2012 DE THOOLSE COURANT Schipper f OAZ Rabobank VERKIEZING FAMILIEBEDRIJF VAN HET JAAR Donderdag 26 april 2012 EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Centrum Familiebedrijf Oosterschelde gemeente Thoien APPELKOELCEL WERD SPUITCABINE i <l -V-xvU\ benderooy.nl 'VAN BROMFIETSREPARATIES TOT AUTOBEDRIJF' muller doe-het-zelf markt 'BOUWMARKT MET MEER AANDACHT VOOR DE VROUW' 7 v. rim* m uan het Zeeland is topscoorder op het gebied van familiebedrijven en Tholen levert daar aan een belangrijke bijdrage. Dat blijkt uit dit inmiddels royaal gevulde vak met foto's van Thoolse familiebedrijven. De belangstelling om mee te doen aan deze rubriek is groot. Familiebedrijven komen de economische crisis relatief gezien goed door en zorgen daarmee voor stabiliteit van de Thoolse economie. Op deze pagina kunt u de verhalen lezen van twee bekende familiebedrijven die deelnemen aan de verkiezing Thools Familiebedrijf van het jaar 2012. Deze verkiezing is een initiatief van de NNP (Nederlandse Nieuwsblad Pers), het Centrum van het Familiebedrijf en de Eendrachtbode. De jury bestaat uit burge meester W. Nuis (voorzitter), mr. A.A.J. Schot (notaris), mr. D.P. Gunst (Schipper/ OAZ) en A. de Korte (directeur Rabobank Oosterschelde). Zij gaan de bedrijven beoordelen aan de hand van criteria zoals familiaal karakter, innovativiteit, duur zaamheid, klanttevredenheid en toekomstvisie. Later worden alle verhalen gebundeld in een prachtig boek en zal tijdens een speciale verkiezingsavond de winnaar bekend worden gemaakt. We wensen u veel leesplezier. accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs www.ondernemendoejesamen.nl Wim Heijboer, uitgever Eendrachtbode De gemeente Tholen hecht veel belang aan de Thoolse bedrijvigheid en draagt daarom ook de familiebedrijven een warm hart toe - www.tholen.nl jr F'jjsbssz Ben de Rooij was nog maar een schooljongen toen hij bromfietsen opknapte en verkocht. .Op de boerderij van zijn vader aan de Watervlietsedijk in Tholen begon hij voor zichzelf. Met een mobiele reparatieservice voor auto's. Hij legde er de basis voor het bloeiende autobedrijf dat BendeRooy.nl aan de Industrieweg in Sint Phi- lipsland nu is. De 31-jarige ondernemer heeft twaalf personeelsleden. Het kan hard gaan. De klant kan er terecht voor het on derhoud van zijn auto, voor het herstellen van schade (groot en klein), voor APK-keuringen, voor tuning en. styling, ruitreparaties en voor gebruikte auto's. Er zijn nu nog twee vestigingen aan de Industrieweg. „Ik heb hier grond bij- gekocht om alles op één adres onder te brengen." Momenteel wordt er gebouwd aan een autowasstraat. Met Pink steren wordt dit nieuwe onderdeel geopend. De Rooij verbindt er een pinkstermarkt aan waar ook andere bedrijven aan meedoen. De opbrengst is voor een goed doel. Goede doelen steunen hoort bij de bedrijfsfilosofie. Onderdeel van maatschappelijk verantwoord ondernemen. Hij was een van de eersten die zich er in verdiepte. Het miste zijn uitwerking niet. In de Zeelandhallen in Goes prees voormalig premier Balkenende De Rooij zelfs voor de inzet op dit terrein. Op het dak van de volautomatische wasstraat komen zonnecellen. Wassen gebeurt met afbreekbare wasmid delen. Het water dat gebruikt wordt, wordt teruggewonnen. De Rooij kwam vier jaar geleden naar Sint Philipsland. Begon in 2004 vanuit de fruitschuur van zijn vader in Tholen. Bezocht met zijn bus klanten voor kleine reparaties. Dat breidde zich uit. Er kwam ook werk dat hij op de boerderij kon doen. De appelkoelcel werd spuitcabine. Hij nam een monteur in dienst. Later nog één. Toen er vijftien auto's op het erf stonden, was het tijd om uit de polder te vertrekken. Hij kocht een pand op het bedrijventerrein in Sint Phi lipsland. „Mijn vader heeft het plantje wel gezaaid en dat is in korte tijd uitgegroeid." Sint Philipsland? Vanwege de prijs. Ook zijn vrouw, Judith Reijngoudt, die een deel van de boekhouding doet, komt ervandaan. „We kunnen hier voor scherpe prijzen onze diensten aanbieden. We zijn flexibel. Ook 's avonds zijn we open. Maken veel gebruik van internet. Het personeel is betrokken bij het gebruik van sociale media, facebook en twitter. Er is veel meer wisselwer king onderling. Onze toekomstige klanten zitten in de bus op weg naar school en kunnen ons via hun smartphones volgen. Dat werkt." De Rooij is trots op reacties die hij krijgt op zijn site waar Bovag klanten de gelegenheid biedt de service te beoordelen: 135 klanten geven een gemiddelde van 9,1. Het bedrijf is dan ook in de race om Bovag- garage van het jaar te worden. Ben de Rooij in de spuitcabine. BendeRooy.nl, Industrieweg 8, 4675 RA Sint Philipsland. Claudia Muller was acht jaar geleden nog maar 23 toen ze de doe-het-zelf markt Fixet en het bouwbedrijf Muller-Franke in Sint-Maartensdijk ging leiden. Ze was een van de jongste vrouwelijke ondernemers van Ne derland. Nu leidt ze twee vestigingen van Fixet, in Sint-Maartensdijk en in Halsteren. De service bouwmarkt aan de Nijverheidsweg in Sint-Maartensdijk telt maar liefst 3500 vierkante meter verkoopop pervlakte. Het assortiment is groot. Klanten kunnen er terecht voor de bekende spijkers en schroeven. Maar ook voor complete keukens, buiten- en binnendeuren, badkamers en sanitair, zonwering, schuifwanden, tuingereedschap, hor systemen, diervoeding, kleding en schoenen, en barbecues. Te veel om op te noemen. Spullen kunnen thuis worden bezorgd. Er is een zaagafdeling. Er is een klussendienst. Veel is gericht op mannen die hun huis willen opknappen, maar sinds kort richt Fixet zich ook meer op de vrouw. „Nieuw is Life Garden, een landelijke tuincentrumachtige iormule die goed past bij de doe-het-zelf markt." Bij binnenkomst is dat al te merken. Bloemen en plantjes zorgen voor meer kleur. Er is een nieuwe afdeling, ingericht voor tuin en terras. Met een uitgebreid assortiment aan decora ties. „Tijden veranderen, trends veranderen. We kijken naar wat we goed doen en hoe we verder willen." Het is een nieuwe uitdaging voor de 31-jarige Claudia Muller, die eind 1998 in het bedrijf kwam. De zaak werd in 2004 uitge breid toen het familiebedrijf honderd jaar bestond. Dit was ook het moment waarop haar vader, Rinus Muller, terug trad als directeur en Claudia de zaak overnam. „We komen uit de aannemerij. Dat is nog terug te vinden in onze aanpak met de klussendienst. We geven de klant advies bij de bouw van een zolderkamer of het plaatsen van een tussenwand. Daar onderscheiden we ons mee. We begeleiden het bouwproces van begin tot eind." Bovendien heb ben steeds minder mensen tijd om zelf aan hun huis te klussen, zegt ze. De klussendienst voorziet in een behoefte om het werk uit handen te nemen. „Het geeft de consument ook vertrouwen in wat we doen." Hoewel ze leiding geeft aan beide vestigingen, is ze toch vaak zelf in de winkel te vinden. Ze vindt het belangrijk om zo veel mogelijk haar gezicht te laten zien. Ze is ook niet het type om hele dagen op kantoor te zitten. „Het is net zo waardevol om tien schroefjes in een zakje te doen, als om te helpen bij een woninginrichting." In 2009 werd het bouwbedrijf afgestoten om alle aandacht op de beide winkels te concentreren. Haar vader is de 65 inmiddels gepas seerd, maar komt nog regelmatig helpen als hem dat gevraagd wordt. Zoals bij het inrichten van de nieuwe afdeling Life Garden. Claudia Muller en haar vader Rinus Muller. Muller doe-het-zelf markt, Nijverheidsweg 4, Sint-Maartensdijk. Éi

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 7