Bart en Alexandra getrouwd door broer Plaatselijk nieuws (VER)BOUW PLANNEN? l. Mins Advocaat Madou van IMC MM: 'We willen geen conflict' PROBLEEM? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 juli 2012 Concert klavecimbels Lint naar Meestoof www.geluktotaalbouw.nl Ds. De Reuver 40 jaar Appartementen Vestetuin Speeltuindag Oprichting mannenkoor Juf Fase vertrekt Optreden Freebirds vervolg van imc mm Controle Woonkamer en bed DEV wiedt, zingt en eet WIK sluit af Naar Westmalle Beroepingswerk Geslacht in eigen slagerij i Kringloopwinkel RIOOL OF AFVOER Bel Riooltechniek Tholen 0166-60 44 00 www.riooltechniektholen.nl j Van de Rhee meeste vis Aandacht Gorishoeksedijk Quo Vadis stopt Rotonde Zwarteweg Bestek/Bedrijfsauto's NIEMANTSVERDRIET Promseoncert Ruim drie mille Siem Dijk Oudepolder versterkt Geep goed voor winst Kamperen AJP Agenda 4 Tholen lil de raadzaal op de verdieping van het voormalige stadhuis aan de Hoogstraat geven Jan de Viet en Jan van Luik zaterdagmiddag een concert met muziek voor twee klavecimbels. Om half vier klinken werken van on der meer de Italiaan Gaetano Piazza en de Spanjaard Jose Blanco. Vanaf half twee is er tevens een expositie te zien. De entree is vrij. Het zomercon- cert wordt vervolgd met een carillon bespeling door Heieen van der Weel uit Delft, waar de bezoekers in de stadhuistuin naar kunnen luisteren. Cliënten, mantelzorgen» en mede werkers van ontmoetingscentrum Het Lint maakten vrijdag een uit stapje naar Sint-Annaland. Eerst werd geluncht in café de Hoop, waarna de groep naar De Meestoof ging. Na zittend in oude schoolbank- jes een uitleg over het museum en de totstandkoming ervan te hebben aan gehoord, maakte de groep een rond gang door het museum. De cliënten herinnerden zich de vele oude voor werpen die ze zagen nog goed. Wat bijzonder de aandacht trok. was de merklap met Thoolse afbeeldingen. De middag werd afgesloten met kof fie en een bolus. Af^Ouw montage; Mob: 06 43 28 94 39 Advertentie I.M. Prof. dr. A. de Reuver preekte zondag bij de Hervormde Gemeente ter gele genheid van zijn 40-jarig ambtsjubi leum. Op 14 juni 1972 werd hij in Tholen als predikant bevestigd. Daar na ging hij naar Capelle a.d. IJssel en Delft. Vanaf 1994 tot aan zijn pen sioen was ds. De Reuver bijzonder hoogleraar vanwege tie Gereformeer de Bond aan de rijksuniversiteit Utrecht. Momenteel preekt hij nog in Serooskerke. Nu het aantal huurappartementen in Vestetuin is gestegen van 21 naar 30 omdat de koopappartementen verval len, zijn er nog huurappartementen beschikbaar. Boven de nog te bouwen supermarkten komen 25 appartemen ten in de sociale sector met een maandhuur van 630 euro. exclusief service-kosten. Vijf appartementen in de woontoren hebben zicht op de ha ven en die meerdere uitstraling ver taalt zich in een maandhuur van 800 euro. exclusief. Het complex boven de supermarkten bestaat uit drie woonlagen, de woontoren met zicht op de baai van Duivendijk uit vier. De appartementen zijn ruim 100 m2. Er is een aparte berging en grenzend aan de gemeenschapsruimte is er een tuin- dakterras. Zorgcentrum de Schutse uit Sint-Annaland regelt de verhuur in opdracht van de Gereformeerde Ge meente. M Oud- Vossemeer Speeltuinvereniging de Vossetuin houdt zaterdag een feestelijke speel tuindag. Tussen twee en vijf uur is ie dereen welkom in de speeltuin aan de Cornells Frankenstraat, de toegang is dan gratis. Er zijn leuke verrassingen voor de kinderen, en deze middag wordt de nieuwste aanwinst officieel in gebruik genomen. Leen Rijstenbil heeft het initiatief ge nomen voor de oprichting van een mannenkoor. Hij heeft al een dirigent op het oog en heeft binnen de Her vormde Gemeente belangstellenden gepeild. Als er voldoende inwoners interesse hebben, worden er volgende stappen gezet over dag en plaats van de repetitie. Na tien jaar lesgeven op Die Heene- trecht vertrekt juffrouw Carolien Fase naar Nijmegen. Donderdag namen de collega's afscheid van haar. Ze gaat haar liefde achterna, maar blijft actief in het onderwijs. Ze heeft een tijdelij ke baan gevonden op een islamitische school. Niet vreemd voor haar omdat ze eerder al stage liep op een dergelij ke school. Op Die Heenetrecht stond ze meestal voor groep vijf en zes. De school verliest een belangrijke kracht want Carolien was ook zorgcoördina- tor en voltijds in dienst. Haar plek wordt niet opgevuld omdat de Oc- THO. de stichting voor openbare on derwijs, moet bezuinigen. Met haar verlieten dertien kinderen uit groep acht de school. Voor de eerste school dag na de vakantie verwacht directeur Huib Westerwgel vijf nieuwe leerlin gen. „Maar dat worden er meer. Te genwoordig komen ze een heel jaar door. Zo gauw ze vier jaar zijn." Sint-Annaland De Setallandse band The Freebirds verzorgt zaterdagavond zijn eerste Na de brief van Madou hield de ge meente voet bij stuk en in maart be sloten b. en w. handhavend te gaan optreden als de gebruikers van het pand het strijdig gebruik niet binnen een gestelde termijn zouden staken. De gebruikers kregen twee maanden de tijd om het gebruik te staken, on der verbeurte van een dwangsom van 1000 euro per maand met een maximum van 6000 euro. Uit na vraag bij een woordvoerder blijkt, dat de gemeente nog geen verdere stappen heeft ondernomen. „Voor zover bij de gemeente bekend is, is het medisch centrum nog aanwezig in het pand. Het college gaat zich over enige tijd beraden op eventuele vervolgstappen, maar daar is nog aanvullend onderzoek voor nodig door de gemeente. Hoe lang dat pre cies gaat duren, is nu nog niet te zeggen." Volgens de advocaat is er diverse male een controleur van de gemeen te komen kijken. Het laatste bezoek zou op 1 juni zijn geweest. Toen was het IMC al vertrokken volgens Ma dou. „Het huis is nu ingericht als woonhuis." De woning werd tot dusver bewoond door therapeute Ti- tia Bollen, maar zij is volgens de ad vocaat verhuisd. Madou is er vol gens eigen zeggen gaan wonen, toen het IMC met alle therapeuten eruit ging. De advocaat zegt dat dat eind maart, begin april is geweest. Ma dou beaamt dat de dwangsom die de gebruikers boven het hoofd hing daarin een rol heeft gespeeld. „Ei genlijk wil ik dat niet toegeven, want ik vind nog steeds dat het niet klopt. We willen helemaal geen con flict." De advocaat wil graag de mensen van het IMC beschermen en wil daarom het nieuwe adres geheim houden. Raadpleging van het regis ter van de Kamer van Koophandel (KvK) leert dat het Internationaal Medisch Centrum MM staat inge schreven op het adres Campweg 3 in Sint Philipsland. Het is dus verhuisd naar een locatie buiten het dorp. Of het daar wel mag zitten, is nog niet bekend. De verhuisdatum is niet te achterhalen bij de KvK, wel is de 'datum akte laatste statutenwijzi ging' in maart van dit jaar geweest. De enige aandeelhouder en bestuur der is de eerdergenoemde Carine Bolijn, geboren te Ouwerkerk op 24 september 1939. De activiteiten op de vestiging staan omschreven als 'Overig natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk (niet biotechnologisch); Het wetenschap pelijk neerleggen van een genees wijze die mensen, dieren en alles wat leeft op aarde herstelt met daar bij de aardse wetten, normen en waarden te respecteren.' Er zijn geen werkzame personen ingeschreven. Een bewoner van een pand mag wel kleinschalige bedrijfsmatige activi teiten voeren in hetzelfde pand en daarom zou' het advocatenkantcxir van Madou, een eenmanszaak, geen probleem zijn in de woning aan de Esdoornhof. De kanttekening in het bestemmingsplan is wel 'mits de ac tiviteiten geen overlast veroorza ken'. Het IMC heeft ook banden met de vereniging Het nieuwe Atlantis. Die zou zich in eerste instantie ook ves tigen aan de Esdoomhof 23, maar volgens Madou heeft de vereniging geen vaste stek. Het postadres is wel in Sint Philipsland, maar de bijeen komsten worden op verschillende plekken gegeven. Volgens Madou moet het nu klaar zijn met de discussie rondom het ge bruik van zijn woning. „Ze mogen hier komen kijken en dan vinden ze gewoon een woonkamer en een bed. Als de controleur in zijn advies aan b. en w. aangeeft dat het duidelijk is dat er hier gewoond wordt en ze ne men dat over, is het einde discussie. Het verandert natuurlijk als er over last ontstaat, maar dat verwacht ik niet. ik denk toch dat iemand in de buurt geklaagd heeft om het alle maal in gang te zetten. Maar weet je wat nou het gekke is? De gemeente heeft helemaal geen haast. We heb ben nooit een aankondiging van een dwangsom ontvangen of een termijn die daaraan verbonden is. Dat hoeft ook niet. Kom vooral 's avonds en 's ochtends vroeg langs en de enige die je aantreft ben ik zelf." optreden in café An de Slööve. Len- nart en Marco Hage (zang), Ron Keur, Ingmar Wesdorp en Arie Fase (gitaar), David Barnes en Leander van Schetsen (drums), en Sjaak Koole (keyboard) spelen vooral nummers uit de jaren zestig en zeventig, zoals van Creedence Clearwater Revival, The Animals en The Box Tops. Tijdens de laatste jamsessie liet de band al zien en horen, heel wat in zijn mars te heb ben. En op het popfestival Flakkeese Dagen in april was The Freebirds een van de verrassingen. Het optreden be gint rond tien uur en de entree is gra tis. Tijdens de braderie zal de band op het podium staan op het Havenplein. Het mannenkoor DEV sloot zaterdag I het seizoen af. Dat gebeurde met een optreden in de grote kerk te Steenber gen. een gebouw met een enorme akoestiek wat voor het koor even wennen was. De dag begon voor 26 leden al om zes uur. met het wieden van een bloemenveld aan de Bosweg. Dat werd onderbroken voor een Setallands ontbijt: een balletje worst, I een kripje spek en oude komijnekaas met stroopvet op een snee brood van een vierponder. Omdat het wieden voorspoedig verliep was er vóór het ontbijt tijd voor koffie met een bolus. Om twee uur begon de repetitie in de Steenbergse kerk, met van half vijf tot vijf uur het optreden voor belangstel lenden. Daarna was er in De Welleva- ete voor tachtig personen een afslui tend diner. En een verloting met prijzen die vooral beschikbaar waren gesteld door enkele leden die aardap pelen en worteltjes telen. Maandag 9 juli haalt de koninklij ke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De verschillende groepen van gym vereniging WIK sloten vorige week het seizoen af. Zo zijn de dames van de stepaerobic uit eten geweest, de 50+ groep ging midgetgolfen en dronk aansluitend samen koffie. Van de dames van de bodybalans ging een groep een eind fietsen en dronk daar na koffie met een stuk appeltaart er bij. De tweede groep werd door Will van Iwaarden getrakteerd op een ap pelflap. De kleuters en de peuters slo ten het seizoen af met een bezoek aan de speeltuin. Voor de jeugdleden van WIK werd er een gezellige middag met spelletjes georganiseerd. Een aantal moeders bakte pannenkoeken en die zijn na af loop opgepeuzeld. Ook was er een sponsoractie: hoeveel radslagen kun je maken in één minuut. Dat waren er gemiddeld 25. Een van de jongens maakte er flikflakken van en wist er 23 binnen de minuut te maken. Zo le verde de gezellige middag ook nog iets op voor de kas. De jeugdwerkcommissie van de Her vormde Gemeente organiseert van 7 tot en met 9 september een jeugd kamp in het Belgische St. Jansburg in Westmalle. Het thema is: merkwaar dig. Zondagmiddag wordt het jeugd kamp in de eigen gemeente afgeslo ten. Tevoren is er nog de Vakantie Bijbel Week. Dat is voor jongere kinderen van de groepen 2 t/m 8 in het Tref punt. Op 7,8 en 9 augustus zijn er di verse activiteiten rond het thema: steengoed, keigaaf! Stavenisse De kerkenraad van de Hervormde Gemeente is van plan om voor 45% Maandag 9 juli t/m zaterdag 14 juli Malse bieflappen Varkensfilet in braadzak Spekblokjes Grove frikandellen 500 gram 750 gram 500 gram 5 stuks Jonge kaas 100 gram 1,25 Rookvlees 100 gram 1,60 Palingworst 100 gram 0,98 Krabsalade 100 gram 1,49 voor het verenigingsgebouw in de Zuidstraat. Zij kan Maja Jansen ver vangen als die niet in de gelegen heid is om het zaalbeheer voor haar rekening te nemen. Predikbeurten I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. werktijd een predikant te beroepen als opvolger van de vertrokken ds. Zeedijk. Als pastoraal medewerker in zorgcentrum de Schutse in Sint- Annaland komt er dan nog eens 25% bij, dus totaal 70%. De 45% is alleen mogelijk dankzij een garant stelling van de Gereformeerde Bond in de Protestantse Kerk (PKN). De ze garantstelling is voor vier jaar. De toezichthouder moet een en ander nog wel goedkeuren. De leden zelf moeten voor de actie predikants plaats nog met 5500 euro over de brug komen. Sint-Maartensdijk De kringloopwinkel van het Leger des Heils in de Riidda Barnenstraat is zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur weer open. Er zijn volop meubels te koop, en zomerkleding voor een leuke prijs. Wie spullen over heeft, kan ze hier afleveren op dinsdag, woensdag of donderdag tussen tien en drie uur. Ze kunnen ook opgehaald worden, maar daarvoor moet een afspraak worden gemaakt, tel. 610194. Advertentie I.M. Govert v.d. Rhee won vrijdag de zo meravondwedstrijd van visclub de Oosterscheldevissers. Tweede werd P. Tröster, 3. P. Polderman, 4. J. v.d. Bosch, 5. mevr. L. v.d. Velde, 6. Maurits Keur, 7. C. v.d. Velde, 8. Wilco Keur en 9. A. Aarden. Op 14 juli wordt van half twaalf tot half drie de eerste wedstrijd vervist van de zomercompetitie. Scherpenisse Aan de Gorishoeksedijk wordt aan dacht besteed. Dat heeft gezworene Sopie van 't Westeinde van water schap Scheldestromen geantwoord op vragen van hoofdingeland Chris Koopman in de commissie waterke ringen en wegen. Spoorvorming in het wegdek, verzakte bochten en be tonblokken die schots en scheef lig gen, maken dat een stabiele weglig- ging van het verkeer een probleem is. Dit voorjaar heeft Van 't Westein de dat ter plekke zelf kunnen consta teren. Koopman kaartte het nog maar eens aan bij de bespreking van het categoriseringsplan water schapswegen. Jeugdvereniging Quo Vadis (Waar heen ga je) van de Gereformeerde Gemeente stopt. Enerzijds was er op de gewone verenigingsavonden te weinig belangstelling van jongens en meisjes van 14+. Anderzijds was het ook moeilijk om leidinggeven den te krijgen. Toen twee jaar gele den de jeugdclub van 16+ werd op gericht, werd de opkomst bij de 14+ te mager. De leiding heeft nu de op lossing bedacht om de 16+ te veran deren in 15+ en dan kunnen de veer tienjarigen langer bij de groep van 12+ blijven. De leiding vindt het wel jammer dat de naam Quo Vadis hier mee verloren gaat. Deze naam da teert uit 1984 toen samen met de zustergemeenten uit Poortvliet. Sint- Annaland en Sint Philipsland een jeugdvereniging gevormd werd. Vanaf 2005 werd de naam alleen lo kaal overgenomen voor de groep 14+. Poortvliet Het waterschap onderzoekt alterna tieven voor het aanpassen van de ro tonde op de kruising van de Bram Groenewegeweg met de Zwarteweg en de Engelaarsdijk. Als veiligheids maatregel was gedacht aan plateaus, maar daar is van afgezien om over last (trillingen en geluid) voor de omwonenden te voorkomen. De al gemene vergadering van Scheldes tromen heeft al 60.000 euro beschik baar gesteld en er is veertig mille subsidie toegezegd. Inmiddels is de prognose dat 65 mille nodig is, maar zodra een alternatief is gevonden, wordt een nieuw begrotingsplan óp- gesteld. Met de subsidiegever wordt over de wijziging overlegd. Nieuw en gebruikt alle merken. Onderhoud, reparatie en APK. Schadeherstel voor ALLE maatschappijen Verhuur luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Zaalbeheerster Ger.Gem. Ter opvolging van Nellie Jansen- Bolier is de kerkenraad van de Gere formeerde Gemeente op zoek naar een nieuwe reserve-zaalbeheerster Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia krijgt geen bijdrage van de gemeente voor het promseoncert. Volgens het ge meentebestuur past een subsidie voor deze activiteit niet binnen het beleid. De pinkstermarkt bij Benderooy.nl heeft 3293 euro opgebracht voor Vrienden van Siem. Deze stichting zet zich in voor de strijd tegen kan ker. Tussen de 1750 en 2000 mensen kwamen op tweede pinksterdag een kijkje nemen aan de Industrieweg. Met verschillende activiteiten waren prijzen te winnen. Zo won Marco Menheere een helikoptervlucht. Door alle commotie over de dijkver sterking aan de noordkant van Tho len blijft een ander traject aardig buiten beeld. Want ook de dijk aan de andere kant van de Krabbenkreek wordt volgend jaar onder handen genomen. Tussen maart en half no vember is de dijk van de Oudepol der (van de Oostdijk tot de West- dijk) en van het zuidelijkste puntje van de Henriëttepolder (van Rijks weg tot Julianastraat) aan de beurt om aangepast te worden aan de gel dende veiligheidsnorm. Een deel van het klein zeegras dat op de slik ken groeit, wordt verplaatst vóór met het werk wordt begonnen. Door een schelplaag aan te brengén, afge werkt met een sliblaag, moet nader hand de groei van deze plant weer gestimuleerd worden. De provincie is van plan een natuurvergunning voor dit werk te verlenen. De geep van 57 centimeter die Pie- ter Verwijs aan de haak sloeg, was zaterdag voldoende voor de winst bij de viswedstrijd van De Makreel. Aan de Zuiddijk, tussen gemaal De Luijster en de Zuidwesthoek, wilde de vis niet bijten. Van de 24 deelne mers was Verwijs de enige die wat ving. Het is nu zomerstop, maar op 27 juli staat een avondcompetitie wedstrijd op het programma. AJP Actief kijkt terug op een ge slaagd kampèerweekend. Vrijdag aan het einde van de middag kwa men 25 kinderen naar het trapveld, bepakt met tent, luchtbed, slaapzak, pyjama en zaklamp. Nadat negen tenten waren opgezet en de lucht bedden opgepompt, stond een voet baltoernooi op het programma. Na een spannende strijd wonnen de jon gens dit van de meiden. Vervolgens liet de jeugd zich de barbecue goed smaken. Er werd levend Cluedo ge speeld: in groepjes moesten de kin deren er achter zien te komen wie de formule van Professor Paaltjes had gestolen. Tijdens hetspel zorgde een regenbui er voor dat heel het kamp nat werd. Er werdea nog marshmal lows in de vuurkorven gesmolten en opgegeten, waarna het rond half een tijd was om te gaai slapen. Een en keling deed dat, maar het gros van de jeugd hield elkaar de hele nacht wakker. Onderuit gezakt genoten de jongelui de volgende morgen van de zon en het ontbijt. Toen was het tijd om het tentenkamp op te breken, zo dat het na elven weer stil was op het voetbalveld. Jeroen Quist (midden) sloot het huwelijk van zijn broer Bart en Alexandra Kosten. Het sms'je met de vraag of hij Bart en Alexan dra wilde trouwen, had Jeroen Quist verrast. Maar hij tw ijfelde geen moment. En dus stond de Amsterdamse projectontwikkelaar vrijdag middag in de speciale toga van de ambtenaar van de burgerlijke stand gereed in het T hoolse gemeentehuis. „Voor mijn werk kom ik hier wel vaker, want ik ben bezig met een project in Sint Philipsland", vertelt Jeroen. Met het sluiten van een huwelijk heeft hij geen enkele ervaring. Maar hij kreeg tevoren documen tatie van de gemeente, en weet welke ver plichte vragen hij het bruidspaar moet stellen. Tholen biedt de mogelijkheid om anderen dan de vaste ambtenaren te laten benoemen om eenmalig een huwelijk te sluiten. Zondag 8 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. van Dijk, Ede. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Kooij. 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Bie, gez. dienst in Icht- huskerk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Bie. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 10/7 19.30 u. ds. v.d. Heiden. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. da. Punt-Boomgaardt, Zie- rikzee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. onbekend. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Klap, Heikant. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. H.D. 18 u. ds. Voets, Hoevelaken. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Gielen, Middelhar- nis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 11/7 19.30 u.ds. Hoogerland. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 18 u. ds. Van 't Hof, Oude Tonge. OUD GEREF. GEM. 9.30 en en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30u. ds. Van Vlastuin, Wezep. 14.30 u. ds. Oorschot. Stellendam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. ds. Meijer, Werkendam. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 10/7 ds. Klok, Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Stelwagen, Damwoude. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Korteweg. Oud-Beijerland. 18 u. ds. Gielen, Middelhamis. GEREF. KERK 10 u. ds. Robbemond, Oud-Beijer land. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Jansen,Tholen. 17 u. kand. Hak, Nieuw-Lekkerland. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (BV.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. dienst. I)c familie van Bart Quist (32) en Alexandra Kosten (27) arriveerde met een bus bij het gemeentehuis, daarna kwam het stel zelf in een open sportauto aangereden. Ze gaven elkaar het jawoord na zes jaar samenwonen in Sint Philipsland. Bart nam eerder dit jaar Kleinbouw Techniek over van zijn vader, ook Alexandra werkt in het bouwbedrijf. k THOLEN t/m 18 aug Oude stadhuis open op zaterdag: 13.30-17 u. Expo Jan de Jonge, zomerconcert Jan de Viet klavecimbel, beiaardier Gerard de Waardt. t/m 10 aug Expositie schilderijen Jos Rijff en keramiek Hans Wester weel, gemeentehuis. 9 t/m 13 jul Athletes in Action, sport- en spel, voorm. oesterputten, 14-16 u. en 19-21 u. OUD-VOSSEMEER 7 jul Zevendorpentocht, wsc Vo smeer, Vossenkuil, v.a. 7 u. 7 jul Speeltuindag, De Vossetuin, 14-17 u. 21 jul Braderie, 9-16 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste mer klap en in en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 13.30-17 u., wo 19-21 u. 6 jul Musica Nautica, openlucht- concert haven, 19.30 u. 7 en 13 jul Natte laarzentocht, ex cursie schor, Staatsbosbeh., start einde Sluispolderweg, za 12 u., vr 18 u. STAVENISSE 12 t/m 14 jul Kermis. 14 jul Braderie, 10-19 u. 17 t/m 19 jul Vakantiebijbelweek, gymzaal Schoolstraat, 10-12 u. SINT-MAARTENSDIJK 24 jul Fietstocht met picknick, ca. 40 km. aanmelden en start VVV, 11 u. SCHERPENISSE 21 jul Kijkje in Scherpenissepolder, Staatsbosbeh., start eind Platteweg, 13.30 u. BERGEN OPZOOM t/m 6 jul Expositie Don van Rooy: Cuba, de magie in beeld, gallery Art Photography Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Van Swietenlaan), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevailingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1. St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein IGoes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu-, aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel0164-273633 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 10/7 9-12 u. UWV gemeentehuis Tholen. afspr. 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 juli donderdag 5 5.22 - 17.44 vrijdag 6 6.09 -18.27 zaterdag 7 6.54 - 19.09 zondag 8 7.39 -19.52 maandag 9 8.22 -20.32 dinsdag 10 9.04 -21.12 woensdag 11 9.49-21.59 donderdag 12 10.42 -23.02 vrijdag 13 11.42- wo 11/7 2.50 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Steenbergsestraat 43, di 16- 20 u., za 11-15 u. en elke eerste zo v/d mnd 13.30-16.30 u. 5 jul Zomerconcert: Yes Sir, ge- bouw-T, 22.45 u. 5 jul B-ruder, coverrockband, café 't Slik, 22.30 u. 5 jul Electra, coverrockband, café de Schorre, 22.30 u. 6 jul Bluesforce, Texas Blues, café de Schorre, 22.30 u. 5, 12, 19 en 26 jul Palm, Parkies, Muziek op het Wilhelminaveld. 6 jul Paradefestival, vooraf bespe ling Julianabeiaard, Thaliaplein, 19.30-21.30 u. 7 jul Orgelconcert, Janno den En gelsman, Gertrudiskerk, 16 u. 8 en 28 jul Wandeling fort de Roovere. verzamelen infobord Schansbaan/Ligneweg Halsteren, 14 u. II, 15, 18, 22, 25 en 29 jul Zomer- stadswandeling, vanaf oude stad huis, 14 u. 12 jul Zomerconcert: The Vision of Johanna, Gebouw-T, 22.45 u. 14 jul El Fish, Blues, gebouw-T.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2