2012 i DE THOOLSE COURANT Schipper f OAZ Rabobank VERKIEZING FAMILIEBEDRIJF VAN HET JAAR Donderdag 5 april 2012 EENDRAC1H BODE, DE THOOLSE COURANT Centrum Familiebedrijf Familiebedrijf van helvaar MEUBELSTOFFEERDERIJ JOLANDA VAN DIJKE 'STOFFEREN IS EEN VAK DAT JE IN DE PRAKTIJK LEERT' Oosterschelde ALL SERVICE 'WE ZEGGEN NOOIT DAT HET TE MOEILIJK IS' gemeente Tholen All Service, Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen. tmmm Fré en Bets van Dijke, Peter de Visser en Jolanda van Dijke (v.l.n.r.). De basis van het bedrijf werd gelegd door opa Van Rooijen. Hij begon in 1940 in Rotterdam als 'Van Rooijen de Beddenspecialist'. Hij bekleedde matrassen van stro en kapok en vulde ze bij. Zijn kleindochter Jolanda van Dijke is de derde generatie in het familiebedrijf dat sinds 2007 in Sint-Maartensdijk is gevestigd. Bijna alles wat mei stof, leer of kunstleer bekleed is, kan bij Jolanda van Dijke worden gestoffeerd. Van bank, bu reaustoel, antieke fauteuil tot motorzadel. De stoffeerderij heeft zich in de loop der jaren gespecialiseerd in boot kussens. Maar het begon bij haar opa. Toen zijn dochter Bets oud genoeg was, hielp zij af en toe bij haar vader, die toen ook meubels stoffeerde en kussens maakte. Bets kreeg verkering met Fré van Dijke, haar huidige man. Hij begon mee te helpen bij zijn schoonvader. ,,Na hun huwelijk in 1962 wilden ze voor zichzelf beginnen. Ze zijn toen samen in Rotterdam-Zuid gestart onder de naam Polyether- en Schuimrubberhuis van Dijke. De zaak groeide uit tot een van de grootste bedrijven op het gebied van kussens voor boten, caravans en bankstellen." De zaken gingen goed en dochter Jolanda kwam na haar schooltijd ook in de zaak werken. „Stofferen en achter de naaimachine wer ken is toch een vak dat je in de praktijk moet leren," zegt ze. Datzelfde geldt voor haar partner Peter de Visser. Toen Jolanda met hem verkering kreeg, vond hij het ook leuk om bij zijn schoonvader te helpen en het vak te leren. In 1992 besloten ze zelf een zaak te beginnen. Jolanda: „Voor jezelf werken zit er bij de familie toch in." Ze begon nen in het Vierkantje in Bergen op Zoom. Haar naam werd de naam van de zaak: Jolanda van Dijke. „Het was wel een hele stap, want de stoffeerderij is toch een beetje een mannenwereld." Maar omdat de bereikbaarheid in het centrum van de stad niet goed was, verhuisden ze in 1997 naar Steenbergen. „Mensen konden na twaalf uur.niet meer voor de deur komen om kussens te brengen of halen." Jolanda (48) en Peter (51) hebben het gedeelte boot kussens verder uitgebreid. Peter gaat aan boord mallen maken en meten. „Vaak lig ik op mijn buik in de punt van de boot om te mallen," vertelt hij. In 2001 verhuisden ze naar Sint-Maartensdijk. Er waren al banden met Tholen. Haar vader groeide op in Poortvliet. Jolanda en Peter bouwden een werkplaats aan de woning, in Zeeuwse stijl. Sinds 2007 kunnen klanten er terecht. Fré (74) en Bets (70) zijn nu gepensioneerd en wonen in Poortvliet. Ze vinden het nog leuk om een paar dagen per week te helpen. Als de klant bij Jolanda komt, zit hij tussen de staalboeken, ziet het werk waar ze mee bezig is. Een ambachtelijk bedrijf waar vanaf het eerste begin kwaliteit en service hoog in het vaandel staan, zegt Jolanda. •-# uan het organisatie van lokale Zeeland is topscoorder op het gebied van familiebedrijven en Tholen levert daar aan een belangrijke bijdrage. Dat blijkt uit dit inmiddels royaal gevulde vak met foto's van Thoolse familiebedrijven. De belangstelling om mee te doen aan deze rubriek is groot. Familiebedrijven komen de economische crisis relatief gezien goed door en zorgen daarmee voor stabiliteit van de Thoolse economie. Op deze pagina kunt u de verhalen lezen van twee bekende familiebedrijven die deelnemen aan de verkiezing Thools Familiebedrijf van het jaar 2012. Deze verkiezing is een initiatief van de NNP (Nederlandse Nieuwsblad Pers), het Centrum van het Familiebedrijf en de Eendrachtbode. De jury bestaat uit burge meester W. Nuis (voorzitter), mr. A.A.J. Schot (notaris), mr. D.P. Gunst (Schipper/ OAZ) en A. de Korte (directeur Rabobank Oosterschelde). Zij gaan de bedrijven beoordelen aan de hand van criteria zoals familiaal karakter, innovativiteit, duur zaamheid, klanttevredenheid en toekomstvisie. Later worden alle verhalen gebundeld in een prachtig boek en zal tijdens een speciale verkiezingsavond de winnaar bekend worden gemaakt. We wensen u veel leesplezier. accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs www.ondernemendoejesamen.nl De drie broers Abram, Jacob en Stephan Jansen zoeken graag de uitdaging in hun werk. leder vanuit zijn ei gen discipline. Geruggesteund door hun vader Hector Jansen (68) die nog volop actief is in het familiebedrijf. All Service bouwt serres, tuinkamers en veranda's. Maakt kozijnen, brengt zonwering en rolluiken aan, plaatst horren en garagedeuren. „Alles wat met buiten te maken heeft," zegt Stephan, met zijn 21 jaar de jongste van het drietal. Hij houdt zich samen met zijn vader bezig met de verkoop. „De hoofdmoot is serres en tuinkamers. Van aluminium, hout, staal of kunststof. Alles wat de klant wenst." Ruim twee jaar geleden is de merknaam MooiMijn® geïntrodu ceerd, waardoor de bedrijfsnaam All Service steeds minder gebruikt wordt. Het verhaal van het bedrijf begint eigenlijk bij de offshore, de import van staalkabels waar Jansen senior in werkte. Hij gooide veertien jaar geleden het roer om. Stapte over naar de bouw. Begon vanuit de toenmalige woonplaats Poortvliet allerlei klussen aan te nemen. Van een aanbouw aan een huis tot het bouwen van een schuurtje. Van lieverlee richtte hij zich op de serrebouw. De vraag naar extra ruimte aan de woning met veel glas steeg. Ruim elf jaar geleden werd het pand aan de Slabbecoornweg overgenomen. Een jaar later werd Jansen dealer voor een Amerikaans bedrijf in speciale beglazing. Vanaf 2008 kende het bedrijf een sterke groei. Ook hier vlakte dat door de economische crisis wat af, maar volgens de broers is cfe orderportefeuille nog goed gevuld. Ze richten zich op het midden- en hogere segment in de markt. Jacob (28): „We kijken altijd wat mogelijk is. Meestal zijn het geen stan daardserres. Maar daar ligt voor ons juist de uitdaging. Het moet voor ons elke dag anders zijn." Jacob is de tekenaar en bestelt de materialen. Hij toont een voorbeeld van een bijzondere opdracht. Een overkap ping aan een woning in de vorm van een waaier. Beslist geen routineklus. Maar dat is juist waar de broers plezier aan beleven. „We zeggen nooit dat het te moeilijk voor ons is." De 30-jarige Abram houdt zich bezig met de uitvoering. Hij is het gezicht van het bedrijf op de bouwplaats en stuurt de andere twee werknemers aan. Abram komt uit de aanneme- rij, Jacob heeft werktuigbouwkunde gestudeerd, Stephan heeft een commerciële achtergrond. Hun vader heeft de meeste ervaring. Zo vullen ze elkaar aan. MooiMijn is voor 99 procent actief op de particuliere markt in Zuidwest-Nederland. De glastak van het bedrijf be strijkt echter heel Nederland. Dat is het onderdeel waarin MooiMijn nog verder wil groeien. Hector Jansen bewoont samen met zijn vrouw en Stephan het bovénhuis bij de werkplaats en de showroom. Stephan: „Dat is prettig omdat je zo op je werk bent, maar ook wel eens lastig omdat je soms te lang doorgaat." Stephan, Abram, Jacob en Hector Jansen (vJ.n.r.). De gemeente Tholen hecht veel belang aan de Thoolse bedrijvigheid en draagt daarom ook de familiebedrijven een warm hart toe - www.tholen.nl Wim Heijboer, uitgever Eendrachtbode

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 7