Dieren uit Jungleboek op wand scouting Plaatselijk n ie u ws VERSTOPT? ifle* Drukwerk Posters I Tevreden over woonomgeving Renault Koese in pand Imtech EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 maart 2012 Over de kop op Oesterdam Jaarconcert Concordia Zangavond RIOLERING/AFVOER Bel Riooltechniek Tholen www.biooltechniektholen.nl Tweedehands kleding Van Deursen wint 'Laat de lezer het boek' Kettelerij in Keukenhof Geen zwarte pan Gevel stuken Herenhuis Nieuwe stichting Verkoping Oude foto's Speeltuin open Hoogste serie De Reus Gourmetavond Kaartavond Geslacht in eigen slagerij 25ste verkoping Nertsenhokken Geen licht dak Fancjfair Knutselmiddag Pieters bedankt Juridische zaken Bierreclame Onthulling kunst Koelversmaaltijden Rommelmarkt Weinig vis Naleving natuurwet Starterswoningen O z Foto op Canvas Zilverhoek 7a cc Ui Steenbergen Ind. Reinierpolder I D CC T 0167 - 566 503 O Wateroverlast Deestraat Geen zwanen schieten Jaarconcert Concordia Avondvierdaagse Bedrijfswoning Bezinningsavond Agenda Reumafonds Een 28-jarige Tholenaar is zaterdag avond rond half twaalf met zijn auto over de kop gegaan op de Oesterdam. Hij bleef ongedeerd en was zelf al uit de auto geklommen toen de politie arriveerde. De Tholenaar bleek een slok teveel op te hebben, want een test wees uit dat hij drie keer de toe gestane hoeveelheid alcohol gedron ken had. De man moest zijn rijbewijs inleveren. Muziekvereniging Concordia organi seert zaterdag om acht uur haar jaar- concert in Meulvliet. Van de blok fluitleerlingen, de samenspelgroep tot het harmonieorkest, heel de ver eniging presenteeit zich. Op het pro gramma staan onder andere de Piet Hein Rhapsodie en Danzón no. 2. De orkesten staan die avond onder lei ding van Andrea van de Velde (sa menspelgroep en klein orkest). Barry van Bavel (percussivity) en Marcel Hartendorp (harmonieorkest). Het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth doet zaterdag 31 maart mee aan een zangavond in de Sion- kerk in Middelhamis. De avond be gint om half acht. Advertentie l.M. De kringloopwinkel aan de Postweg 3c organiseert deze maand twee kle- dingbeurzen. De eerste is woensdag van negen uur tot half twaalf. Zater dag 31 maart van half tien tot half vier is de tweede. De kringloopbeurs wordt gehouden op de eerste etage van de winkel. Martin van Deursen heeft donderdag de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen nipt gewonnen. Hij haalde 4998 punten, 32 meer dan Marian Ta- zelaar die met 4966 punten tweede werd. De top drie zat dicht bij elkaar. Leen Hage volgde Tazelaar op de voet met 4942 punten. Voor Peter Lu- ten was er met 4902 punten de vierde plaats. De top vijf werd afgesloten door Huib Oosdijk met 4846 punten. Aan de wedstrijd in Hof van Holland deden 21 deelnemers mee. ,Jk ben gelukkig als ik schrijf. Toch heb ik het laatste anderhalf jaar niets geschreven." Zo begon de schrijver Gerbrand Bakker zijn lezing in de bi bliotheek op uitnodiging van Uit op Tholen. Jeanne Kettelerij was erbij en doet verslag. „Een gast vroeg of hij dan nu niet gelukkig was. Hij aar zelde en vertelde dat hij de vorige avond schaatstraining had gegeven en niet op het boekenbal was ge weest." Kettelerij zegt dat 'Je maakt wat mee' dé rode draad is in zijn boekbesprekingen. „Spontaan begint hij aan zijn verhalen geïnspireerd door een woord, een gedicht en laat levenservaring stromen. Dit laatste ontkent hij, maar achteraf is er her kenning zoals bij het boek De Om weg. wat hij later een emotionele au tobiografie noemt. Boeiend vertelt hij over de tijd vóór 2006, toen hij o.a. teksten insprak en een hoveniersop leiding deed. Taal en natuur houden elkaar in evenwicht. Dat werd door de aanwezigen beaamd. Op een eer der gestelde vraag over het ongeluk van een kind uit Perenbomen bloeien wit en later in De Omweg zegt hij dat twee personen uit zijn familie zijn verdronken, maar dat hij het niet ge schreven heeft ter verwerking. Je merkt bij Gerbrand Bakker een die pere laag in zijn woorden en zijn boe ken. Dit maakt dat elk woord en iede re beschrijving er toe doet. Zelf zegt hij: Ik schrijf en laat de lezer het boek." Beeldend kunstenaar Jan Kettelerij exposeert donderdag met twee kunst objecten in de Keukenhof in Lisse. Het is de tweede keer dat hij daar ex poseert. Kettelerij presenteert daar twee objecten: MiKaDo 2 en Double Lines. De eerste is een zwart gelakte buizenconstructie die met bouten moeren aan elkaar verbonden zijn. Om de buizen bevinden zich zilver kleurige ringen. Aan de uiteinden van de buizen zijn gekleurde houten pun ten bevestigd. Double Lines is even eens een buizen object. In dit geval gaat het om 23 gebogen roestvrijsta len buizen die schuin in de grond zijn geplaatst. Kettelerij vindt het een gro te eer dat hij is gevraagd een kunst werk te maken voor de opening van de Keukenhof. De familie Van de Merbel wil graag een jarendertigwoning bouwen aan Het Lint. Met het ontwerp van archi tect Gert-Jan v.d. Berge heeft de wel standscommissie absoluut geen pro bleem. Wel met de kleur van de dak pannen die de aanvragers zouden willen. „De keuze is tot op heden een soort donkerbruin. Onze voorkeur gaat naar zwart. Dat staat wat chi quer", volgens V.d. Berge. Over de kleur van de dakpannen aan Het Lint is een aantal jaren geleden nou juist een flinke discussie geweest en daar om wil de welstandscommissie die niet weer oprakelen. „Een zwarte pan willen we zeker niet toestaan, over een blauw gesmoorde pan willen we wel nadenken", zei secretaris Tony Dieleman tegen aanvraagster Wendy van de Merbel. „We willen graag even langs de locatie rijden om een goed gefundeerd advies te geven." Daarom moet de familie V.d. Merbel nog even wachten op het advies van de welstand. Wel kan ze alvast de omgevingsvergunningsaanvraag in dienen. J.H.M. Wijnen mag de voorgevel van de woning aan de Brugstraat 24 voorzien van stucwerk. Dat gebeurt in een crèmekleur, of gebroken wit. De welstandscommissie beoordeelde de aanvraag niet strijdig met redelij ke eisen van welstand. Aan de Hoogstraat 33A wil Timek bouwmanagement appartementen bouwen. Nu staat op die plek nog een vervallen bedrijfspand. Ontwerper P. Timmermans wil het gebouw de uit straling geven van een herenhuis of grachtenpand en daarin drie apparte menten van elk 60 m2 creëren. Daar voor moet het pand wel iets hoger worden dan het bestemmingsplan toelaat. Bij het ontwerp dat hij de welstandscommissie eerder al had voorgelegd, kreeg hij het advies de verhouding tussen de gevel en het dak te veranderen. Hij kwam maan dag naar de welstand om het ontwerp te bespreken. De welstandscommis sie staat positief tegenover het plan en gaf als advies de goothoogte te verlagen. Wel zei, secretaris Tony Dieleman begrip te hebben voor de wens van Dieleman om het gebouw te verhogen, maar dat de welstand daar geen invloed op heeft. Stichting Oud-Vosseméér presenteert zich vrijdag om half acht in de Vos- senkuil. Een nieuwe stichting, voort gekomen uit Oud-Vossemeer 600 jaar. Die avond presenteert zij haar doelstellingen in een interactief pro gramma. Leden van de Hervormde Kerk orga niseren zaterdag vari tien tot twee uur een verkoping. Dat doen zij in het verenigingsgebouw aan de Ring. Op de verkoping is van alles te koop: van planten, zelf gebakken wafels tot pruimenjam. De opbrengst is be stemd voor het GZB adoptiepro gramma van Maarten en Ineke Goed hart in Peru. Beelden van Thoolse woonkernen uit vroegere tijden zijn zaterdag van tien tot vier uur te zien in de Vossenkuil. Daar organiseert heemkundekring Stad en Lande van Tholen de halfjaar lijkse inloopdag. De fotowerkgroep stalt die middag een collectie oude fo to's en prentbriefkaarten uit. Ze houdt zich aanbevolen voor aanvullingen van fotomateriaal. Die kunnen ter plaatse gescand worden. Bezoekers kunnen in de klappers van de burger lijke stand zoeken naar hun voorou ders en oude portretfoto's bekijken. Speeltuin de Vossetuin in de Comelis Frankenstraat gaat 14 april weer open. Tot die tijd moet er nog van al les gebeuren. Het bestuur van de speeltuin is nog op zoek naar helpen de handen om de oude speeltuigen te verwijderen. Daarvoor in de plaats komen nieuwe speeltoestellen. Wat dat zijn, wil het bestuur nog niet ver klappen. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Thedo de Reus de hoogste serie met 14 caramboles. Amo Deurloo speelde de kortste partij in 24 beurten en het hoogste gemiddelde met 2,83. Gast- speler Patrick Heijboer speelde een fraaie hoogste serie van 12 carambo les. De uitslagen: H. van Daalen-A. Deurloo 9375-10; T. de Reus-C. Bur gers 10-7.069; S. Etienne-R. de Jonge 7,143-10; J. de Koning-J. Hommel 7,455-10; A. Hommel-J. de Klerck 10-7,778. De seniorleden van tafeltennisvereni ging Smash '76 hebben zaterdag een bowling en gourmetavond gehouden. De avond begon met een bowling wedstrijd bij eetcafé de Praeter in Nieuw-Vossemeer. Daarna werd er gegeten in de Wellevaete. De avond is afgesloten met een quiz met vragen i over Zeeland. Maandag 26 maart wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. 'afé An de Slööove organiseert vrij- ig 30 maart om acht uur een kaart avond. Deelnemers kunnen die avond klaverjassen, jokeren of petoeten. Een dag later, op zaterdagavond, is er een 'casinoparty'. Dan staat er blackjack en roulette op tafel. Die avond begint om negen uur. I sï Maandag 26 t/m zaterdag 31 maart Rundergehakt of half of half Verse kipschnitzel naturel of gepaneerd Kipblokjes of kipgezond Ribeye Ei-bieslooksalade Satéballetjes nat. of in saté-of ketjapsaus 500 gr. 500 gr. 500 gr. 500 gr. 100 gram 100 gram I I I I I I I I I I I Advertentie I.M. 2,40 4,50 3,95 5,00 0,98 2,50 Stavertisse De stichting Adullam houdt zaterdag voor de 25ste keer een verkoping. El ke deelnemer heeft daarom iets be dacht voor de bezoekers van zijn of haar kraam. De verkoping is van tien uur tot half vier op het parkeerterrein van Scheldeoord. De familie Walhout wil de hokken voor de nertsenkwekerij aan de Oude- landsedijk vervangen door nieuwe. De welstandscommissie had om kleurmonsters voor de daken ge vraagd en boog zich maandag over twee varianten grijs. De voorkeur van de aanvrager gaat uit naar lichtgrijs, maar de welstandscommissie ziet lie ver de donkere variant, omdat die minder opvalt in het landschap. Be sloten werd de nertsenkweker eerst om uitleg te vragen, alvorens over te gaan tot een advies. Het plan van kippenhouder A.C. Knuist om een biologische kippen- stal te bouwen aan cke Kerkweg, krijgt geen medewerking van de wel standscommissie als hij vast blijft houden aan een lichtgrijs dak. De welstand beoordeelde maandag de aanvraag voor de omgevingsvergun ning als strijdig met het beleid. De reeds bestaande schuur is ook uitge voerd met een lichtgrijs dak, maar daarmee is afgeweken van de in 2000 verleende vergunning. De wel stand wil de aanvraag ook afwijzen, j omdat ze bang is voor mogelijke pre- cedèntvverking: wat de""een mag, wil de ander ook. Knuist is van mening dat een licht gekleurd dak beter is I voor zijn bedrijfsopbrengsten, maar volgens de welstandscommissie valt dat mee. Secretaris Tony Dieleman zei dat het een verschil is van zeven procent. Sint-Maartensdijk Bij aankoop van 300 gram vleeswaren 100 gram boterhamworst gratis! I Voor lekker vlees, mals en mager moet u iijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 meegewerkt. Het kunstobject is van 5 tot en met 17 april te zien in Woon boulevard Poortvliet. De evenementencommissie Maar- tenshof organiseert zaterdag in de re creatiezaal van het woonzorgcentrum een fancyfair. Daar is van alles te koop: cake, oliebollen, appeltaart en babbelaars. Ook worden er spelletjes georganiseerd. De fair begint om tien uur en eindigt om drie uur. Het Leger des Heils organiseert woensdag van half drie tot half vijf een knutselmiddag voor de jeugd. Kinderen van zes tot twaalf jaar gaan aan de slag met het maken van sleu telhangers en armbanden. Vooraf aanmelden kan bij het dienstencen trum, tel. 06-51376579. Dominee W. Pieters uit Garderen heeft bedankt voor het beroep van de Hersteld Hervormde kerk. Notaris Cornelissens uit Fijnaart heeft maandag op de ledenavond van de plattelandsvrouwen een lezing ge geven over juridische levenszaken. Dat onderwerp leverde een groot aantal toehoorders op. Zowel man nen als vrouwen. De echtgenotes wa ren dit keer namelijk ook welkom. De notaris wist de ingewikkelde ma terie op een begrijpelijke manier te vertellen. Hij besprak onderwerpen als trouwen onder huwelijkse voor waarden en hoe een erfenis te rege len. Bij ieder onderwerp dat Corne lissens aansneed, had hij een verhaal of anekdote. Tijdens de lezing was er voortdurend de gelegenheid om vra gen te stellen. Daar ging de notaris gelijk op in. Aan de gevel van cafetaria 't Hoeks- ke aan de Markt 6 mag een dubbel zijdige lichtbak voor reclame komen. Bierbrouwer Heineken heeft daar voor een vergunning aangevraagd. De lichtbak komt op 295 cm hoogte. De welstandscommissie beoordeelde de aanvraag als niet strijdig. I Faunafonds had geadviseerd afschot wél te overwegen, omdat uit de scha- decijfers blijkt dat knobbelzwanen op Tholen belangrijke schade hebben aangericht aan wintertarwe en gras land. De provincie wijkt daarvan af om verschillende redenen. Allereerst heeft Hofland geen officiële gegevens verstrekt om de verwachte schade te onderbouwen, maar alleen vernield dat van een perceel van zeven hectare bij vijf hectare kaal is gevreten, dicht getrapt en vervuild met mest. Verder heeft de agrariër de schade niet ge meld bij het Faunafonds, omdat dit te veel tijd zou kosten en de vergoeding niet in verhouding staat tot de werke lijke schade. Ten slotte is er volgens de provincie de afgelopen vijfenhalf jaar in het gebied maar één melding geweest van schade aan grasland door knobbelzwanen. Wethouders Kees van Dis en Jan Ou- desluijs onthullen donderdag 19 april het kunstwerk van het project 'Het onzichtbare zichtbaar maken'. Dat doen zij om vier uur op de hoek van de Haven en Molendijk. Het kunst werk beeldt het stratenpatroon uit. De afgelopen maanden hebben in totaal acht werkzoekenden aan de realisatie Scherpenisse Betsy Gaakeer uit Stavenisse, werk zaam bij Allévo thuiszorg, heeft op de ledenavond van de plattelands vrouwen informatie gegeven over koelversmaaltijden. Dat deed ze in het Holland Huis. De afdeling Sint- Annaland was hier ook aanwezig. Gebruikers van de maaltijden hebben de keuze uit veertig verschillende menu's. Deze worden eens per week bezorgd. Op de avond waren twee koks aanwezig die verschillende maaltijden hadden bereid. Er kon van alles geproefd worden. De ouderraad van de openbare ba sisschool Oosterschelde organiseert vrijdag 30 maart een rommelmarkt in het Holland Huis. Daar verkopen kinderen en leerkrachten tweede hands spullen en zelfgemaakte werk jes. De markt begint om drie uur en eindigt om zeven uur. Leo Monster heeft zaterdag bij Go- rishoek de viswedstrijd van hengel sportvereniging de Zeebaars gewon nen. Hij haalde twee vissen boven water. Samen goed voor 54 cm. Tweede werd mevrouw T. Deurloo- Bos met 31 cm. Van de 31 vissers waren zij de enige twee die een vis wisten te vangen. De volgende wed strijd is 7 april bij Moggershil. „Ho pelijk dan meer vis", zegt Martijn Westdorp, secretaris van de vereni ging- Er zijn geen bijzonderheden gecon stateerd bij de werkzaamheden van het waterschap aan het dijktraject Geertruida- en Scherpenissepolder. Dat concludeert PJ. Meijaard, in specteur van de afdeling Handhaving Natuur en Milieu van de provincie Zeeland. Hij heeft de werkzaamhe den gecontroleerd op naleving van de natuurbeschermingswet. Verder heeft Meijaard de vogelpopulatie in het na tuurgebied in kaart gebracht. Het gaat hoofdzakelijk om grauwe ganzen, zwarte ganzen en eenden. Sint-Philipsland D.JJ. Kot wil drie starterswoningen bouwen aan de Zuiddijk. Op de plek, achter het café aan de Voorstraat, staat nu nog een vervallen loods. Kot kwam het plan in de welstandscom missie bespreken samen met bouw kundig bureau Ottema. Knelpunt in het plan zijn de verplichte parkeer plekken bij de huizen. Een aantal'sce- nario's werd doorgesproken waar mee de aanvrager en de ontwerper aan de slag gaan. Kot denkt dat het concept voor een drive-in woning, een appartement met daaronder een garage, het meeste draagvlak heeft. De woningen zijn bedoeld voor star ters. Daar is volgens Kot het meeste behoefte aan in het dorp. c lil www.drukkerijvandijke.nl Advertentie I.M. Poortvliet De politiek gaat zich buigen over de problemen over de wateroverlast in de Deestraat. Maandag overhandigde Peter van der Sterren 26 handteke ningen aan de voorzitter M J. Klippel van de commissie ruimte. Hij legde uit legde 'uit dat er in schuurtjes aan de Achterstraat ook problemen zijn. De oplossing zou zijn om de riool buizen te vergoten, het water weg te pompen of de vloeren van de garages te verhogen. Besloten werd om de kwestie op de agenda van de com missie te zetten. Veehouder L. Hofland krijgt definitief geen ontheffing van de provincie voor het afschieten van knobbelzwa nen om schade aan zijn grasland aan de Weihoekwëg te voorkomen. Het Muziekvereniging Concordia houdt 30 maart om half acht in dorpshuis de Wimpel het jaarconcert. De slag werkgroep, onder leiding van Marian Orgers, opent het concert. De fanfare sluit het orkest af met nieuwe en ou de nummers, onder andere van de Britse band Coldplay. De avondvierdaagse wordt dit jaar verlopen van maandag 7 tot en met donderdag 10 mei. Inschrijven kan op de eerste dag van half vier tot vijf uur en vanaf zes uur in café 't Durp. De wandeling start óm zeven uur. De loopafstanden zijn vijf of tien kilo meter. Reijngoed B.V. wil aan de Lange Kruisweg 1 een nieuwe woning bij het daar gevestigde agrarisch bedrijf bouwen. Er kont ook een schuur bij. De woning krijgleen dak van natuur- riet en crèmewitte gevels. De wel standscommissie ging ermee ak koord, maar gal wel het advies om het contrast tusien de gevel en de plint te verkleiren door geen antra- cietgrijs. maar een lichtere kleur grijs voor de plint te gebruiken. Marcel van Tienen legt de laatste hand aan de wandschildering. De Gereformeerde Gemeente organi seert woensdag om half acht in het kerkgebouw aan de Weststraat een bezinningsavond. Orthopedagoog drs. A. de Korte houdt een lezing over christelijk opvoeden tot zelfstandig heid. met als centrale thema 'loslaten en vasthouden'. Marcel van Tienen legt de laatste hand aan de wandschildering in het clubgebouw van scout ing Heenetrecht Tholen. Met een penseel trekt hij zwarte lijnen langs de dieren uit het Jungle- boek op het schilderij dat een hele wand beslaat. De kunstschilder uit Tholen maakt gewoonlijk vrij werk op kleiner formaat. Hij was een al een tijdje een paar uur per dag met verf en penseel te vinden in het clubge bouw. Zaterdag deed hij mee op de vrij- willigersdag van NL Doet van het Oranje Fonds. Om de figuren op de wand te zetten, was het nodig om er een ruitenpatroon op aan te brengen. Dat hebben de scouts voor hem gedaan. Dierep en bomen kon hij op die manier overzetten van zijn werktekening. „Dan heb ik houvast. Dat is ook de artistieke bevrediging die ik hier in vind. Dat de ver houdingen kloppen." De wand was groen geschilderd, maar moest voor deze wand schildering eerst wit worden gemaakt. Het is een eenmalige bijdrage aan het clubgebouw, J zegt Tienen. „Als kinderen dit mooi vinden, vind ik het goed." En zo staan de dieren uit het Jungleboek cen traal in het clubgebouw. Niet alleen dit lokaal is aangepast, ook het dolfijnenlokaal onderging een metamorfose. Dat is nu een welpenlokaal geworden. In Tholen gaat het dan om water welpen omdat de welpen geregeld op het water te vinden zijn. Vrijdag zullen de welpenlokalen worden geopend. Alle leden, leiding en ouders zijn daar voor uitgenodigd. Predikbeurten Zondag 25 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij, Stolwijk. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HF.RV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Diepenbroek, Sint-Anna land. 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Wallet 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Mulder. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Sluis. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. do 29/3 19 u. boeteviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. v.d. Linde, Rotterdam. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaff, Heinkenszand. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Wallet. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, bev. ambtsdrager. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Meuleman, Hilversum. 16 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45.14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoolwerf, Stellendam. 18 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. do 29/3 19.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Juffer, Nieuwe Tonge. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. o.l.v. kerkenraad. 19 u. ds. Broere, Tholen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. wo 28/3 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 29/3 19.30 u. kand. Van Ittersum. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Klap, Heikant. GEREF. GEM. 10.14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. V.d. Akker, Nieuwerkerk a/d IJssel. 17 u. kand. Pronk, Capelle a/d IJs sel. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Mulder. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vos, Ossendrecht. THOLEN 24 mrt Richard Groenendijk: voor première Alle Dagen, cabaret. Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 24 mrt Jaarconcert Concordia, Meulvliet, 20 u. 28 mrt Tweedehands kledingbeurs; kringloopwinkel Postweg, 9.30- 15.30 u. 29 mrt Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 30 mrt Jaarvergadering Wereldwin kel, 20 u, 31 mrt Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50.9-12 u. OUD-VOSSEMEER 23 mrt Presentatie stichting Oed- Vosméér, Vossenkuil, 19.30 u. 24 mrt Verkoping Hervormde Ge meente, ver.gebouw, 10-14 u. 24 mrt Foto's en prenten Thoolse kernen, inloopdag Stad en Lande, Vossenkuil, 10-16 u. 31 mrt Tholen's got talent, talenten jacht, Joth, Vossenkuil, 20 u. SINT-ANNALAND 22 mrt Ledenvergadering speeltuin Vrij en Blij, Wellevaete, 20 u. 24 mrt Paaszangavond, Bethelkerk, 19.30 u. 30 mrt Kaartavond, An de Slóöve, 20 u. 31 mrt Kledinginzameling Dorcas, Ring 44,9-12 u. STAVENISSE 24 mrt Verkoping Adullam, parkeer terrein Scheldeoord. 10-15.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 22 mrt Themabijeenkomst CDA: veehouderij, Haestinge, 15.30-18 u. en 19-22.15 u. 24 mrt Brugpieperkampioenschap, Haestinge, 14-17 u. 24 mrt Fancy fair. Maartenshof, 10- 15 u. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Viiethof 8.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOG'WATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 mrt. donderdag 22 3.32 - 15.52 vrijdag 23 4.02 -16.22 zaterdag 24 4.34 - 16.57 zondag 25 6.04 -18.22 maandag 26 6.39 - 18.52 dinsdag 27 7.07 -19.22 woensdag 28 7.32 -19.49 donderdag 29 8.04 -20.22 vrijdag 30 8.47 -21.12 vr 30/3 20.42 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Inwoners van de gemeente Tholen zijn met een totaaloordeel van 7,4 tevreden over hun woonomgeving. Dat blijkt uit een onderzoek van Stadlander, waaraan overigens maar 29% van de uitgenodigde inwoners heeft meegedaan. Vanuit de dorpen is er wel kritiek op het openbaar ver voer dat als onvoldoende ervaren wordt. Er zijn nog meer onderlinge verschillen. Zo vindt men in Scher penisse de zorgvoorzieningen rond uit slecht, maar in Tholen (met o.a. Ten Anker) weer ruim voldoende. Tl Het al jaren leegstaande pand van Imtech in de Slabbecoornpolder in Tholen krijgt een nieuwe bestem ming. Renault Koese uit Sint-An naland opent er 1 april een werk plaats. Op het perceel van 1500 m2 wordt 400 m2 ingericht voor onder houd en reparaties aan personen- en bedrijfswagens. Ook APK-keurin- gen kunnen er plaatsvinden. Imtech verhuisde een paar jaar geleden naar Goes, maar het pand bleef al die tijd leeg staan. Koese gaat het nu huren. De Renault-dealer uit Sint-Annaland ziet daarmee af van nieuwbouw op 2500 m2 grond op bedrijventerrein Welgelegen II in Tholen, zoals we half februari be richtten. De besprekingen met auto bedrijf Bal over overname van acti viteiten duren nog voort. Duidelijk is al wel, dat twee monteurs van Bal in de nieuwe werkplaats van Koese aan de slag gaan. Het Thool se autobedrijf moet weg omdat de gemeente er parkeerterrein van wil maken voor de twee nieuwe super markten. De coördinatoren van diverse Thoolse plekken hebben de op brengst van de collecte voor het Reumafonds geteld. In Sint-Anna land is er een bedrag van 1174,80 euro gecollecteerd, in Stavenisse 519,18 euro, in Sint-Maartensdijk 960,81 euro en in Sint-Philipsland, inclusief Anna Jacobapolder, is er 953,44 euro opgehaald. 27 mrt Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, Haestinge, 13.30 u. 28 mrt Knutselmiddag, Leger des Heils, 14.30-16.30 u. 31 mrt Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. SCHERPENISSE 23 mrt Paaszangavond, Hervormde kerk, 19.30 u. 30 mrt Rommelmarkt Oosterschel- deschool. Holland Huis, 15-19 u. POORTVLIET 24 en 31 mrt Voorstelling toneel club, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. BERGEN OPZOOM 23 mrt Bluesroute, div. cafés, 21 u. 23 mrt Silent disco, café Den Eng- hel, 21 u. 24 mrt Hit the 90's, Gebouw-T, 20 u. 24, 25, 27, 29 t/m 31 mrt Moulin Rouge, BOV, de Maagd, 20 u. 25 mrt VOF De Kunst, gebouw-T, 15 u. 25 mrt Oecumenische Passie Canta tedienst. HMR.Gertrudiskerk, 16 u. 25 mrt West-Brabantse Molendag, Brabantse Wal, 11-17 u. 27 mrt Modeshow voor vrouwen met borstkanker. Lievensberg, 19- 20.30 u. 29 mrt en 12 apr T-sessie, jamsessie Gebouw-T, 20.15 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2