willen in een wozoeo Bal Iep planten geen zware klus voor Fluplandse Jimmie van Dongen woord over voor de gemeente 256 Sint-Annalanders Chauffeurs hebben geen goed Buurtgroep Oudeveste ongerust over hoogbouw Tankstation De Bent trekt vandalen aan Jostiband komt naar Tholen Weer zomertijd "YK Donderdag 22 maart 2012 68e jaargang no. 19 Het bestuur van de chauffeursvereniging Flupland-Tholen heeft geen goed woord over voor de gemeente. Êr is nog steeds geen aanvaardbare oplossing voor het parkeren van hun wagens buiten de bebouwde kommen, vinden ze. Chauffeurs willen wel wat betalen om bij een ondernemer op het terrein te parkeren, maar niet te veel. Volgens wet houder Kees van Dis maakt een aantal chauffeurs er al wel gebruik van. Hij en ook zijn ambtenaren kregen maandag in de commissie ruimte van vier chauffeurs de wind van voren. Overigens zonder dat hij er op kon reageren omdat het punt niet op de agenda stond. Van buitenaf Maar liefst 256 Sint-Annalanders hebben belangstelling voor een woonzorgcomplex. Van hen willen er 153 bin nen vijf jaar verhuizen uit hun koop- of huurwoning. Dat blijkt uit een enquête van woningstichting Stadlander onder 382 ouderen. Het al bestaande woonzorgcentrum Vroonhof telt 30 appartementen, waarvoor een wachtlijst van 69 bestaat. Volgens de enquête zouden er dus wel acht van zulke complexen in Sint-Annaland moeten ko men om aan de wensen te kunnen voldoen. Wattstraat 3 Tholen Geen vuurwerk aan Thools kanaal 52 bezwaren ozb Anna Jacobapolder Sophie Kosten oefent met schep voor boomfeestdag „Ik vind het leuk om te tuinieren en plant ook altijd dingen in de tuin. Groenten en fruit." Jimmie van Dongen begint een opsomming te maken van wat hij allemaal thuis in de tuin heeft staan: frambozen, gele en rode, blauwe druiven, komkommer, courgette, bloemkool en meer. En gisterenmorgen heeft hij een boom geplant. Aan de groenstrook van het Boserf in Sint Philipsland. De 10-jarige leerling van basisschool De Luijster deed dat samen met Sophie Kosten (9) van de Koningin Julianaschool en de wethouders Kees van Dis en Frank Hommel. Het was de eerste van tien nieuwe iepen die ter ere van de boomfeestdag werden geplant. Sloop van peuterspeelzaal Fabeltuin in Tholen Helft wil combinatie met verzorgingshuis In september overal parkeerverbodbehalve in Flupland en Sint-Annaland De buurtgroep Oudeveste in Tholen maakt zich ongerust over de plannen voor een appartementencomplex aan de Oudelandsepoort. De nieuwbouw is gepland in de hoek van de Oudelandsepoort waar onder meer de Fabeltuin staat en de oude veiling van Tholen. B. en w. hebben be sloten om de voormalige peuterspeelzaal te slopen. Kastanjeboom Deze week Op vrijdag 9 maart is er overleg ge weest tussen de gemeente en het bestuur van de chauffeursvereni ging. Onder meer over het invoeren van een parkeerverbod voor vracht wagens in de bebouwde kommen. Dat kan volgens Van Dis in septem ber van kracht worden in alle woonkernen, behalve Sint-Philips- land en Sint-Annaland. Voor Sint Philipsland speelt nog een privaat rechtelijke zaak, in Sint-Annaland moet nog een bestemmingsproce dure worden gestart. Nog niet in al le woonkernen zijn ondernemers met een parkeerterrein gevonden. In Tholen Transportbedrijf De Groen en Amorim Benelux, in Sint- Maartensdijk Geuze Metaal Con serveren en Transportbedrijf Bijl. in Sint-Annaland Pieperline, in Sta- venisse M. de Wilde en in Sint Phi lipsland Haanex. Bij De Groen staat het terrein al vol. Amorim heeft zijn terrein aan een andere on dernemer verhuurc. Van Dis heeft weer acht ondernemers gezocht om mee te doen. Twee hebben daar po sitief op gereageerd, zo blijkt uit de memo voor de leden van de com missie. De chauffeurs kunnen zelf bepalen bij welke ondernemer ze hun vrachtwagen parkeren. Die sluit een contract af met de chauffeur of diens verkgever. Maar een aantal chiuffeurs kan zich er niet in vinden, li niet mis te ver stane woorden maakten ze hun on genoegen kenbaar. Peter van de Vel de van de chaiffeursvereniging betitelde het overleg met de ge meente als 'allermal show.' „We zijn nooit tegen de verhuizing ge weest, maar wel tezen de condities van de gemeente. Ve willen niet als handelswaar verkocht worden aan een ondernemer die er lekker aan verdient." Hij noemde de gang van zaken een soap. En herinnerde er aan dat hij al 20 jaar met zijn vrachtwagen op de haven van Sint Philipsland staat en dat er al dertien jaar sprake van is dat ze daar weg moeten. .Zonder dat er ooit klachten zijn geweest. Toen in 2008 het pakhuis is gesloopt (voor de bouw van appartementen - red.) is de soap begonnen." Het steekt de chauffeurs dat ze moe ten gaan betalen voor de voorzie ning. „Kostenneutraal zit bij de wethouder in zijn hoofd." Hij had zich verbaasd over het feit dat er in Sint-Annaland 170 parkeerplaatsen komen voor 'mensen van buitenaf' die een boot in de haven hebben lig gen en die het parkeerterrein maar een paar weken per jaar bezetten. Van de Velde zei niet bij een onder nemer op het terrein te willen staan. „Wat gebeurt er als die failliet gaat?" Gert-Jan Boudeling (CDA) wees er op dat hij ook een bedrijf heeft en zelf voor de stalling van zijn land bouwvoertuigen zorgt. „Waarom doet de eigenaar van het transport bedrijf dat ook niet?" Volgens Van de Velde zitten de werkgevers el ders. Hij noemde Utrecht en Renes- se als voorbeeld. Met de vrachtwa gen naar huis gaan en daar ook vertrekken is veel goedkoper dan om eerst met de personenauto naar het bedrijf te rijden, zei hij. Anco Fase (VVD) vroeg wat de chauf feurs acceptabel vinden. Volgens Van de Velde is 500 euro per jaar het maximum. Ellen van der Wal (PvdA) en Kees Slager (SP) riepen om weer met de gemeente rond de tafel te gaan. Chauffeur Pim Koedood (53) uit Tholen nam het stokje van Van de Velde over. Hij is al 30 jaar chauffeur en stelde dat het erg be langrijk is om zijn baan te behou den. „Dat is ook het grootste pro bleem voor mijn werkgever. De kosten rijzen de pan uit, door ver plichte bijscholing." Koedood zei dat hij nooit heeft hoeven te betalen voor het parkeren in Tholen. „Er is klakkeloos vastgesteld dat we er gens anders moeten gaan parkeren. De gemeente is ons liever kwijt dan rijk. Dat we moeten parkeren op het terrein van het bedrijf is te gek voor woorden." Volgens Koedood is het een prestigekwestie geworden en is er weinig respect voor hun beroep. Hij stelde voor om het parkeren zo als dat nu gebeurt, te gedogen. Koe dood haalde ook uit naar de poli tiek. ABT kreeg het te verduren. Volgens hem was er door een van de leden voorgesteld om een truckers café bij de verkeerslichten aan de Postweg te bouwen met parkeerter rein. Daar was niets meer van ver nomen. Raadslid Han van 't Hof re ageerde daarop: „Daar heb je wel een meerderheid voor nodig. Het idee is van alle kanten weg geknup peld. De provincie wilde niet mee werken. Ook volgens Koedood is 35 euro per week te veel. ZIE VERDER PAGINA 9 Aan het Havenplein heeft de ge meente ruimte gereserveerd voor een woonzorgcomplex dat Stadlan der mag gaan bouwen. De woning corporatie peilde daarvoor de wen sen. waaruit bleek dat er een geweldige doorstroming kan ont staan. Zestig procent van de onder vraagden woont in een eigen huis, 38% heeft een huurwoning van Stadlander. Voornaamste redenen om te verhuizen zijn verandering in de persoonlijke situatie, het te groot worden van de huidige woning en tuin, en de wens om dichter bij voorzieningen te willen wonen. De meeste ouderen die naar een wo zoeo willen, wensen een huurappar- tement: 84%. Zestien procent zou een appartement willen kopen. On geveer de helft van de geënquêteer den wil twee toiletten en twee slaapkamers. Bijna de helft van de ondervraagden wil een gecombineerd woonzorg complex met groepswoningen voor verpleeg- of verzorgingshuiszorg. Dat is een soortgelijke situatie als nu bij de Schutse/Vroonhof, maar in de plannen voor het Havenplein ging het tot nu toe om een wozoeo zoals bijvoorbeeld Poorthove in Poortvliet. De geënquêteerden in Sint-Annaland maakten echter dui delijk het liefst een 24-uurs zorg- post in het wozoeo te willen heb ben. Wat zorgverlening betreft, wil 46% een algemene signatuur, 23% heeft liever een christelijke zorgver lener en 31% heeft geen voorkeur. Van de 382 ouderen in Sint-Anna land die werden aangeschreven, werkte 69% aan het onderzoek mee. De gemiddelde leeftijd van hen was 733 jaar. Stadlander gaat nu de koers bepalen, waarvoor veelvuldig overleg met de gemeente en zorg- partijen nodig is. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admifi@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. De ondernemersvereniging Tholen mag van burgemeester Nuis geen vuurwerk afsteken aan de Schelde- rijnweg in Tholen als afsluiting van de braderie, eind augustus. De pro vincie zag eerder geen reden om het niet toe te staan en verzocht de ge meente een verklaring van geen be zwaar af te geven. Rijkswaterstaat ziet risico's voor de scheepvaart en heeft daarom een negatief advies ge geven dat de gemeente overneemt. Schepen - al dan niet met gevaarlijke stoffen - zouden zich binnen de voorgeschreven veiligheidsafstand kunnen bevinden. Daardoor komt de veiligheid en de openbare orde in het geding. Een aantal jaar geleden werd om dezelfde reden het verzoek om vuurwerk op dezelfde plek af te ste ken al afgewezen. De organisatie is toen uitgeweken naar een andere plek. Het gemeentebestuur is bereid mee uit te kijken naar een locatie die geschikt is en waar de veiligheid kan worden gegarandeerd. Sportpark De Bent in Tholen blijkt in trek bij vandalen. Regelmatig zijn er vernielingen aan het clubgebouw van Tholense Boys. Zo ook donder dag. Kantinebeheerder Peter Baan ontdekte die middag kapot gegooide dakpannen op het terras. Het blijken de pannen te zijn die als reserve voor stormschade op het dak van de kleedkamers liggen opgeslagen. Een paar van die pannen zijn door de on gewenste bezoekers op de luchtko kers van de kleed- en doucheruim ten gelegd. Baan vermoedt dat het 's middags moet zijn gebeurd, omdat er 's fnorgens nog niets aan de hand was. De schade wordt geschat op een kleine 100 euro. Het clubbestuur heeft wel last van de rommel van de stukgegooide pannen. „Behalve alle opruimwerkzaamheden zorgt dit voor veel frustratie bij alle vrijwilli gers, die er veel vrije tijd in stoppen om alles netjes en ordelijk te hou den. Verder kost vandalisme onze vereniging véél geld. We gaan on derzoeken wie hier verantwoorde lijk voor is. Tevens willen we nog maals benadrukken dat het sport park op zondag gesloten is en dat de speelvelden doordeweeks ook ge sloten zijn", meldt de club. Er is aangifte gedaan bij de politie. Minstens 52 van haar modelbe zwaarschriften tegen de aanslag on- roerendezaakbelasting (ozb) zijn er bij Sabewa ingediend, meldt de stichting WindmolensNEE in Anna Jacobapolder. Vrijdag zijn er ruim dertig overhandigd op het kantoor van de heffingsinstantie in Middel burg, nog eens een kleine twintig zijn door individuele inwoners opge stuurd. „Een signaal van een fors aantal gezinnen uit het dorp", zegt Frank van Gennip van de stichting. De bezwaarmakers willen bereiken dat de WOZ-waarde van hun wonin gen - en daarmee de aanslag - wordt aangepast, omdat die volgens hen is gedaald door de bouw van vijf grote windturbines vlakbij. „Mocht er een waardedruk toegekend worden, dan heb je de poppen aan het dansen", meent Van Gennip. Bij een afwijzing van de bezwaren door de heffings ambtenaar, zijn er volgens hem legio mogelijkheden om in beroep te gaan. Het is de Thoolse afdeling van Sien, een belangenvereniging voor men sen met een verstandelijke beper king, gelukt om de Jostiband naar Tholen te halen. Voorzitter Albert Zwerus meldde het heuglijke feit dinsdag tijdens de jaarvergadering in Scherpenisse. „Onze secretaris Rien Moerland heeft er veel werk aan ge had, en nog, want het is een hele or ganisatie." Het orkest voor verstan delijk gehandicapten komt op 10 november naar de lustrumviering van de regionale commissie Tholen van Sien. die dit jaar 45 jaar bestaat. Dinsdag is de lente begonnen. En komend weekeinde gaat de zomer tijd in. In de nacht van zaterdag op zondag wordt de klok een uur voor uit gezet. Daardoor zal het 's avonds langer licht zijn. In het weekeinde van 27 en 28 oktober moet de klok weer terug en wordt de Midden-Eu- ropese tijd van kracht. Alle 38 kinderen van groep zes van beide basisscholen hielpen mee de negen andere bomen een plekje te geven. Het is een sterke variant van de iep. de Ulmus 'Columella'. Resistent tegen veel voorkomende ziektes, zoals de iep ziekte. En zeer geschikt voor in het Zeeuwse landschap, zegt beleidsmedewerker openbaar groen Joost Krijger. De boom is namelijk goed bestand tegen zeewind en zoute in vloeden. En dat is wel nodig, want de jonge boompjes krij gen een flinke lading van die wind over zich heen, zo aan de open rand van het dorp. De iepen sluiten de rij bestaande iepen aan het Boserf. Die zijn nog van de minder sterke variant, maar ze zijn wel ge zond. De kruinen van de jonge bomen blijven, als ze straks uitlopeniets smaller dan die van hun oudere soortgenoten. Zo ver hebben Jimmie en Sophie zich er niet in verdiept. Het is voor hen voor het eerst dat ze een boom hebben ge plant. Ook Sophie werkt graag in de tuin. ,JJet liefst doe ik bezemen." Dinsdagavond heeft ze nog een beetje geoefend voor de boomfeestdag, zegt haar moeder Linda Kosten. „Een beetje harken en geoefend met de schep." Sophie had met lootjes trekken voor nummer 13 gekozen. „Eigenlijk een ongeluksgetal", zegt Linda. Het bleek wel het juiste. Wethouder Van Dis vond dat zij en Jimmie het erg goed gedaan hadden. Het waren onmisbare hulpen, zei hij. Jimmie vond het ook niet zo'n zware klus. Enthousiast hielpen hij en Sophie hun klasgenoten bij het planten van de andere bomen. Zo hadden ze er allebei twee geplant. Als de verslaggever aanstalten maakt om weer terug te gaan naar de krantenredactie om het verhaal te maken, rent Jimmie er achter aan. Hij was nog wat gewassen vergeten te vertellen die ze in de tuin hebben. „We hebben ook boontjes en sla." Rondemiss Nienke Buis uit Oud-Vossemeer deelt zoenen uit aan renners EN VERDER... Oud-klasgenoten Koningin Julianaschool ruimen troep op langs Philipsdam Smerdiek is periodekampioen in de vierde klasse HET VERGETEN VAN HET DOEL IS DE MEEST VOORKOMENDE VORM VAN DOMHEID Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Alle kinderen uit groep 6 van de twee Sint Philipslandse basisscholen helpen mee om een iep te planten ter ere van de boomfeestdag. Ze doen dat verdeeld in groepjes. Wim Zoetemeijer stopt na 32 jaar als penningmeester van Vogelvreugd Volgens de chauffeurs zijn er nooit klachten geweest over het parkeren van vrachtwagens op het havenplateau in Sint Philipsland. De buurtgroep is ontstaan nadat er een aantal jaren geleden geruchten waren dat de Fabeltuin, een aantal huizen, garages en het oude veiling gebouw gesloopt zouden worden. Aannemer A. de Korte wil een com plex van 20 tot 22 wooneenheden bouwen. In juli vorig jaar hebben de buurtbewoners zich verenigd. De werkgroep vertegenwoordigt inmid dels 41 bezorgde bewoners uit de Oudelandsestraat, Oudelandsepoort en nabij gelegen straten, zegt Bian- ca Jansen, lid van de werkgroep. ,2e gaan niet akkoord met massale bouw in hun buurt en willen passen de herbestemming in dit historische stukje Tholen." Er zijn volgens haar diverse ge sprekken geweest met wethouder Hoek en een ambtenaar van de ge meente. Eind 2011 is er een bewo nersavond belegd in het gemeente huis. De architect en de projectontwikkelaar hebben daar hun plan gepresenteerd. Oudeveste verzorgde er ook een presentatie, zegt Jansen Ze kregen ook de gele genheid onj bezwaren te maken. Bond 1:ut is er als derde par tij bij gekomen. Heemschut dringt aan op herbestemming van het vei linggebouw uit 1891. Volgens de vereniging is het het oudste in Zee land. Het zou de straat een extra his torische dimensie geven, aldus de werkgroep. De werkgroep wil via constructief overleg een oplossing vinden voor herbestemming van het gebied. Dat is het resultaat van het overleg met De Korte en de gemeente, zegt ze. Volgens haar is de projectontwikke laar bereid om een passender ont werp te maken. Zaak is dat er vol gens haar rekening gehouden wordt met hun belangen. De bewoners vrezen voor schade aan hun huizen door het bouwen, verlies van groen, parkeerproblemen, inper king privacy en verlies van histo risch karakter. Tevens streven ze er naar de 110 jaar oude kastanjeboom en de prunussen te behouden. De peuterspeelzaal is verhuisd naar de Zoekweg en staat al een aantal maanden leeg. Kinderen van Jenaplanschool maken kennis met blaasinstrument

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1