2012 DE THOOLSE COURANT Schipper f OAZ Rabobank VERKIEZING FAMILIEBEDRIJF VAN HET JAAR Donderdag 29 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Centrum Familiebedrijf Oosterschelde gemeente Tholen [V 'DUURZAAM ONDERNEMEN IS VOOR ONS TOEKOMST' 'OP MIJN VIJFTIENDE STOND IK ACHTER DE HAMER' 7 uan het organisatie van lokale Zeeland is topscoorder op het gebied van familiebedrijven en Tholen levert daar aan een belangrijke bijdrage. Dat blijkt uit dit inmiddels royaal gevulde vak met foto's van Thoolse familiebedrijven. De belangstelling om mee te doen aan deze rubriek is groot. Familiebedrijven komen de economische crisis relatief gezien goed door en zorgen daarmee voor stabiliteit van de Thoolse economie. Op deze pagina kunt u de verhalen lezen van twee bekende familiebedrijven die deelnemen aan de verkiezing Thools Familiebedrijf van het jaar 2012. Deze verkiezing is een initiatief van de NNP (Nederlandse Nieuwsblad Pers), het Centrum van het Familiebedrijf en de Eendrachtbode. De jury bestaat uit burge meester W. Nuis (voorzitter), mr. A.A.J. Schot (notaris), mr. D.P. Gunst (Schipper/ OAZ) en A. de Korte (directeur Rabobank Oosterschelde). Zij gaan de bedrijven beoordelen aan de hand van criteria zoals familiaal karakter, innovativiteit, duur zaamheid, klanttevredenheid en toekomstvisie. Later worden alle verhalen gebundeld in een prachtig boek en zal tijdens een speciale verkiezingsavond de winnaar bekend worden gemaakt. accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs www.ondernemendoejesamen.nl We wensen u veel leesplezier. De gemeente Tholen hecht veel belang aan de Thoolse bedrijvigheid en draagt daarom ook de familiebedrijven een warm hart toe - www.tholen.nl Wim Heijboer, uitgever Eendrachtbode AANNEMINGSBEDRIJF P.J.J.DEURLOO B.V. Hemelwater opvangen op zolder om het toilet mee door te spoelen. Het regenwater zo reinigen dat het als drinkwater te gebruiken is. Enkele voorbeelden van innovatie bij aannemingsbedrijf P.J.J. Deurloo in Tholen. „Het komt er aan. Het is net als vroeger met een stortbak boven de wc. Alleen staat hij nu op zolder," legt Paul Deurloo (55) uit. Het lijkt simpel en doeltreffend. De tijd lijkt er rijp voor. Deurloo is een pionier op dit gebied. Aan gesloten bij Duobo, duurzaam ondernemen en bouwen. Een kwaliteitslogo. Om het milieu minder te belasten. Om energiezuinig te bouwen en dat samen met andere lokale bedrijven te doen. Het werpt zijn vruchten af. In Sint-Anna- land heeft hij dat bewezen met tien starterswoningen. De gemeenten Middelburg en Goes wezen hem gronden toe om woningen te ontwikkelen die hieraan voldoen. „Dat is voor ons de toekomst. Nodig om onszelf te profileren. Het moet een merk gaan worden." Want de bouw zit in het slop. Deurloo doet nieuwbouw, verbouw, renovatie, onderhoud, utiliteitsbouw én project ontwikkeling. In 1996 begon hij voor zich zelf. Daarvoor had hij zich bij een bouwbedrijf opgewerkt van timmerman naar uitvoerder. Zou het overnemen, maar dat liep anders. Begon vanuit de woning aan de Ten Ankerweg. Achter de garage in een houten kot, zegt hij. Zijn eerste karwei was het betegelen van een badkamer. Na een halfjaar nam hij er een mannetje bij. Zette een stuk aan zijn loodsje. Tot ook dat te klein werd. Sinds 2000 zit het bedrijf aan de Ener gieweg en er werken twaalf mensen. Het ging van 60 naar 1200 vierkante meter. „Zo groot was eigenlijk niet nodig. Maar met het oog op de toekomst wel handig. Een deel is verhuurd." Het tekent wel de groei van het bedrijf en de ambities van de ondernemer. Hij bedient Zuidwest-Nederland. Aan de Zeeuwse kust renoveerde hij het Badhotel Domburg. Vorig jaar de restauratie van fort Ellewoutsdijk. Nu de bouw van de uitbreiding van vleeswarenbedrijf Wilthagen, de buurman op het bedrijventerrein. „Niet te vergelijken." Zijn vrouw Janet Deurloo-Schot (50) is van meet af aan betrokken bij het bedrijf. Ze doet de financiële administratie. „Je groeit er in mee. In het begin, toen de kinderen klein waren, een uurtje. Nu ben ik elke dag hier." De lijnen zijn kort in het familiebedrijf. Zoon Jordy (26) kwam vier jaar geleden in de B.V. Hij had ervaring opgedaan als verkoper in de houthandel. Doet calculatie en werkvoorbereiding. „Het is gevarieerd, leder levert zijn bijdrage aan een project. Dat is mooi. Overleggen met mensen. Kijken wat er beter kan." Volgens Paul komt er veel kijken bij de bouw. Van tekening tot oplevering zijn er soms tien of soms meer disciplines betrokken. „Die moeten allemaal aangestuurd worden. Maar we doen het samen met onze medewerkers." Paul, Jordy en Janet Deurloo (v.l.n.r). VAN HAAFTEN B.V. Corné van Haaften moet nog vijftien jaar worden, maar helpt al mee in het bedrijf van zijn vader John en opa Kees. Hij is de beoogde opvolger voor het bedrijf dat begonnen is in Stavenisse en sinds kort ook een vesti ging in Poortvliet heeft. Kees van Haaften (68) begon in 1965 met een straatmakersbedrijf. Hij was liever gaan varen, vertelt hij. Maar dat mocht niet van zijn ouders. „Op mijn vijftiende stond ik achter de hamer." Een straathamer. Bij zijn zwager. Er was toen veel werk in Bergen op Zoom. Straten, stoepen, pleintjes. Het zelfstandige ondernemerschap trok hem aan. „Niet langer onder een baas, maar zelf de baas zijn." Het was een uitdaging. In een tijd dat er voldoende werk was. „Nu is het moeilijker." Van Haaften nam meteen vijf man in dienst. De investering viel mee, zegt hij: „Een auto, een trilplaat, een kruiwagen, een knipmachine, een straathamer, een schop en een breekijzer." De zaak liep goed. Van Haaften werkte vooral in opdracht van aannemers. Later kwamen daar gemeenten, bedrijven en particulieren bij. Hij bestreek de hele Zuidwesthoek. Met twaalf tot dertien man personeel. Het werk was zwaar maar simpel: „De straatstenen moeten er uit en er weer terug in. Er werd weinig geschreven. Nu is het allemaal papierwerk. Bij de gemeente Steenbergen ging ik destijds nog contant afrekenen." Van Haaften onderscheidde zich met het oplossen van lastige karweitjes in de riolering. Het rioolwerk is een belangrijke pijler onder het bedrijf. Zoon John van Haaften (41) reed nog op zijn brommer, toen hij na school zijn vader hielp. Net als bij zijn eigen zoon nu, trok het werk hem aan. Ook om als ondernemer aan de slag te gaan. Hij kwam eerst in loondienst. Van lieverlee kwamen er vragen om ook opritten en tuinen te bestraten. Het bedrijf verbreedde zich. Het assortiment aan stenen en tegels is enorm. John: „Vroeger had je een paar soorten grindtegels. Nu is het voor de klanten soms moeilijk kiezen. Wat we niet op voorraad hebben, is in veertien dagen binnen." Sinds 1974 is het bedrijf aan de Pilootweg gevestigd. Vanuit de woning aan de Prinses Margrietstraat keek Kees op de schuur die er stond. In etappes kocht hij het pand en de omliggende gronden. Nu is er een werkplaats, een magazijn en een showroom. Vorig jaar Pinksteren opende Van Haaften een tweede vestiging in Poortvliet. Op het terrein van Woonboulevard Poortvliet. Een showroom en een showtuin. Met blokhutten, tuinverlichting en beelden. Van dolfijnen tot zeehonden. John: „Het is nu op twee plekken druk. Omdat de mensen hun huis niet verkopen, blij ven ze zitten en pakken dan de tuin aan." Er zijn nu acht personeelsleden. Opmerkelijk aan de drie generaties? Kees scheelt 27 jaar met zijn zoon John, die weer 27 jaar scheelt met Corné. John, Corné en Kees van Haaften (v.l.n.r.).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 7