Trainer Stoutjesdijk verlaat club met opgeheven hoofd Veel mooie momenten met Patrick Ketting EK AKTIE OPGELET!» waR VOETBAIIERESTEMS SALUS KNVB heeft wat goed te maken bij kampioen dames Smerdiek Du Fossé geplaatst voor Europese cup 4 t/m 9 juni Sterkste man bij bankdrukwedstrijd Strijd om Hof van Hollandbokaal BIJ SAIUS HEALTHCLUB Vier winstpunten Tanja Geelhoed Week van de Amateurkunst Donderdag 31 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Nacompetitie tegen Kapelle eindigt voor Smerdiek in deceptie 'W* ifeM J Het programma per gemeente staat op www.wakzeeland.nl ONTMOET JE PASSIE in de gemeente THOLEN! Word WAKker in Tholen Maandag 4 juni 't Rijks Tot ver in de tweede helft stond het eerste elftal van Smerdiek zaterdag met één been in de derde klasse. De 1-0 voorsprong op Kapelle uit de eerste helft werd in de tweede helft echter in amper vijf minuten weg ge geven. De deceptie was groot. Smerdiek had moeten winnen om te pro moveren. De eindstand, 2-2, was voor Kapelle genoeg om zich in de der de klasse te handhaven. Trainer Cees Stoutjesdijk had zijn vertrek bij de vierdeklasser extra luister bij kunnen zetten, maar dat zat er niet in. Toch verlaat hij de club na vier jaar met 'de kop omhoog', zegt hij. „Ik ga hier weg met een goed gevoel. De samenwerking met de club en de spelers was goed. Als je op deze ma nier mag eindigen, is dat echt gewel dig." Twee jaar geleden werd Smer diek onder zijn leiding kampioen. Het jaar daarna degradeerde het elf tal. „Maar als je nu, op 26 mei, nog voetbalt, dan heb je het goed ge daan. We hebben een geweldige wedstrijd tegen Wemeldinge ge speeld door met 3-1 te winnen. Ka pelle maakt tegen Wemeldinge in de 94ste minuut 4-1 en dat breekt ons ste wedstrijd van de nacompetitie moet spelen." Kapelle wint de na competitie op doelsaldo. Smerdiek eindigde op de vijfde plaats in de competitie. „De keren dat we verloren hebben was steeds met een klein verschil, We waren niet zoveel minder, maar het gaat om de gewonnen wedstrijden." De nacompetitie was dan ook de kers op de taart. Maar Stoutjesdijk noemt ook andere wapenfeiten. „Erie van Haaften is al weken geblesseerd en toch topscorer gebleven. En we heb ben de op een na hoogste zege be haald in de competitie door met 18-0 nu op. Dat is het nadeel als je de eer- te winnen van WIK. Ondanks het verlies van de selectie was het feest op Haestinge. Terwijl de heren hun wonden likten, maak ten de dames zich gereed voor de huldiging. Voor Stoutjesdijk had het een bijzonder tintje omdat zijn dochter Lenny bij de dames voet balt. Ze gingen dan ook samen op de foto. Aan de voorbereiding op het duel tegen Kapelle heeft het niet gelegen, zegt hij. „Die was goed en de jongens hebben er ook alles voor gegeven. Ze hadden de voorsprong vast moeten houden." Smerdiek had het in de eerste helft af moeten ma ken. zegt hij. „Het had gekund. Wij hadden de beste kansen." De thuis club kwam op voorsprong na een corner die via het hoofd van Leroy Pors bij Andreas Vroegop terecht kwam. De spits kon de bal in het net tikken. Na rust kon Kapelle met wind mee voetballen. Het was alles of niets voor de bezoekers. Ze werden ge vaarlijker. In de 81ste minuut kwa men de rood/witten op gelijke hoog te toen de verdediging van Smer diek niet alert reageerde. Ferdi Til- roe schtxrt de bal via de onderkant van de lat binnen. Doelman Alex Stoutjesdijk was kansloos. Een paar minuten later sloeg dezelfde speler weer toe. Met een schuiver na een lange uittrap van de keeper. De bal waaide over de verdediging heen. Stoutjesdijk: „We waren op dat mo ment niet scherp. De organisatie klopte niet. Dan maken ze twee goals." Zowel Martijn Lindhout als Daan de Viet kregen kansen om te scoren, maar beiden slaagden er echter niet in om het leer achter de doelman te schieten. Toch kwam Smerdiek nog langzij nadat Leroy Pors in het zestienmetergebied on deruit werd gehaald. Andreas Vroegop benutte in blessuretijd de strafschop. De deceptie was groot. In het zicht van de haven strandde de ploeg en blijft Smerdiek vierde klasser. Een shirt met daarop de 166 doelpunten die hij voor WHS maakte van de spelersgroep, bloemen en een hiermandje van het bestuur en royale woorden van dank. Dat viel Patrick Ketting zaterdagmiddag ten deel bij zijn afscheid van het eerste elftal van de Sint-Annalandse voetbal vereniging. Na veertien jaar en meer dan 280 officiële wedstrijden vond hij het welletjes. Het huidige eerste elftal speelde een afscheidswed- strijd tegen een gemengd team met spelers uit diverse verenigingen waarvoor de Sctallandse voetballer uitkwam, zoals WC en Dosko. WHS 1 bleek met 5-2 te sterk voor de Patrick All Stars. Voorzitter Rik Jan Blom bedankte de goaltjesdief voor zijn grote betekenis voor de Sint-Annalandse voetbalvereniging. Niet alleen als belangrijke speler en aanvoerder, maar ook als jeugdleider. „WHS heeft vele mooie mo menten met jou meegemaakt", zei de voorzitter. Daaronder de periode in de tweede klasse en het winnen van twee keer de zilveren schoen als topscorer. Elftalleider Sander Goedegebuure bedankte Patrick voor zijn prima passes en doeltreffende vrije trappen. Hij blijft voor de club behouden als (jeugd)leider en speler in een reserve-elftal. Zijn vrouw Miranda is verzorgster en bestuurslid en hun zoons Merijn en Rens voetballen bij de jeugd, zodat de naam Ketting verbonden blijft met WHS. Bodybuilder en tweede sterkste man van Nederland Richard van der Lin den, komt zaterdag naar Sint-Maar tensdijk om de open bankdrukwed strijd van sportschool Bodyzone te presenteren. Er komen 50 deelne mers uit het hele land, van Coevor- den tot Terneuzen, hun krachten met elkaar meten. Bankdrukken is een onderdeel van het powerliften: een halter met gewichten wordt gepro beerd op te tillen. Van der Linden geeft tevens een demonstratie vrachtwagen trekken. De wedstrijd begint om twaalf uur en de toegang is gratis. De strijd om de Hof van Hollandbo kaal barst vanavond los. Er doen bij deze tiende editie geen acht, maar veertien biljarters mee. Omdat het het tweede lustrum van het biljart- toernooi betreft, heet het dit jaar het verrassingstoemooi. Na vier dagen biljarten in de Vossenkuil in Oud- Vossemeer wordt bekend of iemand Piet van Steen van zijn vorig jaar behaalde troon kan stoten. Van avond om kwart voor zeven stoot wethouder Jan Oudesluis de eerste bal om het toernooi te openen. Mor genavond beginnen de biljarters om half zeven en zaterdag en zondag zijn ze al vanaf half elf rond de tafel te vinden. De overige deelnemers zijn René Koetsier, viervoudig win naar Ton van Eekelen. Mare Reijn- ders. Rini Poules, Marius van Nis pen, Alvaro Schepers, Urbain Oppenbrouwer, Henk Schepers. John Simons, Frans van de Luijt- gaarden, René Franken, Jos Hom mel en Thedo de Reus. "'..IT- 7 Hou tijdens de zomerstop je conditie op peil met ons speciale voetbalconditie programma! Schrijf nu in voor ons speciale zomerprogramma, en wij zorgen ervoor dat jij het nieuwe seizoen kan starten met een fit lichaam!! Dat wil jij toch ook?! Informeer nu bij Salus Healthclub Stevinweg 1Tholen. T: 0166-604393 E: info@salushealthclub.nl Advertentie I.M. Tanja Geelhoed uit Sint-Maartens dijk heeft dit weekend vier winst punten uit twee proeven behaald op een concours in Heerjansdam. Ze won met het puntenaantal van 202 en 199 tevens tweemaal de eerste prijs met haar paard Diamanda in de klasse B-dressuur. Roxanne Bechtold van de Eendrachtruiters heeft vrijdag in Oude Tonge deel genomen aan de Mac rider cup. een wedstrijd voor. jonge getalenteerde paarden. Ze is geselecteerd voor de regionale kampioenschappen die op 16 juni worden gehouden in Heer jansdam. Er deden 20 deelnemers mee in de klasse L waarvan er een door mocht. Alle ruiters en amazo nes kregen instructie en werden ge coacht tijdens het rijden. Het jonge paard van Bechtold, Dilane M, liep erg fijn en was goed aan de hulpen. Bechtold deed dit weekend ook mee op het concours in stadspark Kijk in de Pot in Bergen op Zoom. Daarbij haalde ze in de klasse L twee keer 182 punten. Ook deed ze mee aan de Sublicup op dat con cours, eveneens een wedstrijd voor jonge paarden. Daarbij eindigde ze als twaalfde met een eindscore van 64.60 punten. Linda Mooij uit Sint-Annaland haalde zaterdag in Oude Tonge twee winstpunten in de klasse L2 met haar paard Beau fort: 189 en 186 punten. Eendracht- ruiterslid Reindert Kempeneers kwam daarvoor net iets tekort. Hij haalde met Angelo 173 en 176 pun ten in de LI Ko Brooijmans uit Tholen gaat na de eerste wedstrijd van de Power Horse Competitie, een internationa le wedstrijd voor trekpaarden, aan de leiding. Met zijn twee trekpaar den Greta en Jenny van Bleijendaal sloeg hij een gat van bijna elf pun ten met de nummer twee. Jeffrey Oudesluijs zittenden doelman Alex Stoutjesdijk aangeslagen na het gelijkspel tegen Kapelle. Dominique du Fossé uit Scherpenisse is eind juli één van de deelnemers van de European open agi lity in Zweden. Ze heeft zich onlangs met haar hond Unique, een Shetland sheepdog (sheltie). geplaatst voor deze wedstrijd in Kristianstad. De week erop doet ze met zowel Unique als haar an dere sheltie Enya mee aan de masters agility cup in Emmendingen (Zuid-Duitsland). Dit is een grote internationale wedstrijd op agilitygebied. een sport waarbij honden een behendigheidspar- cours moeten afleggen. Wim Scherpenisse haalt tien nieuwe speelsters ter versterking Blijdschap en teleurstelling. Winst en verlies. Het ligt vlak bij elkaar. Dat was ook zaterdag het geval bij Smerdiek. Het eerste dameselftal werd gehuldigd voor het bereiken van de hoofd klasse, de heren verloren de beslissende wedstrijd om naar de derde klasse te promoveren. Geen dubbelslag op Haestinge, maar wel een feestelijke afsluiting van het voetbalseizoen. -'4 Vanaf maandag 4 juni tot en met zaterdag 9 juni vindt in 10 Zeeuwse gemeenten voor de 7e keer de Week van de Amateurkunst (WAK) plaats. Tijdens de WAK krijgen amateurkunstenaars de kans hun werk voor te stellen in de eigen gemeente. Er zijn concerten, voorstellingen, tentoonstellingen en workshops. Voor alle programma-onderdelen geldt: toegang is gratis! Programma Tholen Tijd: 18.15-18.55 uur Naam: Muziekvereniging Concordia Activiteit: Openbare repetitie leeriingenorkest Locatie: Dorpshuis De Wimpel, St. Philipsland Toegang: Gratis Info: www.concordlaslntiland.nl Tijd: 19.00 - 21.00 uur Naam: Muziekvereniging Activiteit: Openbare repetl Locatie: Dorpshuis De 1 Toegang: Gratis Info: www.concordia-sintphillpsland.i Tijd: 19.30 21.00 uur Naam: Muziekvereniging Concordia Activiteit: Openbare repetitie slagwerkgroep Locatie: Dorpshuis de Wimpel, St. Philipsland Toegang: Gratis Info: www.concordia-sintphilipsland.nl Tijd: 20.00 - 22.00 uur Naam: Oor ons us Activiteit: Open koorrepetitie Locatie: Hof van Tholen, Tholen Toegang: Gratis Info: www.ooronsus.nl Tijd: 14.00 -16.00 uur Naam: Zeeuwse Reie Activiteit: Open volksdansles Locatie: Haestinge, Sint Maartensdijk Toegang: Gratis Info: Mevr. J. Snoep josiensnoep@hetnet.nl Tijd: 9.00-12.00 uur Naam: MusicaIXpres Activiteit: Open theaterlessen Locatie: Meulvliet, Tholen Toegang: Gratis Info: www.musicalxpres.nl Tijd: 13.00 -17.00 uur Naam: WAK Activiteit: Afsluiting met diverse optredens, workshops en prijsuitreiking fotografie kunst en knutsel- en gedichtenwedstrijd Locatie: Meulvliet Tholen Toegang: Gratis Educatief programma Naast deze activiteiten is er in de gemeente Tholen ook een educatief programma opgesteld specifiek voor scholen om de leerlingen op een laagdrempelige manier met de kunst en cultuur in aanraking te laten komen. Scholen kunnen nog altjd een workshop in plannen. Ze kunnen hiervoor contact opnemen met WAK- coördinator Jorina Verhees via jorina@musicalxpres.nl of telefonisch op 06-20430715. Workshop dans De leerlingen leren in 2 uren met de hele klas een dans Organisatie WAK: Zeeuwse gemeenten in samenwerking met SCOOP. Mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland. Programma wijzigingen voorbehouden. aan op muziek. Deze workshop kan ingezet worden per klas of voor de gehele school. Eventueel is er ook de mogelijkheid om een opvoering aan de work shops te verbinden. De workshop wordt gegeven door een docent van MusicaIXpres. Leeftijd: van 4 t/m 12 jaar. Duur: 2 workshops van 1 uur per groep. Aantal: maximaal 20 leerlingen. Benodigdheden: vol doende bewegingsruimte (bijvoorbeeld gymzaal of speelzaal), geluidsapparatuur geschikt voor cd en iPod (kan eventueel ook door docent worden mee genomen. Workshop theater De leerlingen leren in deze workshop verschillende speltechnieken en spelen korte scènes met elkaar. De workshop wordt gegeven door een docent van MusicaIXpres. Leeftijd: van 7 t/m 12 jaar. Duur: work shop duurt 1,5 uur. Aantal: maximaal 20 leerlingen. Benodigdheden: voldoende bewegingsruimte (bijvoor beeld gymzaal of speelzaal). Workshop zang De leerlingen leren in deze workshop de basis van zangtechniek en leren een meerstemmig lied aan. De workshop wordt gegeven door een docent van MusicaIXpres. Leeftijd: van 7 t/m 12 jaar. Duur. work shop duurt 1,5 uur. Aantal: maximaal 20 leerlingen. Benodigdheden: evt. piano of keyboard (kan ook door docent worden meegenomen). Workshop weerbaarheid In deze workshop leren de kinderen zowel zich licha melijk als geestelijk weerbaar op te stellen. In 2 lesuren maken ze kennis met verschillende weerbaar heidstechnieken. Deze workshops worden gegeven door een docent van Karateschool Tamashii en wordt alleen aangeboden op maandag 4 juni (eerste lesuur) en donderdag 7 juni (tweede lesuur). Leeftijd: van 9 t/m 12 jaar. Duur 2 workshops van 1 uur per groep. Aantal: maximaal 20 leerlingen. Benodigdheden: vol doende bewegingsruimte (bij voorkeur een gymzaal). Workshop schrijven In deze workshop gaan leerlingen op creatieve wijze met taal aan de slag. Middels diverse schrijfoefeningen schrijven ze een stukje proza of poëzie. Leeftijd: 7 t/m 12 jaar. Duur: workshop duurt 1 uur. Aantal: maximaal 20 leerlingen. Benodigdheden: Pennen en papier. Laat je passie zien! Waar mogen we jou 's nachts voor wakker maken? Fotowedstrijd In het kader van de Week van de Amateurkunst 2012: "Ontmoet je passie" is er een fotowedstrijd in het leven geroepen voor kinderen en jongeren van 6 t/m 21 jaar. Maak een foto van jouw passie. Wat er op die foto staat mag je helemaal zelf weten: je dans les, het uitlaten van je hond, een potje voetballen met vrienden, je allernieuwste outfit. Het moet iets zijn waar je graag mee bezig bent en waar je midden in de nacht voor wakker gemaakt mag worden. Je kunt het zo gek niet bedenken! Maak zoveel foto's als je wilt, maar iedere deelnemer mag slechts 1 foto insturen. Kunst- en knutselwedstrijd Net als vorig jaar is er ook een kunstwedstrijd waar je aan deel kunt nemen. Knutsel, teken, knip en plak een echt kunstwerk in elkaar waarin je laat zien wat je het allerleukst vindt om te doen. Wat je maakt, mag je helemaal zelf weten! ledereen van 4 t/m 12 |aar mag meedoen met 1 ingezonden kunstwerk. Gedichtenwedstrijd Naast de foto's en knutselwerken kun je uiteraard ook op papier je passie laten zien. Schrijf een mooi gedicht over datgene waar jouw bloed sneller van gaat stromen. Houd je ervan om een mooi boek te lezen, een lekkere taart te bakken of je uit te leven op de dansvloer? Vertrouw het toe in een gedicht aan het papier en stuur het in om kans te maken op mooie prijzen, ledereen van 6 t/m 21 jaar is van harte uitgenodigd om zijn mooiste gedicht in te sturen. Inzenden De foto's en kunstwerken kunnen uitsluitend op afspraak persoonlijk worden ingeleverd tot en met 20 mei 2012 bij Stichting MusicaIXpres, Markt 23, 4693 CA Poortvliet. Je ontvangt dan direct een bewijs van deelname. Gedichten kunnen t/m 20 mei in een word-bestand worden gemaild naar secretariaat@musicalxpres.nl o.v.v. je naam, adres, telefoon, email en leeftijd. Bewijs van deel name ontvang je dan per mail retour. Prijzen De mooiste inzendingen zullen tijdens de Week van de Amateurkunst van 2 t/m 9 juni 2012 ten toongesteld worden. Een vakjury zal het mooiste, leukste of origineelste kunstwerk foto en gedicht belonen met een leuke prijs. Daarnaast kunnen mensen gedurende de WAK stemmen op hun favoriete kunstwerk, foto en gedicht. De publiekswinnaars ontvangen uiteraard ook een leuke prijs. Wanneer je hebt gewonnen ontvang je hiervan persoonlijk bericht. De prijsuitreikingen voor de 6 winnaars zullen plaatsvinden op zaterdag 9 juni in De Meulvliet in Tholen. Deelname aan alle wedstrijden is helemaal gratis en iedereen kan meedoen! Kijk op www.musicalxpres.nl voor het reglement. De KNVB had wat goed te maken, want op He- melvaartdag, na het behalen van de titel tegen Barendrecht in Klundert, schitterde de bond door afwezigheid. Voorzitter Rien Vroegop van Smer diek liet niet na dat nog even te memoreren. Ook districtsbestuurder Zuid Leen Tichem uit Tholen had zich eraan gestoord, zei hij. Hij was wel aan wezig bij de beslissingswedstrijd (samen met Ben van Olffen) en had van tevoren bij het bondsbureau gevraagd wie dat zou doen. De da mes vallen onder het district West. Die zou het re gelen, was het antwoord. „Maar dat is niet ge beurd. Ik ben boos naar huis gegaan. We gaan het nu rechtzetten." Zijn collega regioconsul Sjaak Coppens had zijn linkerarm vol medailles die Ti chem een voor een bij de dames omhing. Ook trainer Servaas Brouwer, leiders Leo Pronk en Robbin Opree en oud-trainer Wim Scherpenisse kregen een plak. Uit handen van Vroegop kreeg aanvoerster Angelique Hage als eerste de kam- pioensschaal overhandigd. Toen iedereen was voorzien maakte het elftal een rondedansje op het veld. Bij de huldiging werd nadrukkelijk Wim Scherpenisse betrokken. Hij legde de basis voor het succes van de dames van Smerdiek. Hij ging met elke speler individueel op de foto en was zichtbaar verheugd met deze uitzonderlijke pres tatie van zijn pupillen. Ook de trouwe supporters werden gekiekt. En er vloeide champagne. Voor het volgend seizoen zijn alweer tien nieuwe spelers gecontracteerd, zegt Wim Scherpenisse. „Dat is nodig om in de breedte te kunnen groeien. Naast een sterk eerste elftal willen we met het tweede elftal ook een slag maken. Anders wordt het heel moeilijk in de hoofdklasse." Zo is Sylva- na Tieleman uit Terneuzen aangetrokken, zusje van Sharona Tieleman die al voor Smerdiek uit komt. Verder Kaylee Dieleman van Oostkapelle, Zoë Huijbrechts van Merksem, Simone Theunis- se van Virtus uit Zevenbergen, Debby Doornen van Schijf, Manon Bogaard van Moe, Maud La- rans van Sprundel, Griffith Vaissaie van sv Steen bergen. Daphne Leemans van Odio en Damy van de Heuvel van RSC Souburg. De damescommissie van Smerdiek en 't Rijks in Bergen op Zoom gaan samenwerken, 't Rijks is een Lootschool (landelijk overleg onderwijs en topsport) waar leerlingen extra aandacht aan sport kunnen besteden. In de sportklas voetbal kunnen meisjes training krijgen van gediplomeer de voetbaltrainers. Volgens Wim Scherpenisse wordt daar nu met de KNVB over onderhandeld. .JJier kunnen meiden naar toe die bij Smerdiek voetballen, zin en tijd hebben om overdag te trai nen. Ze zitten dan op school op 't Rijks en kun nen bij Smerdiek, op maandag- en woensdag avond trainen. Door deze samenwerking kunnen we de kwaliteit bevorderen met veel training op niveau, vier keer per week. Er zullen ook wed strijden worden gespeeld door de Lootklas in sa menwerking met Smerdiek en de KNVB." Aanvoerster Angelique Hage proeft het 'goud' van de overwinning, terwijl Leen Tichem de medaille hij Lenny Stoutjesdijk omhangt. Langs de lijn kijkt Cees Stoutjesdijk, Lenny's vader, met de speler van de selectie toe na de verloren wedstrijd tegen Kapelle.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13