'Camping speelt rol in leven en wordt altijd genoemd bij van gast uitvaart' Anouk op den Brouw uit Sint-Maartensdijk wint met dramatisch liedje in Vossenkuil i\ Rode Kruis in Haestinge King sweet King mooi tijdsbeeld van Zeeuwse fabrikantenfamilie Donderdag 5 april 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Het is moeilijk te achterhalen in de archieven op welke dag camping De Zeester in Scherpenisse is ontstaan, maar eigenaar Hans van Woerkom (53) viert dit jaar het 50-jarig bestaan. Hij neemt daarvoor het verhaal van de Duitse toerist Friedhelm Hinz als maatstaf. Die vierde vlak voor de komst van Van Woerkom, in 2002, zijn 40-jarig jubi leum als campinggast. „We kunnen allemaal tellen. Het is nu 2012, tien jaar later. Kijk, ik zoek af en toe een reden voor een feestje, en een daarvan is dit jubileum." Klein veldje Regenval Verdwaalde Duitsers Hans van Woerkom viert 50-jarig bestaan kampeerterrein De Zeester Uit het lood Familie Zonnebloemen De lucht in Onderzoek naar afschot brandgans Twee open dagen Eefke Bastianen Themadag over geloofsbelijdenis Anouk op den Brouw uit Sint-Maartensdijk is winnaar geworden van de derde editie van Tholen's Got Talent. Een talentenjacht georganiseerd dor de jongerenraad Joth. Zaterdagavond mocht ze in de Vossenkuil in Oud- Vossemeer de eerste prijs, 50 euro plus een aantal optre dens, mee naar huis nemen. De tweede prijs was voor het duo Tammy Verdonk en Shehera Vega Sanchez uit Oud-Vössemeer die naast een prijs van 20 euro ook door Omroep Zeeland in het zonnetje werden gezet. Mark van Gurp nam 15 euro mee vanwege het behalen van een derde plaats. Tholen 's Got Talent is goed voor de leejbaarheid, zegt Ingrid Bras Zoet, welbehagen, verstrooiing, troost en verleiding. Voedsel als vermaak en niet als levensmiddel. Dat is de originele opening door Stijn Westenend als 'verteller' van het theaterstuk King sweet King, zaterdag te zien bij Uit op Tholen in Meulvliet. Een tijdsbeeld van een Zeeuwse familie, verbeeld door drie vrouwen, uit het im perium van snoepfabrikant Van Me 11e. Spanning Schrik Troostende zoet Familiegeschiedenis Oesterfeest Kiwanis voor Luchtballon Hinz zou in 1962 zijn verdwaald, toen hij met zijn vrouw en kinderen vanuit Duitsland naar het westen reed. op zoek naar het strand en de zee. Hij bleef steken achter de dijk bij Gorishoek. Hij bleef er elk jaar terugkomen, veertig jaar lang. Dat verhaal is in de Eendrachtbode van 4 juli 2002 te lezen. Van Woerkom: „Het is allemaal van voor mijn tijd. Ik kan alleen vertellen over de laat ste tien jaar. Ik weet verder weinig van de geschiedenis van de cam ping. Ik ga af op de verhalen van de campinggasten. Hinz heb ik nog wel even meegemaakt." Hinz kreeg een spiegel met inscriptie voor zijn jubileum. Van Woerkom vond die na het overlijden van de Duitse campinggast, toen hij het schuurtje bij de caravan ging opruimen. De spiegel hangt nu in de kantine. „Ik heb hem in bruikleen genomen. Als de familie er ooit naar vraagt, kun nen ze hem uiteraard komen ha len." Van Woerkom heeft ook hulp van Bert Zwikker uit Sint-Maartensdijk, die onder meer via het gemeentear chief en krantenartikelen de ge schiedenis van alle Thoolse cam pings probeert te achterhalen. Hij legt de verhalen vast op schrift. Zwikker heeft gevonden dat er pas in 1970 voor het eerst over camping De Zeester als zodanig melding wordt gedaan. „In de jaren daarvoor werd af en toe wel door enkele men sen, in tenten en later in caravans, gekampeerd op een klein veldje naast de zeedijk bij Gorishoek." Veerman G.M. Larooij. die met zijn bootje Wuta (Wacht Uw Tijd Af) fietsers en voetgangers overzette van Gorishoek naar Yerseke, had een stukje land van enkele honder den vierkante meters. Daar zouden al in de jaren '50 mensen hebben overnacht, volgens de bevindingen van Zwikker. Larooij woonde tot 1959 aan de dijk. De woning en het veerhuis werden in dat jaar overge nomen door A.C. Roozendaal die een er een café-restaurant begon, genaamd De Zeester. Ook Roozen daal zou af en toe mensen op zijn stukje land laten overnachten. Die breidde in 1970 zijn 'camping' uit met een stuk akkerland van J. Ver- sluys, die de grond pachtte van het waterschap Tholen. Roozendaal en Versluys vormden later een maat schap voor het beheer van de cam ping. Na het overlijden van de heer Roozendaal in 1980, beëindigde Versluys de pacht van de water- schapsgrond. Mevrouw Rtxizendaal werd toen erfpachter van de grond. In 1978 werd de camping een stukje verschoven na een dijkverzakking. Om meer draagvlak voor de dijk te creëren, verbreedde Rijkswaterstaat de berm aan de binnenzijde van de dijk. Er moesten daarvoor 59 cara vans verdwijnen. Het aantal staan plaatsen is later weer vergroot. Johannis Pieter Vogelaar uit Hoog- erheide kocht op 1 maart 1983 het restaurant De Zeester en de cam ping met het recht van erfpacht van mevrouw Roozendaal. In 1991 ver kocht de nieuwe campingeigenaar het restaurant, dat tot dan toe deel had uitgemaakt van de camping. Het kampeerterrein had immers al in 1989 een eigen kantine gekregen. Vogelaar liet later, in 1995 een nieu we bedrijfswoning bouwen op het terrein. Over de schets had hij een twee jaar durend geschil met de ge meente. De camping werd in het najaar van 1998 getroffen door wateroverlast na hevige regenval: in een etmaal Als er Duitsers op De Zeester komen, noemt Hans van Woer kom dat meestal een verdwaalde Duitser. Net zoals de Duit ser Hinz die 50 jaar geleden voor het eerst op het gras achter de dijk van Gorishoek kampeerde. „Tholen heeft de bijnaam 'best bewaarde geheim van Zeeland'. De Duitsers gaan voor al naar Renesse vanwege de lange brede stranden. We heb ben hier een mooi ministrandje, maar daar kunnen we het niet mee redden op de Duitse markt." Hij wijst daarmee op het ge drag van de campinggast, want een eerdere verhalenserie in deze krant wees uit dat de Duitse hotelgast het geen pro bleem vindt een eindje te moeten rijden om, vanaf zijn Thool se verblijf, bij het strand te komen. Van Woerkom heeft nu vijf vaste Duitse gasten. Hans van Woerkom is sinds tien jaar eigenaar van De Zeester. „Een beroepentest wees uit dat ik boer wilde worden: nu ben ik campingboer" zegt hij. Het heejt er dan ook wel wat van weg als hij in zijn speciale wagentje over het terrein rijdt, op weg naar allerhande klussen. was meer dan 100 mm regen geval len. Het terrein stond blank. Van de 90 caravans stonden er nog acht droog, de elektrische installatie en de slagboom raakten buiten wer king. Het campingechtpaar was niet thuis vanwege een weekje vakantie in Engeland. De schoonfamilie pas te op. Hans van Woerkom kwam in 2003 in beeld, toen nog samen met zijn vrouw Karin Dullaart en hun drie zoons David (23), Dennis (20) en Vincent (18). Het gezin uit Schie dam had tot dan toe alleen nog erva ring met campings als gast. Zowel Hans als Karin hadden in hun jeugd met hun ouders gekampeerd. Samen bezochten ze ook campings. Op één daarvan zagen ze de eigenaar elke morgen fluitend over het terrein fiet sen, terwijl hij kranten rondbracht. Dat vonden Hansen Karin wel een aantrekkelijk beeld. Toen ze op va kantie waren in Frankrijk, zag oud ste zoon David een advertentie voor camping De Zeester in de krant staan. De heer Vogelaar deed de camping vanwege gezondheidspro blemen van de hand. Het gezin Van Woerkom besloot op de terugreis vanuit Frankrijk even over Tholen te rijdeh, langs de camping. „We reden over de Oes- terdam met winderig, zwaar weer. Er hing een grijze lucht. Mijn vrouw had het idee dat ze naar het uiterste puntje van Nederland reed." Ze bekeken de camping van af de dijk. „Dan lijkt het net of alles een beetje uit het lood staat. Mijn* vrouw had zoiets van: 'van mij hoeft het niet.' Ik had al een af spraak met de eigenaar staan en be sloot die door te laten gaan." Dat was ongeveer een weekje later en Hans ging in zijn eentje met de fa milie Vogelaar praten. Hij vond het er prima uitzien en haalde zijn vrouw over om ook te gaan kijken. Toen was ze ook om en doken ze het onderhandelingstraject in. Van Woerkom heeft een aantal maal met Vogelaar moeten praten voor ze het eens werden. Pas na bemidde ling van Henk Verstijlen van cam ping 't Oude Dorp uit Stavenisse kwamen ze eruit. „We waren in sep tember begonnen en rond oud en nieuw zei ik: we stoppen ermee. Maar mevrouw Vogelaar belde op en zei dat we maar eens met Henk Verstijlen moesten gaan praten. Ze was hem tegengekomen, had haar verhaal verteld en hij wilde wel hel pen. Hij had een frisse kijk op de zaak. Half februari stonden we op de stoep van de notaris in Tholen en keken we elkaar aan: de camping was van ons." Het gezin ging vol goede moed aan de slag. „Ik ben gewoon begonnen met werken." Wel heeft Hans ge merkt dat de mensen eerst even de kat uit de boom moesten kijken. „Er stond hier ineens iemand van boven de rivieren tegenover heel veel mensen van onder de rivieren. Res pect moet je verdienen. Ik mag ho pen dat ik dat onderhand een beetje gedaan heb." De campinggasten komen groten deels uit Brabant en België. Het zijn overwegend vaste gasten. Er zijn 95 vaste staanplaatsen en er is een passantenveldje voor zes cara vans. Hans noemt het een familie camping in de breedste zin van het woord. „Bij een familiecamping denk je in eerste instantie aan gezin nen met kinderen. Hier zitten veel generaties, ook broers en zussen." Toen hij en zijn vrouw er kwamen, vonden ze het een bijzondere cam ping. „Iedereen weet hier alles van elkaar. Ik was een keer achterin toen iemand mij vroeg of er nieuwe hek jes bij de kantine kwamen. Ik wist van niets, maar het bleek dat mijn vrouw een half uur eerder voorin aan iemand had verteld dat ze wel nieuwe hekjes bij de kantine wilde." De campingeigenaar bezoekt ook uitvaarten van zijn gasten. „Dan merk ik wat voor plek de camping in hun leven inneemt. De camping wordt altijd genoemd bij de uit- vaartceremonie. Het is een kleine gemeenschap, ook al komen de gas ten van overal en nergens." Hans is sinds twee jaar gescheiden en zet nu alleen de camping voort. Hij heeft zijn draai gevonden en maakt op dit moment de camping klaar voor het nieuwe seizoen dat begint in het paasweekend. Samen met de activiteitencommissie van de camping zijn de evenementen voor het feestjaar bedacht. Hans is trots op die commissie die door camping gasten gevormd wordt. De commis sie komt altijd in de derde week van januari samen om het afgelopen jaar te evalueren en nieuwe ideeën te lanceren. „Dan zitten we vaak met vijftien man aan tafel. We zeggen altijd: iedereen die wil komen, mag komen." Er komt volgens Van Woerkom geen jubileumfeest, maar wel staan alle activiteiten in het teken van het 50-jarig bestaan. „De eerste activi teit is het aankondigen van een zon nebloemwedstrijd. We delen zonne bloempitten uit, zodat iedereen kan meedoen voor de mooiste, grootste of meest bijzondere zonnebloem." Hans was vertegenwoordiger van een buitenlandse luchtvaartmaat schappij en werkte in Amsterdam voor hij campingeigenaar werd. Hij zou niet meer terug willen en houdt van de vrijheid die het wonen op het platteland hem biedt. „De conclusie uit een beroepentest van de lagere school luidde dat ik boer wilde wor den. Nu ben ik eigenlijk camping boer." De wachtlijst voor staanplaatsen op de camping is verdwenen. „Er zijn wel wat lege plekken, Ik denk dat er nu zo'n 90 gevuld zijn. Dat komt niet alleen door de recessie, denk ik", zegt Hans van Woerkom, Wei merkt hij dat er een trend is in grotere cara vans. Daarvoor past Van Woerkom de staanplaatsen aan, door sommige plekken samen te voegen. Verdere uitbreidingsplan nen heeft hij niet. „Als ik al plannen zou hebben, kan ik alleen de lucht in. De realisatie van het bungalowpark Wulpdal zou mijn camping insluiten. Maar ik heb niet de behoefte om uit te brei den. Ik zou het niet in mijn eentje kunrten behappen. De insteek is om te kunnen voorzien in mijn levensonderhoud." Volgens de Faunabeheereenheid (FBE) Zeeland is er behoefte aan ontheffing van de flora- en faunawet om brandganzen te mogen afschie ten. De FBE denkt de noodzaak op basis van nieuwe feiten en cijfers te kunnen onderbouwen. Ze heeft dat gemeld in het halfjaarlijkse bestuur lijk overleg met de provincie. Daar is afgesproken dat de FBE het verder onderzoekt en met een plan komt. Ontheffingen worden verleend door de provincie, veelal gaat het om ver zoeken gericht op het voorkomen van schade aan akkerbouwgewas sen. Het aantal in ons land overwin terende brandganzen is in 35 jaar tijd meer dan verdrievoudigd, naar zo'n 160.000 exemplaren. In Zeeland broeden inmiddels ongeveer zeven duizend paren van deze vogelsoort. Eefke Bastianen houdt op vrijdag avond 13 april van vijf tot negen uur en zaterdag 14 april van elf tot vier uur open huis in haar bedrijf EQui- Mio aan de Annavosdijk in Sint-An- naland. Het opleidingsinstituut en zorgboerderij opent de deuren onder het thema Samen op weg. Het staat v<x>r 'het beste uit jezelf halen, met elkaar, de paarden en de natuur orn ons heen.' Er zijn diverse activitei ten en demonstraties en er worden twee lezingen gehouden over het werken met paarden. Voor kinderen is er vertier in de vorm van onder andere brtxxl bakken, schminken en nagels laten lakken. Wout Kole ex poseert zijn werk op vrijdag en kun stenaar Liesbeth Romeijn maakt op zaterdag een wandschildering met de deelnemers van de zorgboerderij. Verder zijn er diverse kraampjes met koopwaar of informatie. mm». ummmmmmMM*-«aua i. 1 j trvmammmmm 450 jaar Nederlandse Geltxjfsbelijde- nis, daarover gaat de themadag die de Bond van Herv. Mannenverenigin- gen op Ger. Grondslag en de Bond van Chr. Geref. Mannenverenigingen zaterdag 14 april van tien tot twee uur organiseren in de Wingerd in Tholen. De sprekers op deze bijeen komst zijn prof. dr. W. Verboom uit Harderwijk en ds. A.K. Wallet uit Schoonderwoerd. De regionale the madag wordt voor de derde keer ge organiseerd, meestal zijn er zeventig tot tachtig deelnemers. Er is een boekentafel aanwezig en voor een lunch wordt gezorgd. De toegang is gratis, wel is er een collec te voor het bestrijden van de onkos ten. Opgave kan via e-mail Thema- daamannentholen(®kpnmail.nl of tel. 0118-627673. :M I De kleine Anouk op den Brouw wordt gehuldigd in de Vossenkuil. Ze krijgt de wisselbeker van Joris Smit, winnaar van vorig jaar- Bezoekers Vit op Tholen anderhalf uur lang geboeid Daar staat ze dan. De elfjarige Anouk op den Brouw uit Sint-Maar tensdijk. Fragiel. Breekbaar in haar witte jurkje. Diffuus belicht door de spotlights. Klein eigenlijk. En heel slank. Zeker toepasselijk voor het liedje dat ze zingt. Skinny Love. „Kom op, magere liefde." Een dra matisch liedje over iemand die zich afvraagt waar zij mee bezig is. „Wie zal van je hóuden. Wie zal voor je vechten", zong Anouk. Het liedje werd door ene Birdy ge zongen tijdens het TV-programma The Voice Kids. Een stxirt zangwed strijd waarin een soms spijkerharde jury de muzikale hoop van aanstor mende talentjes zonder pardon de bodem in boort. Wethouder Jan Oudesluijs, jury voorzitter en gesecondeerd door Pe ter Roggeband en Michiel van der Velde, had zo zijn eigen muzikale inzichten om Anouk tot winnares uit te roepen. Roggeband zei eigenlijk een hekel te hebben aan het liedje en Birdy, maar na de vertolking ervan door de jonge Smurdiekse kwam hij daar met rasse schreden van terug. Ook Oudesluijs was vol lof. „Na 15 seconden was haar stem op kracht en hield ze zich tevens met de zaal bezig." Anouk is niet iemand waarvan je verwacht dat er veel volume uit het ranke strotje komt. Maar vooral die laatste regel: 'Who will fall far be hind', kwam er uit als een ware noodkreet waarmee ze nog voor het nummer goed en wel was afgelopen spontaan applaus aan het talrijke pu bliek ontlokte. „Ze acteert ook goed en ze houdt zich met de zaal bezig", vulde Oudesluijs het juryrapport aan. Anouk bleek bij navraag wel wat gewend. Onlangs speelde ze een dikke tante in de musical Alice in Wonderland. Vier keer opgevoerd in de schouwburg in Goes. En straks op de Rieburch doet ze mee met groep acht aan de afscheidsmusical. Ook daarin speelt ze, met een ge schat gewicht van amper dertig kilo, een dikke tante. Anouk had concur rentie van negen formaties. Uitslui tend op het gebied van de zang. „Een beetje jammer dat er zo weinig variatie was", vond jongerenwerker Ingrid Bras. Zij ondersteunt het werk van de Joth, de Thoolse jonge renraad die de talentenjacht organi- x seerde en zij had graag wat meer groepen aan het werk gezien. Ook bijvoorbeeld op het gebied van ca baret en dans. Dat nam niet weg dat het spits werd afgebeten door het zangduo Marit Versteeg (15) en Sanne de Hond (16) uit Tholen. I'm Yours, zongen ze, begeleid door gitaar en key board. Tweestemmig zongen ze. Met spanning gadegeslagen door oma en opa Leunis die in de zaal za ten. Jurylid Roggeband constateerde reeds achter de coulissen dat de da mes stijf stonden van de spanning, maar hoorde toch onder meer een fraaie tweede stem. Ook Oudesluijs zag het met de kwaliteit van duo wel zitten. De zaal trouwens ook. Toen bekend werd dat hij de viering van zijn verjaardag vanwege de talenten jacht naar een andere datum had ver schoven, werd hem uitbundig het 'Lang zal hij leven' toegezongen. Ciske van de Boor (12) uit Sint- Maartensdijk, klein van stuk en blond van haar, zong het nummer Hurt. Ze werd begeleid door een pianopname. was leuk gekleed en vanwege de tekst trok ze ook een se rieus gezicht. „Ik stond er van te kij ken, toen ze opkwam. Ik zag een schattig meisje dat ook heel goed bewoog", zei Roggeband die haar complimenteerde haar met het vi brato in haar stem. 'Heaven' van de zangeres Do werd uitgevoerd d(x>r de 14-jarigen Sha ron van Iwaarden en Joy Smits uit Sint-Annaland. Getuige het bemoe- dingsapplaus zaten er fans op de tri bune, Oudesluijs bewonderde de Engelse uitspraak. Derde prijswinnaar Mark van Gurp (19) uit Sint-Maartensdijk gooide 'Cold december night' van Michael Buble in de strijd. Het kerstliedje werd met gejuich beloond. Mark ambieert een zangcarrière en wat de jury betreft maakt hij veel kans. „De sound was ingetogen. Soms heeft hij de ogen dicht, zo is hij met de tekst bezig, maar betrekt toch af en toe de zaal bij zijn voordracht", vond Rog geband. De 14-jarige Rosa Theuns uit Stave nisse koos voor het nummer Make you feel my love. Ze had wel eens eerder gezongen, maar op de vraag van presentator Geert-Jan Franssen, wist ze niet meer wat. Het publiek was desgevraagd nogal verdeeld over haar optreden. Presentatrice Melissa Hommel kreeg er weliswaar kippenvel van, maar niet iedereen had daar last van. De beste deelname van de vorige keer was de groep Punt. Bestaande uit zanger Joris Smit. de gitaristen Stijn Visser en Gijs Timmermans en slagwerker Tim van den Berge. Volgens jongerenwerker Ingrid Bras hebben de jongens aan die overwin ning diverse optredens te danken. Ook zij hadden fans op de tribune die zich flink roerden na de uitvoe ring van het door Punt zelf geschre ven nummer It's following me. Een ballade in driekwartsmaat waarbij duidelijk was te merken dat ze het niet voor het eerst zongen. De lead zanger heeft een prettige stem en de slagwerker weet wat een opzwepend ritme is. De jury had er alleen maar goede woorden voor. Evenals voor Lieve Borghouts (10) uit Scherpenisse. Een ambitieuze jongedame die op musical- en bal letles zit. You're The Reason zong ze. Een nummer van Victoria Justi ce. Even viel het geluid weg, maar daar sloeg ze zich zonder noemens waardige schrik doorheen. „Echte artiesten gaan ook door", reageerde ze op vragen van de presentator. Ze lijkt flink uit de kluiten gewassen voor een tienjarige en haar stem klinkt geweldig. Een artiest in de dop, hoorde ook haar oma en opa het oordeel van de jury aan. Omroep Zeeland volgde voor een programma de vriendinnen Tammy Verdonk (14) uit Tholen en Shehera Vega Sanchez (15) uit Oud-Vosse- meer. Ze wilden net het nummer Va lerie van Amy Winehouse inzetten toen iemand in de zaal gebaarde dat ze een microfoon tekort kwamen. Dat euvel was snel verholpen en de uitvoering maakte Oudesluijs spra keloos, zo zei hij. Enig minpuntje, vond de jury, was dat ze te ver van het publiek bleven staan. Jullie zien er geweldig uit", wees Michiel van der Velde op de goudkleurige kle ding. „Laat jezelf zien." Het slotnummer werd verzorgd door Geeke Deurloo (17) uit Tholen en Pieter Heijboer (18) uit Sint-Anna land. Beiden weten uit de muziek fraaie pianissimi te halen en Geeke kan als het nodig is een flinke keel opzetten. Zo ook in 1 Won't Give Up van Jason Mraz. De jury vond dat Pieter de capo van zijn gitaar, een instrument om de toonhoogte van de gitaar te verande ren, beter twee tandjes hoger had kunnen zetten. Nog voor hij antwoord kon geven reageerde Geeke: „Dat hebben we geprobeerd, maar het werkte niet goed." Jan Oudesluijs was ontroerd zei hij. „Ik ben gegrepen door je stem." Met Michiel van der Velde vond hij dat het duo een heel goed figuur zou slaan als huiskamerorkest. "Ideaal voor een klein intiem gezelschap." Na overhandiging van de wisselbe ker aan Anouk door Joris Smit re ageerde de zaal uitgelaten op de vraag of er volgend jaar weer een Tholen's Got Talent moet komen. Ingrid Bras: „Het organiseren van deze evenementen biedt jonge men sen een podium om zich op een positieve manier te presenteren en heeft een goede invloed op de leef baarheid in Tholen." Zeer overtuigend speelt Julia de in dringende monoloog over haar af komst, het geloof, het lot en over tuigingen die waarheid worden. Haar lichaamstaal vond Jeanne Ket- telerij, die de voorstelling bekeek, veelzeggend. .Ze werd bijna een verbeelding van het kwade." Een benepen tijdsbeeld aan het begin van de twintigste eeuw. In het sobere decor van de schuil kelder wordt het tweede tijdsbeeld neergezet. Door het 'spelen' op een hoorn en het blazen in een micro foon geeft de verteller heel knap en realistisch het geluid van het bom bardement op Breskens weer. Drie zussen wisselen, snoep etend, tij dens dit bombardement hun herin neringen en toekomstverwachtingen uit. Zeer treffend worden angst en persoonlijke herinneringen ver beeld. Met de opvattingen van hun ouders over opvoeding, religie en het achterstellen van vrouwen in het bedrijfsleven wordt de vinger op de zere plek gelegd. Ieder, kind in een gezin heeft zijn eigen waarheden en draagt die met zich mee. In het tijdsbeeld van het heden zijn de dochters van de drie zussen aan het woord. Ze halen herinneringen op over de verkoop van het familie bedrijf en vertellen elkaar hoe hun rijkdom en de recessie nu hun leven bepalen. Steeds wordt er verwezen naar het troostende zoet voor de bit terheid van het bestaan, terwijl een- Om geld in te zamelen voor het goede doel organiseert Kiwanis- club Tholen op zaterdag 14 april het Oesterfeest. In Meulvliet in Tholen zijn gasten welkom vanaf zeven uur. Ze worden bij binnen komst verwend met oesters en champagne, waarna er een lopend buffet (walking dinner) is. Ver schillende artiesten verzorgen live muziek. Met het feest ondersteunt de Kiwa- nisclub stichting De Luchtballon, i ieder op het geld zit. „Een bijzonder, mij zeer aanspre kend, toneelstuk waarin verbanden binnen een familiebedrijf en het le ven in verschillende tijden verbeeld worden", zegt Jeanne Kettelerij. „De verandering in ieders geschie denis, die niet te ontkennen valt. Mijn complimenten voor Julia van de Graaff, Gonny Gaakeer en Astrid van Eek. Klein gespeeld met een in drukwekkend verhaal hielden zij de bezoekers anderhalf uur lang ge boeid." Paul Pourveur schreef het stuk waarvoor Julia van de Graaff en Gonny Gaakeer het concept lever den. Voor Van de Graaff was het een stuk familiegeschiedenis dat tot le ven kwam. De drie actrices, waar van Gaakeer Thoolse wortels heeft, voerden enkele jaren geleden samen Zeeuwse Vrouwen op. .m ut»1 r1 if,n mir"1ir Het Rode Kruis van de afdeling Tholen-Reimerswaal houdt op don derdag 12 april zijn afdelingsraad vergadering. Die wordt 's avonds om acht uur gehouden in gemeen schapscentrum Haestinge in Sint- Maartensdijk. die therapeutische vakanties orga niseert voor kinderen met lucht weg- of huidaandoeningen. In het vakantiekamp van de stichting in Ossendrecht is de centrale keuken toe aan vervanging. Kiwanisclub Tholen werkt samen met de Ned. Stichting voor het gehandicapte kind, die het ingezamelde bedrag zal verdubbelen. Toegangskaarten voor het Oesterfeest zijn te koop via de website www.kiwanisclub- tholen.nl. v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 9