Junioren vissen goud aan de stranden van Montenegro Tennisdames Sint-Annaland Koersballen Nieuwe eigenaar voor twee cafés in Sint-Maartensdijk winnen overtuigend met 3-1 Voorjaarsmarkt Woord en Daad Officiële Mededelingen natuur en landschap Dames Ruucstoppelen nog twee wedstrijden verwijderd van titel Donderdag 3 mei 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Een dubbelslag. Zo kun je de prestatie van het Neder lands juniorenteam kust- vissen noemen. De ploeg werd vrijdag aan de kust van Montenegro wereld kampioen en Jeromy van Houdt uit Sint-Maartens dijk pakte goud in de indi viduele klasse. „Van tevo ren had ik dit niet verwacht," zegt de 21-jari ge kampioen. „Als team gingen we voor brons, maar dat ik ook nog eens de individuele titel zou pakken, is heel mooi." Gegokt Harmsen in Smerdiek, Hage opent Sannie 's Jeromy van Houdt uit Sint-Maartensdijk wereldkampioen kustvissen Vaarbewijs Elk soort publiek Spandoek van de Provincie Zeeland Duiven meeste voordeel bij verste afstand Dirk-Jan Menheere wint supersnel concours vanuit Breuil le Vert 41 Duiven Uitslag Heren 35-pIus Derde dames Het comité van Woord en Daad or ganiseert zaterdag 5 mei een voor jaarsmarkt met kinderrommelmarkt op het Van der Lek de Clercqplein in Stavenisse. De markt wordt voor de negende keer op de eerste zater dag van mei gehouden. Tussen ne gen en twee uur wordt van alles te koop aangeboden. De netto op brengst gaat naar een gezondheids- en voedsel project in Afrika. Er is een uitgebreid assortiment perk- goed en geraniums, tuingereed schappen en werkkleding. Verder zijn er diverse versnaperingen te koop. Ook zijn er honderden twee dehands boeken, nieuwe en tweede hands fietsen, geschenkartikelen, speelgoed, wenskaarten, baby kle ding, stoffen, textiel, zeep, cd's, ket tingen, brocante, houtproducten, bloemen, hobbyartikelen, lederwa ren en meer. Voor de kinderen is er een knutseltafel en kunnen ze blik ken gooien en touwtje trekken. Er kunnen lege cartridges, toners, post zegels, bonnen, mobiele telefoons en oud geld worden ingeleverd. De opbrengst hiervan is geheel voor Woord en Daad. De kinderrommel markt is van negen tot twaalf uur en alle kinderen uit de gemeente kun nen hieraan meedoen. Bij ongunsti ge weersomstandigheden wordt de markt in dorpshuis De Stove ge houden Bibliotheek Oosterschelde krijgt van de gemeente Tholen, onder strikte voorwaarden, de naam- en adresgegevens door van pasgeboren baby's. Dit om de deelname aan het BoekStart-project te vergroten. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: Imevr. J. Bos en mevr. J. Verbraeken 28 p.; 2. mevr. A. Suurland en J. Sprenkels 24 p.; 2. mevr. R. Bolieren mevr. L. van Ba- Ie 24 p.; 3. J. Suurland en W. Deur- loo 22 p.; 4. mevr. L. Verschoor en mevr. A. Hilgerson 21 p.; 5. mevr. C. Sprenkels en mevr. N. Deurloo 20 p.; 6. mevr. H. Schot en W. Bijl 18 p.; 7. mevr. G. Lindenberg en G. v.d. Padt 8 p. Gezelligheid Vóór Alles/Sint- Maartensdijk: I. mevr. A. Bocxe en mevr. B. Bijnagte 40 p.; 2. mevr. M. Dane en A. Wielaard, én Fr. de Jong en W. Bijl 24 p.; 4. mevr. T. Breure en C. van Gorsel 21 p.; 5. mevr. W. Kloet en C. Breure 17 p. Oud-Vossemeer: Imevr. L. Wee- zenaar en mevr. J. van Houte 30 p.; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. B. Roggeband 23 p.; 3. mevr. C. Ha- vermans 20 p.; 4. mevr. L. van Poortvliet en mevr. M. van Poort vliet 19 p.; 5. mevr. J. de Bakker en mevr. R. Nagtegaal 12 p. Met twee medailles en een enorme beker rondt Van Houdt zijn perio de bij de junioren af. Van Houdt zorgde samen met Corné Westerla- ken (19) uit Sint-Maartensdijk en Jeroen den Engelsman (21) uit Sint-Annaland voor een sterke Thoolse inbreng in het 5-koppige team met Kees Gillissen en Adri- aan Dronkers uit Westkapelle. Er deden acht landen mee aan de wedstrijden van de FIPS-M (de in ternationale confederatie van spor tieve visserij aan zee) waar Sport- visserij Nederland bij is aan gesloten. Kroatië werd tweede,' Engeland derde. Van Houdt en Westerlaken zijn lid van hsv De Zeebaars in Scherpenisse, Den En gelsman van hsv De Makreel in Sint Philipsland. Tactiek speelt een belangrijke rol bij het kustvissen, blijkt als de drie Tholenaren terugkijken op vier enerverende wedstrijddagen in Budva aan de Adriatische Zee. Ze beseften dat de zuidelijke landen in het voordeel waren. Maar ze had den vorig jaar tijdens het WK in Italië al de nodige ervaring opge daan. Ze haalden toen brons. Je roen: „Dan weet je een beetje wat je kan verwachten." Over ervaring gesproken: alle drie waren ze al eens Nederlands kam pioen bij de junioren, Jeroen in 2010, Corné in 2009 en Jeromy in 2007. Bij de eerste trainingswed strijd haalden de Zeeuwen al het meeste gewicht aan vis uit het wa ter. Bovendien werden er drie vak winnaar. „Is dat toeval?," peinst Corné. Jeromy kon daar niet aan meedoen. Op die dag trouwde zijn zusje Madeleine. Hij vloog de ploeg een dag later na. Het be spaarde hem een lange busrit van twee dagen met overnachting. De eerste wedstrijddag zetten de junioren ook naar hun hand. Het was hetzelfde strand als van de trainingswedstrijd. Jeromy: „Ik ving een paar kleine visjes. Ik heb toen gegokt om ver uit te gaan gooien." Dat had resultaat want hij Twee cafés in Sint-Maartensdijk hebben sinds kort een nieuwe eige naar. Gerben Harmsen, de schipper van het pontje de Harpoen, dat vaart tussen Gorishoek en Yersekc, is sinds 1 april de uitbater van café Smerdiek in Sint-Maartensdijk. En brasserie De Oude Haven, aan de Haven, is omgedoopt tot café Sannie's. Sandra Hage-van der Hoeven uit Sint-Maartensdijk heeft maandag, op Koninginnedag, de deuren voor het eerst geopend. Jeroen den Engelsman, Jeromy van Houdt en Corné Westerlaken vJ.n.r.) bij Gorishoek. Harmsen hoorde dat café Smerdiek. gelegen aan de Markt, leeg stond en dat onder andere de visclub De Oos terschelde vissers daardoor geen clublokaal meer had. „Ik sprak de voorzitter. Flip Bout, in brasserie De Zeester. Hij had het erover." Harm sen, die opgroeide in een Gronings horecagezin, maakte er werk van. „Ik wil proberen er weer een bloei end dorpscafé van te maken. Ook kan de visclub en de biljartclub hier terecht. Er komt nog een kaart- en een sjoelclub." Harmsen wil ook ruimte bieden voor bruiloften en andere feesten. Hij wil voorlopig nog geen feest geven v<x>r de opening van zijn café. „Eerst zor gen dat we gaan draaien." Voor het pontje is hij op zoek naar mensen met minimaal een vaarbewijs die of volledig of gedeeltelijk het vaarsei- zoen voor hun rekening willen ne men. Harmsen wil voorlopig nog doorgaan met de overtochten. „Ik wil het niet meer in mijn eentje doen." Hage was werkzaam in het onder wijs als onderwijsassistente en de laatste twee jaar als leidster bij peu terspeelzaal De Fabeltuin in Tholen. „Maar het is een onzekere tijd van wege de bezuinigingen in het onder wijs. Ik wilde daarom graag iets voor mezelf." Hage's vader had vroeger een café in Rotterdam, waar ze oor spronkelijk vandaan komt. „Het ho- recavak is dus niet helemaal onbe kend." Ze kwam op het idee om het café over te nemen door gesprekken op de voetbalclub Smerdiek. „Mijn man Jordi voetbalt", verklaart ze. „Men sen waren al maandenlang aan het zeuren dat ze het plekje, van wat toen de Babbelaar was, zo missen. Ook ik vind het een heel leuk plek je." Daarom heeft Hage haar kans gegrepen. Ze heeft zich de laatste paar weken bezig gehouden met verbouwen. ,Jk wilde absoluut geen oud bruin café. Ik wilde iets trendy's, dat er nog niet was." Eigenlijk zou ze pas per 1 mei opengaan, maar ze pakte Koningin nedag mee. Zo heeft Hage ontdekt dat het café elk soort publiek trekt. ,,'s Morgens kwamen de gezellige koffiedrinkers, daarna de mannen die het middagborreltje komen doen. In de loop van de dag kwamen ook wel jongeren binnen. Voor etenstijd kwa men er nog wat veertigplussers en daarna kwamen de jongeren terug. Die bleven tot in de late uurtjes. Ik heb maandag van tien uur 's morgens tot twee uur 's nachts in mijn eentje gedraaid. Als je het leuk vindt, dan gaat het ook gewoon." De naam Sannie's was snel bedacht. „Het is mijn bijnaam. Veel mensen noemen me Sannie." Hage was ver rast dat er zonder aankondiging toch de hele dag mensen het café binnen kwamen. Daarom twijfelt ze nog of ze een officiële opening houdt. sloeg een grote vis, een mormora van 400 gram, aan de haak. „Het pakte goed uit voor mijn vak, maar ook voor het team. Er is wat in de maak, dachten we toen." Op de tweede dag, op een ander strand, pasten ze meteen de tactiek van het ver uitgooien toe. Jeromy gooide de eerste twee keer inhalen al vier vissen op de kant. „Het was nood weer geweest. De vis zat op af stand. De anderen bleven kort op de kant vissen. We begonnen goed door een tactische beslissing." Na twee wedstrijden stonden alle vijf Zeeuwen in de top tien. Op landen- niveau volgde Engeland er kort achter. Op de derde wedstrijddag (elke wedstrijd nam vier uur in be slag) bleek echter dat de vis dicht onder de kust zat. Coach Henri Karreman uit Steenbergen greep in ,en de ploeg schakelde over op klei ne visjes. Jeromy: „Dat ging niet meteen goed. Ik liep achter de fei ten aan. Langzaam begon ik weer in te lopen. Ik had uiteindelijk de meeste, maar een paar waren onder de maat." Er werd vooral roofvis gevangen. Met mossel en garnaal als aas. Jeroen den Engelsman bleek winnaar in zijn vak. Corné was tweede in het zijne en eindigde de ploeg als tweede. Bij de vierde wedstrijd was het weer beter. De zon scheen en het was warm. De zee strak en helder. „Wat kun je dan verwachten? Er zat geen grote vis. Enkel kleintjes. Ik liep weer tegen een achterstand aan. Maar ik zag in het water een zwarte rand. Ik ben weer op af stand gaan vissen." Dat had effect. Binnen twee 'draaien' die twee vissen oplever den, stond Jeromy weer eerste in zijn vak. Toen Kees Gillissen ook nog eens een grote paling ving, was de eindzege in zicht. Ze wer den vijfde. Jeromy: „Van dat mo ment wilde .ik nigt {neer weten wat mijn concurrenten deden. Dan moet je rustig hijjvcn. Vroeger maakte ik dan fouten en werd ik zenuwachtig. Je moet er gewoon niet aan denken als het even min der gaat." Het team schreef geschiedenis. Volgens Van Houdt is het nog niet eerder gelukt dat een jeugdteam wereldkampioen werd. Van blijd schap ontkurkte de coach een fles champagne. Na dertien jaar actief te zijn als jeugdcoach won hij een wereldtitel. De terugtocht in het busje was lang. Ze reden in een stuk door: 24 uur. Bij Hoogerheide werden ze 's morgen om vijf uur opgewacht door Thoolse suppor ters met een spandoek. Arjan en llonka Rijnberg, Linda van de Vel de, Maurice en Wilco Keur. „Dat was een leuke verrassing." Bekendmaking goedkeuring Projectplan Aanpassing waterkering Perkpolder en vastgestelde besluiten In het kader van het gebiedsontwik- kelingsproject Perkpolder zijn vol gens de projectprocedure van hoofdstuk 5. paragraaf 2. van de Waterwet, het Projectplan Aan passing waterkering Perkpolder en een aantal overige besluiten voor de natuuraanleg vastgesteld. Gede puteerde staten hebben dit project plan in de vergadering van 24 april 2012 goedgekeurd. De planologische basis en gebieds- begrenzing werd in een eerder sta dium neergelegd in het bestem mingsplan van de gemeente Hulst. Vastgestelde besluiten Gedeputeerde Staten maken op grond van artikel 5.12 van de Waterwet bekend, dat de volgende besluiten zijn vastgesteld: - het besluit van gedeputeerde sta ten van 24 april 2012, nr. 12010037, ingevolge artikel 5.7 van de Waterwet, tot goedkeuring van het Projectplan Aanpassing waterkering Perkpolder, met het bijbehorend milieueffectrapport, toetsingsadvies van de Commis sie voor de m.e.r. en de overwe gingen omtrent de ingediende inspraakreacties, vastgesteld namens de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu bij be sluit van Rijkswaterstaat Zeeland van 16 april 2012, kenmerk RWS/DZL-2012/1793 en bij be sluit van de algemene vergade ring van het Waterschap Schelde- stromen van 12 april, nr. 10; - een vergunning ingevolge artikel 19.d van dp Natuurbescher mingswet 1998, nr. 12000937, verleend door gedeputeerde sta ten op 24 april 2012; - een vergunning ingevolge artikel 19d van de Natuurbescher mingswet 1998, verleend door het Ministerie van Economische Zaken. Lan'dbouw en Innovatie op Provincie Zeeland 16 april 2012, kenmerk 253541; - een vergunning ingevolge de Ont- grondingenwet, nr. 12010045, verleend door gedeputeerde sta ten op 24 april 2012; - een besluit tot het onttrekken van een aantal in het projectgébied gelegen wegen aan het openbaar verkeer, vastgesteld door gede puteerde staten op 24 april 2012, nr. 12010049. Tijdens de gevolgde, gecoördineer de, inspraakprocedure werden een aantal reacties ingediend. Deze zijn gecoördineerd verwerkt en door de betrokken overheden meegewo gen. Waar kunt u de stukken inzien De genoemde besluiten en bijbeho rende stukken, waaronder het pro jectplan, het milieueffectrapport, het toetsingsadvies en de gecoördi neerde inspraaknotitie, liggen met ingang van 2 mei tot en met 14 juni 2012 tijdens kantooruren ter inzage op de volgende locaties: - Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1 in Middelburg; - Rijkswaterstaat Zeeland, Poel- daelesingel 18 in Middelburg; - Waterschap Scheldestromen, kantoor Terneuzen, Kennedylaan 1 in Terneuzen; - Gemeente Hulst, Grote Markt 21 in Hulst. De stukken zijn ook te raadplegen op de website http://provincie.zeeland.nl/ milieu_natuur/perkpolder Wanneer u een kopie van de stuk ken wilt ontvangen, kunt u contact opnemen met dhr. drs. J.W Adriaanse (0118-7521221 of dhr. mr. H. Hinderink (0118-631979), dan wel mw. mr. C. Hamelink- Wolters (088-2461187) of dhr. mr. M. de Bruijne (0118-622377). Beroepsmogelijkheid Tegen de hiervoor genoemde be sluiten kan tot en met 14 juni 2012 schriftelijk beroep worden ingesteld door een belang hebbende die tijdens de gevolgde inspraakprocedure tijdig een ziens wijze tegen de ontwerp-besluiten heeft ingebracht, of door degene die kan aantonen daartoe redelijk erwijs niet in staat te zijn geweest. Beroep kan worden gesteld bij: Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State Postbus 20019 2500 EA DEN HAAG Het beroepschrift dient tenminste de volgende onderdelen te bevat ten: naam en adres; de datum; tegen welk besluit(en) beroep wordt ingesteld; waarom u beroep instelt en uw handtekening. Voor de behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Met betrekking tot het indienen van beroep is hoofdstuk 1 van de Crisis- en Herstelwet van toepassing. Daarom geldt dat de beroepsgron- den (motivering) in hét beroep schrift moeten worden opgenomen (er kan dus geen pro forma beroep schrift worden ingediend) en dat de beroepsgronden na-afloop van de beroepstermijn niet meer kunnen worden aangevuld. Voorlopige voorziening Degene die beroep heeft ingesteld kan, indien onverwijlde spoed dit gelet op de betrokken belangen vereist, bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8.81, lid 1 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Voor de behandeling van het ver zoek is éveneens griffierecht ver schuldigd. De Voor beroep vatbare besluiten treden in werking daags na afloop van de in deze bekendmaking aan gegeven beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een ver zoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het (de) be- sluit(en) niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Middelburg, 2 mei 2012 Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij inweek 16 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Rijkswaterstaat Zeeland/ Pro jectbureau Zeeweringen voor het uitvoeren van zeegrasmitigaties ter plaatse van het Natura 2000-gebied Oosterschelde. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer E.C. Stikvoort (tel. 0118-631128) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergun ning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is gekoppeld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de ter mijn van terinzagelegging. Op bovenstaande telefoonnummers kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet b|stuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een ver zoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www zeeland.nl Vier vluchten achter de rug en vier verschillende winaars. Na Vaders, Bal en Baaij was nu Dirk-Jan Menheere de man die zegevierde. IX' Scherpe- nissenaar had twaalf kanshebbers mee. Drie vielen in de prijzen, waar van zijn 122, een jaarling die toe was aan zijn derde prijs op rij, er op een supersnelle Breuil Ie Vert met de overw inning vandoor ging. De dames van tennisclub Sint-Annaland hebben dinsdag hun laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen met 3-1. Tegenstander was het team van Hontenisse, dat tot dan toe een punt voor stond. Die ach terstand hebben de tennisdames ingehaald, want ze zijn gestegen naar de tweede plek in het klassement van de tweede klasse. Met elf punten, een punt meer dan Hontenisse, dat nu gedeeld vierde staat. in een tiebreak (7-5). In de derde set waren zij zelfs oppermachtig en trokken deze met 6-2 naar zich toe. Invalster Trijnie Goedegebuure speelde met Willy de Rijke. Ze won nen hun partij makkelijk met 6-1 en 6-2. Corrie en Willy troffen in de derde partij een sterk koppelDe eerste set werd met 6-2 verloren. In de tweede set speelden ze goed en na op voor sprong te zijn gekomen, leek het op een derde set uit te draaien. De Sint- Annalandse dames hielden geen stand en verloren ook de tweede set, met 6-4. Trijnie en Hanna hadden het gemakkelijker en kwamen niet in moeilijkheden. Setstanden: 6-0 en 6-3. Dinsdag gaan de dames op be zoek bij Bathse Kreek. Corrie Bazen en Hanna Moerland speelden hun eerste partij tegen een sterk koppel. Ze speelden de eerste set zwak en kwamen niet in hun spel. Ze verloren dan ook met 6-2. De tweede set was tot de stand van 2-5 een kopie van de eerste en het leek op een afstraffing uit te draaien. Corrie dacht dat de wedstrijd al ten einde was en wou de tegenstanders al feliciteren. Maar het werd deuce en de wedstrijd ging verder. Wat nie mand nog gedacht had. gebeurde. De Setallandse dames kwamen goed in hun spel en wonnen de tweede set -•S.S Het zag er zaterdag somber uit. Be wolkt, geen zon en af en toe wat re gen. Geen weer om duiven de mand uit te sturen. En dat deden de los singverantwoordelijken dan ook niet. Voor de duiven werd het een ex tra overnachting in het Franse Breuil le Vert. Met wat maïs in de reismand en water in de drinkgoot voor hen geen vuiltje aan de lucht en tevens een leermoment. Zo konden de oner varen jaarlingen nog maar eens wen nen aan het drinken in de box. Zondagmorgen zag het weer er al niet veel beter uit. Maar volgens de meteorologen was vanuit het zuiden beter weer op komst. Na brede op klaringen konden een kleine 10.000 Zeeuwse duiven 's middags alsnog om half twee worden gelost. De noordoostenwind van zaterdag had plaatsgemaakt voor een in kracht toegenomen zuidzuidoostenwind. Hierdoor werd het een supersnel concours. Veel liefhebbers waren daardoor niet op hun post. maar ze werden gered door de techniek. De duiven worden, in tegenstelling tot tien jaar geleden, nu bij het gros van de leden elektronisch geconstateerd. Een systeem waarbij je de beestjes bij thuiskomst niet meer hoeft te vangen, maar ze geregistreerd wor den door simpelweg over de aank omstantenne te lopen. Dirk-Jan Menheere is ook zo'n lief hebber met antennes op de spoet niks. Benieuwd wanneer ze konden vallen, liep hij rond vier uur naar het hok. Er bleken er al vijf binnen te zitten. Op het display van de klok viel af te lezen dat zijn eerste al een kwartier eerder zijn ereronde boven Scherpenisse had gemaakt. Achteraf bleek het de snelste van Tholen en Sint-Philipsland in een deelnemers veld van 894 duiven, samengebracht door 53 leden. De overwinnaar had het 270 kilometer lange traject afge legd met een gemiddelde van ruim tweeduizend meter per minuut, bijna 121 kilometer per uur. Dc Reisduif Scherpenisse, 151 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 15.43.56 u. is 2014,543 m/min. Laatste duif 15.55.22 u. is 1869,943 m/min. D-J. Menheere 1, 13, 31; J. Moer land 2. 3, 4, 5, 10. 24, 45, 50; C. Moeliker 6,8, 1120, 27. 30, 37; P. Laban 7, 9, 12, 14, 19, 22, 32, 33, 46.47; D. Noom 15, 16, 25. 28, 35, 40, 41, 48; P. Potappel 17, 42, 43, 44; Mario de Graaf 18, 23. 26, 29, 34. 38, 39; M.J. Laban 21; P. van Driel 36,49. De Vredesduif Sint Philipsland, 276 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 15.5137 u. is 1965,979 m/min. Laatste duif 16.12.48 u. is 1718,560 m/min. R. Reijneoudt 1,2,3, 6, 7, 8,9. 10, 12, 15. \6, 17, 26, 38, 39, 40. 41, 50,52,57; comb. Hoek 4,5,23, 31 32. 42. 54, 60, 65, 68; Owen Kool bergen 11,21, 58, 59: comb. Ver maas 13, 25, 29, 34; gebr. Reijn- goudt .14; J.C. Verwijs 18, 24, 30, 36.43,44,51,56,62,67; Jac. Rei- jngoudt 19, 20, 61, 66; M. Meijer 22.49; Corry Walpot 27,47; comb. Bolijn 28, 45. 46. 53, 55, 64, 69; A.W.A.P. Bolijn 33, 35; Joh. Reijn- goudt 37,48,63. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 299 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 15.46.48 u. is 2013,831 m/min. Laatste duif 16.03.45 u. is 1791,607 m/min. R. Fonteyne 1, 112123,48,49: A. Havermans 2, 19, 20, 56; comb. Hommel-Walpot 3, 27: D.A. Vaders 4, 6, 7, 12. 13, 17, 26, 29, 42. 51, 59,69,71,72; comb. F. en D. Bal 5, 16, 18, 22, 30, 32, 33, 34. 35, 44, 45, 57, 60, 6162, 63; J.A. Capelle 8, 10, 25,28,36, 37,53,55,73.74; A.J. Capelle 9, 14, 41, 58, 70; S. Berkey 15,43, 64, 66: T. de Graaff 24, 31. 38, 65, 68; C. Rijnberg 39, 47, 52, 54: P. Vis 40; Martin de Ja ger 46; F. Rommers 50; P. de Wilde 67; J. Toetenel 75. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 168 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 15.47.13 u. is 1958,225 m/min. Laatste duif 16.02.03 u. is 1767,208 m/min. D. de Wilde 1, 15, 19. 22, 30, 35. 38.40.41,42; A J. Scherpenisse 2, 3,4,5,6,7,8,9, 10, 11,21,23,27, 33,34; J. Benningshof 12, 18,20; J. de Rijke 13, 36; H. van Hemert- Rijnberg 14, 16, 25, 26, 32, 37; J. Heijboer 17, 3139; L. van de Ber ge 24,29; J.H. Lindhout 28. De torenhoge favoriet en kampioen van de afgelopen jaren, Bru-Ten uit Bruinisse, was te gast in Sint Philipsland hij het daniesdubbelteam van De Ruucstoppelen. Het werd een 2-2 gelijkspel, waardoor beide teams nog ongeslagen zijn. Het team uit Flupland staat momenteel twee pun ten voor in de hoofdklasse, maar hun tegenstanders moeten vrijdag nog een partij af spelen tegen Breskens, waarin er nog 3 punten te behalen zijn. Ook Kruiningen is nog volop in de strijd voor het kampioenschap. Tennis Lijdie Kot en Betsie Huijsmans kon den heel goed partij geven in de eer ste set tegen twee sterke en vaste Bruse dames en dat resulteerde na gelijkopgaande games in een tie break. Ze kwamen hierin zelfs op een 4-1 voorsprong maar die werd die uit handen gegeven. Ze verloren deze set met 6-7. In de tweede set konden ze net iets minder druk zet ten en slopen er wat foutjes in hun spel waardoor ze met 3-6 het punt aan Bru-Ten moesten laten. Leni Verwijs speelde met haar doch ter Mirjam Verwijs, die inviel voor de vakantievierende Anja Jansen. Het bleek nog steeds een perfecte combinatie te zijn want beiden kon den hun favoriete spelletje spelen; harde en dwingende ballen waar de gasten geen weg mee konden. Met 6- 3.6-2 waren ze al snel klaar. Vervolgens speelde Mirjam met Bet sie tegen een heel sterk koppel en over deze partij valt eigenlijk niets te vertellen, want ze konden hier totaal niets tegen beginnen; het werd twee keer 0-6. Captain Elly van Dijke had zichzelf maar weer eens aan Lijdie gekoppeld en dit bleek achteraf toch geen ver keerde keuze te zijn geweest: 5-7,6- 4,6-3. Het einde van de competitie nadert en het was voor de heren 35+ van De Ruucstoppelen belangrijk om punten te pakken tegen Tiola uit IJzendijke. Dat gebeurde ook met 3-1waarmee het Fluplandse tennisteam nog kop loper blijft in de tweede klasse. Za terdag is De Ruucstopplen vrij en kunnen de concurrenten punten pak ken Op 12 mei is de laatste wedstrijd in Westerschouwen. Na lang wikken en wegen werd be sloten om Ad den Engelsman en Kees Ploeg op de eerste partij te zetten. Ze kwamen al snel met 4-1 achter en de toeschouwers zagen het somber in. Ze kwamen op stoom en wonnen zowel de eerste als de tweede set met 6-4. Bij de volgende partij van Jan Kot en Adrie van Dijke had de tegenpartij een Duitse speler ingezet. Die speel de een prima partij maar Jan en Adrie wisten steeds een break voor sprong te houden en wonnen ook met 6-4 en 6-4. Bij de derde partij was de tegenstand voor Ad en Jan net iets teveel en ging die partij verloren met 4-6 en 1 -6. Giel v.d. Est en Adrie van Dijke wonnen ondanks niet al te best spel met 6-2 en 6-1 Dinsdag speelden de dames van Ruucstoppelen 3 met 2-2 gelijk te gen Zierikzee 2. Daardoor blijven de Ruucstoppelse dames op de derde plek staan met een punt achterstand op Zierikzee in het klassement in de tweede klasse. Anja Everaers en Els van der Giesen beten de spits af en moesten aan de bak. Het werd een driesetter: 6-4, 2- 6. 7-5 in het voordeel van Ruucstop pelen. Joke Bomas en Yvonne Tebbens kre gen het ook zwaar te verduren en stonden in de eerste set achter met 2- 5De dames zetten een tandje bij en zo werd het nog een tiebreak welke door Ruucstoppelen gewonnen werd met 7-6. De tweede en derde set gin gen verloren met 1 -6 en 4-6. Anja Everaers en Yvonne Tebbens speelden ook een driesetter: 3-6,6-3, 4-6. Joke Bomas en Els van der Giesen kregen het ook niet cadeau. Ze ren den zich ongans en verloren de eer ste set met 4-6. Na een wisseling van speelhelft ging Joke op rechts en Els op links en daardoor ging het beter. Ze wonnen vervolgens de tweede en derde set.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 15