Smerdiek met lege handen in boeiend voetbalgevecht Thoolse Kaylee Heijnen maakt droom Nederlands kampioen te worden waar Nieuwe tassen C-junioren Smerdiek Martin Quist van SPS scoort drie keer tegen WIK Dagelijks trainen levert goud op voor ponyamazone Late treffer Vosmeer voor slot voldoende voor zege in Renesse Donderdag 29 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bescheiden uitslag Stavenisse 17 SPS breekt blok WIK vijf keer Paardensport Nooit gereden Grote één Extra thuiswedstrijd Tholense Boys Voetbal- programma Donderdag 29 maart uur Dosko 2-Noad 5 20.00 Moe 3-TholBoys 5 20.00 Zaterdag 31 maart uur Thol. Boys-SVG 15.00 Noad-Seolto 15.00 DHV-WHS 14.30 MZC-Vosmeer 15.00 Chrislandia-Smerdiek 14.30 Vrederust-SPS 14.30 De Fendert-Stavenissc 14.30 Smerdiek da.-Reiger Boys 2 15.00 Smerdiek 2 da.-Barendrecht 2 12.30 Goes-Noad da. 14.30 Virtus-Thol. Boys da. 14.30 Smerdiek 3 da.-Klundert 15.00 WHS 2-Bavel 2 14.30 Oranje Wit 3-Noad 2 12.30 SPS 2-Merlijn 2 14.30 Thol. Boys 2-MZC 3 12.30 Rillandia 2-Noad 3 12.30 Stavenisse 2-Klundert 3 15.00 Bergen 2-Smerdick 2 15.00 De Fendert 2-WHS 3 12.30 SPS 3-Smerdiek 3 14.30 Noad 4-WIK 3 14.00 Bruse Boys 4-Thol. Boys 3 14.30 Halsteren 4-SPS 4 15.00 Stavenisse 3-Kogelvangers 4 13.00 Zondag 1 april uur Vosmecr-DZC 14.30 Roosendaal 2-Vosmeerda. 12.00 DZC 2-Vosmeer 2 12.30 Roosendaal 8-Vosmecr 3 10.00 Frank den Engelsman (Noad) 15 Arvin de Witte (WHS) 14 Erik van Haaften (Smerdiek) 13 Na de achttiende competitieronde is er een top drie van drie spelers. Frank den Engelsman scoorde na lange tijd weer en schudde met I doelpunt de niet-spelende Arvin de Witte van zich af. Van Haaften scoorde niet. maar handhaafde zich op de derde plaats. Bij de achtervolgers maakte Martin Quist wel een flinke sprong met maar liefst drie goals, waardoor hij nu evenveel doelpunten heeft als Jeffrey Kruf (12). Totaal noteerden de Thoolse voetballers vijftien treffers, waarbij naast Quist ook Perry Potappel (Stavenisse) en Silvester van Willigen (Vosmeer zo) zich onderscheidden met elk twee goals. Ed win Andriesse van SPS maakte zijn eer ste doelpunt in deze competitie. Voetbal uitslagen Derde kl.: WHS-Rillandia scheids rechter niet opgekomen. Vosmeer- Kapel le 2-3, Seolto-Thol. Boys 1-1, Krabbendijke-Noad 1-2. Vierde kl.: SPS-WIK 5-0, Stave nisse-Vrederust 3-1, Smerdiek-Ko- gelvangers 0-1 Vijfde kl.: Renesse-Vosmeer 2-3. Dames: Barendrecht-Smerdiek 1-1, RVVH 3-Smerdiek 2 2-2, Thol. Boys-Smerdiek 3 uitgesteld, Noad- VVC 3-0, Berkel 3-Vosmeer Vos meer teruggetrokken, Vosmeer- Schijf 2 1-0. Tweede kl. res.: Noad 2-Klundert 2 1-2,Zwaluwe 2-WHS 2 3-3. Derde kl. res.: WC 2-SPS 2 10-0. Vierde kl. res.: Noad 3-Krabben- dijke 3 6-1, WIK 2-Thol. Boys 2 uitgesteld, Smerdiek 2-Internos 2 0- 4, WHS 3-Vrederust 2 4-1. Vijfde kl. res.: Halsteren 2-Stave- nisse 2 5-1, Smerdiek 3-Noad 4 3-2, Thol. Boys 3-Brouwersha,ven 2 4-1, Moe 2-SPS 3 0-0, SPS 4-DVO 4 1- 2. Thol. Boys 4-DSE 2 2-4, Zwalu- we 5-Thol. Boys 4 12-1. Zesde kl.' res.: Vosmeer 2-Lepel- straatse Boys 3 0-4, Vosmeer 3- NSV5 2-3. Zevende kl. res.: WHS 4-Moc 3 7- 2.Thol. Boys 5-Dosko 2 1-5. Jeugd: Vosmeer C-Waarde 9-0, Vosmeer D-Unitas 3-1, Vosmeer E2-Moc 1-1, Vosmeer F1-Grens wachters 16-0, Steenbergen-Vos meer F2 3-2; WHS B-Kogelvan gers 1 -4, BVV-WHS B meisjes 5-1 BSC-WHS Cl 0-3, VVC-WHS C2 3-1, WHS Dl-Halsteren 3-1, BSC- WHS D2 5-1, WHS D meisjes- Thol. Boys D meisjes 2-3, WVV- WHS E2 2-6, Halsteren-WHS R3 2-2, Unitas-WHS F1 1-4, WHS F2- NVS 1-4; Roosendaal-Thol. Boys A 6-0, Thol. Boys BI-Steenbergen 0-1, Thol. Boys B2-Internos 5-0, TholBoys C1 -RCS 6-1Nw. Borg- vliet-Thol. Boys C2 3-0, Thol. Boys Dl-DSE 1-4. Thol. Boys Dl- Nw. Borgvliet 3-1, Lepelstr. Boys- Thol. Boys D3 0-4, FC Bergen- Thol. Boys El 6-2, Meto-Thol. Boys E2 4-4, Thol. Boys E3-Stave- nisse E 0-4, Kogelvangers-Thol. Boys F1 1-5, Thol. Boys F2-Vivoo 0-2,Thol. Boys F3-VVC 0-8,Thol. Boys mini's-Schijf 6-2. Tien van Halsteren. Atletiekvereniging AC Olympia organiseert zondag om een uur de Tien van Halsteren. In de dorpskern van Halsteren wordt een parcours uitgezet over 2500 meter. Wedstrijdatleten moeten deze ronde viermaal afleggen. De afstanden variëren van 2,5 tot 10 kilometer. Inschrij ven kan bij café Tivoli aan de Dorpsstraat 84 in Halsteren. Smerdiek hoeft na een 0-1 neder laag tegen Kogelvangers niet meer te dromen van een rol in de kampioensrace. De ploeg uit Wil lemstad doet nog wel mee voor de titel, net als lijstaanvoerder SKNWK en naaste achtervolger De Fendert. SPS won afgetekend (5-0) van hekkensluiter WIK. Sta venisse had evenmin moeite niet zwakke broeder Vrederust. De 3- 1 zege was een magere afspiege ling van de werkelijke krachts verhouding aan de I'ilootweg. Vierde klasse Millimeters en minuten maakten za terdag het verschil in het boeiende voetbalgevecht tussen Smerdiek en Kogelvangers. In de 78e minuut ein digde een inzet van Stefan Lindhout op de binnenkant van de paal. Een handvol minuten later maakte Ko gelvangers aan de overkant het eni ge doelpunt van de middag, na een ingooi waarop de thuisclub onvol doende anticipeerde. Het 0-1 verlies betekent dat Smerdiek niet meer meedoet voor de hoofdprijs. Dat wist na afloop ook coach Cees Stoutjesdijk. „De afstand is nu te groot." Het was op Haestinge een confron tatie waarin beide teams dezelfde strijdwijze hanteerden: bij balverlies onmiddellijk druk op de tegenstan der zetten. Mooie combinaties wa ren daardoor zeldzaam, strijd en pas sie waren er in overvloed. In de eerste minuten was Smerdiek enkele malen dicht bij de openingstreffer. De explosieve start resulteerde in een mogelijkheid voor Erik van Haaften die net niet zijn teen tegen de bal wist te zetten. Stefan Lind hout zag een inzet eindigen op de buitenkant van de paal. Voor Kogel vangers waren de belangen net zo groot en doelman Alex Stoutjesdijk redde bij een doorbraak van de Bra banders. Ook werd nog een treffer van de bezoekers geannuleerd we gens buitenspel. Met een snel genomen vrije trap wist Hilbert Brinkman bijna Leroy Pors in scoringspositie te brengen. Op slag van rust probeerde Bart Stoutjesdijk het met een gevaarlijk schot uit de draai. In de tweede helft lukte het Smerdiek niet meer zo vaak om te penetreren in het vijan delijk strafschopgebied. Wel bleef het tempo van de match onveran derd hoog. Ook na de cruciale fase die Kogelvangers de winst oplever de, gebeurde er nog van alles. Een Martin Quist in duel om de bal. Brabantse verdediger kon met zijn tweede gele kaart voortijdig vertrek ken en achter de rug van de arbiter werd Eduward de Rijke nagetrapt, met een opstootje als gevolg. Smerdiek perste er met de numerie ke meerderheid een wanhoopsoffen sief uit, maar de Brabantse muur bleef overeind. Coach Stoutjesdijk stapte snel over het verlies heen. „Nu moeten we plan B uit de kast trekken en zorgen dat we in mei met ons sterkst mogelijke team. en goed getraind, aan de start van de nacom- petitie staan." Dat de rust aanbrak met 0-0 was ei genlijk een wonder. Het weer bijna volledige Stavenisse domineerde te gen Vrederust ook in het eerste be drijf op alle fronten, zonder dat het de diverse kansen kon omzetten in treffers. Erik de Rijke raakte de lat. een kopbal van Kees van Putte werd knap gepareerd door de keeper, bij een andere gelegenheid kopte Van Putte in ideale positie over het doel en ook Quincy Moerland had het vi zier bij een prima kans niet zuiver afgesteld. Vijf minuten na de pauze keek de thuisclub zelfs tegen een achterstand aan. Van Putte verslikte zich in de opbouw in de bal, met Vrederust dat dankbaar profiteerde van de misstap: 0-1. Vrijwel vanaf de aftrap zorgde Perry Potappel voor de gelijkmaker. Hal verwege de tweede helft was Potap pel ook weer het eindstation van een leuke aanval, met een diagonaal schot als besluit: 2-1. Jos van der Jagt mocht nog aanleggen vanaf de strafschopstip, maar de zelden mis sende specialist vond ditmaal de keeper op zijn weg. Zes minuten voor het einde was Potappel de aan gever van de 3-1 door Lorenzo van Haaften. Grote man van de wed- strijd was Sander Smits die op het middenveld bij vrijwel elke actie be trokken was en ook organisatorisch de ploeg bij de hand nam. Ondanks de bescheiden uitslag was coach Jaap Knop tevreden, .ieder een bleef vanuit zijn taak voetballen, ook toen we voor rust ons veldover- wicht niet konden omzetten in doel punten. Vaak zie je dan dat jongens zichzelf voorbij gaan lopen, en dat gebeurde dus vandaag niet." Behal ve Smits was ook Potappel belang- rijk voor het team. Knop: „Perry speelde misschien niet zijn beste wedstrijd, maar voor de goal etaleer de hij toch weer zijn bijzondere kwa liteiten. Hij is en blijft iemand die voor ons het verschil kan maken." Komende zaterdag neemt Stavenisse het op tegen het op de titel azende De Fendert. „Dat wordt weer een heel ander verhaal", aldus Knop. „Maar als we vanuit onze organisa tie kunnen spelen, zijn we in staat om het elke ploeg lastig te maken." In een met name voor de pauze moeizaam duel wist SPS uiteindelijk toch nog ruim afstand te nemen van hekkensluiter WIK. Het werd 5-0 voor de formatie van Peter van Poortvliet. Pas op slag van rust wist de oppermachtige thuisclub de ban te breken. Het was linksback Edwin Andriesse die even fraai als geluk kig en diagonaal voorde 1-0 zorgde. Van Poortvliet noemde het spel van zijn ploeg in de eerste helft romme lig. „We liepen teveel in de trechter van het blok dat WIK had wegge zet." Na de hervatting pakte SPS het slimmer aan. De zijkanten werden beter benut, het tempo ging de hoog te in en plots waren er ook goeie combinaties te zien. Uit een voorzet van Stefan Bogers maakte Martin Quist er 2-0 van. Martin Quist te kende ook voor de -3-0. met een ge plaatst schot in de verre hoek. Na een afgeslagen corner vuurde Jan Pieter Bevelander doeltreffend uit de tweede lijn: 4-0. Het laatste wcx>rd was weer voor Martin Quist, met Ramon Voshol als wegbereider: 5-0. SPS kon zaterdag geen beroep doen op Jorn en Mark Elenbaas, Leonard Quist en de geschorste Jan Deij. Niemand van het viertal wordt voor de komende confrontatie met Vrede rust aan de aftrap verwacht. Van Poortvliet nam de zege op WIK ter kennisname aan. „Hoeveel je ook tegen zo'n ploeg scoort, je doet het eigenlijk nooit goed." Nederlands kampioen worden. Dat was de droom van ponyamazone Kaylee Heijnen uit Tholen. Die is zaterdag uitgekomen. De 13-jarige Kaylee en haar pony Kohvie S wonnen in Ermelo het Nederlands kam pioenschap springen in de klasse M, categorie D-E. Nu droomt ze al weer verder. „Ik wil graag naar het Europees kampioenschap." Het succes is niet zomaar komen aan waaien. Kaylee traint elke dag met haar twee pony's en gaat, als het even kan, elk weekend naar een wedstrijd. Naast Kohvie heeft ze ook Turbo, waarmee ze in de klasse Z, een stapje hoger, rijdt. Dat is een veel moeilijke re pony dan Kohvie, die ze nu een half jaar heeft. „Als je ze ziet rijden zegt iedereen: ze zijn allebei een beetje gek. Kaylee heeft haar handen vol aan Turbo", zegt haar moeder Diana. Zij en haar man John reizen het hele land af met hun dochter. „We helpen haar een beetje om haar doel te bereiken." Nu ze Nederlands kam pioen is, glimmen ze van trotsheid: „Dit pikken ze ons niet meer af." John en Diana hebben drie kinderen. Naast Kaylee hebben ze een dochter Denise (15) en een zoon Joey (18). Toen Kaylee zes jaar oud was, begon ze met paardrijden op manege Mo- lenzicht in Bergen op Zoom. Haar broer en zus deden mee, maar voor hen was de lol er op den duur af. Kaylee bleef doorgaan. Haar ouders snappen niet waar de liefde voor paarden vandaan komt. Ze hebben zelf nooit gereden. „Kaylee riep op haar vierde al dat ze wilde paardrij den. Ze moest wachten tot ze oud ge noeg was. Toen het zover was, moest iedereen op de manege altijd om haar lachen. Ze reed op een kleine pony, een Shetlander. Als ze eraf viel, rende ze er altijd achteraan en riep ze: kom hier!" Op haar zevende kreeg ze haar eerste pony, een oude fjord. Omdat Kaylee graag wilde springen, kwam er al gauw een andere pony, een C-maat. Daarmee heeft ze het geschopt tot de klasse Z en haalde ze vorig jaar ook de Nederlandse kampioenschappen. Net als met Turbo, die ze toen nog in de klasse M reed. Doordat ze een balk in het parcours had, viel toen haar droom om Nederlands kam pioen te worden in duigen. Met Koh vie heeft ze dit jaar dus revanche ge nomen. Dressuur vindt ze maar niets. Kaylee wil springen. Geen hindernis is haar te hoog. Met Turbo heeft ze thuis al een keer eentje van 1.40 meter ge sprongen. Dat is de hoogte van een internationaal parcours voor paarden. Zenuwen kent ze ook niet. Een snelle barrage rijden is haar specialiteit. ,.Op de kampioenschappen startte Kaylee rustiger dan normaal", vertelt Diana. „Dat moest ook", zegt Kay lee, terwijl ze naar haar vader wijst. Dat is haar adviseur bij het verkennen van het parcours. „Op de eerste twee hindernissen voorzichtig rijden", had hij gezegd. Dat deed ze dan ook, maar daarna ging het gas erop. Zoals ze altijd doet. Diana: „Als de bel gaat. is ze altijd prrrt.weg." In Ermelo moest ze als 27ste van de 30 combinaties starten. „Dat is wel handig, want dan kun je kijken wat de ruiters voor jou doen", zegt Kay lee. Ze reed een foutloze ronde en mocht dus barrage rijden. Ze was daarin als één na laatste aan de beurt. Ze wist na afloop meteen dat het goed zat: „Ik zag een grote één op het bord komen. Maar er moest nog een tje na mij." Kaylee zou sowieso op het podium komen. John: „Bij de an dere combinatie stond een twee op het bord, dus Kaylee was kampioen." Het gezin was een aantal weken gele den al in de feeststemming, toen Kaylee Brabants kampioen werd. „Diit is echt een zware selectie hoor, je moet eerst vier wedstrijden goed doorkomen", zegt Diana. Bij die prijs heeft ze ook een startplaats op Indoor Brabant in april in Den Bosch gekre gen Daar rijden is eveneens een gro te wens van Kaylee. „Die entourage is prachtig. En 's middags wordt daar de wereldbeker verreden. Overal is publiek, zelfs bij het losrijden kunnen mensen kijken." De miters voelen zich daar net sterren, leggen Diana en John uit. Alle successen worden zaterdag thuis met een feestje, speciaal voor de eer stejaars leerlinge van het Prinsentuin college in Halsteren, gevierd. Ook Zeeuws kampioen Linsey van der Slikke uit Tholen staat op de gasten lijst. Zij reed zaterdag mee in Ermelo met haar pony Surprice in de klasse L, categorie A-B. Linsey schopte het tot een achtste plek in een veld van 20 deelnemers. Ze bleef zowel in het basisparcours als in de barrage fout loos, maar had met 26,62 seconden niet de snelste tijd. Volop meedoen in de derde periode en een vierde positie op de ranglijst. Met die ongekende perspectieven keerde Vosmeer na een 2-3 zege terug uit Renesse. De broertjes Silvester (2x) en Joshua van Willigen zorgden voor de Vosmeerse treffers. Tim van Mierlo, samen met Wim Wester huis de verantwoordelijke man bij de oranjehemden, sprak van een wedstrijd met twee gezichten. „We konden geen vervolg geven aan onze goede eerste helft. Wel hebben we altijd snelle jongens voorin die een wedstrijd kunnen beslissen. En we blijven met z'n allen knokken tot de laatste seconden. En dan kun je zo'n potje eruit slepen, ook als je er ei genlijk niet meer op rekent." Vijfde klasse Renesse, traditioneel een lastige te genstander voor Vosmeer, opende voortvarend met een gevaarlijk schot voorlangs en een inzet die doelman John Aamoudse tot een redding dwong.- Na het eerste kwartier na men de bezoekers het initiatief over, met onder andere vier hoekschoppen op rij. Die laatste'corner werd door Joshua van Willigen rechtstreeks in het doel gedraaid: 0-1. Vervolgens schoot dezelfde Van Willigen een bal van afstand stijf in de kruising: 0-2. Het was een van de laatste acties van het goudhaantje van de middag. Met een op het slechte veld opgelopen blessure moest de schutter voortijdig naar de kant. Denny Brusselaars was zijn vervanger. Jeremy Stolwijk schoof door naar de voorste lijn. In de tweede helft veranderde het spelbeeld, hoewel Jeffrey Kruf op aangeven van Brusselaars eerst nog even dicht bij de derde treffer was. In de 55e minuut keerde Renesse terug in de wedstrijd, nadat een hoge voor zet slechts half werd weggewerkt door de Vosmeerse verdediging: 1-2. De thuisclub rook kansen en pinde de ploeg van Van Mierlo en Wester huis vast in het eigen zestienmeter gebied. „We kwamen er bijna niet meer uit en gingen gekke dingen doen." Het was vooral back Pascal Zwegers die het noorden even kwijt was. Bij na schoot de in het nauw gebrachte flankspeler de bal in eigen doel, met een uiterste reflex van Aarnoudse die de gelijkmaker voorkwam. Even la ter hetzelfde scenario, met dien ver stande dat de Vosmeerse doelman ditmaal kansloos was op de eigen in zet: 2-2. De voetbalhumor bleef in Renesse overeind. Van Mierlo: .Pas cal koos nu net andere hoekje uit." Zwegers was na die mindere fase uil op eerherstel en schoot aan de over zijde. op aangeven van zijn collega back Martijn Brooijmans rakelings naast. In de boeiende slotfase trok het conditioneel sterke Vosmeer de partij naar zich toe. Jeremy Stolwijk en Jeffrey Kruf mikten naast, Danny Istha schoot een vrije trap over en aan de overzijde moest ook Aarn oudse een paar keer vol aan de bak om zijn ploeg in de wedstrijd te hou den. Twee minuten voor het einde viel de winnende treffer. Het was Denny Brusselaars die bij de tweede paal plots het hoofd van Joshua van Willi gen vond: 2-3. In de extra tijd redde Aamoudse met zijn zoveelste red ding van de middag de punten. Var» Mierlo sloot na afloop niet zijn ogen voor de meeval die Vosmeer soms heeft. „In andere seizoenen vielen zulke ballen dan nog net binnen. Nu pakt het keer op keer goed uit." De spelers van WHS en Rillandia wachtten zaterdag tevergeefs op de scheidsrechter uit Nieuw Lekker- land. Een halfuur bellen met moge lijke vervangers leverde ook niets op. Zowel de scheidsrechter als de KNVB bleken onbereikbaar. Later bleek dat de arbiter zich in verband met gekneusde ribben donderdag al had afgemeld, maar bij de KNVB was verzuimd een opvolger te zoe ken. Misschien wordt deze wedstrijd Tweede Paasdag ingelast, maar het kan ook later zijn. Paaszaterdag spelen Tholense Boys en Rillandia de eerder afgelaste wed strijd tegen elkaar. Die wordt nu ech ter in Tholen gespeeld, terwijl het een thuiswedstrijd in Rilland was. De KNVB heeft de uitwedstrijd als straf aan Rillandia opgelegd met bo vendien nog drie punten in minde ring. Volgens de voetbalbond was de wedstrijd ten onrechte afgelast. Tholense Boys krijgt daarmee een extra thuiswedstrijd. I)e C-junioren van voetbalclub Smerdiek zijn door de firma Van El- zakker Siersmeedwerk voorzien van nieuwe tassen. Het bedrijf is ge vestigd op het industrieterrein van Sint-Maartensdijk. Namens het be stuur en de sponsorcommissie bedankte secretaris Rcns de Viet met een boeket het echtpaar Van Elzakker voor deze mooie geste. Namens de spelersgroep overhandigde ook aanvoerder Julian Stoutjesdijk een v bos bloemen. Op de foto staand (v.l.n.r.) Julian Stoutjesdijk, Dylan Lindhout, Lars Franke, leider Jan de Viet, Pepijn Stoutjesdijk, secre taris Rens de Viet, dhr. en mevr. Van Elzakker, leider Peter Franke, Rick Cuppen, Cas van Riet, Jurrien Schot en Frenk v.d. Hoek. Zittend (v.l.n.r.) André Levinga, Jordi Poot, Patrick van Houte en Jeile v.d. Le de. (Advertentie LM.) t Kaylee Heijnen is zaterdag Nederlands kampioen geworden met Kohvie S (links). Rechts haar pony Turbo, waarmee ze Z springt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17