Boeren constateren veel riet in Thoolse sloten En dat moet gevierd wordenl Elektrische Fietstestdag HET POORTJE FIETSEN Parallelweg Oesterdam tijdelijk afgesloten bestaat 5 jaar! Nieuw gebouw voor De Zeester mag niet teveel op kerk lijken Het Poortje Fietsen www.hetpoortjefietsen.nl Gratis compost Fracties vragen naar gunbeleid Dienstregeling EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 maart 2012 Brasserie met woningen en toren in Scherpenisse Als alle plannen zijn goedgekeurd, gaat op 15 augustus de schop in de grond voor een nieuw onderkomen voor brasserie De Zeester in Scherpenisse. Het huidige gebouw gaat tegen de vlakte. Op dezelfde plek aan de Gorishoeksedijk verrijst vervolgens een langwerpig gebouw met daaraan vast een to ren. Op de begane grond komt horeca een duikschool en in de toren en op de eerste en tweede verdieping komen apparte menten. Architect Stan Aarts kwam maandag het ontwerp be spreken in de welstandscommissie om de laatste puntjes op de i te zetten. Lantaarn Rommelig Opnieuw kritiek op maaibeleid waterschap Het maaibeleid van waterschap Scheldestromen blijft vragen oproepen. Dat blijkt uit de discussie die maandagavond ont stond tijdens de informatieavond water van ZLTO in de Welle- vaete in Sint-Annaland. Boeren constateren dat veel sloten niet vrij zijn van riet. Dat belemmert de doorstroming van wa ter. De slecht uitgevoerde werkzaamheden leiden tot onbegrip bij de boeren. Slecht zicht Maaibeleid Fietstestdag Fietspuzzeltocht Blijf Veilig Fietsen! Op 1 april 2012 verzorgen wij met medewerking van Sparta en Trek voor u een Alle fietsen kunnen worden uitgeprobeerd onder het genot van een hapje en een drankje Meer dan 300m2 meter fietsplezier bij In verband met de dijkversterking van de Oesterdam, is de parallelweg van 2 april tot 15 juli 2012 afgesloten voor (brom)fietsers en recreanten. 10 Het huidige ontwerp wijkt vooral in kleuren en materialen af van een eerder ontwerp. Daarin had de toren een rode koepel. ..Het is een markante plek en daar willen we zorgvuldig mee omgaan door een stapje terug te gaan", verklaarde Aarts. Nu wordt zowel de koepel als de dak van het gebouw van koper. Geen glimmende variant, maar grijs, zoals zink. Dat is volgens de ontwer per beter bestand tegen de inwerking van het zoute water en zand. De architect heeft opdracht gekregen van eigenaar Jeroen Knols (tevens vakantiepark De Pluimpot) om een nieuw gebouw voor De Zeester te ontwerpen. ..Het huidige onderkomen is sterk verouderd en is aan vervanging toe. Nu is de locatie een beetje rommelig. Er zijn dijkwerkzaamheden geweest en daar door is de situatie iets verbeterd." Nu is er boven de brasserie een groeps ac commodatie en staat op het terrein, naast De Zeester, een container voor een duik school. In het nieuwe gebouw komen meer dere woonvertrekken en wordt ook de duik school opgenomen. De begane grond aan de zeekant wordt volledig benut voor de horeca en er komt over de volle lengte een terras met daaromheen een windscherm. Aan de achterkant van het gebouw, aan landzijde, komt de duikschool. Op de eta ges en in de toren worden appartementen gemaakt. Het wordt een langwerpig gebouw met, vanaf de Oosterschelde gezien, aan de rech terkant de toren, die het uiterlijk heeft van een vuurtoren. De top wordt als lantaarn uitgevoerd. „De vorm van het gebouw refe reert naar iets dat er in het verleden is ge weest", zegt Aarts. Tussen het gebouw en de toren komt een glazen liftschaft. Het idee van het gebouw is dat het landschap optimaal kan worden ervaren, zo ook vanuit de lift. In de welstandscommissie waren er maan dag vragen over de vorm van het langwer pige gedeelte van het gebouw. De architect heeft nu een hoogteverschil in het dak aan gebracht. De twee linkerblokken zijn hoger dan de twee rechter en onderling is er een scheiding via een naad op het dak. „Dat is gedaan, zodat het gebouw niet teveel op een kerk lijkt" verklaarde de architect de ver springing. De voorzitter van de welstands commissie, Gerhard Vermeulen, stelde voor om de appartementen nog duidelijker aan te geven door de verspringing om en om te doen, dus hoog-laag. hoog laag. Dat leek Aarts te rommelig. Hij gaat aan de slag om de laatste aanpassingen door te voeren en op korte termijn zal het definitieve ontwerp worden ingediend voor de omgevingsver gunning. Zij vinden het huidige maaibeleid van het schap niet voldoen. Knelpunten zijn vol gens Carla Michielsen van ZLTO de struc- tuurschade aan de grond, het moeilijk ver werkbare maaisel en het feit dat de sloten niet schoon genoeg zijn. Volgens Johan van der Wel, akkerbouwer uit Tholen, ligt het probleem bij de hoofdaannemer. „Die vol doet niet en dat weten jullie", zei hij in de richting van het waterschap. „Meerdere ke ren heb ik mijn beklag gedaan." Een oplos sing heeft hij ook. „Verdeel in het maai- werk onder vier plaatselijke loonwerkers. Die kun je aanspreken als het werk niet goed is. Dat werkt veel beter." Ook Jaap Suurland uit de Scherpenissepolder heeft overlast van riet in de sloot. „Het lijkt wel alsof er helemaal niet gemaaid is." Luc Mangnus. dagelijks bestuurslid van het wa terschap erkent het probleem. Hij neemt het mee in de evaluatie. Ook de uitvoering van de maaiwerkzaamheden wekt frustra ties bij de boeren. Voornamelijk bij de graszaadtelers. Het maaigoed komt op het land terecht, blijft liggen, met als gevolg dat er andere vreemdsoortige grassen ont staan. Naar mate de discussie vorderde kwamen er meer en meer onderwerpen boven water. Zo ergeren de boeren rondom Sint-Maar tensdijk en Poortvliet zich aan het slechte zicht op de polderwegen. En dan met name op de Eerste Dijk bij Sint-Maartensdijk en de Nieuwe weg en Schoondorpseweg bij Poortvliet. „Op de Eerste Dijk zie je het verkeer amper aankomen", stelt Suurland. Het waterschap is verplicht om de bermen langs wegen tot twee meter uit de verhar ding vrij te houden. Dat gebeurt niet in alle gevallen. Het schap kijkt of het noodzake lijk is voor de verkeersveiligheid. Dat is volgens de boeren het geval. Het schap gaat de situatie onderzoeken. Het is niet voor het eerst dat boeren op Tholen kritiek uiten op het maaibeleid. Ook vorig jaar wa ren ze ontevreden. 1 april 2012 9 april 2012 26 april 2012 Let op: voor tie fietstestdag is Koopt u op 1 april 201Z bij ons een elektrische fietsj dan krijgt u een ballonvaart cadeau'* Dorpsstraat 47 4661 HM Halsteren Tel. 0164-683405 info@hetpoortjefietsen.nl -rf NFP, a*na». utsiul «>v evC Op de milieustraat in Sint-Maartens dijk is zaterdag gratis een zakje com post af te halen. Nutsbedrijf Delta deelt die uit als dank voor het gescheiden aanleveren van gft-afval door de ge meente. Er worden in heel Zeeland bij na 8000 zakken compost op de milieu straten aangeboden voor de actie geld op is op. Op de milieustraten is so wieso wel altijd losse compost ver krijgbaar, maar uit voorgaande jaren blijkt dat de voorverpakte gratis com post altijd gretig aftrek heeft. Vier Thoolse fracties hebben samen een schriftelijke vraag ingediend bij het college van burgemeester en wet houders. SGP. VVD, PvdA en CDA willen weten welk beleid het ge meentebestuur hanteert met betrek king tot inkopen en aanbestedingen. En dan vooral hoe hoog het aandeel aanbestedingen naar Thoolse onder nemers is. De partijen reageren met hun vragen op een bericht van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) over dit onderwerp. Ze willen van het college weten wat het doet of denkt te kunnen doen om het aandeel te verhogen en wat ondernemers zelf kunnen doen. Ook wordt gevraagd naar kansen en bedreigingen die het college ziet om meer werk aan Thoolse ondernemers te gunnen. En of er een integrale samenwerking is binnen de gemeente tussen de afde lingen economie en sociale zaken. Ook willen de fracties weten of de gemeente kijkt naar voorbeelden in andere gemeenten. Alle Zeeuwse gemeenten en de provincie laten Scoop de jaarlijkse wmo-monitor opstellen, waarbij de prestatie-in dicatoren en klanttevredenheid worden bekeken bij de uit voering van de wet maatschappelijke ondersteuning. De gemeenten in de Oosterschelderegio hebben de overeen komst voor samenwerking op het terrein van het biblio theekwerk verlengd voor de jaren 2012 en 2013. Op het budget wordt in elk van beide jaren twee procent gekort. Het is alweer 5 jaar geleden dat Het Poortje Fietsen zich vestigde aan de Dorps straat 47 te Halsteren. Ard en Betty Stevens denken nog vaak terug aan hoe het ooit begon in de kleine garagebox aan de Brabant Wal die al snel te klein werd. De voormalige slagerij aan de Dorpsstraat werd aangekocht en ingericht tot een mooie moderne winkel. Maar Het Poortje Fietsen groeide ook in dit pand al snel uit haar jasje. Er zijn dan ook heel wat verbouwingen de revue gepasseerd. Het resultaat mag er nu zijn! Je zult het aan de buitenkant niet verwachten maar binnen in de winkel is ruimte genoeg om de vele fietsen van de merken Ga zelle, Sparta, Trek, Montego en Stevens goed te kunnen showen. Naast de verschillende merken fietsen kun je bij het Poortje Fietsen ook terecht voor onderdelen en accessoires, tassen, fiets- en regenkleding, schoenen, sloten, eigenlijk te veel om op te noemen. Vakmanschap en persoonlijke aandacht staan bij Ard en Betty hoog in het vaandel. Als je een fiets koopt ga je niet over één nacht ijs, daar komt heel wat bij kijken. Ard en Betty Stevens doen er dan ook alles aan om je van de juiste informatie te voorzien zodat je de fiets of accessoire koopt die bij je past. Ook na aanschaf van een mooie fiets leveren zij de service die je mag verwachten: je wordt gebeld of gemaild om je aan de le gratis servicebeurt te herinneren, je krijgt een leenfiets mee of de fiets wordt bij je opgehaald en weer teruggebracht. Dat is bij Het Poortje Fietsen een extra ser vice waar je uiteraard niets voor hoeft te betalen. Omleiding uia Markiezaatskade of gratis pendeldienst Oesterdam voor (brom)fietsers (Brom)fietsers worden omgeleid via de Markiezaatskade, of kunnen gebruik maken van de gratis pendeldienst over de Oesterdam. Alleen landbouwverkeer mag over de weg rijden. Wegverkeer op de hoofdrijbaan ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Het grote pierensteekgebied is niet toegankelijk. De strandjes bij de Bergse Diepsluis blijven wel bereikbaar. N659 Halte Waterrijk Oesterdam (Speelmansplaten) 111111 Werkgebied Transportroule Oepol Omleiding Markiezaatskade Reguliere route richting 32 Opstappunt pendeldienst (33JI Nummers fietsknooppuntennetwerk Vanwege het jubileum pakt Het Poortje Fietsen flink uit met een'grote en gezellige fietstestdag op zondag 1 april. Op deze dag zullen de fabrikanten van Sparta en Trek aanwezig zijn om u alle elek trische fietsen te kunnen laten testen. Iedereen die op deze dag een elektrische fiets aanschaft krijgt een gratis ballon vaart cadeau.* Op maandag 9 april, 2e Paasdag, wordt het vijfjarig jubileum nog eens gevierd met een extra feestelijke jaarlijkse fietstocht. Voor de exacte locatie en het program ma van deze evenementen kijkje op www.hetpoortjefietsen. nl, of vraag ernaar in de winkel. niet in combinatie met inruil, fietsplan en evt. andere acties. Het Poortje Fietsen V.O.F. Dorpsstraat 47 4661HM Halsteren T: 0164-683405 E: info@hetpoortjefietsen.nl www.hetpoortjefietsen.nl Oude Rijksleg De blauwe tijden gelden altijd. De gele tijden alleen wanneer we drukte verwachten. De gele tijden zijn dus niet zeker. Op u eweringeri.nl/pendeldienst ziet u of de gele tijden gelden. Ook bij de opstappunten zelf hangt altijd een actuele dienstregeling. De dienstregeling start in de week van 2 april inclusief de gele tijden. Groepen van meer dan acht personen adviseren wij gebruik te maken van de omleidingsroute. Indien er zwaar wegende argumenten zijn om toch gebruik te willen maken van de pendeldienst, dan moet dit minimaal twee werkdagen van te voren aangevraagd worden via: 088-2461370. Halte Carpoolplaats/ Oude Rijksweg maandag-vrijdag Halte Carpoolplaats/ Oude Rijksweg zaterdag/zondag Halte Bergse Diepsluis maandag-vrijdag Halte Bergse Diepsluis zaterdag/zondag 07.30 uur 07.30 uur 08.00 uur 08.00 uur 08.30 uur 08.30 uur 09.00 uur. 09.00 uur 09.00 uur 10.00 uur 09.30 uur 10.00 uur 11.00 uur 09.30 uur 10.30 uur 11.00 uur 12.00 uur 10.30 uur 11.30 uur 12.00 uur 13.00 uur 11.30 uur 12.30 uur 14.00 uur 13.30 uur 14.00 uur 15.00 uur 13.30 uur 14.30 uur 15.00 uur 16.00 uur 14.30 uur 15.30 uur 16.00 uur 16.30 uur 15.30 uur 16.00 uur 17.00 uur 17.00 uur 16.30 uur 16.30 uur 18.00 uur 17.30 uur 17.30 uur 17.00 uur 19.00 uur 18.00 uur 18.30 uur 17.30 uur- 18.30 uur 18.00 uur 19.00 uur 18.30 uur QR-code Scan de QR-code om direct naa' de d'ens,fe9elin9 le 9aan! Automatisch op de hoogte blijven van het nieuws over de pendeldienst? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief op www.xeeweringen.nl. eringen Rijkswaterstaat Ministerie win Infrastructuur en Milieu Projectbureau Zeeweringen is een samenwerkingsverband tussen waterschap Scheldestromen en Rijkswaterstaat

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10