'Krijgen jullie een roofvogelshow van de school, kijken jullie niet' Plaatselijk nieuws S VERSTOPT? CDLLJSCTÜ Feest op Groen van Prinsterer voor goed inspectierapport 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 april 2012 Knutsel paasfeest Rommelmarkt Zeeuwse psalmzangavond Kijzers wint Paasconcert Open tennisdagen Milieuvluchten Kunststof kozijn mag Franse kap in de roos Nog geen predikant Niet zien, toch geloven Candyconcert i acht van drie Vossemeerse basisscho len treden vrijdag 13 april op in De Vossenkuil. Het is hun eerste geza menlijke concert. Dat begint om half vier. Om kwart over zes begint het tweede concert. Het candyconcert, want zo heet het optreden officieel, komt voort uit muziekproject 'Samen muziek maken is vet cool' van mu ziekvereniging OVM. In drie maan den hebben de basisscholieren een in strument leren spelen. Tijdens het concert laten ze horen wat ze geleerd hebben. Het opleidingsorkest van de muziekvereniging OVM begeleidt de kinderen. Kaarten voor het concert zijn op school verkrijgbaar. Van Daalen wint Lentefair Actiemarkt Driebandentoernooi Fietsdriedaagse Van Leeuwen opvolger Van Ast Dorpsgemeenschap Ouderling herkozen l Geslacht in eigen slagerij 1 l 11 'iSm RIOLERING/AFVOER Bel Riooltechniek Tholen 0166 - 60 44 00 Speeltuin 800 leden Bouwen Zoetwaterweg Knuist wacht op reactie Wandelen Sprookjes Rommelmarkt Arrestatie na achtervolging Paasstukjes maken Leger des Heils gesloten Kunst op school Jeugdconcert Agenda Jantje Beton Woord en Daad Tholert Ondernemersvereniging Tholen orga niseert zaterdag een knutselmiddag voor kinderen. Deze vindt plaats op de Markt van één tot vier uur. Kinderen gaan aan de slag met het maken van paaswerkstukkenAanmelden voor de middag kan bij juwelier Angelique, Delicious of Pompelientje. Scouting Heenetrecht zamelt zaterdag 14 april spullen in voor de rommel markt op Koninginnedag. Dat doen de scouts van negen tot drie uur. Op 21 april tussen tien en twaalf uur is het mogelijk zelf spullen aan te leveren. Dat kan in de loods op Slachtveld 3. De rommelmarkt begint maandag 30 april om half tien en eindigt om één uur. Deze wordt gehouden op de Markt. In de Grote Kerk van Tholen vindt za terdag 14 april om zeven uur een psalmzangavond plaats. Het koor staat onder leiding van dirigent Dinant Struik, de Thoolse organist Peter Wil deman en trompettist Wilhelm Groe nendijk. Zij begeleiden de Betuwse Bovenstemgroep, een groep van tach tig zangers. Dominee E. Bakker, pre dikant uit Scherpenisse, opent en sluit de avond. Monique Kijzers heeft donderdag de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tho len ruimschoots gewonnen. Ze haalde 5440 punten, 221 punten meer dan Kees Schot die met 5219 punten twee de werd. Tussen de nummers twee en drie zat een nog groter gat. Geert Ko- lyn volgde op 4835 punten. Een ver schil van 384 punten. Voor Sonja Doelman was met 4813 punten de vierde plaats. De top vijf werd afge sloten door Herman Oldenburg met 4798 punten. Aan de wedstrijd in Hof van Holland deden 20 deelnemers Verschillende Thoolse leden van het Christelijk Gemengd Eilandenkoor uit Zierikzee en mannenkoor De Lofzang uit Goes doen zaterdag mee aan het koorconcert. Dat vindt om half acht plaats in de Sint Adriaanskerk in Drei- schor. Beide koren staan onder leiding van Ron van Ommen. Martin West- strate bespeelt het orgel, Corné van der Giessen verleent zijn muzikale medewerking op de panfluit. De koren spelen die avond passie- en paasliede- ren. Dominee A. de Reuver heeft de leiding. Hij houdt een meditatie over 'door lijden tot heerlijkheid". Tijdens de avond gaat een collecte rond voor stichting Kika; kinderen kankervrij. Tennisvereniging Eegedima heeft vo rige week open tennisdagen gehouden voor alle basisscholieren uit groep ze ven en acht. Volgens de organisatie een succesvolle dag. „Het weer zat lekker mee", zegt EU Adriaansen van Eegedima. Dit voorjaar voeren de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en de waterschappen uit Zeeland en Noord-Brabant controles uit op de na leving van milieuwetgeving. Met be hulp van inspectievliegtuigen contro leren zij gezamenlijk op het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen en afvalwaterlozingen. Met name bij de veehouderij en in de vollegronds- groententeelt houdt de NVWA scherp toezicht op het gebruik van gewasbe schermingsmiddelen. Daarnaast wordt er extra gelet op gebieden met veel bloembollen, omdat in deze teelt de gebruiksvoorschriften voor bepaalde gewasbeschermingsmiddelen recent zijn aangescherpt in verband met mo gelijke schadelijke gevolgen voor bij en. Tegelijkertijd met de vluchten voe ren teams op de grond controles uit, mede op basis van meldingen vanuit de lucht. Het echtpaar Kodde-Deurloo mag kunststof kozijnen toepassen in de ge vel van hun woning aan de Stoof- straat. Het pand valt in het beschermd stadsgezicht en daarom worden stren gere eisen gesteld. Nieuwe kozijnen moeten eigenlijk van hout worden ge maakt, maar dat wilde het echtpaar niet omdat hout steeds geverfd moet worden. In plaats van een groot raam komen er twee kleinere. Schuiframen met een middenstijl. Volgens ambte naar Rien Jongenelen moet er vrijstel ling worden verleend van het bestem mingsplan als ze geen hout toepassen. Secretaris Tony Dieleman: .Als je kiest voor kunststof, dan moet het zo veel mogelijk op hout lijken." Daar zou het echtpaar rekening mee hou den. Met een Franse kap kan het nieuw te bouwen huis aan de Hoogstraat 33A binnen het bestemmingsplan blijven. Ontwerper R Timmermans paste op verzoek van de welstandscommissie het plan aan. Met het toepassen van de Franse kap (helling van 60 graden en 20 graden) komt ook de goot lager in de gevel. Daarmee ving Timmermans twee vliegen in een klap. want de commissie vond die aanvankelijk te hoog. Ook werden de raam verbreed, van 80 naar 90 centimeter. Volgens de commissie zijn de verhoudingen nu beter. Tony Dieleman was enthousiast: ..Hier schiet je mee in de roos." Ds. J.M.D. de Heer heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Ge meente op hem had uitgebracht. Oud- Vossemeer In de Hervormde kerk is zondag om half zeven een jeugddienst met als the ma 'niet zien en toch geloven'. Domi nee TJ. Smink uit Nieuwerkerk zal de dienst voorgaan. Gospelband Vision zorgt voorde muzikale omlijsting. De I collecte die rond gaat is bestemd voor de stichting Michael Job Centre in In dia. I Kinderen van groep vijf tot en met Biljartvereniging De Treffers heeft de halve finales van het bekertoernooi gespeeld. In de spannende partij tus sen Robert de Jonge en Han van Daal en ging Robert zeer voortvarend van start. Han gaf geen krimp en knokte zich terug in de partij. Uiteindelijk won hij in 28 beurten met één caram bole verschil. De tweede halve finale, tussen Amo Deurloo en Leo van We zel, gaf hetzelfde beeld. Hierin was het Amo Deurloo die sterk opende. Gaandeweg de partij kwam Leo langszij en eindigde de partij met een serie van vijf. Deurloo had hier in de volgende beurt geen antwoord meer op. Dit resulteerde in een finale tussen de twee ervaren krachten, Han van Daalen en Leo van Wezel. De troostfi nale is tussen Robert de Jonge en Amo Deurloo. Sint-Annaland Openbare basisschool Casembroot or ganiseert vrijdag 13 april van vijf tot zeven uur een lentefair op het school plein. Die bestaat uit een rommel markt. Kinderen kunnen spelletjes spelen. Ook is er een raad wedstrijd. De winnaar krijgt een taart. De Gereformeerde Gemeente Sint- Annaland organiseert zaterdag 14 april van tien tot drie uur een actie- markt op het parkeerterrein van de kerk en in het verenigingsgebouw. Er is van alles te koop: boeken, baby- en kinderkleding, handwerk- en hobbyar tikelen. speelgoed, groente en fruit, gerookte vis. perkplanten, bloemen en koeken. Ook vinden er activiteiten plaats: haarknippen, ponyrijden en verschillende spelletjes. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de vei ling. Café An de Slóove organiseert in het paasweekend het driebandentoernooi. Daarin strijden deelnemers om de Slöovecup. De eerste wedstrijden be ginnen zondag om twaalf uur. Ieder speelt twee wedstrijden. De beste gaan door naar de finalepoule. De finale is maandag rond vier uur. Er zijn nog en kele plaatsen vrij voor deelnemers. Opgeven kan tot vrijdag acht uur in het café. Voetbalclub WHS organiseert van 17 t/m 19 april een fietsdriedaagse. Er zijn routes van 15 en 20 kilometer. In schrijven kan op zaterdag 14 april in de kantine (tijdens openingstijd) en op de dag zelf vanaf zes uur 's avonds. De start is om half zeven. Komiel van Leeuwen is maandag avond gekozen als nieuw bestuurslid van de Dorpsgemeenschap. Hij is al actief als bestuurslid van schietvereni ging Prinses Juliana, waarbij hij nauw bij de bouw van de nieuwe accommo datie aan de Koelhuisweg is betrok ken. Bovendien is Van Leeuwen doel man bij voetbalvereniging WHS. Hij volgt bij de Dorpsgemeenschap André van Ast op, die voorzitter van onder nemersvereniging Activa is geworden. Hij heeft het secretariaat van de Dorpsgemeenschap overgedragen aan Piet van Dijke. Voorzitter Anco Fase hield op de jaarvergadering een pre sentatie over onderzoeksresultaten van I de provinciale welzijnsinstelling Scoop, waarbij allerlei lokale gege- i vens besproken werden. Verder vertel de een vertegenwoordiger van Lulz, de nieuwe naam voor de Brabantse welzijnsinstelling Tender, over het werk op dc zorgboerderij aan de Mo lendijk. Jutz helpt gezinnen in West- j Brabant als de ontwikkeling van kin- j deren of jongeren in het geding komt. J.G. van Vliet is herkozen tot ouder ling van de Gereformeerde Gemeente. De leden hadden ook een nieuwe dia ken gekozen. D. Dekker, maar die be dankte voor zijn benoeming. Ds. D.W. Tuinier uit Aagtekerke is beroepen als predikant. V I Schouderkarbonade Varkensfiletlapjes Shoarmavlees met gratis broodjes en saus Lenteburgers I I 1 kg 500 gr. 500 gr. 5 halen 4,50 4,25 4,25 4 BETALEN Boerenleverworst of eigen leverworst 150 gram 1,00 Grillworst, keuze uit naturel, kaas of saté 150 gram 1,50 Boerenham 100 gram 1.25 Knabbelspek 100 gram 1,50 www.riooltechniektholen.nl Advertentie I.M. Accelerando 80 punten De koninklijke fanfare Accelerando kwam zaterdag met 80 punten terug van het Zeeuws muziekfestival in Hulst. In de derde afdeling werd het werk Trimbeka uitgevoerd van Carl Wittrock. De twee juryleden gaven bijna, voor alle rubrieken een acht. Vcx>r muzikale uitvoering en program makeuze zelfs een 8,5 maar voor into- t natie 15. „Een mooie bezetting en een goede basisklank. Nog veel mogelijk heden", zo kregen de muzikanten van de jury mee. Accelerando moet nog wel werken aan de toonvorming en nuancering. Dirigent Clemens Ros- mulder was in zijn nopjes met de posi tieve beoordeling. Met ruim 800 leden heeft speeltuinver eniging Vrij en Blij een breed draag vlak in het dorp en omgeving. Dat stel de voorzitter Ermina de Rooij-den Engelsman tevreden vast tijdens de 51 ste algemene ledenvergadering in de Wellevaeie. De voorzitter herdacht het overlijden van Bert van 't Hof, die in oktober overleed en als bestuurslid, voorzitter en vrijwilliger heel veel voor de vereniging heeft gedaan. Koninginnedag 30 april doet Vrij en Blij weer mee aan de organisatie van de festiviteiten en zaterdag 15 septem ber wordt er opnieuw een aparte speeldag georganiseerd. Bestuursle den en andere vrijwilligers gaan dit jaar onderhoudswerk uitvoeren aan de huisjes. Verder wordt de glijbaan ge verfd. alsmede de zittingen van de schommels. Verder komt er misschien nog een bankje en/of een picknickta fel. Een bord met de speelregels moet de bezoekers extra bepalen bij de re gels voor het gebruik van de speeltuin. Met de verkiezing van Thino Jansen is het bestuur uitgebreid. Secretaris Ellis Hoek werd voor een nieuwe zittings periode herkozen. Dankzij een prach tig voorjaar in 2011 waren er 800 be talende bezoekers meer dan in 2010. Dankzij het legaat van Ko en Rina I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Slager werd het speeltoestel voor de allerkleinsten vorig jaar uitgebreid. Ook werd nog een wipkip geplaatst. Anny Saarloos kan voor het toezicht weer een beroep doen op de vaste ploeg, maar voor donderdag en zater dag zoekt ze nog vrijwilligers. Ook op andere dagen zijn er nog reserves welkom als de vaste toezichthouder op vakantie is of onverwacht verhin derd. Penningmeester Anton Geluk had geen problemen bij de rekening 20II en de begroting 2012. Alleen moest het entreegeld voor groepen wel verhixtgd worden van 40 naar 50 eurocent. Op het adres Zoetwaterweg 1 wordt de voormalige agrarische bebouwing gesaneerd. Ter compensatie mag een nieuwe woning met bijgebouwen op dezelfde plek gerealiseerd worden. De oude bedrijfswoning krijgt een w<x)nbestemming. Het ontwerpbe- stemmingsplan dat dit regelt is door burgemeester en wethouders goedge keurd en ligt momenteel ter inzage. Maandag II april haalt de konink lijke fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Stavenisse Ondernemer A. Knuist kan nog niet beginnen met de bouw van zijn kip- penstal. Hij wacht nog op antwoord van b. en w. over het toepassen van een licht golfplaten dak waarover de welstandscommissie een negatief ad vies gaf. Volgens de commissie past het niet in het buitengebied. Knuist schreef een verzoek aan het college van b. en w„ maar kwam maandag naar de commissie om zijn veizoek nog eens toe te lichten. Voor de com missie was de zaak echter al afgehan deld. Secretaris Tony Dieleman: „We hebben het beste voor met uw onder neming, maar wij adviseren op basis van de spelregels." Sint-Maartensdijk Wandelsportvereniging Oosterschel- destappers organiseert dinsdagmiddag om half twee een wandelronde door de Thoolse polders, natuurgebied de Pluimpot en langs het water van de Oosterschelde. Het vertrek is vanaf I Haestinge. Vooraf aanmelden is niet nodig. De afgelopen weken zijn de wandeltochten van de Oosterschelde- stappers goed bezocht met gemiddeld dertig wandelaars. Ieder wandelt in zijn of haar eigen tempo. Basisschool De Rieburch organiseert donderdag 12 april een doemiddag. De middag begint om kwart over drie en eindigt om half acht. Het thema is dit jaar sprookjes. Leerlingen zijn heel de middag aan het knutselen. Tussen zes uur en half acht 's avonds kunnen ouders, verzorgers, opa's en oma's naar de zelfgemaakte creaties komen kijken. Diezelfde middag is er ook een rommelmarkt op het schoolplein. De opbrengst daarvan gaat naar de school. drie maanden intensief geoefend. Van een hoorn tot trombone. Zelfs met een tuinslang wisten ze muziek te maken. Leo Troost presenteert het concert. De Roemenië commissie van de her vormde gemeente Rehoboth houdt za terdag 14 april een rommelmarkt. Dat doen zij van tien tot drie uur aan de Wouthoekweg 5. Op de markt zijn zo wel boeken als meubels te koop. Een 23-jarige man uit Sint-Maartens dijk heeft vrijdagavond uit boosheid over de nieuwe relatie van zijn ex- vriendin een deuk getrapt in de auto van haar nieuwe vriend. Dc politie ar resteerde de verdachte rond kwart voor twaalf op de Franseweg in Steen bergen. De 23-jarige eigenaar van de auto deed aangifte bij de politie. Hij verklaarde dat hij met zijn vriendin op de Bergse Plaat in zijn auto reed. De twee passeerden een auto met daarin de ex-vriend van zijn vriendin. De ex- vriend startte een achtervolging. Claxonnerend en lichtseinend bleef hij achter hen rijden. In een bocht werden vriend en vriendin door de Smurdie- kenaar voorbij gereden en gesneden. Beide auto's stopen. De ex-vriend stapte uit zijn auto en probeerde het bijrijdersportier te openen. Dat lukte niet. Daarop volgde een harde bonk. Later bleek dat er een deuk in de auto was getrapt. De politie werd geïnfor meerd toen de agressieve knaap met vrienden naar het huisadres van de aangever in Steenbergen reed. De plattelandsvrouwen hebben vrij dag in Haestinge een doe-avond ge houden. Het thema was Pasen. De da mes gingen aan de slag met het maken van een paasstukjes. Iedereen had uit eigen tuin wat meegenomen: buxus, taxus en ander groen. Het bestuur had gele en witte ranonkels, eierschalen, pluche kuikens, eitjes, veren, linten en oase geregeld. Met dezelfde materia len werden de meest uiteenlopende stukken gemaakt. Predikbeurten Weekenddiensten Het dienstencentrum van het Leger des Heils is zaterdag vanwege het paasweekend gesloten. Op 14 april is het dienstcentrum weer geopend van tien tot twaalf uur. Daarbij komt de openstelling van vrijdagavond 13 april te vervallen. Spullen aanleveren in de kringloopwinkel kan op dinsdag, woensdag en donderdag van tien tot vier uur. Grote spullen, zoals meubels, komen medewerkers van het dien stencentrum op verzoek ophalen. Wieger wil weg. Dat is de titel van het jeugdconcert dat muziekvereniging Euterpe donderdag 19 april om half zeven geeft in Haestinge. Bijna hon derd kinderen van verschillende basis scholen uit Stavenisse, Scherpenisse, Poortvliet en Sint-Maartensdijk doen daar aan mee. Ze hebben de afgelopen Het publiek, leerlingen van de Groen van Prinstererschool en hun ouders en docenten, duikt weg als een buizerd over hun hoofden scheert tijdens de roojvogelschool. Met de handen boven hun hoofd duiken de leerlingen van groep 7 en 8 van de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse ineen op hun stoel. Er scheert een grote roofvogel over hun hoofd. Het is Bob de buizerd, één van de vogels uit de roofvogelshow die woensdag voor alle kinderen van de reformatorische basiss chool wordt gegeven. Er wordt die dag met di verse activiteiten gevierd dat de school weer onder het basistoezicht van de onderwijsin spectie staat, oftewel, na ruim twee jaar weer 'groen' is. De buizerd staat er bekend om dat hij altijd laag over het publiek vliegt. „Hij kiest altijd de kortste weg", zegt de valkenier. „Maar hij is niet zo stom, want hij zal echt niet tegen jul lie opvliegen." Louise den Braber (11) heeft even later de dag van haar leven als ze Tyto de kerkuil mag laten 'aanvliegen'. Uiterst koel bloedig blijft ze staan als de witte vogel komt aangevlogen en op haar, met handschoen beschermde, hand landt. Ze glimlacht als het dier het stukje vlees, dat ze tussen haar vingers houdt, pakt. De roofvogeldemonstratie wordt op het grasveld voor de school gehouden. Dat wordt nieuwsgierig in de gaten gehouden door enkele leerlingen van de naastgelegen Oosterschelde- school. Tijdens het speelkwartier leunen enkele leerlingen over het hek van hun school, in een poging om een glimp van de vogels op te vangen. De andere bezigheden worden in de lokalen van de Groen van Prinstererschool gehouden. Daarbij moeten de leerlingen de handen uit de mouwen steken. Ze hebben kun nen kiezen wat ze wilden maken: een canvas schilderij, cupcakes versieren, een straaljager, vuurtoren, zeepketting of een schild maken. Bestuurslid Johan den Braber heeft speciaal voor het feest een dag vrij genomen. Hij leert de kinderen hoe ze een schild kunnen maken, net zoals ze dat in de middeleeuwen gebruik ten. „Wanneer hadden ze die nodig?", vraagt hij. Als snel volgt het antwoord vanuit de klas: „In de oorlog." Den Braber legt uit dat er ook vaak wapens op de schilden stonden, bijvoor beeld van families. De leerlingen mogen nu zelf verzinnen wat ze op hun schild willen zetten. Marien Suurland (8) heeft een plaatje van het Zeeuwse wapen bij zich. Erik Jan Werkman had wel zin in een lekker cakeje. Hij versiert zijn cakejes met oranje en rode marsepein. Zijn lievelingskleuren. Bij zijn tafclgenotes Miryana Kleppe, Naomi Lis- seveld en Annelieke Uijl heeft roze de over hand. Naomi: „Als ik klaar ben, neem ik mijn cakejes lekker mee naar huis." Hel draaide op de Juliana van Stol- bergschool de afgelopen weken maar om één ding: kunst. Namen als Karei Appel, Corneille en Van Gogh kwa men dagelijks voorbij. Ook was er aandacht voor muziek. Zo werd er vo- I lop gezongen en gemusiceerd. Muzi- kante Lianne Uijl liet de kleuters ken nismaken met verschillende muziekinstrumenten. Het verhaal van Vincent van Gogh sprak tot de ver beelding bij de kinderen. Mtxlerne kunst voerde de boventoon in groep vijf en zes. Zij brachten een bezoek aan het Rien Poortvliet museum op het eiland Tiengemeten (Zuid-Hol land). Leerlingen uit de hexigste twee groepen brachten de muziek van com ponist Moussorgski tot leven. De week werd afgesloten met het versie ren van cupcakes. Zie verder pagina 17. Goede Vrijdag 6 april, Eerste Paas dag zondag 8 april en Tweede Paasdag maandag 9 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u.ds. Meijer, zo 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Van 't Hof, Oude Tonge. ma 9.30 u. ds. Meijer, openbare ge loofsbelijdenis. HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19.30 u. ds. v.d. Bas. zo9 u.ds. v.d.Bas. 15 u. kand. Krooneman. ma 9.30 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL do 5/4 19 u. da. Wisse, H.A. vr 19 u. liturgiecommissie, za 19 u.ds. De Bie. zo 10 u. ds. v.d. Zee, Sleeuwijk. GEREF. KERK vr20.15 u.ds. Broere. zo 10 u. ds. Vos, Dordrecht. CHR. GEREF. KERK vr 19 u.ds. Den Boer. zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. ma 10 u. leesdienst. GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30u.ds. Bakker. ma 10 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE vr20 u. dhr. Wisse, H.A. zo 10 u. dhr. Grabijn,gezinsdienst. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK do 5/4 19 u. parochieviering in Le pelstraat. vr 15 u. kerk open 19 u. kruishulde. za 21 u. parochieviering in Halsteren, zo 11 u. eucharistieviering. VR1JZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 li. da. Punt-Boomgaardt, Zierikzee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Scheurwater. H.A. zo 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Wegman. Den Haag. ma 10 u. kand. Rumpt, Alblasserdam. GEREF. KERK vr 19.30 u. ds, Luijk.Tilburg. zo 10 u. ds. Smink, Zierikzee. CHR. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Den Boer, dienst in CGK Tholen. zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer. GËREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 15 u. kruisweg. 19 u. kruishulde. zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu nieviering. ma 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Versluis. zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Van Leeuwen, Lienden. ma 10 u. paasviering jeugdclubs. HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. ds. Diepenbroek, St.-Anna- land. zo 10 u.ds. Diepenbroek. St.-Anna- land. 16 u. kand. Hoorn, Dedemsvaart. ma 10 u. ds. Diepenbroek, St.-Anna- land. GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9 u. ds. Meeuwse. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. zo 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. kand. Molenaar. Rotterdam. zo 10 u. kand. v.d. Berg, Stolwijk. 18 u. ds. Van Bennekom, Goes, ma 10 u. ds. Meeuse, Sliedrecht. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. ds. Zwartbol. zo 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. ds. Gielen, Middelharnis. zo 9.30 en 14.30 u. kand. Stoel, Spijk. ma 9.30 u. ds. Ruijgrok, Poortvliet. HERV. GEM. REHOBOTH vr 19 u. ds. Steegman, Ridderkerk, zo 10 u. ds. Vroegindeweij, Rotter dam. 19 u. ds. Westerneng, 's Gravenpol der. OUD GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. zo 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. do 12/4 19.30 u. ds. Krijgsman. H.D. en openbare belijdenis. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19u.ds.Lohuis. zo 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. prof. dr. De Reuver. ma ds. Lohuis. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. Bakker. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. ma 9 u. ds. Bakker, openbare belijde nis. VRIJE HERVORMDE GEM. vr 19 u. leesdienst. zo 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. ma 9.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. ds. Ruijgrok. zo 10 u. ds. Ruijgrok, bev. lidmaten. 18 u. ds.Ten Klooster ma 10 u. ds. Oorschot, Stelledam. GEREF. KERK vr 19 u.ds. Broere. zo 10u. 10u.ds. Broere. GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 11 u. ds. Meeuse. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VI iethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 april donderdag 5 3.07 - 15.32 vrijdag 6 3.52 -16.14 zaterdag 7 4.33 -16.59 zondag 8 5.15-17.42 maandag 9 5.59 -18.27 dinsdag 10 6.44 -19.12 woensdag 11 7.32-19.59 donderdag 12 8.22 -20.49 vrijdag 13 9.19-21.47 vr 13/4 11.51 u.LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 5 apr Lezing A. Beenhakker: evacu atie WOII. chr. ouderenver., NPB, 14.30 u. 7 apr Knutselmiddag voor de jeugd, ondernemersvereniging. Markt, 13- 16 u. 7 apr Open dag trekpaarden, Brooij- mans, Bartelmeetweg, 10-12 en 13.30-16 u. 7 apr Oriëntatierit, MAC, start Meulvliet, 19.30 u. 7 apr Concert kamerkoor Resonan ce, Grote Kerk, 20 u. 10 apr Jaarvergadering ouderraad peuterspeelzalen Fabeltuin en Bas- tuin, Zoekweg 2b, 20 u. 12 apr Themaavond ChristenUnie: economie, Meulvliet, 20 u. 14 apr Themadag mannenverenigin- gen.de Wingerd, 10-14 u. 14 apr Psalmzangavond, Grote Kerk, 19 u. 14 apr Oesterfeest, Kiwanis, Meul vliet, 19 u. OUD-VOSSEMEER 13 apr Candyconcert, project Samen muziek maken is vet cool i.s.m. OVM, Vossenkuil. 15.30-16.30 u. en 18.15-19.15 u. SINT-ANNALAND 13 apr Lentefair, Casembrootschool 17-19 u. 14 apr Ophaalronde rommelmarkt spullen Accelerando, 9-12 u. 14 apr Actiemarkt, Gereformeerde Gemeente. 14 apr Museumweekend: o.a. lang ste merklap. Meestoof, 10-17 u. SINT-MAARTENSDIJK 5 apr Benefietdiner Stavoordó, Het Raedthuys, 18.30 u. 10 apr Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, Haestinge, 13.30 u. 12 apr Rode Kruis afdelingsraadver gadering, Haestinge. 20 u. SINT PHILIPSLAND 11 apr Workshop sieraden maken, jongerenwerk, Wimpel, 19-21.15 u. BERGEN OPZOOM 6 apr Kick's! met Gers Pardoel, ge- bouw-T, 21 u. De scouts van Heenetrecht uit Tho len hebben bij de collecte voor Jan tje Beton in Sint-Annaland 626,74 euro opgehaald en in Tholen 1113,98 euro. De collectanten van de stichting Woord en Daad komen in de week van 9 tot én met 15 april langs de deur. In alle kernen, behalve Oud- Vossemeer, wordt gecollecteerd om de projecten van Woord en Daad te ondersteunen. SINT-PHILIPSLANI) HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Boon, Papendrecht. zo 9.30 u. kand. Van Kralingen, Rid derkerk. 17 u. kand. Molenaar, Oud-Vosse meer. ma 9.30 u. ds. Burger, Waddinxveen. GEREF. GEM. do 5/4 19 u. ds. Tuinier. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. di 10/4 19.30 u. dhr. Bakker, Urk. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) vr 19 u. leesdienst. zo 10 en 18 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK vr 19 u. ds. Klap. zo 10 u. ds. Klap.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2