Roy Streng uit Tholen maakt vrouwen gelukkig met goed passende sportbeha Kaas springt veel meer in het oog in nieuwe wagen Cor de Kaasboer Koen Zuidhof in Tholen doet nu APK-keuringen voor vrachtwagens Stadlander en de Schutse constructief in gesprek Stichting kan organisaties duwtj'e in de rug geven Joth twittert in vergadering Distributeur van damessportkleding heeft ook grote maten Ontwerp Janus van Waarde valt in de smaak op markt in Tholen Tholen Tholen EENDR ACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Tassen Schuurplekken Miljoenen in geding Over Vestetuin en uitbreiding Vroonhof Meer ruimte De nieuwe stichting Oud-Vosméér wil plaatselijke initia tieven graag net dat duwtje geven waardoor ze gereali seerd kunnen worden. „Zodat er nog méér mogelijk wordt in Oud-Vossemeer", zei voorzitter Bas Quist vrijdag bij de presentatie. De stichting heeft een beamer met scherm aangeschaft waar derden gebruik van kunnen maken. Portret Roosevelt Bedrijf aan Ambachtsweg uitgebreid voor truckscampers en trailers Functie voorzitter Joth niet in trek Eigenaren van vrachtwagens, campers en trailers kunnen voortaan hun voertuig APK laten keuren bij Zuidhof Be drijfswagenreparatie in Tholen. Keurmeester Koen Zuid hof (43) heeft sinds drie weken aan de Ambachtsweg de ruimte, alle apparatuur en dé erkenning om zelf de volle dige keuring te doen. Afbouwen „We zagen een advertentie: merk zoekt distributeur. Zo zijn we eraan gekomen", zegt Tholenaar Roy Streng (33). Hij is sinds vier jaar direc teur van Purelime Benelux, een groothandel in damessportkleding waar zijn vader Emiel (63) zes jaar geleden mee is begonnen in Bergen op Zoom. Pure Lime is een Deens merk. dat ongeveer 12 jaar bestaat en in korte tijd al een behoorlijk deel van de Nederlandse markt heeft veroverd. „We zijn vanuit een nulpositie be gonnen", zegt Streng. „We leveren nu aan ongeveer 155 winkels in Ne derland, waaronder de grote run- ningketens, en zo'n dertig in Bel gië." Het merk is ook in Denemar ken verkrijgbaar en daarnaast in Amerika. Streng vindt het prettig dat zijn werk met sport te maken heeft. Hij heeft er veel affiniteit mee. „Ik ben ge middeld vijf keer in de week aan het sporten. Ik heb aan kickboksen ge daan, doe aan fitness en hardlopen. Vroeger heb ik gevoetbald, eerst bij Halsteren, later bij Tholense Boys. Ik heb ook een aantal jaren aan tai- boksen gedaan, maar dan krijg je vaak een pak slaag en het is niet zo handig voor je werk als je weer eens een gekneusde rib hebt. Nu ben ik aan het tennissen bij de Zoom." Herensportkleding verkoopt lastiger en daarom richt Streng zich op vrou- wensportkleding. „Mannen kopen een shirt en een broek en lopen daar dan tig jaar in. Een vrouw wisselt veel sneller van kleding." Streng denkt wel constant na over nieuwe collecties voor de markt. „Ik zit in een commissie die twee keer per jaar bijeenkomt in Denemarken. We kij ken dan wat interessant is voor de markt: doen we een grote matenlijn erbij of kiezen we voor een heren- lijn? Zo hebben we nu ook tassen en schoenen erbij. Een merk moet na melijk groeien in aanbod." Streng bezoekt veel winkels - ook in Sint-Annaland is het merk verkrijg baar - en daarnaast zo'n tien grote evenementen per jaar met zijn kle ding. Daarbij gaan de beha's altijd het snelst over de toonbank. De kle ding is wat modegevoeliger, zegt hij. Bij een verandering in sportgedrag, wordt de kleding ook anders. Zo wordt de collectie uitgebreid met buitenkleding. „Je ziet bij tennis de indoorbanen verdwijnen, omdat er steeds meer all weather banen ko men En bij de sportschool wordt als les ook met hardloopgroepjes buiten getraind." Pure Line is een echt vrouwenmerk, zet Streng. „We proberen voor alle vrouwen iets te bieden." Zo gaat het merk ver in de grote maten. „We gaan bij de beha's van 60A tot 100J. We richten ons op alle vrouwen die willen sporten. Andere merken stop pen vaak bij cupmaat E of F. Wij gaan een stapje verder." Hij wijst op het belang van een goed passende beha. „Het is cruciaal dat een sport beha goed past. Daarom instrueren wij winkels waar ze op moeten let ten bij het verkopen van de juiste maat aan klanten. Voor intensievere sporten hebben de beha's een brede re band. Als die te wijd of te dun is geeft dat schuurplekken." Hij vindt het belangrijk dat vrouwen altijd eerst een beha passen, voordat ze het kledingstuk kopen. „Daarom heb ik altijd een kistje met beha's bij me als ik een winkel bezoek. Ik zeg altijd: pas het, en je bent overtuigd." Roy komt op evenementen in contact met de consument. Je ziet hoe gelukkig je sommige vrouwen maakt met een sportbeha die eens een keer wel past. Er kwam eens een vrouw met een grotere cupmaat bij me. Ze keek een beetje sip en zei dat ik vast haar maat niet had. Ik zei dat het dan wel heel gek moest zijn als dat het geval was. Ik gaf haar een beha en toen ze die paste kocht ze er gelijk vier." Cor van Donselaar en zijn dochter Anne-Linde zijn dinsdag voor het eerst met hun nieuwe'kaaswagen op pad. De markt in Tholen is het eerste adres waar de wagen kan worden bewonderd. De risicoanalyses voor drie grote projecten van de gemeente laten zien dat er miljoenen in het geding zijn. Het project Vestetuin in Tho len, dat een investering vergt van ruim zestig miljoen euro, is de voornaamsteKostenoverschrijdin- gen, tegenvallende opbrengsten en een langere looptijd (de exploitatie- opzet loopt tot 2027) kan leiden tot een resultaat variërend tussen plus acht miljoen en min zeventien mil joen euro. De impuls Sint-Maartens- dijk/Scherpenisse, met een boek waarde van 2,5 miljoen, ziet er een stuk gunstiger uit. Hier kan het re sultaat uiteenlopen van min 300.000 tot plus 2,9 miljoen euro. Op het project havengebied Sint-Annaland is het verwachte tekort 3,5 miljoen euro. De gemeenteraad stemde in december in met een dekkingsplan, waardoor het in de gemeentereke ning 2011 wordt verwerkt. Stadlander en de Schutse hebben een intentieovereenkomst voor Veste tuin Tholen ondertekend en praten ook over uitbreiding van Vroonhof in Sint-Annaland. Daarvoor is een wachtlijst van 69 kandidaten, terwijl een enquete van Stadlander onlangs duidelijk maakte, dat er 256 Sint- Annalanders belangstelling hebben voor een woonzorgcomplex. Van hen wil de helft het liefst een combinatie met een verzorgingshuis. Verkoopmedewerkster Charlotte de Waal (voorgrond) uit Middelburg toont een aantal artikelen uit de zomercollectie van de groothanulel in damessportkleding van Roy Streng (rechts) uit Tholen. „Het is chique de friemel, Cor." „Werkelijk prachtig." De complimen ten vliegen Cor Donselaar uit Melissant rond de oren als hij dinsdag morgen met zijn kaaswagen op de Markt in Tholen staat. Het is de eer ste dag dat hij op pad is met zijn nieuwe verkoopwagen. „Het gaat tegenwoordig om uitstraling", zegt de marktverkoper, die beter bekend is als Cor de Kaasboer. Daarover heeft hij advies gehad van de bouwer van zijn nieuwe verkoopwagen, Janus van Waarde uit Goes. „Cor weet wat hij wil. Hij heeft al meer wagens van mij gehad." De kaas springt in het oog. Lijkt ro miger en geler van kleur. Dat heeft te maken met de achtergrond, legt Van Waarde uit. De vorige wagen van de kaasboer was wit, deze is bruin. Bij wit lijkt alles meer één ge heel, nu valt de kaas meer op. De producten worden verlicht met spe ciale lampen. „Die hebben een an dere frequentie van licht, daardoor krijg je een andere kleur." De wagen lijkt ook groter, maar dat is maar schijn. „Hij is iets hoger", zegt Van Waarde. Hij is zo'n zes meter lang en ongeveer 3,5 meter hoog, inclu sief de koeling op het dak. De ver koopwagen is voorzien van allerlei comfort. Door de luchtvering kun nen alle kazen gewoon in de schap pen blijven liggen tijdens het reizen. Ook de kaasjes in de vitrine rollen niet in de rondte. Om op lastige plekken te kunnen par keren is de wagen voorzien van een eigen aandrijving met afstandbedie ning. Zo kan hij worden losgekop peld van de auto en op zijn plek wor den gereden. ,JJij is te zwaar om te duwen", zegt Van Donselaar. Op zijn vorige verkoop wagen, die hij vijfjaar heeft gehad, had hij dat systeem ook. De kaasverkoper heeft meer ruimte in zijn nieuwe wagen en daarom heeft hij zijn assortiment kaas en no ten uitgebreid. Hij is erg blij met zijn nieuwe werkplek. „Ik hoop hier echt veel langer mee te doen. Bij Van Waarde bouwen ze echt heel solide met oog voor detail." Janus Van Waarde is ook trots op zijn product. Als hij over de markt van Tholen loopt, kan hij zo meer wagens van zijn bedrijf aanwijzen. Maar die van de kaasboer is heel luxe uitgevoerd. .Alles zit erop en eraan." Van Waar de zegt dat alles in overleg is gedaan. „Wij bouwen vanaf het staal totdat het staat. We bespreken alles met de klant en daarom is elk ontwerp an ders. Dat is het mooie eraan." Dinsdag is de wagen bewonderd op Oud-Vosméér heeft beamer beschikbaar vóór gemeenschap Oud-Vosméér organiseert zelf niets, maar faciliteert en adviseert ande ren bij het realiseren van ideeën die de leefbaarheid bevorderen. Ze bor duurt daarbij voort op de kennis die is opgedaan bij de viering van 600 jaar Oud-Vossemeer, en op de saamhorigheid die er toen in het dorp te bespeuren viel. Drie van de vier stichtingsbestuurders (naast Quist zijn dat Anita Goedegebuure, Rianne Verhees en Rien Tholenaar) maakten deel uit van de organisatie die dat dorpsjubileum op poten zet te. De stichting 600 jaar Oud-Vos- semeer is inmiddels opgeheven, maar één van de doelstellingen was om iets na te laten voor de gemeen schap. Dat is de nieuwe stichting Oud-Vosméér geworden. Deze be heert het geldbedrag dat na de af wikkeling van de jubileumstichting overbleef, en de gemaakte draai boeken. Er kan eën beroep op wor den gedaan voor de organisatie van een evenement. „Maar er zijn voor waarden. Zo moet een gedegen pro jectplan overlegd worden. En een eventuele bijdrage is géén gift, doch dient om eventuele obstakels voor de organisatie weg te nemen. Levert een evenement geld op, dan wordt de bijdrage terugbetaald. Dat gebeurt op basis van nacalculatie", legde Rien Tholenaar uit. De nieuwe stichting gaat jaarlijks alle verenigingen, scholen en ker ken uitnodigen voor een zo genaamde beursvloerbijeenkomst. Doel is om hen met elkaar in con tact te brengen, zodat er mogelijk ideeën voor activiteiten uit ont staan. Daarnaast wil Oud-Vosméér een lokale evenementenkalender gaan beheren via de website www.stichtingoudvosmeer.nl De bedoeling daarvan is, te voor komen dat evenementen ongewijd gelijktijdig plaatsvinden. Verder is een beamer aangekocht, die in de theaterzaal van dorpshuis De Vossenkuil is geplaatst. Op aan vraag kan daarvan gebruik worden gemaakt, bijvoorbeeld om een film te vertonen. Voor niet-commercieel gebruik is dat kosteloos. Een be heerscommissie heeft de zorg voor het apparaat, en voor eventueel la ter aan te schaffen apparatuur en materialen. In het dorpshuis hangt sinds kort ook een kopie van het portret van de Amerikaanse presi dent F.D. Roosevelt. Het origineel, geschilderd door Willem van Nieu- wenhoven, is twee jaar geleden door de gemeente aangeboden aan de Vossemeerse gemeenschap als jubileumgeschenk. Dat kreeg een plek in het voor publiek slechts sporadisch toegankelijke am bachtsherenhuis. De kopie die de stichting heeft laten maken, kan ie dereen bekijken. Met een kleine dertig aanwezigen viel de belangstelling voor de pre sentatie van de stichting tegen, want alle verenigingen, scholen en kerken waren uitgenodigd. Uit de groep kwamen wel ideeën naar vo ren voor zaken die in Oud-Vosse- meer georganiseerd zouden kunnen worden: een blues- of popevene ment, een interkerkelijke koren avond, een gecombineerde bingo voor kinderen en bejaarden, sport activiteiten om de jeugd meer te la ten bewegen. de markt in Tholen, Scherpenisse en Poortvliet. Vandaag is de kaasboer in Oud-Vossemeer en Sint-Annaland en morgen in Sint-Maartensdijk. Meer informatie: Janus van Waarde verkoopwagens, Volkertstraat 4, Goes. Tel. 0113-250914, e-mail: vwaarde@wxs.nl website: verkoop wagens .nl. (Advertentie IM.) Vroonhof telt 30 appartementen en de langst ingeschrevene staat vanaf 1998 op de wachtlijst. Onlangs is een appartement toegewezen aan een kandidaat die zich in al in 2003 liet inschrijven, maar eerder zijn beurt voorbij liet gaan. De behoefte is groot. Eerder opperde de ABT- fractie in de gemeenteraad al eens om Vroonhof richting de Van den Bosstraat uit te breiden door oudere, kleine huizen te slopen. Die zijn van Stadlander. „We bekijken de wensen en de mogelijkheden", zegt direc teur Peter Kok van de Schutse. „Er is goed contact over. Je moet zoiets breder zien en dat gebeurt. De ge sprekken verlopen constructief." Het voordeel van uitbreiding van Vroonhof is, dat er 24-uurs zorg kan worden verleend, want volgens de Schutse kan dat niet in een toekom stig woonzorgcentrum aan het Ha venplein worden verleend. Stadlander heeft nu een overeen komst met de Schutse ondertekend voor de bouw van 30 appartementen in plan Vestetuin in Tholen. De wo ningstichting bouwt en verhuurt het complex aan de Schutse. Het Sint- Annalandse zorgcentrum is door een commissie van de Gereformeerde Gemeenten aangezocht om zorg met een christelijke identiteit te leveren in Tholen. Er zijn al veel belangstel lenden ingeschreven. De 30 apparte menten komen in twee bouwblok ken met een centrale ruimte boven de supermarkten op het voormalige Timpa-perceel. Het project wordt ontwikkeld door Bouwfonds. In Vestetuin zijn ook voor de vol gende fasen appartementen voor zien. Afhankelijk van de behoefte worden dit koop- en/of huurwonin gen. Overigens worden de bouw plannen in Tholen vertraagd omdat er bezwaren zijn van autobedrijf Van Burgh en de supermarkten in de om liggende dorpen. Keurmeester Koen Zuidhof (links) en leerling-hionteur Jimmy van Geel. Jongerenraadsvoorzitter Niel Jansen vroeg het na het rondsturen van een aantal mails ook nog maar een keer tijdens de vergadering: „Wie wil zich beschikbaar stellen als voorzit ter? Geen van de negen andere le den toont interesse voor de vacature die ontstaat na de zomervakantie, als Niel Jansen afscheid neemt van de jongerenraad Tholen. De kwestie werd donderdag in de vergadering in Poortvliet besproken. Hoe nu verder, was de vraag. Ook vice- voorzitter Jörgen Beens wil geen voorzitter worden. Daarom kan die rol hem ook niet zomaar in zijn schoenen worden geschoven, zei Si mon van Lit op een voorstel van Jansen om Beens dan maar een aantal vergaderingen te laten voor zitten. Zo zou hij eraan kunnen wennen. Het agendapunt nieuwe voorzitter komt terug in de volgen de vergadering. Van Lit wees erop dat er ook nog andere opties zijn als niemand voorzitter wil worden. De jongerenraad wil meer contact met haar achterban en gaat daarom twitteren tijdens vergaderingen. Het idee werd donderdag besproken in de vergadering in Poortvliet. De le den zouden zowel via hun eigen twitteraccount als dat van de jonge renraad onderwerpen kunnen 'pos ten' die in de vergadering worden besproken. Tijdens de vergadering zouden jongeren op de hoogte ge houden kunnen worden via tweets. Daarvoor zouden korte pauzes kun nen worden ingelast tijdens de ver gadering. Ook zou kunnen worden gekeken of er al reacties zijn op de voorafgaand aan de vergadering verstuurde tweets. De jongerenraad is bezig met een social mediaplan. Daarin wordt zowel dit onderwerp opgenomen als andere mogelijkhe den om jongeren te bereiken via so cial media zoals facebook. Geert Jan Franssen vertelde dat het plan om nieuwe leden te werven via so cial media is geslaagd. „We hebben negen reacties op onze vacature ge kregen." „Voorheen moest ik de vrachtwa gens naar de DAF-dealer in Roosen daal laten brengen om bijvoorbeeld de rem vertraging te laten meten. Dat is nu niet meer nodig omdat ik het hier allemaal zelf kan doen." Vol gens de ondernemer is hij de enige in de gemeente Tholen waar dit moge lijk is. „Ik ben nu compleet. Hier kan ik APK keuringen doen voor auto's onder de 3500 kilo en voor wagens boven de 3500 kilo. APK 2 voor luxe wagens en APK 1 voor zware voer tuigen." Zuidhof is gespecialiseerd in het repareren van bedrijfswagens. Hij heeft een aantal visverkoopwa- gens en kermiswagens in onderhoud, maar kan nu de service met APK 1 verder uitbreiden. Bij de keuring be oordeelt Zuidhof de technische staat van de wagens. Hij kijkt bij de jaar lijks verplichte keuring onder meer naar de remvertraging, het chassis, de verlichting, de speling op diverse onderdelen en de wielophanging. De ondernemer had het al veel eer der willen doen, maar het bouwen van een nieuw stuk aan zijn werk plaats eiste meer tijd dan hij aanvan kelijk had gedacht. „Ik heb het de laatste vier jaren allemaal zelf ge daan, behalve de vloer. Dat moest door een gecertificeerd bedrijf ge beuren. In de verloren uurtjes was ik er aan bezig en op zaterdag als het stil was." Vaak was het niet stil. Het resultaat mag er zijn: er is 450 vier kante meter aangebouwd. Een hoge lichte ruimte achter de bestaande werkplaats met alle benodigde appa ratuur. zoals remmentestbank, schut- platen en diagnoseapparatuur. Vooral voor het testen van de rem vertraging is een testbank met een groot vermogen nodig, zegt Zuid hof. Daarover beschikt het bedrijf nu. „Ik heb nu ook de ruimte om de wagens van vier meter hoogte te ontvangen." Bij de keuring is Zuid hof gebonden aan de eisen die de wet er aan stelt. „Daar voldoe ik aan. maar ik zorg wel dat de prijs- kwaliteitverhouding goed is." De ondernemer is met de werkplaats klaar, maar is nog volop bezig met het afbouwen van de kantine. Zuid hof (43) kwam tien jaar geleden naar Tholen en had al ruim ervaring op gedaan als monteur bij grote (trans portbedrijven. Het is een erkend leerbedrijf voor leerlingen motor voertuigentechniek. Op het ogenblik doet Jimmy van Geel er praktijker varing op. (Advertentie LM.)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13