tc om uier je op okoots 'Kijken of er leuke meisjes rondlopen' MilililMMJU JHoute 'De combinatie kan makkelijk zijn bij geven schoenadvies' poortvliet sint philipsland annajacobapolder oud-vossemeerQ sint-annaland stavenisse sint-maartensdijk bbs scherpenisse BBSEDB DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE HM Systems iaa i m,i 4 Verkoping Scherpenisse levert Schutse 18.000 euro op Tholen Herstelwerk aan klokkentorens Pedicure Annelies Neele voortaan ook bij Quist schoenen Donderdag 26 april 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Een wegafzetting, verkeersregelaars, rijen met auto's en tientallen kraampjes. Honderden mensen bezochten za terdag de verkoping op het veilingterrein aan de Veer- dijkseweg in Scherpenisse. De opbrengst daarvan, 18.000 euro, gaat naar dagactiviteitencentrum en woon voorziening De Schutse in Oud-Vossemeer. Boogschieten Pedicure interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Fietsroute Tholen ProVoet f 9.30 u. Kinderzeskamp met aansluitend aubade en start ballonnenwedstrijd, Kerkplein 14 u. Zeskamp, Kerkplein 16.30 u. Vrachtwagen trekken 8 u. Start vlaggenwedstrijd 8.30 u. ophaalronde Concordia 9 u. Aubade en vlag hijsen, Wimpel. Aansluitend optocht versierde fietsen 10 u. Inschrijven Rare Dingen speurtocht, Wimpel 12.30-18.30 u. Zeskamp, Tramput 13-15 u. Vrijmarkt/kinderbraderie, plein Kon. Juliana- school, brandweer en Achterstraat 15 u. Uitslag vlaggenwedstrijd en Rare Dingen speurtocht, brandweerkazerne 18-18.30 u. Inschrijven autopuzzelrit en aansluitend start, brandweerkazerne 20.30 u. Prijsuitreiking autopuzzelrit m m' m 10 u. Aubade, plein Ons Dorpshuis 10.45 u. Kinderspelen, vanaf Ons Dorpshuis 13.30 u. Volksspelen, Ons Dorpshuis Het verjaardagsfeest van de koningin wordt in de ge meente Tholen gevierd meteen uitgebreid programma. Wij hebben de diverse activiteiten op 30 april voor u op een rijtje gezet Op alle negen plekken wordt de dag op officiële wijze, meteen muzikaal moment, geopend. Hoe wel het vervolg overal anders is, is het wel een Koningin nedag op zijn Thools. 8 u. Reveille, vanaf molen De Hoop 8.45 u. Concordia haalt kinderen op bij Parksingel/Mo- lenvlietsestr. 9 u. Aubade, Markt. Met aansluitend rondgang richting Ten Anker 9.30-13 u. Rommelmarkt, loods Zandijk/Passiebloem Slachtveld 3 9.30-11.30 u. Kinderspelen, de Bent 11 -18 u. Kunstroute 11.45 u. Ballonnenwedstrijd, de Bent 12-13 u. Inschrijven viswedstrijd, voetbalkantine 13-16 u. Puzzeltocht voor hele gezin (inschrijven 13-14 u. kiosk Markt) 14-18 u. Zeskamp, oesterputtenterrein 18-20 u. Viswedstrijd, in de Vest 18.30-19.30 u. Varen in Vest met eigen radiografische bootjes, bij Vossemeersepoort 18.45-19.15 u. 19.30 u. Versierde fietsen, start Markt (kiosk) Prijsuitreiking fietsenwedstrijd en puzzeltocht, kiosk Markt 8.45 u. 9.15 u. 9.45 u. 10.30 u. 12 u. 13.30 u. ballon ophalen bij gymzaal, vervolgens ver sierde fietsenoptocht met OVM Verzamelen plein Raadhuisstraat Aubade, plein Raadhuisstraat Kinderspelen, Vossenberg Levend tafelvoetbal en survival baan, Vossen berg Diverse activiteiten en stratenvolleybal, sport veld Vossenberg 8 u. 9 u. 9 u. 10-13 u. Koraalmuziek, kerktoren Aubade, plein Meestoof Start oliebollenverkoop en kinderspelen, speel tuin Accelerando's Maximale rommelmarkt, veiling hal Bezichtiging museum de Meestoof Veiling bijzonder spullen, veilinghal Setallandse Spelen, de Waaje Muzikale rondwandeling met Accelerando, van Wellevaete naar Havenplein 10.30-17 u. 12.30 u. 14.30-18 u. 19.30 u. Wegens omstandigheden is het programma afgelast. 10.15 u. Aubade en Lied van Smerdiek, Markt 10.30-12.30 u. Kinderspelen, Markt 11 u. Vrijmarkt, Markt 13-14 u. Oranjepuzzeltocht, v.a. Markt 14 u. Kinderprijsuitreiking puzzeltocht, Markt 14-15 u. Carillonbespeling door Gerard deWaardt 16.30-18 u. Kinderdisco, Haestinge 18.45 u. Prijsuitreiking puzzeltocht, Markt 19 u. Oranjeconcert Euterpe, Markt 20 u. Goud van Oud discosjoo, Haestinge 11 u. Optocht versierde fietsen, aansluitend aubade, veld Laban Deurloostraat 11.45 u. Spelletjes, veld Laban Deurloostraat 13.30 u. Oranjefietstocht 25 km, start Holland Huis 15 u. Blij dat ik glij, Laban Deurloostraat 17.30 u. Oranjebitter, barbecue en muziek, Holland Huis Bezoekers genieten rond het middaguur van een frietje met een jiinke dot mayonaise. De rij voor de friettent werd alsmaar langer en langer. Dat is een slordige tweeduizend euro minder dan het jaar daarvoor. Organi sator Jo van Poortvliet uit Oud-Vos semeer is niet verbaasd. „Het is een moeilijke tijd", zegt ze. „Mensen houden de hand op de knip. Alles loopt terug." Ook het wisselvallige weer heeft volgens haar zeker een rol gespeeld. In de ochtend komt de re gen met bakken uit de lucht. Het kwik zakt naar winterse waarden. Vijfenhalve graad geeft de thermo meter aan. Op het parkeerterrein naast de veilinghal ontstaan grote plassen. Kinderen met rubberlaarsjes springen erin terwijl hun ouders met volle tassen terug naar de auto lopen. Anderen komen net aanrijden en zoe ken naar een parkeerplaats. Verkeers regelaars zorgen dat het parkeren in goede banen verloopt. En dat is nodig want druk dat is het. De regen weer houdt mensen er niet van om naar de Veerdijkseweg te komen. Rond half twaalf is de bui overgewaaid. Rich ting het zuiden breekt de zon door. Even later is de lucht strakblauw. Binnen en buiten het veilinggebouw staan tientallen kramen. Het aanbod loopt uiteen van hoeden, kleding, on dergoed tot kaas, groente, fruit, vlees en vis. Voor de kinderen staat er op het achterterrein een springkussen. Heel veel belangstelling is daar niet voor. Meer animo is er voor het boogschieten. Daarvoor staan de kin deren in de rij. In het veilinggebouw loopt Johan Ridderhof (25) uit Sta- venisse rond met een bolderkar vol snoeprollen. „Tien rollen voor vijf euro", roept hij. „Of twintig voor acht euro." Het is zijn vijfde verko ping. „Het contact met de mensen, daar doe ik het voor." De opzet van de verkoping is ieder jaar hetzelfde, zegt Jo van Poortvliet. De hoeveelste keer het is. kan ze zich niet meer her inneren. „We organiseren het iedere voor- en najaar", zegt ze. „Steevast op de derde zaterdag van april. Altijd op deze locatie." De standhouders komen uit heel het land. „Van Ter- neuzen tot Opheusden. Het is een vaste club." De opbrengst gebruikt de Schutse in Oud-Vossemeer dit jaar voor de aanschaf van een voor lader. Die gebruikt de tuinploeg bij het tuinonderhoud. Een ander deel van het bedrag gaat naar een lift in het woongedeelte. Hoewel de opbrengst dit jaar lager is, kan Van Poortvliet niet zeggen dat er minder publiek is. „Volgens één van de parkeerwachters staan er net zoveel auto's als vorig jaar." Hoeveel dat er precies zijn, weet ze niet. „Waarschijnlijk door de hon derd." Jo staat dit jaar voor het eerst niet heel de dag achter een kraam. „Ik wil meer contact met de stand houders en het publiek. Hun ervarin gen zijn voor mij belangrijk. Boven dien moet je de sociale contacten in stand houden. Dat is goed voor de betrokkenheid." Hoewel het publiek met tassen tege lijk het terrein verlaat, is dat vol gens Janita Vos uit Stavenisse niet de enige reden van haar bezoek. Ze komt voornamelijk voor de gezel ligheid en de ontmoeting met ge handicapten. Zelf werkt ze als pedi cure bij De Schutse in Oud-Vosse- meer. Jacoba Moerland uit Oud- Vossemeer komt al jaren naar de verkoping. „Het is wat duurder, maar het goede doel mag wat kos ten." Joost Mol en Christiaan van Poortvliet uit Scherpenisse, twee pubers, komen met een heel andere reden. „Meisjes kijken", zegt Joost met veel bravoure QP/V Energy Cecilavreg 2 1 4697 RV I Sint-Annaland 0166 - 65 43 35 I www.bcon-enefgysystems.nl Advertentie I.M. voor bepaalde behandelingen. „En ik kan op veel terreinen een gede gen advies bieden." Voor Eric Quist is de meerwaarde van de pedicure bij de winkel, dat er met speciale schoenen aangesloten kan worden op voetklachten die bij mensen op treden. De website www.pedicure- praktijkhetvoetstuk.nl biedt meer informatie. (Advertentie I.M.) In de schoenwinkel van Eric Quist biedt Anne lies Neele op afspraak pedicurebehandelingen. De natuurvereniging Tholen werkt mee aan een toeristische fietsroute Rondje Tholen van de gemeente, maar is er niet voor om de route he lemaal buitendijks te laten lopen. Voorzitter Erwin Raas noemt het een slecht idee. 'Aan de zuidwest kant liggen de Slikken van den Dortsman, waar bij laag waren vele duizenden vogels voedsel zoeken en op schorren en de dijkglooiing rus ten en wachten tot het weer laag water is.' Volgens Raas levert een fietspad een verstoring op. De na tuurvereniging komt met een eigen voorstel over de route. De gemeente Tholen voert de ko mende tien weken herstelwerk zaamheden uit aan vier kerktorens. Het gaat om de klokkentorens in Scherpenisse, Poortvliet, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland. Deze zijn toe aan voeg- en metsel- herstelwerk. In Poortvliet vindt ook nog herstel plaats aan de wijzerpla ten en wijzers. Tijdens de herstel werkzaamheden wordt het luiden van de klok tijdelijk uitgeschakeld. Dit vanwege geluidsoverlast voor de bouwlieden. Quist schoenmode in Tholen breidt de service verder uit. Mensen kun nen er voortaan ook terecht voor een pedicurebehandeling. Annelies Neele (41) van pedicurepraktijk Het Voetstuk in Sint Philipsland gaat op afspraak werken in de ruimte die begin dit jaar achter de winkel is gemaakt voor een podoloog. Een pedicurepraktijk is voor Quist schoenmode eigenlijk niets nieuws. „Mijn moeder heeft vroeger jaren lang pedicurebehandelingen gedaan in een ruimte achter de winkel. Ou dere inwoners zullen dat nog wel weten", zegt Eric Quist. „Met de podoloog vormt het een logische combinatie." Het contact kwam toe vallig tot stand. Begin maart kwam Annelies Neele voor schoenen in de winkel aan de Brugstraat. Toen kwam ter sprake dat Eric Quist in de nieuwe praktijkruimte plek had voor een pedicure, naast podoloog Anne Cranendonk. „Mij biedt het de mogelijkheid tot uitbreiding", vertelt Annelies. „In Sint Philips land werk ik aan huis, op de boven verdieping. Daar kan niet iedereen komen. Hier in Tholen zit ik op de begane grond." Het Voetstuk heeft al klanten uit Tholen. Poortvliet en Scherpenisse. „Zij kunnen voortaan kiezen of ze naar Tholen of naar Sint Philipsland willen komen." Twee jaar geleden is Annelies Neele met haar pedicurepraktijk begon nen. Eerst volgde ze de opleiding basispedicure en aansluitend die voor medisch pedicure. Ze heeft ja renlang in de verpleging gewerkt en die ervaring komt de Sint Philips- landse van pas. „Met die achter grondkennis leg je sneller verban den bij bepaalde voetproblemen." Annelies is aangesloten bij de bran cheorganisatie ProVoet en inge schreven in het kwaliteitsregister ProCERT. Ze biedt de normale pedicurebehan deling aan, met knippen en verzor gen van de teennagels, verwijderen van eelt, behandelen van kloven, wratten en likdoorns. Daarnaast is een cosmetische behandeling moge lijk met zeezout, etherische olie en voetmassage. Lakken en versieren van de nagels behoort eveneens tot de mogelijkheden. En dan zijn er de behandelingen van voetproblemen: nagelreparaties en -protheses, beu geltechnieken, ingegroeide nagels, drukontlasting. Mensen met diabe tes of reuma die in verband daarmee een voetbehandeling nodig hebben, kunnen deze vergoed krijgen van de zorgverzekeraar. Zelfs is het moge lijk dat Annelies voor klanten een machtiging van de huisarts regelt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 9