Buren en bloemzaden houden veiling Sint-Annaland overeind Tiental aardewerken jeneverkruiken wijzen op voorliefde voor borreltje Brooijmans: triest dat we het niet met de aardappel kunnen Ms. Frisia van familie Hoogstad is eerste Thoolse schip met AED Samenwerken biedt kans meer werk Thoolse ondernemers Archeologen doen opgravingen bij Klippelstraat Sint-Annaland Groen licht voor ploegendienst Donderdag 10 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Zelfs voorzitter Gerard Brooijmans had niet verwacht dat de veiling Sint-Annaland het boekjaar 2011 met zwarte cijfers zou afsluiten. Met 75 mille minder provi sie door de lage aardappelprijzen was het bestuur op het ergste voorbereid. Het drogen van o.a. bloemzaden le verde echter tien mille meer op. Met de verhuur van grond, ruimte en mensen aan de buren Bijl en CZAV ein digde de veiling 3905 euro in de plus. Violen 30.000 euro Combinaties Zoet water Nieuw bestuurslid Sociaal aspect Duurzaam Regout Onderzoek Vierde apparaat Goud Gezellige Thoolse rit met paarden Kledingactie in Oud-Vossemeer Rommelmarkt voor ontspanningsavond Eerste veiling voor goed doel Samenwerking zoeken bij grote aanbestedingen is één van de manieren voor Thoolse ondernemers om méér opdrachten van de gemeente in de wacht te slepen. In 2010 is voor 2,6 miljoen euro aan opdrachten aan lokale ondernemers gegund. V" SGP: verlichten torens kan minder Resten van de Romeinen hebben de archeologen aan de Klippelstraat in Sint-Annaland gisteren niet gevonden. Ook geen pot goud. Wel tientallen aardewerken jenever kruiken, een zoutpotje en Scherven. Heel veel scherven. Archeologisch dienstencentrum ArcheoProjecten uit Amersfoort voert de opgravingen uit in opdracht van de gemeente Tholen. j Secretaris Rien van Gorsel linksnam na 26 jaar afscheid van de veiling Sint-Annaland. Voorzitter Gerard Brooijmans bood hem bloemen en een reischeque aan. Bijna halve ton provinciesubsidie voor Rondje Pontje De Ms. Frisia van Gerard en Cobv Hoogstad uit Sint-Annaland is het eerste Thoolse rondvaartschip met een AED aan boord. Het apparaat, voluit een automatische externe defibrillator, wordt gebruikt in het ge val van een hartstilstand. Alle boten die zijn aangesloten bij de stichting Rondje Pontje in Zeeland worden voorzien van een AED. „We prijzen ons gelukkig met de samenwerking en de opbrengsten van CZAV en Bijl. Dat zijn stevige poten onder onze veiling", zei voorzitter Brooijmans dinsdag avond in de Wellevacte tijdens de 82ste algemene jaarvergadering. De 23 (van de 74) leden namen het voor kennisgeving aan. Ze wisten immers zelf maar al te goed dat de prijzen te laag waren. Het omzeto- verzicht van 2,8 miljoen euro (over 2011 tegenover 4,5 miljoen euro in 2010 sprak wat dat betreft boekde len. Wat hoeveelheid betreft, ontlie pen de twee jaren elkaar niet zoveel met 13.172.296 kg in 2011 tegen over 13.624.475 kg in 2010. .'.Het zijn twee extreme jaren met hele grote fluctuaties", stelde Brooij mans vast. Over 2010 was er nog een winst van 58.483 euro. Op de aardappelprijzen heeft de veiling weinig invloed. Dat is een zaak van vraag en aanbod via de klok of be middeling. „Alleen op de kosten hebben we grip en daar ga je op stu ren", zei veilingdirecteur David Hage. De voorzitter noemde het 'triest' dat de veiling het rendement niet uit de aardappel kan halen. „Als we dan in een slecht aardappeljaar toch posi tief kunnen draaien, is de basis van ons bedrijf toch gezond en zijn de kosten beheersbaar. In de goede ja ren moeten we onze reserves dan maar wat spekken. Daar is de vei ling wel niet voor opgericht, maar als we op deze manier ons steentje bijdragen aan de leefbaarheid van de streek en de hele Nederlandse aardappelwereld, dan moeten we daarvan zo lang mogelijk gebruik van maken. Iedere eerste veiling wordt nog steeds gekeken wat Sint- Annaland doet." Opvallend noemde Brooijmans de verdiensten van de drogerij. Er stonden meer bloemzaden voor de droger en het komende seizoen lijkt dat zeker niet minder te worden. De violenteelt lijkt op kleine schaal te rug te komen en dat vergt behoorlijk wat vloeroppervlak, want violen moeten 5 tot 7 dagen drogen. Ook het wouw is vorig jaar op de droog- vloeren gedroogd. De oogst in mei paste prima in het veilingschema, net voor de vroege winterbloemen en het graszaad. In de drogerij wordt dit jaar 30.000 De vier collegepartijen SGP. VVD. PvdA en CDA hebben aan burge meester en wethouders vragen ge steld over de mogelijkheden om Thoolse ondernemers meer op drachten te gunnen, in relatie tot een stuk werkgelegenheid. Uit het antwoord blijkt dat de ge meente de inkoop in 2010 onder de loep heeft genomen. Toen is 22,2 miljoen euro besteed aan beïnvloed bare inkoop. Thoolse ondernemers hadden invloed op een derde van dat bedrag, zeven miljoen euro. Want bijvoorbeeld elektriciteit, gas, water en vaste telefonie kan niet in Tholen ingekocht worden. Van die zeven miljoen is 2,6 miljoen bij lo kale ondernemers besteed en 4,4 miljoen buiten de gemeentegrenzen. Dat laatste betreft met name grotere civieltechnische werken. Het colle ge noemt de vervanging van de damwand in de Sint-Annalandse ha ven als voorbeeld. Het gemeentebestuur stelt dit jaar een overzicht van geplande investe ringen beschikbaar aan Onderne mers Overleg Tholen en Thoolse Ondernemers Federatie. Hun leden kunnen dan op voorhand weten wat er aan komt. Zijn bepaalde aanbe stedingen te groot om individueel in te schrijven, dan kunnen onderne mers combinaties zoeken, samen werken. Je als ondernemer bij de gemeente presenteren, de gemeente betrekken bij je innovatieve ideeën, is ook een suggestie die burgemees ter en wethouders doen. Het college wijst erop dat ook het inkoopbeleid van Thoolse ondernemers onderling van belang is. Verder wil de ge meente faciliteren in het vergroten Het verlichten van de gemeentelij ke torens kan wel wat minder. Dat vindt de fractie van de SGP. Raads lid Johan Aarnoudse kaartte het on langs voorzichtig aan in de com missie ruimte bij het bespreken van het milieuverslag 2011 Hij noemde het verlichten van de kerktorens - een cadeautje van de Rabobank bij het 110-jarige be staan - een positief iets. ..Ze vor- euro geïnvesteerd. In het dak komen twee beweegbare vcntilaticluiken van 3 x 75 meter en ook in de noordwest gevel worden afsluitbare luchtroosters gemaakt om meer fris se lucht binnen te krijgen. Die na tuurlijke beluchting spaart droog- kosten. Een akoestisch onderzoek zette het sein op groen. De leden keurden de vernieuwing goed, evenals de aanschaf van 500 pallets. Vorig jaar werd 36.078 euro geïn vesteerd in een kistenvuller, opvoer- band, 150 aardappelkisten en een labelprinter. Leden betalen 6.5% provisie over de aardappelleveringen, niet-leden 955%. De voorzitter zegde op vra gen van Leen Guiljam een onder zoek toe naar de mogelijkheden om een lager percentage voor bemidde ling te hanteren. De inkomsten da len dan en daarom zal de provisie voor de klokleveringen moeten stij gen, want de exploitatie 2011 maak te duidelijk dat het uit de lengte of de breedte moet komen. Organisatorisch verliep de bemid deling van aardappelen via Kees Bijl goed, stelde Brooijmans tevre den vast. De directeur heeft meer zicht op de afhandeling en de over eenkomsten zijn tijdig bij de telers. De tarrarapporten van Van Kampen komen ook wat sneller binnen. De excursie naar dat bedrijf van leden en leveranciers was leerzaam, zei de voorzitter. Hij benadrukte ook nog eens het be lang van zoet water. Vorig jaar bleek dat voor de aardappeltelers zeer nut tig, zowel wat kilo's betreft als de kwaliteit. Gezien de discussie over zout of zoet in het Volkerak-Zoom meer heeft het veilingbestuur dit voorjaar een brief gestuurd naar de verantwoordelijke instanties. Daar in wordt de meerwaarde van zoet water voor de aardappelteelt op Tholen duidelijk onderstreept. „Ons is verzekerd dat het veilingstand punt wordt meegenomen in de uit eindelijke beslissing over wel of geen zoet water, maar de toekomst is zeer onzeker", aldus Brooijmans. Jaap Moerland werd bij acclamatie herkozen als bestuurslid. Corné van Iwaarden kreeg als nieuw bestuurs lid eveneens unanieme steun van de leden. Hij volgt Rien van Gorsel op, die na 26 jaar stopte. Op 10 juni 1985 trad de Vossemeerder toe tot van de onderlinge bekendheid. Het organiseren van een speeddate is een voorbeeld. Zou de gemeente méér aanbestedin gen gunnen aan Thoolse onderne mers, dan verkleint dat volgens het college de markt waardoor de marktwerking niet meer optimaal is. Zouden meerdere gemeenten op eenzelfde manier 'hun grenzen slui ten', dan kan dat voor Thoolse on dernemers verregaande gevolgen hebben, zoals het niet meer uitgeno digd worden bij onderhandse aanbe stedingen in buurgemeenten, aldus b. en w. Zij stellen er alles aan te doen om een goed investeringskli maat te bieden, en zo bedrijvigheid en werkgelegenheid te stimuleren. Via het inkoopbureau West-Brabant profiteert Tholen van de kennis van de 22 andere aangesloten gemeen ten. Duurzaam inkopen heeft al de aandacht, maar het aspect van soci aal inkopen zou Tholen volgens het college nog verder kunnen ontwik kelen. Er is overigens al wel aan dacht voor. Tholen heeft een taak stellende afnameverplichting bij de Betho, die dit jaar naar verwachting met zo'n twintig procent wordt overschreden. Verder is bij het ge meentebedrijf een leerling van GOA groen ondergebracht, die be geleid wordt door een leermeester. Bij dezelfde afdeling, en bij facili taire zaken, worden ook geregeld uitkeringsgerechtigden ingezet in een werkervaringsplaats. Gemeente en UWV hebben de krachten ge bundeld in het werkgeversservice- punt, dat in de loop van dit jaar gaat samenwerken met de andere ge meenten in de Oosterschelderegio. men immers het middelpunt van de gemeenschap. Kijk of het energie zuiniger kan zodat er zo min moge lijk lichthinder is." Volgens wet houder Frank Hommel is hel lastig omdat er nogal wat technische aan passingen nodig zijn. En er is geld mee gemoeid. „Bovendien het is een schenking. Maar waar het kan, zullen we het zuiniger proberen te doen." het veilingbestuur en vier jaar later werd hij secretaris. Ook dinsdag avond las hij zijn uitvoerige notulen van de vorige ledenvergadering weer voor. ,Je was een accurate no tulist". zo prees de voorzitter de vertrekkende secretaris. We hebben ook kunnen profiteren van je helde re kijk. zowel binnen als buiten de landbouw. Het stoppen van je eigen landbouwbedrijf in verband met rugklachten deed je pijn, maar tot twee keer toe hebben we je kunnen overhalen om als secretaris aan te blijven. Ik had je beloofd dat een derde keer niet te zullen doen. zodat we vanavond je afscheid hebben." Van Gorsel kreeg bloemen voor zijn vrouw Anneke en een reischeque. De secretaris dankte de leden voor het vertrouwen dat hij gedurende 26 jaar had gekregen. Een opvolger wordt in de eerstvolgende bestuurs vergadering benoemd. Die heeft in de Suzannapolder 94 woningen gepland, als onderdeel van het project Kleine Suzannapol der. „Uit vooronderzoek, historisch kaartmateriaal en proefboringen blijkt dat de bebouwing in dit gebied teruggaat tot in de zeventiende eeuw", zegt archeoloog Danny Ger- rets van ArcheoProjecten. Resten uit die tijd heeft hij nog niet gevonden. Hij twijfelt aan een kalkstenen muur. In de kascommissie maakte Wim Hage plaats voor Piet Menheere. Tijdens de rondvraag klaagde Leen Guiljam over hel slecht bijhouden van de website. Hij wilde meer pro motie. Joop van Leijsen pleitte er voor om de duurzaamheid meer uit te buiten. „Alvantho, de duurzaam ste aardappel van Nederland! Dat moet iedereen weten!" De voorzit ter wees erop. dat extra promotie ook meer geld kost. Hij zei dat het bestuur met adviseur Cor van Oers aan verbetering van de afzet werkt. Na enige discussie werd besloten dat voortaan de klok maar één keer per partij zal draaien. Nu komt het nogal eens voor dat de directeur bij het bereiken van de ophoudprijs de desbetreffende partij aardappelen nog eens ,veilt. De leden willen .Zeker ouder dan het gevonden aar dewerk", zegt hij. Dat dateert vol gens de archeoloog grotendeels uit begin twintigste eeuw. Op de vraag of hij bijzondere vondsten heeft ge daan moet Gerrets lachen. „Wat is bijzonder", zegt hij. „Resten van Romeinen gaan we hier niet aantref fen. Wel zegt wat we vinden veel over de mensen die hier woonden. De meest opmerkelijke vondst zijn daarvan af. De kopers nemen nu te vaak een afwachtende houding aan en kopen dan de partij alsnog voor een lagere prijs. Aan de andere kant willen de leden ook niet meer dat niet-verkochte partijen vele dagen in de veiling blijven staan. „Dat is ook niet representatief", werd ge zegd. De kwaliteit gaat er ook niet de aardewerken jeneverkruiken. „Ze hielden volgens mij wel van een borreltje", zegt hij. Nellie Gunter, bewoonster van de Suzannaweg die het gesprek aanhoort: „Nog steeds, hoor. Stiekeme drinkers. Daar staat Setalland om bekend." De opgravingen gaan snel. Op drie plaatsen ligt de grond open. Een graafwerker schraapt op de centime ter nauwkeurig de bovenste grond laag weg. Niet overal even diep. Op één plek nog geen halve meter onder het maaiveld. Daar zijn duidelijk resten van bebouwing zichtbaar. Volgens Gerrets dateert de bebou wing uit begin twintigste eeuw. Dat kan hij zien aan de gebruikte mate rialen. Verderop staan medewerkers op vooruit als de aardappelen veer tien dagen blijven staan. De voorzit ter was echter voorzichtig met ri goureus ingrijpen. Hij vond dat in overleg met de desbetreffende teler moet worden besproken om de niet- verkochte aardappelen na enige da gen weg te halen. in een twee meter diepe put. Daar zijn eerder die dag tientallen scher ven gevonden. Veel machinaal aar dewerk. afkomstig uit de fabriek van Petrus Regout in Maastricht. „Re gout maakte betaalbare serviezen voor de arbeidersklasse", zegt Ger rets. „Vergelijk het met aardewerk dat je nu bij de Hema of lkea koopt. Niets bijzonders, maar wel goed." Mooiste vondst uit diezelfde put is een zo goed als onbeschadigd wit zoutpotje. Hoogst waarschijnlijk nog geen honderd jaar oud. Dieper dan twee meter onder het maaiveld gaan de mannen niet van wege het relatief hoge grondwater peil. „Het is hier erg nat, toch kun nen we het werk naar behoren De apparaten zijn aangeschaft met behulp van subsidie vanuit de pro vincie. De Frisia is de eerste Thool se, omdat die al is begonnen met het vaarseizoen. De andere pontjes, de Ms. Harpoen bij Gorishoek van Gerben Harmsen en de Ms. Diana Afina van schipper Kees Moerland in Anna Jacobapolder beginnen in juni met de rondje pontje dienstre geling. De provincie heeft een subsidie verleend van 48.230 euro aan de stichting Schippers Rondje Pontje waarvan oud-wethouder Eric Goos- sen de voorzitter is. Deze subsidie is verleend voor het optimaliseren van de voorzieningen aan boord van de schepen welke varen binnen het netwerk van Rondje Pontje. De schepen worden niet alleen voor zien van een AED, maar ook van een fietsreparatiekist. Daarnaast ko men op de schepen informatiemap pen te liggen met weetjes over het vaargebied en afstaptips in de om geving van de aanlegplaatsen. De totale subsidie wordt aangewend voor deze voorzieningen. In totaal worden tien schepen uitgerust met deze voorzieningen. De schippers en medewerkers van de boten krijgen allemaal een cur sus voor het bedienen van de AED, en daarnaast voor de komende vijf jaar een herhaalcursus. „Officieel moeten wij nog op cursus, maar we GEA Goedhart uit Sint-Maartens dijk breidt de ploegendienst uit. Dat besluit is officieel van kracht nu de bonden in de metaal- en technieksector en de onderne mingsraad groen licht hebben ge geven. Dat betekent dat het toele veringsbedrijf voor koelinstallaties voortaan met twee ploegendiensten gaat werken. Het bedrijf start daar mee in juni, zegt directeur fabrica geproces Theo de Hond. „Zo van gen we de vakantiedip op." In de afgelopen maanden heeft het be drijf zestien nieuwe personeelsle den aangenomen. Hoofdzakelijk lassers en montage-medewerkers. Zeventig procent daarvan komt uit de gemeente Tholen. De rest uit Brabant. „Alleen de vacatures voor technisch tekenaar staan'nog open", uitvoeren." Het archeologisch onderzoek aan de Klippelstraat is dinsdagochtend ge start en woensdagmiddag afgerond. Kort voor een dergelijk onderzoek, zegt archeoloog Marcel de Koning van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) die het werk van Gerrets op de voet volgt. De Koning controleert de werkzaamheden in opdracht van de gemeente. Toch is het niet bijzonder, een twee dagen durend onderzoek. „Het gaat om een waardestellend onderzoek", zegt Gerrets. „In korte tijd onderzoeken wij of het noodzakelijk is om het ge bied verder uit te kammen naar spo ren uit het verleden. „De vondsten zijn doorslaggevend", zegt hij. Na een dag graven kan de archeoloog daar nog niets zinnigs over zeggen. „Eerst alle vondsten maar eens kri tisch onder de loep nemen." De werkzaamheden in de Suzanna polder trekken veel publiek. Fietsers komen langs en nemen een kijkje vanachter het hekwerk. Ook Nellie Gunter wist haar nieuwsgierigheid niet te bedwingen. „Vorige week heb ik nog met mijn zwager naar een videofilm zitten kijken van de sloop van de woningen aan de Klippel straat." Wanneer dat precies is ge weest, kan ze zich niet meer herin neren. „Mijn man heeft de opnames destijds gemaakt." Nu staat ze zelf met de videocamera in de hand en filmt ze het onderzoek. „Die plak ik straks mooi achter de film van de sloop", zegt ze. Gunter kan zich de woningen nog goed herinneren. Kleine huisjes met witte hekjes er om heen. Een stuk of vijftien, mis schien wel twintig, schat ze. Daar achter stond een grote loods van Ce- beco met kunstmest. Ze ziet het tafereel nog zo voor zich. Iedereen weet wel iets te vertellen over het Klippelstraatje. Ook willen voorbij gangers allemaal weten wat er al ge vonden is. zegt Marcel de Koning. „Of ze vragen: 'heb je al goud ge vonden?', of sporen van Romei nen?" Hij lacht: „Of het nu gaat om sporen uit de prehistorie of de Ro meinse tijd. Iedere opgraving is bij zonder. Toch hoop je natuurlijk al tijd iets te vinden waardoor je iets bijzonders kunt vertellen over het verleden. Dat is wel je taak als ar cheoloog." Gisteren was vooralsnog de laatste dag van de opgravingen in de Su zannapolder. De gevonden voorwer pen worden onderzocht en gaan uiteindelijk naar het provinciaal ar cheologisch depot in Middelburg. Grondmonsters gaan naar een ge specialiseerd bedrijf. Vervolgens ko men alle bevindingen samen in een rapport. Dat moet al op korte termijn aangeleverd worden. De gemeente wil snel verder. Op basis van het rapport beslist Tholen of verder on derzoek noodzakelijk is. hebben al BHV (bedrijfshulpverle ning) en EHBO, waarbij we ook le ren met de AED om te gaan. Daar om hebben we het apparaat alvast gehad", zegt Coby Hoogstad. „Het is een verrijking voor de gemeente Tholen en voor Sint-Annaland. Nu hebben we vier AED's op het dorp." De AED zit in een waterdichte en geïsoleerde koffer, beschermd te gen het zoute water en vrieskou. Hoogstad heeft tot nog toe tijdens een vaartocht nog nooit een passa gier hoeven reanimeren. „We heb ben wel een keer gehad dat iemand een hersenbloeding kreeg. Toen hebben we een snelle boot laten ko men die de man van boord haalde. Twee keer hebben we iemand met hartproblemen gehad." Volgens Hoogstad is het ook voor de passagier een fijn gevoel dat er een AED aan boord is. „We zijn een uur van een haven verwijderd als we midden op de Oosterschelde zitten. En als je hulp roept, is het ook maar de vraag of er direct een boot beschikbaar is die snel kan ko men." Hoogstad is te spreken over het aanbod van de AED's en de bij behorende cursus. „Het is een heel mooi gebaar van de provincie." De Frisia is vorige week weliswaar begonnen met het Rondje Pontje seizoen, maar houdt nu even pauze en pakt die dienstregeling voor de overtocht naar Zierikzee weer ver der op in juni. Het schip blijft wel rondvaren voor feesten en partijen. zegt De Hond. De planning is dat Goedhart in september op volle kracht gaat werken, dus met twee ploegendiensten. Ondernemings raad en de bonden waren het op een paar details na snel eens over de uitbreidingsplannen. Ook de ge meente Tholen had haar toezegging snel rond. Zij hebben het zogeheten activiteitenbesluit getoetst, voor heen de Hinderwetvergunning. „Met een kleine aanpassing was deze akkoord", zegt De Hond. Met de extra ploegendienst nemen de bedrijfsactiviteiten toe en daarmee de verkeersintensiteit. „Enige tijd terug hadden we daarvoor al uit breiding aangevraagd. Dat was dus geen probleem meer." De Hond is erg te spreken over de snelle afhan- deling met de gemeente. Paardenliefhebbers kunnen op 26 mei meedoen aan een gezelligheids- rit over Tholen. Die wordt georgani seerd door Karin Dullaart, Jolanda Breure. Jaap de Boer en Ko Brooij mans. Mensen zonder paard kunnen meerijden op een zogenaamde Bra bantse trein of plaatsnemen bij één van de deelnemende aanspanningen. De start- en eindlocatie is bij hoeve Candia van Ko Brooijmans aan de Bartelmeetweg in Tholen. Daar is om half tien ontvangst met koffie en een bolus, waarna om half elf de stoet vertrekt. De route gaat vervol gens over de Broeksedijk richting de landschapscamping Kruytenburg in Poortvliet. Dan is er 13 kilometer af gelegd en wordt een pauze gehou den bij Kruytenburg. Na ongeveer een uur gaat de route verder via de Kruytenburgseweg en de rotonde Tolweg om na 9 kilometer terug te komen op de boerderij van Brooij mans. Daar wordt nog even nage praat onder het genot van een aperi tief. Opgeven voor de rit kan via breure85@zonnet.nl. In Oud-Vossemeer wordt zaterdag morgen tussen tien en twaalf uur kle ding ingezameld dcxtr Sam's kle dingactie. Goede, nog draagbare kleding, schoeisel en huishoudtextiel kan in gesloten plastic zakken wor den afgeven bij de Rooms Katholie ke kerk aan de Dorpsweg. De op brengst van de ingezamelde kleding gaat naar de projecten van Cordaid Mensen in Nood. Al een aantal jaren steunt Sam's het Droogte Cyclus Project in Kenia. In dit project wordt de lokale bevolking geleerd om zich te wapenen tegen de droogte. De stichting Ontspanning Gehandi capten organiseert op zaterdag 19 mei haar jaarlijkse grote rommel markt. Die wordt van half twee tot vijf uur gehouden in de loods van de familie Quaak aan de Veerdijkseweg 4 in Scherpenisse. Sinds 1970 ver zorgt de stichting wekelijks ontspan ningsavonden v<x)r mensen met een verstandelijke beperking uit de ge meente Tholen. Deze avonden wor den gehouden in het clubgebouw Ons Huis aan de Langeweg 34 te Scherpenisse, en worden bezocht door ongeveer 26 deelnemers en 10 begeleiders. Ten bate van dit werk wordt traditiegetrouw op de zaterdag na Hemelvaartsdag een rommel markt gehouden. Er is een enorm groot aanbod van diverse spullen. De leden van de veiling Sint-Annaland vinden dat er meer pro motie gemaakt moet worden voor de aardappel. Alle middelen om de afzet te verbeteren, moeten met beide handen aangegre pen worden. „Geef de opbrengst van de eerste veiling aan een goed doel, zoals bij de haring en de kreeft gebeurt", opperde Da vid Bevelander. „Een mooie verpakking doet ook wonderen", zei Johan Slager. „Negentig procent wordt op zicht gekocht. Ons product moet uitstraling hebben." Voorzitter Gerard Brooijmans wist zich gesteund door de leden om voor de eerste veiling nog iets te gaan organiseren om de afzet een impuls te geven. Gemeente besteedde lokaal 2,6 miljoen euro in 2010 Archeoloog Danny Gerrets heeft een zo goed als onbeschadigd zoutpotje gevonden en een gedeelte van een schedel van een koe. Onder in beeld de vindplaats van de jeneverkruiken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11