Fietsers trotseren regen voor kankerbestrijding: 2632 euro Als jonge gast bezit hij nog het ouderwetse vakmanschap Nog niet de helft van aanmelders gaat van start Duel winnaars zaalvoetbal Koersballen Tholen Combinatie Hoek heeft rapste Kinderen buitenschoolse opvang leren in vakantie over boerderij op moeilijke Mantes la Jolie Oefenwedstrijd Eendrachtruiters Walhout haalt Europees brons Teamgoud voor Pim Geelhoed Competitie Batho voor bedrijven Titelkans voor damesdubbel Ruucstoppelen ebt langzaam weg Donderdag 10 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Lege bakken na eerste midfondvlucht Eendrachtruiters een, twee en drie Combinatie Hoek heeft zaterdag op de eerste vlucht in de categorie tussen de 300 - 500 kilometer gewonnen. De melkers uit Sint Philipsland hadden de snelste in het samenspel tegen 1179 duiven. Met een elfde stek provin ciaal, bij een deelname van ruim 7000 duiven, kwamen ze net te kort voor een teletekstnotering. Met een over- vlucht van gemiddeld 40 kilometer een knappe prestatie. Niet geheel toevallig won de 602, een tweejarige doffer. Volgens Hoek komt hij uit een familie die makkelijk winnaars voortbrengt, een halfbroer pakte vorig jaar al een topnotering op een dagfondvlucht. Uitslag Mantes la Jolie Herenteam heeft kampioenschap in eigen hand Vijftig deelnemers vanuit de Rabobank Oosterschelde- vestiging in Sint-Annaland en 150 vanuit Tholen trot seerden zaterdag het weer om 25-, 50,- of 75 kilometer te gaan fietsen. Samen met de sponsors van de Stichting Stavoordó pedaleerden ze 2632 euro bij elkaar ten bate van de kankerbestrijding. Bewaarboekje Simpel tennisduel Setallandse dames Hans Schot uit Tholen begint meubelmakerij in loods op Welgelegen II Heren Derde team Vakmanschap De kinderen van de Thoolse vestigingen van de buitenschoolse opvang van Toerdeloo hebben zich in de twee weken durende meivakantie bezig gehouden met het thema de boerderij. Daar hoorden ook uitstapjes bij. Zo hebben ze zich op de eerste dag tussen de paarden van manege In 't Zadel in Oud-Vossemeer begeven. In de paardenbakken mochten de kinderen zich uitleven met een par tijtje voetbal en gek doen. Natuurlijk was er ook volop aandacht voor de paarden. De volgende dag werd een kijkje in de kassen van de ouders van Tamar van Luijk genomen. Hier groeien tomaten en paprika's. Even waanden de kinderen zich in de tr open. want wat was het daar warm. De eerste week werd afgesloten met een bezoek aan kinderboerderij 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk. De kinderen mochten meehelpen met het voederen van de dieren en het uitmesten van de hokken. in de tweede week werden de kin deren uitgenodigd op de boerderij van Iris. Mathijs en Maaike Goen- se. Met veel belangstelling werden de werkzaamheden van de boer ge volgd en aan het eind van dit be zoek wilden sommige kinderen ook wel op een boerderij wonen. Als afsluiting van de laatste week hebben de kinderen een speurtocht gedaan. Deze stond in het teken van de koe. Zo kwamen de kinderen er achter dat een koe wel 25 liter melk per dag kan geven. Het proeven van de melkproducten vonden de kinde ren leuk en lekker. De kinderen hebben na deze geslaagde vakantie nu al zin in de komende zomerva kantie. Rijvereniging De Eendrachtruiters uit Tholen organiseert op 2 juni de tweede van drie wedstrijden voor de clubkampioenschappen. De wed strijd is tevens open voor amazones en ruiter die geen lid zijn. want het is tevens een oefendressuur en spring- wedstrijd. Het wedstrijdterrein is bij de familie Geluk aan de Annavosdijk in Sint-Annaland. Er zal een stro dorp aanwezig zijn met diverse kraampjes en een terrasje voor een versnapering, 's Morgens worden de dressuurproeven verreden en 's mid dags wordt er een parcours opge bouwd voorde springliefhebbers. De derde en laatste wedstrijd zal eind augustus verreden worden. Na deze drie wedstrijden wordt een klasse ment opgemaakt en de winnaar van het dressuur- en springklassement wint een paardendeken. Twee leden van rijvereniging De Eendrachtruiters in Tholen hebben dit weekend samen een eerste, twee de en derde prijs behaald. Linsey van der Slikke uit Tholen mocht spreekwoordelijk de hoogste trede van het erepodium betreden in Vrou wenpolder. Ze deed met haar pony Keybir mee aan de springwedstrijd in Vrouwenpolder en won de klasse B. Van der Slikke sprong mee in het progressieve parcours, waar alle klassen tegen elkaar rijden op tijd. Ze haalde het maximale aantal pun ten en de snelste tijd. Lieke Beve lander zorgde voor het zilver en brons op de dressuurwedstrijd in Oude Tonge. De Sint-Annalandse reed met haar paard Orchidee mee in de klasse Ml en werd tweede met 180 punten en derde in de tweede proef met 188 punten. Daarmee nam ze tevens twee winstpunten mee naar huis. De zaalvoetbalteams Zebra's en 't Centrum, zijn met ruime voor sprong winnaar in hun poule gewor den. Maandag stonden de kampioe nen van de A- en de B-poule tegenover elkaar in de bekerfinale in Meulvliet in Tholen. Voor Zebra's was deze wedstrijd vast een voor proef van het nieuwe seizoen, waar het team, door promotie naar de A- poule; zijn kunnen kan gaan verto nen. De wedstrijd zelf was erg span nend. met een gelijkopgaande stand. Zebra's en 't Centrum gaven elkaar niets toe. De stand liep van 1-1, naar 2-2 bij de rust. Ook in de twee de helft hielden de teams elkaar in evenwicht en door ieder kort na el kaar te scoren. De wedstrijd leek af te gaan op strafschoppen, maar kort voor het einde van de wedstrijd scoorde 't Centrum 5-4. Ondanks verwoedde aanvallen en enkele kan sen, kon Zebra's niet meer tegen scoren. Hierdoor won het team van 't Centrum dit jaar de dubbel. De komende twee weken, op 14 en 21 mei, worden de afsluitende toer nooien gespeeld voor respectieve lijk de A- en B-poule. Beide avon den starten om acht uur en iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen in sport- en gemeenschaps centrum Meulvliet. Chantal Walhout heeft zondag een bronzen medaille in de wacht ge sleept tijdens een Europese wed strijd tot 17 jaar. de European Cup. in Berlijn. De judoka uit Stavenisse werd derde in de klasse tot 70 kg. Walhout was daarmee de beste Ne derlandse en maakt met dit resul taat kans om opgenomen te worden in de ploeg voor het Europees kam pioenschap. Dat wordt eind juni gehouden in Montenegro. Deze wedstrijd was het laatste meetmoment en deze week maakt de judobond bekend of ze erbij zit. Dat is hoogstwaar schijnlijk het geval, want ze staat als eerste geplaatst op de ranglijst, vanwege haar eerder behaalde Ne derlandse titel en drie bronzen plakken. Over twee weken staat Walhout op de mat in Polen. Pim Geelhoed uit Sint-Maartensdijk heeft zondag met zijn team goud behaald op de Zuid Nederlandse kampioenschappen in Gilze. De leer ling van de stichting Judo Geelhoed uit Sint-Maartensdijk deed mee in de categorie jongens -12 in de gewichtsklasse tot 34 kilo. Hij mag met het jeugdteam van Geelhoed naar de Nederlandse kampioenschappen in Beverwijk. Plaats- en clubgenoot Rosan Stoutjesdijk deed mee in het meisjesteam van Geelhoed en strijddc in de categorie meisjes -15 in de - 57 kg. Ze won zilver met haar team. Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Meulvliet: 1mevr. R. Bolier en me vr. J. Bos 36 p.; 2. mevr. N. Deurloo en G. v.d. Padt 32 p.; 3. mevr. H. Schot en mevr. J. Verbraeken 27 p.; 4. mevr. C. Sprenkels en W. Bijl 23 p.; 5. W. Deurloo en J. Sprenkels 20 p.; 6. mevr. A. Hilgerson en mevr. D. Lindenberg 14 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar tensdijk: IW. Bijl 27 p.; 2. C. van Gorsel 24 p.; 3. mevr. T. Breure 21 p.; 4. C. Breure 19 p.; 5. mevr. A. Bocxe. mevr. W. Kloet, en mevr. B. Bijnagte 17 p.; 8. mevr. MDane 15 p. Oud-Vossemeer: l. mevr. C. Haver- mans 30 p.; 2. mevr. L. Weezenaar, mevr. J. van Houte, en N. Moerker ken 15 p.; 5. mevr. R. Nagtegaal 12 p.; 6. mevr. J. de Bakker 10 p.; 7. me vr. L. van Poortvliet 9 p.; 8. mevr. M. van Poortvliet 8 p. Badmintonvereniging Batho heeft inspiratie gehaald uit de bedrijven- cup voor voetbal, en organiseert ook een bedrijvencompetitie. Maar dan voor de badmintonsport. Batho or ganiseert dit najaar en deze winter, van 12 september tot en met 13 ja nuari, de wedstrijd voor koppels die zich namens een bedrijf kunnen in schrijven. Opgeven kan nog tot eind mei. Ervaring met de sport is niet nodig en voor materiaal wordt ge zorgd. De wedstrijden worden ge speeld op zaterdagochtenden van tien tot twaalf uur in Meulvliet in Tholen. Informatie bij de club. o.a. via Diana v.d. Berge, mcberge@zee- landnet.nl of 06-30920218. Het werd een vlucht om snel te ver geten was nog de uitspraak die het meest klonk daags na het in het wa ter gevallen concours. Letterlijk. Er moest te lang worden gewacht op de eerste duiven en het verloop was stroef. Een vrijwel geheel gesloten wolkendek, regenbuien en een mati ge noordoostenwind waren de oor zaken. Een aantal favorieten nog on derweg met als gevolg lege bakken in het hok. Het prijskamp stond gemiddeld ruim een uur open, ruim het dubbele van wat normaal is. Het podium in het samenspel had een volledige Thoolse bezetting. Naast de combi natie Hoek was Dick Vaders uit Oud-Vossemeer eerste opvolger. Jo Moerland uit Stavenisse werd derde. De Vredesduif Sint Philipsland, 206 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 18.41.04 u. is 995,008 in/niin. Laatste duif 21.0133 u. is 704,600 m/min. comb. Hoek 1,5,6,7,9, 27,42,46, 47,48; gebr. Ligtendag 2,4, 15, 51; Owen Koolbergen 3, 19, 25, 43, 49; R. Reijngoudt 8. 10, II, 14, 18.35, 36, 41; R. Vermaas 12, 21, 22, 24, 28, 3133, 39,40,45; Corry Walpot 13, 16, 26, 32; comb. Vermaas 17, 34; gebr. Reijngoudt 20, 30; Joh. Reijngoudt 23; J.C Verwijs 29; Jac. Reijngoudt 37, 44; comb. Van Loon 38,50,52. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 307 duiven van 17 deelnemers. Eerste duif 18.42.52 u. is 980,046 m/min. Laatste duif 19.54.21 u. is 805,110 m/min. D.A. Vaders 1,18, 20, 25, 35, 49, 50; A. Havermans 2, 3, 12, 42, 76; J.A. Capelle 4, 6, 8, 26, 39, 40, 55, 56, 57. 67, 70. 73; R. Fonteyne 5, 22, 37, 53; P. de Wilde 7; comb. F. en D. Bal 9, 11, 19, 23,27,28,36, 41, 52, 62, 66,68,74, 77; P. Vis 10, 16; F. Rommers 13, 29, 30, 72; H. Rensink 14, 46, 59; C.A. Rijnberg 15, 34,61; S. Berkey 17,31,44,47, 58; A.J. Capelle 21, 48, 51, 63, 64, 69; Jurre van den Berge 24, 38, 65; T. de Graaff 32, 33, 43; J. Toetenel 45, 54, 75; comb. Hommel-Walpot 60,71. De Reisduif Scherpenisse, 155 dui ven van 14 deelnemers. Eerste duif 18.40.02 u. is 972,616 m/min. Laatste duif 19.42.53 u. is 826,430 m/min. J. Moerland 1, 2, 16, 34; C. Moeli- ker 3,7,17,23,25,28,40,43,45; P. van Driel 4, 21, 22, 37; Mario de Graaf 5,9, 10, 14,20,32,38,41; D. Noom 6, 30, 3133, 49; P. Potappel 8, 11, 12, 44, 47, 48; P. Laban 13, 51; MJ. Laban 15, 24, 26, 27, 39, 42, 50; AJ. Hage 18, 35; M.Y. Pon- se 19; J. Baay 29; D.J. Menheere 36, 52; C. Uyl 46. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 170 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 18.41.10 u. is 967,065 m/min. Laatste duif 19.56.34 u. is 790,268 m/min. H. van Hemert-Rijnberg 1, 15, 16, 26, 42; D. de Wilde 2, 4, 5, 6, 7, 9, 12, 13, 24, 25, 27, 28, 31, 37, 43; AJ. Scherpenisse 3, 8, 10, 22, 23, 29,33,34,35,36; J. Heijboer 11; J. Benningshof 14, 17; A. Bijl 18, 39; C. Potappel 19; J.H. Lindhout 20, 21,30,32,38,40; J. de Rijke 41. foto onderschrift Met een 2-2 gelijkspel, dinsdag tegen Sjef uit Aardenburg, en een totaal van 16 punten zit het er voor het damcsdubbclteam van De Ruucstop pelen waarschijnlijk niet meer in om kampioen te worden. Het dames- tcnnisteam staat nu gedeeld tweede in de hoofdklasse. De kans op de ti tel bestaat nog wel, maar dan moeten de Fluplandse tennissters met vier punten winnen van volgende tegenstander Kruiningen. Dan nog zal Bru-Ten uit Bruinisse, koploper met 18 punten, ook minstens gelijk moeten spelen tegen Sjef. Bovendien zijn ook de dames van Boskreek uit Breskens met 16 punten nog een serieuze titelkandidaat, omdat die tegen lantaarndrager Souburg moeten spelen. Volgens Ivo Slokkers, secretaris van de stichting, beperkte het gros van de deelnemers zich tot de afstand van vijftig kilometer. Die voerde langs Sint-Annaland, Oud-Vosse meer naar Tholen en van daaruit verder naar Scherpenisse, Sint- Maartensdijk en via Stavenisse weer naar Sint-Annaland. Van der Zande Tweewielerservice uit Oud-Vossemeer had zich aange meld met de bezemwagen, maar net als de bemanning van de EHBO- posten hoefde hij niet in actie te ko men. „Er waren wel een paar lekke banden, maar die werden door de deelnemers zelf geplakt", aldus Slokkers. Pleisterplaatsen, waar ook de col lectebussen voor het goede doel stonden opgesteld, waren er maar genoeg. In Stavenisse stonden de gastgevers van café-restaurant 't Packhuys klaar om de wielerlief- hebbers te ontvangen en in Sint- Maartensdijk konden de deelne mers voor een hapje en een drankje terecht bij restaurant Het Raedt- huys. In Sint-Annaland konden in café An de Slööve en café De Hoop de consumptiebonnen worden inge leverd. De dag begon moeizaam. Er stond veel wind en de regenbuien maak ten het klimaat er niet vriendelijker op. Dat was mogelijk de reden dat zich bij de voorinschrijving welis waar 560 mensen hadden aange meld, terwijl daarvan amper de helft daadwerkelijk op het zadel klom. Voor de Rabo-vestiging in Sint-An naland liet de 60-jarige Lena van Damme zich vertellen hoe het rou teboekje werkte en waar ze onder weg op moest letten. Uit Nieuwer- kerk waren Jan Slootmaker en zijn vrouw gekomen. Voor het vertrek deden ze nog wel hun regenkleding aan. Ook uit Kapelle en Reimers- waal waren inwoners gekomen om mee te fietsen, de collectebussen te vullen en vooral gedurende de mid dag te genieten van het vele moois dat het eiland heeft te bieden. Zo kon streekmuseum De Meestoof worden bezocht en degenen die Sint-Philipsland aandeden konden bij Het Veerhuis terecht. Het boekje dat de deelnemers mee kregen en waarin de tochten ston den uitgestippeld, bevatte tevens een samenvatting van de beziens waardigheden. Zo gingen de toch ten door de Schakerloopolder, langs landschapscamping Kruytenburg en de Pluimpot. Veel informatie ook over de Ruiïioirtschorren, de Een denkooi en de Van Haaftenpolder. Kortom, een bewaarboekje waar ook bij beter weer gebruik van kan worden gemaakt. In de voorlaatste competitieronde traden de tennisdames van Sint-An naland afgelopen dinsdag aan tegen het als vierde geplaatste team van Bathse Kreek uit Rilland-Bath. Het werd een vrij gemakkelijke 4-0 overwinning. Alle wedstrijden wer den in twee sets gewonnen. De eer ste dubbel werd gespeeld door Han- na Moerland en Carina Droogendijk (6-2 en 6-4). Invalster Marion Quist paste zich moeiteloos aan en won met Corrie Bazen gemakkelijk met 6-1 en 6-1. Corrie en Carina won nen daarna met 6-4 en 6-2 en Ma rion en Hanna wonnen hun partij met 6-4 en 6-3. Door dit resultaat komt Sint-Annaland op de tweede plaats te staan in de tweede klasse met 15 punten uit 5 wedstrijden. Hans Schot tovert oude balken afkomstig uit een treinstel om tot tafel. Leni Verwijs en dochter Mirjam Verwijs, die door hun vlakke en har de spel meestal veel druk uit kunnen oefenen, kwamen totaal niet in hun spel. De dames uit Aardenburg speelden op zich niet spectaculair, maar Leni en Mirjam maakten te veel fouten en konden het tij niet ke ren. Met 6-16-3 werd er verloren. Lijdie Kot en Elly van Dijke stonden tegenover een goed koppel en ze werden in de eerste set onder druk gezet door harde en strakke ballen achterin het veld, waardoor ze de eerste set uit handen moesten geven met 6-3. In de tweede set ging het nog steeds moeizaam, maar omdat ze langer de rally aan konden hou den en met tactische ballen konden scoren wonnen ze met 4-6. In de derde set pakten Lijdie en Elly met 3-6 de set. Mirjam mocht met Lijdie de baan op en het leek aanvankelijk een makke lijk potje te worden. De eerste set ging dan ook zonder al te veel pro blemen met 2-6 naar de Fluplandse dames, maar in de tweede set werd er meer tegengas gegeven. Ze kon den een derde set voorkomen door met 5-7 te winnen. Leni en Elly speelden in het begin van hun partij foutloos en konden vrij simpel op een 0-3 voorsprong komen. Bij de stand 1-3 waren er kansen genoeg op de service van El ly om op 1-4 te komen, maar in plaats daarvan werd het 2-3. Daarna waren Leni en Elly de weg kwijt en verloren de set alsnog met 6-3. De tweede set ging met 6-1 verloren. Het eerste herenteam heeft het kam pioenschap in de tweede klasse nog altijd in eigen hand na een 0-6 uitze ge tegen Animo in Terneuzen. Het solide spel van kopman Sven Buijs dreef zijn tegenstander in het enkel spel tot wanhoop. Sven won gemak kelijk met 1-6 en 1-6. Jack Neele speelde een goede wedstrijd tegen een tegenstander met hoge spinbal- len maar te weinig vastheid 1-6 en 2-6. Michiel van der Est had het moei lijk, mede dankzij een lichte enkel blessure. Hij verslikte zich tegen het einde van de tweede set in zijn te genstander. In de derde set sloeg Van der Est veel forehandwinners en trok hij de partij alsnog gemakkelijk naar zich toe: 3-6,7-5 en 1-6. Patrick Walpot liet zaterdag zien, waarom zijn backhand tot zijn beste slagen behoord. Met solide spel en sterke groundstrokes met zijn back hand was hij oppermachtig: 3-6 en 2-6. Jack Neele en Michiel van der Est speelden de eerste dubbel. Ze verlo ren geen enkele servicegame en wis ten hun tegenstander in de tweede set slechts één keer te breken maar dit was wel voldoende 1-6 en 4-6. Patrick Walpot en Sven Buijs maak ten het feest compleet door met 0-6 en 1 -6 hun tegenstanders binnen het uur terug naar de kleedkamer te stu ren. Aangezien concurrent MLTC net als de Fluplanders met 6-0 hun wedstrijd won, blijft het verschil aan de kop 3 punten. Zaterdag kan het team bij winst op nummer drie. Smash uit Sint Jansteeri, kampioen worden. De dames van Ruucstoppelen 3 speelden de op een na laatste wed strijd van dit seizoen tegen koploper Kapelle 1. De dames Joke Bomas, Els van der Giesen, Yvonne Tebbens en invalster Lydia van der Peet uit Sint Philipsland hadden geen ant woord op het sterke spel van de te genstanders en verloren met 0-4 al hun punten. Ruucstoppelen hoopt nog wat punten te scoren tegen Ove- zande dat nu op de zesde plaats staat. Het team staat nu vierde met 12 punten, 8 punten minder dan de koploper. Na een stage in de jachtbouw weet Hans Schot (19) uit Tholen het ze ker: eigen baas zijn. Dat is wat hij wil. Het scheelt niet veel of hij was de jongste ondernemer van het eiland. Schot restaureert en maakt meu bels. Uiteenlopend van stoelen en tafels tot complete interieurs. En ook met scheepsinterieurs weet hij wel raad. Maatwerk, in opdracht van de klant. Dat is zijn kracht. Hoewel hij zijn diploma volgende maand pas in ontvangst neemt, tim mert Hans al aardig aan de weg. Van. een inloopkast tot het maken van een tafel van eeuwenoude houten balken, het fijne, precieze werk is wat hem ligt. Daar kwam hij tijdens zijn mid delbare schoolperiode achter. Ieder vrij uur spendeerde hij bij Pijnen jachtbouw in Tholen. Complete scheepsinterieurs nam hij daar on derhanden. Dat doet hij, desge vraagd, nog steeds. Maar meubels zijn de hoofdzaak. Niet voor niets volgde Schot de op leiding tot meubel-interieurbouwer aan het Hout- en Meubileringscolle ge in Rotterdam. Hij restaureert, ont werpt en bouwt zelf meubels in op dracht van klanten. Zowel volgens eigen ontwerp als van een aangele verde foto uit een boek. Zo timmerde hij onlangs een complete bedstede op een zolderkamer in een nieuw bouwhuis in elkaar. Het voorbeeld daarvan ligt nog op zijn werktafel. Het resultaat is verbluffend. Bijna een exacte kopie van het plaatje. De uitspraak 'wat zijn ogen zien. ma ken zijn handen' is zeker op Hans van toepassing. Als jonge gast bezit hij nog het echte, ouderwetse vak manschap. Het vak is hem niet met de welbekende paplepel ingegeven. Zijn vader. Job Schot, is visser óp de eurokotter Z201Een heel andere tak van sport. Mooie bijkomstigheid is dat Hans daardoor over de loods van zijn vader en diens broer Kees aan de Lorentzweg op bedrijventerrein Wel gelegen II in Tholen kan beschikken. Daar heeft hij een eigen werkplaats met een compleet arsenaal aan hout bewerkingsmachines. Uiteenlopend van vlak-vandiktebank. frees tot lint en afkortzaag. De verse houtlucht van het zagen komt je tegemoet. De afzuiging werkt nog niet helemaal naar behoren, verontschuldigt Hans zich. De investering in gereedschap was volgens de jonge ondernemer wel een sprong in het diepe. „Als je het doet, moet je het goed doen", zegt hij. „Goed gereedschap is het halve werk." Schot specialiseert zich met name in het fijne werk. Niets vindt hij zo mooi als de wensen van de klant ver talen in een ontwerp. Goed luisteren naar de wensen van de klant is daar bij voornaam. Hans richt zich met name op de interieurbouw en het vervaardigen van meubels. Alles wat maar enigszins afwijkt, ziet hij als een uitdaging. Een aantal van zijn re cente projecten is te zien op zijn website www.schotinterieur.nl. (Ad vertentie LM.) i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13