'Ik zou in principe genezen kunnen zijn na de komende leveroperatie' fffffff 'Het is een wonder dat de leden niet massaal zijn weggelopen' Nieuw tankstation ook voor andere energiebronnen CU houdt avond over economie Donderdag 5 april 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Henri Bungener (72) uit Sint-Annaland kreeg eind 2007 te horen dat hij darmkanker had. „Dan stort je wereld in." Zijn zus kreeg eind jaren '80 dezelfde diagnose. „Ze kreeg een chemobehandeling, maar die sloeg niet aan. Binnen vijf weken was ze overleden." Bungener werd succesvol behandeld, maar later bleek dat zijn lever vol met tumoren zat. „De oncoloog zei dat ik ongeneeslijk ziek ben, ik zou nog vier tot vijf jaar te leven hebben." Nu, bijna vijfjaar later, vertelt Bungener over zijn strijd tegen de gevreesde ziekte. Hij is en blijft optimistisch. „In mei word ik 73." Pilletjes Magnetroneffect Thools benefietconcert Adri Menheere (56) uit Tholen en Dick Bruynzeel (56) uit Sint-Annaland keken vrijdagavond verbaasd toen ze naar voren werden geroepen. De twee jeugdvrienden zijn veertig jaar lid van schietclub Prinses Juliana uit Sint-Annaland. „Dick, we zien je weinig", zei voorzitter Rien Bruynzeel tijdens de jaarvergadering. „Sommige leden kennen je niet eens meer. Je moet vaker komen. Dat is goed voor de sociale contacten." Pistolen en karabijnen Stille hand Het nieuwe tankstation van Bal aan de Postweg in Tholen wordt meer dan alleen een benzinepomp. Fiet sers zouden er ook hun elektrische fiets op moeten kunnen laden of hun banden kunnen plakken. Er wordt gedacht aan een oplaadpaal voor elektrische auto's en een hoekje waar reizigers draadloos in kunnen loggen op internet. Henri Bungener uit Sint-Annaland is positiefin strijd tegen kanker Koorts Vakantie Glazen pui Reclamezuil 4I„—--- Oudste inwoner door raad herdacht Adri Menheere en Dick Bruynzeel veertig jaar bij schietclub Prinses Juliana Henri wacht op een leveroperatie. De linkerkant van dat orgaan is aan getast door kanker en wordt dan weggesneden. De rechter-, tumor- vrije helft zou de leverfunctie volle dig moeten overnemen. Na die ope ratie zou Henri kankervrij kunnen zijn. Een hoopvol vooruitzicht waar hij zich aan vasthoudt. Hoe graag hij die -operatie ook wil, van hem mag die even uitgesteld worden tot het benefietconcert van het comité lnspire21ive is geweest. Dat wordt op 11 en 12 mei gegeven in Oud- Vossemeer en Sint-Annaland ten behoeve van de kankerbestrijding. Henri heeft er een rol in als muzi kant. „Ik zit in het bandje Toeval. Ik speel mondharmonica als de zanger, Arie Neéf, zijn coupletten zingt. Ik zou het wel heel jammer vinden als ik niet mee kon doen." Voordat Henri hoorde dat hij kanker had. liep hij al een aantal jaren rond met darmklachten. „Ik kwam in 2003 al bij de huisarts om een darm- onderzoek aan te vragen. Dat ge beurde röntgenologisch, maar daar kwam nooit iets anders uit dan dat ik uitstulpingen had. Ik kwam niet van mijn klachten af en vroeg in 2006 om een andere nauwkeuriger onderzoek waar ik van gehoord had: een colononderzoek. Dan onderzoe ken ze je darmen van binnenuit. Maar de specialist zei dat ik het prikkelbaar darmsyndroom (PDS) heb en dat daarom zo'n onderzoek niet nodig was. Ik kreeg een recept je mee voor wat pilletjes." Henri voelde zich daarmee afge kocht. „Ik heb niet genoeg mijn mond open gedaan." Eind 2007 kreeg hij last van ernstige diarree. Dat duurde 14 dagen. Henri kwam via de huisarts weer bij het zieken huis terecht. „Toen kreeg ik gelijk dat onderzoek wat ik een jaar eerder al wilde, maar niet kreeg. Het bleek dat ik een door de darmwand ge groeide tumor had. Die zat aan de rechterkant, tussen de dikke en de dunne darm in. Meestal zit zo'n tumor aan de linkerkant^van de dik ke darm. Bij mij zat hij op een plek die ze moeilijk konden ontdekken. Waarschijnlijk liep ik er al langer mee." De tumor kon operatief verwijderd worden en aldus geschiedde. Henri moest terug voor controle en bij het maken van een echo werden een stuk of tien tumoren in zijn lever ontdekt. „Dan vergaat je hele we reld." In december 2007 onderging Henri zijn eerste chemobehandeling. Zijn kuur bestond uit een dagbehande ling en chemopillen die hij thuis ge durende 14 dagen moest innemen. Na een rustweek kwam de volgende chemo, het was een driewekelijkse cyclus. „Het was een slechte tijd. Met allerlei bijwerkingen en nare dingen." Na een half jaar bleek de situatie stabiel en was Henri fit genoeg om met vakantie te gaan. In de loop van het jaar waren toch weer chemobe- handelingen nodig. Die sloegen goed aan. „Ik ben twee jaar lang zo stabiel geweest, dat er geen 'chemo' nodig was. Tot juni 2010. Toen was het weer nodig. Jammer, helaas." Maar na een paar behandelingen ging het mis. „Ik ben in de zieken- huisstoel bewusteloos geraakt van een hevige allergische reactie op de chemo." Het was kantje boord. „Aangezien ik een taaie ben. ben ik er nog." Henri's behandeling bestond alleen nog uit pillen tot november van dat jaar. „Toen waren er nog twee zicht bare tumoren. De andere zag je niet meer, maar dat wil niet zeggen dat ze weg zijn." Henri hoorde van een nieuwe methode om de tumoren te behandelen, RFA (radiofrequente thermoablatie). „Dat heeft een soort magnetroneffect. Ze gaan dan met een holle naald naar de tumor en die wordt als het ware gekookt. Daar gaat hij van dood. Ik vroeg aan de oncoloog van het Lievensberg zie kenhuis naar die methode. Hij zou een brief schrijven naar de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam, want in Lievensberg kunnen ze dat niet." Henri vindt het een gebrek aan service dat de specialisten niet zelf het initiatief hadden genomen De voorverkoop voor de benefietconcerten Inspire2live in Oud- Vossemeer en Sint-Annaland wordt op zaterdag 14 april tussen 10 en 12 uur gehouden in de dorpshuizen de Wellevaete en de Vossenkuil. De kaarten zijn alleen geldig voor de locatie waar ze gekocht zijn en niet uitwisselbaar. Omdat de organisatie ver wacht dat de vraag groter is dan het aanbod van 1000 kaarten, zijn er maximaal vier kaarten per persoon beschikbaar. De con certen worden op 11 en 12 mei om half acht 's avonds gegeven. Het belooft een waar spektakel te worden, omdat de ruim 300 artiesten en vrijwilligers tijdens het optreden heen-en-weer rei zen tussen de twee locaties. Kaarten kosten 10 euro en de vol ledige opbrengst gaat naar het KWF kankerfonds. Op thoolsbe- nefiet.nl is de actuele stand van zaken over de kaartverkoop te bekijken. Tijd is waar het bij Dick Bruynzeel aan schort. Hij wil wel, maar hij kan niet. „Te druk met het opstarten van twee bedrijven", zegt hij. Samen met zijn broer Rien runt hij het be drijf Bcon energy en Bcon instru ments. De eerste levert duurzame energieoplossingen, de tweede labo ratoriumbenodigdheden voor de far maceutische en chemische indus trie. Hoewel Adri Menheere sinds kort voor Bcon werkt, heeft hij meer tijd. „Schieten is een moment van ontspannen", zegt hij. „Dat koester ik. Even ontladen van een week werken." De twee vrienden zijn destijds op zestienjarige leeftijd bij de schiet club begonnen. Die schoot toen nog buiten, in de Nieuwlandse polder bij de Kleine Nol. „Regelmatig gingen we daar kijken en lege patronen ra pen", zegt Dick. „Schieten mocht nog niet. Daar moest je zestien voor zijn." Menheere en Bruynzeel hiel den het tot die tijd bij tafeltennis. Toen nog bij Octavia, de voorloper van tafeltennisvereniging Smash. Daar was Kees Goedegebuure de voorzitter. „Hij heeft ons warm ge maakt voor de schietclub, waar hij secretaris van was." Vanaf het eerste moment waren de twee verkocht. Ze schoten met grendelgeweren, pistolen en karabijnen. Een jon gensdroom. In de begin jaren waren ze behoorlijk competitief. Dat zwakte in de loop der jaren lang zaam af. „Op een gegeven moment was schieten voor mij niet meer zo belangrijk", zegt Dick. „Sowieso zijn we nooit een prestatiegerichte club geweest." Gezelligheid, daar ging het om. Adri voegt daar aan toe: „Wedstrijden maken het boven dien tot een dure hobby", zegt hij. „Met vijftig euro per wedstrijd red je het niet." De sociale contacten zijn dan ook de reden geweest om al die jaren bij de club te blijven. „Ie dereen kent elkaar. Dat schept een band." Schietvereniging Prinses Ju liana telt vijfenveertig leden. En dat aantal is al jaren stabiel. „We zijn een hechte club", zegt Adri. Drie decennia schoot de schietclub buiten. Daar is ongeveer tien jaar geleden een stokje voor gestoken, weet Dick. „Vervuiling door los- vliegende patronen. Begrijpelijk, maar wel jammer. Buiten schieten geeft een heel andere beleving. Je hebt te maken met wind en zon. Dat maakt het een stuk moeilijker." De laatste jaren schiet de club alleen nog maar binnen, in de Sakofahal aan de Bierensstraat. „De oude brandweerkazerne", zegt Adri. „Die deelden we tot een aantal jaar terug met de gymnastiekvereniging. Tot dat ouders begonnen te klagen over het vrijkomen van loodstof." Vanaf dat moment moest en zou er een aparte schietbaan komen. En die is er gekomen, in de ruimte naast de gymzaal. Vier banen in eerste in stantie voor tijdelijk gebruik. Dick: „Toch maken we er inmiddels ruim tien jaar gebruik van. Met vier ba nen is het behelpen. Het is een won der dat de leden niet massaal zijn weggelopen." Leden van de schiet vereniging komen uit alle geledin gen van de maatschappij. „Van scholieren tot ondernemers en een enkele jager. Het is een laagdrempe lige sport. Voor veel mensen finan cieel bereikbaar. Ook vergt het wei nig van je conditie. Zolang je maar een stille hand hebt. Daar draait het om." Menheere en Bruynzeel kijken met smart uit naar het nieuwe onder grondse onderkomen van de schiet club aan de Koelhuisdreef in Sint- Annaland. Daar krijgen ze de beschikking over acht banen. „Dan kun je tenminste weer op je gemak VERVOLG VAN KALFJES Bij Deehoeve ook oplaadplek elektrische jïetsen Henri Bungener geniet van elke dag. Na een moeilijke periode in de strijd tegen zijn ziekte kanker, komt hij weer huiten. die behandeling voor te stellen. „Ik dacht, daar had je zelf mee moeten komen. Het wrange is ook, dat de artsen twee jaar eerder hadden gezegd dat het lastig was om zijn lever te ope reren. ,Jn Rotterdam zag de desbe treffende specialist het wél zitten. Ze zouden stukjes van mijn lever af snijden, en dan RFA toepassen." Vo rig jaar mei vond de zeven uur du rende operatie plaats. „Ik heb een paar maanden als een zombie rond gelopen. Het blijkt, dat als je wat aan je lever hebt, dat enorme in vloed heeft op je gestel. Je krijgt last van vermoeidheid en andere klachten. Dat heb ik nu ook nog." In november bleek uit een mri-scan dat er twee nieuwe tumoren in Hen ri's lever waren gegroeid. „De dok ter zei dat ik nog maar één moge lijkheid heb. Hij stelde voor om 70 procent van mijn lever af te snijden. Daarvoor moest ik wel eerst twee dagen naar het Erasmus mc voor een embolisatie: het afdichten van een bloedvat in de lever. Daardoor gaat de lever net niet helemaal dood, maar verschrompelt hij." Henri is eind februari in ziekenhuis Dijkzigt geweest voor de embolisa tie. Het was voor hem een onaange name verrassing dat hij daarvoor niet terecht kon in de kankerkliniek Daniël den Hoed. De opname zou twee dagen duren, maar de operatie ging niet zoals gepland. .Xe konden er niet goed bij. vanwege een opho ping van gal. Daarom deden ze het via mijn buik. Via een draad werden microscopisch kleine bolletjes in mijn bloedvat gebracht. Ook kreeg ik een 'drain' om mijn gal af te kun nen voeren." Henri wijst naar zijn rechterzij: „Ik heb hier nu ook een slangetje zitten, waaraan je een zak kan hangen om de vloeistof op te vangen." Na de operatie kreeg Henri hevige koorts en moest hij in het ziekenhuis blijven. Daarbij kreeg hij een chro nische pancreasontsteking. „Nou, dan zie je het helemaal niet meer zit ten." Na een antibioticabehandeling zakte de koorts en kon Henri naar huis. „Na twee dagen kon ik alweer terug naar het ziekenhuis, want ik had 393 Hij is niet te spreken over de ontvangst die hij toen kreeg. ,Je komt bij de spoedeisende hulp, waar je op een stoeltje moet wachten tot ze je roepen." Hij heeft er uiteinde lijk van 's morgens half tien tot vier uur 's middags doorgebracht alvo rens hij werd opgenomen. „Kun je nagaan, al die tijd zat ik daar met mijn koorts." Hij moest negen dagen in het zie kenhuis blijven. „Die tijd was een gruwel voor me. Mijn afdeling was vol, dus ik moest naar een andere af deling." Daar bleek dat ze niet de zelfde voorzieningen hadden als op de afdeling oncologie. Zoals een beugel aan het bed om de zak van de drain in te hangen. „Ik vroeg de ver pleegsters of ze die hadden, maar dat kenden ze niet. Toen ben ik er zelf maar eentje gaan halen op de andere afdeling." Het heeft Henri als patiënt een machteloos gevoel gegeven, hij had meer van een ziekenhuis ver wacht. „Het is er hectisch, druk. De verpleegsters hebben geen tijd voor je." Hij is ook boos. .Je gaat v(x>r een embolisatie van een dag en bij- elkaar heb ik 15 dagen in het zieken huis gelegen." Eenmaal thuis voelde hij zich ontzettend slap, naar en moe. .Xe hadden me in Dijkzigt niet verteld wat me te wachten stond na een embolisatie. Ik voelde me zo be roerd en ik was bang." Voor het eerst sloeg zijn positieve blik om in een negatieve stemming. „Ik kwam een beetje in de put te zit ten. Gelukkig ben ik er nu weer overheen. Maar dat laatste bezoek aan het ziekenhuis heeft me meer el lende gebracht dan ik had kunnen voorzien." Hij is in de afgelopen paar weken tien kilo afgevallen. „Ik kreeg vloeibaar eten, papjes, pud dinkjes en soepjes. Nu is mijn ge wicht weer aan het stijgen. Ik eet weer wat beter en ben weer naar bui ten geweest." Henri wacht nu op de uitslag van een CT-scan die hij vorige week heeft laten maken. Vandaag hoort hij het resultaat en wat er verder gaat gebeuren. „Ik zou in principe genezen kunnen zijn na de komende operatie. Dan moet de kleine lever kwab schoon zijn en de functies overnemen. Als je pech hebt, en er zit toch weer een tumor in. dan be gin je weer opnieuw." Hij geniet van elke dag. „Ik probeer van elke dag wat te maken. We gaan ervoor en komen er weer uit. We hopen van de winter weer eens op vakantie te gaan." Kamperen en korte weekendjes verblijven in ho tels zijn dingen die hij graag doet. Net als muziek maken en met zijn vrouw Maya meegaan naar de to neelvereniging in Poortvliet. Zelf heeft hij ook toneel gespeeld, maar daar is hij mee gestopt. „Ik werd ouder en kon mijn teksten niet meer goed onthouden." Henri legt zich niet zomaar neer bij zijn ziekte. Hij put ook kracht uit al le steun die hij ontvangt. „De rol van mijn vrouw is groot. Ik heb van haar steeds alle steun gehad. Zij heeft niet de kwaal, maar is er wel net zo beroerd en ziek van. bij wijze van spreken. Ook de steun vanuit het dorp, in de vorm van kaarten, bloemen, chocola, e-mails en meer, doet me goed." Hij wil niet geloven in de woorden van'de oncoloog. „Die zei dat ik al leen palliatief kon worden behan deld. Tot ik zou overlijden. Het is nu vier jaar geleden en ik ben er nog. Ik ga nog helemaal niet dood." De plannen voor de bouw voor de nieuwe vestiging van de onderne mer werden maandag bij de wel standscommissie toegelicht door architect Martijn Boelhouwers. De commissie was lovend over de uit werking. Voor het plan bij de Dee hoeve én de invulling van de Veste- tuin (waar Bal ook een pompstation gaat exploiteren) is een zogeheten kwaliteitsteam ge vormd waar ook oud-voorzitter Marco Onrust van de welstands commissie in zit. Hij was weer even terug in de kamer waar de commissie vergadert, maar nam nu plaats aan de andere kant van de ta fel. Volgens Boelhouwers wordt Bal aan de Postweg een voorpostvan Tholen. Volgens hem is het bedrijf onder die naam een 'cultureel be grip' op Tholen. Het verhuisde on der meer van de Eendrachtsweg naar het industrieterrein en maakt nu een sprong maakt naar een plek buiten de stad. Boelhouwers noem de het van belang dat er een ge bouw komt dat - gezien de geschie denis van het familiebedrijf - zich toont. „Maar dat niet meer zuiver over olie gaat, maar ook meerdere bronnen van energie levert en ge bruik maakt van natuurlijke ener gie zoals water en wind." Gedacht wordt aan een kleine windmolen en aan een laadpunt voor elektrische auto's, het wassen van de auto's met hemelwater. En waar klanten, terwijl ze wachten tot hun auto is opgeladen, binnen in het paviljoen hun tijd nuttig kunnen besteden. Met het waterschap en de provincie is gekeken hoe het 'energieservice station' ingebed kan worden in het landschap. Er zijn al waterpartijen gegraven waar straks riet in zal gaan groeien zodat het geheel in een natuurlijke omgeving komt te liggen. Boelhouwers ontwierp één ge bouw, onder een luifel met een 's- treekeigen karakter en passend in het landschap'. „Het zou een pavil joenachtig karakter moeten hebben dat zich niet meteen presenteert als tankstation. Later zou het bijvoor beeld makkelijk als restaurant te gebruiken moeten zijn." Binnen, waar de verkoop van aller lei artikelen plaatsvindt, is ook een hoekje als 'businesscorner' inge richt. Met een wifi-aansluiting. zo dat klanten op internet kunnen. De glazen pui kijkt over het landschap. Er komt een wasstraat die 'als dra ger van de luifel' dient. Over de he le lengte van de luifel loopt een lichtstraat. Op de kopse kant zijn er open plekken waar auto's gewas sen kunnen worden, aan de zijkan ten afgeschermd door een glazen wand. Een deel van de wand van het gebouw is van hout. Dat is de plek waar de fietsers hun tweewie- Iers op kunnen laden. Volgens Boelhouwers heeft deze wand een ecologische uitstraling. „Veredeld hout, verticaal aangebracht." De luifelrand wordt 55 centimeter breed. Het wordt zo smal mogelijk gehouden, zei hij. Om de lengte richting te breken wordt er een 'cassetteprofiel' in gemaakt. De luifel krijgt volgens Boelhouwers een "neutrale antracietgrijze kleur.' Binnen het paviljoen wordt wit toegepast, als contract met de bui tenkant. De houten buitengevel wordt doorgetrokken naar binnen. Het kwaliteitsteam (architect On rust en de ambtenaren Roel Wi- chertjes en Rien Jongenelen) boog zich ook over de reclame die bij het tankstation moet komen. Het logo van de oliemaatschappij komt niet op de luifel of aan de wand, maar krijgt een aparte plek voor het gebouw. De reclamezuil van de oliemaatschappij van zes meter hoogte komt aan de weg te staan. Onrust was er niet blij mee. „Bij zo'n rustig gebouw valt het minste of geringste op." Het station komt op een rond geasfalteerd terrein te staan, de ingang is bij de verkeers lichten, richting de carpoolplaats. De architect heeft geprobeerd om in het gebouw met glazen wanden 'doorzicht' te creëren, zei hij. Voorzitter Gerhard Vermeulen van de welstandscommissie maakte complimenten voor de manier waarop de 'hele gevoelige locatie' wordt aangepakt. Ook zijn collega Tonie Dieleman was onder de in druk. „Dit is een ambitieniveau waar we u tegen zeggen." Ontwerp voor het nieuwe tankstation bij de Postweg in Tholen. mie de motor voor onze welvaart. De partij wil met de avond antwoor den krijgen op vragen als 'Hoe zit het met de gevolgen van onze eco nomische inspanningen?' en 'Heb ben we verantwoord gehandeld als mens of zijn we daarin te egoïstisch geweest?'. De CU wil ook weten hoe ze als politieke partij daar ver antwoord mee om kan gaan en met de avond een vertaalslag te maken naar de lokale economie en politiek. Hij is nieuwsgierig maar tegelijker tijd een beetje angstig. „Hetzelfde geldt voor de kajtjes", zegt zijn moeder Anja. „Nieuwsgierig en bang tegelijk." Mila de Jonge (3) vindt de koeien helemaal niet leuk, zegt haar moeder Angela. „Nu we er wat langer zijn, begint ze te wen nen." In de boerenschuur vertelt boerin Diny van der Klooster een verhaal over hoe een koe geboren wordt. De kinderen luisteren aan dachtig. Naderhand zegt Lieke Moerland tegen haar oma Mia War- moeskerken: „Hoe kan het dat er zo veel moeder koeien zijn en maar één vader?" Oma lacht en zegt: „Dat leggen we je later nog weleens uit." Het is voor het tweede jaar op rij dat peuterspeelzaal Olleke Bolleke een bezoek brengt aan de boerderij. „Carla Westdorp vroeg of de groep dit jaar weer mocht langskomen", zegt Diny. „Daar had ik geen pro blemen mee. Vorig jaar is goed be vallen." Westdorp is er zelf niet bij. Haar dochter Noa wel. De peuter is kind aan huis op de boerderij. „Car la is mijn schoonzusje", zegt Diny. „En ik de vaste oppas van Noa." Na anderhalf uur hebben de peuters en ouders het wel gezien en nemen ze afscheid van de boerderij. De ChristenUnie belegt op donder dag 12 april om kwart voor acht een avond in Meulvliet in Tholen rond het thema economie. Sprekers zijn hoogleraar economie Johan Graaf land en CU-kamerlid Carola Schou ten, die financiën en economische zaken in haar portefeuille heeft. De Thoolse afdeling van de partij wil in het kader van het huidig economisch klimaat aandacht besteden aan de economie. De CU noemt de econo- Dick Bruynzeel (links) en Adri Menheere kregen een wijnpakket voor hun veertigjarig jubileum bij schietclub Prinses Juliana uit Sint- Annaland. schieten. Wat dat betreft gaan we er vijfhonderd procent op vooruit." Naast het schieten van kogels heb ben de twee jeugdvrienden verschil lende bestuursfuncties bekleed. Zo zat Dick zeventien jaar in het be stuur van Prinses Juliana. Eerst als tweede secretaris, later als vice- voorzitter. Adri was in die tijd se cretaris. Hoe lang hij dat gedaan heeft, durft hij niet meer te zeggen. „Ik ben gestopt op het moment dat ik secretaris werd van de Zeeuwse schietbond. En die bestaat inmid dels al een aantal jaren niet meer. Exacte jaartallen durf ik niet te zeg gen." Inmiddels zitten de heren niet meer in het bestuur van de vereni ging. Maar schieten, dat doen ze nog wel. Dick vanwege bedrijfsacti viteiten niet meer zo vaak als vroe ger. „Als de nieuwe schietbaan open gaat, komt daar hopelijk ver andering in." De gemeenteraad van Tholen heeft donderdag oud-wethouder en - raadslid Leen Walpot, oudste inwo ner Jap Hage en voormalig CDA- senator Huib Eversdijk herdacht. Alle drie zijn recent overleden. Op verzoek van burgemeester Nuis nam de raad aan het begin van de vergadering staande een ogenblik stilte in acht. De burgemeester zei met grote dankbaarheid terug te zien op de verdiensten van Walpot, die van ju ni 1970 tot april 1998 gemeente raadslid is geweest (tot eind 1994 in Sint Philipsland, daarna in Tholen), en van september 1970 tot eind 1994 tevens wethouder. In Evers- dijk herdacht hij de politicus die na de gemeenteraadsverkiezingen van 2002 in Tholen als informateur fun geerde bij de vorming van een co alitie en college van burgemeester en wethouder. Ten slotte herdacht Nuis ook de op 105-jarige leeftijd overleden Jap Hage, die de oudste inwoner van Tholen was. .Zes keer mochten mijn vrouw en ik op zijn verjaardag komen. Het was een feest voor hem, en ook een feest voor ons."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 3