SPS: applauswissel voor match winnaar Martin Quist Tholense Boys geeft WHS de doelpunten cadeau op de Waaje Degradatie Vosmeer zaterdag, Noad juicht ondanks verlies Vosmeer zeker van nacompetitie, feest na 1-0 zege op Moerstraten Noad 3 haalt kampioenstitel binnen Verzekerd van een plek in het linkerrijtje Keepers maken het verschil in streekduel' Donderdag 3 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Stoutjesdijk goudhaantje bij Smerdiek Na een unieke reeks van acht winstpartijen op rij Gegroeid Stavenisse: geen vuist in de aanval Promotie Met een geflatteerde 4-1 overwinning op erfvijand Tho lense Boys speelde WHS zich op de Waaje bijna in veili ge haven. Tenminste drie doelpunten kreeg de thuisclub na rust in de schoot geworpen door de falende Thoolse verdediging. Aan de overzijde maakte juist doelman An ton Elenbaas met knappe reddingen het verschil. Een ge stopte strafschop spande de kroon. Een opgeluchte trai ner Ko Stoutjesdijk knuffelde zijn spelers na afloop één voor één. „Want ik wil hier straks wel door de voordeur weg kunnen gaan." Op de stip Bloedstollende Nacompetitie Theoretische kans behoud derde klasse voorbij Op de voorlaatste competitiedag in de derde klasse B werd bijna alles duidelijk. In Breda kwamen vreugde en verdriet het dichtst bij elkaar. Het 6-1 verlies van Vos meer bij The Gunners betekende dat de formatie van Gu- no Pelgrim nu officieel is gedegradeerd. De Bredanaars sleepten, na een moeizame periode, het kampioenschap in de wacht. Noad verloor met 1-2 van DHV en is vrij wel zeker van deelname aan de nacompetitie. Naast MZC weet ook de ploeg uit Zevenbergschenhoek dat het nu is geplaatst voor de promotiewedstrijden. Noad '67 in slotminuten onderuit Met een 2-1 zege op de directe concurrent ZSC heeft SPS zich verze kerd van een plek in het linkerrijtje. Meteen werd revanche genomen voor de eerder dit seizoen geleden monsternederlaag in Scharendijke. Stavenisse kon geen stok in de wielen steken van titelkandidaat SKNWK en verloor met 0-3. Smerdiek warmt zich op voor de nacom- petitie. Vrederust werd in eigen huis eenvoudig aan de kant gezet: 2-8. In een tussentijds oefenduel liep topscorer Erik van Haaften overigens een zware blessure op, waardoor hij meer dan een halfjaar niet inzet baar is. Bart Stoutjesdijk toonde zich met zes treiters bij Vrederust voorlopig een adequate vervanger. Vierde klasse In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen vond SPS nog genoeg rede nen om voluit te gaan. Behalve een plek in de betere helft van de ranglijst moest ook het 8-1 verlies van de heenwedstrijd in november worden weggepoetst. Bovendien wilde de ploeg voor eigen publiek in stijl af scheid nemen van een deel van de technische staf en de volgend jaar in een lager elftal uitkomende Ap van de Belt en Erwin Feijtel. Naast hoofdtrainer Peter van Poortvliet ha ken ook de begeleiders Rien van Ak keren en Michel Lisseveld af. Het werd op sportpark D'n Aekerbo- am een open en aantrekkelijk duel, met de nodige kansen voor beide doelen. Bij de eerste grote mogelijk heid voor de bezoekers redde doel man Rowin Konings alert. Aan de overzijde mikte Martin Quist voor langs en bleef ook Stefan Bogers een keer in gebreke. ZSC liet het initiatief aan de thuisclub en mikte bij uitval len op de snelheid van zijn spitsen. Na een halfuur nam SPS de leiding. Jan Pieter Bevelander veroverde de bal, vond Ramon Voshol die op zijn beurt met een uiterste krachtsinspan ning topschutter Martin Quist vrij voor het doel zette: 1-0. In het zicht van de rust incasseerde SPS een flin ke tegenvaller, met de sterk naar bui tenspel riekende gelijkmaker van de Schouwse ploeg. Het vlagsignaal van assistent-scheidsrechter Niels Lis seveld werd daarbij in de wind gesla gen. In de tweede helft kwam er nog meer ruimte tussen de linies, zodat het kijkspel er nog aantrekkelijker op werd. De beste kansen waren aan vankelijk voor ZSC. Een numerieke meerderheid werd echter niet goed uitgespeeld en bij een andere kans redde doelman Konings fraai op het afstandsschot. In de slotfase ging Ste fan Bogers naar de kant. om te wor den gewisseld voor Mark Elenbaas. In de 88e minuut sleepte SPS het pot je alsnog uit het vuur. Mamix van der Slikke. samen met de uitblinkende rechtsback Ramon Elenbaas expo nent van de d<x>rbrekende jeugd bij SPS, stond met een mooie rush aan de basis van de beslissende treffer. Precies op tijd werd de bal in de voe ten van de inkomende Martin Quist gespeeld: 2-1. De matchwinnaar kreeg prompt een applauswissel en werd afgelost door Corné Anthonis- sen. SPS sluit het seizoen af met de derby bij Smerdiek. de vereniging waar Pe ter van Poort vliet volgend seizoen aan de slag gaat. Cees Stoutjesdijk volgt de omgekeerde weg. Van Poort vliet: „Dat maakt het toch weer tot een pikant detail, hoewel er in princi pe niets meer op het spel staat. Ik ver wacht ook dat Smerdiek zichzelf nog één keer serieus wil testen tegen een ploeg die weerstand kan bieden. Ik verwacht gewoon een leuke derby." Bart Stoutjesdijk weet hoe het voelt om lang geblesseerd te zijn. Zelf keerde de zoon van WHS-trainer Ko Stoutjesdijk dit seizoen terug van een vervelende blessure die hem langer dan een seizoen op een zijspoor zette. Nu wordt er ineens vooral naar hem gekeken, als beoogd alternatief voor de afgehaakte Erik van Haaften. De 34-jarige eilandelijkc topscorer scheurde d<x)rdeweeks bij SNS in Stad aan 't Haringvliet zijn achilles pees, zonder dat er een man in de buurt was. Trainer Cees Stoutjesdijk spreekt van een persoonlijk drama vrxir zijn aan valsleider. „Erik hoopt na de winter stop weer aan te sluiten. Hij is de strijd met zichzelf aangegaan. Maar het zal een lange weg voor hem wor den." Bij Vrederust volgde in de eer ste minuten meteen een volgende dis sonant. Een als v(X>rzet bedoelde bal verdween bij de tweede paal plots achter de verbaasde doelman Alex Stoutjesdijk. Smerdiek liet zich niet van de wijs brengen, met Bart Stout jesdijk die op de juiste plaats stond bij een scrimmage in de 8e' minuut: 1-1. Na bijna een halfuur spelen kwamen de blauw-zwarten op voorsprong, na een inleidende actie van Daan de Viet op de flank en Bart Stoutjesdijk die binnen de vijf meter een echte spit- sengoal meepikte: 1-2. Bij de 1-3 was er dezelfde rolverdeling, met ook Andreas Vroegop die betrokken was bij de voorbereidingen. Op slag van rust werd het op schitterende wijze 1- 4. Martijn Lindhout bereikte met een geweldige pass Leroy Pors die het karwei vol overtuiging afmaakte. Smerdiek ging na de hervatting op zoek naar een mooie uitslag, een stre ven dat er aanvankelijk niet uitkwam. Het was zelfs de thuisclub die na een uur dichterbij kwam. met een schot dat onderweg van een graspol een vreemd effect meekreeg: voor de tweede keer van de middag kreeg Alex Stoutjesdijk op die'manier een vervelende treffer achter de oren. Voor Smerdiek werkte het doelpunt als een alarmwekker. Het tempo ging ineens weer de hoogte in en met twee prachtige afstandsschoten tilde Bart Stoutjesdijk de stand naar 2-6. Op dat moment stond Rick Zwagemaker al op doel, om ook de man achter Alex Stoutjesdijk scherp te zetten voor de nacompetitie. Na een mooie steekbal Na een unieke reeks van acht winstpartiien op ri j heeft [Vosmeer zich gezien. „Er waren jongens bii die Na een unieke reeks van acht winstpartijen op rij heeft .Vosmeer zich verzekerd van deelname aan de nacompetitie. Ook de laatst overgeble-1 ven concurrent Moerstraten moest er zondag aan geloven. Een treffer van Jeffrey Kruf in de eerste helft was voldoende voor de winst. Na af loop barstte er op sportpark de Vossenberg een groot fecstllos. Voor het eerst in vijftien seizoenen pajqte, Vosmeer een prijs. Yooijtrainer Wim Westerhuis was het in zijn lartgè'cafrièïe zelfs eèn primütfr. Westerhuis was in de wolken. „Dit is ongekend voor Vosmeer." JrïH I jnUvtc'lL Vijfde klasse De wedstrijd zelf stond bol van de spanning. Door de vele foutieve pas ses bleef het aantal kansen aan de magere kant. In de 20e minuut ge beurde toch wat heel Vosmeer had gehoopt: na een hoekschop van Jos hua van Willigen kopte Mark Mosch de bal voor de voeten van Jeffrey Kruf, 1-0. Ook later in de eerste helft was de beste kans voor Kruf. Oog in oog met de doelman lukte het hem niet om de bevrijdende tweede treffer binnen te tikken. Die misser was de opmaat voor een zinderende tweede helft. Het voor zijn laatste kans strij dende Moerstraten trok ten aanval en het lukte Vosmeer steeds minder om op de vijandelijke helft te komen. Voor het doel van John Aarnoud.se' vielen enkele bloedstollende momen ten te noteren, zonder dat de gelijk- Het derde team van Noad '67 had nog een puntje nodig om kam pioen te worden. Dit werd zater dag gehaald in Wemeldinge met een 3-3 gelijkspel. Noad begon een beetje slordig aan de wedstrijd. Met name de passing was heel slecht en er werd ook te veel door de lucht gespeeld in plaats van over de grond. Toch kwam Noad op voorsprong. Arjan Moer land werd aangespeeld door Michiel de Jager, een mooie actie volgde en Moerland schoot de bal in de verre hoek achter de doelman. Lang genieten was het niet. want met een prachtig schot kwam We meldinge terug in de wedstrijd. Noad had de handen vol aan de spitsen van Wemeldinge, zelfs Kees Vroegop moest even vijf minuten naar de zijlijn na een stevige in greep. Vanaf rechts rukte Dennis Kot op en gaf een haarscherpe voorzet aan Michel de Jager, die de bal feilloos inschoot. Iets later kreeg hij van Coen Everaers de kans om de 3-1 binnen te glijden, maar miste de bal op een haar na. Ook Dennis van Starkenburg was niet scherp voorin en kon geen stempel op de wedstrijd drukken. Net voor de rust kwam Wemeldinge uit een hoekschop nog op een gelij ke score. In de pauze waren er de nodige wissels. In de hervatting kwam Noad na een kwartier spelen op een 3-2 voorsprong. Op links stuurde Jurjen Verhage Coen Ever aers diep en zijn voorzet kwam uit bij Arjan Moerland. Met weer een maker op het bord kwam. Na een kwartier luwde de storm en kon Vos meer weer aan aanvallen denken. Verder dan een mogelijkheid voor in valler Jeremy Stolwijk kwam de thuisclub echter niet meer. Na het laatste fluitsignaal was er de vreugde explosie, vuurwerk en champagne. De zoals altijd bescheiden Wester huis liet zijn elftalleider Tim van Mierlo, en ook zijn voorganger Adrie Capelle, delen in de feestvreugde. „Wat Adrie nu meemaakt, ken ik uit eigen ervaring. Altijd bouwen, nooit oogsten. Ik heb slechts het muurtje gebouwd op het fundament dat door Adrie is gelegd." Over de wedstrijd kon Westerhuis kort zijn. „Bij NVS was het van onze kant bij vlagen subliem. Nu was het niet mooi, wel spannend." In de kleedkamer had Westerhuis de span ning al op de gezichten van zijn team gezien. „Er waren jongens bij die el kaar al vanochtend om zeven uur hadden wakker gebeld. Ze wilden zo graag." Over zijn eigen inbreng in het succes bleef Westerhuis terug houdend. „Ik heb soms iets aange reikt, maar de jongens hebben het ge daan." Westerhuis trad pas later in het seizoen officieel tot de technische staf toe. „Ik heb vooraf honderd pro cent inzet van iedereen geëist en ze daar drie maanden de tijd voor gege ven. Anders zou ik zijn vertrokken. Ik wilde niet weer hetzelfde als bij Sta venisse meemaken. Ik heb daar een ■geweldig leuke tijd meegemaakt, met in potentie misschien wel betere voetballers dan bij Vosmeer, maar ik stond er te vaak met drie of vier man op de training." De woorden van Westerhuis bleken bij Vosmeer te zijn geland. De ploeg is gaandeweg het seizoen in tactisch opzicht gegroeid en profiteert gere geld van een ijzeren conditie. Wester huis: „We weten dat we in de tweede helft onze tegenstanders kapot kun nen spelen. We hebben wel vier of vijf keer in de extra tijd gescoord. En verder gaat het om slimmigheidjes. Op een goeie manier gebruik maken van de aanwezige techniek, de juiste looplijnen en net wat sneller inpassen dan ze vroeger deden." In zijn trai ning zit volgens Westerhuis altijd een van Martijn Lindhout tekende Stefan Lindhout voor de 2-7. Het laatste woord was aan Bart Stoutjesdijk, als eindstation van een dexir invaller Freek Bahlke en Leroy Pors ingelei de aanval: 2-8. Volgens Cees Stoutjesdijk wordt de partij met SPS inderdaad een serieu ze ontmoeting. ,.V(x>r ons is het een laatste testcase. Ik geloof niet in spa ren en voorzichtig doen. Ik kijk niet naar jongens die eventueel al kaarten op zak hebben, ledereen speelt en niemand hcx:ft zijn been in de duels in te trekken. Daar krijg je alleen maar blessures van. We willen er ge woon een goeie wedstrijd van ma ken." Zonder de vakantie vierende Kees van Putte in de spits lukte het Stave nisse niet om het SKNWK moeilijk te maken. Lorenzo van Haaften, nog zo iemand die een wedstrijd kan openbreken, was evenmin inzetbaar. Voorin was daarom Jan Kees Oosdijk gekoppeld aan Mark Tak. In hun rug startte de niet fitte Perry Potappel, het talent dat komend seizoen bij WC zijn grenzen gaat verkennen. Achter in had trainer Jaap Knop gekozen voor Jeffrey Moerland als laatste man. met Marco Klippel ditmaal in de mandekking. „Deze fase van het seizoen leenPzich om wat te probe ren", aldus Knop. Aanvallend lukte het de thuisclub niet om een vuist te maken. Achterin hielden de verdedigers het droog tot aan het halfuur. Toen sloeg de ploeg uit Nieuwerkerk, samen met De Fen- dert jagend op de titel, bij een rom melige situatie toe: 0-1Kort voor de pauze werd het 0-2. Met de nodige omzettingen probeerde Knop na de thee om het spel alsnog op de wagen te krijgen. Het lukte de thuisclub ech ter niet om kansen af te dwingen. SKNWK scoorde nog wel één keer. In de slotfase moest Stavenisse zelfs met tien man verder, nadat Jeffrey Moerland onverwacht last kreeg van een hamstringblessure en de drie wis sels al waren ingezet. Jaap Knop nam het 0-3 verlies ter kennisname aan. „Al vind ik het jammer dat we voorin niet meer hebben kunnen presteren." Het vertrek van Perry Potappel naar de tweedeklasser in Halsteren lag volgens Knop in de lijn der verwach tingen. „Voor Perry is dat een leuke club. Ik gun hem die overstap en wens hem alle succes toe. Wie weet waar hij, met betere voetballers om zich heen, allemaal toe in staat is." onderdeel dat te maken heeft met het resultaat van de wedstrijd van de zon dag daarvoor. „Een beloning of een straf. Je moet die jongens blijven prikkelen." Ook een goeie afwisse ling van inzet en rustmomenten zit in de trainingsopbouw. „Voor het eerst in zijn loopbaan is iemand als Danny Istha dit seizoen niet geblesseerd ge- wêest. Ik denk niet dat het toeval is." Komende zondag gaat Vosmeer op bezoek bij Volharding. Een gelijkspel is genoeg om de derde periodetitel in de wacht te slepen. In dat geval hoeft Vosmeer het in de nacompetitie tegen slechts één tegenstander op te nemen. In een uit- en thuiswedstrijd wordt dan beslist over promotie. Het is nog onbekend wie de opponent wordt. Sluiskil, Philippine of Schoondijke zijn de kandidaten. Vosmeer speelt eerst in Zeeuws-Vlaanderen. Bij een negatief resultaat in Ovezan- de gaat Vosmeer als plaatsvervan gend periodekampioen de nacompe titie in. In dat geval moeten drie wedstrijden worden gespeeld om de winnaar en promovendus aan te wij zen. Behalve de drie eerder genoem de ploegen uit Zeeuws-Vlaanderen kunnen ook de vierdeklassers Hul- sterloo of Zeeland Sport in die halve competitie terecht komen. Westerhuis hoopt uiteraard op de kortste route naar de vierde klasse. „We hebben dit seizoen onze doelstellingen al drie keer aangepast. Eerst wilden we hoog eindigen in het rechterrijtje. Daarna werd het een leuke plek in de linker- rij. Toen wilden we de nacompetitie halen en wat mij betreft gaan we nu voor promotie." Het derde team van Noad '67 is kampioen. De spelers zijn Antoine Quist, Rien Filius, Coen Everaers, Stefan Fontijne, Jaap van OudenaardeKees Vroegop, Jurjen Verhage, Johan Reijngoudt en Arjan Moerland (staand). Wim v.d. Ree, Dennis van Starkenburg, Michiel de Jager, Erik Fontijne, Kees Ligtendag, Menno Fontijne, Roel den Engelsman en Dennis Kot (zittend). Liggend Ike Verwijs. Op de foto ontbreken Robin Kot en Ronald den Braber. Tom Vroegop, maker van twee doelpunten voor WHS, springt over een Tholense Boys verdediger. schitterende actie schoot Moerland de bal feilloos achter de doelman. Het was even genieten, maar na tien minuten was het weer gelijk. Een geblokte bal viel achter doel man Ligtendag in het doel. Voor de rest kwam het gelijkspel niet in ge vaar. Erik Fontijne kon een volley nog inschieten, maar zijn schot be landde in de handen van de keeper. Daarna volgde een klein feestje in de kantine, waarna de kampioens- ploeg op de platte kar naar het café 't Durp in Sint Philipsland gereden, werd. Derde klasse In de eerste helft leek WHS nog ge bukt te gaan onder de spanning van de dreigende play-offs, waarvoor het Rillandia of Kapelle onder zich moet houden. Het andere scenario dat na zaterdag een stuk dichterbij is gekomen: WHS maakt een kans op de derde periodetitel en kan in mei wellicht spelen voor promotie naar de tweede klasse. Hoe dan ook speelde WHS beduidend onder het niveau van de afgelopen weken, waarin het een sterke serie wegzet te. Doelman Elenbaas: „Het was soms wat chaotisch aan onze kant. Maar door de goede resultaten van de laatste tijd hielden we vertrouwen. Zeker na die gemiste strafschop ga ven we een signaal aan Tholen dat we ons niet zo maar zouden overge ven." Ook voor Ko Stoutjesdijk was het simpel. „Hoe we winnen, maakt me nu even niet uit." Stoutjesdijk vond de zege zelfs verdiend. „Hoe wel je voor rust kon zien dat Tholen voetballend gezien wat meer in zijn mars had. Maar ook toen wisten ze bijna geen open kansen af te dwin gen. En we hebben natuurlijk een geweldige doelman." Met Tom Vroegop in de basis, en Rudi Ridderhof ditmaal op het mid denveld. koos WHS op papier in ie der geval voor een offensieve tao- tiek. Bij Tholense Boys stond de jonge Koen Nieuwkoop verrassend in de beginopstelling en was er in de middenlinie ook een startpositie voor Erwin Doggen. De eerste kans was in de openingsfase voor de thuisclub, met Dennis Vaders als voorbereider en Tom Vroegop die nog niet scherp voor de goal was. Ook de herkansing was niet aan Ar- vin de Witte besteed. Nog in het eerste kwartier was Fred dy Simons bij een vrije trap van Ar jan van Dijke dicht bij een treffer voor de bezoekers. Met kunst- en vliegwerk, en de paal, hield Elen baas zijn goal bij de tweede paal schoon. In de 21e minuut toonde de massieve keeper voor het eerst zijn klasse, met een ultieme reflex bij een omhaal van Laurens Bovenberg. Uit de tegenaanval kopte Arvin de Witte over, zodat het voor het in flin ke getale opgekomen publiek ^en aardig kijkspel werd. Ook Tom Vroegop en Arvin de Witte zochten het doel bij wat halve moge lijkheden te hoog. In de 37e minuut ging de bal onverwacht op de stip, na een op het oog onschuldige duw van Robin van Dijke jegens Hans Willem Hopmans. De vermeende overtreding leek bovendien buiten het zestienmetergebied plaats te vin den. Dat was na afloop ook de stelli ge overtuiging van grensrechter .Wim Snoep. „Minstens een meter erbuiten." Bij afwezigheid van specialist Joey Deurloo nam Niels Hopmans de pe nalty en deed dat zo getelefoneerd dat doelman Elenbaas de bal klem- vast kon oprapen. Drie minuten later was het wel raak. Een vrije trap van het talent Nieuwkoop, die de hele wedstrijd zijn balgevoel en mooie traptechniek demonstreerde, werd in de muur aangeraakt en maakte van Elenbaas een geslagen man: 0-1. Nog voor de pauze waren er twee bloedstollende momenten, met eerst Ridderhof die bijna op de doellijn de voorzet van Vroegop wist over te koppen en vervolgens Matthijs van Stee die zijn achterwaartse kopbal gekeerd zag worden door de weder om attente WHS-doelman. In de kleedkamer trof Ko Stoutjes dijk een geladen ploeg. „Ik hoefde eigenlijk niets te zeggen. De jongens riepen .zelf al dat ze niet van plan waren om het op te geven. Daar moet ik ze de complimenten voor geven." Vrijwel vanaf de aftrap kwam de thuisclub langszij, met een treffer die coach Paul van Buuren van Tholense Boys zelfs niet had ge zien. Auke Bovenberg speelde terug op zijn doelman Marijn de Hond, die vervolgens gruwelijk in de fout ging en Tom Vroegop de niet te mis sen kans op de 1-1 bood. De bezoe kers leken het antwoord meteen in huis te hebben, met Niels Hopmans die op de linkerflank ontsnapte en Van Stee vrij voor Elenbaas zette. Andermaal bleek de Setallandse doelman een kei in dat soort situ aties en hield zijn ploeg met een knappe redding op de been. Lang zaam verdween het heilige vuur bij de Tholenaren, hoewel Niels Hop mans zijn teamgenoten herhaaldelijk aanspoorde. Een gevaarlijke kopbal van de inge schoven Robin van Dijke bij een vrije trap van Patrick Ketting was het eerste sein dat WHS van plan was om het potje emit te slepen. In het laatste kwartier gebeurde dat ook, met dank aan de persoonlijke fouten in de Thoolse verdediging. In de 77e minuut verspeelden de be zoekers knullig een ingooi, liet Auke Bovenberg zich vervolgens gemak kelijk wegzetten door Arvin de Wit te en stond Tom Vroegop vogelvrij voor De Hond: 2-1. Bij de 3-1 van Patrick van Schetsen ging De Hond wederom in de fout bij het meevoet- ballen, iets wat de jonge goalie in de derby bij Vosmeer ook al overkwam. De jeugdkeeper werd destijds voor de leeuwen gegooid na het gebles seerd afhaken van de nog altijd niet herstelde eerste keus Marius Bal. Tholense Boys was volledig van slag en in de extra tijd profiteerde Arvin de Witte: 4-1Paul van Buu ren vond het verlies onbegrijpelijk. „Het stond bij ons vanaf het begin goed. Wé waren lange tijd ook veruit de betere ploeg. Maar als je de kan sen niet benut, verdien je het ook niet." Over het defensieve geschut ter was Van Buuren kort. „Als er voorin zoveel verkeerd gaat. raak je achter ook van de kook." Door het verlies verspeelde Tholense Boys zijn laatste kans op het bereiken van de nacompetitie. Van Buuren: „Als je het zo weggeeft als wij vandaag, heb je nergens recht op." Op de slotdag van het seizoen valt in de derde klasse de beslis sing wie er, behalve MZC en DHV, mee mag doen aan de na competitie. Noad beschikt over de beste papieren, maar ook WHS is nog niet kansloos. In de derde periode staat DHV bo venaan met 15 punten (doelsaldo +10), gevolgd door Noad met 13 punten (+8) en WHS met 12 punten (+4). DHV speelt de laat ste wedstrijd thuis tegen Kapelle. WHS neemt het op tegen Vos meer. Noad sluit af met de derby bij Tholense Boys. Bij een gelij ke eindstand in punten is het doelsaldo bepalend. WHS moet dus per se van Vosmeer winnen en is dan nog afhankelijk van de resultaten van DHV en Noad, om de periodetitel te kunnen pakken. Noad heeft twee ijzers in het vuur, net als DHV. Beide teams pakken in het meest slechte scenario naast de periodeti tel. In dat geval neemt DHV de eerste periodetitel over van kam pioen The Gunners. Ook Noad zou via die achterdeur toegang kunnen krijgen tot de play-offs. WHS moet in ieder geval tot van avond nog naar onderen kijken. Dan staat het inhaalduel van Kapelle tegen SVG op het programma. Als Kapelle niet wint, is WHS definitief veilig. Bij winst van Kapelle moet WHS in Oud- Vossemeer nog vol aan de bak. Derde klasse Vosmeer had op voorhand nog een theoretisch kansje om het verblijf in de derde klasse te verlengen. Dan had er hoe dan ook gewonnen moeten worden bij The Gunners. De oranjehemden wilden hun huid zo duur mogelijk verkopen en kwa men goed uit de startblokken. De thuisclub, toch al onzeker na enkele struikelpartijen de laatste weken, legde het aanvankelijk af tegen het vaardige combinatiespel van Vos meer. „Iedereen ging er voor", al dus Pelgrim. Halverwege de eerste helft nam The Gunners onverwacht de leiding, na een treffer die werd ingeleid door al te opbouwend spel bij doelman Ibrahim El Jilali en Hi cham Ben Hammou. Het balverlies werd door The Gun ners meteen afgestraft: 1-0. „Ter wijl ze toen nog niet bij onze goal waren geweest", baalde Pelgrim. Er leek nog niets aan de hand voor de bezoekers. De ploeg bleef aardig voetballen en kwam kort voor rust op gelijke hoogte. Het was Ilias El Jilali die uit een vrije trap voor de 1-1 zorgde. Pelgrim was niet eens tevreden over die toch leuke tussen stand bij de titelpretendent. „Want bijvoorbeeld Jaouad Allouchi had ook al op de onderkant van de lat geschoten. We waren gewoon beter dan The Gunners." Kort na de hervatting ging het mi's. Na slecht wegwerken sloeg The Gunners voor de tweede maal toe. De 2-1 was meteen de genadeklap voor het mentaal kwetsbare Vos meer. In een tijdsbesteJc van enkele minuten liepen de Bredanaars uit naar 4-1. Uiteindelijk stond er 6-1 op het bord en was het vonnis vol trokken. Ondanks de complimenten voor het verzorgde spel blijkt de derde klasse voor Vosmeer te hoog gegrepen. „We zijn te wisselval lig", aldus Pelgrim. „Voetbal is bo vendien meer dan leuk een balletje tikken. Het gaat ook om tactiek, mentale kracht en conditie. Op dat soort onderdelen schoten we, over het hele seizoen gezien, gewoon te kort." In Sint Philipsland werd, behalve gevoetbald, ook druk gerekend. De uitkomst van al die rekensommen: een gelijkspel zou de kansen voor de nacompetitie voor de Fluplan- ders verkleinen. Daarom was na de eerste optie, winnen en zeker zijn van de promotiewedstrijden, een verlies het beste alternatief. Toeval of niet, kort voor het einde maakte DHV er met een schitterend af standsschot 1-2 van. Zo kon het ge beuren dat er twee tevreden ploe gen van de mat stapten. Sulkers had gemengde gevoelens. „Het liefst had ik gewonnen. Dan waren we helemaal zeker geweest. Eigenlijk kan het nu ook niet meer misgaan. Dan moeten er bizarre scenario's uit de kast worden ge trokken." Sulkers noemde de over winning van de bezoekers ver diend. „Ook voor dat winnende doelpunt waren ze al een paar keer dicht bij een voorsprong. Een kop bal van een meter afstand die nog over ging, een bal op de binnen kant van de paal. ze waren in het laatste halfuur gewoon de betere ploeg." Noad moest het in de cruciale partij met de Brabanders doen zondereen handvol basiskrachten. De broers Frank .en Rob den Engelsman ont braken met blessures. Jeroen Ver wijs was geschorst en Jeroen Reijn goudt koos voor een vakantie. Wesley Kievit was wegens een kwetsuur evenmin inzetbaar. Het meest opvallende gezicht in de be ginopstelling was John van Splun- ter. de ervaren kracht die als voor stopper zijn rentree maakte. Vanaf het begin was duidelijk dat DHV vlotter combineerde. Een goed op tredende Corné de Frel stond met prima reflexen de openingstreffer voor de formatie uit Zevenberg schenhoek in de weg. Toch ging Noad met voorsprong de rust in. In de 44e minuut zette Wil jan Lisseveld een van zijn bekende rushes in, met ditmaal ook een goe de eindpass op Remi van Herk: 1-0. Na de pauze trok DHV ten aanval en kwam al snel op gelijke hoogte. Uit een vrije trap in de 54e minuut werd de 1-1 ingekopt. Volgens Sul kers een onnodige treffer. „Nie mand van ons liep met die jongen mee." Snode plannen op de winst bij de Fluplanders werden in de kiem ge smoord door het geblesseerd afha ken van Wiljan Lisseveld. Ook de niet fitte aanvalsleider Slephan van de Peet ruimde het veld. „We spa ren Stephan al een tijdje", zei Sul kers daarover. „We moeten zuinig op hem zijn. We hebben hem in de nacompetitie nog nodig." In de slotminuten volgde de ontknoping. Sulkers: ,Je blijft hopen op dat ene goed vallende balletje. Maar meer zat er voor ons niet meer in." Bij een remise zou WHS het meest hebben geprofiteerd. Bij Tholense Boys kan Noad alsnog het begeerde periodekampioenschap definitief in de wacht slepen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17