n 'Merendeel van toeristen houdt van rust en natuur' Bevelander GEMEENTE NIEUWS ■OPENBARE BEKENDMAKINGEN MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Jolanda van ijke GESLOTEN EXTRA GEOPEND 8 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 juli 2012 GEMEENTE THOLEN WEEK27 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN O UI gemeente Tholen Om te noteren! VRIJWILLIGERSAVOND 23 NOVEMBER MEER INFORMATIE: WWW.THOLEN.NL Hengelsport voor scherpe prijzen Boothengel compleet met molen en nylon Scheepssstoffeerderij (Scheeps) matrassen Grote collectie meubelstoffen Polyether: elke maat, elke dikte Hul c.v. In verband met vakantie van 19 juli t/m 6 augustus Maandag 16 juli Kapsalon de Barbier Watersporten Tholenderwij s G£f\ £EN TEHUIS HOLEN: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 - 20.00 uur BURGEMEESTER. WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgnffie: 0166 -66 83 50. Inmiddels is de datum bekend van de Thoolse Vrijwil- ligersavond. Deze vindt plaats op 23 november 2012. De avond wordt voor de 12e keer georganiseerd. Tijdens deze avond worden de erevermeldingen Vrijwil liger van het Jaar 2012, Groep Vrijwilligers van het Jaar en de Vrijwilliger van de Toekomst uitgereikt. Kent u een vrijwilliger of vrijwilligers in uw directe omge ving die volgens u voor een van bovenstaande erevermel dingen in aanmerking kom(t)en, dan kunt u nomineren via de formulieren die zijn te vinden op www.tholen.nl. U kunt ook contact opnemen met het Servicebureau Voor Elkaar, servicebureau@tholen.nl. of via telefoonnummer 0166-668200. Nomineren kan tot 1 oktober 2012. De erevermeldingen worden uitgereikt op de Vrijwilligers- avond. Uiteraard kunt u deze'avond ook bijwonen. U kunt zich nu al aanmelden via bovenstaand emailadres en tele foonnummer. De aanvang is om 20.00 uur en de inloop is om 19.30 uur. TliOLEN voor klachten of meldinqen over uw woono OP WWW.THOLEN.NL: Expositie gemeentehuis van schilderijen van Jos Rijff en keramiek van Hans Westerweel Gevonden en verloren voorwerpen niet vanaf 1 juli maar vanaf 1 oktober bij gemeente Aanvraag Millenniumsubsidie WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Tho len maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: Oud-Vossemeer - Leguitsedijk 17: het bouwen van een garage (ontvangen op 22 juni 2012) Poortvliet - Kalfdamseweg 1: het bouwen van een schuur (ontvangen op 21 juni 2012) Sint-Annaland - Spuistraat 3: het bouwen van een supermarkt (ontvangen op 25 juni 2012) Sint-Annaland - Koelhuisdreef (ongen.): het bou wen van een clubhuis en een schietbaan (ontvan gen op 27 juni 2012) Tholen - Oudelandsestraat 15: het uitbreidden van een woning (ontvangen op 26 juni 2012) Tholen - Ambachtsweg 9: het veranderen van een inrichting (revisie) (ontvangen op 19 juni 2012) Tholen - Dalempolder (ongen.): het plaatsen van een geluidscherm ten behoeve van de voetbal- voorziening (ontvangen op 18 juni 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter inzage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeente huis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De behandeling van de aanvragen omgevingsvergun ning is openbaar. De behandeling van de voorover legplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de gemeente Tho len maken bekend dat zij de volgende omgevingsver gunningen hebben verleend: Scherpenisse - Julianastraat 5: het verbouwen van een woning (Verzonden op 25 juni 2012) Sint Philipsland - Del Campoweg (ongen.)de op slag van grond die vrijkomt bij het project Zeewe ringen (verzonden op 29 juni 2012) Sint-Annaland - Klipper 20: het bouwen van een erker (verzonden op 25 juni 2012) Sint-Maartensdijk - Pierhoekseweg 3: het plaat sen van een antennemast (verzonden op 27 juni 2012) Stavenisse - Stoofdijk 14: het bouwen van een loods (verzonden op 28 juni 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Alge mene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzonden aan de aan vrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, geda teerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt in zien, kunt u contact opnemen met de afdeling Ver gunningen en Handhaving, telefoonnummer 0166- 668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft ge maakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een be zwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/ trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze infor matie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Beschikkingen omgevingsvergunningen Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de gemeente Tho len maken bekend dat zij de volgende omgevingsver gunning hebben verleend: Tholen Energieweg 1: het veranderen van de be staande inrichting. De aanvraag, de beschikking en de bijbehorende stukken liggen vanaf 6 juli 2012 tot en met 16 au gustus 2012 ter inzage in de leesruimte van de cen trale hal van het gemeentehuis te Tholen. Zie voor adres en openingstijden het colofon. De beschikking is ten opzichte van de ontwerpbe schikking niet gewijzigd. Tegen de beschikking kan beroep worden ingesteld door: De adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ont werpbeschikking. Belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend tegen de ontwerpbeschikking of belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Belanghebbenden kunnen op grond van de Alge mene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd beroep aantekenen. Het beroepschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u beroep aantekent en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het beroepschrift moet worden ingediend bij Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Degene die tegen een beschikking beroep heeft in gediend, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015. 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een be zwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/ trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze infor matie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. WET MILIEUBEHEER Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken be kend dat zij een melding ingevolge het Besluit land bouw milieubeheer hebben ontvangen van: Maatschap F.R en M.K.M. Boudeling, Langeweg 3 te Sint Philipsland, in verband met het tijdelijk opslaan van vaste dierlijke meststoffen op een perceel gele gen aan de Rijksweg te Sint Philipsland. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 6 juli 2012 gedurende vier weken ter inzage in de cen trale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, te lefoonnummer 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Tot op heden had de gemeente geen eigen archeo- logiebeleid. Bij de behandeling van bouwplannen en het maken van bestemmingsplannen werd gebruik gemaakt van het rijks- en provinciale beleid. Op ba sis hiervan is het in veel gevallen verplicht om ar cheologisch onderzoek uit te voeren. Ook bij relatief kleine bodemverstoringen. De wet geeft een vrijstel ling van de onderzoeksplicht voor projecten met een oppervlak kleiner dan 100 m2. Het provinciale be leid is dat voor er voor archeologische monumenten (AMK) een onderzoeksplicht geldt voor projecten groter dan 30 m2 en dieper dan 30 cm. De gemeenteraad kan op grond van artikel 41a van de Monumentenwet afwijkende oppervlakten vast stellen voor de plicht tot het doen van archeologisch onderzoek bij bodemverstorende activiteiten. Op 28 juni 2012 is de nota Archeologiebeleid gemeente Tholen vastgesteld. Een belangrijk punt uit de nota is dat er nieuwe diepte- en oppervlaktematen zijn bepaald voor de verplichting van archeologisch on derzoek bij bodemverstorende activiteiten. In onderstaande tabel zijn de oude en nieuwe diep te- en oppervlaktematen schematisch weergegeven. Dieptemaat oud 30 cm Dieptemaat nieuw - 40 cm Oppervlaktematen oud - 30 m2 (AMK terreinen kernen) - 100 m2 (de wettelijke norm) Verplicht bij middelhoge en hoge verwachting Geen onderzoek bij lage verwachting - Geen onderzoek bij lage verwachting Oppervlaktematen nieuw - 50 m2 (AMK terreinen kernen geselecteerde vindplaatsen) - 250 m2 bij hoge verwachting en 500 m2 bij ge matigde verwachting - 2.500 m2 bij lage verwachting - Geen onderzoek bij geen verwachting Als de diepte- en/of oppervlaktematen minder be dragen dan nieuwe maten zoals die in de tabel zijn genoemd, dan behoeft geen archeologisch onder zoek te worden uitgevoerd. Met de vaststelling van de nota Archeologiebeleid gemeente Tholen is er sprake van de vaststelling van beleidsregels als bedoeld in artikel 4:81 van de Al gemene wet bestuursrecht. Het nieuwe beleid treedt in werking met ingang van de dag na deze bekend making. De nota ligt vanaf heden voor een ieder ter inzage tijdens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens kunnen de stukken worden in gezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer ing. RA. Quist, te lefoonnummer 0166-668235. Bekendmaking Het hoofd van de afdel ng Openbare werken heeft namens het college van burgemeester en wethou ders van Tholen op 14 mei 2012 besloten de ge handicaptenparkeerplaats nabij de woning in de Jolstraat 30 te Tholen ten behoeve van de heer CL. Vroegop tot 1 juni 2017 opnieuw te reserveren. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit bin nen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient ge dateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het be zwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een be zwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/ trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze infor matie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt, krachtens door burgemeester en wethou ders van die gemeente aan hem verleend mandaat, bekend dat met ingang van 6 juli 2012 op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Ruimte voor Ruimte Deehoeve. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt gedurende zes weken ter inzage tijdens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Het bestemmingsplan heeft tot doel sanering van voormalige agrarische bebouwing op de locatie Postweg 6 te Tholen en ter compensatie daarvan het terug bouwen van 1 woning aan de Vrouwendijk en 1 woning aan de Oudelandsedijk te Tholen. Ver der verkrijgt de voormalige agrarische bedrijfsloca tie een agrarische bestemming zonder rechtstreek se bouwmogelijkheden. Het bestemmingsplan bestaat uit een planverbeel ding, regels en gaat vergezeld van een toelichting. Vanaf 1 januari 2010 is het digitale bestemmings plan het rechtsgeldige bestemmingsplan. U kunt het digitale bestemmingsplan bekijken op www. ruimtelijkeplannen.nl. U kunt er ook voor kiezen om de papieren versie van het ontwerpbestem- mingsplan in te zien. Deze versie ligt, inclusief bijlagen, gedurende bovengenoemde periode op werkdagen ter inzage op het gemeentehuis Hof van Tholen 2 te Tholen. Het ontwerp is in pdf formaat, inclusief bijlagen, ook te zien op de gemeentelijke website: www.tholen.nl. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze over het ontwerp kenbaar maken bij de gemeen teraad van Tholen, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak omtrent het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de heer R Quist van de af deling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668235. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken ingevolge artikel 49 van het Besluit bodemkwaliteit bekend dat de Nota bodembeheer en bijbehorende bodemkwaliteitskaart in ontwerp ter inzage liggen van 5 juli 2012 tot en met 18 au gustus 2012. De ontwerp Nota bodembeheer en de bijbehorende stukken liggen vanaf 5 juli 2012 gedurende zes we ken ter inzage in de leesruimte van de centrale hal van het gemeentehuis te Tholen. Tijdens de periode van terinzagelegging kan een ie der schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Voor een mondelinge zienswijze kan con tact worden opgenomen met afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668303 of 0166-668360. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ont werpbeschikking en men belanghebbende is. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. nu voor 47,50 Coen Moerland Voorstraat 26, Sint-Annaland, tel. 0166-652597 VERVOLG VAN LANDBOUWROUTL Hendrik-Jan ten Cate zegt dat de weg vooral voor de inwoners van Tholen een uitkomst is. „Dat het landbouwverkeer langs scholen moest, was een ongewenste situatie. Zeker als tractorchauffeur ben je niet blij als je langs een school moet rijden." Gertjan Joossen vindt dat andere provincies een voorbeeld mogen nemen aan deze provincie. „Zij snappen niet dat land bouwverkeer niet meer met paard en wagen is. We hebben de provincie nodig om knelpunten op te lossen. Het aantal bewegingen met land bouwverkeer is in de laatste veertig jaar enorm toegenomen. Door schaalvergroting zijn de machines ook groter geworden. Het is gewoon angstaanjagend als je met zo'n grote machine een fietser voorbij moet rijden." Van Dis vertelt dat de diverse organisaties met elkaar rond de tafel zijn gaan zitten om te praten hoe de weg ingericht zou moeten worden dat er alleen landbouwverkeer over kan rijden. „Er zijn hele creatieve ideeën uit voortgekomen. Ik weet al leen nog niet welke het geworden is." De weg wordt zes meter breed met een rij loper van 3,6 meter breed en aan beide kanten van de betonnen weg komt een strook doorgroeisteen van 12 meter breedte. Aan het begin en eind van de twee wegvakken die samen de route vormen, wordt de weg voorzien van zogeheten agressieve doorgroeisteen. Daarmee worden de overige verkeersdeelnemers ontmoedigd om, ondanks het verbod, toch van de route gebruik te maken. Daarnaast worden er aan het begin en einde van de weg roosters aangebracht die verhinderen dat fietsers de route gebruiken. '^Meubelstoffeerderij Kussenatelier Provincialeweg 11 4695 RM Sint-Maartensdijk www.bootkussens.com T/F: 0166-697155 M: 06-53788035 's maandags gesloten en zaterdag na 14.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF Gas Dakbedekking S Zinkwerk z.\ W Elektra Water Kreeftenstraat 35 4691 KS Tholen Tel: 0166- 603155 Kaaistraat 6 4695 CJ Sint Maartensdijk 0166-662598 VERVOLG VAN TOERISME Verder ook aan de instandhouding en liefst nog uitbreiding van het voorzieningenniveau. En belangrijk voor de Thoolse economie: de beste dingen moeten erdoor toenemen. „De groei moet wel in balans zijn met het behoud van de unieke Thoolse DNA-kenmerken, zoals weids heid en ongerepte omgeving. „Dit kan door doelgroepen aan te trekken die deze kenmerken waarderen: actieve 50 plussers, gezinnen met jonge kinderen, fietsers, wandelaars, duikers. En door het toeristisch produkt verder te ont wikkelen op een manier die passend is bij de identiteit van de woonkernen." De wethouder noemde ook drie kernenoverstij- gende thema's. Ten eerste de verdere ontwikke ling van (onder)watersport. Dat betekent betere voorzieningen bij duikplaatsen. uitbreiding van de ligplaatsen bij de Bergsediepsluis en Goris- hoek en verbetering van de relatie land-water. Een tweede punt is de ontwikkeling van na tuur/landschap. Daaronder valt verbetering van het fietsknooppuntensysteem, waar mogelijk uitbreiding van de buitendijkse fietspaden, aan leg van een wandel routenetwerk, verbetering van de toegankelijkheid van natuurgebieden, het realiseren van een bezoekerscentrum van het Nationaal Park Oosterschelde en het stimu leren van agrotoerisme. Als derde kernenover- stijgende thema stipte Van Dis de verdere ont wikkeling van de cultuurhistorie aan. De toegankelijkheid van cultuurhistorische monu menten (kerken. Ambtsherenhuis Oud-Vosse meer, watertoren Scherpenisse) zou vergroot moeten worden. Door middel van thematisering zouden de cultuurhistorische elementen meer onder de aandacht gebracht dienen te worden. Nieuwe ontwikkelingen moeten volgens de wethouder vooral op de toeristische gast gericht zijn, want die heeft een hoger bestedingspa troon dan vaste gasten. Voorzieningen moeten de authentieke elementen versterken en voor zieningen moeten aansluiten op de behoefte van doelgroep en inwoner. Onderzoek van het Kenniscentrum Kusttoeris me, een samenwerking van de Hogeschool Zee land en toerismeschool NHTV Breda, toonde aan dat het merendeel van de gasten op Tholen houdt van rust en natuur. „Rust en natuur zijn dus belangrijk en de basiszaken daarvoor zijn aanwezig. Wandelen of andere rustige en rust gevende activiteiten hebben de interesse van deze groep. Er is ook een groep gasten op Tho len die houdt van kleinschalig toerisme met bij zondere vormen van logies en veel mogelijkhe den om te wandelen, fietsen en te watersporten", zo citeerde de wethouder uit het onderzoek van het Kenniscentrum Kusttoeris me. Het thema Roosevelt voor Oud-Vossemeer en Watersnood bij Stavenisse bleef tijdens de discussie in de groepjes per kern onaangetast. Het dient allemaal wel verder uitgediept en be ter toegankelijk gemaakt te worden. Dat is een zaak van samenwerking tussen partijen, zoals gemeente, ondernemers, branche-organisaties. De lokale themaprojecten van het toeristisch ontwikkelingsplan worden van 2013 tot 2016 uitgevoerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 8