Jolanda vart ijke VOCHT WEREN? BETONSCHADE? ^„ervoer Koersballen Leer het openbaar vervoer kennen in theorie én praktijk Tennisheren van Sint-Annaland beginnen competitie met zege Tenniscup op Tweede Paasdag ALPHA VOCHTTECHNIEK CUCI Geen ereplaatsen Thoolse coureurs Kom ook naar informatiebijeenkomst Omgevingsplan 2012-2018 Ga mee op excursie Wilt u ook Z-zine ontvangen? Emergo begint onderaan op veld Volle winst Fluplandse tennisdames Feyenoord komt naar Smerdiek voor wedstrijd in teken kankerbestrijding Donderdag 5 april 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Alpha Vochttechniek Meubelstoffeerderij Scheepssstoffeerderij (Scheeps) matrassen Grote collectie meubelstoffen Polyether: elke maat, elke dikte Taxi WIELER Zilver voor Olympiaturnster Chloë Dap Uitnodiging voor omwonenden en omliggende bedrijven Uitkomsten gezondheids onderzoek Thermphos 12 april en 24 april Provincie Zeeland Damesdubbel wint eerste wedstrijd van Goes Tweede team Meisjes Heren 35-plus spelen gelijk in Nieuwerkerk Geuzecup en benefietconcert Vrienden van Siem Surrender Veelzijdig en ervaren Ons werkterrein: Adviezen en onderzoek t.a.v. vochtbestrijding Verhelpen van optrekkend vocht Hydrofoberen van gevels Afdichten van kelders Verhelpen van vocht ir> kruipruimten Preventief beschermen van fundering Alle voorkomende betonreparaties Het afdichten van lekken in b.v. dilatatievoegen Het leveren van speciaal materiaal Kelderisolatie Uitvoering geschiedt door eigen personeel en vanzelfsprekend garandeert ALPHA VOCHT TECHNIEK de verrichte werkzaamheden. De levering is franko thuis Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon 0165-38 6200 www.alphavochttechniek.com Kussenatelier Provincialeweg 11 4695 RM Sint-Maartensdijk www.bootkussens.com T/F: 0166-697155 M: 06-53788035 's maandags gesloten en zaterdag na 14.00 uur rijdt ook 's nachts Rens Jonker 0167-52 45 40 06-309 636 16 Dinteloord www.taxibedrijfwieler.nl info@taxibedrijfwieler.nl Uitslagen van de gespeelde koersbalwed- strijden van: Meulvliet: 1. mevr. R. Bolier en W. Bijl 33 p.; 2. mevr. L. Verschoor en mevr. J. Verbraeken 27 p.; 3. W. Deurloo en J. Sprenkels, en mevr. J. Bos en mevr. N. Deurloo 25 p.; 5. mevr. H. Schot en mevr. D. Lindenberg 24 p.; 6. mevr. A. Hilgers- on en G. v.d. Padt 19 p.; 7. mevr. A. Suur- land en J. Suurland 16 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maartens dijk: 1mevr. W. Kloet en mevr. C. van Mierlo 60 p.; 2. W. Bijk en Fr. de Jong 36 p.;3. mevr. T. Breure en mevr. B. Bijnagte 35 p.; 4. C. Breure en C. van Gorsel 33 p.; 5. mevr. A. Bocxe en mevr. M. Dane 19 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 27 p.; 2. mevr. J. van Houte 21 p.; 3. me vr. C. Havermans 17 p.; 4. mevr. M. van Poortvliet 15 p.; 5. mevr. L. van Poort vliet, en mevr. R. Nagtegaal 14 p.; 7. me vr. J. de Bakker 11 p.; 8. mevr. L. Weeze- naar4 p. Chloë Dap heeft een zilveren medaille be machtigd bij de regiofinale turnen voor Zuidwest Nederland. De turnster van gymvereniging Olympia uit Tholen deed zaterdag in Breda mee als instapper op ni veau 11Met een totaal van 50,95 mocht ze het podium betreden om haar prijs in ontvangst te nemen. Ook Romy Piek van Olympia had een plekje bemachtigd voor de regiofinale. Zij haalde, ondanks haar gebroken teen, de vierde plaats. Ook gymvereniging WIK uit Sint-Annaland was met twee turnsters in Breda vertegen woordigd. Julia Mosselman heeft in ni veau 7 een 17de plaats behaald met een eindscore van 29.2. Ze kreeg voor haar verrichtingen op sprong 10,7, voor balk 8,9 en voor vloer 9,55 p. Erika Rottier werd twaalfde in niveau 6. Ze haalde in totaal 39,45 p. Voorde sprong kreeg ze 11 punten, op brug 8,5, op balk 8,75 en op vloer 112 P- De Thoolse renners vielen zaterdag op het Zeeuwse kampioenschap van de TMZ buiten de prijzen. Op het 3 kilometer lan ge parcours in de polders rond Baarland bleven alleen de sterksten voorin over. Bij de amateurs-A won Dennis Raadtgever, onlangs ook de beste in die categorie in de ronde van Oud-Vossemeer. Hans van Dij- ke uit Tholen legde beslag op de achttien de plaats. Achter hem finishten zijn plaatsgenoten Onno Lindhout (24e) en Jo- han van den Boogaart (26e). Bij de ama teurs-B werd oud-Stavenissenaar Marco van Haaften veertiende. Joost Winkel uit Poortvliet eindigde als 24e. In het peloton 40-plussers werd Ruud Havermans acht ste. In de sportklasse werd Smerdiekenaar Roy Guequièrre elfde. In Baarland kwa men op het door de wind zware parcours zo'n 130 renners aan de start. -L -L _L Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl In ju.ni 2011 startte, hetdsorderzoek an geeft antwoord gezondhêfd'Van om itiatief van Provincie Zeeland, het gezond- hos. Het onderzoek is inmiddels afgerond e vraag of de uitstoot van Thermphos de enden en/of werknemers van bedrijven in dt of beïnvloedde. Vergeet vooral niet uit te checken. 'Ik reisde voor het eerst met de bus, wat een prettige ervaring! In de toekomst wil ik graag meer rei zen met de trein en de bus.' Zo oordeelt een 55-plusser over een proefreis die hij onlangs had met een OV-ambassadeur. Er zijn 21 OV-ambassadeurs in Zeeland actief. Deze ervaringsdeskundigen zorgen ervoor dat 55-plussers op een plezierige wijze het openbaar vervoer in onze provincie leren kennen' in theorie én in de praktijk. 'Voor 2012 staan tot nu toe nog dertien reizen gepland met OV-ambassadeurs. Dit zijn vrijwel allemaal groepsproefreizen, want dat is gezelliger dan in je eentje reizen, Ook interesse in een proefreis of voor lichtingsbijeenkomst met bijvoorbeeld uw biljartvrienden, de bridgeclub, de kookclub of met een stel vriendinnen? Meld u dan aan via www.degoedekantop.nl/info en klik op OV-ambassadeurs of bel 076-513 66 66. Vergeet niet uit te checken Antoine de Coninck is er vanaf de start in 2010 bij als OV-ambassadeur: 'Er valt elke reis wel wat te leren, ook voor een OV-ambassadeur: zo vergat ik zelf eens uit te checken en indien je van de trein geen gebruik maakt: laat de NS-paal dan met rust. Wacht met die NS-paal totdat u de echte treinreis maakt!' Provincie Zeeland is initiatiefnemer en financiert dit project. Op 21 maart 2012 stelde het college van Gedeputeerde Staten het Ontwerp Omgevingsplan 2012-2018 vast. Het Omgevingsplan 2012-2018 is het provinciaal beleidsplan voor ruimte, milieu, water en natuur. Dit plan heeft een wettelijke basis en ondersteunt economische, sociale en mobiliteitsdoelen. Tot 9 mei 2012 ligt het ontwerp omgevingsplan voor geïnteresseerden ter inzage bij Provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeenten. Ter voorbereiding op besluitvorming Op donderdag 12 april in Goes (Hotel van der Valkj en dinsdag 24 april in Terneuzen (Scheldetheater) vin den informatiebijeenkomsten plaats. Dan presenteren Gedeputeerde Staten het Ontwerp Omgevingsplan en de Ontwerp Verordening Ruimte Provincie Zeeland. Er is dan ook volop ruimte om met leden van Provinciale Staten in gesprek te gaan. De Statenleden gebruiken deze bijeenkomsten als voorbereiding op de besluitvorming in september 2012. Minder regels Met het Omgevingsplan 2012-2018 zet Provincie Zeeland in op het benutten en versterken van de kern kwaliteiten van Zeeland. Verder is er een focus op kerntaken aangebracht, is het beleid meer gericht op hoofdlijnen en zijn er minder regels. De Verordening Ruimte Provincie Zeeland is één van de instrumenten om provinciaal beleid te realiseren. De PlanMER is een wettelijke verplichting voor de Provincie bij het opstellen van een nieuw omgevings plan. De PlanMER geeft op het gebied van natuur, milieu en duurzaamheid een onafhankelijke beoorde ling over het beleid in het omgevingsplan. Voor het bijwonen van de informatiebijeenkomsten kunt u zich aanmelden via: www.zeeland.nl/verkort/omgevingsplan Bijeenkomsten over resultaten De informatiebijeenkomsten vinden plaats in Partycentrum Landlust, Landlustweg 1 in Nieuwdorp. Op 4 april 2012 is de zaal open voor omwonenden vanaf 19.00 uur. Na afloop kunt u nog in gesprek gaan met diverse deskundigen. Voor de omliggende bedrijven in het Sloegebied staan donderdag 5 april 2012 twee bij eenkomsten gepland om 13.30 uur en 16.00 uur. Tijdens deze bij eenkomsten presenteren deskundigen de resultaten van: de metingen van de luchtverontreiniging uitgevoerd door het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) de gezondheidsenquêtes door de Gemeenschappelijke Gezond- gezondheid van mensen die in de omgeving van Thermphos wo nen en/of werken het onderzoek naar de mate waarin kanker voorkomt in de regio Sloegebied een onderzoek naar de gemeten hoeveelheid metalen in de lucht in de periode 1996-2010. Zie ook: www.zeeland.nl/verkort/thermphos Neem een kijkje achter de schermen bij Zeeuwse waterinnovaties Vanwege het Zeeuws Jaar van het Water organiseert Provincie Zeeland voor u twee gratis excursies. Ondernemers in Zeeland laten u graag zien wat zee en land ons voor vernieuwende ideeën hebben gebracht. Neem daarom op 18 april 2012 een kijkje achter de schermen bij Zeeuwse bedrijven. Oesterputten en Katse Heule U kunt kiezen uit twee excursies. Bij de eerste excursie brengt u een bezoek aan de Oesterputten in Yerseke en de Olzendepolder waar het Proefstation ligt van Prins Dingemanse. Als u kiest voor de tweede excursie dan gaat u naar de zeeaaskwekerij Topsy Baits in Wilhelminadorp en naar de Katse Heule: het doorlaatmiddel bij de Zandkreeksluis. Beide excursies vertrekken vanaf het Stationsplein in Goes en starten om 13.30 uur. Meer weten en inschrijven? Kijk op www.jaarvanhetwater.nl of neem telefonisch contact op met het informatiecentrum van Provincie Zeeland, telefoon 0118- 63 14 00. Een bezoek aan de Oesterputten in Yerseke is onderdeel van één van de gratis excursies. Online magazine Z-Zine laat u door middel van foto's, filmpjes, ani maties en korte teksten zien waar de Provincie werk van maakt. Nummer 37 verscheen onlangs met daarin aandacht voor een week uit de agenda van Statengriffier Peter Joosse en drie statenleden: Hanny Thomaes (PW), Ad Dorst (SGP) en Patricia de Milliano (CDA). Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via http://zzine.zeeland.nl Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Felice Buonadonna (oesterputten Yerseke! voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl, Anda van Riet (reizen mei een OV-ambassadeur) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 IA 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 18 april 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk Het eerste herenteam van tennisclub Sint-Annaland is zaterdag de competitie begonnen met een 2-4 zege op Drive 2 uit Sas van Gent. De Sint-Annalanders nemen hiermee de derde plek in in de tweede klasse. De heren 1 van TC Sint-Annaland is dit seizoen uitge breid en aangevuld met 3 nieuwe leden die vanuit de jeugd zijn doorgestroomd. Het was voor hen de eerste seniorencompetitiewedstrijd en ze zetten gelijk een uitstekende pres tatie neer met deze mooie overwinning op de openingsdag. set kwam de klad er een beetje in en keken ze tegen een 4-1 achterstand aan. De knop werd omgezet en deze set werd met 6-4 gewonnen. Carina Droogendijk en Hanna Moerland had den even moeite hun draai te vinden. De druk om toch vooral niet te verliezen, speelde hen parten. Zonder echt in moeilijkheden te ko men wonnen ze met twee keer 6-3. De tweede wedstrijd wonnen Corrie en Hanna vrij ge makkelijk met twee keer 6-2. Carina en Willie hadden het daarentegen moeilijker. De eerste set werd verloren met 6-4. In het begin van de tweede set konden ze nog bijblijven, maar ze moesten toch de eer aan hun tegenstanders la ten 6-3. Het tweede herenteam verloor de eerste wed strijd. Zierikzee 4 versloeg de Sint-Annalan- ders met 0-6 in de derde klasse. André Ver heul en William Quist begonnen vrij sterk aan de dubbelpartij, maar bij een 3-2 voorsprong kwam de tegenstander beter in zijn spel. André en William haalden geen enkele game meer en verloren de eerste set met 6-4. In de tweede set ging het wel beter, maar de tegen standers hielden de druk hoog en pakten de tweede set met 6-3. Wim Vermaas en Alfred van Vossen begon nen niet goed aan de eerste set en die werd al snel verloren met 6-2. De Setallanders kon den de tegenstanders goed partij bieden in de tweede set, maar bij een 5-4 voorsprong zette Zierikzee nog een keer aan. Zo ging ook de tweede set met 7-5 naar de Schouwenaren. William Quist verloor, ondanks lange rally's, zijn enkelpartij met 6-3,6-3. Ook André Ver heul moest zijn meerdere erkennen in zijn Zierikzeese tegenstander. Hij verloor vrij kansloos met 6-0, 6-3. Robert van 't Hof liet een enorme vechtlust zien, maar dat was niet genoeg voor de winst, want Zierikzee won met 6-3,6-2. Alle ogen waren nu gericht op Alfred van Vossen om de eer te redden. Alfred begon vrij sterk aan de set, maar op het eind was zijn te genstander toch te ervaren. Hij strafte de klei ne foutjes die Alfred maakte af en pakte zo de eerste set met 6-3. In de tweede set kon Alfred zijn tegenstander niet meer onder druk zetten: 6-1 verlies. Het meisjesteam tot 17 jaar heeft zondag de eerste wedstrijd gespeeld. Thuis werden de volle punten verloren aan de Goese Maan 2. Het eerste seniorenteam van korfbalclub Emergo heeft de eerste veldwedstrijd met 10-3 verloren. De drie treffers van Sint- Maartensdijkse zijde waren van Jeffrey Pals (2x) en Hans Peter de Jong. Met dit verlies staat het Thoolse team meteen onderaan de ranglijst. Programma zaterdag: Emergo 1-ELKV 14.15 u.; Emergo Al-ELKV 12.30 u.; Emer go Dl-Springfield 11.15 u.; Emergo Fl- ADO 10 u.; Juliana-Emergo F2 10 u. Sven den Engelsman en Curtis Goedegebuure speelden de eerste dubbel. De eerste set ging gelijk op tot Sven last kreeg van een oude blessure aan zijn arm. Desondanks wonnen ze de eerste set met 7-5. Deze inspanning moes ten ze bekopen in de tweede set. De tegen stander zette aan en de Setallanders hadden even geen antwoord en verloren met 0-6. De derde set werd weer net zo spannend als de eerste. Het werd een nipt verlies met 7-5 in de tiebreak. In de tweede dubbel ging het Rien van Rens- woude en Bas Wielaard een stuk beter af. Dit was de eerste maal dat de twee met elkaar sa menspeelden maar de combinatie werkte goed. De eerste set werd met 6-3 gewonnen en ook in de tweede set gingen ze op dezelfde voet verder. Met een 6-2 setwinst trokken ze de tussenstand naar 1 -1 Bas Wielaard won zijn enkelspel met 6-3, 7- 6. Rien van Renswoude trof een uitstekende tegenstander en moest het hoofd buigen met tweemaal 6-2. Het kwam op Sven en Curtis aan om er een overwinning of minimaal een gelijkspel eruit te halen. Sven ging als eerste van start en de tussentijdse blessurebehande ling worp zijn vruchten af. Hij vloog uit de startblokken en won de eerste set met 6-1In de tweede set kwam zijn tegenstander wel wat beter in zijn spel maar met 6-4 pakte Sven, toch knap na zijn blessure, het derde punt voor de heren 1 Curtis mocht het opnemen tegen 'de muur' van Sas van Gent. Zijn tegenstander had alles terug en Curtis maakte zelf uiteindelijk de fouten. Dat kostte hem de eerste set met 7-6. In de tweede ging de strijd om degene met het meeste geduld. Ditmaal was dat in het voor deel van de Setallander en met 6-2 sleepte hij er een derde set uit. De wedstrijd was onder tussen al twee uur aan de gang en dat ging de tegenstander uit Sas van Gent opbreken. Niet alle ballen kwamen meer terug en met 6-3 kon Curtis de derde set, het vierde punt en daarmee de uiteindelijk overwinning binnen halen. Aanstaande zaterdagmorgen om tien uur spelen de heren een thuiswedstrijd tegen MLTC 3 uit Middelburg, de nummer vier van de competitie. De dames van het eerste dubbelteam (tweede klasse) hebben hun eerste wedstrijd met 3-1 gewonnen van de Goese Maan. Willie de Rij ke en Corrie Bazen begonnen voortvarend en wonnen de eerste set met 6-1. In de tweede De GoedWare Eilandencup individueel wordt maandag (Tweede Paasdag) en woens dag vervolgd op het tennispark van Sint-An naland. Het Thoolse tenniskampioenschap begint maandagmorgen om elf uur en op woensdag gaan de tennissers 's avonds om zeven uur de baan op. Het eerste damesteam van tennisclub De Ruucstoppclen ontving op de eerste wedstrijd dag van de voorjaarscompetitie het team uit Souburg. Dit team was vorig jaar gepromo veerd naar de hoofdklasse. De Fluplandse dames, die sinds 2004 in de hoofdklasse spe len, willen zich ook dit jaar weer kunnen meten met de top, dus was het zaak om tegen de nieuwkomers punten te scoren. Dat lukte met een 4-0 zege. Anja Jansen en Leni Verwijs kregen in hun partij te maken met traag spel en hoge ballen. Ze konden hier goed mee omgaan: 6-0,6-2. Lijdie Kot en Betsie Huijsmans hadden al een hele tijd niet meer samen gespeeld en in de eerste set verliep hun spel erg moeizaam. Door goede tegenstand konden ze de achter stand van steeds een game niet wegwerken. Totdat bij de stand 4-5 er een discussie ont stond over een bal; één van de tegenstandster maakte hier nogal een punt van waardoor ze zelf slechter ging spelen. Lijdie en Betsie kon den toen de stand ombuigen naar 6-5 voor sprong. Toch moest er een tiebreak gespeeld. Die wonnen de Fluplanders met 7-5. De twee de set werd vrij simpel gewonnen met 6-1 Lijdie speelde haar tweede partij met captain Elly van Dijke. Met tweemaal 6-3 haalden ze het derde punt binnen Anja Jansen en Betsie Huijsmans maakten in de eerste set teveel foutjes waard(x>r ze die met 4-6 uit handen moesten geven. Ze won nen vervolgens de tweede en derde set met 7- 5,6-4. Het eerste herendubbel 35-plus team (tweede klasse) heeft de eerste wedstrijd tegen de kam- pioen van vorig jaar gelijkgespeeld. Het werd 2-2 tegen Duiveland uit Nieuwerkerk. Ad den Engelsman en Kees Ploeg verloren met 6-4,6- 1Jan Kot en Adrie van Dijke gingen gelijk op, tot ze bij een stand van 5-6 de tegenstan ders wisten te breken, 5-7 winst. De tweede set ging met 1-6 naar De Ruucstoppelen. Jan en Kees wonnen hun tweede partij met 4-6.2- 6. Giel v.d. Est en Ad den Engelsman konden het niet bolwerken en verloren met 6-4 en 6-2. Het derde damesdubbelteam (tweede klasse) heeft dinsdag met 0-4 gewonnen van Axel 1 Anja Everaers en Els van der Giessen hadden geen enkele moeite met de dames uit Axel: I- 6,3-6. Joke Bomas en Yvonne Tebbens maak ten ook korte metten met hun tegenstandsters en wonnen met tweemaal 3-6. In de derde wedstrijd konden Anja Everaers en Yvonne Tebbens aanvankelijk hun draai slecht vinden. Ze hadden drie sets nodig om te winnen 6-3,3- 6,0-6. De vierde partij was heel erg snel beslist in het voordeel van Els en Joke: 3-6 en 0-6. Topspelers van eredivisieclub Feyenoord komen op donderdag 3 mei naar voetbalclub Smerdiek om samen met het damesteam uit Sint-Maartensdijk en Altijd Stram uit Oud dorp een wedstrijd te spelen. De opbrengst is bestemd voor de kankerbestrijding. De dames van Smerdiek hebben vorig jaar sa men met trimclub Altijd Stram en Feyenoord een wedstrijd gespeeld in Ouddorp. Die ge beurtenis krijgt'nu een vervolg bij Smerdiek. De teams,van Altijd Stram en Smerdiek da-' mes worden aangevuld met Feyenoordspe- lers. Topscoorder John Guidetti, Stevan de Vrij, Jordi Clasie en Jerson Gabral zijn van de partij. Ook Giovanni van Bronckhorst en Roy Makaay hebben toegezegd te komen. Bij trimclub Altijd Stram doen oud-Feyenoorders gebroeders De Nooijer mee, ex-RBC'er Dolf Roks en Pierre van Hooijdonk mee. De wed strijd begint 's avonds om half acht,'de toe gang is gratis. Belangstellenden kunnen op de foto te gaan met de Feyen(x>rdspelers. De wedstrijdmascottes worden geleverd door de Vrienden van Siem. Op hetzelfde sportpark van Haestinge wordt op 5 mei door de Vrienden van Siem de Geu zecup georganiseerd. Het bedrijvenvoetbal- toernooi duurt van tien uur tot half zes en na afloop is er om half zeven een rad van avon tuur. De avond wordt afgesloten met een be nefietconcert van de Zeeuwse rockband Sur render. Dat begint om half negen. De opbrengst van de bedrijvencup en het concert gaat naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. ter ondersteuning van de zorg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 23