Keuze uit 150 zeer scherp geprijsde auto's met wekelijks veel wisselingen in de voorraad Ik glimlach iedere keer als ik langs de pomp rijd' O www.autoraaymakers.nl BOARDING TIME! E2S3 DeOPEL LAST MINUTES Ondernemer Lies Hage ziet voordeel van elektrische auto HUIJSMANS AUTO'S STEENBERGEN EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 april 2012 llllllll MIHIH Bosch Car Service Geen geluid Dat het financiële voordeel de doorslag gaf bij de keuze voor een elektrisch aangedreven auto, daar komt Lies Hage (66) uit Scherpenisse eerlijk voor uit. „In aanschaf is de Renault Kangoo Z.E. dan wel wat duurder dan een diesel- of benzineauto, maar dat je geen wegenbelasting betaalt, noch fiscale bijtelling, scheelt jaarlijks een behoorlijk bedrag. En als ondernemer kijk je naar het rendement van je investering." BOSCH I Service Batterij huren V VOORJAARS AKTIE I BROEKHUIS @B0VAG Rijd nu de hele zomer gratis in een nieuwe Opel. MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK Langeweg 1 1 3 - 01 87 476767 NOORDGOUWE Kloosterweg 2 - 0111 401 347 www.knopsbv.nl Al ruim 25 jaar VOLVO specialist 22 Lies Hage sluit zijn elektrische auto in de schuur aan op de lader. autobedrijf cuelenaere „Als gebruiker heb je geen zorgen over het kapot gaan van de batterij. Renault garandeert honderd procent gebruik binnen de gekozen contractduur. Zodra het gebruik onder de 75 procent daalt, krijg je gratis een nieuwe bat terij." Zou Hage met zijn Kangoo ergens stilval len, dan hoeft hij maar te bellen en hij wordt opgehaald. „Ze brengen me thuis of naar een laadpaal." De agrariër heeft een app op zijn iPhone waar mee hij de complete laad- en gebruikshistorie van zijn auto kan bekijken. Bovendien kan hij er op afstand mee zorgen dat de auto op het moment van gebruik verwarmd of juist ge koeld is. Voor de toekomst voorziet Hage een uitbreiding van het aantal functies, en ook een verruiming van de actieradius. Enigszins een nadeel vindt hij dat de dichtstbijzijnde Renault-dealer die voor elektrische auto's toe gerust is, in Etten-Leur zit. „Verdeeld over het land zijn er 22 door Renault geselecteerd. Ik zou het liever lokaal zien." Daar staat tegen over dat hij pas bij 40.000 kilometer voor het eerst bij een garage verwacht wordt (de teller staat momenteel op ruim 2700 kilometer). „In de praktijk merk ik dat de onderhoudskosten minder zijn. Alles slijt minder, uitgezonderd de banden. En in de remblokken zit een energie- terugwinsysteem." Lies Hage merkt dat hij veel bewuster met het energieverbruik bezig is als hij in de Kangoo rijdt. „Het is leuk en leerzaam om met dit nieuw type aandrijving om te gaan, hoewel een elek tromotor al een doorleefd concept is. Ik heb al jaren een elektrische heftruck en een veegma- chine, en ook een elektrische fiets." Het rijden bevalt hem - 'de acceleratie gaat naadloos'- en hij let ook goed op de andere weggebruikers. „Je moet je terdege realiseren dat de wagen geen geluid maakt en fietsers of wandelaars je niet horen aankomen." Een elektrische auto is per definitie een auto maat, met een regulateur. Geen probleem voor de Scherpenissenaar, die een Renault Scénic automaat als tweede auto heeft. De tweezitter met een laadruimte waarin een pallet kan wor den geschoven, maakt de Kangoo wat Hage betreft prima bruikbaar op het agrarische be drijf. „En hoewel het marketingverhaal sterk gericht is op de steden, vind ik Tholen vanwe ge de schaalgrootte uitermate geschikt voor de elektrische auto." Via stichting E-laad heeft Lies Hage een gratis pas gekregen waarmee hij zijn auto bij alle openbare laadpalen kan opladen. Ook gratis. „Ik krijg zelfs een laadpaal voor de openbare ruimte. Die wordt bij Gorishoek geplaatst." VCt Autobedrijf Cuelenaere Nassaulaan 6 4651 AA Steenbergen T 0167 - 56 41 50 E info@cuelenaere.nl W www.cuelenaere.nl Hét adres voor: Verkoop nieuwe en gebruikte Renaults van duurzaam ondernemen van harte onder schrijft, is hij realist. „Duurzaamheid is voor mij synoniem met economisch duurzaam. De cursussen duurzaam ondernemen van de ge meente zijn ook allemaal gericht op inkomen en rendement. Je kunt je in dit vak geen bevlo genheid of idealen permitteren. Er moet brood op de plank komen." Om de batterij van de auto te kunnen opladen, heeft Lies Hage in zijn schuur een laadstation laten installeren. Dat is een extra investering die in tien jaar wordt afgeschreven. „Als ik weet dat ik een uur thuis ben, zet ik de auto aan de lader." Is de batterij helemaal leeg, dan vergt het opladen zes uren. Maar dat is nog niet voorgekomen. Bij een volle batterij geeft de auto een bereik aan van 92 kilometer, in de praktijk kan de Scherpenissenaar echter 115 tot 120 kilometer rijden. Problemen met de actieradius heeft hij nog helemaal niet onder vonden. De agrariër was al een forse afnemer van stroom voor zijn bedrijfsvoering, bijvoorbeeld voor het conditioneren en bewaren van de producten. Het bedrijf heeft een dubbele me ter, met dag- en nachttarief en een hoofdveilig heid van 80 ampère w,aaraan een lager tarief is gekoppeld. En als ondernemer kan Hage ook de btw verrekenen. Renault werkt met een maandelijks te beta len huurbedrag voor de batterij, gekoppeld aan het gemiddeld gebruik. Tot 15.000 kilo meter per jaar is de prijs 75 euro per maand. Akkerbouwer Lies Hage dacht al wat langer aan een tweede auto voor zijn bedrijf. Hij oriënteerde zich uitgebreid, en kwam tot de conclusie dat een elektrische auto voor hem uitermate geschikt was. „Ik ben Renault-rijder en precies het type waaraan ik zat te denken, diende zich aan in de vorm van de Kangoo Z.E." Naast het fiscale voordeel en het feit dat geen wegenbelasting is verschuldigd, noemt de on dernemer uit Scherpenisse de ontzettend lage kilometerprijs. „Mijn inschatting is dat het af leggen van een afstand van 120 kilometer me 1,80 euro aan elektriciteit kost. Met een die selauto die één op twaalf rijdt, zou ik voor die zelfde afstand veertien euro kwijt zijn", rekent hij voor. Inmiddels rijdt hij zeven weken elek trisch. „Ik glimlach iedere keer als ik langs de brandstofpomp rijd."Hoewel Hage het principe Deskundig, onafhankelijk, advies voor alle lease en financieringsvormen Reparatie en onderhoud van alle automerken en ook voor alle leasemaatschappijen! Sinds 1922! een vertrouwd adres Ook voor reparatie, onderhoud en APK Campers Airco onderhoud en reparatie /Vervangend vervoer beschikbaar (ook bedrijfsauto's) Gratis gebruik van ons nieuwe Wifi netwerk in onze wachtruimte Bosch Car Service Garantie "Best Car Selection" tot 24 maanden mogelijk Bosch Car Service Verzekering (geen schadesturing door verzekering) Total Aktie 1. Gratis in samenwerking met Juwelier Broekhuis, een prachtig Casio of Festina horloge met inscriptie kenteken en afleverdatum! Bij aanschaf van een occasion vanaf 4.500,- Aktie 2. Gratis 12 maanden Bosch Car Service pechhulp I Europa bij aanschaf van een occasion vanaf 4.500,- Aktie 3. Korting tot maar liefst 11 Eurocent per getankte liter!! iUWUl* Renault TWmgo 1.2 16V Renault Scenic 1.6 16V Dyn. Renault Kangoo Enpn» 1.5 dCi elector Ibel vt| Zwart met Zwart met. Wit Bj: 2011 kmit: 24.927 Bj: 2009 kmst.- 23.001 Bj: 2010 kmst «1.226 KIJK OP ONZE WEBSITE WWW.CUELENAERE.NL VOOR ALLE INFORMATIE EN AUTO'S Renault Tralie Wit Bj 2008 kmst: 82.116 p/e zome< Stap nu in een gloednieuwe Opel en profiteer van 5 jaar 0% rente op de financiering. Daarnaast betaalt Opel ook nog eens t/m 30 september je maandtermijnen, waardoor je deze hele zomer gratis rijdt. Gaatje voorkeur uit naar een extra scherpe prijs onderaan de streep? Kies dan voor onze speciale 'Last Minute korting' tot maar liefst 2.500,- Kom snel naar onze showroom voor de beste zomer in jaren! Wir leben Autos. Let op! Geld lenen kost geld u-X F.GG9019 Altijd een keus uit ±25 jonge vu Ook voor onderhoud en APK alle automerken. Graaf Hendrikstraat 1 4651 TB Steenbergen Tel: 0167 564196 W: www.huijsmansautos.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 22