Hattrick Joshua van Willigen I Dapper verweer van Stavenisse bij kampioenskandidaat Fendert 't Centrum wint finaleplek in bekerstrijd zaalvoetbal Slechte dag voor Smerdiek, SPS wint overtuigend Smerdiek dames is een puntje verwijderd van eerste plaats Thol. Boys tegen oud-Feyenoord NK vliegvissen finale in Tholen Smash'76 wint degradatiekraker met het mes tussen de tanden Vosmeer heeft zicht op de prijzen na zesde overwinning op rij Flikweert wint damtoernooi Donderdag 5 april 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Oranje Boven haalt voordeel tegen Laudame Voethalsters zegevieren thuis tegen Reiger Boys Veel balbezit Vrijgespeeld Anne van Dijke sterk met drie overwinningen Met het mes tussen de tanden trad Smash '76 zaterdag thuis aan tegen Deurne. Vooraf werd er al wekenlang ge praat over deze wedstrijd waarin 'het moest gebeuren' om degradatie te voorkomen. De mannen van het eerste maakten het helemaal waar met een klinkende 7-3 over winning. 7* Met een eenvoudige 4-0 overwinning op hekkensluiter DZC blijft Vosmeer ongeslagen aan kop in de derde pe riode. De ploeg van de coaches Wim Westerhuis en Tim van Mierlo heeft nog een tweede ijzer in het vuur: het overnemen van een periodetitel van de waarschijnlijke kampioen Nieuw Borgvliet. Hoewel concurrent Moer straten verloor, wilde Van Mierlo zich na afloop nog niet rijk rekenen. „Er zijn nog geen negen punten te verge ven." Vosmeer staat in de vijfde klasse B vierde met 35 punten uit 19 wedstrijden. Maatje te groot Topper Jeugd Op dreef Thoolse selectie en JVOZ op Waaije Mandy Deurloo in middenmoot op NK Paasjudotoernooi Smerdiek verliest partij kort na rust Geen problemen voor SPS Het zaalvoetbalteam van café 't Centrum heeft maandag Hart van Tholen verslagen in de halve finale 0111 de beker in de zaalvoetbalcom petitie. Het was een snelle wedstrijd van hoog niveau, met veel mooie combinaties. De teams waren redelijk aan elkaar gewaagd, maar 't Centrum was doeltreffender. De ruststand werd bereikt met 1-5 voor sprong voor 't Centrum. l)e tweede helft gaf het zelfde beeld en werd de eindstand bereikt met 3-6. Over enkele weken speelt 't Centrum de fi nale tegen Zebra's. Laatstgenoemd team won de finale- plek door een week eerder Oranje Boven te verslaan. De wedstrijd ein digde gelijk in 2-2, maar strafschop pen gaven de doorslag. Oranje Bo ven en Laudame speelden maandag tegen elkaar in de A-poule. Het werd een leuke wedstrijd met twee hard werkende teams die elkaar weinig toegaven. De eindstand werd 5-7 in het voordeel van Oranje Boven. Eer der eindigde de wedstrijd tussen Hart van Tholen en The Sixties met 4-4 in een gelijkspel. In de B-poule troffen de staartploegen Datdan- weerwel en Pladijsvogels elkaar. Een amusante, maar rommelige wedstrijd. Beide teams speelden met veel inzet en maakten nog wel eens een foutje. De ruststand werd be reikt met een 4-1 voorsprong voor Pladijsvogels. In de tweede helft zette Datdanweerwel nog extra aan en kwam terug tot 7-6. Maar daar bleef het bij. ondanks twee doelpo gingen die eindigden op paal en lat. Aanvoerster Angelique Huge maakte twee doelpunten tegen Reiger Boys. Smerdiek dames heeft een belangrijke overwinning behaald in de jacht op de eerste plaats. Zaterdag zegevierden de voetbaldames uit Sint- Maartensdijk in eigen huis met 5-0 tegen Reiger Boys 2 uit Heerhugo- waard. De koppositie moet Smerdiek nog aan Barendrecht laten, maar de achterstand is slechts één punt. Het werd al snel duidelijk dat de da mes van Reiger Boys weinig weer stand zouden kunnen bieden aan Smerdiek. Maar zolang er nog niet gescoord wordt, is alles mogelijk, dus werd er fanatiek gezocht naar de openingstreffer. In de 17e minuut was het voor de eerste keer raak. Linkeraanvalster Sharona Tieleman werd door Wendy de Wilde knap diep gestuurd. Net voor de achter lijn bracht ze de bal terug tot op de rand van de zestien Daar kwam de bal precies voor de voeten van de op het middenveld opererende Tina Dujakovic. Haar schot leek een een voudige prooi voor de doelvrouw, maar toch had die er dusdanig veel moeite mee dat de bal toch over de doellijn ging: 1-0. Niet veel later zette Smerdiek een mooie aanval op via Anne Hage. Zij maakte een vloeiende combinatie met Angelique Hage, maar diens schot belandde in de handen van de keepster. In de 23e minuut was het wel raak. Een diepe bal van Inge Peeters op Angelique. Die bediende Anne Hage met een steekbal. Anne plaatste de bal een op een met de keepster moeiteloos in het doel: 2-0. Smerdiek had veel balbezit, en de ruimtes werden groter en groter. Reiger Boys zakte steeds verder in, zodat zelfs het centrale verdedi gingsduo van Smerdiek naar harten- lust op de helft van de tegenstander kon voetballen. Keepster Irini Brou wer, die wederom de geschorste Ag- nita Nouwen verving, had niets te doen. Na een half uur leken de Tholense Boys ontmoet deze zomer het oud-elftal van Feyenoord. De Rotterdammers komen op 11 augus tus naar sportpark De Bent in Tholen. Voetbal uitslagen Voetbaluitslagen jeugd: Thol. Boys F2-HSC 5-2. Cluzona-Thol. Boys F3 5-0, Roosendaal-Thol. Boys mi ni's 2-8; DSE-WHS B 2-5. WHS C2-Welberg 8-0. Alliance-WHS Dl 3-2, WHS D2-Moc 4-5. Moerstra- ten-WHS D meisjes 2-2, WHS E2- Moc 1-3, FC Bergen-WHS E3 9-3, WHS Fl-Cluzona 4-1, De Fendert- WHS F2 1-3, Stavenisse smurfen- WHS smurfen 1-3; Vivoo-Vosmeer C 0-0, Smerdiek C-Vosmeer C 2-3, BW-Vosmeer D 2-1, Vosmeer El- De Fendert 3-1, Vosmeer F2-Rim- boe 3-1. thuisspeelsters op 3-0 te komen toen een corner van routinier Lenny Stoutjesdijk snoeihard door Inge Peeters werd ingekopt. De bal ging net aan de verkeerde kant van de paal naast het doel. In de tweede helft eenzelfde spel- beeld. Door het inbrengen van een andere spits probeerde Reiger Boys nog wel wat opportunistischer te gaan spelen, maar achterin stond Smerdiek als een huis. Waar Joline Geene en Esra Bicer zich bezighiel den met aanvallen, hielden Inge Peeters en Wendy de Wilde makke lijk stand. Een corner zorgde voor het eerste gevaar in de tweede helft. Angeli que Hage kopte net naast. Een schot van grote afstand van Lenny Stout jesdijk werd door de keepster nog ternauwernood over getikt, maar in de 70e minuut breidde Smerdiek dan toch de score verder uit. Aan voerster Angelique Hage sneed met een weergaloze solo dwars door de verdediging om als laatste ook de keepster te verschalken: 3-0. Aan de rechterkant leek Daisy Troost haar draai steeds beter te vin den en zij zorgde dan ook een aantal keer voor gevaar. Het vierde doel punt kwam vanaf de linkerkant. De doorgeschoven Inge Peeters, die een dijk van een wedstrijd speelde, werd knap vrijgespeeld, waardoor zij een perfecte crossbal kon spelen op Sharona Tieleman. Die keepster kwam nog wel uit, maar was te laat, waardoor Sharona de bal makkelijk langs haar kon tikken: 4-0. Een prachtig doelpunt. Een kwartier voor tijd werd de eind stand op het scorebord gebracht. Een corner van Lenny Stoutjesdijk werd in eerste instantie nog wegge werkt, maar kwam vervolgens bij haar terug. Ze vond het hoofd van Inge Peeters, die terugkopte op An gelique Hage. Die knikte vervol gens van dichtbij binnen. De Finale van het Nederlands kam pioenschap vliegvissen wordt op 27 mei in Tholen gehouden. De or ganisatie was op zoek naar 'groot water' en vliegvisser Jan Keur uit Tholen wees zijn woonplaats aan als geschikte locatie. De vereni ging Nederlandse vliegvisser (VNV) en Sportvisserij Nederland (SVN) organiseren het NK. De wedstrijd zal worden gehouden langs de dijk rechts van de haven van Tholen tot net voorbij het ge maal. Keur is één van de 30 deel nemers aan de finale. Tafeltennis Joshua van Willigen kopt vallend de bal richting het DZC-doel. Rechts komt zijn broer Sylvester aan en op de achtergrond loopt aanvoerder Ricky de Klerck terug. Tegen het zwakke DZC was de af wezigheid van Jeremy Stolwijk en Denny Brusselaars nauwelijks voel baar. Enkel in de openingsfase waagden de bezoekers zich over de middenlijn. Vosmeer domineerde, met extra druk op de flanken van de oprukkende backs Pascal Zwegers en Martijn Brooijmans. Na een kwartier schoot Jeffrey Kruf, via de keeper, naast het doel. Het was het eerste wapenfeit van de middag. De 1-0 was uit het boekje, met Ricky de Klerck die de achterlijn haalde en Joshua van Willigen die als een echte spits op precies het goede mo ment voor zijn directe tegenstander kroop. Bij de 2-0 werkten de Van Willigen Brothers eendrachtig samen, met Sylvester als aangever en weer Jos hua in de rol van schutter. Nog voor de pauze werd het 3-0, met ditmaal Jeffrey Kruf als wegbereider voor de loepzuivere hattrick van Joshua van Willigen. In de 55e minuut maakte Robin Capelle er 4-0 van, met een mooi schot in de verre hoek. Daarna ging de wedstrijd als een nachtkaars uit, hoewel Jeffrey Kruf en Sylvester van Willigen nog prima kansen kregen op een hogere score. Tien minuten voor het einde Vijfde klasse mocht oudgediende Marcel Haver- mans delen in de feestvreugde, als invaller voor Pascal Zwegers. Over twee weken hervat Vosmeer de competitie met de traditioneel lastige uitwedstrijd bij buurman NVS. Daarna komt Moerstraten op bezoek, de ploeg die ook nog aast op het overnemen van de periode van Borgvliet. Met vijf punten voor sprong op Moerstraten lijkt Vos meer hoe dan ook verzekerd van de vierde plaats in de eindrangschik king. Die plek is goed voor deelna me aan de nacompetitie als WW de laatste periode zou winnen. Het ging gelijk op in deze spannen de wedstrijd, maar uiteindelijk vie len de partijen de goede kant op in het voordeel van Smash. De Sint- Annalandse tafeltennissers werden geholpen door een tegenstander die in zijn laatste partij moest opgeven. Anné van Dijke speelde deze mid dag erg sterk en bekroonde dit met drie overwinningen. Ook Merijn van der Klooster en Remco Vroeg- op waren in goeden doen en won nen beiden tweemaal. Door dit magnifieke resultaat staat Smash nu drie punten los in de strijd om be houd in de hoofdklasse. Het tweede team trad aan tegen koploper Middelburg, dat een maat je te groot bleek. Er werd met 8-2 verloren. De eer werd gered door Peter Bazen en Peter Hendrickx, die beiden eenmaal wonnen. Kees van Poortvliet bleef op nul punten ste ken. Het tweede moet nu wel gaan uitkijken dat ze niet op de vijfde plaats belanden. Er zal de komende weken dan ook flink geknokt moe ten worden. Voor het derde team is de gifbeker nog steeds niet geledigd. Ook deze week werd er weer kansloos verlo ren in de derde klasse. Thuis tegen ODT begon Smash nog goed, maar uiteindelijk stond er een 2-8 eind stand op het scorebord. David van Driel en Matthijs van de Graaf zorg den beiden voor een puntje. Arno Bruijnzeel had zijn dag niet en scoorde niet. Het vijfde team pakte uit met een midweekse 9-1 overwinning op Ka- pelle. Job Moerland en Jochem van der Klooster bleken beiden een on neembare vesting voor de Kapelle- naren. Gert-Jan van de Berg moest zijn tegenstander eenmaal felicite ren. Door dit resultaat blijft de kam- pioensstrijd in de zesde klasse onge kend spannend. Het verschil tussen Smash en het Schouwse Scaldina is twee punten. Zaterdag staat de top per op het programma in Zierikzee. en aankomende wedstrijd staat de topper in Zierikzee op het program- Het eerste jeugdteam speelde zich dit weekend veilig in de tweede klasse. Smash 1 trad vrijdagavond aan tegen de nummer vijf, Yerseke. De Setallanders voelden zich duide lijk thuis in het mosseldorp en won nen met 7-3. Bennie van Poortvliet bleef ongeslagen in zijn enkelspe len. Hij verloor met Joost van Dijke de dubbel. Joost van Dijke en Johan Aarnoudse wonnen beiden twee maal. Het tweede jeugdteam trad afgelo pen zaterdag thuis aan tegen hek kensluiter Het Markiezaat. Het bleek niet, zoals gedacht, een mak kelijke wedstrijd. Smash trad aan met invaller Sander Zwagemaker. Deze kwam als enige goed uit de verf en nam op sublieme wijze drie punten mee naar huis. Lonneke den Engelsman en Christel Vroegop wonnen eenmaal. Samen wonnen zij het dubbelspel. Het derde jeugdteam blijft aan de weg timmeren in tafeltennisland. Ook zaterdag werd er weer gewon nen met 6-4. Voor de mannen van Smash een kleine tegenvaller, aan gezien zij meestal een stuk ruimer winnen. Jelmar Elenbaas was als enige goed op dreef en won drie partijen. Martijn Keur verloor, on danks luide aanmoedigingen van zijn vader, tweemaal en pakte zo doende één punt, evenals Arne Fase. Programma zaterdag: Smash 2- Scaldina 14 u.; Smash 3-Het Mar kiezaat 14 u.; Kerkwerve-Smash 4 (6/4) 20 u. Jeugd: Smash 1-Middel burg 14 u.; The Back Hands-Smash 2 13.30 u.; Smash 3-Hotak. De Thoolse selectie speelt aanstaan de woensdag 11 april) tegen de Al van JVOZ (de Zeeuwse juegdvoet- balopleiding). De wedstrijd begint 's avonds om kwart voor zeven op de Waaije. het veld van WHS, in Sint-Annaland. 's Middags geven de gebroeders Dennis en Gérard de Nooijer op hetzelfde sportpark een gastles aan de jeugd. Het is Mandy Deurloo net niet ge lukt een plek in de barrage te be machtigen op de Nederlandse kam pioenschappen in Ermelo. Daardoor eindigde de Thoolse springamazone zaterdag in de mid denmoot van de klasse L. Ze werd 29ste met haar paard Ilona. Ze had een vlotte rit in 55.97 seconden, maar had pech: er viel een balk naar de bodem wat de combinatie vier strafpunten opleverde. Van de 47 combinaties mochten er 28 bar rage rijden. Het lid van de Een- drachtruiters uit Tholen vertegen woordigde Zeeland op de indoorkampioenschappen van de Nederlandse paardensportbond KNHS. Marjolein Akkermans uit Sint-Annaland heeft zondag mee gedaan aan een dressuurwedstrijd in Stad aan 't Haringvliet. Ze reed met Verona in de klasse L2 en haalde 174 punten in de eerste proef en 181 in de tweede. Akker mans heeft met dat laatste resultaat een winstpunt behaald. Nico Flikweert heeft de eerste klasse van het West-Brabants dam toernooi gewonnen. De speler van DSVF uit Sint Philipsland haalde 12 punten uit zeven rondes. Club genoot Aart Slager werd met 7 punten vijfde in de hoofdklasse. Slager won twee partijen, haalde drie keer remise en verloor twee keer. In de zevende ronde speelde hij gelijk tegen Dennis van der Ploeg. Flikweert sloot de laatste wedstrijd in de eerste klasse winnend af. Hij won vijf partijen en haalde twee keer remise. In dezelfde klasse ein digde DSVF-lid Willem Drenth als vijfde met 8 punten. Hij won drie keer. haalde twee keer remise en verloor twee partijen. .ludovereniging OVJV houdt zater dag een paastoernooi in de Vossen- kuil in Oud-Vossemeer. Judoka's vanaf zes jaar van verschillende verenigingen nemen het tegen el kaar op tussen tien en vier uur. twee meest belangrijke spelers van SPS op dit moment. Achterin blijken de coachende ei genschappen van routinier Van de Belt nog steeds onmisbaar en voorin is de ploeg vooral afhankelijk van het scorende vermogen van zijn diepste spits. Uit een hoekschop van Ramon Elenbaas legde Stefan Bo- gers de 2-5 eindstand vast. Hoewel het geen hoogstaande vertoning was, kon trainer Peter van Poort vliet niet anders dan tevreden zijn. „We zijn eigenlijk geen moment in de problemen geweest. Ik heb geen ogenblik gedacht dat we dit potje uit handen zouden geven." „Achteraf gezien was het een volle dig off day." Dat zei een teleurge stelde Cees Stoutjesdijk na het on verwachte 4-2 verlies bij het bescheiden Chrislandia. De start van Smerdiek was nog veelbelo vend geweest, met vroege treffers van Eduward de Rijke en Leroy Pors. Linkermiddenvelder De Rijke prikte een steekbal netjes langs de doelman en de tijdig bijgesloten Pors was het eindpunt van een aan val uit het 1 boekje, met Andreas Vroegop en Erik van Haatten als voorbereiders. Na dat eerste kwar tier ebde de inspiratie weg bij de be zoekers. „We zakten steeds verder in. gingen fouten maken en kregen daardoor steeds meer vrije trappen tegen rond het zestienmetergebied. Die derde goal viel niet en we lieten Chrislandia terug in de wedstrijd komen." Smerdiek was gehandicapt aan de aftrap in Heijingen verschenen. Steunpilaren als Stefan Lindhout (ziek). Martijn Lindhout (studiever plichtingen) en Hilbert Brinkman (geschorst) waren niet inzet baar. Ook kon geen beroep worden ge daan op Marco Wagner en Leander Brinkman. Nog voor de pauze viel bovendien Rens de Viet, na een lan ge afwezigheid bezig aan zijn co meback en in het centrum gekop peld aan zijn broer Jan, geblesseerd uit. Voor hem kwam Coen Diemei in de ploeg. Door alle positiewisse lingen nam de onrust bij de bezoe kers toe en kon Chrislandia zes mi nuten voorde pauze profiteren: 1-2. Alle goede voornemens die tijdens de thee werden gemaakt, konden meteen de prullenbak in. Binnen drie minuten hadden de Brabanders hun achterstand omgebogen in een 3-2 voorsprong. Aan beide treffers gingen misverstanden in de Smer- diekse defensie vooraf. Hoewel de bezoekers de hele tweede helft do mineerden. lukte het niet om de ge lijkmaker te produceren. Stoutjes dijk: „De tegenstander ging natuurlijk op alle mogelijke manie ren tijdrekken en wij zochten het te vaak in hoge ballen, precies het spelletje waar Chrislandia goed in is. We kregen het gewoon niet voor elkaar." In blessuretijd maakte de thuisclub er bij een uitval zelfs 4-2 van. Stoutjesdijk baalde. „Want wij willen elke wedstrijd winnen. En dit was een onnodige nederlaag." Martin Quist (rechts) maakt samen met Stefan Bogers twee doelpunten voor SPS. Pas in de laatste minuten boog Stavenisse het hoofd bij het sterke De Fendert. Na een 1-0 achterstand bij rust bezegelden twee late treffers het lot van de formatie van Jaap Knop. Iets verderop in de polder maakte Smerdiek een lelijke uitglijder. Hoewel de ploeg van Cees Stoutjesdijk al vroeg in de eerste helft in veilige haven leek, stond er na negentig minuten voetbal een 4-2 eindstand op het bord. SPS zorgde voor het enige Thoolse succes in de vierde klasse. Laagvlieger Vrede rust werd op eigen veld met overtuigende 2-5 cijfers verslagen. Smer diek staat vijfde in de vierde klasse B met 35 punten uit 19 wedstrijd. SPS volgt direct met 31 uit 19. Stavenisse is negende met 22 uit 19. Met een geïmproviseerde opstelling begon Stavenisse in Fijnaart gecon centreerd aan de lastige opdracht bij de gemakkelijk scorende kampioen skandidaat. Marco Oosdijk startte vanwege de vier afwezigen als rechtsachter. Perry Potappel. Jeffrey Moerland Quincy Moerland en Wilmar Kole waren vanwege uit eenlopende redenen niet inzetbaar. In het eerste kwartier hoefden de be zoekers nog geen echte kansen weg te geven. Na een halfuur nam De Fendert de leiding, na een mooie aanval die werd afgesloten met een strak schot vanaf twintig meter: 1-0. Verder lieten de geelroden het tot de pauze niet komen, ook al omdat Aalt de Rijke tussen de palen een attente wedstrijd keepte. .Ze pakten het met z'n allen goed op", vond Knop. Na de hervatting rook Stavenisse zelfs een aantal malen aan de gelijkma ker. Een inzet van Erik de Rijke werd op het laatste moment met een sliding afgewend, Lorenzo van Haaften werd bij een goede moge lijkheid door Mark Tak over het hoofd gezien en de jonge invaller Daan Ponstccn had zijn debuut me morabel kunnen maken toen hij in vrijstaande positie een kopkans kreeg. Knop: Het zou allemaal tegen de verhouding in zijn geweest. Maar ik zou er niet moeilijk over gedaan hebben. En voor hetzelfde geld ko men er bij ons na zo'n gelijkmaker vreemde krachten vrij. De aanval lers Mark Tak en Matthias Moerland gingen voortijdig naar de kant, zodat na Ponsteen ook Youssef Smits zijn opwachting maakte. In de slotfase viel Erik de Rijke geblesseerd uit. zonder dat er nog wissels beschik baar waren. Ook Lorenzo van Haaf ten was niet meer fris. Op de valreep wist De Fendert te profiteren van de numerieke meerderheid met treffers in de 85e en 87e minuut. Knop stond er niet van te kijken. „Op een gege ven moment merk je dat de pijp leeg is. Maar de jongens hebben naar be horen gespeeld." Pas na rust nam SPS definitief af stand van het zwakke Vrederust. In de eerste helft had de thuisclub nog brutaalweg de leiding genomen, na een snelle uitval waarbij eerst Ap van de Belt stevig opzij werd gezet: 1-0. Dat die voorsprong er kwam was eigenlijk een mirakel. SPS was op alle fronten de betere ploeg maar Martin Quist en Stefan Bogers lie ten in die openingsfase goede kan sen onbenut. Kort na de openings treffer werd het gelijk, dankzij een ditmaal wel doeltreffende Stefan Bogers. Vervolgens maakte Marnix van der Slikke er na een leuke combinatie I - 2 van en vond ook Martin Quist het net: 1 -3Toch kwam Vrederust nog voor de pauze dichterbij, na dom balverlies op het middenveld van SPS waar Ramon Voshol een on zichtbare wedstrijd speelde. Pas halverwege de tweede helft gooide het voorin nonchalante SPS de par tij definitief in het slot. Uit een vrije trap van Van de Belt kopte Quist de 2-4 in. Het was een duet tussen de •'-V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 21