Bal is noodzakelijk volgens ondernemers Scheldezee verkeert in zeer zwaar weer Boer geeft paard even rust om bij te komen van het slepen Derde afslag naar Sint-Maartensdijk Dierenwelzijn gaat boven strenge regels welstand Tankstation RST koploper in thuiszorg Jongerenraad weer voltallig Trekpaarden doen voorjaarswerk bij Brooijmans 'Ontsluiting Geertruidapolder maakt Nijverheidsweg nóg drukker Donderdag 12 april 2012 68e jaargang no. 22 Wattstraat 3 Tholen Winkel dicht Als er een derde afslag op de Provincialeweg naar Sint- Maartensdijk komt, vvordt 95 procent van de problemen waarmee het bedrijventerrein kampt, opgelost. Een groot deel van de ondernemers op het bedrijventerrein in Sint- Maartensdijk schaart zich achter die opvatting. De Nij- verheidsweg zou dan moeten worden doorgetrokken rich ting Scherpenisse. De kruising Nijverheidsweg/Sportlaan wordt straks te intensief gebruikt, volgens de onderne mers. De gemeente wil namelijk op die plek een aanslui ting maken naar de woningen in de Geertruidapolder en het recreatiepark Buitenplaats Haestinge. Wandeling Door elkaar Lichte dakbeplating voor nertsen Walhout De welstandscommissie stelt het dierenwelzijn boven de regels van de welstand. Dat gebeurde onlangs bij het verzoek van Leon Walhout die monsters liet zien van de dakbedekking en de wanden voor zijn nertsenfarm in Stavenisse. Lichtgrijs voor het dak en een donkerder kleur voor de wanden. Vrije uitloop Stolk krijgt 250 euro voor regenpijp Subsidie gemeente J deelname Roparun Renners sprinten op Vossemeersedijk =b mm Vis groothandel met 24 medewerkers Zeevisgroothandel en rokerij Scheldezee b.v. in Tholen verkeert in zwaar weer. De 24 medewerkers hebben vrij dag te horen gekregen dat ze dinsdag na Pasen niet meer op hun werk hoefden te komen. Hun lonen zouden nog wel doorbetaald worden. Vanwege liquiditeitsproblemen staakte de directie zelf de activiteiten. Dit in afwachting van onderhandelingen over een overname. Na een paar rondjes slepen moeten de paarden even rusten. Het gerinkel van kettingen en het gekraak van leer houdt even op. Op de open dag voor trekpaarden bij de familie Brooij mans op hoeve Candia wordt geen haast gemaakt. De boer geeft zijn dier even de tijd om bij te komen. Dan is er ook gelegenheid om een praatje te maken met de bezoekers. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. verse vis, gerookte vis en salades in een wijde omtrek. Het zit dus niet mee met het visbe- drijf aan de Stevinweg op bedrij venterrein Welgelegen II. Voorgan ger zeevisgroothandel en rokerij de Eendracht b.v. ging namelijk begin 20U failliet, kort nadat het nieuwe bedrijfspand l december 2010 was geopend. De Gelderzee Groep ging verder en richtte de nieuwe ven nootschap Scheldezee op. Het pand werd gehuurd van een aparte b.v. van bouwbedrijf Vrolijk uit Zeven bergen. de aannemer die het be drijfsgebouw realiseerde. Destijds de Eendracht en later ook Schelde zee exploiteerden in het pand ook een detailhandel, waarin een uitge breid assortiment aan visproducten verkrijgbaar was. ZIE VERDER PAGINA 3 Zo'n 20 vertegenwoordigers van be drijven op het bedrijventerrein kwa men dinsdagmiddag samen in ge meenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. Daar kwam de gemeente op uitnodiging van het On dernemers Overleg Tholen (OOT) uitleg geven over de plannen met het bedrijventerrein. Een idee dat is voortgevloeid uit het jaarlijkse over- legj/an het college van burgemeester en wethouders met het OOT. Daar voor wordt de OOT-leden altijd ge vraagd om vragen in te dienen. Om dat er veel vragen kwamen over de situatie op het bedrijventerrein in Sint-Maartensdijk, leek het wethou der Kees van Dis goed om daar een aparte bijeenkomst over te beleggen. Het OOT nodigde alle bedrijven van het bedrijventerrein daarvoor uit. Wethouder Kees van Dis was met een paar betrokken ambtenaren, waaronder Leni Jansen-van Deelen en Hendrik Kieviet, aanwezig en be nadrukte dat er sprake was van een concept. OOT-voorzitter Rini Ma- thijssen noemde achteraf de bijeen komst van grote toegevoegde waarde in de relatie tussen de gemeente en ondernemers. „De inbreng van de ondernemers wordt meegenomen in het maken van de plannen en niet pas in de fase achteraf." Wethouder Van Dis vertelde dat de middag bedoeld was om 'een wan deling' te maken door de ontwikke lingen die Sint-Maartensdijk mee maakt en met name op het bedrij venterrein. De gemeenteraad heeft vorig jaar gekozen voor scenario I in de ontsluiting voor de nieuw te bou wen woonwijk (175-200 woningen) in de Geertruidapolder (tussen de Pluimpot en de Gorishoeksedijk, ten zuidoosten van Sint-Maartensdijk). Bij dat plan hoort ook de realisatie van Buitenplaats Haestinge, een re creatiepark van projectontwikkelaar VolkerWessels en Pluimpot-onderne- mer Jeroen Knols, en het doortrek ken van de geul de Pluimpot toi de Haven in Sint-Maartensdijk. In hei water zou een eiland moeten komen waarop zo'n 50 woningen worden gebouwd. Van Dis omschreef het eiland als „een soort stepstone in de verkeers verbinding tussen de oude kern van Sint-Maartensdijk en Gorishoek." De wethouder vertelde dat de plan nen nog nadere uitwerking behoeven en dat de uitvoering in fases gebeurt. Allereerst wordt uitgegaan van de bouw van zo'n 75 woningen in de Geertruidapolder. Vervolgens wordt in 2015-2016 een heroverweging ge maakt of er verder gebouwd moet worden in de Geertruidapolder. „Dat is afhankelijk van de woningmarkt." Dan wordt ook gekeken of het plan van het eiland doorgang zou moeten vinden. Voor de Geertruidapolder wordt een nieuwe weg aangelegd, die aansluit op de bestaande afslag van de Nij- verheidsweg op de Provincialeweg. Er komt dan een rotonde op de krui sing Nijverheidsweg/Sportlaan. Die nieuwe weg maakt een aansluiting op de Verbindingsweg en gaat (zuid waarts) over in een langzaam ver keersweg, een zogeheten calamitei tenontsluiting. In de praktijk bete kent dat, dat ze gebruikt wordt als fiets- en voetpad naar de nieuwe woonwijk. Het autoverkeer wordt verder via de bestaande wegen op het bedrijventerrein naar de woon wijk geleid. Voor het recreatiepark zou er op den duur een aansluiting komen op de Sportlaan, achter Haes tinge langs. Van Dis zei dat de moge lijkheid tot volledige ontsluiting naai de Geertruidapolder nog open is. „Dit is allemaal nog concept. We kij ken naar wat is haalbaar en wat is be taalbaar." Het plan stuitte dinsdagmiddag op verzet van de aanwezigen. Ze schroomden niet om hun bezwaren te uiten. „Wat jullie nu gaan probe ren is om op een klein hoekje alle verkeersstromen door elkaar te laten lopen", zei Aad van 't Hof van Bou- man Potter Logistiek. Volgens de ge meente wordt het verkeer nu juist verdeeld: het recreatieverkeer slaat af richting de Sportlaan. het woon- verkeer rijdt direct zuidwaarts en het werkverkeer gaat oostwaarts richting de bedrijven. Gerard Polderman van Katjang Pedis was van mening dat het op dat ene stukje van de Nijver heids weg veel drukker wordt, omdat er nieuwe verkeersstromen worden aangeboord. „Mensen gaan nog niet naar het vakantiepark en nu al is het een gevaarlijke situatie." Cor van Gils van Dragon Plastics zei dat het probleem van de bestaande kruising tevens verlegd wordt naar de nieuwe kruising met de Verbindingsweg. De twee kruisingen op de Nijver- heidsweg, die waar je het bedrijven terrein binnenkomt en die met de Schakelweg, zijn volgens de onder nemers nu al levensgevaarlijk. ZIE VERDER PAGINA 3 Gewoonlijk is de welstandscom missie mordicus tegen een licht dak in het buitengebied. Daarin wordt de welstandsnota gevolgd die door de gemeenteraad is vast gesteld. Walhout legde uit dat een donker dak boven de kooien (3,5 meter) te veel warmte vasthoudt. „Het zou ondraaglijk worden voor de dieren. De zomers worden steeds warmer. Ik heb nu al machi nes aan moeten schaffen om ze nat te spuiten als het te warm wordt. Een lichtgrijs dak geeft warmtere- ductie." Nu liggen er asbestplaten op die nog lichter zijn dan de nieuwe die er op komen. Volgens secretaris Tony Dieleman kon de commissie niet positief adviseren. „Maar het dierenwelzijn is dusdanig belang rijk dat dit de beste oplossing is." Anders dan bij kippenstallen. zei hij. „Die leven in een veel grotere en hogere stal waar de warmte be ter weg kan." Agrariër A. Knuist uit Stavenisse kreeg onlangs bij de welstandscommissie nul op het re kest toen hij lichte dakplaten wilde toepassen voor zijn te bouwen kip- penstal aan de Kerk weg. Hij schreef na het negatieve advies een brief aan b. en w. om alsnog toe stemming te vragen. De lichte platen liggen ook op de kippenstal van W. van Nieuwen- huijzen in Sint-Philipsland. Ook hij kreeg eerst een negatief advies en schreef vervolgens het dagelijks bestuur van de gemeente aan voor toestemming. In beide gevallen gaat het om zogenaamde vrije uit- loopkippen. Na elf uur 's ochtends mogen ze naar buiten. Het bedrijf van Knuist wordt het derde bedrijf in de gemeente met vrije uitloop. De andere kippenstal is van de fa milie Van Dieren aan de Bram Groenewegenweg in Poortvliet. Nertsenfokker Walhout gaat zijn kooien aanpassen aan de nieuwe regels voor dierenwelzijn. Dat be tekent onder meer minder dieren in één kooi. Hij is inmiddels gestart met de werkzaamheden. De reformatorische thuiszorgorga nisatie RST, die ook diensten op Tholen levert, is volgens een on derzoek van branchevereniging Actiz koploper in de thuiszorg. De instelling haalde op de drie onder delen een A. het hoogst haalbare resultaat. Bij het vorige onderzoek van Actiz haalde RST hetzelfde re sultaat, en daarom heeft RST de zogenaamde triple A status verwor ven. Cliënten geven RST gemid deld een 8,6. De familie Stolk uit Sint Philips- land heeft vanochtend 250 euro ontvangen van wethouder Kees van Dis. Volgens de gemeente is de familie de meest creatieve deel nemer aan het project 'afkoppelen regenpijpen'. Dat project ging vo rig jaar van start. De regeling houdt in dat bewoners van een straat waar een gescheiden riool stelsel ligt, hun regenpijp kunnen afkoppelen. Dat is niet anders dan het doorzagen van de pijp. boven de grond. Tholenaren kunnen 130 euro per afgekoppelde regenpijp krijgen. De gemeente vergoedt tot maximaal vijf regenpijpen. Regen water dat van de daken van huizen komt, wordt bij niet-afgekoppelde regenpijpen afgevoerd via het vuil waterriool. Schoon regenwater komt op die manier bij zuiverings installaties terecht. De gemeente Tholen wil dat door middel van dit project voorkomen. Het regenwa ter gaat meteen het schoonwaterri- ool in. De gemeente Tholen heeft stich ting Runningteam Tholen een sub sidie van 750 euro toegekend in verband met de deelname aan de Roparun. Op zaterdag 26 mei staat in Parijs voor de vijfde keer een Thools team aan het vertrek voor de estafetteloop van 514 kilometer naar Rotterdam. Daar arriveren de deelnemers op tweede pinksterdag. De opbrengst van dit sportieve evenement gaat naar doelen om het leven van mensen met kanker te veraangenamen. De 150 toekomstige profwielren ners die zaterdag meedoen aan de ZLM tour, passeren ook Tholen en Sint Philipsland. Rond twee uur 's middags wordt het peloton op de Oud Vossemeersedijk tussen Tho len en Oud-Vossemeer verwacht, waar een premiesprint plaatsvindt (gesponsord door Overbeeke Van Dijke). De plaats daarvan wordt gemarkeerd door een promo- tieboog over de weg. Tussen 13.57 en 14.03 u„ afhanke lijk van de snelheid, zullen de ren ners vanaf de Oesterdam de Berg- sediepsluis passeren. Ze rijden dan via de Reimerswaalseweg, Nieuwe Postweg, Oud Vossemeersedijk, Gankelweg, Coentjesweg. Vogel- sangsedijk, Hiksedijk. Hikseweg, Kreekweg en Vossemeerbrug naar Nieuw-Vossemeer (tussen 14.15 en 14.23 u.). Rond 14.37/14.47 u. rij den de coureurs over de Slaakbrug Sint Philipsland op, om te vervol gen via de Philipsdam en de brug over de Krammersluizen. De coureurs, jonge talenten uit heel Europa, Noord-Amerika, Aus tralië en Afrika, starten om half twaalf in Goes en finishen daar rond vijf uur. Ze hebben dan 190 kilometer in de benen. De jongerenraad Tholen is na een sollicitatieprocedure vijf leden en drie aspirant-leden rijker. De Joth was naarstig op zoek naar nieuwe aanwas, want het ledenaantal was gedaald tot het laagste aantal ooit van tien leden. Nu is de jongeren raad weer voltallig met 15 leden. De vijf nieuwe leden zijn Hilde de Jonge uit Stavenisse, Rosan Stout- jesdijk uit Sint-Maartensdijk, Fujia van Zetten, Axel Timmermans en Alix Kuijt uit Tholen. De aspirant leden zijn Julio Roberto Vega San chez uit Oud-Vossemeer, Ester Molenaar en Karsten Dietvorst uit Tholen. Deze week Thoolse SGP-politici willen meer in ruil voor steun aan kabinet Marchia Houdt uit Poortvliet showt voorjaarsmode Judoka Chantal Walhout uit Stavenisse wint voor derde keer nationale titel EN VERDER... Werkzoekenden gaan kunstwerk maken voor Spuidam in Scherpenisse Noad '67 opnieuw bovenaan in de periode GEEN ENKELE OVERWINNAAR GELOOFT IN HETTOEVAL Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Die komen vooral 's middags. Voornamelijk ouders met kinderen die wel eens willen zien hoe zo'n knol er van dichtbij uitziet. Sommigen mogen zelfs even mee op de rug van het paard. Rien Brooijmans ment de ervaren Gretha en de onervaren Romy. Ze trekken drie doorge sneden trekkerbanden over het weiland. Het is typisch voorjaarswerk. Op deze manier worden de molshopen en de hopen paardenpoep die in de wei liggen, verspreid. En krijgt het gras overal voldoende licht en ruimte om te groeien. Jessica Eindhout uit Stavenisse mag mee op de harige rug van de 11-jarige Gretha. Zelf is ze twee jaar jonger, maar gek op paarden. Thuis heeft ze een pony'tje waar ze op rijdt. Paarden is ze wel gewend, zegt haar moeder, maar het is de eerste keer dat ze een rondje mee mag rij den op een Zeeuwse knol. Brooijmans hijst ze op de rug van het paard, maar houdt wel goed in de gaten of ze niet op het leidsel van Romy gaat zitten. Romy is nog maar een maandje te gast op de stal van Brooijmans en moet nog veel leren. Daarom is ze naast Gretha gespannen. Gretha kent de commando's van de menner, Romy moet volgen tot ze er ook aan gewend is en op den duur zelf standig de instructies kan opvolgen. Corné van Dijke uit Sint-Annaland is met Marlies van de partij. De bruine merrie sleept één band mee. Ze is zes jaar en is als veulen gekocht. Haar volledige naam luidt Marlies van Tiendehof. „Het gaat goed. Ze heeft dit nog niet zo vaak gedaan. We werken baan voor baan." Zijn broer Leonard is er ook bij. Volgens Corné heeft hij een berg ervaring. Hij helpt dan ook als Marlies met een been buiten de strengen komt te staan. De paarden van Leonard en Corné staan aan de Oost weg. Corné verkocht het veulen van Marlies, Irma, aan zijn broer Leonard. De paarden staan bijna altijd buiten. Zo mer en winter. „Behalve als het vriest, dan staan ze bin nen." De Van Dijkes zijn geen boeren maar wel echte liefhebbers van trekpaarden. Zie verder pagina 5. De gemeente wil de Nijverheidsweg vanaf de Provincialeweg doortrekken (over het braakliggende terrein) voor de ontsluiting van de Geertruidapolder. Er zou dan een rotonde komen op de kruising met de Sportlaan. Scheldezee zou met een aantal par tijen onderhandelen om de activi teiten te kunnen voortzetten. De visgroothandel leverde met name aan supermarktconcerns en andere groothandels. De supermarktcon cerns hebben hun betalingstermij nen verlengd van 30 naar 90 dagen, waardoor Scheldezee veel langer op zijn geld moest wachten. Tege lijkertijd groeide de onderneming omdat de vraag sterk toenam. Dit kwam mede door de overname van een saladefabriek in Eindhoven.dat de Thoolse visgroothandel uitein delijk ook niet goed heeft gedaan. De liquiditeitsproblemen namen verder toe. Dit gaan we niet redden, concludeerde de directie vrijdag, die stopte met de inkoop van vis en het personeel naar huis stuurde. Ze hebben doorbetaald verlof gekre gen. De lonen over maart zijn be taald en ook over april zou dat nog gebeuren. Er is geen sprake van eert faillissement. Scheldezee leverde Jessica Lindhout uit Stavenisse op de rug van Gretha.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1