Coalitie beslist pas over zwembaden na onderzoek betrekken marktpartijen 'Hier op eiland Tholen was niets voor toerist, waar kun je beter beginnen?' Bü 'Zwembaden belangrijke pijler onder groeiambities' 'Frustrerend dat gemeente alsmaar geen besluit neemt' DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE Jeroen Knols geeft collega's uitleg over plannen Pluimpot Donderdag 29 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De gemeenteraad zal vanavond nog geen uitspraak doen over de toekomst van de Thoolse openluchtzwembaden. In de commissie bestuurszaken werd woensdag duidelijk dat de coalitiepartijen (SGP, PvdA, VVD, CDA) eerst de mogelijkheden van een publiekprivate samenwerking willen onderzoeken. De actiegroepen 2Meterl0 en Blij ven Spetteren gaven aan, zowel in Sint-Maartensdijk als Tholen een zwembad te willen behouden. Sober renove ren, was de boodschap van het Thoolse actiecomité. Niet kostendekkend Op authentieke wijze een vakantiepark ontwikkelen, hoe doe je dat? Dat wilde een twintigtal mensen uit de recre atieve sector wel weten van Pluimpot-ondernemer Je roen Knols uit Maastricht. Het kenniscentrum kusttoeris me, een samenwerking tussen de hogeschool Zeeland en de hogeschool voor toerisme in Breda, organiseerde een bedrijfsbezoek bij het vakantiepark in Scherpenisse. Andere koers Oog voor omgeving Zeeuws of Brabants Dorpshuizen Kille cijfers ABT: Saneer je alles wat niet kostendekkend is, resteert kille gemeente Vluchtroute en excuustruus Zondagsrust Zeester op de schop Sober renoveren en meer inkomsten genereren. Dat is de boodschap van het comité Blijven Spetteren aan de ge meenteraad. In de commissie bestuurszaken gaf Johan Koedood van het comité aan dat het voor de inwoners belangrijk is dat het zwembad in Tholen blijft. „Zwem bad weg, is altijd weg. En er komt niets voor terug. Daar draait het om." Geen nieuwbouw Scholen Gymzaal Concordia Energy ijf Systems Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Het onderzoek om als gemeente sa men met een marktpartij de zwem baden te exploiteren, kost tijd, maakten de wethouders Jan Oude- sluijs en Kees van Dis duidelijk. Jack Werkman (VVD) wil in de raadsvergadering van begin mei, vóór de behandeling van de kader nota, een keus kunnen maken, zei hij. Maar dat lukt zeker niet. Om al le aspecten te onderzoeken is zes tot acht weken nodig, zei Van Dis. En dan had hij het alleen over Sint- Maartensdijk, waar de gemeente in Pluimpot b.v. en VolkerWessels Vastgoed b.v. al partners heeft waar mee over samenwerking gepraat kan worden. Voor het zwembad in Tholen zouden eerst geïnteresseerde partijen gezocht moeten worden, al vorens een onijerzoek kan starten. Oudesluijs waagde zich er niet aan om een termijn te nóemen. Maar duidelijk is, dat het onderzoek leidt tot uitstel van het besluit. Want zon der de uitkomsten zal een raads- meerderheid vanavond niet de ka ders voor een voorkeursvariant willen aangeven. De tachtig tot ne gentig inwoners die woensdag het debat in de commissie vanaf de pu blieke tribune volgden, kregen wei nig helderheid over welke richting de politiek op wil. „De zorgen over de financiën van de gemeente zijn groot", zette het CDA bij monde van Rob Duijm de toon in de discussie. „Het CDA hecht veel waarde aan beide zwem baden. We streven naar behoud, maar niet tegen elke prijs." Hoewel de tekorten op de exploitatie van de zwembaden - die er altijd zijn ge weest - de afgelopen drie jaar afna men, wordt voor 2011 op een slordi ge 2,7 ton gerekend. Duijm zei dat zijn fractie naar mogelijkheden heeft gezocht om op de renovatie- kosten te besparen, noemde spon soring en de inzet van lokale onder nemers als mogelijkheden. Maar beide baden blijven de gemeente geld kosten omdat de exploitatie 'bij lange na niet kostendekkend is'. Om daar wat aan te doen, noemde de CDA'er flexibele openstelling, flexibele inzet van personeel, meer promotie van de baden en vergroten van de service als mogelijkheden. Duijm vroeg om een breed onder zoek naar het betrekken van een pri vate partij bij de exploitatie van de baden in zowel Sint-Maartensdijk als Tholen. Dat laatste is ook wat de VVD wil, zei Jack Werkman. Hij refereerde aan het raadsprogramma waarin op Tholen het etiket 'sociaal gezicht' wordt geplakt. „Dat sociale gezicht willen we handhaven, maar niet te gen elke prijs. Dat hoeft echter niet te betekenen dat het totale aantal De belangstelling kwam uit allerlei hoeken. Zo waren Gerard en Coby Hoogstad van de rondvaartboot Fri- sia uit Sint-Annaland erbij, evenals campingeigenaresse Jeanne van den Berg (De Hoeve, Scherpenisse). Ja cob Mol (minicamping Klinken- oord, Sint-Maartensdijk), Iki Tim- mar van de VVV en boswachter Dirk Fluijt. Verder allerlei mensen die te maken hebben met recreatie, zoals Cees Knuit van de gemeente Reimerswaal. Cindy Hornstra van de gemeente Tholen was verhinderd. Het kenniscentrum organiseert wel vaker bedrijfsbezoeken, bedoeld om kennis uit te wisselen en om te kun nen netwerken. Tot nu toe waren de bedrijfsbezoeken alleen in Brabant, voor Zeeland was dit de eerste. De medewerkers van het kenniscen trum waren in contact gekomen met Knols bij een onderzoek naar het toerisme op Tholen. Dat deden ze in opdracht van de gemeente. Voor het onderzoek zijn diverse ondernemers onderzocht. De gemeente wil de cij fers gebruiken om de huidige stand van zaken te kunnen bepalen en daar het beleid op af te kunnen stemmen. Het is een nulmeting, over een aan tal jaar kan de gemeente zien waar ze dan staat op het gebied van toeris me. legt een woordvoerster van het kenniscentrum uit. Dat publiceert jaarlijks cijfers van het aantal toeris ten dat Zeeland bezoekt. Jeroen Knols vertelde dat hij in 2007 vakantiepark de Pluimpot heeft over genomen van de familie Zwikker en direct al een andere koers wilde gaan varen. „Ik ben me gaan richten op het vergroten van het aandeel korte ver blijven en het terugdringen van het aandeel vaste standplaatsen." Hij wil de camping gaan moderniseren en zich richten op de toerist die bijvoor beeld een weekendje komt overnach ten. Op dit moment wordt Tholen ge kenmerkt door veel vaste recreanten, toeristen met een vaste accommoda tie, zoals een vakantiehuis of stacara van. Knols vond Tholen bij uitstek een geschikte plek om zijn ideeën tot uiting te brengen. „Hier was niks, waar kun je beter beginnen? Andere gebieden in Zeeland hebben al een bepaald toeristisch karakter. Kijk naar Renesse, dat is één van de toeris tisch best ontwikkelde plekken in Zeeland. Het blijkt moeilijker om je vanuit een ontwikkeld gebied te her- ontwikkelen, dan te starten op een plek waar nog niets is." Wat hem ook aansprak is het nog pure polderlandschap, de authentie ke kernen met de sociale kenmerken van de inwoners, en het gevoel dat hij weliswaar in Nederland is, maar dat Tholen toch het idee geeft dat hij op een andere plek is. Het authentiek ontwikkelen is vol gens Knols oog hebben voor de om geving. „Een onderneming als Cen- Jeroen Knols vindt dat de gemeente Tholen moet durven kie zen. „We zitten hier in Zeeland, dit is een Zeeuws eiland. Durf te kiezen waar je bij hoort en probeer niet steeds krampachtig aan te sluiten bij Brabant." Bij Zeeland horen bepaalde kenmerken, zegt hij, zoals strand. Dat is er alleen niet zoveel op Tholen. „Wij pleiten voor meer aandacht voor de bestaande stranden. Op de Cariben betaal je 5000 euro per nacht voor een privéstrand. Hier hebben we kleine strandjes. Knols wil dat ze gekoesterd wor den. „Zet er meer voorzieningen bij, kleedruimtes en douches. Je moet het alleen samen oppakken." Hij is positief over hoe de Thoolse gemeenteraad zich ontwikkelt ten opzichte van toeris me. ,,lk vind dat Tholen recreatie als volwassen tak van de loka le economie moet beschouwen. Ik zie een verschuiving daarin bij de raad." vierkante meters zwemwateropper vlak moet verdwijnen." Werkman wil eerst alle feiten op een rij heb ben alvorens een weloverwogen keuze te maken, zei hij. „En niet een keus waarvan we achteraf moe ten zeggen: dat was niet de juiste." De SGP-fractie had evenmin al een sluitend antwoord op de vraag wel ke voorkeursvariant ten aanzien van de zwembaden nader uitgewerkt moet worden. Peter Kraamer zei dat in de gepresenteerde cijferopstellin gen geen rekening is gehouden met 'slimme samenwerking'. Hij stelde vast dat de baden in een behoefte voorzien. Ze allebei open houden, en in Sint-Maartensdijk een binnen bad erbij, noemde hij niet realis tisch. De boodschap van de bevol king is wat de SGP betreft duidelijk: houd het sober en hanteer een rede lijke entreeprijs. „Ook wij hoeven geen entertainment. En bezoekers uit de regio naar een zwembad op Tholen trekken is volgens ons niet haalbaar." Kraamer vond dat het bij de exploitatie van de zwembaden om grote bedragen gaat (het tekort op Haestinge komt in 2011 uit op 128 mille, dat op De Spetter op 139 mille - red.). Zoekend naar een al ternatieve bezuiniging komt de SGP op de dorpshuizen, waarvan de ex ploitatie zwaar op de gemeentebe groting drukt. Ook wat de PvdA betreft kan er naar de dorpshuizen gekeken worden, of naar het bijstellen van het ambitie niveau, zei Jan Heshof. Hij bena drukte de sociale functie van een zwembad, als plaats voor ontmoe ting naast een zwemgelegenheid. Heshof zei de ogen niet te willen sluiten voor het realistisch finan cieel perspectief van de gemeente, en steunde het voorstel van het CDA voor een breed onderzoek naar publiekprivate samenwerking. „Vooralsnog moeten we beide ba den open houden", zei de PvdA'er. Wat hem betreft is dat tevens het uitgangspunt voor de toekomst. Daarmee zitten de sociaaldemocra ten in de buurt van de niet-college- partijen CU, ABT en SP. Deze drie fracties kiezen voor het in stand houden van twee buitenbaden. „Een overdekt bad van 250 vierkante me ter in Sint-Maartensdijk vinden wij volstrekt te mager, gezien wat daar nu is (een buitenbad van 500 vier kante meter - red.). Neem een open- luchtbad mee in de totale exploitatie van de Geertuidapolder", zei Bram van de Sande, die nergens in het voorstel had gelezen dat er zwem baden gesloten gaan worden. De Spetter wil hij op de huidige plek Extra stoelen waren nodig om alle belangstellenden voor het debat over de zwembaden een plek te bieden in de raadzaal. handhaven. De CU'er gaf aan dat er altijd al een exploitatietekort op de baden is geweest. „Ook bij andere voorzieningen, en hoe gaan we er daar mee om?" Van de Sande deed de suggestie om naar nieuwe doel groepen te kijken om het gebruik van de baden te stimuleren. En hij riep de aanwezigen op om in de voorverkoop een zwemabonnement aan te schaffen. Beide baden moe ten open blijven, en op een juiste, goede manier worden onderhouden, stelde hij. Han van 't Hof (ABT) vond het jammer dat de financiën leidend zijn in de zwembaddiscus sie. „De primaire vraag zou moeten zijn: wat is de meerwaarde voor on ze burgers?" Zij zijn de dupe van het hanteren van kille cijfers, stelde hij. „En het gevolg is ook dat er ja renlang te weinig onderhoud is ge pleegd." Wil jé alles saneren wat niet kostendekkend is, dan houd je een sobere gemeente over, aldus Van 't Hof. Hij was het met de CU eens dat het geplande overdekte bad voor Sint-Maartensdijk onvoldoen de is. „Wij vinden dat Haestinge niet gesloten moet worden vóór dat overdekte bad er is. Anders weet ik wel wat er op termijn gebeurt. Voor De Spetter geldt hetzelfde. Laat de gebruikers niet in de kou staan." De SP wil de voorzieningen dicht bij de burgers houden, zei Theo Ko- revaar. „Dat kost geld. maar onze inwoners betalen jaarlijks een bij drage voor de voorzieningen in de gemeente." Korevaar zei dat zijn fractie de voorkeur geeft aan reno vatie van beide bestaande baden. Volgens een analyse kost dat twee miljoen, en lopen de jaarlijkse las ten voor de gemeente op naar 465 mille. „Aan het college de taak om te bekijken of het voor minder geld kan", zei de SP'er. CU en ABT waren kritisch ten aan zien van het onderzoek dat de coali tiepartners willen naar publiekpri vate samenwerking (pps). Van de Sande riep hen op om zich vóór dat onderzoek uit te spreken voor het in stand houden van twee buitenbaden. „U ziet pps als een tovermiddel. Als dat niets oplevert, bertt u dan bereid beide baden open te houden?" Voor het CDA is dat het streven. „Maar we willen het geld zo efficiënt mo gelijk besteden", reageerde Duijm. Kraamer zei dat pps het openhou den van twee baden haalbaar moet maken. „Maar we gaan voor een goede zwemvoorziening. Pps is geen wondermiddel, maar het ver groot de kansen." Ook Heshof gaf aan dat pps een plus kan betekenen die de keuze kan vergemakkelijken. Daarmee reageerde hij op de op merking van Van 't Hof dat de co alitie pps gebruikt als een vlucht route. „Het onderzoek moet de geesten rijp maken voor sluiting. Het is een voorgekauwd verhaal. De keuze maken wat we willen, dat is belangrijk. Jullie zoeken een vlucht. Pps is immers geen nieuwe ontdekking." Hersenspinsels, zo deed Heshof de opmerkingen van de ABT'er af. Maar ook Van de Sande stelde dat de coalitiepartijen, uitgezonderd de PvdA, pps als 'ex cuustruus' gebruiken. Onzin, inter rumpeerde Werkman, die aangaf pas na het onderzoek een keus te zullen maken. „Waarom is jaren ge leden niet om dit onderzoek ge vraagd. Dat had tijdwinst opgele verd", vond Van de Sande. „Wees er helder over of u veel vertrouwen hebt in een pps-constructie. U doet uzelf nu tekort." ABT en SGP botsten tijdens de zwembaddiscussie over de zon- dagrust. Peter Kraamer vroeg burgemeester en wethouders om, nu de toekomst van de zwembaden aan de orde is, meteen het aspect van de zondagsrust mee te nemen. „Stop met die sym boolpolitiek!", zei Han van 't Hof daarover. Volgens hem is dit nu niet aan de orde. „Ik respecteer jullie, respecteren jullie mij dan ook." SGP-fractievoorzitter Bert van Eenennaam reageerde als door een horzel gestoken. „Dit past niet. Dat u geen emotie hebt bij de zondag, kan. Maar u moet niet op deze wijze stemming maken!" Een groep mensen uit de recreatieve sector gaat een kijkje nemen op vakantiepark de Pluimpot, nadat ze van eigenaar Jeroen Knols (tweede van rechts op de bermmatin brasserie De Zeester uitleg over zijn plannen hebben gekregen. ter Pares is naar binnen gericht. Het maakt niet uit waar dat zich vestigt, het zorgt zelf voor alle faciliteiten. De toerist hoeft het park in feite niet af." Bij de Pluimpot wil Knols juist gebruik maken van de faciliteiten die de omgeving biedt, samenwer ken met de lokale ondernemers en daarnaast wel een aantal faciliteiten op het park ontwikkelen. Er liggen weliswaar al campings en vakantieparken, maar volgens Knols is er voor toeristen nog maar weinig te doen. Hij zou dat willen uitbrei den door bijvoorbeeld samen te wer ken met boeren. Zo vertelde een aanwezige minicampinghoudsterdat ze naast de camping een akkerbouw bedrijf hebben. Er worden met de gasten excursies naar het land ge houden. om te zien waar aardappels vandaan komen. Vervolgens wordt met de kinderen samen chips van de aardappelen gemaakt. Voor de uitbreiding van het park, wil l. Knols nieuwe vakantiewoningen bouwen. Ook daarbij wil hij reke ning houden met de omgeving. „Ik heb een architectenbureau uit Am sterdam opdracht gegeven om huis jes te tekenen. Ons ging het erom om goed na te denken: wat willen we hier nou maken? We willen de huisjes inbedden in de omgeving. We willen het Zeeuwse karakter be nadrukken, maar niet terugvallen op de oude architectuur. Je mag zien dat het een product vqn 2012 is en niet van 190^" Knols wil binnen een jaar zijn plan nen met het park tot uitvoering gaan brengen. Eerst is er een ander pro ject aan de beurt, namelijk brasserie De Zeester aan de Gorishoeksedijk. Hij hoopt dat in mei formeel alles rond is en dat er 15 augustus kan worden begonnen met de bouw werkzaamheden. Om duidelijker te hebben waarover Knols sprak, ging het gezelschap naar buiten voor een rondleiding over het vakantiepark. Daarna werd er nog even nagepraat in De Zeester. Comité bereid mee te denken over versobering plannen Gebruik makend van het spreek recht lichtte Koedood de brief toe die het comité een week eerder aan de raadsleden had gestuurd. „Wij als burgers voelen ons in de kou staan en begrijpen werkelijk niet waarom het zwembad geslacht offerd wordt vanwege de kosten. Nog geen half procent van de jaar begroting voor beide zwembaden." Koedood ging nader in op twee as pecten waarin de belangen van de gemeente en van Blijven Spetteren samen komen: het sociale gezicht van Tholen en de ambities van Tho len. Ten aanzien van het eerste punt haalde hij uitspraken van raadsleden aan over de woonomgeving, het be lang van het verenigingsleven en sociale samenhang. Wat de ambities om te groeien betreft, zei Koedood dat daar een fatsoenlijk voorzienin genniveau bij hoort. „Wij zeggen u: als de zwembaden verdwijnen, is een belangrijke pijler onder uw am bities van groeien en recreatie ver dwenen. U handelt dan als een be drijf waarmee het slecht gaat, en dat daarom zijn verkopers ontslaat." Blijven Spetteren kiest voor behoud van zowel De Spetter als Haestinge, en bezuinigen op de renovatie. De baden hebben al ingeleverd, hield Koedood de commissie voor. Het schoolzwemmen is wegbezuinigd, en de post voor renovatie van de ba den is van 2,5 miljoen (kadernota 2010) verlaagd naar twee miljoen (matrix bij het voorstel). „Natuur lijk kan het met nog minder dan die twee miljoen en dat is dan bezuini ging nummer drie." Nieuwbouw voor 5,75 miljoen, wat een buitenbad van 250 en een bin nenbad van 350 vierkante meter moet opleveren, ziet het comité in deze economisch slechte tijd niet zitten. Sober en doeltreffend re noveren, daarbij de aantrekkings kracht vergroten, dat is de bood schap. Daarbij samenwerken met lokale ondernemers, maar als ge meente wel de regie houden. En de bedrijfsvoering verbeteren: door sponsoring, de snackbar in eigen beheer nemen, opgeleide vrijwilli gers inzetten om de personeelskos ten te drukken. „Staar u niet blind op de cijfers, maar denk in oplossin gen", hield hij de commissie voor. Koedood zei dat het comité bereid is met de gemeente mee te denken. Maar ten aanzien van het vergroten van de betrokkenheid van de inwo ners bij het zwembad hield hij een slag om de arm. „Vrijwilligers vin den zal lastig zijn, daarover moet ik realistisch zijn." Namens de Thoolse scholen bracht Karin Hage (Juurling) naar voren dat het belangrijk is dat kinderen efen voorziening voor vrijetijdsbe steding hebben waar ze zelfstandig - te voet of op de fiets - naar toe kunnen. Ze stelde verder dat het in Zeeland een 'must' is dat kinderen leren zwemmen. „De Spetter moet blijven!" herhaalde ze de kreet die op bordjes stond die veel van de aanwezigen in het publiek bij zich hadden. Corné Stoutjesdijk hield het kort, omdat de argumenten van 2Meterl0 en Dorpstafel ten aanzien van het zwembad in Sint-Maartensdijk bij de raadsleden bekend zijn. „Blijven Spetteren wil hetzelfde als ons." Stoutjesdijk zei te hopen dat de ge meenteraad ingaat op het aanbod van VolkerWessels en Pluimpot om een toelichting te geven over het zwembad op het nieuwe vakantie park. Dat aanbtxl staat in een brief waarin wordt uitgelegd dat hun af wezigheid op het minisymposium in februari tevoren met de organisa tie was besproken. Verder melden ze erin, dat de wens voor een goed uitgerust openbaar binnen- en bui tenbad nader onderzoek vergt. Beide actiecomités hebben sympa thisanten opgeroepen om vanavond ook weer massaal naar de gemeen teraadsvergadering te komen. Voorzitter Tholense Boys luidt de noodklok Veel wijsheid, maar vooral ook daadkracht. Dat wenste voorzitter Piet van der Vlies van Tholense Boys donderdag de leden van de commissie bestuurszaken toe. De preses van de 440 leden tellende voetbalclub noemde het frustrerend dat de gemeente alsmaar geen besluit neemt over de toekomst van de sportaccommodaties. Op De Bent kan Tholen se Boys momenteel geen kant meer op. De grens is bereikt. De accommodatie is te klein voor de 23 competitieteams die de Thoolse voetbalclub momenteel telt. Het trainingsveld is te klein, het gecombineerde schoolsport/trai ningsveld in slechte staat. De ver eniging. die maar blijft groeien (in 2011 twintig leden erbij), kan er niet mee uit de voeten. En dat terwijl er volgend seizoen een 24ste team bij komt. Tholense Boys is er aller minst gelukkig mee dat het aanpak ken van de sportaccommodaties is uitgesteld van 2012 naar 2018. Daardoor worden investeringen in de gebouwen noodgedwongen op de lange baan geschoven. Inmiddels is de kleed- en doucheruimte van de club dringend aan een opknapbeurt toe en zijn er acuut vier extra kleed kamers nodig. Volgens de normen van NOC/NSF en KNVB is voor een club met de omvang van Tho lense Boys een accommodatie ver eist van drie wedstrijd velden en een volwaardig trainingsveld. Van der Vlies gaf aan, dat de club op den duur nee zal moeten verko pen tegen inwoners die lid willen worden. Terwijl de overheid de jeugd juist meer wil laten bewegen. Het beleid voor Tholen is dat de plaats doorgroeit naar tienduizend inwoners. „Dan moet je daar ook de voorzieningen op enten", aldus de voormalige ambtenaar sportza ken. Hij wees de commissie op de belangrijke rol van het verenigings leven in de samenleving. „De ge meente moet zorgen dat verenigin gen zich kunnen ontplooien. Daar past een ledenstop niet bij. De situ atie van Tholense Boys is urgent." Van der Vlies attendeerde op een recent krantenonderzoek 'Geluk in cijfers', waarin Tholen met de sportvoorzieningen het laagst scoorde van heel Zeeland. „Dat voelt niet goed." Met twee grasvel den en een kunstgrasveld zou de club Hooguit twintig jaar vooruit kunnen. Een tweede kunstgrasveld biedt met name soelaas voor de trainingen, antwoordde de voorzit ter op een vraag van commissielid Bram van de Sande (CU). Naast de voetbalclub vroeg ook muziekvereniging Concordia aan dacht voor de eigen toekomstige situatie. In praktisch alle varianten voor het gebied aan de Zoekweg verdwijnt de gymzaal. Maar wat Concordia betreft blijft dat gebouw haar oefenruimte. Het voldoet qua oppervlakte prima, en er is een ei gen sociale ruimte, gaf voorzitter Piet Geuze aan. Verhuizing naar de uitbreiding van Meulvliet kan op twee fronten een probleem zijn: verlies van de sociale ruimte, en geen repetitiemogelijkheid op vrij dagavond. Dat zijn twee zaken die voor Concordia onacceptabel zijn, aldus Geuze. Hij brak een lans voor het gebruik van bestaande voorzieningen in plaats van dure nieuwbouwplannen. „De techni sche levensduur van een gebouw is vele malen langer dan de boek houdkundige afschrijving." Geuze riep de commissie op om de belan gen van Concordia, hoewel slechts een klein schakeltje in het grote ge heel van de herinrichting van het Zoekweggebied, niet uit het oog te verliezen. Ceciliaweg 2 I 4637 m 1 Smt-Annaland 0166 - 65 43 35 I www.bcon-energysystems.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 5