'Groenteafval en oud brood gaat naar kinderboerderij Bevelander Headbangen onder tentzeil op muziekfestival Borstrock Huishoudtoets opTholen voorlopig in de ijskast I" VOCHT WEREN? BETONSCHADE? ALPHA VOCHTTECHNIEK Bel voor een abonnement 0166-657007 Iffll 3b n Fietsroute rond Tholen in studie Verkooppunten Brabantse Wal Asperges Verlanden Geulse Weel tegengaan Huisvesten van arbeidsmigranten Officiële Mededelingen natuur en landschap 16 EENDR ACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 mei 2012 B. en w. wachten op richtlijnen ministerie Werkbezoek Peijs in teken veiligheid Certificaat duurzaam ondernemen Van Ommen A4 weekend afgesloten Halster Cijferfreak Premier Rutte reikt Four Freedoms uit Steeds meer klachten over stankoverlast informatie van het waterschap van de Provincie Zeeland C /i-N roJ vwy Vü/ V7 informatie van het waterschap Alpha Vochttechniek Muziekfestival Borstrock strijkt dit weekeinde voor de 23ste keer neer bij de werkhaven aan het Schelde-Rijnkanaal bij Nieuw-Vossemeer. Het rockfestijn pikt dit jaar de vrijdag weer in, waarmee de oorspron kelijke formule van een tweedaags festival terugkeert. Volgens Curtis Goedegebuure van de stichting Borstrock is het pro gramma op de vrijdagavond wat luchter dan zaterdag. De eerste avond bestijgen de bands Rattlesna ke Shake, Vannstein en Heidevolk ReVamp het podium van de mu ziektent. Daarna nemen de Belgi sche bandleden van Arcadium het over met een uur vol klassiekers van de Red Hot Chili Peppers. De Zeeuwse rockband Surrender lost de Belgen af. Hun optreden staat garant voor een bierfestijn. Nieuw dit jaar is de samenwerking met popplatform West-Point uit Bergen op Zoom. Dj's verzorgen tussen de optredens door alternatieve muziek. Het programma op zaterdag zal vooral doorgewinterde rockliefheb bers aanspreken. Op het podium staan die dag achtereenvolgens: Re member October. Sabaton tribute, Ghost Division en de Rage Against the Machine tribute Renegades op het podium. Het festival eindigt rond half twee's nachts. Bezoekers kunnen gratis blijven slapen op de camping. Kijk voor toegangskaar ten op www.borstrock.nl. Het werkbezoek van commissaris van de koningin Karla Peijs aan de gemeente Tholen, op vrijdag 25 mei, staat in het teken van integrale veiligheid. Mevrouw Peijs bekijkt op vmbo-school Het Westerpoort een presentatie met betrekking tot veiligheid op school. Ook krijgt ze van de waterpolitie uitleg over de controle van ladingen op schepen die het Schelde-Rijnkanaal beva ren. Het Ondernemers Overleg Tholen verzorgt een presentatie over de aanleg van een glasvezel netwerk en de aansluiting van ca mera's daarop voor de beveiliging van bedrijven. Het bezoek van de commissaris eindigt met een ge sprek met burgemeester en wet houders. De natuurvereniging Tholen werkt mee aan een toeristische fietsroute Rondje Tholen van de gemeente, maar is er niet voor om de route he lemaal buitendijks te laten lopen. Voorzitter Erwin Raas noemt het een slecht idee. „Aan de zuidwestkant liggen de Slikken van den Dorts- man, waar bij laag water vele dui zenden vogels voedsel zoeken en op schorren en de dijkglooiing rusten en wachten tot het weer laag water is." Volgens Raas levert een fietspad een verstoring op. De natuurvereni ging komt met een eigen voorstel over de route. Arjan van Ommen is een van de 36 zelfstandige ondernemers met het certificaat van het Vakcentrum. ,JEen erkenning en een bevestiging van wat we al enkele jaren in gang hebben gezet." Dat zegt Ar jan van Ommen over het keurmerk voor maatschappelijk verantwoord ondernemen dat hij van het Vakcen trum voor zelfstandige ondernemers in de detailhandel heeft gekregen voor zijn Sparvestiging in Sint- Maartensdijk. Gisteren overhandigde wethouder Frank Hommel het ingelijste keurmerk aan de onder nemer. Het is twee jaar geldig. In heel Nederland zijn maar 36 van de ruim 2000 zelfstandige ondernemers onderscheiden. Ook de gemeente Tholen schort de Bijstand (WWB) tot nader order op dat woensdag mee in de commissie Bastianen (PvdA). Bastianen was blij met die toezeg ging. „Want dit is een hardvochtige maatregel die kinderen verantwoor delijk kan maken voor het gezinsin komen." Door de val van het kabi net Rutte is de uitvoering van de wet geparkeerd. Ook de huishoud toets, een van de meest bekritiseer de onderdelen van de nieuwe wet, gaat voorlopig niet door. Tot op luchting van Bastianen. „Opgroei ende kinderen gaan als gevolg van deze toets eerder het huis uit. Ande ren nemen daardoor geen bijbaantje meer, omdat de inkomsten in min- huishoudtocLs uit de Wet Werk en Wethouder Jan Oudesluijs deelde samenleving, na vragen van Ecfke dering worden gebracht op de uit kering van hun ouders. Ook komt er extra druk op de wet .maatschappe lijke ondersteuning omdat mantel- zorgers eerder elders gaan wonen." De nieuwe wet was ingegaan op I januari van dit jaar. Volgens Oude sluijs zijn er geen zaken die nu moeten worden teruggedraaid. „We hebben geen knelpunten gehad. We hoeven niets te repareren." De ge meente wacht verder de ontwikke ling op landelijk niveau af. „We wachten op duidelijke richtlijnen van het ministerie." Rijkswaterstaat sluit de snelweg A4 tus sen Bergen op Zoom en Halsteren ko mend weekeinde helemaal af. Dat is no dig vanwege voorbereidende werkzaam heden aan het viaduct bij de Eendracht- weg. Vanaf half juni vindt de aansluiting van de A4 op de N259 (Steenbergseweg) ter hoogte van Klutsdorp plaats. Nu ein digt de weg nog bij het viaduct. Straks kan het verkeer daar rechtdoor rijden. Ook de op- en afritten bij het viaduct worden dan weer in gebruik genomen. Verkeer vanuit Bergen op Zoom dat rich ting Halsteren of Tholen wil. gaat rechts over de afrit en vervolgens linksaf het viaduct over. De gecombineerde op- en afrit zoals die er nu ligt verdwijnt daar mee. De afsluiting van de A4 begint vrij dagavond 11 mei om zeven uur en duurt tot maandagochtend 14 mei zes uur. Rijkswaterstaat heeft een omleidingsrou te ingesteld via de Randweg Noord en de Steenbergseweg. Het stukje A4 tussen het viaduct en Klutsdorp is het eerste ge deelte van de snelweg dat klaar is. Het hele traject tot aan Dinteloord is eind 2013 gereed. Lepets Leden van de natuurvereniging Tho len willen dat het verlanden van nat te natuurgebieden tegen wordt ge gaan. Dat blijkt uit een mini-enquête onder de leden. 32 leden vulden een antwoord in. Als voorbeeld wordt de Geulse Weel genoemd bij Stavenis- se. Die zou een opknapbeurt moeten krijgen. Gevraagd naar wat de leden van windturbines vinden, antwoordt 61 procent dat de molens alleen in de buurt van industrie zouden moeten komen. 18 procent zegt dat ze liever geen windmolens zien omdat ze de horizon verstoren. 14 procent zegt er geen moeite mee te hebben waar ze komen te staan. Secretaris Sjak de Koek is blij met de reacties. „Men sen denken vaak dat wij tegen wind energie zijn. Dat is niet zo en wordt hiermee bevestigd. Het gaat ons al leen om de plek waar ze komen." Het bestuur wil de leden meer be trekken bij de besluitvorming en zal regelmatig kwesties aan de orde stellen. Via e-mail kunnen ze dan re ageren op vragen. Maar er zijn nog maar veertig leden die hun mail adres hebben doorgegeven. „Nog te weinig, we hebben ongeveer 130 le den. Dus dat moeten er meer zijn." Om in een gebouw meer dan tien personen bedrijfsmatig te laten overnachten, is een gebruiksvergun ning van het gemeentebestuur ver eist. .Zijn er dergelijke plaatsen in onze gemeente?" wilde SGP-frac- tievoorzitter Bert van Eenennaam weten bij het bespreken van de brandbeveiligingsverordening in de commissie bestuurszaken. Van Een ennaam dacht daarbij aan arbeids migranten. Burgemeester Nuis gaf aan dat er geregeld controles plaats vinden. ook na tips die de gemeente krijgt. „Met regelmaat vindt over de controles een terugkoppeling plaats waarbij blijkt dat het er in de be treffende panden prima uit ziet." „We zijn er niet aan mee gaan doen voor het keurmerk. Toen we de zeven criteria zagen die samen met TNO zijn ontwikkeld, vonden we dat we daar al enkele jaren mee bezig waren. Toen hebben we ons aangemeld. We moesten een vragenlijst invullen. Een vertegenwoordi ger van het Vakcentrum is langs geweest om alle zeven onderdelen waar we op beoordeeld worden, te toet sen." Lokale betrokkenheid is het eerste waar naar ge keken is. De dorpswinkel in Scherpenisse en Klavertje Vier in Maartenshof die Van Ommen samen met Sja- loom Zorg opzette, zijn er voorbeelden van. Ook het sponsoren van plaatselijk activiteiten hoort er bij. Ver der is Van Ommen actief betrokken bij de braderie en de winterfair. is hij penningmeester van de Onderne mersvereniging Smalstad en lid van het dagelijks be stuur van de Thoolse Ondernemers Federatie. „En met de Dorpstafel ben ik nu bezig om wat te bedenken voorde hangjongeren in het dorp." Als het om stimulerend personeelsbeleid gaat, dan noemt Van Ommen de wijn- en drogisterijcursus (mo dule op mbo-niveau) die het personeel volgt, en het la ge ziekteverzuim. „De sfeer onderling is goed. Ze gaan samen uit eten en een groepje heeft aan bloemschikken gedaan." In het onderscheidend assortiment noemt de onderne mer de biologische producten en de fair-trade artikelen in de schappen. „Dat valt allemaal onder de Sparfor- mule. Landelijk hebben we producten uit elke regio. Het zijn geen streekproducten, wel producten met een verhaal. We proberen de boer die het produceert zicht baar te maken." Wat energie betreft maakt de ondernemer gebruik van ledverlichting, spaarlampen en groene stroom. Hier is nog meer winst te halen, denkt Van Ommen. Door meer daglicht te benutten, of de warmte van de koelin stallaties te hergebruiken. Voor veiligheid en preventie bestaan start- en sluitprotocollen. „Maar het personeel heeft ook een training gehad in het herkennen van win keldieven en hoe daarna te handelen." Bij afvalreductie gaat het onder meer om het scheiden van plastic, karton en papier. Maar ook om het apart ophalen van groente en vlees dat over de houdbaar heidsdatum is. „Maar brood en groenteafval gaat ook dagelijks naar de kinderboerderij." Volgens Van Ommen is er veel winst geboekt op het terrein van transport en logistiek. Toen hij 4.5 jaar ge leden aan de Markt begon, kwamen er per week 24 vrachtwagens (groot en klein) voor de bevoorrading. ..Alles is geïntegreerd, groente en vlees en de andere artikelen. Nu zijn het drie grote vrachtwagens per week. Het brood werd dagelijks vers aangevoerd." De cursus duurzaam ondernemen van de gemeente heeft ook een rol gespeeld. Vooral het bijhouden van de milieubarometer voor energiegebruik sprak hem aan. „De cv wat lager, waardoor er minder wordt ver bruikt. Het was goed af te lezen op het computerpro gramma. Dat vond ik leuk. Ik ben nogal een cijfer freak. Alleen zijn de prijzen van energie zo gestegen dat de besparing teniet wordt gedaan." Het aantal klachten over stank- en geluidoverlast stijgt. Dat blijkt uit het milieuverslag over 2011 van de ge meente. Vorig jaar werd 306 keer de milieuklachtenlijn van de gemeente gebeld, tegen 233 in 2010 en 229 het jaar daarvoor. De meeste klachten worden binnen kantoortijd geuit: 229. De gemeente noemt het opval lend dat er buiten kantooruren de meeste klachten komen over stank overlast. Ruim 85 procent. Van alle klachten, overdag en na kantooruren, gaat bijna de helft (45 procent) over stank, afkomstig van intensieve vee houderijen of het uitrijden van mest, en 47 procent over geluid, vooral over het anti-hagelkanon. In de com missie ruimte vroeg Kees Slager (SP) aan wethouder Frank Hommel hoe het komt dat de meeste klachten over stankoverlast na vijf uur 's middags binnenkomen. Hommel had er geen idee van. zei hij. Slager vroeg dat uit te gaan zoeken. „Dan zijn de meeste mensen thuis, maar ik hoor ook dat de varkenshouders na kantooruren de kleppen open zetten." Namens de zieke Braziliaanse oud president Lula da Silva neemt zater dag in Middelburg mevrouw Clara Ant de internationale Four Freedoms Award in ontvangst. Deze wordt haar. in aanwezigheid van koningin Beatrix, uitgereikt door premier Mark Rutte. De Nieuwe Kerk in de Zeeuwse hoofdstad is voor de zes tiende keer het decor voor de uitrei king van de onderscheidingen van het Amerikaanse Roosevelt Institute, gebaseerd op de vier vrijheden die president Franklin Roosevelt in 1941 noemde als fundamenten voor een democratische samenleving. De medaille voor de vrijheid van meningsuiting gaat naar de nieuws zender Al Jazeera. Ze wordt door Ko Colijn van het Instituut Clingen- daei uitgereikt aan sjeik Ahmed bin Jassim bin Mohamed al-Thani. Aartsbisschop Bartolomeüs I van Constantinopel krijgt de medaille voor vrijheid van godsdienst uit handen van Anna Eleanor Roos evelt (kleindochter van de presi dent). Robert Johnson presenteert de medaille voor vrijwaring van ge brek aan de Indiase Ela Bhatt. En Maria van der Hoeven van het inter national energieagentschap reikt de medaille voor vrijwaring van vrees uit aan de Irakese energieminister Hussain al-Shahristani. Bij de uit reiking assisteren respectievelijk Nicholas Roosevelt (achterklein zoon van de president), de Irakese ambassadeur in ons land Ibrahim al- Ali, Linda Roosevelt (weduwe van F.D. Roosevelt jr.) en bisschop Athenagoras van Sinop. Herziening van de algemene uitkering uit het gemeente fonds levert Tholen vanaf 2011 jaarlijks een licht voordeel op van 3014 euro. De organisatie van de Zeeuwse Veteranendag, op 16 juni in Middelburg, kan rekenen op een stimuleringssubsidie van 900 euro van de provincie. De Weert v.o.t. Olv. ter Duinenlaan 209 4641 RS Ossendrecht 0164-672347 V. Aert-Kooien Putseweg 25 4641 RS Ossendrecht 06-20232045 Asporgehoeve Kooien Putseweg 46 4641 RS Ossendrecht 0164-672502 Fam. Pijnen Sportlaan 11 4631 CR Hoogerheide 06-22890385 V. Agtmaal v.o.f. Demerstraat 39 4635 BT Huijbergen 0164-642376 6 Jeroen Koolert Schoeliebergseweg 4 4635 RL Huijbergen 0164-646200 7 Michlel Vos Bredestraat 1 4635 RK Huijbergen 0164-642373 8 Fam. V. Aert Bredestraat 2 4635 RK Huijbergen 0164-642241 9 Fam. Oerlemans Groeneweg 8 4631 RD Hoogerheide 0164-616224 10 Boerite Bogers Vosseweg 4 4631 SH Hoogerheide 0164-234567 11 Kwekerij Loos Luienhoekweg 1 4727 SG Moerstraten 0165-301476 12 Cees v. Tlggeien (BIO) Steenbergseweg 21 4661 RJ Halsteren 0164-685899 13 Farn. Ooms Kruisweg 2 4664 RN Lepelstraat 0164-685597 14 Frank Carola Hereljgers Polderweg 2a 4664 PB Lepelstraat 0164687044 15 Rene Anja Ooms Zonnekreekseweg 4 4651 PM Steenbergen 0167-567182 Vanaf vandaag tot en met 31 juli 2012 ligt de Keur wegen waterschap Scheldestromen 2011 ter inzage op beide waterschapskantoren en op de gemeentehuizen binnen ons werkge bied en is digitaal te vinden op www.scheldestromen.nl. De keur stelt regels in het belang van het beheer en onderhoud van wegen en activiteiten langs waterschapswegen. De keur treedt op 9 mei 2012 in werking. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwer pen in deze advertentie vindt u op www. scheldestromennl waterschapsblad Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 en Goedkeuring projectplan voor verbetering dijktraject Hollarepolder, Joanna- Mariapolder Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 19 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning en in het kader van artikel 5.7 van de Waterwet goedkeuring hebben verleend aan Waterschap Scheldestromen voor noodzakelijk uit te voeren werk zaamheden aan het dijktraject Hollarepolder, Joanna-Mariapolder in en langs het Natura 2000-gebied Oosterschelde. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer E.C. Stikvoort [tel. 0118-6311281 of de heer B. Bouwman Itel. 0118-6317951. Het projectplan, het beoordelings- besluit en het goedkeuringsbesluit liggen 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer W A. Besuyen (tel. 0118- 6311571. Beroep Belanghebbenden die een zienswij ze tegen het ontwerpbesluit van de vergunning Natuur-beschermings- wet 1998 hebben ingediend of die kunnen aantonen dat zij redelijker wijs niet kunnen worden verweten dat zij geen zienswijzen hebben ingediend tegen het ontwerpbe sluit, kunnen gedurende zes weken, ingaande de dag na de dag waarop een exemplaar van het besluit ter inzage is gelegd, beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de bqtrokken belangen - onverwijl de spoed dit verefet. Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks in hun belangen te zijn getroffen door het goedkeu ringsbesluit kunnen gedurende zes weken, ingaande de dag na de dag waarop een exemplaar van het besluit ter inzage is gelegd, beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA s-Gra- venhage. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 17 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Pluimvee bedrijf De Heen. Voor het omschakelen van stallen stal- systeem en uitbreding met een nieuwe stal voor legkippen nabij het Natura 2000-gebied Oosterschelde Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Pross Itel. 0118-6319881 of de heer B. Bouwman [tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergun ning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dal de termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is gekoppeld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de ter mijn van terinzagelegging. Op bovenstaande telefoonnummers kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst hel bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluil bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een ver zoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1,4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl waters Scheldestromen www.scheldestromen.nl Vanaf 14 mei tot en met 6 augustus 2012 liggen de algemene regels Keur watersysteem en de nota vergunning enbeleid waterbeheer ter inzage op de waterschapskantoren en op de gemeentehuizen in ons werkgebied. Scheldestromen Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een coinpuLer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan stufen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Veelzijdig en ervaren Ons werkterrein: Adviezen en onderzoek t.a.v. vochtbestrijding Verhelpen van optrekkend vocht Hydrofoberen van gevels Afdichten van kelders Verhelpen van vocht in kruipruimten Preventief beschermen van fundering Alle voorkomende betonreparaties Het afdichten van lekken in b.v. dilatatievoegen Het leveren van speciaal materiaal Kelderisolatie Uitvoering geschiedt door eigen personeel en vanzelfsprekend garandeert ALPHA VOCHT TECHNIEK de verrichte werkzaamheden. De levering is franko thuis Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon 0165-386200 www.alphavochttechniek.com INSTALLATIEBEDRIJF Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provi netwerk, vindt u op www.zeeland.nl C.V. Gas Dakbedekking S Zinkwerk x.x Elektra Water Kreeftenstraat 35 4691 KS Tholen Tel: 0166- 603155

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 16