Proficiat met de opening van het prachtige nieuwe Kantoor! echniCo Bmorrai^ POTTER 'Als mensen een cursus leuk vinden blijven ze gemotiveerd' R05ELIMA wvww.spandoekentholen.nl. Wij verzorgden de technische installaties W+F Administratie-Consulenten Wilt u op een leuke manier wijzer worden? Roselina van harte proficiat en heel veel succes! technische installaties R05ELIMA t* Klus Timmerbedrijf Wij wensen Roselina veel succes op haar nieuwe locatie VOORALLE KLUSSEN AAN UW HUIS Wij verzorgden de volledige binnenafbouw Paasdijkweg 25 4693 RE Poortvliet T: 06-511 678 01 E: potterklus@zeelandnet.nl 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 18 mei 2012 Rosalina Coaching Officemanagement kan in nieuw pand uit de voeten Wij komen bij u langs voor uw: - belastingaangifte - bedrijfsboekhouding - loonadministratie Praktijk Recessie Niet getwijfeld „Mensen moeten naar hun mogelijkheden blijven zoe ken, proberen hun kansen op de arbeidsmarkt te vergro ten. Opgeven is geen optie", zegt Rosalina Verwoerd. Met haar bedrijf Rosalina Coaching Officemanage ment biedt ze een scala aan opleidingen en trainingen aan. Sinds kort vanuit een nieuw pand aan de Lorentz weg in Tholen. „Ik speel in op vragen uit de markt. Maak lange dagen, maar het gaat nooit vervelen." Kantooropleidingen Managementopleidingen Managementsupport Computertrainingen CjefeRciteerd <RpseCina Coaching en Officemanagement met het nieuwe bedrijfspand gemeente Tholen Rabobank Een bank met ideeën Columbusweg 12d, Goes, Tel: 0113 - 362050 Coaching Officemanagement Lorentzweg 20 4691 5R THOLEh Raadhuisstraat 11 info@wenf-administratie.nl 4698 AJ Oud-Vossemeer www.wenf-administratie.nl T 0166 604116 F 0166 605096 werk beter onder de knie te laten krijgen. Leiding geven, hoe voer je functioneringsgesprekken, noemt ze als voorbeelden van specifieke trai ningen. Maar ook begeleidt ze men sen bij het solliciteren, coacht hen naar een werkplek. „Het is dank baar werk." Zelf werkte Rosalina Verwoerd ja ren als organisatieadviseur, waarbij ze in aanraking kwam met coaching en begeleiding. Ze was tussendoor ook nog eigenaar van een bedrijf in Antwerpen, dat ze weer op de rails zette en toen verkocht. Allemaal er varingen die Rosalina kan gebrui ken. „In mijn werk vond ik het al tijd een gemis dat de praktijk ontbrak. En hoe kun je iemand nu coachen als je je niet in zijn of haar situatie kunt verplaatsen?" Een persoonlijke benadering, wer ken in kleine groepen, dat zijn ken merken van de opleidingen en trai ningen bij Rosalina. „In kleine groepen durven mensen meer. Ze moeten het ook leuk vinden om te komen, want dat motiveert ze om een opleiding af te maken." De in richting van de lesruimten draagt daar aan bij. Die ogen niet als leslo kalen. maar zijn ingericht met één heel grote tafel en daaromheen fraaie stoelen. Rosalina ziet de les sen als aanvulling op de theorie, dus krijgen de cursisten veel praktijkop drachten waarin ze het geleerde moeten combineren. Werksituaties worden nagebootst; onderbrekingen en storingen horen daar bijvoor beeld bij. Plannen, omgaan met stress en werkdruk. Ook zoiets als het inbinden van rapportjes komt voorbij. En Rosalina bedenkt veel opdrachten zelf, en stemt ze af op de actualiteit: Pasen, het EK voet bal. ,Je moet het laagdrempelig brengen. Dan durven mensen het aan en zijn ze niet bang om fouten te maken." Veel doet ze zelf, voor de medische opleidingen werkt de Thoolse samen met Addy Verhage. Rosalina is LSSO erkend (Landelijk samenwerkende secretariaats oplei dingen) en aangesloten bij de Ne derlandse management stichting (Nemas) en de stichting Nederland se associatie voor praktijkexamens. Dat betekent dat ze meerdere moge lijkheden kan bieden voor erkende beroepstrajecten op kantoorgebied en ondernemersmanagementoplei dingen. Sinds ze in 2006 zelfstandig aan de slag ging, heeft Rosalina gemerkt dat Tholen best centraal ligt. Ze krijgt cursisten uit West-Brabant en het Zeeuwse. Het heeft haar ver baasd dat men haar zelfs uit Vlissin- gen en Rotterdam weet te vinden. Dat heeft alles te maken met de per soonlijke aanpak en het werken in kleine groepen, ervaart ze. Zelf is ze flexibel. Weet te schuiven om lessen of trainingen in te passen, is ook op zaterdag beschikbaar. Want haar werk is haar hobby. „Ik heb eigen lijk nog niet meegemaakt dat een opdracht niet door kon gaan. Maar je moet inspelen op de vraag uit de Roselina Verwoerd (tweede van links) met haar ouders en zus Dijènne bij het nieuwe bedrijfspand aan de Lorentzweg in Tholen. markt. Dat is belangrijk in een tijd van recessie." Trainingen die ze bij bedrijven 'in huis' geeft, brengen haar door het hele land. Zelf vindt Rosalina het leuk om bij bedrijven te komen. „Je houdt op die manier contact met de branches, blijft bij. En je proeft ver schillende culturen." Wat de belangstelling voor haar op leidingen en trainingen betreft, merkt ze momenteel een verschui ving. Vaker dan voorheen melden zich mensen zonder diploma, of die in zichzelf willen investeren nu het economisch allemaal wat minder gaat. Bedrijven kloppen wat minder vaak aan. „Maar het ene vangt het andere op." Roselina vindt dat het belangrijk is om positief te blijven. „Alles komt door de recessie, lijkt het wel. Maar je kunt je als bedrijf bij bepaalde dingen ook afvragen wat je zelf zou kunnen doen." De Thoolse probeert mensen mee te ge ven dat ze naar de lange termijn moeten kijken. Sinds begin april werkt Rosalina vanuit het nieuwe onderkomen. Za terdag vierde ze de officiële ope ning, na drie jaar was het eindelijk zo ver. „Zelf heb ik geen moment getwijfeld om deze stap te zetten. Aan de Energieweg kwam ik ruimte te kort, en ik zag mogelijkheden." Rosalina bedankte een aantal men sen om haar heen voor de geboden hulp en zette met name haar ouders in het zonnetje. Aan de Lorentzweg beschikt Rosalina Coaching Offi cemanagement over een pand met beneden twee lesruimten, waarvan een met een keukentje, en op de verdieping een derde lesruimte en een flink kantoor. www.rabobank.nl/oosterschelde Rabobank Kantoor-, management- en financië- van bedrijven. Verzorgt ook trainin- le opleidingen, computertrainingen, gen i'n bedrijven, of (individuele) workshops, Roselina biedt het aan. coaching op maat. Dat kan zijn om Voor particulieren of medewerkers mensen bepaalde aspecten van hun Bij de opening en het open huis kwamen ook oud-cursisten een kijkje nemen. Telefoniste/Receptioniste start 17 september Administratief Medewerker start 14 mei en 17 september Financieel Administratief Medewerker start 23 augustus Commercieel Administratief Medewerker start 23 augustus Secretaresseopleiding start 22 en 30 mei, 18 september Medewerker Personeelszaken start 31 augustus Medisch Secretaresse start 21 en 23 augustus Bij ons kunnen bedrijven en particulieren terecht voor erkende opleidingen, trainingen en workshops die leuk en leerzaam zijn om te volgen o.a.: Managementassistente start 20 augustus Middle Management start 22 augustus Financieel Management voor de niet-financiële manager start 2 oktober Alleen een hond heeft een baas start 31 augustus Workshop 'Een goed gesprek met lastige types' 11 september Coaching Officemanagement Marketing start 22 augustus Officemanagement start 22 augustus Workshop 'Met mysterie van financiën' (financiële begrippen) 28 juni Workshop 'Alles onder controle' 9 oktober Motuleren start 22 mei Boekhouden en Computerboekhouden start 23 augustus Lorentzweg 20 4691 5R TMOLEM Telefoon: 0166-603036 Excel start 14 en 22 mei, Word start 30 mei Workshop 'Functies en formules in Excel' 24 augustus Workshop 'De overstap naar Office 2010' 19 juni E-mail: info@rosellna.nl Internet: www.roselina.nl Wij zijn erkend opleider voor L550, hemas en de Associatie.Wij sturen u graag informatie toe, ook is een (kosteloos) intakegespek mogelijk. Hof van Tholen 2,4691 DZ Tholen Bedrijfscontactfunctionaris: de heer ir. H.M. Kieviet 0166 - 668 234 of kieviet.h@tholen.nl www.tholen.nl www.technico-goes.nl k NIC0Li e

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10