele huishoudens. Het korps Sint-Annaland rukte in eerste instantie uit voor waterover last in de Molenstraat en de Martin Luther Kingstraat in Oud- Vossemeer, maar kon al gauw doorrijden naar Tholen om daar assistentie te verlenen. In Tholen is donderdag maar liefst 50 mm regen gevallen, in Oud-Vossemeer 45 mm, Sint-Annaland 28 mm en in Poortvliet 19 mm.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 3