Vossenberg delft na strafschoppen onderspit tijdens volle Geuzecup Titel WHS Cl PvdA en SGP kritisch over uitzondering vdor Smerdiek met 102 goals Smerdiek dames na monsterzege nog steeds punt te weinig The Profs winnen bedrijventoemooi in teken Vrienden van Siem Tholencup voor jeugdvoetballers Meerderheid raad voor gebruikte lichtmasten voetbalclub Donderdag 10 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 „Dreigend is het weer, maar aangenaafn de sfeer." Die spreuk daverde zaterdag figuurlijk ook over de sport velden van sv Smerdiek. Daar werd gestreden om de Geuzecup. Een fel begeerde beker die uiteindelijk via strafschoppen werd gewonnen door The Profs uit Vlaardingen. Zij benutten twee strafschoppen meer dan tegenstander Vossenberg uit Oud-Vossemeer. De uit slag werd 4-2. Ronselen Surrender Zaterdag ontknoping: kampioen of nacompetitie Einduitslag Geuzecup Drie keer bol Zaterdag is WHS Cl op De Waaje na een overwinning tegen directe concurrent MOC'17 C3 kampioen gewor den. De Bergenaren begonnen met 3 punten voorsprong aan de wedstrijd en hadden dus aan een gelijkspel ge noeg. WHS Cl moest winnen om het kampioenschap binnen te halen. De Setallandse junioren wonnen de spannende wedstrijd met 4-0 na een 1-0 ruststand. Ze kwamen in punten gelijk met MOC (48 punten), maar het prachtige doelsaldo van 102 voor en 18 tegen gaf de doorslag. De leiders Nico Nooij en René van der Jagt zijn er altijd ih blijven geloven en hebben dit de spelers wekelijks ook voorgehouden. De zegereeks begon op 26 november en er volgden louter overwinningen met het kampioenschap van WHS Cl tot gevolg. De kampioenen achterste rij v.l.n.r: Nico Nooij (leider/trainer), Jeremy Potappel, Sven Dorst, Louis Jan sen, Youri Overbeeke, Jordy van der Jagt, Dion West dorp, Yordi Quist en René van der Jagt (leider/trainer), knielend v.l.n.r. Jaïr Nooij, Justin Hommel, Lars van Poortvliet, Raymond Clarke, Jorick Vroegop, Erwin Goedegebuure, Robin van 't Hof en Peter Hage. Remco Calluy ontbrak vanwege een blessure. Heft in handen Verhuizen Een ruime meerderheid van de is akkoord met een extra krediet van voor voetbalvereniging Smerdiek. de club lichtmasten plaatsen op het komt er daardoor een eind aan de problemen met de buurman, korfbalvereniging Emergo. Voortaan is jaar lijks ook 6.600 euro nodig voor onderhoud aan de velden en extra netwerkkosten. SGP en SP beraden zich nog op hun standpunt. De andere partijen gaven groen licht, hoewel niet allemaal van harte. Eefke Bastianen (PvdA): „Een verrassend voorstel waar we wel even van zijn ge schrokken." Nieuwe offerte Afscheiding De spelers uit Vlaardingen met de beker voor de kantine van Smerdiek. Iers. Moerland die zelf ook mee deed, zat er niet zo mee. „Er hangt hier een lekker sfeertje. Het is echt gezellig." Ook kon het gebeuren dat de ze ventallen dezelfde kleur sportkle- ding aanhadden. De scheidsrechters brachten vervolgens middels hesjes het onderscheid aan. naar binnen, naar binnen." Morrende toeschouwers als de grensrechter niet vlagt als de bal volgens de toeschouwers duidelijk over de lijn was. Scheidsrechter Berry de Graaf uit Sint-Annaland maakte er geen pro bleem van. De vorige keer gingen een paar spelers een beetje over de schreef. Aan hen is toen gezegd hoe het niet moet. Nu gaat het er over het algemeen sportief aan toe. Maar voetbal is ook emotie. Dat moet je op het veld kunnen uiten. Nee. Ik heb er mijn handen zeker niet aan vol." Het hele voetbalfeest stond in het te ken van de kankerbestrijding. Met dit jaar nog twee activiteiten voor de boeg hoopt de Stichting Vrienden van Siem aan het eind van het jaar een mooi bedrag te kunnen overhan digen aan de afdeling Oncologie van ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Een bedrag dat mede is opgebracht door de bezoekers aan het muziekfeest van Surrender. Warmgespeeld door de band Mox zag Surrender zaterdagavond rond een uur of tien een kleine 500 bezoe kers in de tent die vol verwachting en vol goede moed wilden luisteren, springen en bier gooien op nummers als Boerenkost. Een lekker flesje bier voor de dorst. De band zelf gaf daarvan het goede voorbeeld. Of meehossen met A'j d'r flink in zit. Wat zoveel wil zeggen als Zat als een aap. Of, zoals ze op Tholen zeggen: A's 'n verreke.' Het maakte allemaal niet uit. Het werd een feest van dansen en zin gen. Ook door de import die geen bal begreep van het dialect. Vaak naar Surrender gaan. was aan hen zaterdagavond het advies. De velden van Smerdiek in Sint- Maartensdijk en V.V. Vosmeer in Oud-Vossemeer zijn vrijdag en za terdag het decor voor de Tholencup, een voetbalwedstrijd voor B- en C- junioren en D-. E- en F-pupillen. De junioren spelen hun wedstrijden za terdag bij Vosmeer, de pupillen spe len op vrijdagavond en zaterdag morgen bij Smerdiek. Er hebben zich teams ingeschreven van Vos meer, WHS, SPS. Noad'67, Smer diek en Tholense Boys. In de Cl- v poule duren de wedstrijden steeds een kwartier. De B-junioren spelen twintig minuten. De F-pupillen heb ben partijen van 12 minuten, de D- teams spelen 14 minuten. Het pro gramma van Vosmeer duurt van negen tot half vijf, met 's morgens de C-junioren en 's middags de B- teams. Bij Smerdiek begint het pro gramma vrijdag om zes uur. Zater dagmorgen gaat het om negen uur weer verder en tegen twaalf uur is het programma afgewerkt. Spartadoelman Nico Pellatz een be ker die de vitrine van het bedrijf blij vend mocht sieren. Het instructieboekje dat alle deelne mers vooraf hadden ontvangen, liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Er werd gespeeld op vier halve velden en elke wedstrijd moest in een kwartiertje worden afgewerkt. Entertainer Leo Troost hield de tijd bij en de scheidsrechters beoordeel den de speelwijze. Daarbij werd er vanuit gegaan dat lichamelijk con tact in beperkte mate was toege staan. Het ging volgens het boekje niet om zaalvoetbal, maar ook niet om veldvoetbalDat betekende: niet vasthouden, niet blokkeren en niet duwen. Maar het moest ook weer niet te lief zijn, oordeelde Jan Schoutens, voet baller van Garage Moerland. Zijn team ging tegen SPS4 met 2-1 het schip in. „Verliezen is niet erg. maar je moet het niet weggeven", be klaagde hij zich over zijn medespe- Han van Vossen Diervoerders beet op veld 1 het spits af tegen West dorp Bouw. De diervoederleveran cier kende een merkwaardige com binatie spelers. Want als je alleen in de zaak staat, is het moeilijk om nog zes personeelsleden te charteren. Toch wordt er gevoetbald, want het ronselen van Van Vossen Jr. heeft succes. Spelers van onder andere de afvaardiging van Café An de Slöove uit Sint-Annaland komen opdraven. Een vriendendienst die niet direct in de uitslag werd beloond. Café An de Slóöve eindigde op de achttiende plaats. Langs de kant intussen veel com mentaar van de beste stuurlui. „Niet allemaal zo dicht op het doel. Je loopt elkaar in de weg," Ook boze gezichten en gemopper bij een ver loren wedstrijd. Gescheld na een sli ding. Een actie die volgens het in structieboekje voorkomen diende te worden. In het veld veel brullen naar elkaar. „Rinus, hier met die bal. Jan, 1The Profs; 2. Vossenberg; 3. Westdorp Bouw; 4. Selekthuis; 5. LV Timmerwerken; 6. Mariflex; 7. Smerdiek 4; 8. Tuinderij Van Brakel; 9. Goedhart; 10. R&B Lijmwerken; 11. AB Zeeland; 12. W&AFish; 13. SPS 4; 14. Geuze Transport; 15. Han van Vossen Diervoeders; 16. Van den Doel Bestratingen; 17. Garage Moer land; 18. Café An de Slööve. Smerdiek dames heeft een 0-8 monsterscore neergezet in de uitwed strijd tegen FC Lisse. Anne Hage nam daarbij drie doelpunten voor haar rekening. Het was de laatste uitwedstrijd van het reguliere seizoen en Smerdiek had maar één opdracht: winnen. Een nuttige en noodza kelijke overwinning in de jacht op het kampioenschap. Met nog slechts één wedstrijd te spelen is de achterstand op koploper Barendrecht nog steeds een punt. Zaterdag volgt de ontknoping. Dan komt Delta Sports uit Houten op bezoek op Haestinge in Sint-Maartensdijk. Een drukte van belang, daar, op be vrijdingsdag op sportpark Haestin ge. De plaats waar de elftallen van Smerdiek hun thuiswedstrijden spe len, werd nu bevolkt door de zeven tallen van achttien bedrijven die te gen elkaar streden om de Geuzebo- kaal. Een evenement dat voor de tweede keer werd gehouden. Het leeuwendeel van de deelne mers kwam van het eiland, maar ook van andere delen van Zeeland kon den sportievelingen Sint-Maartens dijk vinden. Zoals een compleet Pools zevental van uitzendbureau AB Zeeland uit Goes, dat, aange moedigd door een flink aantal vrou welijke supporters op de tribune, te gen Selekthuis toch het onderspit moest delven. Gespeeld werd er in drie poules van zes teams. De winnaars van de pou les en de beste nummers twee gin gen naar de halve finales. Vijf van de achttien vertegenwoordi gers van de ondernemingen bereik ten de einstrijd: Selekthuis, Vossen berg, The Profs, Westdorp Bouw en LV Timmerwerken. Vossenberg en The Profs behaalden de beste resul taten, maar The Profs wisten vanaf acht meter het doel van de Vossen- bergdoelman beter te vinden. Zij mochten uit handen van medeorga nisator Leo Vroegop de wisselbeker in ontvangst nemen en kregen na een ereronde door het dorp van Sharona Tieleman kon goed door gaan richting het doel van Lisse. Haar voorzet, die was bedoeld voor Anne Hage, werd door een verde digster in het doel gewerkt: 0-1In het vervolg had Smerdiek volledig het heft in handen. Anne Hage schoot een voorzet van Sharona Tie leman nog snoeihard over de krui sing. Na een klein half uurtje spelen verdubbelde Smerdiek de voor sprong. De op dreef zijnde Angeli- que Hage stuurde Jong Oranje speelster Sharona Tieleman voor de zoveelste keer de diepte in. Waar Sharona veelal de bal aflegt, besloot ze deze keer de bal zelf op het doel te schieten. In de korte hoek pas seerde ze de keepster: 0-2. Niet veel later zette Nathalie Jeras op prachti ge wijze de ruststand op het bord. Ze bereikte vanuit het middenveld Corina Luijks. Die legde de bal pan klaar op de 16-meterlijn. De door gelopen Nathalie schoot de bal ver volgens met een fraaie lob over de keepster in het doel: 0-3. Smerdiek creëerde kans op kans. maar het le verde voor rust geen treffers meer op. Na de rust bleef Wendy de Wilde achter in de kleedkamer vanwege een nog zeurende enkelblessure. Routinier Tina Dujakovic nam haar plaats over centraal in de verdedi ging. Smerdiek begon goed aan de tweede helft. Een steekpass van Nathalie Jeras op Anne Hage was perfect, evenals de balcontrole van de Smerdiek-spits. Beheerst schoof ze de bal onder de uitkomende keepster door in het doel: 0-4. Een onachtzaamheid in de verdedi ging leverde nog een behoorlijke kans op voor Lisse, maar een lobje over Agnita Nouwen ging ook naast het doel, zodat een tegendoelpunt voor Smerdiek uitbleef. Smerdiek drukte direct gelijk door en FC Lis se was het even helemaal kwijt. Binnen acht minuten liet Smerdiek het net drie keer bollen. Wederom koos Anne Hage goed positie na de zoveelste rush van Sharona Tiele man. In de verre hoek liet ze de 0-5 aantekenen. Twee minuten later schoot Corina Luijks van dichtbij binnen. Na precies een uur spelen stond nummer zeven op het denk beeldige scorebord. Een perfect uit gevoerd een-tweetje van Corina Luijks met Anne Hage stelde eerst genoemde in staat de inlopende An- gelique Hage te bedienen. Met een bekeken schot schoot de Smerdiek- aanvoerster de bal hard achter de keepster. Een klein kansje voor Lis- se werd goed gekeerd door keepster Agnita Nouwen. Het slotakkoord was weer voor Anne Hage die een voorzet van Corina Luijks beheerst binnentikte en de eindstand van 0-8 aantekende. Anne Hage. Bij de benefietwedstrijd donderdagavond tussen de dames van Smerdiek en de trimclub Altijd Stram verrichtte oud-profspeler René van de Kerkhof tweede van linksde aftrap. Hij was door Ruud Cogels (links) gevraagd om mee te doen. Na een halfuur werd Van de Kerkhof door arbiter Rien Vroegop het veld uitgestuurd nadat hij zomaar de bal met de handen vastpakte. De wedstrijd eindigde in 3-3. De verloting bracht 1500 euro op, bestemd voor de kankerbestrijding. Dit absolute moeten leek in de be ginfase een deken te leggen over het spel van Smerdiek. Er werd matig gespeeld en de speelsters konden elkaar moeilijk vinden. FC Lisse leek hier al vrij snel van te kunnen profiteren, toen na een slechte in- speelbal een grote kans ontstond. Keepster Agnita Nouwen redde be kwaam. Lisse bleek een redelijk voetballen de ploeg te hebben, die een echte af maker mist. Smerdiek scoort over het algemeen redelijk makkelijk. Vlak na de kans van Lisse speelde Smeriek via de linkerkant Esra Bi- cer vrij. Haar voorzet kwam terecht bij de vrijstaande Corina Luijks. Die twijfelde te lang, maar sleepte er nog wel een hoekschop uit. Smerdiek trok vervolgens de wed strijd naar zich toe. Via Sharona Tieleman ontstond er veel gevaar voor het doel van Lisse. Een voorzet belandde op de lat. Lis se probeerde er nog wel snel uit te komen en dat leverde een hele grote kans op om de score te openen. De verdediging schoot de bal blind naar voren. Smerdiek kon de gevaarlijk stuiterende bal niet onderscheppen, waardoor de rechtsbuiten van Lisse een open schietkans kreeg. Ze raak te de bal niet goed. waardoor die naast het doel vloog. De ü-1 viel in de 21ste minuut. De naar de rechterkant uitgeweken zijn de masten ook geen echte op lossing voorde slechte staat van het trainingsveld. Een aanpak, met ver stand van zaken, is nodig. "Laat eens iemand komen die grond onder zijn nagels heeft gehad." Oudesluijs benadrukte nog dat er vanwege de masten voor de vereni ging geen extra kosten ontstaan, iets waar Bastianen en ook Gré Boel houwers (VVD) aandacht voor had den gevraagd. Met de. naast het in vesteringskrediet van 16.000 euro, beschikbaar gestelde 6.600 euro kunnen ook de extra energie en net werkkosten door de gemeente wor den betaald. Door de nodige zelf werkzaamheid bij de vereniging worden de kosten bovendien ge drukt. een oplossing waar met name Koopman op had aangedrongen. Boelhouwers wilde zeker weten dat de nieuwe masten ook mee kunnen verhuizen bij een eventuele ver plaatsing van het sportpark in de toekomst. Volgens Oudesluijs is dat zeker het geval. Tot 2015 blijft de vereniging in ieder geval op de hui dige locatie. Afhankelijk van de ontwikkelingen in de Geertruida- polder, met onder andere als plan een wooneiland op een deel van de huidige sportaccommodatie, komt hierin verandering. Aanleiding voor de kwestie is de bouw van het nieuwe Haestinge. De voetbalclub verloor daardoor de no dige vierkante meters aan trainings ruimte op een accommodatie die toch al overbelast is. Het gevolg: de kwaliteit van de velden staat onder druk. Ook wordt er door de voetbal soms getraind op een deel dat toe behoort aan Emergo. De korfbal vereniging wil daarom een extra afscheiding. Het gemeentebestuur vindt dat een ongewenste ontwikke ling en komt daarom met een alter natief: vier gebruikte lichtmasten plaatsen op het tweede veld. Met die voorziening kan dal veld inten siever worden gebruikt en wordt de druk op het deel bij Emergo opge lost. De PvdA en SGP vonden het vreemd dat voor Smerdiek een uit zondering wordt gemaakt. Normaal gesproken moeten verenigingen zelf opdraaien voor hun lichtinstallatie. „Wat vinden andere verenigingen hier van? En wat zijn de effecten voor de omgeving?", vroeg Bastia nen zich af. Chris Koopman (SGP) zat op dezelfde lijn. „Een goedma- kertje. Hier staan wij als partij niet om te juichen." Volgens wethouder Jan Oudesluijs is er bij Smerdiek, vanwege het nieuwe Haestinge, sprake van een bijzondere situatie en kan er daarom niet gesproken worden van een pre cedent. Voor het plaatsen van de 15 ge lichtmasten is een ver- nodig, waarbij omwonen- e procedure eventuele be naar voren kunnen brengen. Collegevoorstel gaat het om vier gebruikte lichtmasten. Han van 't Hof (ABT) presenteerde de com missie echter een offerte voor zes nieuwe lichtmasten van het bedrijf Europmast die bij elkaar zo'n 12.000 euro zouden kosten, inclu sief armaturen en garantie. „Nieuwe masten, geplaatst voor een schappe lijke prijs en met de zekerheid van garantie." Oudesluijs zei benieuwd te zijn naar de details van de offerte. Hoe dan ook is er volgens de wet houder een bedrag van 16.000 euro nodig om de voetbalvereniging vooruit te helpen. Dit kan met vier gebruikte, dan wel zes nieuwe mas ten gebeuren. Koopman, die ook beschikte over de offerte van Europmast, en Theo Korevaar (SP) braken alvast een lans voor de aanschaf van nieuwe masten. Van 't Hof wilde hoe dan ook geen afscheiding tussen korthal en voetbal. „Dat moeten we als ver standige mensen oplossen. Een hek werk geeft in de praktijk teveel pro blemen, bij bijvoorbeeld maaien en ballen die over de afrastering wor den geschoten." Volgens Van 't Hof V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17