Tholen hotspot hagel fa I Buitenspeeldag met minder subsidie Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 juni 2012 Zomerfair Auto's bekrast Sanering botenhelling Vernieling Spetter Trendsetter Beroepbaar Zomerse rondgang Water project Openluchtconcert Bittere tranen Transformatorkast Visstroper Boterham Grondexploitatie herzien Onderhoud Kanaalzone Vrouw onwel Foutje welstand l Geslacht in eigen slagerij Hondenpoep Rommelmarkt Pinksteractie Auto in sloot Nieuwe diaken Ophogen vloeren Aanvraag aangehouden Keimen beter dan stuken Meerkoet niet schieten Dakopbouw akkoord Vastgelopen Afscheidsreisje Epilepsiefonds Handicap.nl MS fonds Dynamiek Agenda Tholen Stichting Siloah organiseert zaterdag 23 juni tussen tien en drie uur een zo merfair. Dat doet de stichting bij woonlocatie De Klimroos aan het Burgemeester Wagthoplein. Daar is een rommelmarkt met verkoping per opbod. Deze begint om elf uur. Ook zijn er diverse kramen met kaarten, stoffen, textiel, kaas, noten, aardap pelen, boeken, woonaccessoires, houtsnijwerk en schoonmaakartike len. Bewoners van De Klimroos heb ben cadeautjes gemaakt. Kinderen kunnen die dag knutselen of samen met hun ouders een rondje in een old timer maken. Ook is er een koffie hoek met broodjes en wafels. De op brengst van de zomerfair gaat naar de aanschaf van een nieuwe rolstoelbus. In de omgeving van de Koningin Ju- lianastraat zijn tussen vorige week maandag en dinsdag diverse auto's bekrast. Het gaat om drie auto's, een camper en een busje. De vijf eigena ren hebben donderdag aangifte ge daan. Woensdag werd een ruitenwis ser van een geparkeerde auto aan de Ten Ankerweg afgebroken. Na de bodemsanering bij de boten helling van Jachtbouw van Duiven- dijk aan de Contr' Escarpe is geen restverontreiniging achtergebleven. Dat staat in het evaluatieverslag waarmee gedeputeerde staten hebben ingestemd. Juni vorig jaar is hier ruim 462 ton verontreinigde grond en bijna tien ton betonpuin afgegraven. In de bodem waren hoge concentra ties zware metalen, polycyclische aromatische koolwaterstoffen en po- lychloorbifenylen aangetroffen. Na de afgraving is een duurzame afdek- laag van beton aangebracht. De rest van het terrein moet binnen twee jaar nader worden onderzocht, want ge bleken is dat ook daar sprake is van een sterk verontreinigde bodem. Onbekenden hebben maandagavond geprobeerd het toegangshek en het chloorhok van zwembad De Spetter open te breken. Van het hok is de deurkruk vernield. De schade aan het hek .viel mee. Het badpersoneel heeft aangifte gedaan bij de politie. De schade is dinsdagochtend meteen hersteld. De vrijstaande woning van A.W. Otte aan het Zwink wordt de trendsetter voor de andere te bouwen woningen aan de straal. De woning in 30-jaren- stijl heeft een lage goot en een steile kap. De welstandscommissie ging er maandag mee akkoord. Aan de Schelde-Rijnweg wil A. Holf zijn woning aan de voorzijde van vier bij zes meter vergroten. Op advies van de commissie is het ontwerp aan gepast. De houten gevel wordt ook in de wand van de uitbouw doorgezet. Aan de Meanderlaan wil J. Straten twee dakkapellen plaatsen. Ook hier ging de welstand mee akkoord. en basisscholen De Ark, Sint Antho- nius en Die Heenetrecht hebben dinsdag een bellenblaasfeest gehou den. Dat deden ze in het kader van de projectweken over water. Een ge zamenlijk thema. Zowel op de peu terspeelzaal, dagopvang als basis scholen zijn de afgelopen weken woorden gevormd rondom water. Proponent A.L. Molenaar is door de Protestantse Kerk in Nederland be roepbaar gesteld. Inmiddels heeft hij een eerste beroep ontvangen uit Yer- seke (Rehoboth). Sint-Annaiand Muziekvereniging Accelerando or ganiseert vrijdag 29 juni een zomer se rondgang voor kinderen. Deze start om half zeven en eindigt om half acht bij de Wellevaete. De rond gang heeft als thema: Oranje, voet bal en Olympische Spelen. Muzi kanten gaan verkleed door het dorp en nodig kinderen uit om dit voor beeld te volgen. Bij regen gaat de rondgang niet door. Stavenisse Oud- Vossemeer Kinderen van peuterspeelzaal De Pluus, kinderdagopvang Kids Co Sint-Maartensdijk Muziekvereniging Euterpe geeft vrijdagavond om half acht een open luchtconcert bij het dienstencentrum van het Leger des Heils aan de Rad- da Barnenstraat. Het concert staat in het teken van het 125-jarig bestaan van de landelijke organisatie. Het Bergse zangkoor 'bittere tranen' treedt dinsdag om half acht op in de recreatiezaal van Maartenshof. Het zogeheten smartlappenkoor brengt Nederlandstalige muziek ten gehore. Delta wil aan de Oostvest (naast het oude postkantoor) een transforma torkast plaatsen. Het wordt een be tonnen kast van 1,70 meter hoog in een groene kleur. De welstandscom missie vond echter dat er ook naar de directe omgeving gekeken moet worden. Er staat nu een schutting. De commissie wil eerst weten hoe Delta dat gaat aanpakken. Een visser is zaterdag betrapt tijdens het vissen met een hoekwant op de Slikken van den Dortsman. Dat ge beurde tijdens een gezamenlijke con- VERVOLG VAN ALKEMA De aanleiding was klachten van om wonenden. Er werd bij deze metin gen geconstateerd dat de geluids normen uit het Activiteitenbesluit ruim werden overschreden. Daarop heeft de gemeente op 4 juli 2011 middels een brief zijn voornemen om een last onder dwangsom op te leggen kenbaar gemaakt aan Alke- ma. Toezichthouders van de ge meente constateerden in augustus vier keer dat de fruitteler zijn anti- hagelgenerator in werking heeft ge steld. Alkema verzocht Van Lienden nog maals een geluidsmeting uit te voe ren en daarbij waren ook de Milieu dienst Zuidoost-Utrecht en de heer Kleppe aanwezig. Hierbij werd op de gevels van de omliggende wo ningen voor de dagperiode niet en voor de avond- en nachtperiode de norm wel overschreden. Verder werd voor de dagperiode een over schrijding van het maximaal ge luidsniveau gemeten op het referen tiepunt dat was gekozen in verband met de wind tijdens de meting. We derom op verzoek van Alkema, zijn van september 2011 tot april van dit jaar nog eens metingen verricht. Daar kwamen volgens de teler fors lagere getallen uit dan bij de metin gen van de gemeente. „Met onze metingen zou het ge bruik van ons anti-hagelkanon ge deeltelijk kunnen worden toege staan." Alkema vecht daarmee de eerder gehouden metingen van de gemeente aan. Die zouden ondeug delijk zijn. „Het komt erop neer: je zet een ambtenaar in het veld en wat die meet is goed. Ik vermoed dat die bij de metingen de onweerklap op i 4' de achtergrond hebben meegeno men en dat daardoor de getallen veel hoger uit zijn gevallen." De be stuursrechter vond dat er van uit kan worden gegaan dat de in het verleden gehouden metingen wel juist zijn uitgevoerd. Uit de metin gen van juni vorig jaar blijkt dat de grenswaarden uit het Activiteitenbe sluit ook gedurende de dagperiode zijn overschreden en dat de ge meente ook overdag handhavend mocht optreden. Alkema wil zijn eigen metingen ge bruiken voor het hoger beroep om alsnog zijn anti-hagelkanon te kun nen gebruiken. „Het gaat om mijn boterham. Ik verwijt de gemeente gewoon dat ze op een gegeven mo ment nee hebben gezegd en dat het nee moet blijven." Hij houdt vast aan de situatie van collega's in an dere gebieden, waarbij het gebruik van de anti-hagelgenerator wel wordt gedoogd. Alkema wil zijn oogst beschermen tegen hagelscha- de en zegt dat de noodzaak nu hoger is, omdat het tegenwoordig meer lijkt te hagelen boven Tholen. „Tholen lijkt de laatste jaren wel een hotspot wat hagel betreft." De fruitteler gaat een mager seizoen tegemoet. „We hebben een kleine oogst hangen na de strenge winter vorst en de nachtvorst in mei."Hij vertelt dat er van de perensoort Lu cas nog geen vruchten aan de bo men hangen, maar dat de Conferen ce het wel goed doet. Hij richt zijn pijlen nu nog op de goede oogst van vorig jaar. „Ik hoop dat de laatste appels en peren voor beter geld weggaan." De gemeenteraad wordt gevraagd om de herziene grondexploitatiebe rekening voor Poststraat-Zuid vast te stellen. De bijstelling is nodig omdat de woningbouw achterloopt. Er was van uitgegaan dat de exploi tatie op 31 december 2016 afgeslo ten kon worden. Dat wordt nu met twee jaar verlengd. Maandagavond komt het voorstel in de openbare j commissie ruimte. trole op naleving van de visserijwet door twee opsporingsambtenaren van de provincie en één van Sport visseri j Zuidwest-Nederland. De man was niet gerechtigd om met dit vistuig te vissen. Tegen hem is pro- ces-verbaal aangezegd. Het hoek want is in beslag genomen. Dat is een lange lijn waaraan dwarslijntjes met haken (hoeken) zijn bevestigd. Aannemingsbedrijf J. Tijssen heeft van de provincie de opdracht gekre gen voor het onderhouden van de plantsoenen en gazons langs de N252 in Zeeuws-Vlaanderen, tussen Sas van Gent en de Belgische grens (de zogenaamde Entree Kanaalzo ne). Met het werk is een bedrag ge moeid van 4800 euro (exclusief btw). Een 79-jarige vrouw is dinsdagoch tend met de ambulance vervoerd naar het ziekenhuis Lievensberg na dat ze onwel was geworden toen ze bij het zwembad Haestige stond te wachten tot het open ging. Dat was rond zeven uur. Ze stond met nog drie vrouwen te wachten toen bad meester Ko Stoutjesdijk er aan kwam om het hek te openen. Ze is in een stabiele zijligging gelegd. De welstandscommissie moest maandag een foutje rechtzetten. Voor het verbouwen van de woning aan de Provincialeweg door C. Koopman had secretaris Anthonie Dieleman goedkeuring verleend aan de aangepaste bouwtekening. Toen de voorzitter Gerard Vermeulen de tekening nog eens onder ogen zag, bleek dat één gevel niet goed was vormgegeven. Het was nu hout in plaats van steen. Dieleman gaf toe dat hij dat over het hoofd had ge zien. Hij keurde het alsnog goed, maar beval 'met klem aan omwille van de kwaliteit de rechtergevel als nog in steen uit te voeren. Maandag 18 t/m zaterdag 23 juni Runderlappen of sucadelappen 1 kg 8,50 Malse biefstuk 250 gr. 3,75 Verse spareribs nat. of gemarineerd 500 gr. 2,75 Biefstukspiezen 2 stuks 3,50 Bij 150 gram rauwe ham, 1 galia meloen GRATIS Achterham 100 gram 1,50 Zult gewoon of zuur 150 gram 1,00 Komkommersalade 100 gram 1,00 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaiand Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. moest trekken. De constructie bleek tijdens de finale niet stabiel. Poortvliet Scherpenisse Ze zijn er helemaal klaar mee, de kinderen uit groep 4, van de Groen van Prinstererschool. Klaar met de hondenpoep op het Bakkersdijkje. Iedere vrijdag lopen de basisscholie ren over het schelpenpaadje naar de gymzaal. En iedere week is het wel een keer raak. Hondenpoep aan de schoenen. Marie-Lize Beens en Ma- riët Wesdorp, twee leerlingen uit groep 4, telden maar liefst 34 drol len. Rosaline Noom, Lydia van Poortvliet en Henrieke Rijstenbil vinden dat mensen een zakje moeten meenemen, zodat ze de drollen kun nen opruimen. Ook willen ze graag een bord met 'verboden honden uit te laten'. Dat lieten de kinderen we ten in veertien ingezonden brieven aan deze krant. De groep acht leerlingen die ais eni ge Zeeuwse school meededen aan de finale van de nationale techniekwed strijd in Arnhem eindigden net bui- ten het podium. Louise den Braber. Robert Lindhout, Julian Quaak en Jacco Smits namen het 21 andere teams uit Nederland. Dat deden ze met een zelfgemaakt waterrad dat een autootje van 150 gram omhoog De Hersteld Hervormde gemeente organiseert zaterdag tussen tien en drie uur een verkoping op het ter rein van tuincentrum Heijboer aan de Paasdijkweg. Om half elf begint de verkoop per opbod. Daarnaast zijn er diverse producten te koop: kleding (nieuw en tweedehands), cd's, curiosa, fotokaarten, gereed schap en diverse etenswaren, zoals roombroodjes en kokkienen. Voor de kinderen is er een springkussen. De opbrengst gaat naar de kerk. Kinderen van de zondagsschool Sa muel organiseren woensdagmiddag een lege flessenactie. De opbrengst daarvan gaat naar een project in Malawi, Afrika. De zending Her steld Hervormde kerk wil enkele motorfietsen aanschaffen omdat er in het land vaak heen en weer ge reisd moet worden tussen gemeente en preekstations. Zelf lege flessen inleveren kan dinsdagavond tussen zeven en half acht in het gebouwtje 'Even Haëzer' naast de kerk. Op de Bitterhoekseweg is woens dag rond negen uur een 38-jarige automobilist uit de gemeente Tho len met zijn auto in de sloot gere den. De man kwam vanaf de roton de Bram Groenewegenweg en reed de Bitterhoekseweg in. Daar raakte hij in de berm en belandde in de sloot. De bestuurder bleef onge deerd, zijn auto raakte beschadigd en moest worden weggetakeld. Op het politiebureau bleek uit een blaastest dat de man bijna drie-en- een-half keer de toegestane hoe veelheid alcohol in zijn bloed had. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. J.A. Rottier is door de leden van de Hersteld Hervormde Gemeente ge kozen tot diaken in de vacature De j Graaf. Eigenaren van de garages aan de Deestraat moeten zelf een oplossing bedenken voor de wateroverlast. De gemeente is niet van plan om maat regelen te treffen. De dertien gara ges staan bij hevige regenval regel matig blank. Voor een relatief laag bedrag kunnen de eigenaren het eu vel verhelpen door de vloeren met 15 centimeter op te hogen. Dat kost 5000 euro, 400 euro per eigenaar. De garages zijn in 2000 gebouwd, de ontwikkelaar had volgens b. en w. op de hoogte kunnen zijn van de gevoelige locatie. Maandag praat de openbare adviescommissie ruimte er over. De welstandscommissie heeft maandag het plan van A. Steenpoor- te om het dak te renoveren van zijn woning aan de Nieuweweg aange houden. De tekening gaf te weinig informatie. Omdat het om een con structieve verbetering gaat, is de aanvraag vergunningsplichtig. Vol gens de commissie is er te veel on duidelijkheid tussen de omschrij ving en de tekening. Volgens de welstandscommissie is keimen voor de gevel van het huis van S. Petrovic aan de Langestraat beter dan stuken. Dat bleek maan dag bij de behandeling van de aan vraag om de gevel die waterdoor- laat van een laag stucwerk te voorzien. De commissie betwijfelt of het de juiste methode is. Boven dien zijn er ornamenten in de gevel die dat bemoeilijken. De commissie is het wel eens met het terugbren gen van de daklijst. De commissie wil met de aanvrager over de mate rie spreken. verder te gaan vanwege het gebrek aan mannenstemmen. De koorleden maakten een rondvaart door de stad en brachten een bezoek aan muse um Speelklok. Vervolgens zong het koor een uur in de Jacobikerk. Or ganist Adriaan Hoek was speciaal voor deze gelegenheid naar Utrecht afgereisd om het koor te begeleiden. Met gemengde gevoelens zong het J koor het slotlied 'God be with you, till we meet again' van componist Ralph Vaughan Williams. Die avond werd bestuurslid Diane van Duuren-Neele in restaurant Greve- lingen in het zonnetje gezet vanwe ge haar 25-jarig lidmaatschap. En daarmee komt een eind aan V.Z.O.S. Toch heeft dirigent Henk Geluk nog niet besloten om de diri- I geerstok voor altijd neer te leggen. Hij heeft plannen om een project koor op te richten dat concerten geeft tijdens Kerst of Pasen. A.A. van Nieuwenhuijzen krijgt van de provincie geen ontheffing van de Flora- en faunawet om meer koeten af te schieten. De agrariër had die gevraagd om de schade te kunnen beperken die deze vogels aanrichten aan een perceel winter tarwe in de Oude Polder (tussen Rijksweg, Oostdijk en Oudeweg). De provincie volgt met de afwijzing het advies van het Faunafonds. Ze vindt dat belangrijke schade (de norm is 115 euro per hectare) niet is aangetoond, en dat er voldoende preventieve maatregelen denkbaar zijn om schade te voorkomen. De welstandscommissie ging maan dag akkoord met de dakopbouw op de bestaande aanbouw bij P.M.J. Hendrikse aan de Wilhelminastraat. De gevel wordt opgetrokken uit kunststof rabatdelen. De houten ko zijnen en ramen worden gebroken wit. Predikbeurten Sint-Philipsland Een binnenvaartschip is donderdag ochtend vastgelopen op de Krab- benkreek. nadat het een lading had gelost in de haven. Bij het verlaten daarvan kwam het schip vast te zit ten. Toen het halverwege de middag hoog water werd, raakte het schip vanzelf weer los. De leden van de Christelijk ge mengde zangvereniging V.Z.O.S. hebben zaterdag na een uitstapje naar Utrecht definitief afscheid van elkaar genomen als koorleden. Eer der dit jaar is besloten om niet meer In Anna Jacobapolder en Sint Phi- lipsland is 876.36 euro opgehaald voor het Epilepsiefonds. Dat is meer dan de collecte van vorig jaar, toen werd 810 euro opgehaald, lil Scherpenisse heeft de collecte 533,05 euro opgebracht. Collectanten komen in de week van 11 tot en met 16 juni langs de deur om geld op te halen voor Handi- cap.nl. Dat geld gaat onder andere I naar het Angofonds. van waaruit in dividuele financiële hulpverlening wordt betaald aan mensen die bui ten andere regelingen vallen. Ook lokale initiatieven worden met de opbrengst ondersteund. Het MS fonds zoekt collectanten in Sint Philipsland voor de nationale collecteweek van 19 tot en met 24 november. Vorig jaar gingen er acht collectanten langs de deur, maar volgens de coördinator zijn er ruim 20 nodig. Meer info bij Pamela Zaat via pamela@nationaalmsfonds.nl of 010-5919839. Ruben Quist mag op doel schieten bij Robbin Opree tijdens de buitenspeeldag. Blikgooien, zaklopen, eendjes vangen, koek- happen, ponyrijden en de beest uit hangen in de jungle run, een felgekleurd luchtkussen. Het kon gisteren allemaal tijdens de nationale buitenspeeldag op de Westvest in Sint- Maartensdijk. Tientallen kinderen renden als gekken heen en weer tussen de verschillende spelonderdelcn. Het ponyrijden was ronduit het meest in trek bij de meisjes. Ongeduldig stonden ze in een lange rij te wachten. Kitana Leijs was er als de kippen bij. Ze stond vooraan en kon na enkele minuten al plaatsnemen op het paard. Karin Vro'egop hielp haar in de teugels. Samen maakten ze een rondje door de Oosterschelde- straat. I)e jongens vermaakten zich in de Ds. de Bresstraat met goal schieten. Ronduit de meeste belangstelling was er voor het luchtkussen, of jungle run zoals het felgek leurde gevaarte officieel heet. Koppeltjeduike lend rolden de kinderen van de glijbaan. Voor de moeders aan de kant een feest om naar te kijken. De buitenspeeldag is een initiatief van Vei lig Verkeer Nederland. Evenementencomité Smalstad (ECS) organiseert de dag inmiddels zeven of acht jaar. Het exacte aantal is Ria Verwijmeren van ECS even ontgaan. „Het kan net zo goed acht keer zijn geweest", zegt ze. Vast staat dat het de tweede keer is op de Westvest. Eerder werd het evenement georganiseerd op de Haven, Noordpoort, 4 Zondag 17 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A) en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Diepeveen. 15.30 u.ds.v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Westerneng, gez. jeugd dienst in Ichthuskerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Westerneng, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. v.d. Net. 14.30 u. leesdienst. di 19/6 19.30 u. ds. Brugge. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Bruins Slot. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Smink, Nieuwerkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst, Stavenisse. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, H.A. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek. Hoevelaken. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud, van Ruiten burg. 14.30 u. leesdienst. wo 20/6 19.30 u. ds. Joosse. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Heikoop, Nieuwegein. 18 u.ds. Blom. Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Mulder. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Inkelaar. Oudenbosch. 19 u. kand. Slabbekoorn, Goes. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 21/6 19.30 u. ds. Slapper, Olde- broek. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Leeuwen, Valburg. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Ruijgrok. 18 u. ds. Oorschot, Stellendam. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Ruitenburg. di 19/6 19.30 u.ds. Van Belzen. SINT-PHII.IPSI \\l> HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Ploeg, Capelle a/d IJssel. 17 u. ds. Van Eckeveld, Katsyijk aan Zee. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. v.d. Net. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (BV.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Teteringen. Molendijk en Achter 't Bos. Leerlingen van het Westerpoort uit Tholen zouden de kinderen bij de spelletjes begeleiden. Dat ging volgens Rob van der Klugt op het laatste mo ment niet door. De exactè reden is hem ont gaan. ECS heeft extra vrijwilligers opgetrom meld. Het is net voldoende, concludeert Van der Klugt. De spelletjes zijn dit jaar vereenvoudigd. Het cvenementencomité moet het met de helft min der subsidie stellen. ,J9at heeft zo zijn weerslag op de spellen", zegt Verwijmeren. „Aan de an dere kant maakt het je creatief." Het enige wat echt geld heeft gekost is de huur van het luchtkussen. ,JIet weer zit mee, het is gelukkig niet voor niets geweest", zegt Van der Klugt. VERVOLG VAN RAMMEGORS De zaal mocht met rode (tegen) en groene (voor) stickers stemmen op de elf onderwerpen die uiteindelijk op het bord stonden. Van de onder werpen met de meeste groene stic kers werd een top drie gemaakt. Zeekraal en lamsoor snijden haalde plaats drie met zeven groene stic kers. Evenveel stemmen had de wens om het gebied altijd open te stellen voor recreanten. De meeste stemmen gingen overduidelijk naar het maken van een opening naar het Schelde-Rijnkanaal, om ook maar meteen de blauwalgproblematiek aan te pakken. Dat die gedachte blijkbaar leeft on der de mensen, verbaasde Van Berchum. Het zou volgens hem geen oplossing zijn, omdat dan juist de blauwalg in het gebied zou lo pen. Joosse zei dat het een te grote aanslag op het systeem zou zijn. .Je laat twee keer op een dag heel zoet en heel zout water in het gebied lo pen. Daar kan geen enkel systeem tegen. Dat zou een gigantisch schokeffect teweeg brengen." Veel aanwezigen waren bang dat er, doordat het Rammegors achterin de Oosterschelde ligt, er een zelfde problematiek als in het Veerse meer zou ontstaan. Er werd de angst uit gesproken voor stank door stil staand water en overmatige groei van algen en zeesla. Onzin volgens Hans van derTogt van Rijkswaters taat. „De opening die we in de dam maken is zo groot ten opzichte van het gebied, dat er geen stilstaand water komt. Er komt juist dyna miek: het water gaat hier in één klap erin en alles gaat e'r ook weer in een keer uit. Blauwalg? Echt niet, daar zorgen we vexir." V Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 juni donderdag 14 0.02 -12.47 vrijdag 15 1.07-13.42 zaterdag 16 2.07 -14.34 zondag 17 2.57 -15.22 maandag 18 3.42 -16.02 dinsdag 19 4.17-16.34 woensdag 20 4.53 - 17.12 donderdag 21 5.32-17.49 vrijdag 22 6.12 -18.27 di 19/6 16.03 u.NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitaebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 14 jun Gemeenteraadsvergadering, gemeente, 14 u. 14 jun Klassiek concert met piano en cello. Ten Anker, 14.30 u. 16 jun Lustrumconcert Chantez a Di- eu. Grote Kerk, 19.45 u. 18 jun Commissie ruimte, gemeente, 19.30 u. 19 jun Commissie samenleving, ge meente, 19.30 u. 20 jun Commissie Bestuurszaken, gemeente, 19.30 u. 28 jun Gemeenteraadsvergadering, gemeente, 19.30 u. 18-22 jun Zwem vierdaagse, Spetter. 25 jun t/m 10 aug Expositie schilde rijen Jos Rijff en keramiek Hans Westerweel, gemeentehuis. OUD-VOSSEMEER 15 en 16 jun Kermis, Raadhuisstraat. 7 jul Zevendorpentocht, wsc Vos meer. Vossenkuil, v.a. 7 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste merk lap en In- en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 22 jun Tennistoernooi Smash '76, tennisclub, 19 u. 23 jun Schout en Schepenrace, Krab- benkreek. 29 jun Zomerse rondgang Acceleran do. Wellevaete, v.a. 18.30 u. STAVENISSE 22 t/m 24 jun Opel Mantaclub bij camping Stavenisse, za II u. toerrit. SINT-MAARTENSDIJK 14 jun Klassiek concert met cello en piano, Maartenshof, 19.30 u. 15 jun Openluchtconcert Euterpe, bij Leger des Heils, 19.30 u. 18-22 jun Zwem vierdaagse, Haestin ge- 19 jun Bergse zangkoor Bittere tra nen, Maartenshof, 19.30 u. 19 jun Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, vertrek Haestinge 13.30 u. 23 jun Orchideeënwandeling in de Pluimpot. VVV/Staatsbosbeh., start einde Kastelijnsweg 10 u. 25 t/m 28 jun Avondvierdaagse, start Haestinge, 18-18.30 u SCHERPENISSE 16 jun Vogelen in de Scherpenisse- polder, Staatsbosb./VVV, start eind Platte weg 13.30 u. 25 t/m 28 jun Avondvierdaagse, start Zeeland's Welvaren, 18-18.30 u. POORTVLIET 16 jun Rommelmarkt, Paasdijkweg, Herst. Herv. Gemeente,10-15 u. SINT PHILIPSLAND 16 jun Blobbing, waterpret vcx)r jon geren, jongeren werk, haven, 13-16 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 jul Expositie Don van Rooy: Cuba, de magie in beeld, gallery Art Photography Steenbergsestraat 43, di 16- 20 u„ za 11-15 u. en elke eerste zo v/d mnd 13.30-16.30 u. 14 jun Haringparty, Markiezenhof, 17-21 u. 15 jun Julian Sas,gebouw-T,21 u. 16jun Bazzookas,gebouw-T, 21 u. 19 jun Zumba fitness feest, basket balveld voor sporthal de Boulevard, stichting To do, 19-21.30 u. 19 en 21 jun Zomer Zangavonden, CKB-cursisten,de Maagd, 19.30 u. 22 jun Paradefestival, openluchtcon cert harmonie, Thaliaplein, 19.30 u. 23 jun Spinvis, gebouw-T, 21 u. 23 en 24 jun Open dagen voormalige suikerfabriek de Zeeland, in kader 800 jr. stad, 10-16 u. 24 jun Maria ommegang, oude cen trum.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2