Tien huizen Anna Jacobapolder Landschapscamping Kruytenburg even centrum van creativiteit Sleutel voor zout Zoommeer is oplossing voor zoet water Nieuwe bedrijven Minder bezwaren tegen belastingaanslag ozb Cupcakes, naaien en luisteren naar gedichten Daan van Doorn: de markt kijkt niet naar grenzen Donderdag 5 juli 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De programmadirecteur van de Zuid-Westelijke Delta, Joost Schrijnen, wond er in Sint-Annaland geen doekjes om. De sleutel om het Volkerak-Zoommeer weer zout te maken, is het vinden van een oplossing voor de zoet wa tervoorziening. „En dat begint in Brabant, door bij Ze venbergen water uit de Maas in te laten. Dan krijgt Tho- len zoet water!" Geld verdienen Krachten bundelen Levensduur verlengen Manifest Het zonovergoten grasveld van landschapscamping Kruytenburg in Poortvliet, doorgaans een oase van rust, was onlangs het middelpunt van creativiteit. On der de noemer Crea Fair konden campinggasten en andere bezoekers kennismaken met alle mogelijke workshops. Sleutelhangers Ruim helft is gehonoreerd in 2011 44 Tholenaren minder dan vorig jaar hebben bezwaar gemaakt tegen hun aanslag voor de onroerende zaakbe lasting (ozb). Sabewa (dat de aanslagen oplegt en int voor de gemeente) kreeg 224 bezwaren binnen, tegen 268 in 2011Een daling van zestien procent. Gevonden zaken straks bij gemeente Rooien piepers met horten en stoten Inschrijving in het Handelsregister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint Philipsland in de maand maart. Tholen Oud-Vossemeer Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Sint Philipsland STARTEND ONDERNEMER? Bel (0166) -61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! Schrijnen sprak tijdens het Zeeuws Palaver voor vertegenwoordigers van 20 gemeentebesturen uit Zee land, Noord-Brabant en Zuid-Hol land. Bij dit symposium, vooraf gaand aan de schout- en schepenenrace, waren ook provin ciebestuurders en andere belang hebbenden aanwezig. Schrijnen noemde de Rijn de machinekamer van de grote stad Europa. „Neder land is wereldberoemd geworden door het temmen van de Delta. Van een estuarium hebben we een aqua rium gemaakt, maar nu zijn er pro blemen met het beheer ontstaan. Als we dat niet oplossen, stagneert de economie, want de economie wordt gedragen door het water. En de eco nomie is ons verdien vermogen." Volgens Schrijnen 'zijn we onze identiteit kwijtgeraakt.' „Er wordt nu gezocht welk gaatje in welke dam we het eerst zullen maken. De Deltawateren moeten een nieuwe impuls krijgen. Dat betekent het ge tij terug en het zoet water regelen. Dan valt er geld te verdienen. Er moeten bekkens met elkaar verbon den worden om het water weer ge zond te maken." De programmadirecteur riep op tot de vorming van een Deltavereniging naar het voorbeeld van de Wadden vereniging. „Daar zijn alle Amster dammers lid van", zo schertste hij. Schrijnen riep de gemeentebestuur ders op om meer naar de overkant van de dijk te kijken. „Daar valt geld te verdienen." Hij wees ook nog op de plannen van de"Franse president Hollande om Parijs over water te verbinden met Rotterdam, wat voor de Zeeuwse havens ook een stimulans zal zijn. „Brabant wil niet voor niets weer bij de Delta ho ren." Daan van Doorn uit Tholen bor duurde daarop voort in zijn rol als voorzitter van het strategisch beraad Zuid-West Nederland. Hij viel in voor een onverwacht verhinderde schepen uit Antwerpen, maar als re serve-Belg had Van Doorn daar geen moeite mee. Hij pleitte voor een goede balans tussen economie en ecologie. „Verbindingen maken en krachten bundelen, daar het gaat het om in ons beraad. Na een proces van denken, staan we nu aan het be gin van doen." Alle hens aan dek is volgens Van Doorn geboden omdat Europa onder het nulpunt dreigt te geraken. „We moeten onze krachten wel bundelen om met minder kosten een sterkere groei te verwezenlijken. Zo moeten wij aansluiten bij de florerende maakindustrie in Duitsland. In Bra bant is logistiek en distributie num mer Igevolgd door de agrarische sector. Ook daar moeten we verbin dingen leggen en dat gebeurt al. Landbouw en chemie ontmoeten el kaar in de 'biobased' economie. Zuid-West Nederland kan een knooppunt worden van internationa le dynamiek. Zeeland oriënteert zich op zijn sterke en zwakke punten, West-Brabant heeft het net al opge haald." Van Doorn pleitte voor een natuurlijk proces. „Het moet geen dwingend karakter krijgen. Boven dien moet het bedrijfsleven de kar trekken, want die kijkt naar de markt en niet naar (provincie)grenzen. Naast de ondernemers moeten on derwijs en overheid er wel bij be trokken worden. De drie o's bij el kaar! Door doelgericht te werken moet er met baanbrekende, aanspre kende projecten een olievlek teweeg gebracht worden." De voorzitter van het strategisch be raad Z.W. Ned. realiseerde zich, dat de huidige economische crisis ver tragend werkt op nieuwe initiatie ven. „Er heerst een gigantische strijd om bedrijven te laten overleven. Dan is er weinig tijd voor creatief ondernemen. Maar we moeten niet bij de pakken neerzitten. Op het ge bied van onderhoud moeten we de knapste van Nederland zien te wor den en met Woensdrecht kan dat lukken. Met onderhoud kun je de le vensduur van producten verlengen en dan spaar je veel geld uit. De Zuid-Westelijke Delta moet op het gebied van onderhoud een voor beeld worden. Als het ijzer heet is en de punten West-Brabant en Zeeland bij elkaar komen, dan boeken we re sultaat. Met drie Zeeuwse en één Brabantse gedeputeerde in dezelfde boot vanmiddag, moet dat gaan luk ken", meende Daan van Doorn. Sjoerd Heijning was één van de Zeeuwse gedeputeerden en hij zette zijn handtekening onder het mani fest Water in Zeeland, waar diverse instellingen aan meewerken om sport en recreatie in onze provincie te ondersteunen. Heijning onder schreef het betoog van Joost Schrij nen, dat een deel van de Zeeuwse economie in het water ligt. „Heel Zeeland ligt aan zee en die moge lijkheden benutten we. Zo is er een ambitieus plan voor de watersport. We kijken ook naar topsport zoals de Olympische Spelen en haken aan bij de organisatie van de O.S. in 2028. De beleving van het water moeten we zien te vergroten. Inmid dels hebben acht organisaties het manifest getekend. Er zijn nieuwe projecten en nieuwe activiteiten no dig om inhoud te geven aan onze ambities", zei gedeputeerde Heij ning tijdens het Zeeuws Palaver in Sint-Annaland. Op een perceel aan de Sluisweg in Anna Jacobapolder wil landbouwer Jan Nell huizen bouwen. Op de grond van een gesloopte kippeschutir aan de Sluisweg in Anna Jacobapolder wil landbouwer Jan Nell tien huizen bouwen. Bouwadvi seur Leo Walpot uit Tholen besprak de voors en tegens van een schets- plan met de gemeentelijke welstandscommissie. In het kader van de ruimte voor ruimte-regeling is een agrarisch ge bouw verdwenen en daar moeten burgerwoningen voor in de plaats komen. Het gaat om een perceel aan de Sluisweg tussen de Langeweg en de Rijksweg, maar dichter op de Langeweg. Walpot diende een idee van een boerenerf in met zwarte planken en oranje dakpannen,. Het worden twee-onder-één-kapwonin- gen. Er wordt gefaseerd gebouwd. De bedoeling is om eerst vijf huizen te verkopen. Het is nog een discus siepunt of de bestaande bedrijfswo ning wel of niet blijft staan. De commissie gaf de Thoolse bouwad viseur een aantal aanwijzingen om die mee te nemen in een gewijzigd ontwerp. Walpot wil daarmee snel aan de slag om nog voor de bouw vakvakantie de definitieve aanvraag door de welstandscommissie te la ten behandelen. Een workshop is bedoeld om op een eenvoudige manier iets te leren over zaken waar je doorgaans niet dagelijks mee te maken hebt. Voor al voor kinderen, zo bleek zaterdag een ideale manier om eens iets an ders te doen dan TV te kijken of te wordfeuten met je vriendjes en fa milie. Jackie van Nieuwenhuijzen, zij runt de etcrij van de camping. werkte hiervoor samen met 'Neel- tje' -popsofcolour uit Halsteren en Coupe Creations uit Dirksland. Dat betekende voor de bezoekers onder meer cupcakes bakken, naaien, waxinelichtjes maken en luisteren naar gedichten in de kruidentuin. Of kennismaken met de Setalland- se Daphne Vlot die oude meubels omtovert tot originele gebruiks voorwerpen. „Haar wens is te mo gen grasduinen op gemeentewer- ven waar inwoners grootvuil dum pen en niet meer gebruikt meubilair in de containers gooien. Maar dat is verboden. Gelukkig zijn er wel eens mensen die een oogje dichtknijpen of kennissen die snel iets bruikbaars uit de afval container halen." Maar meer maakt ze gebruik van kringloopwinkels waar voor een appel en een ei zaken te koop zijn die ze opknapt en voor weinig geld kan laten hergebruiken. Intussen steekt bij Lotte van Pul uit Hoogerhcide het puntje van de tong uit de mond. Ze is bezig met een naaimachine waarvan het klos je het heeft begeven en moet wor den gerepareerd. Zodra die klus is geklaard, laat ze de naald voor een nog vaag werkstuk op en neer dan sen. Bij enkele stands kunnen sleutel hangers worden gefabriceerd of kaarten worden gemaakt. Arm bandjes in elkaar zetten, foamklei- en en zeep tot sierkettingen om bouwen. Het is aardig druk daar op de wei. Maar ook daar kun je merken, zegt Jackie van Nieuwenhuijzen dat er op het eiland veel te doen is en de mensen een keus moeten maken. Tholenaar Daan van Doorn pleit als voorzitter van het strategisch beraad Z.W. Nederland in Sint-Annaland voor het bundelen van krachten om met minder kosten een sterkere groei te verwezenlijken. Volwassenen en kinderen kunnen zich creatief uitleven op de weide van de landschapscamping. Van de woonkernen laat alleen Sint Philipsland een stijging zien: van 34 naar 61Dit laat zich verklaren door een oproep van de stichting Wind molens Nee aan inwoners van Anna Jacobapolder om bezwaar te maken tegen de aanslag ozb, wat 52 reac ties opleverde. Van de 268 bezwaren in 2011 zijn er 154 gegrond verklaard en 113 onge grond, terwijl er één nog in behan deling is. Ruim de helft is dus geho noreerd. Het beeld per woonkern is als volgt: Tholen 51 gegrond. 46 ongegrond; Poortvliet 10 en 10; Scherpenisse 8 en 8; Sint-Maartens dijk 21 en 11; Stavenisse 7 en 9; Sint-Annaland 17 en 9; Oud-Vosse- meer 15 en II; Sint Philipsland 25 en 9. Van de dit jaar tegen de aanslag in gediende bezwaren zijn er 188 nog in behandeling. Van de 36 waarop al wel een beslissing is genomen, is het merendeel (25) ongegrond ver klaard. Slechts elf bezwaren zijn ge honoreerd. De aantallen beswaren per woonkern: Tholen 64, Poort vliet 16, Scherpenisse 17, Sint- Maartensdijk 22, Stavenisse 5. Sint- Annaland 20, Oud-Vossemeer 19 en Sint Philipsland 61 De politie draagt het registreren van verloren en gevonden voorwerpen over aan de gemeenten. Landelijk is dat per 1 juli gebeurd, maar in Zee land gaat de verandering pas op 1 oktober in. Wie in de gemeente Tholen iets vindt waarvan de eige naar onbekend is, kan dat aangeven bij de gemeente (via de website, te lefonisch of aan de balie publieks- zaken). Men kan het voorwerp in bewaring geven óf zelf bewaren; af hankelijk van de waarde ervan is de wettelijke bewaartermijn drie of twaalf maanden. Heeft de eigenaar zich binnen die termijn niet gemeld, dan krijgt de vinder een brief van de gemeente. Wil deze eigenaar wor den van het voorwerp, dan dient hij binnen een maand contact op te ne men met de gemeente. Ook wie iets heeft verloren, moet daarvan na I oktober aangifte doen bij de gemeente. Die stuurt bericht als het wordt gevonden. In geval van diefstal blijft de politie de aangewezen instantie om aangif te te doen. 26-40. Aanvoer 175 ton. Dinsdag 3 juli: Doré 39, Première 17-20. Frieslander 20-24. Eigenhei mer 50-55, Bildstar 35-38. bonken 76-80, drielingen 11, kriel 26-36. Aanvoer 128 ton. Maandag 2 juli: Doré 36-37, Pre mière 21, Frieslander 21-24, Eigen heimer 62-65, bonken 77-80, drie lingen 11, kriel 26-38. Aanvoer 128 ton. Vrijdag 29 juni: Doré 38-42, Pre mière 21, Frieslander 19-17, Eigen heimer 60, bonken 75, drielingen 13, kriel 25-38. Aanvoer 175 ton. Donderdag 28 juni: Doré 40-44. Première 26, Gloria 21, Frieslander 22-26, Eigenheimer 60-61. bonken 72, drielingen 13. kriel 25-36. Aan voer 192 ton. Het rooien van aardappelen voor de veiling in Sint-Annaland gaat met horten en stoten. „De telers hebben veel last van regenbuien," zegt di recteur David I-lage. „De groei is vanwege de overwegend lagere temperaturen wat minder dan ande re jaren." Het prijsniveau noemt hij redelijk goed. Ook de afzet verloopt vlot. Wel blijven de partijen aan de 'fiene kant'. Woensdag 4 juli: Doré 38-39. Pre mière 19, Frieslander 21-25, Eigen heimer 35-46. Bildtstar 31-33. bon ken 76-77, drielingen 11kriel Van 8 t/m 15 september organiseert IVN een Oosterscheldeweek met als thema 'Gouden randen van de Delta'. Allerlei activiteiten moeten de inwo ners kennis laten maken met de Oosterschelde. De provincie heeft 25.000 euro subsidie toegezegd. Marie's fotostudio. Gildenstraat 8. portret- en studiofotografie, een manszaak mevr. M.L. Kras, gevol machtigde G.J. van Dijk. Timmerbedrijf Johan Uijl. Kruitto- ren 3, eenmanszaak Jan Marinus Uijl. Koese Tholen b.v., Slabbecoornweg 50. het exploiteren van een auto(ga- ragejbedrijf in de meest ruime zin des woords. 4 medewerkers, direc teur-grootaandeelhouder Koese hol ding b.v. uit Sint-Annaland. Edu Files,Oudelandsepoort ^.ont wikkelen en produceren van maat- werksoftware, eenmanszaak Maria Diana Dijke. Mobility b.v., Ambachtsweg 7, de in- en verkoop van, de reparatie van, de huur en verhuur van. alsme de het sluiten van leasecontracten voor bedrijfs- en personenauto's, andere handelsnamen autobedrijf Klein Molenbeek en Autodax. 5 medewerkers, directeur-grootaan deelhouder Gerard Jacobus Gijssel uit Wemeldinge. Mirre Nailstyling, Weelhoekstraat 25, nagelverzorgingsbedrijf, een manszaak Maria Pieternella Corne lia van der Laan. Groendienst A. v.d. Heiden, Buurt weg 3. groenvoorziening en beheer van accommodaties, eenmanszaak A. van der Heiden uit Seraing, Bel gië. Kantine Oud Kempen, Buurtweg 5. eetcafé en beheer recreatiepark, eenmanszaak mevr. A.I.F.. Reyn- ders uit Genk. België. Dienstverlening P. van Dijke, Pi- lootweg 9, grondverzet, kraanma chinist, eenmanszaak Pieter van Dijke. Maatschap C.M.J. Mol-van de Vate, Krommeweg 3, landbouwbedrijf, maten mevr. C.M J. Mol-van de Va- te. mevr. J.A.A. Poortvliet-Mol uit Kwadendamme en mevr. MJ. Mol uit Rotterdam. Café Sannie's, President Kennedy- straat 27, het treffen van voorberei dingen tot de uitoefening van een cafébedrijf op het adres Haven 2. eenmanszaak Sandra Hage-van der Hoeven. D P O Multiklus, Gorishoeksedijk 33a. klussenbedrijf, eenmanszaak Dennis Pieter Olivier van Woer- kom. Stichting Avondwandelvierdaagse A.V.D.. Gladiolenstraat 37, voorzit ter CJ. Overbeeke. secretaris A. Verkerke, penningmeester mevr. H. Verkerke-Verwijs. Maatschap J.C. en L. Visser, Lange Kruisweg 7. landbouwbedrijf, ne venvestiging van maatschap Visser uit Numansdorp. RegioBank'1 lid van AdfiiZ (rJfd Burgemeet 25,4693 CJ Poortvliet - Raiffeisenstraat 2. 4697 CG Sint Anna/and T: (0166) 61 25 09 - F: (0166! 61 29 12 E: infogoverbeeke.nl I: mvtv.overbeeke.nl Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11