'Groene relatiemanager opereert in gebied waar hij zelf vandaan komt' Oü tCM ütdM om u OAZ www.ondernemendoejesamen.nl de Zeeuwse De oplossing dichtbij. Een Zeeuwse agrariër hoeft niet ver te zoeken lA>uioouh)bUia^e Adrie Quist van ABN-Amro geeft financieel advies aan agrariërs Het laatste nieuws accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs Informeer bij uw adviseur naar onze producten. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 juni 2012 DE THOOISE COURANT Boeren moeten nu al gaan nadenken over de toekomst van hun mestbeleid. Want de regels veranderen. Waarin gaan ze investeren en hoe? Voor het antwoord op deze actuele vraag en andere vragen denkt de groene relatiemanager van de ABN-Amrobank met boeren mee. Of bij bedrijfsovernames, bijvoorbeeld van vader op zoon. „Soms zijn we een sparringpartner tussen twee generaties. Samen komen we tot een oplossing", vertelt Adrie Quist uit Tholen. Hij is zo'n groene relatiemanager, ofwel relatiemanager agrari sche bedrijven, van de ABN-Amro. Meedenken 'Op mijn duimpje' ABN-Amro heeft op haar hoofdkantoor in Amsterdam specialisten die zich verdiepen in de laatste ontwik kelingen in de sector. Die kennis wordt gedeeld met de relatiemanagers. Nu kunnen ook klanten zich, zon der de relatiemanager te raadplegen, verdiepen in de economische ontwikkelingen in hun sector. De bank heeft namelijk de Market Insights app ontwikkeld. Die is voor iedereen, ook niet-klanten, te downloaden via abnamro.nl. De informatie kan gefilterd worden naar persoonlijke voorkeur. Ook kan er een seintje worden gegeven als er weer nieuws is en mensen die niet zo van lezen houden, kunnen kiezen voor het bekijken van een kort filmpje, waarin economen uit de sector het laatste nieuws vertellen. Of kijk op www.dezeeuwse.nl. Vestiging Tholen Welgelegen 2d 4691 SJ Tholen T 0166 60 12 60 Kantoren: Goes, Middelharnis, Oud-Beijerland, Rotterdam, Terneuzen, Tholen, Vlissingen en Zierikzee verzekeringen De Zeeuwse Verzekeringen werkt samen met Overbeeke Van Dijke, financieel adviseur bij u in de buurt. verzekeringen financiële diensten hypotheken pensioenen ■v U wilt als agrarisch ondernemer uw verzekeringen natuurlijk goed geregeld hebben. Daarvoor hoeft u niet ver te zoeken. De Zeeuwse is een regionale verzekeraar. We werken samen met onafhankelijke tussenpersonen bij u in de buurt. Door deze samenwerking en onze kennis van de regio, kunnen wij u verzekeringen op maat aanbieden. 16 fflffitmaoDE De bank is eind 2010 begonnen met het vor men van agrarische clusters. In totaal zijn er elf verspreid over Nederland. De groene relatie manager, een accountmanager met kennis van de agrarische wereld, bestond al wel, maar die maakte altijd deel uit van een team van account managers die ook andere branches in hun por tefeuille hebben, zoals het MKB. „De agrarische sector is heel anders dan het MKB, die heeft zijn eigen specifieke kenmerken. Bij een agrariër is zijn bedrijf meestal ook zijn huis. Bij het MKB ontmoet je de ondernemers vaak op kantoor. Wij zitten vaak in de polder", zegt Quist. „Ik heb daarom ook altijd een paar laarzen in mijn auto liggen." Directeur agrarische bedrijven bij de ABN-Amro, Franchise Wittmer-van Loon vertelt dat de bank veel investeert in kennis bij de relatiemanager, omdat die als doelstelling heeft de beste bank te willen zijn, met de beste professionals. „We willen zelf onze klanten van advies kunnen voor zien of hem aan een ander kunnen helpen die dat advies kan geven. We gaan verder dan alleen onze relatiemanagers. We weken ook met een heel netwerk buiten de bank, zoals intermediairs en accountants." De klant zelf wordt overigens ook veel mondiger en weet veel meer. Quist werkt zelf al 43 jaar bij de bank. Tot 2000 werkte hij op Tholen en daar na in Bergen op Zoom. Daar is hij in het agriteam gerold, maar ervaring met groene klanten had hij op Tholen al opgedaan. Daarom weet hij veel van de ontwikkelingen op agrarisch gebied. „Je merkt dat de jongere generatie al veel meer beslagen ten ijs komt. Ze gaan niet meer alleen naar de lagere of middelbare landbouwschool, maar zelfs naar de HAS. Ze weten veel meer van financiën dan de oudere generatie." Daarom zijn volgens Quist tegenwoordig de gesprek ken anders. „Vroeger zei je tegen een boer als hij grond gekocht had, dat hij dat binnen dertig jaar terug kon betalen. Nu bekijk je samen wat er allemaal op stapel staat, je duikt veel dieper in de toekomst van het bedrijf dan alleen de vraag die gesteld wordt. Dat wordt tegenwoordig ook verwacht van een relatiemanager. Meedenken, creatief zijn en pro-actief." Volgens Wittmer-van Loon is zijn die laatste drie kenmerken het voor dbeeld waarmee de ABN-Amro zich onderscheid. Pas zijn de bevoegdheden van het agriteam uitgebreid, zodat er sneller kan worden beslist over hogere bedragen. „De klant krijgt sneller antwoord en wij zijn slagvaardiger", aldus Quist. Het Agriteam Zuidwest Nederland van de ABN- Amro beslaat Zeeland, de Zuid-Hollandse eilan den, een deel van West-Brabant en de Hoeksche Waard. Quist neemt Tholen en Sint Philipsland voor zijn rekening en een stukje Brabant. „Onze groene relatiemanagers opereren negen van de tien keer in het gebied waar ze zelf vandaan ko men. Dat schept verbondenheid. Ik ken het ei land op mijn duimpje wat dat betreft." Quist kent daardoor ook zijn klanten goed. „Om dat je de klanten meestal thuis bezoekt, krijg je ook gelijk meer inzicht in de privésituatie. Privé en bedrijf zijn bij een boer eigenlijk één. Je leert gelijk ook iemand zijn vrouw kennen en de hond komt soms al naar me toe, omdat ik er al zolang kom." (Advertentie I.M.) Urn! Schipper OVERBEEKE Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet Raiffeisenstraat 2 4697 CG Sint Annaland T (0166) 61 25 09 f (0166) 61 29 12 f. info@overbeeke.nl I: www.overbeeke.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 16