Piet Potappel pakt provinciale winst op klassieker Saint Vincent 'Van voetverzorging tot het aanbrengen van avondmake-up' WHS oudjes in nieuw jasje gestoken Tholen: geen negatieve ervaring met Wmo Jongeren Sint Philipsland metershoog door de lucht Afkalving schor Sint-Annaland Fracties akkoord met 15 mille gemeentelijke bijdrage muziek Veel gebruiker onder de loep 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 juni 2012 Jeugd- en jongerenwerk Tholen met blobbing Drie, twee, een. spring. Ties Reitsma, jeugd- en jonge renwerker bij de gemeente Tholen, springt vanaf het dak van een oude Land Rover op de blob. Een groot ge kleurd luchtkussen dat op het water drijft. Enkele secon den gebeurt er niets. Dan vliegt Rico de Fockert (12) uit Sint Philipsland meters hoog de lucht in. „Dit is vet", zegt hij. Veiligheid Ook meisjes René Reijngoudt uit Sint Philipsland snelste vanuit eendaags concours Chateaudun Op zes jaar tijd twee maal provinciale winst op de klas sieker Saint Vincent. Er zijn niet veel mensen die dat kunnen zeggen. Een unicum. Piet Potappel beleefde dinsdag weer een bijzonder moment in een toch al impo sante duivencarrière. De Stavenissenaar, al bijna vijf de cennia duivenmelker, won na 2007 wederom het provin ciale concours op de moeder der middaglossingen Saint Vincent de Tyrosse. Duiven Pyreneeën Chateaudun Uitslag Chateaudun Uitslag Saint Vincent de Tyrosse MusicalXpres wacht procedure af Minder subsidie fietspad Stoofweg Vaste prijs Stadszicht Smerdiek dames drie keer Zwolle Anja Hage en Marise Hordijk openen schoonheidssalon in Poortvliet Resultaat Realistisch Unaniem WÊBPMki r li CNV constateert zorg van mindere kwaliteit Jeugd- en jongerenwerk Tholen hield de activiteit zaterdagmiddag in de haven van Sint Philipsland. En kele tientallen jongeren tussen de tien en vijftien jaar deden meeMet hooguit achttien graden was het niet echt warm voor een duik in de ha ven. „Vooral de wind maakt het koud", zegt Flip Glasbergen (12). Hij staat op het havenplateau bij te komen van de adrenal inekick. ,Je kunt beter heel de tijd in het water blijven." De jongens vinden de blob, want zo heet het luchtkussen, gewel dig. ,Je vliegt gewoon enkele me ters door de lucht", zegt Lars Rog geveen (11). Niet alle jongeren komen even hoog. „Dat is van een aantal facto ren afhankelijk", zegt Maurice van der Meijs, van outdoor Westvoorne- Grevelingen die de activiteit in goe de banen leidt. ,.De kunst is om de juiste plaats op het luchtkussen te ra ken." In het begin is het vooral Van der Meijs die vanaf de Land Rover op het kussen springt. Later waagt ook de jeugd een sprong. Dat blijkt niet altijd een succes. Gewicht speelt ook een rolweet Van der Me ijs. Voor de veiligheid waren alle deelnemers uitgerust met een zwem vest en helm. Ondanks die voor zorgsmaatregelen kwam Tjalling Rijtsma 12) toch nog ongelukkig op zijn gezicht in het water terecht. „Dat deed pijn", zegt hij. Toch laat hij zich niet weerhouden en duikt voor een tweede keer het water in. Niet alleen jongens wagen een vlucht door de lucht. Rieke de Witte (12) is het eerste meisje dat plaats neemt op het luchtkussen. „Ben je er klaar voor", roept Maurice vanaf het dak van de terreinwagen. „Dan mo gen jullie nu aftellen." Drie, twee, één, klinkt er vanaf de kant. Dan laat de instructeur zich met een rotgang op het luchtkussen vallen. „Het meisje, dat hooguit 35 kilo weegt, vliegt metershoog de lucht in. „Dat was zeker vijf of zes meter", roept een jongen enthousiast. Terug aan de kant waagt ook haar oudere zus Eli zabeth (13) een poging. Voorzichtig gaat ze het trapje af. „Laat je ge woon vallen", roept Maurice haar toe. Ze aarzelt even. Dan slaakt ze een kreet en plonst in het water. ..Een echte meid", zegt haar moeder die met een handdoek aan de kant staat. Elizabeth neemt plaats op het kussen en de toeschouwers aan de kant beginnen opnieuw af te tellen. Piet Potappel uit Stavenisse met zijn kersverse winnaar, zijn 538. Ondanks de wind trok het gekleurde luchtkussen in de haven van Sint Philipsland veel belangstelling. Bij het terugbrengen van het getij in het Rammegors zal ook een afkal vend schor in de Oosterschelde be schermd moeten worden. Bij voor keur het Schor van Sint-Annaland, schrijft de provincie in een brief aan het waterschap. In het schrijven wordt de herstelopgave herzien, die het waterschap was opgelegd als compensatiemaatregel bij het uit voeren van dijkversterkingen. De bedoeling was dat het waterschap de Drooge Inlaag in de Bruinisse- polder als natuurgebied zou inrich ten. Maar dat plan is opgegeven 'onder druk van maatschappelijke, bestuurlijke en politieke commotie'. In plaats daarvan levert het water schap (het projectbureau zeewerin gen) nu een inbreng aan het herstel van het getij in het natuurgebied Rammegors. „Een zeune uut m'n dertig", zegt Piet. wijzend op de 538, zijn kers verse winnaar. Het geeft gelijk aan dat van een toevalstreffer geen spra ke is. De vader van zijn topduif is zijn 830, een doffer van inmiddels negen jaar oud en parel van zijn vliegkolonie. Won zelf al diverse marathonvluchten, onder andere Bordeaux van vorig jaar. De win naar van Saint Vincent won op die zelfde vlucht de tweede prijs. De appel valt dus niet ver van de stam. Geen spoor van vermoeidheid bij de winnaar, een doffer, geboren in 2008. enkele uren na zijn ultieme krachtsinspanningen. Alsof hij zijn dagelijkse training bij huis heeft ge had. Zo fris als een hoentje zit hij te blinken in zijn woonbak, zijn terri torium. Al pikkend verdedigt hij zijn bak als Piet hem wil pakken. Ook hier blijkt dat de band met mel ker en territorium enorm belangrijk is voor het komen tot topprestaties bij duiven. Na drie dagen van uitstel, werd hij maandagmiddag tezamen met ruim 22.(XX) andere duiven gelost aan de voet van de Pyreneeën. Omdat de te overbruggen afstand, een slordige 1000 kilometer, te ver is om op een dag af te leggen, hervatten de dui ven dinsdagmorgen hun reis naar huis. Rond kwart over negen zag Piet hem komen: „Heel hoog vanuit het noorden kwam hij aanzetten. Eerst dacht ik dat het een jonge duif was, maar het was de 38." De vier jarige doffer, noteert na aftrek van de neutralisatietijd, de tijd die in gaat een uur na zonsondergang tot een uur voor zonsopgang en niet wordt meegenomen in de bereke ning van de snelheid, 1149 meter per minuut. Ruim voldoende voor de provinciale winst tegen 1750 duiven en de zesde plaats 'natio naal' tegen 11.821 duiven. Op de vraag of vader en zoon nog gespeeld zullen worden, antwoordt Piet: „Ze gaan weer gewoon mee." De Saint Vincent-winnaar reist over twee weken weer af voor een vol gend avontuur vanuit Tarbes. Zijn vader ging dinsdag al op transport naar Cahors. Piet heeft vertrouwen in zijn klepper. „Hij zit weer goed, net als die en die", wijzend op de andere gevederde kanshebbers op weer een mooi resultaat komend weekend. Voorde winnaar van het eendaagse concours moesten we voor de snel ste duif voor de tweede week op rij naar Sint Philipsland. René Reijn goudt heeft na de gebroeders Lig- tendag deze week de rapste van het samenspel Tholen en Sint-Phiiips- land. Vanuit Chateaudun was een tweejarige doffer van de Fluplander met 1579 meter per minuut ieder een de baas. Na een teleurstellend tweeluik van een week eerder, was Reijngoudt uit op revanche. „Ik was er gewoon chagrijnig van", memoreerde René naar de twee vluchten vanuit Breuil le Vert en Chateauroux van een week eerder. „Ze trainden bij huis als gekken en dan zo'n resultaat." René speelt zijn dagfondduiven doorgaans om de week, maar omdat ze hem op Chateauroux in de steek lieten, kregen ze zaterdag direct een kans de misser ongedaan te maken. Gezien de uitslag lukte dat aardig. Na een dag uitstel kregen de duiven zondagmorgen om acht uur het sein te vertrekken voor een trip van 435 kilometer. Oorspronkelijk stond Orléans Saran op het programma, maar een kansrijkere lossing op za terdag noopte het bestuur het kon vooi naar Chateaudun, overigens met een vergelijkbare afstand, af te laten reizen. Door de matige zuidzuidwesten wind klokten de eerste duiven krap 100 kilometer per uur. Zo ook bij Reijngoudt. Na bijna vier uur en veertig minuten verscheen zijn 407 van 2010, boven het hok. Het beest je, na zijn tweede overwinning en kele weken geleden omgedoopt tot 'de Peugeot' drukte af en op het display van zijn klok verscheen 1579 meter per minuut, goed voor zijn derde overwinning, en nu de zege in het sameaspel Tholen/Sint- Philipsland tegen 582 duiven. Vos- semeerder Sjaak Berkeij kwam met 1578 meter per minuut net te kort en werd tweede, Jan-Jaap Bolier (1578) uit Scherpenisse werd der de. De Vredesduif Sint Philipsland, 152 duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 1239.48 u. is 1579.414 m/min. Laatste duif 13.04.00 u. is 1454,698 m/min. R. Reijngoudt 12, 7, 8, 9. 1112, 13, 20. 24, 25, 26, 28. 29, 30, 31, 35; comb. Hoek 3, 5, 6, 10, 14, 15, 16, 17, 19, 22, 23, 27, 32, 33, 34; gebr. Reijngoudt 4, 18; A.W.A.P. Bolijn 21,36. De Reisduif Scherpenisse, 146 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 123436 u. is 1577,719 m/itiin. Laatste duif 1230.41 u. is 1497,658 m/min. J.J. Bolier 1, 11, 12, 22, 46; M.J. Laban 2,9,30,31,33,37; D. Noom 3, 8, 14. 20, 32, 34. 41; Mario de Graaf 4. 16,21,24. 28,29, 35.38, 49; J. Moerland 5, 27, 36, 42, 48; C. Moeliker 6, 10,23,26,44,47; P. Potappel 7, 18; P. Laban 13. 19,25, 45; J. Baay 15, 17, 39, 43; D.J. Menheere 40. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 223 duiven van 18 deelnemers. Eerste duif 123738 u. is 1578,276 m/min. Laatste duif 123633 u. is 1478.428 m/min. S. Berkey 1. 3, 5, 30; D.A. Vaders 2, 10, 15.36,49,54; AJ.Capelle 4, 9. 19.21,24,26,33,34.42,45,48, 52; C.A. Rijnberg 6, 7. 27, 39, 44, 50, 51; J.A. Capelle 8, 43, 56; R. Fonteyne 1120, 25, 37,46; A. Ha- vermans 12; comb. F. en D. Bal 13, 14,22,23,41,47; P. Vis 16,35; F. Rommers 17, 55; T. de Graaff 18, 29; T. de Koning 28; comb. Hom mel-Walpot 31; J. Toetenel 32; R. Vaders 38,53; P. de Wilde 40. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 69 duiven van 7 deelnemers. Eer ste duif 12.41.59 u. is 1535,138 m/min. Laatste duif 1230.25 u. is 1490360 m/min. A.J. Scherpenisse 1, 3, 4, 10, 15, 17; H. van Hemert-Rijnberg 2,6,8, 9; D. de Wilde 5, 13, 14; J. He- ijboer 7,1112; J. Benningshof 16. De Reisduif Scherpenisse, 28 dui ven van 6 deelnemers. Eerste duif 9.14.46 u. is 1149,897 m/min. Laatste duif 14.26.27 u. is 837,792 m/min. P. Potappel 1, 4, 5; M.Y. Ponse 2; A. Moerland 3,6,7. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 50 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 11.2433 u. is 1000,182 m/min. Laatste duif 143835 u. is 819,655 m/min. A. Havermans 1; R. Vaders 2, 5, 6, 7; J. van der Kleijn 3,9; H. Rensink 4, 11; R. Fonteijne 8, 13. A. van Luijk 10. De Vredesduif Sint Philipsland, 95 duiven van 17 deelnemers. Eerste duif 1137.03 u. is 995,222 m/min. Laatste duif 16.1438 u. is 775335 m/min. A. Goudzwaard 1, 4, 10, 15, 17, 22, 23; J.C. Verwijs 2,7, 12; comb. Reijngoudt 3, 5, 8; J. Zuidweg 6; comb. Hoek 9; M.A.C. Meijer 11, 19; Jac. Reijngoudt 13; gebr. Reijn goudt 14; K. van Dommelen 16; comb. Bolijn 18; I. Quist 20; 5,A.M. Vermaas en zn. 21; M. Me ijer 24. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 51 duiven van 8 deelnemers. Eer ste duif 113433 u. is 984,017 m/min. Laatste duif 1632.05 u. is 743,194 m/min. A.J. Scherpenisse 1, 13; A. Bijl 2, 6; L. van de Berge 3, 9, 11; C. Po tappel 4; J. de Rijke 5, 7, 8; D. de Wilde 10, 12. „We hebben met het bestuur afge sproken dat we eerst kijken hoe de verdere prexedure verloopt, alvorens we uitspraken naar buiten doen." Dat is het enige wat de directeur en artis tiek leider van de stichting Musi calXpres, Esther Langenhuizen-Por- tier uit Poortvliet, wil zeggen na de aanvraag voor het faillissement van de theaterschool. Dat faillissement is overigens nog niet uitgesproken door de curator. De theaterschool is in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet begonnen en in enkele ja ren tijd gegroeid naar meerdere de pendances. Begin april verhuisde MusicalXpres naar Bergen op Zoom, maar na zes weken zouden Langen- huizen en haar team het daar voor gezien houden. De provincie draagt 160.000 euro bij aan de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Stoofweg in Sint- Annaland. Het geld komt uit de bre de doeluitkering, en is minder dan de twee ton waartoe gedeputeerde sta ten eind februari voorlopig hadden besloten. Twee ton is wat de ge meente en het waterschap - die het project samen realiseren - hadden gevraagd. De aanleg van het fietspad vergt een investering van 2,25 mil joen euro. Op verzoek van de ge meente komt er 'milieuvriendelijke' verlichting langs het fietspad. Voor projectontwikkelaar Stadszicht b.v. wordt dexir de gemeente voor taan een vaste basiskostprijs bere kend voor de bouwgrond in het be stemmingsplan Stadzicht II. Volgens wethouder Peter Hoek was dat nood zakelijk omdat er regelmatig proble men rezen over het vaststellen van de kostprijs bij de nog af te nemen kavels. Dat zei Hoek maandag in de commissie ruimte op vragen van zijn fractiegenoot Henk Geluk. Het gaat om ongeveer 27.496 m2 bouwgrond. Het naar de hoofdklasse A gepromo veerde Smerdiek dames krijgt in de nieuwe voetbalcompetitie flinke rei zen voor de kiezen. Drie keer mogen de blauw-zwarten naar Zwolle, waar respectievelijk S.V. Zwolle en de beide promovendi HTC en Be Quick '28 2 de tegenstanders zijn. Zelfs een trip naar Friesland ligt in het ver schiet, naar het nog geen duizend in woners tellende Driesum dat de thuisbasis is van Vicxl (ook al uit de eerste klasse gepromoveerd). Reiger Boys (Heerhugowaard) en RVVH (Ridderkerk) hebben een stapje te ruggedaan uit de topklasse. De Zeeuwse derby tegen Oostkapelle is na een seizoen in ere hersteld, mede omdat het de Walchemaren in de na- competitie niet is gelukt te promove ren. De overige tegenstanders zijn Odysseus '91 (Utrecht), SC 't Zand (Tilburg), SSS (Klaaswaal), Ter Lee- de 2 (Sassenheim) en Wartburgia (Amsterdam). Voor Anja Hage (links) en Marise Hordijk komt met de opening van schoonheidssalon Les Deux Visages een droom uit. Werk moet vooral leuk zijn. Onder dat motto besloten Anja Hage en Marise Hordijk anderhalf jaar geleden het roer compleet om te gooien. Na een studie tot schoonheidsspecialiste in Antwerpen kwam zaterdag een droom uit: de opening van een eigen schoonheidssalon. Zaterdag middag is Les Deux Visages in Poortvliet feestelijk geopend. Anja runt de salon samen met haar buurvrouw Marise. Vandaar de naam Les Deux Visages: de twee gezichten. Dat is de kracht van de salon: naast solo behandelingen bieden ze ook duo behandelingen aan. „Veel vrouwen vinden een eerste bezoek aan een schoonheids salon spannend. Samengaan ver laagt de drempel. En dat kan bij ons." Vriendinnen, stellen, moe ders, dochters; iedereen is welkom. De twee schoonheidsspecialisten richten zich hoofdzakelijk op ge zichtsbehandelingen en lichaams massages. Verder lopen de behan delingen uiteen van top tot teen. „Van voetverzorging tot het aan brengen van avondmake-up", zegt Marise. De dames maken gebruik van professionele verzorgingspro ducten die bestaan uit verschillen de lijnen. Alle producten die ze ge bruiken zijn dierproefvrij en hebben een luxe uitstraling. Anja en Marise werken uitsluitend op af spraak. Anja en Marise volgden de afgelo pen maanden een opleiding tot schoonheidsspecialiste aan de schoonheidsschool in Antwerpen. Eind mei slaagden ze met vlag en wimpel voor het theorie- en prak tijkexamen. De man van Anja, to verde in zijn vrije tijd de garage om tot schoonheidssalon. Zater dagmiddag openden ze de salon voor het publiek. Genodigden mochten een kijkje nemen in de sa lon. Anja gaf een hand verzorging gebruikmakend van een paraffine- bad en Marise verzorgde de mine rale make-up. Met de opening van de salon komt voor de twee dames een lang ge koesterde droom uit. „Van kleins af aan ben ik bezig met crèmes, ma- ke-up en andere verzorgingspro ducten", zegt Marise. Hetzelfde geldt voor Anja. Ook zij doet niets liever. Anja en Marise hopen met beautysalon Les Deux Visages op een mooie toekomst en een tevre den klantenkring. Partijen kritisch over bezuiniging Zeeuwse muziekschool Alle Thoolse fracties hebben zich kritisch uitgelaten over de bezuini gingsmaatregelen van de Zeeuwse muziekschool. Om de toekomst vei lig te stellen moet de instelling tot en met 2015 vijftien procent bezuini gen. Alle fracties vroegen dinsdagavond tijdens de vergadering van de commissie samenleving om opheldering. Die kregen ze van Jan Hut, di recteur van de Zeeuwse muziekschool. Vooral de drieënhalve ton aan zoge heten frictiekosten leidde tot vra gen. Een ton daarvan neemt de mu ziekschool voor eigen rekening. Voor de resterende 250.000 euro vraagt de muziekschool een ge meentelijke bijdrage. Tholen moet 15.361 euro ophoesten. De frictie kosten bestaan voor 85 procent uit personeelskosten. Het verminderen van lesuren leidt niet direct tot ver mindering van deze kosten, legde Hut uit. „Personeel ontslaan kost geld. Zo maken ww-lasten, die ge paard gaan met het afstoten van uren. deel uit van de begroting." Eén van de bezuinigingsmaatrege len is het deels verdwijnen van de algemene muzikale vorming (amv). Die lessen worden ondergebracht op de basisscholen. Peter Kramer (SGP) wil weten wat dat betekent voor de kwaliteit van de muziekles sen. Hut verzekert dat de kwaliteit gewaarborgd blijft. „We bieden een basispakket aan. Wie meer wil, gaat straks meer betalen. De buiten schoolse amv blijft dus gewoon be staan, hetzij in gewijzigde vorm." Hans Boulogne van de ABT-fractie twijfelt of de vijftien procent bezui niging überhaupt wel realistisch is. „Het aantal leerlingen loopt terug, het aanbod neemt de komende jaren af. Is het geen neerwaartse spi raal?" De directeur dekt zich in met de woorden: „Vooraf kun je nooit met zekerheid stellen dat je de doelstelling haalt." Toch denkt Hut dat die vijftien procent realistisch is. Hij doet een beroep op het on derzoek dat bureau Berenschot eer der dit jaar voor de muziekschool uitvoerde. Verder stelde Annie Vogelaar (SP) de vraag waarom Hut niet nog meer eigen middelen inzet. Hut: „De mu ziekschool mag maximaal twee ton aan algemene reserve hebben. Daar zitten we onder. Met een ton uit ei gen pot houden we nog 75.000 euro over. Dat geld willen we achter de hand houden." Ondanks de kriti sche vragen over de bezuinigings plannen stemmen alle partijen una niem toe met de gemeentelijke bijdrage van ruim 15 mille en daar mee met de gewijzigde begroting 2012, de conceptbegroting 2013 en de meerjarenraming 2013-2017. De gemeente Tholen neemt Th(x>lse minima, die jaarlijks meer dan twee duizend kilometer met de regiotaxi reizen, onder de loep. Dat zei wet houder Jan Oudesluijs dinsdagavond tijdens de vergadering van de com missie samenleving in het gemeen tehuis in Tholen. Het gaat op Tholen om 21 van de 650 reizende pashou ders. Boven de tweeduizend kilome- tergrens gaat deze groep mensen 1 „30 euro per kilometer betalen. De gemeente gaat individuele ge sprekken voeren met de 21 regio- taxigebruikers om zodoende het ge bruik in kaart te brengen. Aan de hand daarvan bepaalt de gemeente of compensatie noodzakelijk is. Ge meenten in de Oosterschelderegio willen fors besparen op de regio taxi. Daarom gaat het instaptarief van 67 cent naar 1,10 euro en stijgt het kilometertarief van 18 naar 25 cent. Omdat het kampioensteam van WHS zich in de kij ker begint te spelen, heeft sponsor Erik van Houte in samenwerking met brasserie DuBois uit Tholen de spelers in een nieuw jasje gestoken. Het vierde team, ofwel de oudjes, hebben de competitie onlangs afge sloten met het kampioenschap in hun klasse. Als kers op de taart kregen ze zaterdag nieuwe sporttas sen en nieuwe trainingspakken van de sponsor. Trots toonden ze hun nieuwe outfit compleet met tas op het gras van De Waaje in Sint-Annaland. Bij de gemeente Tholen zijn geen negatieve ervaringen bekend met de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning). Dat liet wethouder Jan Oudesluijs dinsdagavond weten tijdens de vergadering van de commis sie samenleving in het gemeentehuis in Tholen. Hij zei dat in reactie op een brief van Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) aan de vakbond CNV. CNV schetste een maand terug het beeld dat het effect van de Wmo be neden peil is. Volgens de vakbond lijkt de wet in hoofdlijnen een suc ces, maar blijkt de praktijk anders. CNV constateert dat grote aantallen cliënten minder zorg krijgen, die bovendien van mindere kwaliteit is. Ook medewerkers in de zorg zijn volgens de vakbond de dupe. Zo krijgen thuiszorgmedewerkers min der betaald en worden hun kwalitei ten niet optimaal benut. SWVO, een samenwerkingsver band tussen zeven Zeeuwse ge meenten (Borsele, Goes, Kapel- Ie, Noord-Beveland, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland en Tholen) heeft die ervaring niet. „Van nega tieve effecten als gevolg van het opnemen van huishoudelijke ver zorging in de Wmo, is in de Ooster schelderegio geen sprake", stelt SWVO-voorzitter L.F. Kosten in zijn brief aan de vakbond. Wet houder Jan Oudesluijs wil zich bij die uitspraak graag a'ansluiten. Toch kreeg hij tijdens de vergade ring enige weerstand van enkele commissieleden. Gré Boelhouwers- Stigter (VVD) noemt de brief jui chend. „Het is nogal joechei, joe- chie." Rina Ligtendag-Quist (CDA) sluit zich daarbij aan. Peter Kramer (SGP) mist details. Hij had meer in houd verwacht over de Zeeuwse si tuatie. Ook wil Kramer van zorg- medewerkers horen hoe de vork nu daadwerkelijk in de steel zit. Hans Boulogne (ABT) gelooft eerder de situatie die vakbond CNV schetst. Uit ervaring weet hij dat zorgin stanties duurder personeel ontslaan en goedkoper aannemen. Als voor beeld noemt hij een zorginstelling uit Noord-Brabant. „Gemeentes willen met de invoering van de Wmo zo goedkoop mogelijk zorg inkopen, daardoor daalt de kwali teit." Jaap Hage (CU) wijst Boulog ne erop dat de inhoud niet ter dis cussie staat. „Het gaat erom of deze brief zo de deur uit kan ja of nee." Volgens Oudesluijs slaat Hage daarmee de spijker op zijn kop. „Over de gevolgen voor het perso neel wil ik de eerst volgende verga dering ingaan." Unaniem stemden alle leden toe met het versturen van de brief aan de vakbond. Zij het met enige twijfel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 14