'Scherpenisse springt er met kop en schouders bovenuit' Heenetrecht loopt 1250 euro bijeen voor fietsers Stavoordó Plaatselijk nieuws (VER)BOUW PLANNEN? Uilenproj'ect 'GELUK m PROBLEEM? Astmafonds 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 mei 2012 Geld voor scouts L. m Spapen winnaar Ga voor gezond RIOOL OF AFVOER Bel Riooltechniek Tholen www.riooltechniektholen.nl Bestel-/Bedrijfsauto's NIEMANTSVERDRIET l Geslacht in eigen slagerij Openluchtdienst Legerhelikopters oefenen Visdag voor Smash 76 Zendingswerk Ghana Van der Kleijn geslaagd Fietstocht De Graaf kampioen s Agenda Fietstocht succes Westdorp meeste vis Japanse kampen Fair Pinkstermarkt Verwijs wint Tholen Scouting Heenetrecht heeft 4500 euro (bruto) opgehaald met de rommel markt. Dat geld gaan zij gebruiken voor de renovatie van het scoutingge- bouw. afbouw montage; Mob: 06 43 28 94 39 www.geluktotaalbouw.nl Advertentie I.M. Dhr. Spapen is met dertien vissen de winnaar van de derde competitiewed strijd van hengelsportvereniging de Pieterman. Vijfentwintig vissers de den daar zondag aan mee. Er werd ge vist bij Goese Sas. Schipper Kikkert bracht de vissers met zijn schip de Sa lamander naar de visstek. Dhr. Wolve- kamp had de eerste vangst van de dag. Toch vielen de resultaten in de och tend tegen. Spapen nam al snel de lei ding. Hij ving vier keer twee vissen in een vangst. Wolvekamp volgde hem op de voet. Hij werd uiteindelijk met elf bissen tweede. Derde eindigde dhr. Stokkers. Dhr. Hamelink had deze dag de grootste vis. Een bot van 37 cm. Oud- Vossemeer de vliegbewegingen kunt u kijken op teletekstpagina 766 van Ned. 1,2,3. School met de Bijbel de Ark heeft de project week 'ga voor gezond' afge sloten. Leerlingen uit groep 1 en 2 hebben geleerd hoe belangrijk het is om drie maaltijden per dag te eten. In de middenbouw (groep 3.4 en 5) gin gen de lessen nog een stap verder. Daar werd het belang van bewegen benadrukt. De bovenbouw verdiepte zich in de spijsvertering van het men selijk lichaam. De week is afgesloten met een tentoonstelling en een speci aal ingericht restaurant. De uitgeno digde ouders, opa's en oma's konden hier. tegen vergoeding, een maaltijd nuttigen. De opbrengst. 337 euro gaat naar stichting Stavoordó. De club met leden uit Oud-Vossemeer en Sint-An- naland die 6 juni de Alpe d'Huez gaan beklimmen. Advertentie I.M. bij de molen. Deelname voor volwas senen is 2 euro. kinderen betalen 1 eu ro. Er kan gekozen worden uit een tocht van 12 of 30 kilometer. Tijdens de route zorgt de organisatie voor een versnapering. Voor de kinderen zijn er diverse spelletjes..Volwassenen kun nen een vragenlijst invullen. De hoofdprijs is een marsepeintaart. Nieuw en gebruikt alle merken. Onderhoud, reparatie en APK. Schadeherstel voor ALLE maatschappijen Verhuur luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie l.M. Sint-Maartensdijk Sint-Annafand Gezamenlijk organiseren de kerken zondag 27 mei. Eerste Pinksterdag, een openluchtdienst in boomgaard 'de Hoogkamer' aan de Langeweg 4. Bij regen wijkt de organisatie uit naar de nabijgelegen fruitloods. Het thema is dit jaar 'het vonkt'. De dienst begint om vier uur. Bezoekers wordt aange raden een (klap)stoel mee te nemen. Eenheden van de Koninklijke Lucht macht en Landmacht hebben van dinsdag tot en met vandaag geoefend met Chinook transporthelikopters en Apache gevechtshelikopters. Tijdens de oefeningen werd er zo laag als noodzakelijk boven de grond gevlo gen. Vandaag wordt er geoefend tot zes uur. Voor actuele informatie over Charles Wolvekamp, oud-barbeheer- der van de Wellevaete en lid van tafel tennisvereniging Smash '76. heeft vrijdag de jaarlijkse visdag gewon nen. Hij ving elf vissen. Aan de dag deden zestien leden van de vereniging mee. Om acht uur 's ochtends ver trokken ze per sportvissersboot vanuit de haven naar het Goese Sas. Daar werden in totaal 87 vissen gevangen. Tweede werd Job Moerland met acht vissen. De grootste vis, een zeebaars van vijftig centimeter, werd gevangen door Eldert Besseling. Dinsdag 29 mei wordt door de zen ding oud papier opgehaald. Advertentie IJVÏ. Zendingsechtpaar Jasper en Mary Maas geven zondagavond om zeven uur. in de Hervormde Gemeente Re- hoboth een presentatie over hun werk in Ghana. Het echtpaar is door de Classis Zierikzee van de PKN uitge zonden naar dit Afrikaanse land. Ze runnen daar een opleidingsinstituut. Mensen uit omringende dorpen krij gen hier opgeleid tot catechist of care taker. Daarnaast geven Jasper en Ma ry ook cursussen over hygiëne en uitleg over het voorkomen van be smetting met het hiv/aidsvirus. Jan jr. van der Kleijn is geslaagd als grafisch vormgever op het Grafisch Lyceum in Rotterdam. Ook is hij ge nomineerd voor een Grafisch Lyceum award. Of hij heeft gewonnen hoort Jan donderdag 14 juni tijdens de di ploma-uitreiking. Volgend schooljaar gaat hij verder studeren aan de Ko ninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Scherpenisse Stichting Actief Stavenisse en de Her vormde Gemeente organiseren zater dag een fietstocht. Deelnemers kun nen zich vanaf half twee inschrijven Dig de Graag is voor de derde achter eenvolgende keer schaakkampioen geworden bij de senioren van Denk en Zet. Hij behaalde een scoringspercen tage van 88 procent. In de laatste ron de gingen Johnny van den Berge en Rick van de Breevaart nog wel de strijd met elkaar aan. Van den Berge moest minimaal remise spelen en slaagde daarin. Hij werd tweede. Van de Breevaart derde. Net naast het po dium eindigde Sabastiaan Koedoot gevolgd door Theo Blonet op de vijf- Annelinde van Steenis kocht zaterdag een goudkleurige kroonluchter op de rommelmarkt in Scherpenisse. Poolse kentekens, doorgezakte stationwagens, mensen met kinderwagens vol spullen. De eerste koopjesjagers hebben een half uur na opening van de rommelmarkt in Scherpenisse hun buit binnen. Tafels, stoelen en tele visies slepen ze naar hun auto's. Gekocht voor een paar euro's. Het begin van een tweede leven. De op brengst van de verkoop, 8217 euro, gaat naar stichting Ontspanning Gehandicapten. Ruim zeshonderd euro meer dan vorig jaar. Toen bleef de teller steken op 7595 euro. Zij organiseren wekelijks ontspanningsavonden voor mensen met een verstandelijke beperking. „Zon der deze inkomsten hebben wij geen bestaansrecht", zegt Jan Rijstenbil namens de stichting. „Van de op brengst organiseren we reisjes, diverse activiteiten en een barbecue. De familie Quaak aan de V'eerdijkseweg in Scherpenisse stelt jaarlijks de loods beschikbaar. Ook dit jaar kwamen daar veel bezoekers op af. Het aanbod van de spullen is altijd zeer divers, weet Rijs-tenhil. „Van meubels, antiek en curiosa tot kinderspeelgoed en kinderkleding. Aan dat laatste zijn Charlotte Oudesluijs (20) en Hilbert Potappel (28) nog niet toe. Het jonge stel zeult het bovenstuk van een kast richting auto. Daar komen ze tot de pijnlijke conclusie dat het niet gaat passen. „Dat wordt lopend naar huis", grapt Charlotte. „Zover is het niet." Hilbert ziet dat niet zitten. Hij regelt meteen een aanhangwagen voor de kast. Die hebben ze voor 15 euro gekocht. Oppoetsen en schilderen is het plan. Daarna komt ie, wat Charlotte betreft, in de woonkamer te staan. Jan en Lia West dorp uit Stavenisse lopen tegen hetzelfde probleem aan als Oudesluijs en Potappel: een te grote kast of een te kleine auto. Hun zoon schiet te hulp met zijn bestelbus. Het echtpaar was niet bewust op zoek naar een kast. „We komen altijd voor de gezelligheid. Hier liepen we toevallig tegenaan." De Pool Zenon Wënta uit Stavenisse is het niet te doen om de gezelligheid. Hij komt voor de spullen. Zijn buit heeft hij net binnen. In een witte plastictas draagt hij een antieke klok en asbak. Een half uur eerder heeft hij een kast en stoel op de kop getikt. „De spullen zijn hier zo mooi", zegt hij. Tevreden loopt hij richting zijn auto. Annelinde van Steenis uit Scherpenisse heeft 'maar' één ding gekocht: een goudkleurige kroon luchter. „Voor in de slaapkamer", zegt ze. Het is voor het eerst dat de tw intiger de rommelmarkt bezoekt. Buiten de loods zit de familie Valentijn uit Sint-Wille- brord uit te puffen in de schaduw. Ze hebben plaatsgenomen op hun nieuwe aanwinst: vier stoelen. Ieder jaar komen ze speciaal voor de rommelmarkt naar Scherpenisse. ,4Iet is hier altijd zo gezellig", zegt dhr. Valentijn. „Een gemoedelijke sfeer. En wat betreft de spullen springt deze rommelmarkt er met kop en schouders bovenuit." Een uur na opening Is het aanzienlijk minder druk, terwijl de loods nog vol spullen staat. „Om drie uur verkopen we per opbod", zegt Rijstenbil. „Sommige spullen gaan dan echt voor een paar euro de deur uit." Maar het kan ook andersom, weet hij. „Vorig jaar ging er een accordeon, die hooguit tien euro waard was, voor honderd euro weg. Puur vanwege het goede doel." Wat na een dag overblijft, gaat richting het grofvuil. „We sorteren alles: glas bij glas, ijzer naar de ijzerboer en meubels naar iemand met een open haard. Binnen drie, vier dagen Is alles leeg." Aan de rommelmarkt werken jaarlijks zo'n zestig vri jwilligers mee. Dat aantal is volgens Rijstenbil con stant. „Uiteraard is er verloop", zegt hij. „Maar er komen voortdurend jongeren bij." Eén van die jon geren is Patrick Poot uit Scherpenisse. Hij staat inmid dels vijf jaar op de rommelmarkt. „Het is leuk om op deze manierats bij te dragen aan een goed doel." Dinsdag 29 mei t/m zaterdag 2 juni maandag 2e pinksterdag zijn wij gesloten Varkens- of rundersaucijzen 500 gr. 3,75 Magere hamlappen 1 kg - 5,00 Rundergehakt 500 gr. 2,50 Babi pangang 500 gr. 3,75 Boterhamworst 100 gram 0,98 Zeeuws spek 100 gram 1,00 Roompaté 100 gram 1,25 Knabbelspek 100 gram 1,19 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I I I I I I I I I I I Predikbeurten Weekenddiensten Advertentie I.M. de plaats. Bij de oudste jeugdgroep won Ardjan de Jong ondanks het ver lies tegen Daan Gunst die als derde eindigde. De tweede plaats was voor Machiel Eindhout. In de B-groep van de jeugd was het een stuk spannender, met minimale verschillen. Stef Ver- jaal trok uiteindelijk aan het langste eind. Hij won van Paul van de Bree vaart, die tot dan toe eerste stond. Joost van Eenennaam verdedigde zijn derde plek met verve door in de on derlinge partij af te rekenen met Juan de Graaf die als vierde eindigde. De fietstocht tijdens Hemelvaart, ge organiseerd door de +I6jeugdvereni ging. heeft 541,50 euro in het laatje gebracht. Driekwart van dat bedrag gaat naar de Klimroos, een kwart naar Helpende handen. Deelnemers aan de fietstocht konden vier prijzen winnen. De eerste prijs, een tafelbakplaat, ging naar Carlinde Kleppe. Tweede werd mw. J. Elenbaas. Zij won een boodschappenmand. Een fietscompu ter ging naar Christian Mol. De vierde en laatste prijs was een snoeppot voor Jorian Bijnagte. D. Westdorp heeft zaterdag bij Goris- hoek de elfde bekerwedstrijd van hengelsportvereniging de Zeebaars gewonnen. Aan de wedstrijd deden 32 deelnemers mee. In totaal werd 1191 cm vis gevangen. De uitslag is als volgt: 1. D. Westdorp. 174 cm; 2. M. Westdorp, 169 cm; 3. L. Monster, 121 cm: 4. KJ. Priem, 110 cm; 5. M. Mosselman, 107 cm; 6. P. Fase. 88 cm; 7. J. van den Broek, 84 cm; 8. W. de Graaf. 68 cm; 9. A. Munter, 60 cm; 10. J. Ketting, 59 cm; 10. K. Fase. 59 cm. Edje Zorgdrager heeft onlangs bij de Vrouwen van Nu een presentatie ge geven over de Japanse burgerkampen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ze begon haar verhaal met een korte ge schiedenis over de totstandkoming van de Nederlandse koloniën. Vervol gens ging ze in op de bezetting van Nederlands-Indië door de Japanners. Nederlanders werden in zogeheten jappenkampen geïnterneerd. Na de pauze vertelde Zorgdrager over. haar eigen leven. „Een indrukwekkend verhaal", aldus J. van Dijke-van de Bor. Edje heeft tot haar vierde jaar in een kamp gezeten. Als afsluiting liet ze een lied horen met als titel: 'als je mijn vrijheid afpakt'. Erna Stolk van de Zeeuwse Tuinka mers kan terugblikken op een suc cesvolle fair. Die werd zaterdag ge houden aan de Hogeweg. „Het weer zat erg mee", zegt Stolk. „Dat is be langrijk op zo'n dag." Ze vermoedt dat er tusseq de 3000 en 3500 bezoe kers zijn geweest. „Misschien wel meer. Volgend jaar gaan we de be zoekers aan twee kanten van de weg turven." Sint-Philipsland Autobedrijf Ben de Rooy organiseert maandag van één tot vijf uur een Pinkstermarkt op het industrieterrein. Met vijftig kraampjes van bedrijven, verenigingen en instanties. Ook dit jaar kunnen bezoekers een rondvlucht per helikopter maken. Voor de kinde ren zijn er springkussens. De op brengst van de markt gaat naar de Vrienden van Siem. Deze club zet zich in voor de behandeling van kan ker. Het geld komt terecht bij de Da niel den Hoed kliniek en het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam en de afdeling Oncologie van Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Jan Verwijs heeft zaterdag de vijfde kampioenschapswedstrijd van zee- hengelclub de Makreel gewonnen. Hij ving drie gepen met een totale lengte van 171 cm. De tweede plaats was voor Jeroen den Engelsman met drie gepen en 162 cm. ©e top drie werd afgesloten door Ton Verwijs met twee gepen. "Goed voor een lengte van 123 cm. De verdere uitslag: 4. Kees Reijngoudt. 106 cm; 5. Jan Dat- thijn, 101 cm; 6. Bram Kosten. 69 cm; 7. André Fontijne, 60 cm; 8. Ar jan van Moort, 56 cm; 9. Huibert Hoek, 51 cm; 10. Pieter Verwijs. 47 cm. Bij de junioren wist alleen Carlo Hoek vis te vangen. Hij ving twee ge pen met een totale lengte van 130 cm. In totaal is 1076 cm vis gevangen. „Opvallend genoeg is er geen enkele bot gevangen", zegt Johan van Moort. De volgende wedstrijd is 30 juni. THOLEN 25 mei Suppen op de Veste, jeug- dactiviteit. jongerenwerk, 16-19 u. 25 mei Debat SGP-jongeren: Euro pa in het Midden-Oosten, Meul- vliet, 19.30 u. 26 mei Gezelligheidsrit met paar den, vertrek bij hoeve Candia, Bar- telmeetweg, 10.30 u. 26 mei Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50,9-12 u. 2 jun Fietsexcursie, ca. 20 km, VVV/Staatsbosb., start praathuisje haven,13.30 u. 6 jun Bestuurszaken commissiever gadering, gemeente. 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 31 t/m 3 jun Hof van Holland bo kaal, biljarttoernooi, Vossenkuil, do en vr v.a. 18.30 u., za en zo v.a. 10.30 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste mer klap en In- en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 26 mei Chinees schilderen, atelier Jos Boogaard. 10.15-16.15 u. 29 mei Diploma-avond beginners/ jeugd, smash '76. Wellevaete, 19 u. 2 juni Oefenwedstrijd springen en dressuur, Eendrachtruiters, stal Ge luk. Annavosdijkseweg. 7 jun CVA-trefpunt, de Schutse. 14.30-16.30 u. 9 jun Natte laarzentocht. slikexcur- sie.VVV/Staatsbosbeh., start eind Sluispolderweg 13.30 u. STAVENISSE 26 mei Fietstocht, SAS en Herv. Gemeente, start molen v.a. 13.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 26 mei Orchideeënwandeling in de Pluimpot, Staatsbosbeh./VVV, start einde Kastelijnsweg (parkeerter rein), 10-12 u. 26 mei Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5.9-11.30 u. 27 mei Zendingsechtpaar Maas ver telt over werk in Ghana, Rehoboth- kerk, 19 u. 5 en 19 jun Seniorenwandelen.Oos- terscheldestappers, vertrek Haestin- ge 13.30 u. 9 jun Oosterschelde marathonwan deltocht, Oosterscheldestappers, start Haestinge 7.30-13.30 u. POORTVLIET 26 mei Toernooi F- en E-pupillen, voetbal, SPS, 9.30-16.30 u. 8 en 9 juni PJZ party weekend, plat telandsjongeren, vr veiling/biggen- race 18 u., za schuurfeest 20 u. SINT PHILIPSLAND 28 mei Pinkstermarkt, Industrieweg 4-8,13-17 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 jul Expositie Don van Rooy: Cuba, de magie in beeld, gallery Art 6 Photography Steenbergsestraat 43, di 16- 20 u., za 11-15 u. en elke eerste zo v/d mnd 13.30-16.30 u. 24 mei Mother's Finest, rockmu ziek, Gebouw-T. 25 mei MoTownhead: The sóultrip express, de Maagd. 25 mei Israel Nash Gripka, Ge- bouw-T. 26 mei Kicks!, hiphop. Gebouw-T. 26 t/m 28 mei Concours hippique, Kijk in de Pot 27 mei Hoogmis m.m.v. HMR- koor, Gertrudiskerk, 10 u. 29 mei Taxatie oude boeken etc., taxateur Arie Molendijk, hotel de Blauwe Vogel, 13-16 u. 1 jun The Apers, gebouw-T. 3 jun BergenKunst, kunstroute di/. locaties, 13.30-16.30 u. De stichting Stavoordó heeft gisterenmiddag een cheque van 1250 euro ontvangen van basisschool Die Heenetrecht uit Oud-Vossemeer. De leerlingen hebben dat bedrag verzameld door mee te doen aan een spon sorloop van de school. Daarvoor moesten ze een aantal rondjes rennen over het sportveld van de Vossenberg. De ongeveer 120 kinderen hebben samen in totaal 2016,03 euro opgehaald. Het bedrag dat over is na af trek van de cheque is bestemd voor de school. Een deel is al besteed aan de aanschaf van een soundmixer: een geluidsinstallatie met microfoon. Die werd woensdag al volop ingezet. „We hebben een euroteken en een drie. Eens kijken hoeveel muntjes van tien cent we hebben opgehaald. Nul. Nou ja, drie cent Is altijd beter dan niets." Sandra Wijs, die de sponsorloop samen met Anouschka van Treijen organiseerde, maakte het woensdagmiddag ex tra spannend bij de bekendmaking van de opbrengst. De klassenvertegenwoordigers van groep 1 tot en met acht hadden allemaal een papier vast waarop een deel van het bedrag stond. Op het volgende papier dat omgedraaid werd, stond een komma. Nog vier te gaan, wat betekende dat het in elk geval een bedrag van min imaal 1000 euro zou zijn. Ivo Slokkers en Jacoline de Reus namen de cheque namens stichting Stavoordeó in ontvangst. „Wat een boel geld", reageerde Slokkers. Hij legde de kinderen uit wat ze met dat geld gingen doen. ,Jk zal eerst uitleggen waar de naam Stavoorde» vandaan komt. De eerste drie letters zijn van Stallanc, en het woordje voor staat voor Vossemeer. We hebbei er een 'o' aan toegevoegd, omdat het anders niet lekke- liep." De zes staat voor het doel zes keer de Alp» d'huez opfietsen door de leden van Stavoordó op don derdag 7 juni. „Dat is een berg van 14 kilometer, van hier naar Bergen op Zoom", zegt Slokkers. ,J)e centjes gaan naar doktoren en onderzoekers en in de strijd tegen de ziekte kanker. Een ziekte die jullie allemaal wel kennen." Het totaalbedrag van de acties van Stavoordeó en In- spire2live wordt op zaterdagmorgen 2 juni om half tien bekend gemaakt door de burgemeester, voordat de fietsers vertrekken naar Frankrijk. Daarvoor houdt het team een gezamenlijk ontbijt in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Buiten geeft wethouder Oudesluijs het startschot voor het vertrek van de deelnemers op de fiets naar Waveren, bij Brussel. Op zondag gaan de reis verder per bus naar Grenoble en op maandag stappen ze weer op het stalen ros om 70 kilometer te fietsen naar hun eindbestemming. „Dinsdag eten we de hele dag pasta", grapt Slokkers. Op woensdag doen drie leden uit het team, waaronder Jacoline de Reus, mee aan Alpe d'Huzus. Ze proberen dan één keer de berg op te fietsen. 22 leden van Stavoordeó proberen het op donderdag zo vaak mogelijk. De klassenvertegenwoordigers houden het totaalbedrag omhoog dat de leerlingen hebben opgehaald met hun sponsorloop: 20l6,0^euro, waarvaq 1250 euro bestemd is voor de Richting Stavoordeó. Zondag 27 mei le pinksterdag en maandag 28 mei 2e pinksterdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Kunz. Katwijk aan Zee. ma 9.30 u.ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9 u.ds. v.d.Bas. 15 u. ds. Boogaard, Ede. ma 9.30 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. 1MMANUEL zo 10 u. ds. De Bie. Gasthuiskapel. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer, belijdenis-' dienst. GEREF. GEM. zo 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Harinck. ma 19.30 u. ds. Schipper. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. da. Punt-Boomgaardt, Zierikzee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater. 16 u. open luchtdienst. ma 10 u. ds. Smit. Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer. gez. dienst in Tholen. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. en 18 u. ds. Versluis, ma 10 u. ds. Jongkind. Brandwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Diepenbroek. 16 u. ds. V.d. Weg, Soest, ma 10 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker, ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Zeedijk. Rijnsburg. 18 u. kand. Mauritz.Cillaarshoek. ma 10 u. ds. Grisnigt, 's Gravenpol der, dienst in de Schuilplaats. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. onbekend. 14.30 u. ds. Oorschot. Stellendam, ma 9.30 u. ds. Oorschot, Stellen dam. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Tanghé, Sliedrecht. 19 u. kand. Slabbekoorn, Goes. OUD GEREF. GEM. IN NED. do 24/5 19.30 u. ds. Molendijk, Grafhorst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. wo 30/5 19.30 u. ds. Zwartbol, Sta venisse, lidmaat bevestiging. GEREF. GEM. IN NED^ zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. ma 9.30 u. ds. Lohuis, bev. nieuwe lidmaten. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. do24/5 19.30 u.ds. Veldman, zo 9.30 en 14.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. dhr. Lissenburg. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Ruijgrok. 18 u. ds. Diepenbroek, Sint-Anna- land. ma ds. Ruijgrok. GEREF. KERK zo 10 u. mevr. Maris, Nisse. GEREF. GEM. to 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. na 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 20 9.30 u. kand. Kornaat, Klundert. 17 u. ds. Meijer,Tholen. na 9.30 u. kand. Vastenhoud, Hard- iixveld-Giessendam. GEREF. GEM. ze 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zc 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees-. di;nst. mt 9.30 u. leesdienst. do 31/5 19.30 u. ds. Van Veen, Ha- zerswoude. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Klap. De collecte voor het Astmafonds heeft in Tholen 1661.88 euro opge bracht. In Sint Philipsland en Anna Jacobapolder werd 934,10 euro op gehaald. De collectanten haalden in Sint-Maartensdijk 649,72 euro op en in Scherpenisse 621.18 euro. Het Astmafonds gaat binnenkort Long- fonds heten. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom ex»., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel0118-628743 VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau 0166-668200 CHR. THUISZORG Curadomitel0166-667337 INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2. Tholen. tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom. tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen .nl HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. i WAO-platform, 0113-249315; ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 mei t/m vrijdag 1 juni donderdag 24 6.27 -18.39 vrijdag 25 6.59 -19.12 zaterdag 26 7.37 -19.49 zondag 27 8.17 -20.32 maandag 28 9.07 -21.29 dinsdag 29 10.12 -22.34 woensdag 30 11.17 -23.42 donderdag 31 12.27 - vrijdag 1 0.52-13.32 wo 19/1 22.23 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Stichting Landschapsbeheer Zee land heeft een project opgezet om het leefgebied en de nestgelegen heid van drie kenmerkende uilen soorten uit te breiden. Het betreft de steenuil, ransuil en kerkuil. Er zul len verspreid door de provincie honderd nestgelegenheden gereali seerd worden, en drie tot vijf bioto pen worden ingericht. Verder wor den werkbladen en een registratie systeem ontwikkeld. De provincie draagt 25.000 euro, exclusief btw, bij. Dat is veertig procent van de totale kosten. Het project past in het provinciale be leid om de diversiteit van flora en fauna te versterken. Ook is het een impuls voor de kwaliteit van het ag rarisch cultuurlandschap. De werkgroep die een congres 'van 8 naar 1' voorbereidt, krijgt geen subsidie van de gemeente Tholen. Er is geen budget voor steun aan dit samenwerkingsverband passend on derwijs.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2