Lions schenkt 2000 euro aan VPTZ Plaatselijk n ie u ws VERSTOPT? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 mei 2012 Mooie fietsen en natte pakken Moeiliker wint Autodiefstal Kapelavond Psalmen Project Grote Kerk open De Pater mooiste fiets Verkoping De Klerck kortste partij Fancy fair OUD-VOSSEMEER 40 jaar in het nieuws Ontmoetingsmiddag Opvoedspreekuur Ges/ac/if in eigen slagerij Verkoping Bethelkerk C1 u bkampioenschap Zonnige zeskamp Auto in de tuin Rommelmarkt crisisbestendig Kringloop open De Heer winnaar Beroep ds. Bakker Psalmzangavond Uitslag zeskamp RIOLERING/AFVOER Bel Riooltechniek Tholen www.riooltechniektholen.nl Reünie Jenaplanschool Mishandeling op dam Kinderspelen Dijkversterking Mannen met naaldhakken chr. geref. kerk geref. gem. in ned. geref. gem. in ned. geref. gem. vrije hervormde gem. Hersteld herv. gemeente geref. kerk Hartstichting Agenda Tholen Ongeveer 300 kinderen hebben deel genomen aan de spelletjes van de di verse verenigingen en scholen en de ballonnenwedstrijd tijdens Koningin nedag. In het middagprogramma wa ren er 14 teams voor de zeskamp op de Oesterputten. Alle deelnemers wa ren origineel verkleed waarbij hun kleding verwees naar hun teamnaam. Vooral het onderdeel 'twee emmertjes water dragen' zorgde voor veel hilari teit en natte pakken. De ongeveer 1000 bezoekers konden verder nog genieten van een optreden van de lo kale jeugdband Punt. The Oldies Hangovers won de zeskamp. 2. Dre am Team en 3. Bier Buddy's. Bij de puzzeltocht waren 85 deelnemers. De winnaar, de familie Bogert. had slechts twee vragen fout. Ook in de prijzen vielen AnoukMaurice en Jes sica Knobel. Dertig kinderen deden mee aan de versierde fietsen wedstrijd. Emma Roggeband had de mooiste fiets van groep 1 t/m 4. Tweede werd Lieke Spaans en derde Marlissa v.d. Velde. Lotte van Treijen won de aan moedigingsprijs voor haar mooi ver sierde driewieler. In de leeftijdscate gorie van groep 5 t/m 8 waren er slechts drie deelnemers, waarvan An na Dek er met de eerste prijs vandoor ging. Annemarie Meijer werd tweede. De viswedstrijd in de Vest. georgani seerd door visclub De Pieterman, ken de dertig deelnemers. In de categorie t/m 12 jaar ving Niels v.d. Hoven de meeste vis: 267 cm. Tweede werd Teun Akershoek met 67 cm, derde Ar jan de Heer met 38 cm. De prijzen in de categorie 12 t/m 16 jaar: I. Paul van de Breevaart 31 cm; 2. Marco Moerland 20 cm; 3. Robin Junge 18 cm. De prijs voor de grootste vis ging naar Teun Akershoek. Rinus Moeliker heeft donderdag met 5120 punten de wekelijkse klaverjas- wedstrijd van Stad Tholen gewonnen. De leden komen daarvoor samen in café Hof van Holland. Op 53 punten achterstand volgde Herman Olden burg. Hij werd tweede met 5067 pun ten. Voor Huib Oosdijk was er met 5033 punten een derde plaats. Peter Menheere volgde hem met 4974 pun ten. De top vijf werd deze week afge sloten door Han Visser met 4967 pun ten. In de nacht van dinsdag op woensdag is een bruine Volkswagen Passat ge stolen bij een woning in de Meander laan. De auto heeft als kenteken 59- RFX-6. De dieven hebben eerst ingebroken in de woning. Daar von den zij de autosleutel. Ook werden uit de woning enkele tientallen euro's meegenomen. Dominee P. van de Voorde spreekt op donderdagavond 10 mei in de Gast huiskapel over het thema 'kind van je tijd of kind van God'. Het is één van de Kapelavonden, informele, interker kelijke thema-avonden met een appel lerend, opbouwend en toerustend ka rakter. Er is ook een muzikale omlijsting. De avond begint om acht De stichting PsalmenProject houdt op zaterdag 12 mei een zangavond in de Grote Kerk. Dit project heeft als doel de 150 psalmen, ritmisch gezongen, op cd vast te leggen. Het is de zevende zangavond voor het project. Er wor den 'onder andere de volgende psal men gezongen: 3, 14, 24, 67, 75, 86, 91, 116, 129 en 132. Organist Eric Quist zal de psalmen op het Van Dam- orgel begeleiden en inleiden door geïmproviseerde voorspelen in diver se stijlen. De avond begint om half acht en de toegang is gratis. De Grote of Onze Lieve Vrouwekerk is weer opengesteld voor bezichtiging op woensdag- en zaterdagmiddagen van half twee tot vijf uur. De eerste openstelling van de kerk is dit week end geweest tijdens de kunstroute. De laatste zaterdag die staat gepland is 13 oktober 2012. In de kerk draait tijdens de openstelling een film over de ont staansgeschiedenis 1400) van deze kruiskerk in Brabants gotische stijl. Ook op de-nieuwe website van de ge meente. www.hgtholen.nl staat veel informatie over de kerk. Oud-Vossemeer Fenno, Sterre en Linde de Pater heb ben op Koninginnedag de versierde fietsenwedstrijd gewonnen. Tweede werd de familie Geluk met haar skel ter 'Herbie'. Het 'tygertje' van Sarah van Westen en Maik van Gasteren ein digde als derde. Diezelfde middag na men vijftien teams het tegen elkaar op tijdens het volleybaltoernooi op sport park De Vossenberg. De uitslag van die wedstrijd: 1De koningklyke gras- happers; 2. De krabbe; 3. De tobbers 2; 4. De wubjes; 5. Tjerry 16. Tjerry 2; 7. Tjerry 3; 8. De tobbers I9. Pan cakes; 10. De knoesten; 11Ad, ad en de meisjes; 12. Tjerry 4; 13. Haagse bluf; 14. De vlooientrappers; 15. De residentie. Vrouwenvereniging Wees een Zegen houdt zaterdag 12 mei van tien tot twee uur een verkoping. Deze vindt plaats op het terrein van de familie Geluk aan de Molenstraat 79. De op brengst is bestemd voor de kerk en de zending. Het aanbod loopt uiteen van speelgoed, boeken en kleding tot moederdagcadeautjes. Aan de inwen dige mens is ook gedacht: versgebak ken friet, eigengemaakte boterkoe ken, cakes, koekjes en eierkoeken zijn slechts een kleine greep uit het assor timent. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Jos de Klerck in de laatste ronde van het seizoen de kortste partij. Hij won in 26 beurten en met 2,769 had hij het hix>g- ste gemiddelde. Amo Deurloo speelde met twaalf caramboles de hoogste se rie. De uitslagen: C. Burgers-AHom mel 10-9,286; J. de Klerck-A. Deurloo 10-8,676; T. de Reus-J. de Koning 10- 6,182; W. Bosch-S. Etienne 8-10; H. van Daalen-J. Hommel 7,813-10; D. Hommel-C. Burgers 8,5-10. verkoop bij opbod, waarbij onder veel hilariteit voor prullaria tegen elkaar wordt opgeboden. Na het bekend ma ken van de opbrengst liepen de muzi kanten maandagavond op rozen tij dens de traditionele rondgang. De School met de Bijbel organiseert zaterdag 12 mei een fancy fair. De op brengst van die dag gaat naar de school. Verkrijgbaar bij De Spar in de Molenstraat. Advertentie I.M. Sint-Annaland In eetcafé Het Keeten is maandag een ontmoetingsmiddag voor mensen met kanker. De middag begint om twee uur en eindigt om vijf uur. Bezoekers kunnen gebruikmaken van een (rug)massage en genieten van muziek. Ook is er ruimschoots de tijd om met lotgenoten te praten. De Rehobothschool krijgt van de ge meente geen subsidie voor een op voedspreekuur. Burgemeester en wet houders hebben wel besloten om de uren van het opvoedsteunpunt (deel nemer in het centrum voor jeugd en gezin in het gemeentehuis) uit te brei den. Maandag 7 mei t/m zaterdag 12 mei Verse worst tos of in darm 500 gr. Vet spek of spekjes 500 gr. Runderschnitzel 500 gr. 1 persoons carpaccio (lekker moederdag voorgerechtje!) kaas, pijnboompitten, kappertjes en dressing, 4 pers. 2,98 2,50 6,95 2,95 2,95 I I Vers uit eigen keuken: heerlijk gevulde groentesoep, 1 liter I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Rookvlees 100 gram 1,60 Moederdagsalade 100 gram 1,20 Ardennerboterhamworst 100 gram 1,29 2,75 V 1 I II I I I I I I I I I Advertentie I.M. kenen te kiezen voor uitbreiding van de kerkenraad. Poortvliet Sint-Maartensdijk Vrouwenvereniging Tryfosa houdt woensdag 9 mei van tien tot vier uur een verkoping in de Bethelkerk. De opbrengst gaat naar Chifundo. een zendingsproject voor de 'opvang van weeskinderen in Malawi. Op de ver koping zijn diverse spullen te koop: kleding, snoep, koeken en cadeauarti kelen. Tennisclub Sint-Annaland organiseert van zondag 6 tot en met zondag 20 mei haar clubkampioenschappen. An ders dan voorgaande jaren, vinden de 'enkel'en 'dubbel' wedstrijden dit jaar tegelijkertijd plaats. Inschrijven voor de heren/dames enkel, heren/dames dubbel of het gemend dubbel kan tot en met vandaag op www.toemooi.nl. De Setallandse Spelen.de zeskamp op de Waaje tijdens Koninginnedag, is bij de senioren gewonnen door Oemo- menoe en bij 'de junioren door De Buurtjes. De Daltons kregen compli menten en extra punten voor hun ori ginele pakken. De Oranje Rieëers had den extra punten voor het mooiste spandoek. De complete uitslag bij de senioren: 1. Oemomenoe 2. Renault Koese 3. Oranje Friends 4. Earepul- oatjes 5. Daltons 6. New Kids 7. Stampers 8. Paris Lollipops. Junioren: IBuurtjes 2. Oranje Rieërs 3. Stam pers 4. Aerepelrooiers 5. Bangaboys 6. Music Chicks 7. Oempaloempa's'8. Music Toppers. Voor de familie Hartog was het zater dagmiddag schrikken toen er een auto in de tuin vloog. Bij een botsing op het kruispunt Bierensstraat/F.M. Boo- gaardweg/Anna van Bourgondiëstraat werd één van de auto's in de tuin ge slingerd. De eigen personenauto die op het erf van de familie Hartog stond, werd rakelings gemist. Bomen en struiken dienden als barrière voor de jeep. die een deel van de beplanting beschadigde. De beide bestuurders bleven ongedeerd en op het moment van de botsing - rond kwart voor vier - liep er gelukkig ook niemand op het trottoir. De botsing ontstond dexir een voorrangsfout. Een uit de Bierens- straat komende automobilist die rich ting Stavenisse reed, gaf geen vrij baan aan een van rechts uit de F.M. Boogaardweg komende jeep. Dat in de tuin terecht gekomen voertuig werd eerst weggesleept. Later kwam ber gingsbedrijf Faasen uit Steenbergen de aan de rechter zijkant zwaar be schadigde Opel van de Stavenissenaar weghalen. Het is het zoveelste onge luk al op dit drukke kruispunt, zodat de gemeente werd gevraagd om extra verkeersmaatregelen. De rommelmarkt van Accelerando in de veiling leverde de muziekvereni ging op Koninginnedag 12.861 euro op. Daarmee had dit evenement niet te lijden van de economische crisis, die verschillende verkopingen tot nu toe onder druk zet. De koninklijke fanfare deed het met verschillende plussen en minnen juist beter. De vele uren die vrijwilligers in de opbouw hadden ge stoken. werden daarmee weer volop gewaardeerd. Het rad van avontuur strooide met taarten en cx>k het hore cagedeelte deed uitstekende zaken. Een bijzondere attractie is altijd de De kringloopwinkel van het Leger des Heils is zaterdag van tien tot twaalf uur geopend. Voor kasten geldt die dag een speciale aanbieding. Scherpenisse Paul de Heer heeft de klaverjascom- petitie van klaverjasclub De Roemers gewonnen. De uitslag is als volgt: 1. Paul de Heer, 121.611 pt; 2. Wim van Haaften 118.460 pt; 3. Jan Opree, 117.705 pt; 4. Leen Poot. 116.628 pt; 5. Ditta van Gijlswijk, 116.085 pt; 6. Leo Mayer. 114.483 pt; 7. Patrick Poot. 114.210; 8. Marie L. v.d. Mo len, 113.811; 9. Jan Walpot, 113.165; 10. Perry Opree, 112.363; II. Bert Emmelot, 112.247; 12. Herman Breu- er. 111.698; 13. Cees Opree, 110.704; 14. Jaap Wesdorp. 109.548; 15. John Smits. 108.986; 16. Wolfgang Breuer, 107.23117Alie L'yJeman105.491 18. Wim Uyleman. 103.528; 19. Si mon Breuer, 96.715. De marsenprijs gaat dit seizoen naar Jan Opree met 45 marsen. Ds. E. Bakker heeft een beroep ont vangen van de Gereformeerde Ge meente uit Oudemirdum. Hij werkt inmiddels ruim drie jaar in Scherpe nisse. Woensdagavond is er een le denvergadering om twee nieuwe dia- In de Hersteld Hervormde kerk is za terdag om half acht een psalmzang avond. Het thema van die avond is bezetting en bevrijding. Ds. L.W. Ch. Ruijgrok heeft de leiding. Christelijk gemengd koor De Lofstem, onder leiding van Koos v.d. Slikke, ver zorgt de bovenstem. Organist Jaap de Graaf bespeelt het Meere orgel. Er gaat een collecte rond voor de kerk. Centrum I heeft tijdens Koninginne dag de zeskamp op de Kerkring ge- wonnefi. Daaraan deden acht teams mee. De verdere uitslag: I. Centrum 12. Cowgirlz; 3. Oh. Oh. Pooflie; 4. SPS power; 5. Excelsior; 6. Centrum 2; 7. Kale kano's; 8. Queenteam. SPS power heeft de prijs voor het best verklede team gewonnen. Op het on derdeel vrachtwagentrekken was de uitslag bij de heren: 1Cowgirlz. 133 sec; 2. Centrum. 153 sec; Getto Cowboys, 163 sec. Bij de dames: 1. Kale Kano's, 18,03 sec. Advertentie I.M. Spullen inzamelen Bruikbare spullen inleveren kan in de maanden mei en juni iedere zaterdag ochtend tussen elf en twaalf uur bij de familie Heijboer aan de Paasdijk- weg 16. De spullen zijn voor de rom melmarkt op 16 juni. De opbrengst daarvan gaat naar de Hersteld Her vormde kerk. Niet 262, maar ongeveer 350 bezoe kers hebben zaterdag 21 april de reü nie van de Jenaplanschool met de Bijbel bezocht. Dat eerste getal, 262. is het aantal mensen dat zich als 'vriend' heeft aangemeld op de Face- book-pagina van de school. Daar naast werd Hans van der Griend als directeur genoemd. Dat moet uiter aard Peter Grabijn zijn. Hij opende die dag de reünie. Maandag 7 mei hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Een 49-jarige automobilist uit Wage- ningen is zaterdag rond kwart voor zes door twee inzittenden van een au to geïntimideerd en mishandeld. Dat gebeurde op de Philipsdam bij Brui- nisse. De man reed nabij de rotonde bij de Rijksweg N59 toen hij achter hem een blauwe Fiat Punto zag nade ren. De bestuurder van de Punto maakte handgebaren, kleefde aan de bumper en seinde met zijn lampen. Bij de rotonde haalde deze in en blokkeerde de weg. Nadat de 49-jari- ge man was gestopt, stapten de man nen uit de Fiat. Eén van hen trapte 'een deuk in de auto van de Wagenin- ger. Toen hij uitstapte, werd hij door beide mannen geschopt en geslagen. De mannen zijn daarna gevlucht, ver moedelijk in de richting.van Zierik- zee. Het gaat om een oudere en jon gere man. Beiden hadden kortgeknipt haar en waren briidragend. De politie verzoekt de twee mannen uit de blau we Fiat Punto zich te melden. Ook mensen die weten wie de heren zijn, en mogelijke getuigen van dit inci dent, worden yyrzgc)it contact op te nemen met de'politie. Vijfentwintig kinderen hebben op Koninginnedag aan de kinderspelen in Anna Jacobapolder meegedaan. Ze moesten onder meer met een beker op een brandweerhelm zoveel moge lijk water verplaatsen. De winnaar is een groep van vijf kinderen: Marnix Polderman, Nadine Buyck, Nick Goense, Anouk de Jager en Art van Leysen. De volksspelen, waaraan vijfentwintig twaalfplussers deelna men, werd gewonnen d<x>r Gerben van Herk en Tanja Dielcman. Zij wonnen onder meer het 'bungyrun- nen'. Daarbij zaten de deelnemers aan een elastiek vast waarbij ze een zakdoek zover mogelijk moesten wegleggen. Volgens organisator Freek Boudeling is de dag goed ver lopen. De dijk van de Oudepolder langs de Krabbenkreek staat voor volgend jaar op het programma om versterkt te worden. In verband daarmee heeft het waterschap inmiddels bij de pro vincie een vergunning aangevraagd op grond van de Natuurbescher mingswet. Dat is nodig omdat er wordt gewerkt in het Natura-2000 gebied Oosterschelde. Dit jaar werd voor het eerst tijdens Koninginnedag een zogenaamde rare dingen speurtexht georganiseerd. Kinderen moesten op zoek naar din gen die normaal gesproken niet in het straatbeeld te vinden zijn. Zoals een vlag op zijn kop, een rolstoel met de hulpbehoevende erachter en een ge zond persoon erin. vissen met een be zemsteel. mannen met naaldhakken aan. kanovaren op het droge en ver ven van lantaarnpalen met een kwast en water. De winnaars van de speur tocht zijn Femke Voshol. Richard van der Maas, Chantal Breeman en Nien- ke van der Velde. Bij de vlaggenwed- strijd zijn zo'n 250 vlaggen geteld. Er zijn drie winnaars getrokken die een waardebon voor een taart ontvingen: fam. Van de Velde (Schelpkreekstraat 19), fam. De Ruyter {Deensestraat 20) en fam. Van Oudenaarde (Korte Schoolstraat 9). Dè puzzelrit van de brandweer en Han van Vossen trok 18 teams. Net als vorig jaar won het team Van Duuren en Kempeneers. Peter Kunst werd tweede en Simon Kodde eindigde op de derde plaats. Voor de zeskamp waren negen teams aangemeld. Na het tellen van alle punten was het team de Vrijbuiters, met Ramon van der Reest, Kees, Leen en Adrie van Vossen, Dirk en Pieter Buijs, Ruben van Westen, Len- nard Noorthoek, Marco Glasbergen. Richard Ligtendag en Werner Mol. met 46 punten de winnaar. De beide damesteams waren heel goed in het waterspel. Met discipline en souples se bekertjes water overbrengen op een bouwhelm. Hier werd de Party Queens met 110 mm water in de em mer de winnaar. Ze sleepten zodoen de de volle buit van 10 punten binnen op dit onderdeel. Maar daar kwam nog een bonus-bovenop. Ze kregen in de pauze de original iteitprijs toebe deeld. De meisjes met de kroontjes in het haar en de oranje sjerp met uni forme kleding zagen er dan ook beel dig uit. In het touwtrekken werden verbeten duels uitgevochten. Het touwtrëkkerkoonj stond in de ont moeting tussen de Vrijbuiters van Adrie'~van Vossen en Nudity Beach van Dennis Kot zo strak als een snaartje. De titelverdediger. Nudity Beach, sleepte op dit onderdeel de overwinning in de wacht. Het organi serende Party Beach en de scheids rechters Erwïn Kot. Jan Kot. Piet Ridderhof. Wim van de Ree en Kees Neele zorgden voor een prima ver loop van deze zeskamp. Gerard Noorthoek praatte de onderdelen aan elkaar. Predikbeurten Vrijwilligsters Joke Keur (links) en Mdria de Graaf houden trots de cheque vast die de VPTZ van Marco Koolaard (linkerman in achterste rijen Hans Muller van de Lions club Tholen overhandigd kreeg. Verder v.l.n.r. Adri van de Sande, Ellen van der Weijde, Marjo Boet en Dien 't Hart. „We willen de kwaliteit van onze /.org opti maal houden en daarom investeren we met dit bedrag in deskundigheid." Dat zegt Ellen van der Weijde, nadat ze een cheque van 2000 euro overhandigd krijgt van Marco Kolaard en Hans Muller van de Lions club Tholen. De ser viceclub zoekt elk jaar goede doelen uit om een geldbedrag aan te schenken en de VPTZ Tholen en West-Brabant is er daar één van. Donderdag werd de cheque in verzorgingste huis Ten Anker in Tholen overhandigd aan de regiocoördinator van de stichting voor vrij willige palliatieve terminale zorg. De VPTZ was tijdens het officiële moment vertegenwoordigd door zes vrouwen: naast Van der Weijde waren dat bestuurslid Adri van de Sande uit Tholen en vrijwilligsters Dien 't Hart, Marjo Boet en Joke Keur uit Tholen en Maria de Graaf uit Sint-Maartens dijk. De VPTZ West-Brabant en T holen heeft zo'n 45 vrijwilligers lerdeeld over vier regio's. Elke regio heeft ongeveer 12 vrijwilligers en die zijn dag en nacht inzetbaar, afhankelijk van de vraag van de cliënt. De VPTZ biedt hulp bij mensen in de laatste levensfase, voornamelijk in de thuissituatie. „Zo'n 70% van de mensen wil het liefste thuis sterven", zegt Van der Weijde. De zorg bestaat voornamelijk uit een luisterend oor bieden, niet alleen aan de patiënt, maar ook aan de mantelzorgen Vooral die laatste heeft het vaak zwaar, volgens de vrijwilligers. „Het gaat altijd om de patiënt. Er v raagt nooit eens iemand aan de familie of mantelzorgen hoe gaat het met jou?", zegt Dien 't Hart. Marco Koolaard zei dat het in de com missiebespreking van de Lionsclub opviel, dat de VPTZ niet bij iedereen bekend is. Daar wil de stichting aan werken. Ook noemde hij het werk dat de vrijwilligers doen, vrij heftig, 't Hart: „Het is heel mooi om het te doen. Je helpt iemand op het laatst van zijn leven." De VPTZ krijgt jaarlijks subddie van het Rijk. „Dat is een mooi bedrag, maar dat is twee jaar geleden bijna gehalvterd. Daarom zijn we ook blij met giften." Van der Weijde zegt dat dat geld voornamelijk gebruikt wordt voor trainingen. „Elke vrijwilliger krijgt een basistraining. Daarnaast willen we aanvul lende trainingen geven om de deskundigheid te bevorderen." Van de Sande noemt een aan tal op: een slikcursus om te weten hoe te han delen als iemand zich verslikt, eentilcursus en een cursus communiceren. Van de Sande wijst erop dat veel mensen denken dat ze zomaar allerlei mensen over de vloer krijten die van alles te weten komen. „Privacy is heel belan grijk. Onze vrijwilligers hebben ten geheim houdingsplicht." Zondag 6 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider. Dordrecht. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Binsbergen. Lun- teren. 15 u. ds. Kos, Hardinxveld-Giessen- dam. HERV. GEM, IMMANUEL 10 u.ds. De Bie. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's-Gravendeel. CHR. GEREF. KERK 10 u.ds. v.d. Rhee. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Van Gelder. 14.30 u. leesdienst. di 8/5 19.30 u. ds. Van Krimpen. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Cossee, Rotterdam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. onbekend. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. v.d. Rhee. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Sliedrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Diepenbroek. 16 u. ds. Oorschot, Stellendam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. leesdienst. 18 u. ds. Gerritsen, Oud-Alblas. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 udsZwartbol 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. dhr. Lankhaar. Papendrecht. 14.30 u. ds. Diepenbroek. St.-Anna- land. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Den Braber. Klundert. 19 u. ds. v.d. Woestijne. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM, IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Beider. Nieuwe Tonge. XirfjMf 9.30 en 18.30 u.ds Bakker. 14 u. leesdienst. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 10/5 19.30 u. ds. Van Prooijen. POORTVLIET 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. 10 u. da. Van Eek, Wolphaartsdijk. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLANI) HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Hak. Nieuw Lekker- land. 17 u. kand. De Kruijf, Oud Alblas. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. De collecte voor de Hartstichting heeft in Tholen 2535.64 euro opge bracht. Hiervoor gingen 41 collec tanten op pad. waaronder zes nieu we collectanten. Er is in alle straten van de stad gecollecteerd. In Sint- Annaland heeft de collecte 1399.30 euro opgeleverd en in Poortvliet 728,08 euro. VERVOLG VAN Cl000 ..De prijs van AH zit steeds dichter bij die van Cl000, die goed in ac ties is, maar in het normale assorti ment niet goedkoper is." Bert Slingerlandt onderschrijft hét actiegehalte van C1000. .Jumbo biedt iedere dag de laagste prijs. Die formule is voordeliger dan onze huidige winkel. Jumbo heeft boven dien een groter en dieper assorti ment van verse producten. We heb ben straks meer te bieden. Op het eiland zijn we als Jumbo ook de enige en daarmee krijgen we een hele sterke positie. Mijn overtuiging is dat de koopkrachtbinding ver sterkt wordt. De hele middenstand in Sint-Annaland kan ervan mee profiteren als wij Jumbo worden." Uit detailhandelsonderzoeken bleek eerder, dat er Thoolse koopkracht afvloeit omdat er inwoners bij de Jumbo-supermarkt in Steenbergen boodschappen doen. Jurgen Stroot geeft aan dat de consument zijn keuze altijd zal blijven bepalen, maar met AH en Jumbo erbij zijn de keuzemogelijkheden op het eiland wel heel groot. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE IIULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor'dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 mei donderdag 3 1.32-14.07 vrijdag 4 2.32 -14.59 zaterdag 5 3.19-15.47 zondag 6 4.07 -16.34 maandag 7 4.54 -17.22 dinsdag 8 5.42 - 18.09 woensdag 9 6.32 -18.59 donderdag 10 7.19-19.44 vrijdag 11 8.12-20.37 zo 6/5 4.36 u. VM .jiiim i^jpj MwapN. "«I Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steèdS'tweéminuten later, Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 3 mei Commissie bestuurszaken, ge meente, 19.30 u. 10 mei Gemeenteraadsvergadering, gemeente, 19.30 u. 10 mei Kapelavond, interkerkelijke avond, spreker ds. P. van de Voorde, Gasthuiskapel, 20 u. 12 mei Reünie Regenboogschool, 14.30-17 u. 12 mei Oriëntatierit, MAC, start Meulvliet, 19.30 u. 12 mei Zangavond Psalmenproject, Grote Kerk, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 11 en 12 mei Thools benefietoptreden, lnspire21ive, Vossenkuil, 19.30 u. 12 mei Verkoping vrouwenveren. Wees een zegen, terrein Molenstr. 79, 10-14 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste merk lap en In en om de boerderij, Meestoof.di t/m za 14-17 u. 8 mei EHBO-avond, voor leden NBvP. Wellevaete, 19.30 u. 9 mei Verkoping vrouwenver. Tryfo sa, Bethelkerk. 10-16 u. 11 en 12 mei Thools benefietoptreden, lnspire2live, Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 5 mei Voorjaars- en kinderrommel markt Woord en Daad, v.d. Lek de Clercqplein,9-14 u. 7 mei Ontmoetingsdag kankerpatiën ten, bar Het Keeten. 14-17 u. 12 mei Snuffel- en rommelmarkt, ver.geb. Schuilplaats, 9.30-13 u. SINT-MAARTENSDIJK 4 mei Dierenvriendjespad, kinderex cursie Staatsbosbeh., Scaldis Natura- lis, 13.30 u. 5 mei Bedrijven voetbaltoernixfi, veld Smerdiek, 10-17.30 u. 5 mei Benefietconcert Surrender, bij Smerdiek, 20 u: 8 mei Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, Haestinge, 13.30 u. 12 mei Kleiduifschieten voor jeugd, jongerenwerk/schietvereniging Pr. Ju liana. Pluimpotweg 21a, 12-16.30 u. POORTVLIET 5 mei Psalmzangavond met boven stem, Hersteld Hervormde kerk, 19.30 u. 8 t/m 10 mei Wandeldriedaagse, start SPS tussen 18 en 19 u. SINT PHILIPSLAND 4 mei Dodenherdenking, Concordia, veld Hervormde kerk, v.a. 19 u. 7 t/m 10 mei'Avondwandelvierdaag se, start café 't Durp, 19 u. BERGEN OP ZOOM 5 mei Nick en Simon, Stoelemat. 5 mei Smaakvol, dance event, ge- bouw-T. 5 en 6 mei Vcxxjaarsmarkt. Boule vard, za 10-17 u.,zo 11-17 u. 6 mei BergenKunst, kunstroute, 13.30-16.30 u. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2