Jammer dat ons werk al 65 jaar onzichtbaar is... 12 MEI THOLEN Kijk voor meer foto's op onze website www. eendracht- bode.nl Groene opknapbeurt hoofdweg Sas van Gent en Zelzate Beleef Waterdunen in Groede Voor uw agenda EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 mei 2012 BmtmBond HONDENDEMONSTRATIES RONDRITTEN BOERENKAR PONYRIJDEN SPRINGKUSSEN SCHMINKEN HONDENDEMONSTRATIES De hele dag zijn er doorlopend demonstraties. Van puppycursus tot hindernistrainingen. Demonstraties worden geheel verzorgd door C.V.A.B. Tholen. Welgelegen 2a LENTEFEEST zaterdag 12 mei van 10.00-16.00 uur Verstand van buiten leven. Vraag gratis vervoerspas aan Reis in de avonduren met de OV-taxi in Zeeuws-Vlaanderen 5 t/m 23 mei: Maand van de Vrijheid Week van Europa Aangepaste busdienstregeling tijdens meivakantie Provincie Zeeland an gils steenbergen Leven in een hospice YA DEM informatie van het waterschap 12 Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Vanaf 1 mei is de expositie Waterdunen te bezichtigen in de Grote Kerk aan de Markt in Groede. U kunt op alle dagen van de week tus sen 11.00 uur en 16.30 uur gratis een bezoek brengen. De expositie laat zien hoe het recreatie-natuurgebied Waterdunen er straks uit ziet. Wat kunt u verwachten? Als u over de houten plankier de bele vingsbox inloopt, beleeft u Waterdunen letterlijk. U hoort en ziet de vogels en krijgt een goed beeld van het natuurgebied. Op de informa tiezuilen leest u alles over het project Waterdunen. Via een beeld scherm zijn de website en de film over Waterdunen te bekijken (en leest u meer over 'zusterprojecten': het Zwin, de Grevelingen en Minsmere (GBl.l Kinderen kunnen in een bootje spelenderwijs via een beeldscherm door Waterdunen varen. Op de video kunnen ze met een verrekijker op zoek gaan naar de verschillende vogelsoor ten die straks in Waterdunen voorkomen. Enthousiast geworden? Neem dan na afloop de nieuwe brochure over Waterdunen mee om alles nog eens na te lezen. Meer weten? Kijk ook op www.waterdunen.com Situatie nu. De weg tussen Sas van Gent en Zelzate is voor reizigers de eerste kennismaking met Nederland, maar ook met onze provincie en de gemeente Terneuzen. De omgeving kenmerkt zich door de aanwezigheid van het Kanaal van Gent naar Terneuzen enerzijds en industriële activiteit anderzijds. De Gemeente Terneuzen en Provincie Zeeland geven deze vrij rommelig ogende omgeving een groene make-over. De bomen en struiken zijn inmiddels aangeplant. Zitmeubilair en informatiezuilen bij de bedrijven worden nog geplaatst. Laten zien wat je doet Langs de weg staan veel hekwerken rond de plaatselijke bedrijven. Door er hagen voor te planten, staan deze hekwerken minder prominent in beeld. Rosier is één van de bedrijven die zelf meebetaalde aan de verplaatsing van het hek, zodat er groen voor geplaatst kon worden. Verder laat de Zeeuws Vlaamse Gieterij op hun fabrieksgevel zien welke producten er uit hun fabriek komen. Deze gieterij werkt name lijk onder andere in opdracht van beeldend kunstenaars en hebben al veel bekende kunstwerken gego ten. Gedeputeerde Ben de Reu: 'Door het gebied met geringe, vooral groene, inspanningen aan te pak ken. zie je al op de korte termijn kwaliteitsverbetering ontstaan.' De verfraaiing van het gebied is een uitwerking uit het Landschapsuitvoeringsplan (LUP) voor de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Meer weten www.grenzelozekanaalzone.nl/zeeuwsvlaamsekanaalzone/projecten In Zeeuws-Vlaanderen rijdt de OV-taxi. Dit aanvullend openbaar vervoer is bedoeld voor alle inwoners van Zeeuws-Vlaanderen, die niet beschikken over eigen vervoer en in de avonduren willen reizen. De OV-taxi rijdt op trajecten waar geen openbaar vervoer is. Vraag vooraf uw persoonlijke vervoerspas aan 's Avonds na 19.00 uur rijden er geen bussen meer van en naar kleinere kernen in Zeeuws-Vlaanderen. Daarom wordt de OV-taxi ingezet. Wilt u gebruik maken van de OV-taxi? Vraag dan vooraf uw persoon lijke vervoerspas aan bij Taxi Zeeuws-Vlaanderen via www.taxi-com.nl of bel 0115-67 51 50. U hoeft geen vervoerspas aan te vragen als u beschikt over een pas voor het Wmo-vervoer. Boek uw rit Reizen met de OV-taxi is mogelijk tussen 19.00 uur en 24.00 uur binnen Zeeuws-Vlaanderen (dus niet door de Westerscheldetunnel) en buiten de regio naar hel Universitair Ziekenhuis (UZj Gent. De maxi male ritlengt.e is zeven zones. Boek uw rit minimaal één uur van te voren door 0115-67 51 50 te bellen of via de website. Voor een rit betaalt u een opstaptarief van 1,10 euro en vervolgens 1,10 euro per afgelegde zone. De OV-taxi wordt mogelijk gemaakt door de Zeeuws-Vlaamse gemeenten en Provincie Zeeland. Meer informatie en algemene regels over de OV-taxi leest u via www.taxi-com.nl Heeft u vragen, neem dan telefonisch contact op via 0115-67 51 50. Mei is de maand van vrijheid, verdraagzaamheid en respect. Dit jaar organiseert Provincie Zeeland met de Cultuurwerf, COS Zeeland, Scoop, Zeeuwse Bibliotheek, de Drvkkery en Film by the Sea de dertiende editie van De Maand van de Vrijheid. Dan vinden tientallen activiteiten plaats, waaronder concerten, debatten, exposities, films en workshops. Kijk voor het volledige programma en meer informatie op: www.maandvandevrijheid.nl Kom naar de Europese Kijkdagen op zondag 6 mei 2012 in Oost-Vlaanderen en op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei 2012 in Zeeland, Limburg en Noord-Brabant. Bij dit jaarlijkse evene ment zijn tientallen leuke en boeiende projecten in heel Nederland gratis open voor het publiek. Trotse projectuit voerders bij u in de buurt geven u graag een kijkje in de keu ken. Nieuwsgierig geworden? Kijk dan eens op: http://www.europaomdehoek.nl/kijkdagen of http://www.europadag.be Tijdens de meivakantie hebben een aantal buslijnen een aangepaste dienstregeling. Wilt hier meer over weten? Kijk dan op www.connexxion.nl,www.veolia-transport.nl, kijk in de dienstregelingfolders of de haltepanelen van Connexxion en Veolia. Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Ingrid Borger IWaterdunenl, Bosch Slabbers, tuin- en landschapsarchitecten: basisbeelden Googte IZeeuws-Vlaamse Kanaalzone) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum&eeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 16 mei 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk daarom verloten wij het hele jaar iedere maand een schitterende prijs t.w.v. 300,- ledere gerepareerde schade telt mee! U kunt kiezen uit: Tom Tom navigatie Samsung t.v Nikon coolpix philips koffie- Samsung zetapparaat galaxy tab •M if.VHI Tili~J Koperslagerij 2, 4651 SK Steenbergen Tel: 0167 - 5631 78 www.autoschadeteam.nl Lezing door schrijfster en journaliste Katja Meerlens Het boek "De meeste mensen gaan hier dood" bevat indringende, persoonlijke verhalen over het dagelijks leven in een hospice, een sfeervolle, huiselijke plek waar ongeneeslijk zieken tot aan hun dood worden verzorgd, een plek waar de dood niet wordt weggestopt. In haar boek vertelt Katja Meertens hoe patiënten met hun naderende einde omgaan en hoe hun omgeving wordt voorbereid op het overlijden van een naaste. Behalve een ontroerend boek is het ook een informatief verhaal over de palliatieve zorg in Nederland. U bent van harte welkom om deze interactieve lezing bij te wonen, Katja Meertens vertelt over haar ervaringen die ten grondslag liggen aan dit boek. U künt vragen stellen en met haar in gesprek gaan. De toegang is gratis. Wel graag uw komst vóór 7 mei a.s. aanmelden via zeeland@yarden.nl of via telefdon 088 927 3284 (tijdens kantooruren). De lezing vindt plaats op vrijdag 11 mei 2012 van 19.30 tot 21.30 uur in MFC Zierikzee, De Huijbertstraat 35 in Zierikzee, inloop vanaf 19.00 uur. www.yarden.nl www.yarden-visser.nl Iedere uitvaart uniek 1 Vanaf vandaag tot en met 15 juni 2012 ligt het Vergunningenbeleid Waterkeringen 2012 ter inzage op de waterschapskantoren en op de gemeentehuizen in ons werkgebied. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Wf ro - f Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen t 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl wat« Scheidestromen www.scheldestromen.nl I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 12