THOLEN Nieuwe bedrijven Moeizame grondverwerving probleem voor waterschap GEMEENTE NIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN Donderdag 22 maart 2012 9 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN WEEK12 gemeente Tholen PO PO 70 VOORVERKOOP ZWEMBADKAARTEN 2012 VANAF 1 APRIL NIEUWE REGELS VOOR SLOPEN EN VERWIJDEREN ASBEST MELDPUNT GEMEENTE MEER INFORMATIE: Tholen STARTEND ONDERNEMER? Bel (01661-61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Uw bedrijf wil flinke kosten besparen? Optimaliseren en advisering van financiële bedrijfsprocessen. Dyna+ Accounting 06 - 53 47 74 75 WWW.THOLEN.NL Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint Philipsland Scheldestromen boekt 3,1 miljoen winst in eerste bestaansjaar Fusievvaterschap Scheldestromen heeft het eerste jaar afgesloten met een positief re sultaat van 3.1 miljoen euro. Dat lijkt mooi. maar een belangrijke oorzaak van de mee valler is dat geplande werken niet uitgevoerd konden worden. Tholenderwiis GEMEENTEHUIS OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Hof van Tholeri 2 4691 DZ Tholen j Telefoon: 0166 66 82 00' E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. Vanaf maandag 26'maart begint wederom de verkoop voor de zwemabonnementen en de zwemleskaarten. De voorverkoop van de abonnementen en de zwemles- kaarten vindt in alle kernen plaats. De zwemabonnementen zijn geldig voor zowel zwembad Haestinge te Sint-Maartensdijk als voor zwembad De Spetter te Tholen. Let op: Een pasfoto is verplicht voor abon nementen, deze moet u inleveren bij het aanvragen van uw abonnement. Daarnaast is alleen in het gemeentehuis van Tholen betaling via de pinautomaat mogelijk. Voor de overige locaties geldt contante betaling. Het schema is als volgt: Sint Philipsland Maandag 26 maart van 09.00 - 12.00 uur dorpshuis De Wimpel Stavenisse Maandag 26 maart van 14.00.- 17.00 uur dorpshuis De Stove Sint-Annaland Dinsdag 27 maart van 09.00 - 12.00 uur sport- en gem.centr. De Wellevaete Scherpenisse Dinsdag 27 maart van 14.00 - 17.00 uur dorpshuis Holland Huis Sint-Maartensdijk Woensdag 28 maart van 09.00 - 12.00 uur sport- en gem.centr. Haestinge Woensdag 28 maart van 14.00 17.00 uur sport- en gem.centr. Haestinge Oud-Vossemeer Maandag 02 april van 09.00 - 12.00 uur dorpshuis De Vossenkuil Poortvliet Maandag 02 april van 14.00 17.00 uur 't Ouwe Raed'uus Tholen Dinsdag 03 april van 09.00 - 12.00 uur ge meentehuis Tholen Dinsdag 03 april van 14.00 - 16.30 uur ge meentehuis Tholen Woensdag 04 april van 14.00 - 16.30 uur gemeentehuis Tholen De tarieven van de zwemabonnementen, de zwemleskaarten en de losse kaartver koop kunt u vinden op www.tholen.nl. Als u een bouwwerk wilt slopen of als u asbest wilt verwijderen, heeft u hiervoor toestemming nodig van de gemeente. Vanaf 1 april veran dert de wijze waarop u deze toe stemming aan moet vragen. Hier mee komt de afgifte van de oude 'asbestbonnen' te vervallen 1.Voor het slopen van grotere bouwwerken (sloopafval meer dan 10m3) heeft u voortaan geen sloopvergunning meer no dig. Vanaf 1 april 2012 geldt hiervoor een meldingsplicht. Deze sloopmelding moet minimaal 4 weken voor aan vang van de sloopwerkzaamheden worden gedaan. Hier zijn wel enkele voorwaarden aan verbonden. 2.Voor het verwijderen van asbest (maximaal 35 m2) geldt een kortere periode; dit moet minimaal 5 dagen voor aanvang van de werkzaamheden worden gemeld. De melding moet u doen bij de gemeente. Dit kan digitaal, via www.omgevingsloket.nl, of op papier via een meldingsformulier. De gemeente beoordeelt of de melding com pleet is en als dat zo is krijgt u binnen 2 tot 5 werkdagen een bewijs van ontvangst. U kunt vervolgens beginnen met uw sloopwerkzaamheden of het weghalen van het asbest. Wilt u meer informatie, kunt u contact opnemen met de gemeente Tholen via 0166-668200. 0166-667667 OP WWW.THOLEN.NL: Fotowedstrijd voor de gemeentegids Gemeenteraadsvergadering 29 maart 2012 Vrijwilligers gezocht! ir'Tft—Më WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de vol gende aanvragen voor een omgevingsvergun ning hebben ontvangen: Sint Philipsland - Zuiddijk 78: het realise ren van twee wooneenheden (ontvangen op '6 maart 2012) Sint-Maartensdijk - Oostvest 6: het ver hogen van ^en garage (ontvangen op 12 maart 2012) -•Sint-Maartensdijk - Koekoeksweg 4: het vergroten van een garage/berging (ontvan gen op 7 maart 2012) Tholen Brugstraat 24: het stucen van de gehele voorgevel (ontvangen op 12 maart 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar ge maakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op (je donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke lees- ruimte van het gemeentehuis. De behande ling van de aanvragen omgevingsvergunning is openbaar. De behandeling van de voorover legplannen is niet openbaar. Ontwerpbeschikkingen omgevingsvergun- een verslag worden opgesteld, ningen Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij voor nemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen voor: Ontwerpbeschikking tweede fase: Stavenisse - Kerkweg 3: het bouwen van een biologische kippenstal. Ontwerpbeschikking: Tholen - hoek Burgemeester van Boeijen- straat en Dilt: het bouwen van een klein schalig woongebouw met 36 appartemen ten, 3 algemene ruimten, een berging en het aanleggen van 22 parkeerplaatsen. De aanvraag/ aanvragen, de ontwerpbeschik king/ ontwerpbeschikkingen en de bijbeho rende stukken liggen vanaf 23 maart 2012 tot en met 3 mei 2012 ter inzage in de lees- ruimte van de centrale hal van het gemeente huis te Tholen. Zie voor adres en openingstij den het colofon. Tijdens de periode van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling ziens wijzen naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen, Postbus 514690 AB Tholen. Voor een mondelinge zienswijze kan contact worden opgenomen met afdeling Vergunnin gen en Handhaving, telefoonnummer 0166- 668260. Van een mondelinge zienswijze zal Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan wor den ingediend als ook een zienswijze is inge bracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. De ingebrachte zienswij zen worden mede ter inzage gelegd. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de gemeen te Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Sint-Annaland - Oostweg 7: het vernieu wen van een gevel (verzonden op 12 maart 2012) Sint-Maartensdijk - Markt 6: het bouwen van een afzuigpijp (verzonden op 12 maart 2012) Stavenisse - Buurtweg 22: het verwijderen van asbest dakbeplating van 2 schuren (verzonden op 15 maart 2012) Stavenisse - Dokter Zoetemanstraat 9: het bouwen van een woning (verzonden op 15 maart 2012) Stavenisse - Scheldseweg 3: het plaatsen van een schuur (verzonden op 15 maart 2012) Tholen Windsingel 8: het aanpassen van de voorgevel (verzonden op 12 maart 2012) Tholen - Oudelandsedijk 14: het verwijde ren van asbest dakbeplating (verzonden op 15 maart 2012) Inschrijving in het Handelsregister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand december 2011. Climatum, Slabbecoornweg 41, grcx)thandel in infrarood plafondver- warmingspanelen, eenmanszaak AJ.C. Steenbak. BeVaBe b.v., Schelde-Rijnweg 50, holding, enig aandeelhouder Beem- ster handelsonderneming b.v., be stuurder A.P.C. Beemster. Locatie Het Lint, Het Lint 6-66, woonzorgcentrum, nevenvestiging van Stichting Voor Regionale Zorg verlening uit Middelburg. Ontmoetingscentrum Het Lint, Het Lint 18, nevenvestiging van SVRZ uit Middelburg. Ten Anker, Prins Clauslaan 1zorg centrum, nevenvestiging van SVRZ uit Middelburg. Locatie Dalemhof, Dalemhof 1, woonzorgcentrum, nevenvestiging van SVRZ uit Middelbun». Stichting GODANAW-HOLLAND, Meanderlaan 210, ideële organisatie om gelden in te zamelen om een be jaardentehuis te realiseren, te exploi teren en te onderhouden in Ethiopië, voorzitter J. Verbruggen, secretaris W.E. van Vossen, penningmeester A J. Wouters. RegioBank' lid van Adfiz R'FD Burgemeet 25, 4693 CJ PoortvlietRaiffeisenstraat 2, 4697 CG Sint Annaland T: (0166) 61 25 09 - F: (0166) 61 29 12 - E: info@overbeeke.nl - I: www.overbeeke.nl n pensioer Cliëntenraad WWB/WIJ, Hof van Tholen 2, vereniging met beperkte rechtsbevoegdheid voor het beharti gen van de belangen van cliënten van de gemeentelijke sociale dienst, voorzitter mevr. S.B. van Klinken uit Oud-Vossemeer, vice-voorzitter M.A J. van der Linde, secretaris me vr. A.R. Coppoolse, vice-secretaris W. Deurloo, penningmeester Th.M. Hartmann uit Oud-Vossemeer, be stuurslid mevr. P. de Klerck-Moeli- ker. Maatschap Van Gorsel-van Til- beurgh, Molendijk 9, landbouwbe drijf, maten J.L. van Gorsel en M.A.H. van Tilbeurgh. ABC Maritime Consultancy. Heer manstraat 8. maritiem bedrijfsorgani satie-adviesbureau, eenmanszaak H.L.A. Pootjes. De Vossenkuil, Bou Kooijmanstraat 2, woonzorgcentrum, nevenvestiging van SVRZ uit Middelburg. Speeltuinvereniging de Vossetuin, Comelis Frankenstraat 11a, voorzit ter mevr. B. Snoek-Eskes, secretaris mevr. M.A.J. van de Laak, bestuurs leden I.M. Istha, D.D.I. Istha en me vr. M.M.A.M. Hagelaar. DIO Drogisterij Maja, Ring 2, kleinhandel in drogisterij-artikelen, wenskaarten en schrijfwaren, post agentschap, vennootschap onder firma van mevr. M.J. Westdorp-S la ger en C.M. Westdorp. W.C. Leune, 's-Gravenkreek 37, het treffen van voorbereidingen voor de overname van een buffetexploi tatie sport- en gemeenschapscen trum de Wellevaete. De Schutse, F.M. Boogaardweg 10, verpleeghuizen/zorgcentrum, ne venvestiging van Stichting Voor Regionale Zorgverlening uit Mid delburg. Warme Bakker Cock Leijs, Post- straat 4, brood- en banketbakkerij, nevenvestiging van Haven 16, Sint- Maartensdijk. NB Administratie en belastingen, Boswei 63, vennootschap onder fir ma van P.W. Neele en M.C. Boude- ling. Maatschap de Rooij, Dijkweg 1, landbouwbedrijf, maten M.J. de Rooij. mevr. A.S. de Rooij-Cijsouw en C.I. de Rooij. Advies voor starters dynaplus@zeelandnet.nl Financial Accounting - Management support - Interim consult Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemoti veerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tele foonnummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aan vragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informa tie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. WET MILIEUBEHEER Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende melding ingevolge 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van het Be sluit landbouw milieubeheer van: Maatschap F.R en M.K.M. Boudeling, Lan- geweg 3 te Sint Philipsland. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 23 maart 2012 gedurende vier weken ter -inzage in de centrale hal van het gemeente huis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden ge maakt, telefoonnummer 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sec tor Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Wer ken maakt ter voldoening aan het bepaalde in, artikel 3:42 van de Algemene wet be stuursrecht namens het college van burge meester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat op verzoek van het be stuur van Ondernemers Overleg Tholen op het bedrijventerrein Welgelegen in Tholen een parkeerverbod wordt ingesteld aan één zijde van de rijbaan. Het besluit ligt vanaf 23 maart 2012 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openbare leesruim- te ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag vol gende nadat de termijn van zes weken is verstreken. V aW Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aan vragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informa tie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Advertentie I.M. Osteopathiepraktijk De Coninck. Maartenshof 54, eenmanszaak RJ.M. de Coninck uit Gent, België. Van Iwaarden Auto's, Nijverheidsweg 30. handel in en reparatie van perso nenauto's en lichte bedrijfsauto's, eenmanszaak PJ. van Iwaarden. Locatie Maartenshof 52, groepswo ning. nevenvestiging van Stichting Voor Regionale Zorgverlening uit Middelburg. Locatie Maartenshof 49, groepswo ning, nevenvestiging van SVRZ. Locatie Maartenshof, Maartenshof 8, woonzorgcentrum, nevenvestiging van SVRZ. Donna's Thuiszorg, catering en servi ces, Scaldisstraat 16, thuis, catering Aziatisch eten, het aannemen, bemid delen in de burgerlijke en utiliteits bouw, eenmanszaak mevr. D. van der Sangen-Pattynama. P.J. Abrahamse. Nieuweweg 6, land bouwbedrijf, eenmanszaak. Varkenshouderij Gevato, Zwarteweg 2, vennootschap onder firma van M.B.F. van Genugten uit Best en Ge vato b.v. uit Best. R J. van Gorsel, Paasdijkstraat 35. het treffen van voorbereidingen tot over name van het cafetaria-deel van café 't Centrum aan de Markt 19, een manszaak. Poorthove, Paasdijkstraat 2a, woon zorgcentrum, nevenvestiging van SVRZ uit Middelburg. ITDB Force, Esdoornhof 15, dienst verlening op het gebied van informa tietechnologie en database beheer, eenmanszaak W.M. Suijkerbuijk. De Rozeboooi. Eendrachtstraat 2, woonzorgcentrum, nevenvestiging van SVRZ uit Middelburg. De grondverwerving voor projecten van het waterschap gaat erg moei zaam. Gezworene Denis Steijaert maakt zich daar zorgen over. „Het verwerven van grond is noodzake lijk om werken te kunnen uitvoeren. Anders wordt het moeilijk om te voldoen aan onze taakstelling op het gebied van wegen- en waterbe heer." Een andere tegenvaller is dat de Nederlandse Waterschapsbank vanaf dit jaar geen dividend meer uitkeert, wat Scheldestromen jaar lijks 1,8 miljoen aan inkomsten gaat schelen. Mede door de historisch lage rente én het achterblijven van investerin gen vielen de kapitaallasten vorig jaar flink lager uit dan was begroot. Daarnaast waren er eenmalige mee vallers uit de verkoop van overbo dig geworden loodsen en magazij nen. Ook konden meer kosten van werk voor het projectbureau Zeewe ringen gedeclareerd worden bij het Rijk. Ten slotte waren de belasting opbrengsten hoger dan verwacht. Het dagelijks bestuur (db) van Scheldestromen wil het grootste deel van het resultaat (2 miljoen) toevoegen aan de reserves, om toe komstige tegenvallers beter te kun nen opvangen en stijging van de las ten voor de burgers te beperken. De resterende 1.1 miljoen wil het db re serveren voor het alsnog uitvoeren van de voor 2011 geplande werken. Bij het opstellen van de begroting 2012 is rekening gehouden met de hogere belastingopbrengsten en de lage rentestand. Steijaert geeft aan dat Scheldestromen zich niet rijk mag rekenen. „Maar het resultaat over 2011 geeft aan dat het water schap financieel gezond is." VERVOLG VAN CHAUFFEURS Op de vraag van Slager of de ge meente daarover heeft onderhan deld, zei Koedood dat het bedrag door de gemeente is vastgesteld, maar dat hij er van uitgaat dat het niets gaat kosten. Volgens Hans Boulogne (ABT) leek het uit de uitleg van Koedood of er geen overleg is geweest. Koe dood noemde het overleg ook een soap. „We krijgen geen bericht te rug."Johan Aarnoudse (SGP) wees er op dat er op 9 maart overleg is geweest. „Ik kan niet begrijpen dat u zegt dat er geen overleg is ge weest." Koedood gaf nu wel toe dat er overleg was geweest. Op een vraag van Van der Wal of hij 500 euro parkeergeld per jaar billijk vond, zei hij dat erover valt te pra ten. Chauffeur Jan Roggeveen noemde de memo een samenge raapt rommeltje. Volgens hem heeft de wethouder 'de vrije hand'. Een bedrag van 35 euro per week betekent op jaarbasis 1820 euro. „Dat is een maandsalaris en de ver huurder heeft alle vrijheid."Henk den Haan had ook gekeken hoeveel werkbusjes er in de bebouwde kommen geparkeerd staan. Schrik barend, was zijn conclusie. Hij tel de meer dan honderd busjes die ho ger of langer zijn dan de gestelde normen. „Ze hoeven daar niet voor te betalen." Den Haan zei dat ze niet serieus genomen worden. Dat ze zelfs als oud vuil worden behan deld. Hij stelde ook onomwonden vast weinig vertrouwen te hebben in de politici. En zei dat hij liever een 'andere wethouder had ge zien.' Hij wenste de commissie alle wijsheid toe en daarboven de God delijke zegen. Van Dis zegt desge vraagd dat het klinkklare onzin is dat er geen overleg is geweest. „Dat was veelvuldig, 20 tot 25 keer, inclusief de contacten per mail." Hij wil niet reageren op de aantijgingen die zijn gedaan. Wel hebben b. en w. besloten een brief op te stellen als reactie op de in sprekers. „Het ligt allemaal genu anceerder." Volgens hem speelt de zaak al vanaf 2002 en is het de ge meenteraad die het beleid heeft vastgesteld. He college is gevraagd om een oplossing te zoeken voor het parkeren. „Het feit dat er zich ondernemers hebben aangemeld is positief. Natuurlijk vragen ze daar een vergoeding voor. Daar zit hem de kneep."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 9