Regen deert Poortvlietse wandelaars niet Plaatselijk nieuws (VER)BOUW PLANNEN? A PROBLEEM? EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 mei 2012 Footloose Wolvekamp wint trofee Kijzers wint Diefstal Marskramer Surfen in de Vest Wonen consultatiebureau Sponsorloop Verkoopdag Dropping Water op Hoenderweg l Geslacht in eigen slagerij l Snuffelmarkt Fietstocht Kwart eeuw SWS Letzer en Canticum Rommelmarkt Koppenhol meeste vis Doelpaal gemaakt Fietstocht Woning Westkerkseweg Fietstocht Bestel-/Bedrijfsauto's NIEMANTSVERDRIET VVD naar Van Dijke Verwijs meeste vis Jaarlijks uitje Bestrijden meerkoet RIOOL OF AFVOER Bel Riooltechniek Tholen 0166-60 44 00 www.riooltechniektholen.nl Agenda Jeugddienst V.d. Bosch wint Kleiduifschieten Woord en Daad Provincie controleert extra op vergunningen Tholen Maud Muller-Sitsen en Marieke Ver kamman van musicalvereniging The MusiCompany staan 7 en 8 juni op de planken in schouwburg De Kring in Roosendaal. Daar treden ze op met de musical Footloose. Een zoetsappig yerhaal over een jongen die verliefd wordt op de dochter van een dominee. C. Wolvekamp van hengelsportver eniging de Pieterman heeft met 257 cm de Sixties trofee gewonnen. Hij ving in totaal elf vissen. De twintig vissers hebben gevist bij Goese Sas. Een trip van bijna anderhalf uur. Schipper Henk Kikkert bracht hen daar heen. Dhr. Hanser nam in de ochtend de leiding. Toch wist Wolve kamp hem met de opkomende stro ming in de middag in te halen. In to taal vingen de twintig leden precies honderd vissen. De uitslag: IWolve kamp. 257 cm; 2. Hanser. 159 cm; 3. Broeren, 151 cm; 4. Mees, 148 cm; 5. De Graaf. 143 cm. De volgende wed strijd is zondag 20 mei De zendingscommissie van de Gereformeerde Gemeente haalt woensdag 16 maart het oud papier op. Dit i.vjn. Hemelvaartsdag. Advertentie I.M. Kunst in Het Lint Cliënten, mantelzorgers en medewer kers van het ontmoetingscentrum Het Lint hebben meegedaan aan de kunstroute in Ten Anker. Ook expo seerden de 26 deelnemers hun zelfge maakte kunstwerken in Maartenshof en hun eigen locatie Het Lint. Afbouw montagei Mob: 06 43 28 94 39 www.geluktotaalbouw.nl Advertentie I.M. Monique Kijzers heeft donderdag de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tho len gewonnen. Ze haalde 5627 pun ten. 67 meer dan Sonja Doelman die met 5200 punten tweede werd. De nummers drie. vier en vijf zaten dicht bij elkaar. Leen Hage werd met 5148 punten derde, op de voet gevolgd door Joan Kon met 5119 punten. Aad Volwerk sloot de top vijf af met 5105 punten. Een* medewerkster van de Marskra mer is woensdag bestolen van haar mobiele telefoon en een klein geldbe drag. Het voorval gebeurde rond twee uur 's middags. Twee onbekende man nen zijn een ruimte achterin de winkel in de Kerkstraat binnengedrongen en wisten zo de spullen buit te maken. De medewerkster heeft het ongewenste bezoek naar buiten gewerkt. Bij terug komst bemerkte ze de diefstal. Jongeren tussen de 12 en 23 jaar kun nen op vrijdag 25 mei van vier tot ne gen uur 'suppen' in de Vest. Suppen staat voor stand up paddle surfen. Het is een vorm van golfsurfen op een surfplank (zonder zeil) en een peddel. De surfer staat daarbij op de surf plank. De activiteit wordt georgani seerd door het jeugd- en jongeren werk. Meedoen is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. Een hand doek meenemen is aanbevolen. De opstapplaats is naast het bruggetje aan de Molenvlietsestraat. Het voormalige consultatiebureau van het Groene Kruis aan de Molenvliet- sestraat staat al geruime tijd leeg en het pand is te koop. In het nieuwe be stemmingsplan voor de kernen krijgt het gebouw er een woonbestemming bij, waardoor de gebruiksmogelijkhe den worden verruimd. Oud- Vossemeer Basisschool Die Heenetrecht organi seert op 23 mei een sponsorloop ten behoeve van de stichting StaVoord6. De kinderen beginnen om negen uur aan hun rondjes op sportpark De Vos- senberg. De opbrengst wordt om twaalf uur bekend gemaakt. Sint-Annaland De School met de Bijbel organiseert zaterdag van elf tot drie uur een ver koopdag op het schoolplein. Er is van alles te koop: taarten, cakes, poffertjes, fruit, Moederdagcadeaus, sieraden en snoep. Bezoekers kunnen die dag meedoen aan verschillende work shops: cup-cakes versieren, pixelen of kettingen maken. Voor de kinderen zijn er spelletjes. Ook is er een verlo ting. De opbrengst van de verkexipdag gaat naar de school. In verband met de activiteit is een deel van de School straat en Raiffeisenstraat afgesloten. Bij slecht weer is het mogelijk dat de organisatie uitwijkt naar de veiling. Het jeugd- en jongerenwerk organi seert woensdagavond een 'militaire' dropping voor jongeren tussen de 12 en 23 jaar. Er wordt om negen uur 's avonds verzameld in het jeugdhonk van de Wellevaete. De dropping start om tien uur. Vanuit het jeugdhonk worden de teams gedropt en moeten ongezien teruglopen naar het jeugd honk. Er rijden verschillende voertui gen rond om de gedropte teams op te sporen. De dropping duurt tot onge veer een uur 's nachts, mogelijk later. Belangstellenden kunnen zich tot aanstaande maandag opgeven door naam en telefoonnummer te mailen naar jar@tholen.nl, of door een pri- vébericht te sturen naar www.twit- ter.com/jeugdwerktholen Medewerkers van de buitendienst van de gemeente hebben gisteren twee straatkolken doorgespoeld die na de hevige regenval waren overgelopen. In de nacht van dinsdag op woensdag viel 22 millimeter water. Maandag 14 mei haalt de koninklij ke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stavenisse m Sint-Maartensdijk half vijf kleiduifschieten aan de Pluimpotweg 2Ia. De schietvereni ging Prinses Juliana organiseert dit vanwege haar 100-jarig bestaan, in samenwerking met het jeugd- en jon gerenwerk van de gemeente. Met be hulp van een schietsimulator kunnen de jongeren met laserstralen op on der andere kleiduiven schieten. Deel name is gratis. Scherpenisse Maandag 14 mei t/m zaterdag 19 mei 17 mei gesloten i.v.m. Hemelvaartsdag Magere runderlappen 1 kg 7,98 Nasi of bami 500 gr. 2,25 Oosterse kip 500 gr. 3,98 Slavinken 5 halen 4 BETALEN Soeppakket: 250 gr. soepvlees, 250 gr. gehakt, 1 soepbeentje 3,50 De zendingscommissie houdt zater dag van half tien tot één uur een snuffelmarkt. Deze vindt plaats in het verenigingsgebouw van de Her vormde Gemeente de Schuilplaats. Daar is van alles te koop. Uiteenlo pend van Moederdagcadeautjes tot wenskaarten en tweedehands boe ken. Spullen aanleveren voor de rommelmarkt kan nog op vrijdag avond tussen zeven en acht uur. De opbrengst is bestemd voor kerk en zending. Diezelfde commissie wil vanaf vrijdag 18 mei in de Schuil plaats een samenkomen organiseren voor jongeren van tien tot veertien jaar. Daar wordt gesproken over on derwerpen uit de Bijbel. Meer infor matie, tel. 692399. Stichting Actief Stavenisse organi seert in samenwerking met de Her vormde Gemeente op zaterdag 26 mei een fietstocht. Deelnemers kun nen zich om half twee inschrijven bij de molen. Er zijn twee routes: twaalf of dertig kilometer. Voor de kinderen worden spelletjes georganiseerd. De Sportvissers- en watersportver eniging Stavenisse bestaat 25 jaar. Het jubileum wordt gevierd op zater dag 2 juni met een boottocht op de Zephyrus en een receptie in de Sto ve. De vereniging werd op 17 de cember 1987 opgericht. Danny Letzer. die benoemd is tot lid in de orde van Oranje-Nassau, is nog steeds actief als dirigent in het gere formeerd gemengd zangkoor Canti cum in Tholen. In de lijst vaji koren ontbrak dit koor vorige week in het artikel over zijn Koninklijke onder scheiding. Dinsdag 15 mei wordt voor de zen ding en Adullam oud papier opge haald. Advertentie I.M. Het activiteitenteam van de Her vormde Gemeente organiseert zater dag een rommelmarkt op het plein tegenover de kerk. Daar komen zo'n dertig kraampjes te staan. Ook in ge bouw de Hoeksteen is van alles te koop. Het aanbod bestaat uit dames kleding, stoffen, speelgoed, groen ten, fruit. kaas. noten, eieren, sie raden, gebak, bloemen, planten en woonaccessoires. Ook zijn er twee dehands boeken te koop. Voor de kinderen is er van elf tot drie uur een kinderprogramma met pannenkoe ken. Aanmelden voor het program ma kan bij Miranda van Duijn. tel 661096. De opbrengst van de markt gaat naar het onderhoud van de kerk. L. Koppenhol heeft zaterdag met 48 cm de tiende bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging de Zeebaars ge wonnen. Die werd vervist aan de An na Vosdijk. De 26 deelnemers hebben in totaal 110 cm vis gevangen. De verdere uitslag: 2.1. van Aert, 33 cm; 3. H. Dingenouts, 29 cm. De vernielde halfpipe en doelpaal op het trapveld zijn gerepareerd. Eind 2010 werd de halfpipe in brand ge stoken en de doelpaal afgezaagd. Het heeft een tijd geduurd voordat de ma terialen gerepareerd werden. Het col lege van b. en w. wilde zo een signaal afgeven aan de jongeren. De andere reden is dat de schade is verhaald op de vandalen, die na gesprekken met de jeugd bekend zijn geworden. De schade aan de doelpaal bedroeg rond de 300 euro en aan de halfpipe 6<X)0 euro. De daders zijn tevens doorver wezen naar bureau Halt. Zij hebben hun excuses aangeboden aan de bur gemeester en nadat de kosten zijn verhaald heeft het college besloten de halfpipe weer op te knappen en het doel te vervangen. De jeugdvereniging van de Gerefor meerde Gemeente organiseert op Hemelvaartsdag, donderdag 17 mei, een fietstocht met routes van 15 en 26 kilometer. Inschrijven kan tussen half twee en half drie aan de achter- i zijde van de kerk (Noordstraat). On derweg zorgt de organisatie voor iets lekkers. Bij terugkomst zijn diverse dingen te koop. Deelnemers maken kans op een prijs. De opbrengst van deze fietstocht is voor Helpende Handen en De Klimroosbus. Burgemeester en wethouders verle nen planologische medewerking aan Rosbief 100 gram 1,60 Gebakken beenham 100 gram 1,75 Grillworst keuze uil naturel, kaas of saté 150 gram 1,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER I I l| I I I I I I I I I Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. de bouw van een nieuwe woning met garage aan de Westkerkseweg. Poortvliet De activiteitencommissie van de Hersteld Hervormde Kerk organi seert zaterdag een fietstocht. Deelne mers hebben de keuze uit twee af standen: vijftien of dertig kilometer. Het vertrek is om één uur vanuit ver enigingsgebouw Eben Haëzer. Nieuw en gebruikt alle merken. Onderhoud, reparatie en APK. Schadeherstel voor ALLE maatschappijen Verhuur luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De Thoolse VVD-fractie en het be stuur brengen dinsdag een bezoek aan de Van Dijke Groep. Het bedrijf van Harm-Jan van Dijke is al drie ge neraties lang gespecialiseerd in het ontwerpen, ontwikkelen en produce ren van innovatieve machines. Harm- Jan vertelt die middag hoe zijn be drijf zich weet te onderscheiden van de concurrentie. Pieter Verwijs heeft zaterdag met een bot van 38 cm de viswedstrijd van zeehengelclub De Makreel gewon nen. Kees Reijngoudt volgende met 34 cm op de tweede plaats. Een ge deelde derde plaats was er voor Jo- han Geense en Miranda Verschuren. Allebei visten ze 33 cm. In totaal werd er door de achttien deelnemers 257 cm vis gevangen. De verdere uit slag: 4. Lennard Noordhoek, 32 cm; 4. Hans v.d. Ree, 32 cm; 5. Ton Ver wijs 26 cm. Bij de junioren won Car lo Hoek met een bot van 32 cm. Vrij dag 18 mei vist de Makreel de jaarlijkse bootviswedstrijd vanuit de Bergsediepsluis en de dag daarop de vijfde kampioenschapswedstrijd bij Zijpe. De Hervormde Gemeente houdt dinsdag 22 mei haar jaarlijkse uitje. De leden bezoeken die dag een wijn makerij in Nieuwdorp, gaan op rond vaart in Middelburg, doen Veere aan en dineren in Goes. Aanmelden voor de dag kan tot en met woensdag 16 mei bij Anne-Marie den Haan, tel. 06-38916920. De provincie overweegt A.A. van Nieuwenhuijzen geen ontheffing van de flora- en faunawet te verlenen voor het afschieten van meerkoeten. Deze is aangevraagd om de schade te beperken, dan wel te voorkomen, aan een perceel wintertarwe in de Oude polder. Middelburg volgt het advies van het Faunafonds, omdat onvol doende aannemelijk wordt gemaakt dat er sprake is van belangrijke scha de, of dreiging daarvan, door meer koet aan wintertarwe. Schadegege- vens over dit gebied tonen uit het verleden dergelijke schades niet aan. Van Nieuwenhuijzen heeft bij zijn aanvraag geen officiële gegevens als onderbouwing voor de mogelijke schade gevoegd, en zich beperkt tot de mededeling dat de akkerrand vol ledig wordt opgegeten. Ook is de schade niet bij het Faunafonds ge meld. maar die zou deze zónder ont- heffingsaanvraag niet in behandeling nemen. Verder staat niet vast dat er geen andere bevredigende, preventie ve. oplossingen zijn dan afschot. De agrariër kan tegen de voorgenomen afwijzing een zienswijze indienen. Advertentie I.M. THOLEN 12 mei Reünie Regenboogschool 14.30-17 u. 12 mei Oriëntatierit, MAC. start Meul vliet, 19.30 u. 12 mei Zangavond Psalmenproject, Grote Kerk. 19.30 u. 19 mei Concert Ars Musica, Grote Kerk. 20 u. 25 mei Suppen op de Veste, jeug- dactiviteit, jongerenwerk. 16-19 u. 26 mei Gezelligheidsrit met paar den, vertrek bij hoeve Candia, Bar- telmeetweg, 10.30 u. OUD-VOSSEMEER 11 en 12 mei Thools benefietoptre den. Inspire2live, Vossenkuil. 12 mei Verkoping vrouwenveren. Wees een zegen, terrein Molenstr. 79, 10-14 u. 12 mei Sam's kledingactie, inzame ling bij katholieke kerk. 10-12 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste mer klap en In- en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 11 en 12 mei Thools benefietoptre den, Inspire21ive. Wellevaete. 12 mei Verkoopdag School met de Bijbel, in en om de school, 11-15 u. 16 mei Militaire dropping, jongeren werk, jeugdhonk Wellevaete, 21 u. 21 t/m 24 mei Wandelvierdaagse, WHS. 7 jun CVA-trefpunt, de Schutse, 14.30-16.30 u. STAVENISSE 12 mei Snuffel- en rommelmarkt, Herv. Gemeente, ver.geb. de Schuil plaats. 9.30-13 u. 18 mei Tienerclub, ver.geb. Schuil plaats, 19-20.30 u. 26 mei Fietstocht, SAS en Herv. Ge meente, start molen v.a. 13.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 12 mei Kleiduifschieten voor jeugd, jongerenwerk/schietvereniging Pr. Juliana. Pluimpotweg 21a, 12-16.30 u. 19 en 26 mei Orchideeënwandeling in de Pluimpot, Staatsbosbeh./VVV, start einde Kastelijnsweg (parkeer terrein), 10-12 u. SCHERPENISSE 12 mei Actiemarkt, Hervormde Ge meente. plein voor de kerk, 9.30-15 u. 17 mei Fietstocht Gereformeerde, inschrijven achterzijde kerk 13.30- 14.30 u. 26 mei Rommelmarkt stichting Ont spanning Gehandicapten, Veerdijk- seweg4. 13.30-17 u. POORTVLIET 12 mei Fietstocht. Herst. Herv. Gem., vertrek ver. geb. Eben-Haë- zer, 13-14 u. SINT PHILIPSLAND 22 mei Reisje naar Walcheren. Her vormde Gemeente, organisatie A.M. den Haan, 8.15-20 u. BERGEN OPZOOM t/m 6 jul Expositie Don van Rooy: Cuba, de magie in beeld, gallery Art Photography Steenbergsestraat 43, di 16- 20 u., za 11-15 u. en elke eerste zo v/d mnd 13.30-16.30 u. 11 mei Het Groot Niet Te Vermij den, de Maagd. 11 mei Big Shampoo The Hair- stylers. Gebouw-T. 12 mei Koorconcert Musica Cordis, Gertrudiskerk, 20 u. 12 mei De Staat,Gebouw-T. 16 mei Wie is er bang voor Virginia Woolf. de Maagd, 20 u. De Hervormde Gemeente Rehoboth houdt zondagavond 20 mei om ze ven uur een jeugddienst. Het thema van de dienst is: de uniekheid van de Here Jezus. Er wordt stilgestaan bij een aantal punten waarin Jezus uniek is, zoals zijn geboorte. J. v.d Bosch heeft zaterdag de vijfde viswedstrijd van hengelsportvereni ging De Oosterscheldevissers ge wonnen. A. Hoogendoorn en M. van Houdt eindigden respectievelijk als tweede en derde. De verdere uitslag: 4. F. Boom; 5. S. Aarden; 6. M. Bijl; 7. F. Bout; 8. R. Neele. De volgende viswedstrijd is zaterdag 19 mei van half drie tot half zes. Jongeren tussen de 12 en 23 jaar j kunnen zaterdag tussen twaalf uur en Doorweekte wandelaars krijgen bij de controlepost aan de Hoge Zandweg in Poortvliet limonade, een appel en een snack. Donkere grijze wolken, benauwd, zeventien graden en af en toe een felle regenhui. Niet de meest ideale omstandigheden voor de eerste dag van de tiende wandeldriedaagse in Poortvliet. Toch lieten de 168 deelnemers zich dinsdagavond niet van de wijs brengen door een spatje regen. „De meeste druppels vallen naast me", zegt Wim Quist bij de tussenstop halverwege de vijf kilometer. Voor die afstand was ronduit de meeste belangstelling. Dat bleek al tijdens de vooraanmeldingen. Van de 104 inschrijvingen hadden 83 wandelaars in geschreven voor de kortste afstand. Ondanks het slechte weer besloot de tweeling Daan en Stijn van der Male toch voor de tien kilometer te gaan. Dit jaar voor de eerste keer. Ze lopen samen met hun nicht Marcella van der Male. Speciale schoenen hebben de mannen niet aangetrokken. Geoefend evenmin. Wie wel wekelijks oefent, is Tini Hage uit Poortvliet. De vutter loopt het rondje van de tien kilome ter regelmatig. Dat doet hij niet alleen, maar samen met zijn overburen Ron en Mariëlla Dullaart. Ook doet hij bijna wekelijks mee aan de wandelingen van wandelsportvereni ging de Oosterscheldestappers. Over conditie hoeft hij zich geen zorgen te maken. De regen interesseert hem weinig. „Gewoon doorlopen. We zijn toch geen watjes." Lenie (Juist en Ina Bolier, twee vrijwilligsters, hebben de eerste stempelpost opgesteld bij de Schelphoek. Ze staan klaar met water, limonade en Mars repen. De twee hebben het aantal deelnemers de afgelopen jaren zien afnemen. Jammer, vin den zij, want er wordt al zo weinig georgan iseerd. Laat dat nu net de reden zijn dat Ina en Kees de Jonge meedoen aan de driedaagse. „Het in stand houden van dit soort activiteiten hebben we zelf in de hand", zegt Ina. De twee zestigers lopen en fietsen veel. Zo zit Kees regelmatig op de racefiets. Naast volwassenen lopen er behoorlijk veel kinderen mee aan de driedaagse. Zo ook de vriendengroep van Ric- co Verdult. Hij doet voor de vijfde keer mee en V loopt samen met Koen en Noud van Erp, Jelle Voshol, Jacco de Jong, Kevin Uyl, Martijn van der Maas en Eline Naler. De basisscholieren hebben onderweg de grootste lol. Ze struinen door de berm en komen al rennend op de stempelpost af. Duidelijk genoeg energie voor nog een tweede rondje. De eerste wandelaars van de vijf kilometer komen rond zeven uur binnen. Die van de tien een klein uur later. Net als andere jaren is Rien Voshol verant woordelijk voor de routes. Wandelaars ver trokken vanaf het sportpark richting de Kruytenburgseweg. Aan het eind daarvan, op de splitsing met de Schoondorpseweg, ging de vijf kilometer linksaf en de tien rechtsaf rich ting Schelphoek. Via de Hokweg, Hoge, Korte en Lange Zandweg kwamen ze weer terug in het dorp. Vanavond is de laatste wandeling. De tien kilometer start om kwart over zes, de vijf om zeven uur. De wandeldriedaagse wordt afgesloten op het sportpark van voethal- vereniging SPS. Predikbeurten Zondag 13 mei en Hemelvaartsdag donderdag 17 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Meijer, H.D. 18.30 u. kand. De Kruijf.Oud-Alblas. do9.30u.ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Kommerie. 15 u. ds. v.d. Bas. do 11 u. ds. v.d. Bas HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. da. Slik, Beetsterzwaag. do 10.15 u. ds. Broere, gez. dienst in Ichthuskerk. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. do 10.15 u.ds. Broere. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. do 9.30 u. ds. Den Boer, gez. dienst in CGK Oud-Vossemeer. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u.dhr. Peters. 19.30 u. gebedsdienst. do 20 u. getuigenisdienst. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. do 11 u eucharistieviering. Eerste Heilige Communie. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater, H.D. 18.30 u. ds. Spaans, Colijnsplaat. do 10 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Klap, Heikant. do 10 u. ds. v. Oostende, Kapelle. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Weststrate. do 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu nieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10en 18 u.ds. Versluis, do 10 u.ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. kand. Meuleman. Hilversum. 16 u. ds. Diepenbroek. do 10 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. do 10/5 19.30u.ds. Pater. zo 9.30,14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo945,14.15 en 18.15 u. leesdienst. di 15/5 19.30 u. ds. Weststrate, Ter- neuzen. do 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. 18 uds. Van GinkelGoes. do 10 u. kand. Teeuw, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. do 9.30 en 14.30 u.ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Juffer. Nieuwe Tonge. 14.30 u. ds. Donselaar,Zuilichem. do 9.30 u. dhr. Lankhaar, Papen- drecht. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. da. Slik, Beetsterzwaag. do 10 u. kand. De Kwaadsteniet. Rot terdam. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. do9.30 u.ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. do 10/5 19.30 u. ds. Van Prooijen. zo 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10en 18 u.ds. Egas, Werkendam, do 10 u.ds. Ruijgrok. GEREF. KERK zo 10 u. ds. v.d. Vlies, Rotterdam, do9 u.ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Doorneweerd, Strijen. 17 u. kand. Jansen,Tholen. do 9.30 u. ds. Boon. Papendrecht. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo9.30, 14.30en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) zo 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDF.R GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Bos, Ridderkerk. do 10 u.dhr. Baas.Zonnemaire. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zxxrm e.o.. tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.,zaen zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG, Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst De huis-aan-huiscollecte ten bate van Woord en Daad heeft in totaal 3864,13 euro opgeleverd. In Tholen werd 1392 euro opgehaald, in Sint- Annaland 968.04 euro, in Stavenisse 525,16 euro, in Scherpenisse 567,11 euro en in Poortvliet 411,82 euro. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor een gezondheids- en voedselproject in Afrika. Woord en Daad helpt middels deze projecten mee aan een betere levenssituatie voor de allerarmsten. Het comité wil alle gevers en collectanten hartelijk dankzeggen voor hun bijdrage. In Oud-Vossemeer wordt de collecte gehouden van 13 t/m 19 mei. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334. 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 jan. donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag za 12/5 22.48 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De provincie Zeeland controleert tot eind mei extra op overtredingen in natuurgebieden of in de natuur. Daaronder vallen controleren van bijvoorbeeld het illegaal snijden van zeegroente of het spitten van zee-aas. Ook is er extra aandacht voor het gebruik van vangkooien. Daarvoor zijn vergunningen ver plicht. Deze staan vastgesteld in de Natuurbeschermingswet. Deze wet regelt de bescherming van Natu- ra2000-gebieden. Daaronder valt de Oosterschelde in zijn totaliteit. De provincie heeft in 2012 2984 ver gunningen voor het snijden van zee groente afgegeven. Een notaris heeft door middel van loting be paald wie de vergunningen hebben gekregen. Voor het spitten naar zee aas is een VISpas of een losse spit- vergunning nodig. 10 7.19 -19.44 ll 8.12 -20.37 12 9.07 -21.27 13 10.12 -22.32 14 11.17 -23.47 15 12.32 - 16 0.57 -13.37 17 2.02 - 14.32 18 2.49 - 15.12 Ondcrncmersplatform. Het ge meentebestuur peilt via een enquête de behoefte aan een platform voor (startende) ondernemers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2