:v 0 0 WHS blijft derde klasser na 2-3 zege op Vosmeer S Verlies Smerdiek van gast SPS slechte generale nacompetitie Trainer Johan Sulkers: 'Nu gaan we het ook proberen af te maken' Vosmeer klaar voor kortste route promotie vierde klasse Noad 2/WHS 2 spelen trap lager Noad wil na Tholen ook oogsten in nacompetitie Trainer Ko Stoutjesdijk blij met goede afloop Geflatteerd verlies Stavenisse bij einde seizoen in Scharendijke Donderdag 10 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Drie treffers Jeffrey Kruf in Ovezande J Twee wedstrijden scheiden Vosmeer van de vierde klas- jj se. Dat is de uitkomst van het seizoen na een zwaar be vochten 3-5 overwinning bij het laag geklasseerde Vol harding uit Ovezande. In een barrage met Sluiskil moet de formatie van Wim Westerhuis en Tim van Mierlo de promotie zien af te dwingen. Numerieke meerderheid Verdedigingsmuur Emoties Tropenjaar Commotie Nacompetitie Prestigeduel met ongelijke wapens in Sint-Maartensdijk Paal en lat Irritaties Coach Knop vond er meer in zitten voor zijn team Lastige opgave Voetbal- programma Donderdag 10 mei uur Kogelvangers 3-Thol. Boys 4 19.15 Thol. Boys 5-Halsteren 5 20.00 Chrislandia 4-Stavenisse 3 20.00 WHS 4-Noad 5 20.00 Zaterdag 12 mei uur VCK-Noad 14.30 Wemeldinge-Smerdiek 14.30 Smerdiek da.-Delta Sports 14.30 Noad da.-Goes 10.00 Smerdiek 2-Seolto 3 12.30 Moe 3-Stavenisse 3 20.30 Zondag 13 mei uur Sluiskil-Vosmeer 14.30 Woensdag 16 mei uur Thol. Boys 5-WHS 4 20.00 Donderdag 17 mei uur Halsteren 5-Stavenisse 3 20.30 Trefzeker Topscorer Voetbal uitslagen Derde kl.: Thol. Boys-Noad 2-3 (No- ad in nacompetitie), Vosmeer-WHS 2-3. Vierde kl.: Smerdiek-SPS 1-3, ZSC- Stavenisse 5-1 Vijfde kl.: Volharding-Vosmeer 3-5 (Vosmeer periodekampioen). Dames: Lisse-Smerdiek 0-8, Noad- Wolfaartsdijk 2 2-5, MZC 2-Thol. Boys 1-6. Wolfaartsdijk-Smerdiek 3 7-0, Schutters-Vosmeer 0-1 Tweede kl. res.: WHS 2-Bruse Boys 2 1-2, Pelikaan 3-Noad2 8-3. Derde kl. res.: SPS 2-DIA 2 3-4. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-lnternos 2 1-4,Thol. Boys 2-ZSC 3 uitgesteld, DVO 3-WHS 3 4-0. Vijfde kl. res.: Moe 2-Thol. Boys 3 3-0, Thol. Boys 3-Duiveland 4 4-4, Duiveland 4-Noad 4 8-1, Noad 4- Bruse Boys 4 2-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Moerstra- ten 2 1-2, Vosmeer 3-Odio 4 2-2. Zevende kl. res.: De Fendert 6-WHS 4 3-4, Stavenisse 3-Dosko 2 4-9. Jeugd: Terneuzen-Thol. Boys BI 3- 2, Thol. Boys D2-Kloetinge. 9-1, In- temos-Thol. Boys D3 4-1, NVS- Thol. Boys D3 5-5. Speeltoestellen. De gemeente maakt van de veiligheid van speeltoestellen een vast agendapunt voor het over leg met scholen, peuterspeelzalen, kinderdagverblijven en speeltuinver enigingen. Vijfde klasse Bij Volharding volstond een gelijk spel om de kortste route naar de vierde klasse in te kunnen slaan. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Halverwege de eerste helft leid de de thuisclub met 2-0. Op de bank was er volgens Van Mierlo toen nog geen paniek. „Wel was er onvrede over het fysieke spel van de tegenstander waar de scheids rechter nauwelijks tegen optrad." In de vierde minuut al had Volhar ding de leiding genomen uit een strafschop, toegekend nadat de spits van de thuisclub in de ogen van Vosmeer wel erg makkelijk was gaan liggen in het duel. In de 20e minuut bracht Volharding de marge op twee treffers, na een aanval waarbij de snelle spits in de diepte werd gelanceerd. Vosmeer besefte dat er een schepje bij moest en kwam uit een scrimmage, met Jef frey Kruf op de goede plaats, terug tot 2-1 Een geïrriteerde Sylvester van Wil ligen werd uit voorzorg nog voor rust naar de kant gehaald. Benjamin Suurlant was zijn vervanger. Bij Vosmeer ontbraken bovendien Danny Istha en Pascal Zwegers we gens familieomstandigheden. In de rust probeerde Vosmeer zich te her groeperen. „We moesten de bal het werk laten doen. Daarin zijn we im mers veel beter dan Volharding", aldus Van Mierlo. De tweede helft was inderdaad veel beter van het conditioneel sterke Vosmeer. Op aangeven van Denny Brusselaars zorgde Joshua van Wil ligen in de 55e minuut voor de 2-2. Een paar minuten later was het raak door Jeremy Stolwijk: 2-3. Volhar ding wilde zijn sportieve plicht doen en stelde doelman John Aar- noudse nog een keer zwaar op de proef, bij een volley uit een hoek schop. Een volgende poging werd door Aarnoudse geneutraliseerd, met een beetje hulp van de paal. Een kwar tier voor het einde verschafte Jef frey Kruf zijn ploeg, na voorberei dend werk van Stolwijk, meer lucht: 2-4. Slecht wegwerken in de Vosmeerse defensie bracht Volhar ding weer dichterbij: 3-4. Uiteinde lijk was het Kruf die uit een voorzet van Robin Capelle voor de bevrij dende 3-5 zorgde. „Weer zat de overwinning in de tas", stelde Van Mierlo tevreden vast. „Voor de negende keer op rij na de winterstop." Met Sluiskil wacht er volgens Van Mierlo een tegenstander van formaat. „Tot de laatste wedstrijd zijn ze met Philip pine in de race geweest voor het kampioenschap. Ze zijn qua niveau te vergelijken met kampioen Nieuw Borgvliet in onze klasse. Het zal dus voor ons niet meevallen om de promotie af te dwingen. We hebben er verder wel een goed gevoel over. We zitten in het goede ritme, bij wissels wordt het elftal niet zwak ker en we hebben onze conditie als extra wapen." Erik van Haaften (Smerdiek) 19 Arvin de Witte (WHS) 18 Martin Quist (SPS) 17 I De geblesseerde en niet-spelende Erik van Haaften heeft het op het nippertje gered. Met 1 punt voorsprong is hij de Thoolse topscorer van de voetbalcompetitie 2010/2011. Arvin de Witte raakte in de derby Vosmeer-WHS wel twee keer de lat, maar scoorde niet, zodat hij tweede bleef. Martin Quist handhaafde zich op de derde plaats, waarmee er in de top drie van vori ge week geen verandering kwam. Twintig goals vielen er in de 22ste en laat ste competitieronde, waarbij Jeffrey Kruf (Vosmeer zondag) zich onderscheidde met drie treffers. Naast Arvin de Witte scoorde in dezelfde derby Rachid Bouhoudane (Vosmeer zaterdag) ook twee doelpunten. De verschillen in de top zijn heel klein. Jeffrey Kruf nestelde zich met zijn fraaie eindsprint naast de geblesseerde Frank den Engelsman (Noad) met 16 goals op de vierde plaats. Leroy Pors (Smerdiek) is vijfde met 14 goals, Patrick van Schetsen (WHS) zesde met 12 treffers, de Smer- diek-spelers Stefan Lindhout en Bart Stoutjesdijk zijn zevende met II goals, Martijn Lindhout (Smerdiek) achtste met 10 doelpunten. Op de negende plaats met eveneens 9 treffers staan Rachid Bouhou dane. Joshua van Willigen en Jeremy Stol wijk (allen Vosmeer). De tiende plaats met 8 goals wordt bezel door Andreas Vroegop (Smerdiek), Perry Potappel en Matthias Moerland (beiden Stavenisse), Joey Deur- loo(Thol. Boys) en Jom Elenbaas (SPS). De twee reserveteams van Noad'67 en WHS zijn gedegradeerd. In de reserve tweede klasse B eindigden de Fluplanders laatste met 8 punten uit 22 wedstrijden. De aanvallers van Noad 2 maakten maar 18 doel punten en dat was veruit het minste in deze klasse. WHS 2 eindigde voorlaatst met 13 punten uit 22 wedstrijden en 28 goals. Opmerke lijk was dat beide elftallen 63 doel punten tegen kregen. WHS 2 ver loor de laatste competitiewedstrijd met 1-2 van Bruse Boys 2, maar een overwinning tegen de nummer drie van onder had de Setallanders ook niet meer kunnen helpen. Noad 2 besloot de competitie met een 8-3 bij koploper Pelikaan 3. Veel mooier kon het niet: met een 2-3 zege hij erfvijand Tholense Boys stelde Noad'67 deelname aan de na competitie helemaal veilig. De overwinning werd behaald met tien man, na het wegzenden van aanvoerder Koy van Splunter (2x geel) in het zicht van de rust. Met een ferm schot werd Remco Buijs op de Bent match winnaar. De vreugde in het Fluplandse kamp was na alloop groot, het optimisme navenant. „Nu gaan we het ook proberen af te maken", zei trainer Johan Sulkers. Derde klasse Hel duel op de slotdag van de regu liere competitie was op voorhand al van alle spanning ontdaan. Een week tevoren g(x»iden de Tholena- ren hun eigen ruiten in met verlies bij WHS, waardoor een bloedstol lende ontknoping in de laatste thuis wedstrijd niet meer mogelijk was. Alleen een zege met bijna dubbele cijfers zou de formatie van coach Paul van Buuren nog in de nacom petitie kunnen brengen. Na ruim een kwartier was duidelijk dat zo'n sce nario alleen in jongensboeken voor komt. Noad leidde op dat moment met 0-2, dankzij treffers van Stephan van der Peet en de weer opgeroepen routi nier Arjan Moerland. De Flup-Ian- ders kwamen met een geïmprovi seerd team de mat op, vanwege een waslijst aan blessures en schorsin gen. Het belette de bezoekers niet om de eer van de streek naar zich toe te trekken. Op het randje van buiten spel was de eerste kans voor Moer land, met een schot dat eindigde in de handen van doelman Marijn de Hond. Na een kwartier was het wel raak. Van der Peet schudde de Thoolse aanvoerder Marien Hop mans van zich af en liet (X)k De Hond kansloos: 0-1 Even later leek de partij beslist. Dennis Kot, nog een oudgediende die startte in de basis bij Noad, legde een vrije trap precies in de loop van Moerland. De Thoolse verdediger Arjan van Dijke greep niet en de 0-2 was een feit. „We gaven het weer simpel weg", vond Van Buu-ren, verwijzend naar het defensieve ge schutter een week eerder in de wed strijd bij WHS. Johan Sulkers: „We kwamen gemakkelijk op voor sprong, maar gaven de wedstrijd weer even gemakkelijk uit handen." man De Hond: 2-3. Sulkers: „Op de training schiet Remco ze er altijd in. Leuk dat hij het nu ook eens in de wedstrijd laat zien." Van Buuren dacht heel anders over dat cruciale moment. „We ver gaten weer eens om druk op de bal te zetten. We bleven achteruit lo pen." In de 20e minuut haalde linkermid denvelder Erwin Doggen de achter lijn en de inkomende Matthijs van Stee schoot vol overtuiging binnen: 1-2. Aan de overzijde redde De Hond vervolgens knap bij een volley van de vrijstaande Lars Steijn. Na een halfuur kwam de thuisclub langszij. Doggen bracht van grote afstand een vrije trap voor het doel, de jonge Werner Marsman fungeer de als bliksemafleider en zonder dat iemand het leer nog raakte rolde de bal over de lijn: 2-2. Vijf minuten voor rust zat het kar wei voor Roy van Splunter er op, na een forse duw die hem zijn tweede gele kaart opleverde. Na de hervat ting leek Tholense Boys op weg om de numerieke meerderheid uit te buiten. Een indirecte vrije schop van Doggen in het zestienmeterge bied leverde niet het gewenste re sultaat op. Marsman schoot rake lings over op aangeven van Van Stee en kopte uit een hoekschop van Doggen ook nog een keer naast. De plots in de voorste lijn opgedoken Remco Buijs dacht daar anders over. Met een schuiver van afstand verraste hij in de 55e minuut doel- Nog even leek het tij te keren, met Laurens Bovenberg die stuitte op een reflex van keeper Corné de Frel en een kopbal van Niels Hopmans op de binnenkant van de paal. In het laatste halfuur gebeurde er niets noemenswaardigs meer voor het Fluplandse doel, hoewel Niels Hop mans doorschoof naar de spits en ook Lauran Contant er als invaller in de punt bij kwam. Van Buuren was teleurgesteld in de strijdwijze van zijn team. „We ver gaten te lang om de vrije man te zoe ken. En toen we met vier spitsen gingen spelen, bleven we maar brei en." Zodoende bleef de verdedi gingsmuur van Noad simpel over eind. Dat vond ook Johan Sulkers. „Tholen had er geen antwoord op en ze leden telkens slordig balverlies." De thuisclub, gestart zonder het met de ziekte van Pfeiffer uitgeschakel de talent Koen Nieuwkoop en de geschorste back Freddy Simons, droop aangeslagen af. Van Buuren: „We wilden het seizoen afsluiten met een goede wedstrijd. Na die slechte start kwamen we goed terug en toch geven we het daarna weer uit handen. Het past een beetje in Niels Westdorp (WHS), hier duellerend in de eerste ontmoeting tegen Vosmeer, veroorzaakte een strafschop waarmee Richard Bouhoudane de eerste van zijn twee doelpunten maakte. Bijna een uur lang was het voor WHS nog billen knijpen in de derby bij Vosmeer. Uiteindelijk zorgde het conditionele surplus bij de formatie van coach Ko Stoutjesdijk voor het verschil. Met een 2-3 overwinning werd het derdcklasserschap door de groen-witten veilig gesteld. De toe komst van het zaterdagvoetbal bij Vosmeer is na de degradatie onzeker. Daarover wordt de komende weken een beslissing genomen. Ko Stout jesdijk was in ieder geval blij met de afloop. „De jongens hebben laten zien dat zij echt voor hun club staan." Derde klasse Jeffrey Kruf, hier op archieffoto omgeven door tegenstanders, scoorde drie keer voor Vosmeer. Het verhaal van het streekduel op sportpark de Vossenberg was illus tratief voor het WHS van dit sei zoen. Na een 2-0 achterstand knokte de ploeg zich terug in de wedstrijd. Stoutjesdijk: „Deze groep is in staat om, als het er echt om gaat, boven zichzelf uit te stijgen." Zijn collega Guno Pelgrim sprak over een be kend scenario. „We nemen in de eer ste helft een leuke voorsprong, om na rust conditioneel in elkaar te zak ken. In de tweede helft zijn we niet meer van onze eigen helft af ge weest en hebben we geen kans meer gehad." Al vroeg in de partij nam de thuis club de leiding, vanaf de strafschop stip. Niels Westdorp nam met een ultieme sliding risico in het duel en Rachid Bouhoudane benutte de toe gekende penalty: 1-0. In de 25e mi nuut nam de vrees voor play-offs bij WHS toe, nadat Kevin Schaegen op de flank werd uitgespeeld door Ad- derahin El Fadili en Bouhoudane zich andermaal een goalgetter toon de: 2-0. WHS werd wakker en ging op zoek naar de aansluitingstreffer, met riante kansen voor Rudi Ridder hof, Robin van Dij"ke, Arvin de Wit te en Tom Vroegop. Van Dijke raakte zelfs de paal, met in de herkansing De Witte die voor open doel op de lat mikte. Bij een volgende situatie trof De Witte, oog in oog met doelman Ibrahim El Jila- li. opnieuw het aluminium. De wan hoop bij WHS nam toe, totdat Van Dijke op slag van rust een vrije trap van de afscheid nemende Patrick Ketting tegen de touwen kopte: 2-1 Een cruciaal moment, vond Stout jesdijk. .Achteraf gezien is dat voor ons de ommekeer geweest." Na de hervatting kwam Vosmeer er niet meer aan te pas. WHS, met Ar mando van de Repe als vervanger van Rudi Ridderhof, profiteerde aanvankelijk niet van de ruimte die het kreeg. Wel was er het besef dat het scoreverloop op de andere vel den in het voordeel van de ploeg uit Sint Annaland was. Na een uur stel de WHS orde op zaken, met De Wit te als wegbereider van de gelijkma ker van Armando van de Repe. Vanaf dat moment waren de groen- witten niet meer afhankelijk van de ontwikkelingen elders. Bij Vosmeer namen de frustraties toe, met ook nog een opstootje rond Ronald en Armando van de Repe. De thuisclub mocht met elf man verder, ondanks de plots opgelaaide emoties. Een kwartier voor het einde trok WHS de zege naar zich toe. De voor Jordy Hommel in de ploeg gekomen Hans van den Ouden stond aan de basis van de treffer van Patrick van Schet sen: 2-3. Stoutjesdijk noemde de overwinning verdiend. „Na rust hebben we Vosmeer overklast." V(X)r Guno Pelgrim zit het karwei bij de zaterdagvoetballers van Vos meer erop. „Het is een tropenjaar geweest, met een moeilijke groep en zonder elftalleider. Ik ga niet ver der." Mogelijk wordt Pelgrim ko mend seizoen als assistent van Wim Westerhuis bij het zondagteam be trokken. Zelf wilde hij daar nog geen definitieve uitspraken over doen. „Het bestuur is in ieder geval tevreden over me, ondanks de resul taten." Pelgrim kijkt eerst kritisch in de spiegel. „Ik heb dit seizoen te wei nig respect bij de jongens afgedwon gen. Ik heb op tal van zaken meer toegegeven dan ik op voorhand van plan was." In het geruchtencircuit worden tal van spelers van Vosmeer in verband gebracht met andere clubs. Tarek Zakriti stapt waar schijnlijk over naar WC en ook voor doelman Ibrahim El Jilali be staat her en der de nodige belang stelling. Wijs geworden door de er varing houdt Pelgrim zich op de vlakte. „De ene dag hoor je dat ze willen stoppen, de andere dag zijn er weer plannen voor een doorstart. Laten we het maar even afwachten." Ko Stoutjesdijk is blij dat hij bij WHS door de voordeur weg kan gaan. „Ik vind het knap dat het be stuur rustig is gebleven toen ik mijn overstap naar Duiveland bekend maakte. Natuurlijk was er even commotie maar iedereen heeft ge lukkig zijn verstand bewaard. In Zeeland zijn dit seizoen achttien trainers voortijdig opgestapt of bui ten gegooid. Doordat het bij WHS rustig bleef, zijn we de punten gaan pakken, na de winterstop 22 in totaal en op het eind vier overwinningen op rij. Dat is ook een compliment voor het bestuur." Stoutjesdijk heeft alle vertrouwen in zijn opvolger Er- win de Nijs. „Er staat een ploeg met jonge spelers die zich nog volop kunnen door ontwikkelen. Perry Snoep traint volop mee en is er ko mend seizoen ook weer bij. Ik weet zeker dat Erwin deze groep aan het voetballen krijgt." het verhaal van dit jaar. We waren te vaak wisselvallig." Op de Bent circuleerden de nodige namen van nieuwkomers voor het komend seizoen, waaronder enkele spelers van het zaterdagteam van Vosmeer. Van Buuren wilde enkel de terugkeer bevestigen van Xander Rens (Lepelstraatse Boys) en doel man Marcel Nuijten (Halsteren). Jo han Sulkers krijgt een flink aantal spelers in de loop van deze week al terug. Naar verwachting zijn Jeroen Reijngoudt. Jeroen Verwijs, Wiljan Lisseveld en Rob den Engelsman weer inzetbaar in de nacompetitie. De Fluplanders nemen het daarin eerst op tegen VCK uit Koudekerke. Het eerste duel wordt komende za terdag gespeeld op Walcheren. Een week later volgt de return. ..v jr *,V v' -• ■WMraftaBwHal ■%Wi- Roy van Splunter van Noad' 67 (links) in duel met Niels Hopmans van Tholense Boys. Van Splunter werd na twee gele kaarten het veld uitgestuurd. Het was een prestigeduel met ongelijke wapens. SPS wilde nog één keer alles uit de kast halen in de derby bij Smerdiek, met een thuis club die ook graag wilde winnen maar toch ook aan de nacompetitie dacht. De uitkomst op Haestinge: SPS won met 1-3. Een leuk af scheidscadeau voor de routiniers Erwin Feijtel en Ap van de Belt die hun laatste wedstrijd in de hoofdmacht speelden. Aanvoerder Feijtel (36): „Winnen van Smerdiek geeft altijd een lekker gevoel en vandaag is dat zeker het geval." Vierde klasse In het eerste halfuur was Smerdiek nog duidelijk de bovenliggende par tij. Leroy Pors soleerde vanaf de lin kerflank, om te besluiten met een schot in handen van doelman Rowin Konings. Martijn Lindhout, wiens naam in verband wordt gebracht met tweedeklasser WC, probeerde het van afstand en sleepte er niet meer dan een hoekschop uit. Bij de derde mogelijkheid was het wel raak, dank zij een achterwaartse kopbal van Andreas Vroegop die de SPS-goalie simpel aftroefde in het luchtduel: 1-0. Een actie van Leonard Quist, op de rand van het zestienmetergebied fou tief gestuit door Eduward De Rijke, was het eerste sein dat de bezoekers niet van plan waren om zich over te geven. Vervolgens schoot Leonard Quist uit de tweede lijn rakelings naast. De gelijkmaker hing in de lucht en kwam in de 35e minuut op het bord, na een actie van Ramon Voshol die de jonge Marco Wagner van zich afschudde en precies op tijd inspeelde op de trefzekere Stefan Bo- gers: 1-1. Aan de overzijde was Vroegop dicht bij een tweede treffer voor de thuis club. De snelle aanvaller was na een pass uit het achterland net iets eerder bij de bal dan doelman Konings, om vervolgens rakelings voorlangs te schieten. De kansen voor SPS leken af te nemen na het geblesseerd afha ken van topschutter Martin Quist. Niets was minder waar. Op slag van rust werd Jan Pieter Bevelander plots in de kleine ruimte vrijgespeeld en de middenvelder prikte beheerst binnen: 1-2. Peter van Poortvliet was trots op het spel van zijn ploeg. „Natuurlijk miste Smerdiek kansen, ook na rust. Maar ook wij kregen onze mogelijk heden en maakten wel twee hele mooie doelpunten." Smerdiek kwam geladen uit de kleedkamer, vastbesloten om de club van hun toekomstige trainer alsnog mores te leren. Bart Stoutjesdijk ramde van afstand op de lat, Pors probeerde het met een stuiterend schot en Martijn Lindhout zag zijn inzet netjes worden gepakt door doelman Konings. Bevelander ont snapte bij een uitval nog een keer ge vaarlijk uit de rug van Pors, zonder het net te kunnen vinden. Smerdiek rukte meer en meer op, met Martijn Lindhout die de paal teisterde en Pors die op aangeven van Vroegop naast mikte. De bezoekers moesten het vooral hebben van uitvallen en werden definitief op het paard gezet door een blunder van doelman Alex Stoutjesdijk. De Smerdiekse doelman, vorige week ook al ongelukkig bij Vrede rust, maaide over een dieptepass heen en bood Mamix van der Slikke daarmee in de 75e minuut een niet te missen kans: 1-3. Smerdiek-trainer Cees Stoutjesdijk noemde het verlies na afloop onterecht. „De afgelopen wedstrijden lukte ons alles voor het doel en vandaag niet. Paal, lat, bal van de lijn, een paar keer niet goed ingeschoten, en dan ineens dat mo ment van Alex. Sneu voor hem. Hij is gewoon een heel betrouwbare keeper en als aanvoerder wil hij ook altijd het goede voorbeeld geven." De irritaties over het naderende ver lies namen in het laatste kwartier toe bij de thuisclub. Hilbert Brinkman pakte een gele kaart na een verbale uitbarsting richting arbitrage, Stefan Lindhout wilde zijn tegenstander te lijf en zelfs de doorgaans rustige Le roy Pors kreeg het aan de stok met Jan Pieter Bevelander. Peter van Poortvliet was blij met de overwin ning. Jammer dat we het in die eer ste wedstrijden van de derde periode tegen Kogelvangers en Chrislandia hebben laten liggen. Die punten ko men we nu tekort." Stavenisse sloot het seizoen af met een 5-1 nederlaag bij ZSC. Pas na rust maakte de thuisclub definitief het verschil. Volgens coach Jaap Knop had er veel meer voor zijn team in gezeten. ,J)it was voor ons de wedstrijd van de gemiste kansen." Vijf minuten na de 1-0 kwam Stave nisse op gelijke hoogte, dankzij Matthias Moerland die op de goede plaats stond bij een voorzet van Per ry Potappel. Na ruim een halfuur nam ZSC weer de leiding: 2-1. Knop was teleurgesteld in de men tale weerbaarheid van zijn ploeg. „De ontgoocheling sloop er in. ZSC ging er steeds meer in geloven en bij ons werd dat juist minder." On middellijk na de hervatting nam ZSC nog meer afstand: 3-1. Stave nisse, met Quincy Moerland dit maal als laatste man en Erik de Rij ke en Wilmar Koole op de vleugels in de defensie, wist zich nog even te herpakken. De doelman van de thuisclub redde In de eerste twintig minuten kwam ZSC er op het eigen veld bijna niet aan te pas. Het gemis van Kees van Putte (vakantie), Jeffrey Moerland en Jos van der Jagt (blessures) was bij Stavenisse nauwelijks voelbaar. Een indirecte vrij trap in het zestien metergebied bood Matthias Moer land kans op de openingstreffer. Bij een uitval was het echter aan de an dere kant raak. Een doelpunt dat in de ogen van Stavenisse nooit had mogen worden toegekend. .Zeker twee meter buitenspel", vond Knop. Van Poortvliet laat naar eigen zeggen een team met perspectief achter voor zijn opvolger. „Met het terughalen van Martin Quist kregen we dit sei zoen, na een slechte start, een aan speelpunt voorin. Er zijn jonge spe lers bijgekomen die een goede ontwikkeling hebben doorgemaakt Al gaat SPS achterin natuurlijk wel Ap en Erwin missen." Feijtel vindt het tijd om een stapje terug te doen. „Na meer dan twintig jaar in het eer ste merk je wel dat de pijntjes toene men. En als je een paar snelle jon gens tegenover je hebt. merk je ook achterin dat de jaren gaan tellen. Het is tijd dat andere jongens het elftal gaan dragen. Ramon Voshol en Leo nard spelen nu toch ook alweer wat jaartjes in het eerste en hebben de ca paciteiten om het van ons over te ne men." Feijtel is positief over de toekomst van SPS. „Het was dit seizoen veel vallen en opstaan. Het kost jonge spelers gewoon tijd om aan te haken bij het niveau, ook al hebben ze ta lent. Maar er zit bij SPS genoeg ach ter." Voordat Cees Stoutjesdijk aantreedt op D'n Akerboam wil de coach eerst nog Smerdiek naar de derde klasse loodsen. In de nacompetitie moeten de blauw-zwarten het opne men tegen Wemeldinge en derde klasser Kapelle. „Het wordt een las tige opgave", verwacht Stoutjesdijk. .Zeeuwse ploegen komen doorgaans ver in de nacompetitie. Maar we be ginnen er vol goede moed aan." De nederlaag tegen SPS kan daarbij vol gens Stoutjesdijk positief werken. „Vergeet niet dat SPS een ploeg is die bij vlagen goed voetbal speelt en altijd probeert te blijven combineren. Ze staan terecht in dat linkerrijtje. Het ging de laatste weken bij ons wel erg gemakkelijk. Hier worden we al leen maar scherper van. En volgende week gaan de ballen die we vandaag misten er allicht weer wel in. Dat is het mooie van voetbal. Je kunt het van tevoren nooit echt inschatten." schitterend bij een schot van Perry Potappel in de verre hoek en ook een vrije kopkans van de naar WC vertrekkende schaduwspits leverde niet het gewenste resultaat op. Ook de voor Mark Tak in de ploeg geko men Reinier Prins was enkele malen dicht bij de aansluitingstreffer. Eén keer was zelfs de paal dwarsligger. Tussen de aanvallen van Stavenisse door toonde de thuisclub zich wel slagvaardig, met een 5-1 nederlaag als geflatteerd eindresultaat. Met in totaal 22 punten en drie ploe gen onder Stavenisse op de ranglijst was Knop niet ontevreden. „Maar links en rechts hebben we dit jaar toch teveel laten liggen, vooral om dat we geen scorende spits hebben. In de vierde klasse zie je dat veel ploegen wel over zo'n goalgetter beschikken en dat is een wereld van verschil. Een echte spits geeft ook meer rust achterin en daar ontbralk het bij ons soms ook wel eens aan." Steeds vaker krijgt Stavenisse com plimenten voor het verzorgde spel van de jonge ploeg. Knop weet dat je daar in principe niets voor koopt. „Maar hopelijk gaat het zich eens uitbetalen." i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 15