m Plaatselijk nieuws (VER)BOUW PLANNEN? Weinig belangstelling voor millenniumdag Wereldwinkel in Gasthuiskapel Tholen L PROBLEEM? EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 april 2012 Geld voor indianen Tholenaar betrokken bij inbraak container GELUK Wildeman in kinderkoor Gevangenen Onderzoek landbouw route Vierde poot rotonde Hanser beste visser Speeltuintje Bosstraat Moeliker wint Jeugd Batho wintin Roosendaal Nieuwe ouderling Overlast nieuwe kabels Legaat Bethelkerk Opbrengst verkoping De Krabben kreek opent visseizoen Subsidie voor kerken Sponsorloop I Geslacht in eigen slagerij Verhuur ligplaatsen Rommelmarkt Opdracht Tijssen Rommel- en boekenmarkt brengt 300 euro op voor Unicef Cheque Kijkavond geslaagd Rommelmarkt Fietstocht Schilderen Bestel-/Bedrijfsauto's NIEMANTSVERDRIET Kookclub Klassenlunch Lichtpunt Gorishoeksedijk Monster wint RIOOL OF AFVOER Bel Riooltechniek Tholen www.riooltechniektholen.nl Bezoek schoenenmuseum Bomenkap Zuidplantsoen Wandeldriedaagse Vacature diaken Dodenherdenking Wormen spitten bij Sint-Annaland Van Hekken naar Alp Schade wintertarwe Noorthoek meeste vis 2 Tholert Kinderen van de Ebenhaëzerschooi hebben 15.(XX) euro opgehaald voor stichting De Lichtkring. Deze stich ting zet zich in voor indianen in het Amazonegebied in Zuid-Amerika en arme bergvolkeren in China. Alle groepen hebben meegedaan aan de actie. Er werden onder andere lege flessen ingezameld en een hardloop- tocht georganiseerd. De kleuters speelden een prentenboek na. Ook werd een kaartenactie gehouden. Een geldmeter gaf de afgelopen weken voortdurend de hoogte van het geld bedrag aan. Nooit eerder heeft de school een dergelijk bedrag opge haald. De politie heeft donderdag een 29-ja- rige Tholenaar verhoord in verband met een gestolen aanhangwagen. Hij bleek te maken te hebben met een containerinbraak in 's-Heerenhoek in september vorig jaar. Een 32-jarige man uit de gemeente Borsele is daar voor aangehouden. Hij wordt ver dacht van koperdiefstal. i AFBOUW MONTAGE! Mob: 06 43 28 94 39 www.geluktotaalbouw.nl Advertentie I.M. Pianist Peter Wildeman verleent za terdag zijn medewerking aan kinder koor Daniël. Dat treedt zaterdag om half acht op in de Hervormde Geer- teskerk in Kloetinge. Het koor. dat be staat uit 85 leden, staat onder leiding van Joost van Belzen. Het kinderkoor wordt bijgestaan door Deo Juvante uit Kesteren. Dit koor bestaat uit 175 le den. De opbrengst van het concert gaat naar het Shaare-Zedek zieken huis in Jeruzalem. Teun Aamoudse heeft aan de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu, uitleg gegeven over zijn werk als vrijwilliger in de gevangenenzorg. Hij bezoekt mensen in de gevangenis en gaat langs bij ex- gedetineerden. Ook bezoekt hij part ners van gevangenen. Aamoudse be gon zijn presentatie met enkele cijfers. Zo verlieten in 2011 37.000 mensen de gevangenis. Hiervan kwa men er 520 uit Zeeland. Van de gede tineerden is 90 tot 95 procent man. Van alle veroordeelden is vijftig tot zestig procent verslaafd. En een nacht in een cel kost de staat 208 eu ro. Om pen idee te krijgen van het ge vangeniswezen, nodigde hij iedereen uit voor een bezoek aan de jaarlijkse open dag bij penitentiaire inrichtin gen. Die wordt begin november ge houden. In Middelburg opent 'Toren- tijd' dan haar deuren. Ingenieursbureau Fugro uit Leid- schendam heeft van de provincie Zee land opdracht gekregen om geotech- nisch onderzoek te doen aan de Nieuwlandseweg. Dit in verband met de aanleg van een nieuwe landbou- wroute om de Ten Ankerweg te ont lasten. Fugro onderzoekt met name de grond met een gasleiding, inclusief sterkteberekeningen. De kosten be dragen 8258 euro. exclusief btw. Er worden vier sonderingen tot 15 meter diep uitgevoerd en zeven handborin gen tot 3 a 5 meter. De aanwezige landbouwweg wordt vervangen d<x>r een nieuwe constructie. Hierd<x)r is een toename van de belasting op de gasleiding voorzien. De provincie wil 1 mei de aanleg van de nieuwe land- bouwroute openbaar aanbesteden. De provincie Zeeland verleent de ge meente toestemming om een vierde poot aan te leggen bij de rotonde aan de Grindweg. Dit in verband met de ontsluiting van plan Vestetuin omdat de Wattstraat tussen het benzinesta tion van Bal en landbouwmechanisa- tiebedrijf Zandijk vervalt. Ruim een maand geleden werd het karwei al aanbesteed, maar volgens de gemeen te zijn er juridische problemen ont staan. Dhr. Hanser heeft de tweede wed strijd van hengelsportvereniging de Pieterman gewonnen. Hij ving acht vissen met een totale lengte van 154 centimeter. De wedstrijd werd vervist aan de Dordtsmanplaat ter hoogte van Sint-Maartensdijk. Veel vis zat daar niet. De vijfentwintig vissers haalden 89 vissen boven water. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: Idhr. Hanser. 154 cm; 2. dhr. Spapen. 133 cm; 3. dhr. Hamelink, 131 cm. dhr. Spapen ving de grootste vis. Een bot van 37 cm. De volgende wedstrijd is I zondag 6 meiDan strijden de Pieter mannen om de Sixties trofïee. Het gemeentebestuur heeft uiteinde lijk de afweging gemaakt om opge slagen speeltoestellen te gebruiken voor het vervangen van versleten toe stellen op bestaande speelterreintjes. in plaats van tijdelijk een eenvoudige speelvoorziening bij de Bosstraat te realiseren. Dat antwoorden burge meester en wethouders op vragen van SP-gemeenteraadslid Annie Vogelaar. Na een gesprek met bewoners van de Bosstraat is wél naar de groenstrook (met bestemming verkeersdoelein- den) in die straat gekeken, en hoe speeltoestellen daar eventueel ge plaatst konden worden gelet op de veiligheid. Na het doornemen van de planning 2012 zijn de betreffende be woners over de stand van zaken geïn formeerd. Bij het besluit om géén tij delijke voorziening aan te leggen, speelt mee dat in de visie op de ves tingwallen - in de directe omgeving - een speelvoorziening is opgenomen. Waar Vogelaar vindt dat een gedane belofte niet zomaar gebroken kan worden, stellen b. en w. dat er geen belofte is gedaan. Er zou slechts zijn meegedacht met de bewoners. ■Rinus Moeliker heeft donderdag de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tho- len ruimschoots gewonnen. Hij haal de 5863 punten. 500 meer dan Leen Hage die met 5363 punten tweede werd. Magda Noordijke volgde met 5074 op een derde plaats. Daartussen zat een gat van 282 punten. Geert Ko- lyn haalde 4792 punten. De top vijf werd afgesloten door Huib Oosdijk met 4761 punten. De klaverjasclub speelt haar wedstrijden in café Hof van Holland. Jeugdspelers Anouk Brandwijk. Julia Sundemieijer en Carlo van den Berge van badmintonclub Batho hebben dit weekend met succes meegedaan aan een meerdaags toernooi in Roosen daal. Daar bonden ze de strijd aan met spelers van andere verenigingen, maar troffen zo nu en dan ook elkaar als tegenstander. De Bathospelers wonnen meerdere malen .Op zaterdag verloor Carlo twee herendubbels, maar won een andere herendubbel en zijn enkelspel en een gemengd dubbel met Julia. Anouk en Julia vormden samen een damesdubbel en wonnen al hun partijen. Een onderling treffen werd beslist in het voordeel van Anouk. Hun andere enkelspelen gin gen verloren. Anouk verloor ook een gemengd dubbel. Ook op zondag deed het drietal weer een g<x>i naar succes. De halve finale damesdubbel werd nipt verloren door Anouk en Ju lia met setstanden 20-22 en 19-21Ze behaalden een gedeelde derde plaats. De gemengd dubbel wedstrijden van Anouk gingen verloren. Hierbij wel als kanttekening dat Anouk in een ho gere en dus zwaardere categorie was ingedeeld. De erikelpartijen van Carlo en de gemengd dubbelpartijen van Ju lia en Carlo eindigden zondag alle maal in een reeks glorieuze overwin ningen. Ze namen allebei een eerste prijs mee naar huis. M. Oud- Vossemeer Sint-Annaland traal. De kinderen gingen verkleed als boer en boerin. Op de basisschool stond in iedere groep een ander thema op het programma. Uiteenlopend van indianen, gezond eten. onder water tot New York. Dat laatste thema stond centraal in groep acht. De kijkavond is met enkele tientallen bezoekers, goed bezocht. D.L. van Walsem is gekozen tot ou derling van de Hersteld Hervormde Gemeente in de vacature van de vorig jaar gestopte C. Scherpenisse. De le den hadden zaterdagmiddag ook nog de keuze uit A J. Fase. maar Van Wal sem werd gekozen. In de dorpskom ondervinden inwo ners al een paar weken overlast van de aanleg van nieuwe midden- en laagspanningskabels. Aannemers De Voogd uit Zierikzee is hier mee bezig in opdacht van nutsbedrijf Delta. De direct omwonenden aan onder andere de Tuinstraat. Brugstraat. Ring, Schermerspad en Bierensstraat zijn via een brief op de hoogte gesteld. Tijdens de werkzaamheden hebben sommige inwoners het tijdelijk zon der stroom moeten doen. Naar ver wachting zijn de werkzaamheden eind volgende week klaar, zodat ook met Koninginnedag de overlast nog niet voorbij is. Dok de kerkgangers die gebruik maken van het Scher merspad ondervinden er hinder van. De storing van ruim een maand gele den. waarbij het dorp op zaterdagmid dag 2.5 uur zonder stroom zat. heeft volgens Delta niets met de huidige werkzaamheden te maken. Het ging toen om een laagspanningsstoring in de Noordstraat. De Hersteld Hervormde Gemeente heeft een legaat van 1250 euro ont vangen uit de nalatenschap van mevr. Dijke-Wessels. die in zorgcentrum de Schutse overleed. De opbrengst van de verkoping van 14 april is niet 7500 euro maar 4000. Dat laat Erik Roeland namens de acti viteitencommissie van de Ger. Gem. weten. Dat laatste bedrag is de netto winst. Duizend euro daarvan gaat naar de zending. De overige driedui- I zend is bestemd voorde kerk. Bootvisclub De Krabbenkreek opent zaterdagmorgen 28 april om acht uur het nieuwe visseizoen vanuit de ha ven. De club organiseert vier wed strijden voor zowel leden als niet-Ie- den. Deelnemers hebben een eigen boot of huren er een en vissen met maximaal vier hengels per schip. Het aantal personen per boot is niet geli miteerd. Het is het tweede seizoen dat de txxitvisclub viswedstrijden organi seert. Gevist wordt er op de Krabben kreek op de daarvoor, door het be stuur, aangewezen percelen. De Zowel de Hervormde Gemeente als de R.K. Wiilibrorduskerk krijgen van de provincie een bijdrage in de onder houdskosten van het kerkgebouw over vorig jaar. De Hervormde Ge meente kan 2152 euro tegemoet zien, de R.K. parochie 1621 euro. In beide gevallen is dat een vijfde van de totale kosten. Het is voor het laatst dat de provincie deze onderhoudssubsidie voor instandhouding van rijksmonu menten verleent. Negentig leerlingen van de Sint-An- thoniusschool hebben woensdag met de sponsorloop 800 euro bij elkaar gelopen. De opbrengst gaat naar stichting StaVoord6. Frank Hommel van de stichting die zich inzet voor kankerbestrijding, ontving de cheque uit handen van sclxxJdirecteur Piet Soffers. Hommel bedankte alle kinde ren voor hun inzet. Dinsdag 1 mei t/m zaterdag 5 mei Maandag 30 april zijn we gesloten! Riblappen I Varkens roerbakreepjes I Kippenvleugels naturel of gemarineerd Satéschnitzels I Gebraden kippenvleugels Pm piri I 1 kg 500 gr. 500 gr. 5 halen 250 gr. 7,50 4,25 2,50 4 BETALEN 2,00 Kipfilet 100 gram 1,20 Leverkaas 100 gram 1,00 Kipkerriesalade 100 gram 1,25 I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 de 'tenniskids'. Dat is een project van de vereniging om kinderen spe lenderwijs kennis te laten maken met de sport. Advertentie I.M. tweede viswedstrijd wordt gehouden op 26 mei, de derde op 18 augustus en de finale op 24 november. Na elke wedstrijd wordt de vis gewogen en onder de liefhebbers verdeeld en kan er worden nagepraat of gegeten in café An de Slóóve. Ook draait dan het rad van avontuur, waarmee prij zen zijn te winnen. Het gemeentebestuur heeft besloten de acht ligplaatsen in de handelsha ven voor de periode mei 2012 tot mei 2013 te continueren. Ze worden ver huurd aan de Frisia, Time Out, TH 18. TH 19, Panta Rhei, twee vissers schepen en De Vlieter stichting ar cheologisch onderzoek. Deze laatste huurt de ligplaats voor een kortere periode, van mei tot november. Dinsdag 1 mei wordt door de zen ding en Adullam oud papier opge haald. Advertentie IM. Stavenisse De zendingscommissie van de Her vormde Gemeente organiseert zater dag 12 mei van half tien tot één uur een rommelmarkt in verenigingsge bouw de Schuilplaats. Daar zijn twee dehands boeken, wenskaarten, ge schenkartikelen, appelflappen en plantjes te koop. De opbrengst van de rommelmarkt gaat naar kerk en zen ding. Bruikbare spullen aanleveren kan vrijdagavond en 11 mei van ze ven tot acht uur. Meer informatie over aanleveren van spullen, tel. 692785. Sint-Maartensdijk Aannemingsbedrijf J. Tijssen heeft een opdracht van de provincie Zee- MMMMMn Kinderen vermaken zich met verf tijdens de rommelmarkt in de Gasthuiskapel. De niillcnniumdag van de Wereldwinkel in Tholen trok zaterdag wei nig belangstelling. Niet meer dan een handvol bezoekers liep op het binnenplein van de Gasthuiskapel rond. In de kapel was het niet veel drukker. Daar was een boekenmarkt. Buiten een mini-rommelmarkt. Enkele kinderen vermaakten zich met verf. Ben Schoonen noemt de lage opkomst jammer. Hij had meer verwacht. De opbrengst van die dag: 300 euro. De sponsorkxjp van de Casembroot- school heeft vrijdagmiddag 1266.66 euro opgeleverd voor stichting Sta- Voord6. Maandag is het geldbedrag overhandigd door enkele kinderen. Samen met de sponsorloop van de Sint-Anthoniussch(X)l in Oud-Vosse- meer hebben de kinderen in een week tijd 2000 euro bij elkaar gelopen voor KWF kankerbestrijding. Leerkrachten en medewerkers van De School met de Bijbel en peuterspeel zaal 't Schakeitje kijken terug op een geslaagde kijkavond. Die werd woensdag gehouden voorouders, ver zorgers, opa's en oma's. Op de peu terspeelzaal stond de boerderij cen- Schoonen en zijn team van vrijwilli gers organiseerden de dag in het ka der van de millenniumdoelstellingen. Die richten zich op het uitbannen van de wereldwijde armoede met als doel: in 2015 alle honger uit de we reld. „Dat is een utopie", zegt Ben Schoonen. „Maar deze dag draagt er wel aan bij." De opbrengst gaat naar Unicef. Deze VN-kinderrechtenor- ganisatie levert noodhulp in de Hoorn van Afrika (Ethiopië, Soma lië, Eritrea en Djibouti) en de Sahel, een landstreek dwars door Afrika, even boven de evenaar. In die regio's sterven jaarlijks miljoenen kinderen aan ondervoeding. Om geld in te zamelen stond een rommel- en boekenmarkt op het pro gramma. De rommelmarkt beperkte zich tot een langwerpige tafel op het binnenplein van de Gasthuiskapel. Daar verkocht Piet Stols uit Tholen allerlei spullen. Uiteenlopend van tassen tot sieraden en speelgoed. De boekenmarkt was in de kapel. „Van wege het wisselvallige weer", zegt Schoonen. Binnen staat ook Ineke Filius uit Kapelle. Ze verkexipt rom melmarktspullen voor Noble House. Een stichting met ontwikkelingspro jecten in Nepal en Indonesië. Zo heeft de stichting een opvanghuis, het Noble House, voor Nepalese kinderen. Naast de rommelmarkt was er een fietstocht. Deelnemers konden hier op eigen initiatief aan deelnemen en 21 of 27 kilometer afleggen. De rou te voerde over het buitendijks fiets pad richting Poortvliet en dcx>r de polder weer terug naar Tholen. Door de aanhoudende regen was er geen animo vtxjr. Voor de optredens van volksdansgroep 'De Zeeuwse Reie' uit Sint-Maartensdijk was meer be langstelling. Evenals voor het Culti- ktx>r uit Tholen en slagwerkschool Rondomtrom uit R(x>sendaal. Doordat de wind de regenwolken had verdreven, klaarde het op. Door de zon steeg de temperatuur op het binnenplein naar aangename waar den. Kinderen lieten onder begelei ding van Dini Simons en Adriënne Kusters hun creativiteit de vrije loop en gingen aan de slag met schilderen. Aan tafel zaten Noëlle Klaassens (12), Audrey van Boort (14) Evi Folies (6) en Jati van der Hoven (6), alle vier afkomstig uit Tholen. Niet veel later, rond twee uur. galmden de gitaarriffs uit de Gasthuiskapel. Het Cultik<x)r speel de nummers als 'Help me make it through the night' van Kris Krist- offerson en 'The Rose' van Bette Midler. land gekregen van 34.9(X) euro, ex clusief btw. Het gaat om het inrich ten van de entree van de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. Het karwei moet 18 mei afgerond zijn. Tijssen kreeg, ook nog een tweede opdracht van de provincie, namelijk het rooien van bomen en het aan brengen van beplanting in Vlissin- gen. Een order van 19.(XX) euro. ex clusief btw. in verband met de verdubbeling van de Sloeweg. De bomen e.d. staan op een oud opslag terrein van rijkswaterstaat. Tijssen moet o.a. stobben, frezen en bosfre- zen. Nieuw en gebruikt alle merken. Onderhoud, reparatie en APK. Schadeherstel voor ALLE maatschappijen Verhuur luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Van Houdt wint Martin van Houdt heeft zaterdag de vierde wedstrijd van hengelsport vereniging De Oosterscheldevissers gewonnen. M. Keur werd tweede, R. Neele derde. De verdere uitslag: 4. Sj. Lindhout; 5. F. Boom; 6. R. Lindhout; 7. A. Hoogendoorn; 8. G. v.d. Rhee; 9. S. Aarden; 10. E. op den Brouw. De volgende wedstrijd is zaterdag 5 mei van twee tot vijf uur. Hotel Kom stelt vrijdag haar keu ken beschikbaar aan zes 'gelegen heidskoks'. Het gaat om leden van tennisvereniging Jacoba van Bei eren: drie vrouwen, drie mannen. Ze bereiden die avond een viergan gen menu met producten uit de streek. Met 55 personen is de avond inmiddels vol geboekt. Een deel van de opbrengst van het diner gaat naar Alle groep 8 leerlingen van de Groen van Prinstererschool hebben donderdag op school geluncht. Leerlingen leerden tijdens het eten op een interactieve manier over ge zondheid en voeding. Boterhammen met zuivelspread. komkommer, sla en tomaat vonden gretig aftrek. Het waterschap bekijkt of er geld vrijgemaakt kan worden voor het gedeeltelijk opknappen van het wegdek van de Gorishoeksedijk. Een mogelijk aanbestedingsvoor deel uit het budget exploitatie groot onderhoud zou hiervoor gebruikt kunnen worden. Gezworene Sophie van 't Westeinde heeft dat onlangs meegedeeld in de commissie water keringen en wegen van Scheldestro- men. Commissielid Chris Koopman was ingenomen met de toezegging. Mevrouw Van 't Westeinde heeft een tijdje geleden zelf de situatie van de Gorishoeksedijk bekeken. L. Monster heeft zaterdag de negen de bekerwedstrijd van hengelsport- vereniging de Zeebaars gewonnen. Die werd vervist aan Moggershil. Aan de wedstrijd deden 24 deelne mers mee. Zij vingen in totaal 512 cm vis. De uitslag is als volgt: IL. Monster, 101 cm; 2. H. Dijke. 95 cm; 3. S. Bals,62 cm; 4. K. Fase, 57 cm; 5. P. Fase, 32 cm; 6. R. Anema- et 29 cm; 7. KJ. Priem, 28 cm; 7. D. Westdorp. 28 cm; 7. J. Kodde, 28 cm; 10. M. Westdorp. 26 cm. Advertentie I.M. Poortvliet Vrouwen van Nu uit Poortvliet. Scherpenisse en Sint-Annaland heb ben donderdag gezamenlijk het schoenenmuseum in Waalwijk be zocht. Daar werden ze ontvangen met koffie en een halve zool (koek). Het museum gaf een overzicht van de ontwikkelingen van de schoenen branche in de afgelopen eeuw. Ver volgens ging de reis naar Den Bosch. In de middag hebben de dames de stad bekeken en een rondvaart over de Dieze gemaakt. De dames sloten de dag af met een diner in Lage Zwaluwe. De gemeente gaai aan het Zuid plantsoen dertien bomen (watercip res, meelbes en linde) kappen. Er komen zeven lindebomen voor te rug. Een omwonende heeft bezwaar gemaakt tegen hel kappen. Deze is het oneens met de constatering in het groenstructuurplan dat het open baar groen op die plek een rommeli ge uitstraling heeft. De bezwaarma ker vindt de meelbessen mooie volgroeide bomen die nog niet ge kapt zouden moeien worden, en ad viseert de gemeente verder de wa tercipressen te handhaven omdat daar sprake is van wateroverlast. Maar volgens het gemeentebestuur zijn die bezwaren - volgens de alge mene plaatselijke verordening - geen gronden om een vergunning voor het kappen te weigeren. Zowel het kappen als het herplanten past in het groenstructuurplan. Wandelorganisatie Poortvliet orga niseert op 8,9 en 10 mei de wandel- driedaagse. Deelnemers hebben de keuze uit vijf of tien kilometer en starten vanaf het sportterrein van SPS. De starttijden op de eerste twee avonden zijn tussen 'zes en zeven uur. De derde avond start de tien ki lometer om kwart over zes en de vijf kilometer om zeven uur. De Hersteld Hervormde Gemeente heeft een diaken nodig in verband met de bevestiging van diaken J.L. de Graaf tot ouderling. De leden kunnen tot en met zaterdag nog kan didaten indienen. Maandagavond 21 mei gaan de leden naar de stembus. Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia orga niseert vrijdagavond 4 mei om ze ven uur een samenkomst voor de dodenherdenking. De herdenking is op het grasveld bij de Hervormde Zondag 29 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. 18.30 u. ds. De Wit, Bleskensgraaf. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Lagendijk, gez. dienst in Ichtuskcrk. GEREF. KERK 10 u. ds. Lagendijk, 's Gravenpol der. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Rietveld. GEREF. GEM. 10.14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. De Koning. Genderen. GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtskerke. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u.ds. Rietveld. GEREF. C.EM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van 't Hof, Oude-Tonge. 18 u.ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Noorlander. Zegveld. 18 u. ds. Noorlander. Zegveld. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Wouden berg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Zeeuw, Zierikzee. 19 u. mevr. Bouman, Nieuw en St. Joosland. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 1/5 19.30 u. dhr. Bakker. Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. vr27/4 13.15 u.ds. Bakker.huw.bev. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. dhrJJssenburg. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst. Stavenisse. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLANI) HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van der Graaff. Rotter dam. 17 u. ds. Pronk. Sirjansland. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u.ds. Blok. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Timmers-Huijgens, Te- teringen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 utel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022(24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). HOOG WATERSTANDEN Donderdag 26 april t/m vrijdag 4 mei donderdag 26 7.12 -19.27 vrijdag 27 7.47 -20.02 zaterdag 28 8.27 -20.47 zondag 29 9.22 -21.47 maandag 30 10.32 -23.02 dinsdag 1 11.52 - woensdag 2 0.27 -13.07 donderdag 3 1.32 - 14.07 vrijdag 4 2.32 - 14.59 zo 29/4 10.58 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Nu het spitten van zeepieren bij de Oesterdam een aantal maanden niet mogelijk is vanwege de dijkverster king kunnen wormenstekers tijdelijk terecht op de slikken tussen de ha ven van Sint-Annaland en de Kee- tenweg in Stavenisse. De provincie Zeeland heeft op verzoek van de sportvisserij Zuidwest Nederland. Tot 15 juli mag er gespit worden, tussen dijkpaal 788 en dijkpaal 825. kerk. Daar speelt de muziekvereni ging koralen en andere stemmige muziek. Om kwart gaat de klok van de kerk luiden. Om acht uur speelt Concordia 'the last post' op trompet. Daarna is er twee minuten stilte. De fanfare sluit af met het Wilhelmus. Pim van Hekken, die in een rolstoel zit vanwege een dwarslaesie, doet op 7 juni voor de tweede keer op rij mee aan Alpe 'd Huzes. Van Hekken doet mee op zijn handbike in het team Rijndam Racers. Voor hem is één keer de Alp opfietsen al een ex treme prestatie, omdat hij dat puur op armkracht doet. Om sponsorgeld bij elkaar te krijgen heeft dat team een loterijactie opgezet. Die is suc cesvol want gisteren werd bekend dat ongeveer 95% van de loten al verkocht is. De opbrengst gaat naar KWF kankerbestrijding. De trek king van het winnende lot is vrijdag avond 11 mei om negen uur in dorpshuis De Wimpel. A.A.H. van Nieuwenhuijzen heeft bij de provincie Zeeland een ver zoek ingediend om meerkoeten te schieten ter voorkoming van belang rijke schade in een perceel winter tarwe aan de Rijksweg. Hiervoor is ontheffing nodig van de Flora- en Faunawet, waarvoor eerst advies moet komen van het Faunafonds. Coen Noorthoek heeft met vijf bot ten zaterdag de viswedstrijd van vis club De Makreel gewonnen. Er werd gevist aan de dijk bij Zijpe. De op brengst van de wedstrijd viel tegen. Drie van de negentien vissers wisten vis boven water te halen. De uitslag van de wedstrijd: 1. Coen Noort hoek, 5 botten; 2. Sjaak v.d. Maas, 2 botten; 3. lrek Kmiecik, 1 bot. Over twee weken is de volgende wed strijd. Wederom bij Zijpe. THOLEN 1 mei Commissie ruimte, gemeente, 19.30 u. 1 en 2 mei Voetbaltweedaagse JVOZ.Tholense Boys. 2 mei Commissie samenleving, ge meente, 19.30 u. 2 mei Gesprekskring met Mieke Punt, NPB. 10 u. 3 mei Commissie bestuurszaken, gemeente, 19.30 u. 10 mei Gemeenteraadsvergadering, gemeente, 19.30 u. 12 mei Reünie Regenboogschool, 14.30-17 u. 12 mei Oriëntatierit, MAC, start Meulvliet, 19.30 u. SINT-ANNALAND tot eind okt Exposities Langste mer klap en In- en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 14-17 u. STAVENISSE 5 mei Voorjaars- en kinderrommel markt Woord en Daad, v.d. Lek de Clercqplein,9-14 u. 12 mei Snuffel- en rommelmarkt, ver.geb. Schuilplaats, 9.30-13 u. SINT-MAARTENSDIJK 2 mei Kabouterpad, kinderexcursie Staatsbosbeh., Scaldis Naturalis, 13.30 u. 4 mei Dierenvriendjespad, kinde rexcursie Staatsbosbeh., Scaldis Naturalis, 13.30 u. 5 mei Bedrijven voetbaltoernooi, veld Smerdiek, 10-17.30 u. 5 mei Benefietconcert Surrender, bij Smerdiek, 20 u. 8 mei Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, Haestinge, 13.30 u. POORTVLIET t/m 27 apr Sportweek bij Bep, div.; locaties. 8 t/m 10 mei Wandeldriedaagse, start SPS tussen 18 en 19 u. SINT PHILIPSLAND 26 apr Ledenvergadering Philippus- landt, heemkundekring, veren.geb. Hervormde Gemeente, 19.30 u. 4 mei Dodenherdenking, Concor dia. veld Hervormde kerk, v.a. 19 u. 7 t/m 10 mei Avondwandelvier daagse, start café 't Durp, 19 u. BERGEN OPZOOM 27 apr LOS: Lijf on stage, cabaret, de Maagd, 20 u. 28 apr t/m 31 okt Bezichtiging Bergse monumenten, di t/m zo v.a. 13 u. 28 apr t/m 31 okt Offerpraktijken in de schaduw van de kerk, museum de Gevangenpoort, di t/m zo 13- 16.30 u. 29 apr Geraniummarkt, parkeerter rein Bommesee.9-17 u. 29 apr Schrijverscafé, Den Enghel, 13-15 u. 2 mei Whiplash info, W-I-E. Lie- vensberg, 10-12 u. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2