'Dagelijkse praktijk museum veel leuker dan vergaderen' 'Leg steen maar in mijn auto, dat is een mooi aandenken' 'Kees heeft inzicht om in gat in de markt te springen' Ine van Ommen krijgt basaltblok op motorkap Stavenisse zonder viering Koninginnedag Van den Berge Beveiliging heejt geen last van crisis Meestoof verkleint bestuur en gaat met werkgroepen werken Donderdag 3 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bloemetje Geen meimarkt V f&; WÏÏ&0. Ze is nog niet helemaal bekomen van de schrik. Ine van Ommen (60) uit Sint-Annaland beseft dat het ongeluk heel anders had af kunnen lopen. Vrijdag kreeg ze een basaltblok bovenop de motorkap van haar auto. Dat ge beurde op de Oudelandseweg tussen Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. Een vrachtwagen geladen met basalt blokken verloor in de bocht zijn lading. „Ik mag van ge luk spreken", zegt ze. Achtervolging Dijkverzwaring Geen sorry Aandenken Stemmen van lezers „Vis is niet meer het beste product, maar beveiliging", zei Kees van den Berge bij de opening van zijn nieuwe showroom aan de Ten Ankerweg in Tholen. De Amster damse misdaadverslaggever John van den Heuvel prees de ondernemer. „Kees heeft het inzicht om in een gat in de markt te springen." Wethouder Frank Hommel roem de de passie van de Tholenaar. „Met zijn 500 pk motiva tie speelt hij goed in op de terugtredende overheid. Sa men met zijn twee zoons vormt hij een gedreven team." Recht voor zijn raap 800 klanten Voorbereiden op examens begonnen Perenteler Forse toename bezoekers Meestoof „Wc willen een kleiner bestuur om daadkrachtiger te kunnen werken, maar wel het contact met de werkvloer houden." Voorzitter Jaap Hage van de Meestoof motiveerde zo de verkleining van het bestuur naar vijf leden. De afgetreden bestuursleden - Bonnie Joosse-Renes, Frank Kou semaker, Wil Nclisse-Kleijwegt en Olga Molegraaf-Schouten - blijven actief in het streekmuseum. Ze worden coördinator van een werkgroep. Tijdens de jaarvergadering in de Wellevaete te Sint-Annaland werd woensdagavond afscheid van hen genomen. Mevr. Molegraaf en Kousemaker traden tussentijds af, de dames Joosse en Nelisse waren periodiek aftredend, maar niet herkiesbaar. Notaris Aart-Jan Schot werd woens dagavond bij acclamatie herkozen als bestuurslid, maar de vice-voor- zitter gaf aan. dat hij misschien niet voor de volle termijn blijft. Met het vertrek van Joosse is er een vacatu re voor het secretariaat ontstaan. Het bestuur bestaat nu uit vijf per sonen (waarvan één vacature). Hage is voorzitter. Schot vice-voörzitter, Piet van Dijke is penningmeester en Leo Walpot is lid. De afgetreden leden gaan zich be zighouden met datgene waar ze zich al langer voor inspanden. Olga Mo legraaf verzorgt samen met haar man Joost de Oranjekamer in Sint- Maartensdijk en blijft daar verant woordelijk voor. Bonnie Joosse gaat zich volledig richten op het bijhou den van de collectie van het muse um. Frank Kousemaker houdt zich bezig met het inrichten en ideeën bedenken voor de exposities. Wil Nelisse is coördinator van de vrij willigers. Verder is Adri Weeda ver antwoordelijk voor de publiciteit en Joost Molegraaf voor de huisves ting. - Hage verontschuldigde zich min of meer voor de hervormingen die on der zijn, sinds twee jaar durend, voorzitterschap worden doorge voerd. „We hebben het erover ge had en het blijkt dat veel mensen de dagelijkse praktijk van het museum veel leuker vinden dan vergaderen." De afgetreden leden kregen een bos bloemen als blijk van waardering voor hun inzet en Hage richtte een kort woordje tot ze. ..Wil, ik ken jou van de vrijwilligers. Dat is het kapi taal van ons museum. Toen ik aan trad, was jij de spreekbuis van het museum. Ik ben blij dat jij dit blijft doen en dat jij het gezicht van onze vrijwilligers blijft." Ook zei hij dat Wil Nelisse altijd inzetbaar is in noodsituaties. „Weinig is voor jou teveel. We hoeven maar te bellen en kunnen een beroep op jou doen." Nelisse is sinds 26 jaar actief voor het museum, waarvan 25 jaar als bestuurslid. Bonnie Joosse had al langere tijd aangegeven dat ze het rustiger aan wilde gaan doen. ,Je verraste me er enigszins mee", zei Hage op de be slissing die ze dan toch eindelijk, na ruim 30 jaar, gemaakt had. Olga Molegraaf (ongeveer vijf jaar in het bestuur) was wegens ziekte afwe zig. maar haar man Joost nam de complimenten voor haar in ont vangst. „Ik ken Olga als iemand die met verve aanpakt waar ze mee be zig is en ze gaat voor de zaak. Dat is de laatste jaren de Oranjekamer." Hage noemde Frank Kousemaker „de man van onze exposities. Dat heb ik de laatst twee jaar aan den lij ve ondervonden. Een idee zag je rij pen. Ik heb ervan genoten hoe je vol verve en enthousiasme ervoor gaat. Er komt geen Meestoof mei- markt. Die mededeling deed voorzitter Jaap Hage van het streekmuseum tijdens de jaarvergadering in dorps huis de Wellevaete in Sint- Annaland. De beslissing is genomen vanwege het ge ringe aantal deelnemers Fijn dat je dit wil blijven doen. Dank voor je bijdrage en we hopen er nog heel lang gebruik van te kun nen maken." Kousemaker heeft zich zo'n 25 jaar. samen met Nelisse, be zig gehouden met het beheer. De laatste driejaar was hij bestuurslid. Mevrouw Geuze, de vrouw van mu seumoprichter ingenieur M.A. Geu ze, voegde daar nog wat aan toe. Ze sprak haar dank uit aan Nelisse en Joosse. De moeder van Joosse was betrokken bij de oprichting van het museum. En Joosse en Nelisse heb ben zelf veel samengewerkt met de heer Geuze, die tevens de eerste voorzitter van het museum was. Mevrouw Geuze overhandigde hen beiden,een plantje. A- - C'-- ft r4' f-A - Het basaltblok gaat met Ine van Ommen mee naar huis als aandenken Van Ommen reed op dat moment met haar kleinzoon Daan (3) van Sint-Maartensdijk naar Sint-Anna land. Ze had net haar kleindochter Gwendolyn (4) op basisschool De Rieburch afgezet. Wanneer Ine ter hoogte van de kruising met de Rui- gendijk en Mallandseweg een vrachtwagen passeert, hoort ze een harde klap. Een basaltblok valt bo venop de motorkap van haar auto. „Hoe het gebeurde, weet ik niet meer", zegt ze. „Het was seconden- werk. Meteen ben ik gestopt." Ze inventariseerde de schade. Die was aanzienlijk. Motorkap in de kreu kels. koplampen kapot. Zelf had ze niets. Ook kleinzoon Daan kwam met de schrik vrij. De auto kon ondanks de klap nog rijden. In een moment van over moed stapte Van Ommen terug ach ter stuur. Ze zette de achtervolging in. „De chauffeur moest weten wat mij overkomen was", zegt ze. „Hij had niets in de gaten." In de verte zag ze de vrachtwagen bij de molen rechtsaf slaan richting Stavenisse. „Van Tilburg stond er achterop", zegt ze. Meteen heb ik mijn zoon Arjan gebeld met de vraag het ken teken te noteren. Hij begreep in eer ste instantie niet waarom. Dat legde ik hem later uit." Ondertussen is Stavenisse bijna in zicht. De vrachtwagen mindert vaart en slaat een paar honderd me ter voor het dorp linksaf, de Poes- dreef in. „Een paar minuten later sta ik op een bouwterrein aan de dijk". zegt Van Ommen, niet wetend hoe ze daar gekomen is. Ze blokkeert met haar auto de toegang voor de vrachtwagens die stenen aanvoeren voor de dijkverzwaring die project bureau Zeeweringen daar uitvoert. Eén van de chauffeurs spreekt haar aan. Ze legt in het kort haar verhaal uit en probeert te keren. Een jongen op een trekker wijst haar vervolgens op een bouwkeet verderop. Daar lost de chauffeur zijn lading. Op datzelfde moment komt zoon Arjan aanrijden. Ine doet haar verhaal en belt vervolgens met Van Tilburg grondverzet in Nieuw-Vossemeer. De man aan de telefoon neemt, aan de hand van het kenteken, contact op met de desbetreffende chauffeur. Enkele minuten later krijgt Van Ommen telefoon. De chauffeur heeft net de basaltblokken gelost en staat verderop aan de dijk. Enige minuten later treffen ze elkaar. „Het enige dat hij kon zeggen was: 'dan heb je geluk gehad", zegt Ine. „Hij zei niet eens sorry. Wel heeft hij het schadeformulier ingevuld." Inmid dels was het bijna drie uur. Klein dochter Gwendolyn was bijna klaar met school. Ine haastte zich terug in de auto richting Sint-Maartensdijk. Daar haalde ze haar kleindochter op. Thuis hebben de kleinkinderen oma meegeholpen met het uitrui men van de auto. „Die was total loss." De schrik kwam pas later. „Iedere keer als ik een vrachtwagen tegenkom denk ik: als er maar niets van af valt." Mevrouw van Tilburg, van het ge lijknamige bedrijf uit Nieuw-Vosse meer, zegt dat er contact is geweest met Ine van Ommen. „We zijn er onderling uitgekomen", zegt ze. Hoe het ongeluk heeft kunnen ge beuren, kan ze niet verklaren. „De klep op de vrachtwagen hoort geslo ten te zijn. Verder kan ik geen ver klaring geven." Nu Van Ommen beseft dat het onge val ook heel anders had af kunnen lopen, beseft ze hoeveel geluk ze heeft gehad. „Collega's zeiden al: doe aangifte bij de politie. Dat heb ik nog niet gedaan." Wel is ze sa men met de journalist van deze krant teruggegaan naar de plaats van het ongeval. Daar vond Van Ommen in de berm het basaltblok terug. Ze kan het blok amper de baas. „Leg het maar in mijn auto", zegt ze. „Dat is een mooi aanden ken." Maandag 30 april 2012, S.S.G. Ko ninginnedag is een volksfeest dat in heel Nederland op gepaste wijze wordt gevierd. Behalve in Stavenis se, waar volgens de Eendrachtbode van 26 april een dorpsgenoot plotse ling is overleden en het volledige Ko ninginnedag-programma is afgelast. Volgens vele geruchten en de reactie van de meerderheid van de bevolking van Stavenisse, heeft de Stichting Actief Stavenisse en Tonk zich volle dig en enigszins onbewust laten beïn vloeden door een kleine vrienden- vriendinnengroep die aan de bel hebben getrokken om de festiviteiten op Koninginnedag volledig af te ge lasten. Dit zonder te denken aan de gevolgen in de komende jaren. Wan neer alles normaal en goed mag ver lopen. is er volgend jaar weer een Koninginne- of eventueel Konings- of Prinsendag en wat zijn dan de ge volgen als er in deze tijd eventueel een dorpsgenoot komt te overlijden en nog niet is begraven. En als dan de naaste familie of goede vrienden kring bij de organiserende feestcom missie komt met het verzoek om alle festiviteiten af te gelasten? Is dit dan niet erg, zullen degenen zich afvragen die voor de afgelasting worden aangezien. Ja, het is heel erg en verdrietig een vrouw, moeder, dochter en zus te moeten missen en afstaan. Ik wens hen dan ook mijn oprechte deelneming toe en heel veel sterkte in deze droevige tijd. Als er echter zoals nu. een Koninginnedag valt tijdens zo'n droevige gebeurtenis en als je als zeer goede vriend of vriendin geen zin hebt om je in het feestgedruis te begeven, dan blijf je toch gewoon thuis. Dit met alle re spect en waardering van iedereen, maar je gaat toch niet aan de bel trek ken om heel het feest voor de gehele bevolking niet door te laten gaan? In de aanhef staan de letters S.S.G. De betekenis is zeer eenvoudig: Stave nisse Schrijft Geschiedenis. H. de Vos, Stavenisse. Met tenten langs de Ten Ankerweg en bijzondere automobielen op de parkeerstroken was het vrijdagmid dag voor alle voorbijgangers duide lijk dat er iets bijzonders aan de hand was. Van den Berge Beveili ging Totaal opende. Het is pijlsnel gegaan, nadat Robbert van der Lin den van Nauta Security uit Barne- veld op 17 februari voor het eerst contact had met Kees van den Ber ge. De fabrikant van Salvus en Sis- tec kluizen en importeur van Sentry Safe en Juwel kluizen en brandwe rende koffers heeft vele verkoopka nalen via de kantoorvakhandel en de beveiligingsbranche. Tholen ont brak nog en dus paste het plan van Kees van den Berge, die de voorma lige videotheek als showroom op het oog had, prima in dat plaatje. Leon Geluk zorgde in korte tijd voor een metamorfose van het pand en vrijdagmiddag bewonderden ve le Thoolse ondernemers, vereni gingsbestuurders en vertegenwoor digers van het gemeentebestuur het resultaat. „Dankzij uw steun en vertrouwen kunnen we dit doen", zei Kees van den Berge tot de vele gasten. „Van daag beleven we een bijzonder mo ment, maar niet alles is voor de wind gegaan. We hebben ook jaren met turbulentie meegemaakt. Bin nen drie jaar is dit echter mijn tweede bedrijf en met mijn twee kanjers van zoons verkopen wij een veilig gevoel en vertrouwen. Ter gelegenheid van deze feestelijke opening hebben we vele geschen ken gekregen, maar het mooiste ca deau is de aanwezigheid van mijn 82-jarige moeder." Die werd door Kees van den Berge naar voren gehaald om de ope ningshandeling van John van den Heuvel en wethouder Hommel goed te kunnen zien. Met het door knippen van een lint werd de toe gang tot de nieuwe showroom geo pend. Wat heeft Van den Berge bewogen om vijfjaar geleden in een gemeen te als Tholen. die rust en ruimte als kenmerk heeft, een beveiligingsbe drijf te beginnen, vroeg wethouder Hommel zich af. „Wie een onder neming wil starten, heeft moed, durf en doorzettingsvermogen no dig en Kees van den Berge voegde er nog passie en inzicht aan toe. Ta ken van de overheid en de politie gaan naar het bedrijfsleven over en daar speelde Kees prima op in. Een bedrijf met korte lijnen, dat recht voor- zijn raap en eerlijk opereert. Dan gaat het zelfs in deze econo misch slechte tijden snel. Is immers niet het motto van Kees: bij tegen wind gaatje vlieger omhoog." Drie jaar geleden ontstond B&B be veiliging en daar wordt nu Van den Berge Beveiliging Totaal aan toege voegd. Een bedrijf met 800 klanten en één van de dertien beveiligings bedrijven. aangesloten bij de Neder landse Security Alliantie (NSA). De wethouder was onder de indruk van de moderne, frisse uitstraling van het verbouwde pand. De oudste zoon Kevin zal het vaste aanspreekpunt in de showroom zijn. de jongste zoon Jurre gaat per auto bedrijven en bouwplaatsen beveili gen en daarvoor ook nachtdiensten draaien. ..Als ik kijk naar de top prestaties die je met je duiven op de overnachtvluchjen aflevert, dan is de nachtdienst voor jou een fluitje van een cent", zei wethouder Hom mel. Hij was blij met de aanwezigheid van zo'n uniek bedrijf binnen de ge meente Tholen. Jullie hebben ook unieke opdrachten met beveiliging van bedrijfspanden zowel binnen als buiten het eiland, windmolen parken, dijkverzwaringen, maar ook beveiliging van belangrijke mensen, zoals destijds premier Balkenende bij de opening van Hemi. Als B&B beveiliging zijn jullie dan ook geen triple B. maar een bedrijf met een triple A statu>", aldus Hommel. Hij feliciteerde ce familie Van den Ber ge dan ook hartelijk namens de ge meente Tholen, één van de belang rijke opdiachtgevers van het beveiligingsbedrijf. Oud-politi;man John van den Heu vel, nu nisdaadverslaggever bij dagblad De Telegraaf en de com merciële televisie, was vrijdagmid dag uit de desolate gerechtsbunker in Amsterdam - waar een zaak met huurmoordenaars werd behandeld - in zijn snelle bolide naar het mooie Zeeland gekomen. Winkel openingen is niet zijn dagelijks werk. „Ik doe dit niet zo vaak. Eer der kreeg ik een verzoek van de Hells Angels om hun clubhuis te openen. Maar als je een verzoek krijgt van een Van den Berge en je heet dan zelf Van den Heuvel, dan zeg je al gauw ja. Bovendien straalde er in het gesprek met Kees van den Berge zoveel enthousias me en dynamiek uit, dat ik graag ja zei." De misdaadverslaggever speurde eerst nog wel even wat voor vlees hij in de kuip had. „Gelukkig ging het om een vroegere perenkweker en geen hennepkweker." Hij prees de pijlsnelle carrière van de Thool se ondernemer. ,Je geeft de bevol king het gevoel van veiligheid en dat is enorm belangrijk. Als oud politieman weet ik dat de aanrijtijd hier lang is. Soms duurt het een uur voordat de politie er is. Dan is het belangrijk dat B&B er is. Ik ben op recht trots op jullie nieuwe aanwinst en wens je met deze showroom veel succes toe." John van den Heuvel ging nog een paar keer op de foto. praatte nog even na en vertrok daarna richting Amsterdam, terwijl de vele gasten nog nagenoten van de hapjes en drankjes. De vierdeklassers van de twee Thoolse vmbo-seholen zijn zich aan het voorbereiden op hun eind examen. dat in de week van 14 mei begint. Donderdag hadden de leer lingen hun laatste schooldag. De scholieren van het Westerpoort in Tholen sloten hun schoolperiode af met een reisje naar een pretpark. Op het schoolplein van het Calvijn college maakten de leerlingen don derdag hun eigen pretpark. Er was afgesproken dat alle scholieren 'verkeerd gekleed' naar school zouden komen. Verder werden di verse activiteiten en stunts georga niseerd. Zo lieten de vierdeklassers het brandalarm afgaan. De volgen de dag gingen ze op schoolreis naar Parijs. begroting is vooralsnog sluitend, maar volgens penningmeester Piet van Dijke zit er een addertje onder het gras, omdat er reserves worden opgebouwd. Met het oog op drei gende bezuinigingen vanuit de ge meente is het noodzakelijk om naar andere middelen te zoeken. Daarom werd tijdens de vergadering geop perd om de toegangsprijs van het museum te verhogen. Daar wil het bestuur zich over gaan buigen. Ook wordt er een actief sponsorwer- vingsbeleid gevoerd. Wethouder Frank Hommel (links) knipt met misdaadverslagger John van den Heuvel een lint doorwaarmee de showroom aan de Ten Ankerweg in Tholen officieel wordt geopend. Achter hen de moeder en Kees van den Berge, rechts zijn Twee zoons Kevin en - half zichtbaar -Jurre. Het aantal bezoekers aan streekmu seum De Meestoof in Sint-Anna land is gestegen van 4000 in 2010 naar 6100 in 2011Voorzitter Jaap Hage sprak donderdag tijdens de jaarvergadering in gemeenschaps centrum de Wellevaete in Sint-An naland van een forse toename. Kanttekening is wel dat het bezoe kersaantal van de Oranjekamer in Sint-Maartensdijk is meegeteld in het totaal. Bij het behandelen van de jaarrekening werden de toegangs prijzen onder de loep genomen. De De scheidende bestuursleden Frank Kousemaker, Wil Nelisse, Olga Molegraaf (niet op de foto) en Bonnie Joosse (v.l.n.r.) werden voorzien van een bloemetje. Joost Molegraaf nam dat in ontvangst namens zijn vrouw Olga.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 3