s Halve Winkel Halve Prijs Danielle Mode '3c Boers Riooltechniek Loods te huur 800 m2 Halve prijzen ronde Pak de Zomerbus en ontdek Walcheren of Zeeuws-Vlaanderen Stuur uw idee in voor de Innovatieprijs Toerisme Officiële Mededelingen verkeer en vervoer natuur en landschap Zwemmen in goedgekeurd water Let op: nieuw telefoonnummer helpdesk OV-ambassadeurs Andere busdienstregeling in zomerperiode Zomerreces Buitendijks natuurherstel in de Westerschelde Wilt u ook Z-zine ontvangen? van de Provincie Zeeland ook voor caravanstalling Inl. A.M. Wielaard Tel. 0166-662777 baby- kinderkleding Jassen/bodywarmers voor de helft van de prijs rs/zomercollectie voor de helft van de prijs Korte broeken/zomerjurkjes - 40% V Rioolontstopping V Camera-inspectie V Rioolstank-identificatie V Riool-inventarisatie V Vacuümreiniging Klaverveld 5, 4698 PS Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 67 21 30, Telefax (0166) 67 21 52 www.boersriooltechniek.nl 7 mode Provincie maakt mogelijk Oproep A v. Provincie Zeeland Molenstraat 29 tel. 0166-672028 De Modezaak waar Oud - VÖSSemeer u zeker slaagt www.bouwentimmerbedrijfheijboer.nl Uw huidige en toekomstige financiële situatie in relatie tot uw wensen worden door ons vertaald in een persoonlijk financieel plan. U kunt bij ons terecht voor een onafhankelijk, deskundig en persoonlijk advies op het gebied van: Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Sparen en beleggen Financieringen Voor een vrijblijvend gesprek bij u thuis of op ons kantoor (overdag of in de avonduren) kunt u contact met ons opnemen. Botermarkt 5 4691 CZTholen Telefoon (0166)606424 Fax (0166)605356 E-mail: info@khgadvies.nl Voorstraat 14 4675 CB Sint Philipsland Telefoon (0167)572110 Fax (0167)572171 Internet www.khgadvies.nl 10 EENPRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 juni 2012 Wijziging Wegenverordening Zeeland 2010 De Wegenverordening Zeeland 2010 is op enkele punten gewijzigd. De wijzigingen houden vooral ver band met eeji nadere afstemming op de Wet algemene bepalingen omgevingsreëht (Wabo). Verder is het toepassingsbereik van de ver ordening nu Beperkt tot de provin ciale wegen rd Zeeland. De gewijzigde'Wegenverordening is per 9 mei 2012 in werking getre den. De Wegenverordening bevat regel geving in het belang van de instandhouding en bescherming van de provinciate wegen. Een brochure van de Wegenveror- Provincie Zeeland dening Zeeland 2010 met toelich ting, is op aanvraag verkrijgbaar bij het provinciaal Informatiecentrum, tel. 0118-631400 of per e-mail: infocentrumOzeetand.nt De brochure is ook in te zien en te downloaden via http://www.zeetand.nl/ digitaalarchief/ZEE1200832 Wijzigingsvergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 23 in het kader van artikel 19d eerste lid. van de Natuurbeschermingswet 1998 een wijzigingsvergunning hebben verleend aan het Waterschap Scheldestromen voor de invulling van de herstelopgave als gevolg van diverse dijkversterkingswerken ter plaatse van de Natura 2000-gebie- den Oosterschelde en Wester- schelde Saeftinghe. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer B. Bouwman (tel. 0118-6317951. Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van hel besluit lot verlenen van de vergun ning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gede puteerde Staten van Zeeland. Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Wi) wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is gekoppeld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de ter mijn van terinzagelegging. Op bovenstaande telefoonnummers kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit bestuit bezwaar wcrdt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22. Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. een ver zoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Informatie over het provinciaal bestuur, zoats Provinciewerk, vindt u op www.zeeland nl -20% Dotcmsesfrort 4 Omtdag »/m dorder dog 10.00 lot 11.00 en 13.10 tot 17.00 Vnrfoq 10.00 tot '3.00 M 13.30 tol 70.00 Zaterdag 10.00 lot Ié 0C Uw Riool - Onze Zorg -L I Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl jÊm mm Nog even en de zomervakantie begint. Tijd om leuke dingen te doen. Met de Zomerbussen 64 en 14 op pad bijvoorbeeld. Kies een leuke bestemming uit, stap in en reis mee langs de kust van Walcheren of Zeeuws- Vlaanderen. Zonnebril op, strandspullen onder de arm en genieten van mooi weer en typisch Zeeuwse dorpjes. In juli en augustus rijden er twee zomerbussen. Zomerbus 64 Middelburg-Vlissingen via Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Domburg. Westkapelle en Zoutelande én Zomerbus 14 Breskens-Knokke via Nieuwvliet-Bad, Cadzand-Bad en Sluis. U kunt op alle haltes uitstappen en weer instappen. Gedeputeerde George van Heukelom: 'De Zomerbussen 64 en 14 zorgen voor een goede verbinding tus sen Zeeuwse campings, de kust en toeristische attracties. Gemakkelijk, comfortabel en nog duurzaam ook!' Bij de buschauffeur Alle nationale vervoerbewijzen zijn geldig op de Zomerbus, waaronder de OV-chipkaart. Een los kaartje kopen bij de buschauffeur kan natuurlijk ook. Zomerbus 64 kent een speciaal tarief: een retour kost 1,70 euro per persoon en is te koop bij de buschauffeur. Reist u met meer mensen7 Dan is de Zeeuwse Combikaart meestal goedkoper. Hiermee kunt u een dag lang onbeperkt reizen met alle bussen in heel Zeeland met twee volwassenen en maximaal drie kinde ren tot en met elf jaar of één volwassene en maximaal vijf kinderen tot en met elf jaar. Een Zeeuwse Combikaart is voor dertien euro te koop bij de buschauffeur. Zomergadget Reis je in de zomermaanden met de Zomerbus? Dan heb jé kans dat je een leuke zomergadget van ons ontvangt. Kijk voor meer informatie op: http://www.degoedekantop.nl/fun/zomerbus De tijd om met mooi weer lekker te zwemmen in een meer of de zee komt er weer aan. Dan is het belangrijk dat het water schoon is. Vanaf 1 mei 2012 moeten de provincies u via internet informeren over de kwaliteit van het zwemwater. Daarom is de landelijke website www.zwemwater.nl online. De website laat via een interactieve kaart de kwaliteit van het zwemwater zien. In één oogopslag ziet u waar u wel en niet kunt zwemmen. Ook benieuwd naar zwemplekken bij u in de buurt? Neem een kijkje op www.zwemwater.nl Vanaf 1 juli 2012 is de helpdesk van de OV-ambassadeurs bereikbaar via een nieuw telefoonnummer: 0118-63 10 20. OV-ambassadeurs zijn 55-plussers die andere 55-plussers graag een handje helpen in het openbaar vervoer. Via de helpdesk kunt u zich aanmelden voor een (Groeps-lProefreis met het openbaar vervoer in Zeeland of kunt u een voorlichtingsbijeenkomst aanvragen. Meer informatie vindt u op www.degoedekantop.nl/info/ en klik op OV-ambassadeurs. Provincie Zeeland is op zoek naar vernieuwende projecten uit de Zeeuwse vrijetijdssector. Ontwikkelt u een innovatief project of is uw project onlangs gerealiseerd? Meld uw project dan direct aan en maak kans op de Innovatieprijs Toerisme 2012. Het winnende project wordt onder andere beloond met een cheque van 5.000 euro. Kijk voor meer informatie op de website: http://loket.zeeland.nl/innovatieprijs_toerisme Tijdens de zomerperiode van 30 juni tot en met 19 augustus 2012 is er een andere busdienstregeling. Welke buslijnen er een andere dienstregeling hebben, is te vinden in de dienstregelingstabellen van de busboekjes of kijk op: www.connexxion.nl of www.veolia-transport.nl Vanwege het zomerreces van Gedeputeerde Staten van maandag 16 juli tot en met vrijdag 17 augustus 2012 verschijnt de eerstvolgende Provinciewerk op woensdag 5 september 2012 in uw huis-aan-huis- krant. Provincie Zeeland maakt een begin met natuurherstel in de Westerschelde door het aanleggen van vijf strekdammen op de loca ties Baathoek en Knuitershoek in Zeeuws-Vlaanderen. De strekdam men zorgen ervoor dat de bodem tussen de dammen aanslibt en hoger komt te liggen. Zo ontstaan voedselrijke slikken voor vogels: estuariene natuur. Dat is hard nodig want vogels hebben door uitdie pen van de Westerschelde minder te eten. Daarnaast dragen strek dammen bij aan veiligheid: ze vormen een soort 'golfbrekers' die de dijk extra bescherming geven. De strekdammen worden aangelegd met basaltblokken en staan bij vloed onderwater. Één strekdam bij Knuitershoek is hoger aangelegd en krijgt het een laag asfalt, zodat omwonenden en recreanten zelfs bij vloed over de strekdam kunnen lopen. De aanleg van deze strekdammen is geen alternatief voor de Hedwigepolder. In het Schetdeverdrag is afgesproken dat er 600 hectare natuur wordt hersteld in de Westerschelde. waarvan 300 hectare in het middengebied. Waterdunen en Perkpolder vallen hier onder. De vijf strekdammen bij Baalhoek en Knuitershoek dragen bij aan natuurherstel in het middengebied. Er is uitvoerig onderzoek gedaan naar kansrijke locaties waar slikken zich kunnen ontwikke len. Baalhoek en Knuitershoek kwamen hieruit naar voren als de twee meest kansrijke locaties. Kijk op: www.zeeland.nl/natuurpakket voor meer informatie. Online magazine Z-Zine laat u door middel van foto's, filmpjes, animaties en korte teksten zien waar Provincie Zeeland werk van maakt. Nummer 40 verscheen onlangs met daarin onder andere aandacht voor de zeehondentellingen en Wifi aan het strand. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via http://zzine.zeeland.nl Uitleg over de nieuw aan te leggen strekdammen onderaan de dijk bij Knuitershoek. Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Anda van Riet IZomerbus), Annemarie Pouwer (strek dammen) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum&eeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 5 september 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. overige 20% korting 1 heqboer J.C. (Johan) Heijboer Oudelandsedijk 16 4691 RTTholen 0166 60 41 86 06 106 888 04 0166 60 47 56 j.c. heijboer0kliksafe.nl NIEUWBOUW OUDELAND THOLEN Neem eens een kijkje op onze website! uwq*ófllAstvoorW*

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10