Belofte Asselman solo over de streep in koers Oud-Vossemeer Feestje voor Smerdiek na zwaar bevochten zege in Brouwershaven Schilder steekt Vosmeer in het nieuw Blauw is kleur peloton wielrenners in de dop Vosmeer met hakken over de sloot in Kwadendamme Emergo één na laatste in zaal Thoolse amateurs-A kunnen bliksemstart niet overleven Zebra's wint in zaal van Decora Donderdag 22 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Jesper Asselman werd zaterdag afgetekend winnaar van de 64e Ronde van Oud-Vossemeer. De 22-jarige coureur uit Wateringen ontsnapte in volle finale uit een kopgroep van negen man en kwam solo over de streep. De koers bij de elite/beloften werd volledig gedomineerd door aankomende profs van continentale ploegen. Bij de ama teurs-A bleef de ronde een Zeeuwse aangelegenheid, met Dennis Raadtgever uit Kapelle als snelste man in de eindsprint. De Thoolse coureurs konden in de temposlag geen rol van betekenis spelen. Explosief Met een benauwde 2-3 overwinning op laagvlieger Brouwershaven heeft Smerdiek zich verzekerd van de tweede periodetitel. De formatie van Cees Stoutjesdijk had voldoende aan een punt. Pas in de slotfase bogen de blauwzwarten een achterstand om. SPS kon geen potten breken bij lijstaanvoerder SKNWK. Het werd 3-0 voor de club uit Nieuwerkerk. Stavenisse moest op het kunstgras van De Beek zijn meerdere erkennen in Halsteren. SPS kan geen potten breken bij lijstaanvoerder SKNWK Gaatje Nederlaag verdiend Weinig eer voor Stavenisse Wie ook slechte wedstrijden wint, komt ver. Die aloude voetbalwijsheid is zo langzamerhand ook van toepas sing op Vosmeer. Net als de week tevoren tegen Robur was de vertoning bij Kwadendamme van een erbarme lijk niveau. Maar de formatie van de coaches Wim Westerhuis en Tim van Mierlo won wel. Met 1-2, dank zij treffers van Ricky de Klerck en Benjamin Suurlant. Man van de wedstrijd was doelman John Aarnoudse, de man die zijn ploeg met fantastische reddingen op de been hield. Aan de bal Vrije doortocht Gestoord Minuut stilte Uitslagen Curiosamarkt: 450 euro voor StaVoordó Het is dringen geblazen bij de start zaterdag van de dik ke bandenrace. De wielrenners in de dop krijgen nog een laatste aanwijzing van hun vader of moeder. De helm wordt nog even goed vastgebonden. Opa en oma staan te glimmen achter de dranghekken. Het is nog maar zelden dat er zoveel mensen bij de meet staan. Beker „Een rondje waar je lekker gas kunt geven." Dat zei de vcx>r het Duitse team Raiko-Stölting uitkomende As selman na afloop over de koers die het Zeeuwse wielerseizoen opende. Ruim honderd deelnemers stonden aan het vertrek. Als late bijschrijver nam de renner uit het Westland plaats in de kopgroep die al vroeg in de tachtig kilometer lange wedstrijd ontstond. De negen coureurs namen in hoog tempo afstand van het pelo ton, met daarin ook Gerwin de Regt die vorig jaar in Vossemeer nog met de bloemen mocht zwaaien. Binnen de kortste keren liep de voorsprong op tot ruim boven de minuut. In de kopgroep zaten ook kleppers als Koos Jeroen. Kers die al twee keer derde werd in de Thoolse koers, de snelle Michael Vingeling en de on bekende Canadees James Sparling. Asselman, vorig seizoen nog lid van het belofteteam van Rabobank, staat Jesper Asselman komt alleen over de streep. te boek als een talent dat vooral uit blinkt in tijdrijden. Vorig jaar won hij met zijn team de ploegentijdrit in de Vuelta Cyclista Léon, meteen zijn enige zege van het seizoen. Wel werd de Westlander nog tweede in de semi-klassieker Ronde van Over ijssel. Met zoveel kwaliteit voorin was de achtervolging zinloos, al pro beerde De Regt, en ook oudgedien de Ronald Roos, nog wel de schade te herstellen. In de spits van de wed strijd werd Asselman geen moment ongerust. „De samenwerking was goed. Het liep perfect." Met nog dertien ronden op het bord opende Rudy Vriend uit Schagen als eerste de aanval in de kopgroep. Zijn demarrage werd door de overige vluchters in de kiem gesmoord. La ter probeerde ook de uit Rockanje afkomstige Vingerling het hazenpad te kiezen. Op drie ronden van het einde besloot Asselman, nadat hij zich eerder al verzekerd had van de leidersprijS, dat zijn tijd gekomen was. Binnen de kortste keren was de jonge Westlander buiten schot. On bedreigd reed hij naar de bloemen en de Wim Timmermans trofee, nog steeds een extra prijs in Oud-Vosse meer. Asselman nam meteen ook de leiding in het Baby Planet klasse ment, een regelmatigheidsprijs voor criteria in West-Brabant en Zeeland. Achteraf bekende Asselman vooral bevreesd te zijn geweest voor de sprintcapaciteiten van Vingerling. „Hoewel ik zelf ook goed kan aan komen, denk ik dat hij net een tandje sneller is." Op ruime achterstand legde Kers in de sprint van het uit eengespatte groepje achtervolgers beslag op de tweede plaats. De 25- jarige coureur uit Amstelveen had er vrede mee. „In ieder geval een' trapje hoger dan de twee voorgaande ke ren. Volgend jaar kom ik om te win nen." Kers had nog wel even ge- hoopt om de aansluiting, met Assel man tot stand te brengen. „Maar bij ons was het beste er blijkbaar af." Het geweld uit Noord- en Zuid Holland bij de elite/beloften werd voorafgegaan door een snelle en meer regionaal getinte koers bij de amateurs-AJohan van den Boo- gaart, Patrick de Grave en Onno Lindhout verdedigden de Thoolse eer. Vanaf de start van de zestig ki lometer lange koers zette het hon derd renners tellende peloton er de sokken in, met de latere hoofdrol spelers Dennis Raadtgever en Johnny van der Klooster meteen in de spits van de wedstrijd. De drie Thoolse renners moesten passen bij zoveel snelheid en kwamen in de laatste groep terecht. Onno Lind hout noemde de eerste rondjes ex plosief. „Links en rechts knalden renners voorbij. Ook betere cou reurs dan ik moesten er al snel af. Jammer dat je die bliksemstart niet kunt overleven. Want later in de koers wordt er rustiger gereden. Dan wordt er niet meer zo aangezet na de bochten. Als je dan midden Uiteindelijk kwam het allemaal nog goed. Maar het kostte Smerdiek bloed, zweet en tranen om af te re kenen met het taaie Brouwersha ven. Bij rust keken de blauwzwar ten tegen een 2-0 achterstand aan. Na een halfuur ging de bal op de stip, na een ongelukkige handsbal van Jan de Viet. Enkele minuten la ter werd de marge vergroot na een vrije trap die onderweg de meest vreemde capriolen maakte en ver volgens achter doelman Alex Stout jesdijk eindigde. „Ik geloof dat die bal 24 benen raakte", zei coach Cees Stoutjesdijk over die ongeluk kige treffer. De tussenstand stond in geen enke le verhouding met het spelbeeld. Smerdiek domineerde vanaf de af trap, met kansen voor Stefan Lind hout, Martijn Lindhout en Leroy Pors. „Maar die bal wilde er maar niet in." Stoutjesdijk zei na afloop dat hij op een lastig karwei had ge rekend. „Smerdiek heeft het tradi tioneel moeilijk tegen Brouw. Een slechter veld dan hier kun je ner gens vinden. Combinatievoetbal was onmogelijk en dat is nooit in het voordeel van de ploeg die moet winnen." In de tweede helft schakelde Smer diek nog een tandje bij, waarbij zelfs de reserves werden ingezet als ballenjongen. Stoutjesdijk: „We moesten tempo spelen en druk hou den op de tegenstander." Leroy Pors kopte rakelings over na een voorzet van Andreas Vroegop. Kort daarop keerde de hoop terug bij de bezoekers, na een mooie aanval die werd opgezet door rechtsachter Jef frey Oudesluijs. Uit diens voorzet schoot Bart Stoutjesdijk de 2-1 bin- Coen Diemei kwam in de ploeg voor Jeffrey Oudesluijs en Freek Bahlke loste de met een spierver- rekking afgehaakte Stefan Lindhout af. De druk op de veste van Brouw werd nog verder opgevoerd, met een inzet van Andreas Vroegop die van de lijn werd gehaald. Het schot van Jan de Viet in de herkansing le verde hetzelfde resultaat op. Vijf minuten voor het einde vond Mar tijn Lindhout het gaatje waar Smer diek zo naar smachtte. Diagonaal plofte de bal bij de verste paal bin nen: 2-2. Bij die tussenstand waren de bezoekers zeker van de periode. Omdat ook een hoge eindklassering lokt, wilde Smerdiek meer. In de slotminuut sloeg de chaos in de de fensie van Brouw toe, na een scher pe pass van Eduward de Rijke en Leroy Pors die op het vinkentouw zat. In paniek werkte een speler van de thuisclub de bal in eigen doel: 2- 3. Smerdiek kon eindelijk opge lucht adem halen. Stoutjesdijk gaf na het spektakel stuk complimenten aan Brouwers haven. „Met veel inzet hebben ze het ons verschrikkelijk moeilijk ge maakt. Hun spitsen liepen met tweehonderd kilometer per uur ach ter elke bal aan." Met het oog op de komende confrontatie met Kogel vangers noemde Stoutjesdijk de drie in Brouwershaven behaalde punten van levensbelang. „Bovenin is nog van alles mogelijk. Alle top- ploegen moeten het nog tegen el kaar opnemen. Winnen we zaterdag van Kogelvangers, dan doen we weer helemaal mee." In het eerste halfuur kon SPS zich nog handhaven bij kampioenskan didaat SKNWK. Het spel golfde op en neer, zonder spectaculaire mo menten voor de beide doelen. Mar tin Quist kreeg na een foutje van de doelman eigenlijk nog de beste kans op de openingstreffer. De niet okselfrisse Quist legde het leer ten onrechte af, naar de buitenspel staande Stefan Bogers. Aan de overkant waren de inleidende be schietingen ondertussen begonnen. Bij het eerste serieuze wapenfeit werd keeper Rowin Konings gered d'oor de onderkant van de lat. Na balverlies in de opbouw bij SPS volgde kort daarop een snelle uit val, met een inzet die Konings niet meer voldoende wist te keren: 1-0. Vervolgens kreeg de SPS-goalie as sistentie van de paal bij weer een verwoestend schot van de thuis club. Nog voor de pauze liep SKNWK uit naar 2-0, een treffer die werd ingeleid door de in het ei gen zestienmetergebied rommelen de Jan Pieter Bevelander. Halver wege bleek dat Stefan Bogers we gens een blessure niet verder kon. Jorn Elenbaas was zelfs helemaal niet gestart. Ondanks die aderlatin gen streed SPS na de hervatting, met Ramon Elenbaas als verse kracht, voor een beter resultaat. „We hadden toen wel een over wicht, maar geen kansen", oordeel de coach Peter van Poortvliet. Een derde treffer van SKNWK vond geen genade in de ogen van de arbiter, vanwege vermeend bui tenspel. In de 70e minuut was het wel raak, na een passeeractie op de flank die werd afgerond met een knap schot. SKNWK liet de teugels wat vieren en de bezoekers waren enkele malen dicht bij de eretreffer. Een kopbal van Erwin Feijtel ein digde in die fase op de lat. In de slotfase moest Jan Deij ver vroegd inrukken, na een tweede ge le kaart. Ook Ap van de Belt haalde het einde niet. De routinier moest geblesseerd forfait geven. „Een verdiende nederlaag", vatte Van Poortvliet samen. Tegen hekken sluiter WIK wil SPS het zelfver trouwen weer wat opkrikken. „Van wege schorsingen en pijntjes zullen we flink moeten improviseren", verwacht Van Poortvliet. „Maar drie punten tegen WIK moet moge lijk zijn." Zonder basisspelers als Kees van Putte (geschorst), Sander Smits en Jeffrey Moerland (beiden gebles seerd) viel er vóór Stavenisse bij subtopper Halsteren weinig eer te behalen. Een slechte start, met de nodige persoonlijke fouten, deed de bezoekers op De Beek de das om. Tussen de tiende en vijftiende mi nuut sloeg Halsteren drie keer toe. Treffers waar zwakke momenten van Jos van der Jagt, doelman Aalt de Rijke en Marco Klippel debet aan waren. Tot aan de pauze wist Stavenisse het verder droog te houden. In offensie ve zin konden de bezoekers niets noemenswaardigs afdwingen, ook al omdat aanvalsleider Matthias Moerland zich op de plastic sprieten niet op z'n gemak voelde. Twee doelpunten rond het hele uur zetten Stavenisse verder op achters tand. Het werd uiteindelijk 7-0 voor de Brabanders. Coach Jaap Knop was na afloop duidelijk in zijn com mentaar. „Halsteren is gewoon een paar stappen verder dan ons. Zo eer lijk moetje gewoon"zijn."Tegen het zwakke Vrederust moet Stavenisse komende zaterdag de negatieve spi raal weer om kunnen buigen. Kees van Putte is dan weer beschikbaar. Vijfde klasse De start in de Zak was al veelbete kenend. Na pakweg vijf minuten ging de Vosmeerse defensie knullig in de fopt en kon de spits profite ren: 1-0. Zonder de zieke Pascal Zwegers en de niet fitte Joshua van Willigen leek Vosmeer voor een lastige opgave te staan. Na ruim een kwartier kwamen de bezoekers toch langszij. Martijn Brooijmans lanceerde Ricky de Klerck die met een prachtige boogbal voor de 1-1 zorgde. Tim van Mierlo: „Dat was eigenlijk het enige moment van de wedstrijd dat we de bal drie keer naar elkaar konden spelen. Voor de rest lukte ons dat niet." Kwadendamme bleef domineren, met een uitblinkende John Aar noudse tussen de palen en eenmaal de paal die redding bracht. In de tweede helft gokte de thuisclub wat meer op de uitval, zodat Vosmeer wat meer aan de bal kwam. Na een uur spelen waren achtereenvolgens Danny Istha en Silvester van Willi gen dicht bij de voorsprong. De kans eindigde echter in het zijnet. Een kwartier voor het einde trok Vosmeer de partij naar zich toe. na een lange trap van Mark Mosch die werd opgepikt door Benjamin Suurlant. De Vosmeerse aanvalslei der kreeg vrije doortocht en pas seerde, zij het met moeite, de doel man: 1-2. Het betekende voor de oranjehemden de vierde zege op "j Volgens Van Mierlo moet de ploeg wennen aan de nieuwe status. „Het valt voor ons niet mee om zelf het spel te moeten maken." Vosmeer is inmiddels Moerstraten.de nummer vier op de ranglijst, tot op een punt genaderd. Komende zondag wacht de altijd lastige confrontatie met Renesse. Het eerste elftal (zondag) van Vos-meer was al een tijdje op zoek naar een nieuwe sponsor. Die is gevonden in Anton Laban schilders- en onderhouds bedrijf. De ondernemer uit Oud-Vossemeer voorzag het elftal van nieuwe tenues zodat de spelers er weer picobello bij lopen. Of het aan de kleding ligt is de vraag, maar sinds die in gebruik is heeft het elftal in elk geval geen punt meer verspeeld in de competitie. Bestuurslid Jan van Poortvliet be- in een groepje zit, kun je gewoon lekker meebollcn." Van den Boogaart kon zich in de laatste groep nog regelmatig op kop laten zien. Hij had dezelfde er varing als zijn kompaan Lindhout. „Na vier rondjes weet je al hoe laat het is. Het is, behalve snelheid, ook een kwestie van ervaring. Je moet weten wie je kunt laten passeren en met wie je mee moet gaan. Als de kaarten eenmaal geschud zijn. rij den al die groepjes bijna net zo hard." Halverwege de koers moest de groep met de Thoolse renners van de jury verplicht afsprinten om niet gedubbeld te worden en koers- vervalsing te voorkomen. Van den Boogaart vond het jammer. „Want je wilt zo'n ronde in je eigen streek het liefst uitrijden." Kort na het afsprinten van de Thoolse renners luidde een vlucht van zeven man de finale in. Met name Van der Klooster uit Lewe- dorp had het voortdurend aan de stok met zijn metgezellen. .Je bent compleet gestoord", riep Lars Rietveld bij een van de passages in de Dorpsweg duidelijk hoorbaar naar de Zeeuwse locomotief. De onvrede duurde tot op de streep. Het was Raadtgever die zijn wiel in de eindsprint juist wat eerder over de lijn drukte dan Van der Klooster, die zich vervolgens mokkend te rugtrok in de jurywagen. Pas na het' uitvoerig bestuderen van de finish- foto was de Lewedorper bereid om het podium te beklimmen. „Ik snap niet dat je op dit niveau door som mige renners bewust in de hekken wordt gereden." Winnaar Raadtgever was zich van geen kwaad bewust. Voor de 37-ja- rige coureur was de zege een verras sing. „Ik wist wel dat mijn conditie goed was. Maar begin van de week ben ik ziek geworden. Ik heb zelfs een dag of wat op bed gelegen. Ik voelde me vandaag ook absoluut niet sterk. Ik hoopte gewoon zo lang mogelijk mee te gaan. Daarom ook ben ik maar voorin gaan rijden. Daar word je niet gelost." De wielerdag in Oud-Vossemeer begon met een koers over 35 kilo meter voor ID-renners, een op het laatst ingelast programmaonder deel. Het plaatselijke wielercomité voerde het criterium voor dames nieuwelingen van de agenda af we gens te weinig deelname. Wel is het de bedoeling om die categorie volgend jaar opnieuw aan de start te krijgen. De renners met een ver standelijke beperking vormden het alternatief. In totaal stonden er elf ID-coureurs uit het hele land aan het vertrek. Voorzitter Toon Haver- mans van het wielercomité was er tevreden mee. „Ik geloof dat er 25 jongens in deze categorie een li centie hebben. Bijna de helft stond hier aan de start." De Zeeuwse troef Jonathan Duinkerke had vooraf laten weten de koers te wil len winnen. Het was echter Martijn Roest uit Den Haag die op de streep zijn armen omhoog mocht steken. Tussen de koers voor de amateurs en de elite/beloften was het de beurt aan de plaatselijke school jeugd met de zogeheten dikke ban denrace. Voor de start van elke categorie werd een minuut stilte in acht ge nomen vanwege het dramatische busongeluk in Zwitserland. Secre taris Frans Hommel was tevreden over hét verloop van de dag, hoe wel de publieke belangstelling ma tig was. „Gelukkig zijn er geen ernstige valpartijen of andere inci denten geweest. Organisatorisch is het allemaal piekfijn verlopen." Elite/beloften: 1. Jesper Asselman (Wateringen), 2. KJ. Kers (Am stelveen), 3. R. Vriend (Schagen), 4. J. Spring in 't Veld (Mijdrecht), 5. J. Asjes (Koog a.d. Zaan), 6. M. Vingerling (Rockanje), 7. C. Ver- hoeks (Zuilichem), 8. J. van Aert (Essen), 9. J. Sparling (Canada), 10. R. Roos (Hoogstraten, België). Amateurs-A: 1. Dennis Raadtge ver (Kapelle), 2. J. van der Kloos ter (Lewedorp), 3. W. van Zanten (Apeldoorn). 4. E. Hermsen (Och- ten), 5. M. Kleibeuker (Rotter dam). ID-renners: Martijn Roest (Pen Haag), 2. J. Duinkerke (Goes), 3. R. en J. Hermus (Roosendaal), 4. T. Hoogstraate (Terneuzen), 5. J. Ha mers (Fijnaart). De jeugd heeft de toekomst. De jon gens en meisjes zijn misschien de beloftes die er over tien of vijftien jaar weer staan. Maar liefst 64 deel nemers doen er mee op dit onderdeel van de Ronde van Oud-Vossemeer. Dat zijn er zes meer dan vorig jaar. De meeste kinderen komen uit de buurt, maar er zijn ook renners uit België. Jongens en meisjes rijden nog met elkaar. Op hun eigen fiets, de mees ten zonder versnellingen en met te rugtraprem. Bij sommigen meisjes zit er een mandje aan het stuur, ver sierd met bloemen. Alle rennertjes zijn in het blauw gehuld. Een ca deautje van de Delta die de dikke bandenkoers eèn warm hart toe draagt. Na het startsein vertrekken ze. Als een blauwe lint dat steeds langgerekter wordt rijden ze door de straten van het dorp. Tot de snelle jongens zich los maken uit de lange waaier. „1650 meter is een heel eind hoor. als je 3 of 4 jaar bent," zegt de speaker als de eerste groep vertrekt. Er zijn vier categorieën. Bij de 3 tot 6-jarigen wint Bodhi de Baat. 2. Si- las de Vogel, 3. Douwe Berkey. Al len zes jaar oud. Bij de groep 7 en 8- jarigen: 1 Corneel Mostert (7 jaar), 2. Jessie van Westen (8), 3. Giovan ni van der Laan (8). Bij de 9 en 10- jarigen: 1Rodin van Hemert (9), 2. Erik Uyl (10), 3. Daan van Poort vliet (10). Bij de laatste categorie van 11 en 12-jarigen schrijft de II- jarige T. Nues uit Sint Niklaas ge schiedenis door als Belg als eerste over de meet te komen, 2. Patrick Filius 12), 3 Meivin Verhees (II). Na afloop kregen alle deelnemers in de Vossenkuil een medaille.de win naars een beker. De curiosamarkt die aan de Ring werd gehouden door de stichting StaVoordó bracht 450 euro op, zegt Ivo Slokkers van de stichting. Na af loop was er in café de Hoop een Vlaams wielerfeest. Zaalvoetbalteams Zebra's én Deco ra speelden maandag in Meulvliet in Tholen een tussenronde voor de beker. Na een gelijkopgaande start van de wedstrijd, nam Zebra's het initiatief in handen en pakte een kleine voorsprong. Na de rust kwam Decora er niet meer aan te pas. Zebra's voetbalde makkelijk en liep uit naar een 1 l-l eindstand. De eerste halve finale voor de be kercompetitie wordt maandag ge speeld, de week erna is de tweede halve finale. Beide wedstrijden be ginnen 's avonds om tien uur in sporthal Meulvliet. dankte de nieuwe sponsor met een bloemetje. Anton Laban verzorgt niet alleen binnen-, buiten- en onderhoudsschilder- werk, maar is ook het adres voor alle soorten beglazing en voor reparatie van houtrot. Naast de nieuwe tenues heeft de ondernemer een reclamebord geplaatst op sportpark De Vossenberg. Er zijn banden met de club, want beide zoontjes voetballen in de jeugd bij Vosmeer. (Advertentie LM.) Het eerste team van korfbalclub Emergo uit Sint-Maartensdijk is als één na laatste geëindigd in de vijf de klasse reserve van de zaalcom petitie. Dit weekend werd de tiende en laatste wedstrijd gespeeld. Emergo verloor met 18-5 van het tweede team van VIOS. dat als tweede ein digde met 15 punten. De roodzwar ten haalden vier punten, een puntje meer dan Zevenbergen dat als zes-, de en laatste eindigde. Keep Fit '70 won de zaalcompetitie met 19 pun ten. Volgende week, op zaterdag 31 maart, start de veldcompetitie. Emergo speelt dan uit tegen Alba tros in Zwijndrecht. Het peloton draait van Hiksedijk de Dorpsweg in Anton en Jolande Laban (links) en hun zoontjes Bas en Gijs met de Vosmeer-selectie en begeleiding Aan de start van de dikke bandenrace is het een drukte van belang

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11