'Poetin kan nog een puntje zuigen aan herverkiezing van secretaris' 'Na anderhalfjaar wachten is de bouw eindelijk begonnen' Beleid Tholen voor de wind gaat op de schop Weinig karpers in de Vest LENSDRAGERS m/v Brugpieperstrijd in Haestinge Uitnodiging Donderdag 15 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ook visie voor andere energiebronnen Natuurvereniging Niveaus Kaderrichtlijn Water voor het bijwonen van de 51ste ledenvergadering van speeltuinvereniging 'Vrij en Blij' Op donderdag 22 maart 2012 in De Wellevaete Sint-Annaland om 20.00 uur Leen Bijnagte kwart eeuw secretaris studieclub groente- en bloemzaadteelt Het fluitekruid staat volop in bloei, maar van de geplante uien is alleen een groen waasje te zien op het hoger gele gen stuk van het landbouwperceel. De rest van de akker is akelig leeg. Het is typerend voor het droge voorjaar van 2011Veel plant- en zaaigoed kwam niet of slecht op. Het is een van de vele plaatjes die Leen Bijnagte van de stu dieclub groente- en bloemzaadteelt Eiland Tholen schoot. Donderdag was het de 25ste keer dat hij een overzicht op de jaarvergadering in de Wellevaete presenteerde. Gerhard en Florence Joppe uit Sint-Annaland slaan eerste paal de grond in Frustraties Frisse wind Pluche Meubels Tholen tekent voor Waterpoort Reünie Jenaplan en Regenboog Zoetwateravond Samen Sterk in huurdersplatform GEZOCHT: De beleidsvisie Tholen voor de wind uit 2003 gaat op de schop. De visie van de gemeente is verouderd en moet worden herzien. Ging het toen om het inpassen van kleinschalige energieprojecten, nu komt ook het klimaat om de hoek kijken. Maandagavond praat de commissie ruim te tijdens de openbare vergadering over een nieuwe opzet van het be leid voor 2025. Volgens b. en w. zal het nieuwe be leid ook rekening moeten houden met andere bronnen om energie mee op te wekken. Dus niet alleen meer uit wind. Ook bio-energie, zonne- energie, warmte-koudeopslag en geothermie zullen aandacht krijgen. Dat alles bij elkaar moet dan gezien worden als onderdeel van het ge meentelijk duurzaamheidsbeleid. Over dat laatste wordt echter een ander beleidsstuk geschreven. Volgens b. en w. is de discussie over windenergie erg actueel. Op en rond de Philipsdam is een plan Van Zeeuwind en Deltawind voor een windmolenpark van 20 tot 30 turbi nes. Een deel van de inwoners van Anna Jacobapolder zijn er tegen en hebben een actiecomité opgericht: Windmolens Nee. Ook vanuit het West-Brabantse zijn er regelmatig plannen voor windmolens langs het Schelde-Rijnkanaal. Er staan nu vijf turbines tussen Sint-Annaland en Stavenisse, vier bij Sint-Maartens dijk, drie bij Stavenisse en vijf bij Anna Jacobapolder. Behalve dat zijn er ook vragen over het al dan niet toestaan van ver schillende vormen van energie bin nen de gemeente. Wethouder Hoek heeft vorig jaar laten weten dat er een vraag was geweest voor het plaatsen van zonnecellen op een stuk landbouwland. Daar was en is nog geen beleid voor. Het gaat er volgens b. en w. om na te gaan op welke onderdelen wil de gemeente duurzame energie toepas sen en in welke mate. Voor het ma ken van de visie is geen extra geld. Bij het maken van het beleid zullen een aantal partijen betrokken wor den: de provincie, het waterschap, staatsbosbeheer, ZLTO, stichting Het Zeeuws landschap, stichting landschapsbeheer Zeeland, Delta n.v., natuurvereniging Tholen en di verse Thoolse ondernemers die be trokken zijn bij duurzaamheid en duurzame energie. De nieuwe be leidsvisie moet voor juli 2013 klaar zijn. B. en w. houden wel een slag om de arm. 'Grootste risico is dat door onvoorziene omstandigheden de planning niet wordt gehaald,' omdat er niet voldoende ambtena ren 'zijn die er aan kunnen werken of omdat er onvoldoende draagvlak zal blijken. Het evenementencomité Smalstad (ECS) organiseert op zaterdag 24 maart het brugpieperkampioenschap voor groep 8 leerlingen uit Sint- Maartensdijk, Stavenisse, Scherpe- nisse en Poortvliet. De wedstrijd wordt jaarlijks organiseert in het ka der van de overstap van de basis school naar de middelbare school, na de grote schoolvakantie. De kinde ren laten door middel van spelletjes zien wie daar klaar voor is. Degene met de meeste punten wordt verko zen tot de beste brugpieper. Het gaat om snelheid, handigheid, kracht en netheid. Daarvoor worden van twee tot vijf uur allerlei activiteiten geor ganiseerd in de sportzaal van Haes tinge in Sint-Maartensdijk. Een on derdeel is fietsbanden wisselen, om te zien of leerlingen voorbereid zijn op pech onderweg naar school. Boe- VERVOLG VAN VISSTAND De vissen gaan vanuit het net in een witte bak. Jan-Peter haalt ze er stuk voor stuk uit en legt ze naast een lini aal. „Baars 14 centimeter, voorn 12 centimeter", roept hij. Mireille no teert zorgvuldig de lengte van iedere vis. Vervolgens legt Jan-Peter ze op de weegschaal: „Negenhonderd gram, achthonderdvijftig gram. Ma ger zijn ze niet." Karpers zitten er bijna niet tussen en dat heeft een re den zegt hij. „In het voorjaar zoeken karpers een beschutte plek in het riet, onder bomen of in watergangen", zegt hij. „Binnenkort gaan ze paren. Daarom zoeken ze een veilig plek. Je zult ze rond deze tijd dus zelden in het open water vinden." Vangen met een net in het water is daardoor on mogelijk. Om die reden maken de vissers gebruik van elektrópulsen. „Met een stroomstoot schrikken we ze op", legt hij uit. Dat gaat in de Vest wel wat lastig, weet hij. „Het water is hier heel zout, daardoor heb je relatief veel stroomkracht nodig." Hoe zout het water precies is. weet hij niet. „De meter slaat uit, dus dat zegt genoeg." Om een betrouwbaar resultaat van de waterkwaliteit te krijgen, doet Van der Klooster een watermeting. „Het water ga ik op schixil analyseren", zegt ze. „Daar heb ik de beschikking over de beno digde apparatuur." Ze let dan niet al leen op het zoutgehalte, maar ook op de zuurtegraad (pH), zuurstofcon centratie en de aanwezigheid van chemische stoffen (lood, cadmium) en voedingsstoffen in het water. Zover Van der Klooster bij de ge meente heeft kunnen achterhalen, is het de eerste keer dat er een vis- Alle Nederlandse oppervlaktewateren, zoals sloten, meren en ri vieren maar ook het grondwater moet in 2015 voldoen aan de Kaderrichtlijn Water (KRW). Deze richtlijn geldt voor alle Europe se lidstaten. In Nederland is de kwaliteit van de meeste wateren chemisch gezond. Dat betekent dat er weinig gevaarlijke stoffen zoals lood, cadmium en kwik in voor' komen. Wel is het in veel wateren matig gesteld met het waterleven: planten en dieren die in en rond het water leven. De KRW eist dat de kwaliteit de ko mende jaren flink verbetert. ken kaften hoort daar ook bij. Daarin worden de leerlingen wat handig heidjes bijgebracht. Er is een fiets- parcours uitgezet om de behendig heid te tonen met een zware boekentas op de rug. Ook is er een spel fietsen tegen de klok. Bij het EHBO-spel moeten de deelnemers pleisters plakken of eerste hulp ver lenen. Diegene die met de bus gaan kunnen daar alvast kennis mee ma ken. Een buschauffeur vertelt er alles over en is natuurlijk een wedstrijd element aan verbonden. Leerlingen kunnen ook proberen zo lang moge lijk op een rodeostier te blijven zitten en er is een 'bungeerun'. Er is een quiz waarvan de uitslag meetelt voor het eindresultaat. Ook Veilig Verkeer Nederland zal aanwezig zijn om de scholieren alle veiligheidsnormen aan te leren. Deelname is gratis. standonderzoek in de Vest wordt uitgevoerd. „De gemeente wil per plas bepaalde kwaliteitsnormen ha len", zegt de studente. Die kwali teitsnormen staan vastgelegd in de Kaderrichtlijn Water (KRW). Vanaf 2015 moeten rivieren, meren en grondwater aan bepaalde eisen vol doen. „Voor de plasjes en beekjes in de wijk Stadszicht hanteert de gemeente het laagste niveau", zegt ze. „Dat betekent dat het water hier het meest vervuild mag zijn." In de Vest streeft Tholen het middelste niveau na. Maar daar voldoet het water al jaren niet meer aan. „Af val, bladeren, vissen, de tempera tuur van het water. Er zijn tal van factoren die invloed hebben op de waterkwaliteit", zegt ze. „De ge meente Tholen ziet de Vest als het aanzicht van de stad. Dat moet er dus gewoon goed uitzien." En daar gaat Van der Klooster de komende maanden aan werken. De onder zoeksresultaten gebruikt ze voor het schrijven van een aanbeveling. Hierin draagt ze oplossingen aan om de waterkwaliteit naar een ho ger plan te tillen. Welke maatrege len nodig zijn. daarover kan ze nog geen uitspraak doen. „Het terug brengen van de visstand zou een mogelijkheid zijn, als daar het pro bleem zit." De Setallandse wordt in haar onderzoek begeleid door Erik Leemreijze. beleidsmedewer ker waterhuishouding en riolering bij de gemeente Tholen. Voor Jan- Peter en zijn vader Peter Kooistra is het onderzoek in de Vest een thuis wedstrijd. „We doen onderzoek van Limburg tot Utrecht", zegt Jan-Pe ter. „Dat doen we voornamelijk in de wintermaanden en in het begin van het voorjaar." Na die periode vissen de twee op het Zoommeer naar paling. 0 Advertentie I.M. De 52-jarige Leen Bijnagte met de attentie voor zijn inzet de afgelopen 25 jaar. De 52- jarige Bijnagte uit Scherpe- nisse is een kwart eeuw secre taris/penningmeester van de studie club. En elk jaar zien de leden weer uit naar het overzicht van de foto graaf. Hij gaat altijd met zijn came ra op pad om vast te leggen wat er op de akkers in Zeeland en West- Brabant gebeurt. Het hele jaar door. De plaatjes met volle velden bloei ende plantjes waren vórig jaar een uitzondering. ..Ik heb veel lege grond gezien," was een van zijn conclusies. De ruim 40 leden in de zaal zagen het allemaal weer even de revue passeren. Met het com mentaar van Bijnagte. Nuchter, za kelijk en droogjes vertelt hij in het kort waar zijn oog op is gevallen. Het toepassen van een onkruid bestrijdingsmiddel op kale grond blijkt ook desastreus voorde gewas sen die de teler heeft gezaaid. Er blijft niks over, aldus Bijnagte. Er zijn foto's van het beregenen van de percelen. De ene keer waait het wa ter weg, de andere keer zorgt het voor plassen op de akker. Het was behelpen, zo veel is duidelijk. Ook het proefveld van de studieclub komt in beeld. Vanwege de droge omstandigheden is het 'historisch laat' ingezaaid. Ook hier laten de weersomstandigheden te- wensen over. Bijnagte kan de foto's maken omdat hij bij de boeren en tuinders grond monsters neemt. In Zeeland en West- Brabant. Hij werkt voor BLGG Ag- roxperts. een laboratorium voor de agrarische sector. Nu in Wageningen, voorheen in Oosterbeek. De mon sters worden beoordeeld op bemes ting, op ziektes, schimmels of aal tjes. Ook in de tuinbouwkassen is hij te vinden. Om bijvoorbeeld de voe ding voor paprika's die op steenwol groeien vast te stellen. Hij is de aan gewezen persoon om zo'n foto-over zicht samen te stellen. Daarnaast schrijft hij het jaaroverzicht en het fi nancieel overzicht voor het jaarver slag. Voorzitter Wil Boogaard zette Bij nagte na diens presentatie in het zonnetje. Boogaard herinnerde er aan dat Bijnagte in 1987 in het be stuur was gekozen. Samen met Leen Potappel uit Stavenisse. Pot- appel overleed vorig jaar. De Scher- penissenaar werd steeds herkozen. „Poetin die onlangs werd herkozen tot president van Rusland zou er een puntje aan kunnen zuigen," zei Boogaard. De voorzitter zei het zeer op prijs te stellen dat Bijnagte zich steeds weer herkiesbaar stelde. Hij wees er ook nog eens op dat er bij de oprichting van de studieclub bijna alleen Setal- landers in het bestuur zaten. „Het was een hele stap om ook bestuurs leden uit andere dorpen te kiezen. De keus is goed geweest. Leen is Gerhard en Florence Joppe slaan hun eigen heipaal de grond in. Ze hadden er al bijna een jaar kunnen wonen. Toch ging de eerste paal donderdag pas de grond in. Gerhard (21) en Florence (22) Joppe uit Sint- Annaland wachten inmiddels bijna twee jaar op hun nieuwbouwwoning in de Klipper. „Even hebben wc overwogen al' te haken", zegt Gerhard. „Toch ben ik blij dat we dat niet gedaan hebben." Wanneer het jonge stel de sleutel krijgt, is nog niet bekend. „Dat doet er niet meer zoveel toe", zegt Flo rence. „Na anderhalfjaar is de bouw eindelijk begonnen." Donderdag waren ze getuige van het 'slaan van de eerste paal'. Met ferme klappen glijdt de zestien meter lange heipaal als boter door de kleigrond. De hei machinist nodigt Gerhard en Floren ce uit om achter de stuurknuppels plaats te nemen. Daar laten de twee geen gras over groeien. Gerhard: „Hier hebben we twee jaar op moe ten wachten. Wat een geweldig mo ment." Gerhard en Florence tekenden het koopcontract in juni 2010. Bewust kozen ze voor een starterswoning in Sint-Annaland, de geboorteplaats van Florence Fase. Een bestaande woning voldeed niet aan hun wen sen. „Niet dat we zo veeleisend zijn, hoor", zegt Florence. „Bestaande woningen waren simpelweg te duur, of er zat te veel werk aan. Een mid denweg was er niet." Een adverten tie in de krant over de bouw van tien starterswoningen bracht het stel bij Van den Ouden makelaardij. „Dat zag er meteen goed uit", zegt Ger hard. „Een nette buurt, vrij.ytzicht en alles splinternieuw voor een ac ceptabele prijs." Florence voegt daar nog een argument aan toe: „Onze kerk is een paar honderd meter lo pen, kijk daar staat ie." Ze wijst naar de Bethelkerk. De oplevering van de woning stond gepland voor juni 2011, net voor de bouwvak. ..Drieënhalve maand voor ons trou wen", zegt ze. „Kortom, perfect." Maanden verstreken. In de tussen tijd ging er geen paal de grond in. Gerhard: „De aannemer, toen nog Westvest projectontwikkeling uit Sint-Maartensdijk, -die bouwbedrijf Muiier-Franke had overgenomen, beloofde keer op keer dat de bouw ging beginnen." Goeder trouw bleef het stel wachten. De frustraties lie pen ondertussen Hink op. Snel werd duidelijk dat de trouwdatum, 21 ok tober 2011niet gehaald zou wor den. Intussen was Muller-Franke die de grond na loting door de gemeente was toegewezen failliet verklaard. Noodgedwongen moest het stel el ders een onderkomen vinden. Via een kennis kreeg Gerhard op het laatste moment een huisje aangebo den op chaletpark Krabbenkreek in Sint-Annaland. Daar wonen ze nu tijdelijk. „Een uitkomst, anders had den we nu nog bij onze ouders ge- wóond", zegt hij. Ondertussen had het stel al meilbels besteld en een hypotheekofferte klaar liggen. „De offerte verliep na drie maanden", zegt Gerhard. „Dus opnieuw om de tafel met de bank. Maar wat bleek, de bank verstrekte niet meer hetzelfde bedrag, terwijl onze inkomens ongewijzigd waren." _yoor Gerhard zat er niets anders op een van de steunpilaren van onze club." Boogaard bedankte Bijnagte voor zijn inzet. Hij kreeg een atten tie én applaus van de zaal. Op zijn beurt bedankte de secretaris het bestuur en de leden voor het ver trouwen. „Maar is het wel een ver dienste? Moet er niet eens een frisse wind doorheen?" Bijnagte nam de functie van secretaris van D.L Kop- penhol over. „Hij deed het op zijn manier, ik doe het op mijn manier. Ik heb het bestuur al vaak gezegd dat ik het niet meer zou doen. Het is toch elk jaar min of meer hetzelfde. Maar goed, ze vinden dat ik toch maar door moet gaan." Alle over zichten bij elkaar levert een beeld op van de praktijk over de afgelo pen 25 jaar. Het deed Bijnagte deugd dat er ta fels en stoelen bij moesten worden gezet om alle leden een plekje te ge ven. „Het moet van beide kanten komen." Hij stelde dat hij het niet alleen doet. „Ook het thuisfront moet er achter staan. Ik ben vaak niet thuis. Als het niet gedragen wordt, gaat het niet. Ik heb ook de kracht en de gezondheid gekregen om dit te kun nen doen. Als de leden het willen, dan blijf ik het ook doen.'" Toen Bijnagte in het bestuur werd gekozen bestond de studieclub vier jaar. Het eerste jaar was hij reserve secretaris. Daarna secretaris. Een van de grootste veranderingen in de afgelopen jaren is het samengaan met de telers in Walcheren. „Het is een gitede zaak dat we samen zijn gegaan." Boogaard, M. C. den Engelsman en R de Visser waren aftredend en her kiesbaar. Ze werden bij acclamatie herkozen. De leden bedankten de leden voor het vertrouwen. „Het zit voortreffelijk op het pluche," zei Boogaard gekscherend. Hij roemde de samenwerking in hèt bestuur. Toen de studieclub nog alleen op het eiland actief was, telde het be stuur zeven leden. Er zouden twee zetels voor de Walcherse bestuursle den ingewisseld moeten worden, maar volgens Boogaard wilde nie mand opstappen. „We zijn gewoon maar met zijn negenen door gegaan. Het is een bijzonder plezierige club." Boogaard is gevraagd toe te treden 'als vraagbaak en adviseur' tot het bestuur van de ZLTO Tholen en Sint-Philipsland. Het proefveld komt dit jaar weer aan de Veilingweg en wordt een hal ve hectare kleiner ten opzichte van het veld dat vorig jaar aan de Oost- weg lag. De studieclub telt 98 le den. De contributie werd opnieuw vastgesteld, maar niet verhoogd. Na de pauze hield Arjan Reijneveld van de BLGG een inleiding over fos faatbemesting. dan meer uren gaan maken om het financiële plaatje rond te krijgen. „Dat was wel even een domper", zegt hij. Gerhard werkt als hovenier bij Herweijer in Dirksland, Florence bij schoenenzaak Omoda in Middel- harnis. Tot overmaat van ramp bleek ook de aanvraag voor de startersle- ning verlopen. Ook die moest het stel opnieuw bij de gemeente aan vragen. „Maar wat bleek, de subsi die was op", zegt Gerhard. „Dat kon er nog wel bij. Gelukkig heeft de ge meente speciaal voor dit bouwpro ject het potje weer aangevuld." De eerste week van maart krijgt het stel te horen dat de bouw van start gaat. Ze kunnen het even niet gelo ven. Zou het dan toch echt? West- vest droeg het project over aan Kleinbouw Techniek uit Sint-Phi lipsland. Het Fluplandse aannemers bedrijf liet er geen gras over groeien en begon nog geen week na de over dracht met heien. Terwijl de ene na de andere heipaal de grond in zakt, komt er een vrachtwagen van Woon boulevard Poortvliet aangereden. Ad Fase, de vader van Florence grapt: „Hé Gerhard, ze komen je bank brengen, maar volgens mij zijn ze een beetje te vroeg." Hij kan er wel om lachen. „Laatst werden we ge beld met de vraag wanneer we onze meubels komen ophalen. Die staan inmiddels al maanden opgeslagen. Maar een datum durf ik niet meer te noemen. Er kan nog van alles tegen zitten." De gemeente Tholen zet vandaag in Steenbergen haar handtekening onder een intentieovereenkomst voor de ontwikkeling van Water poort. Dat is het gebied rondom het Volkerak-Zoommeer en omvat on der andere Tholen, maar ook de ge meenten Bergen op Zoom, Steen bergen, Moerdijk, Oostflakkee. Naast de vijf gemeenten onderte kenen de drie betrokken provin cies, het waterschap Brabantse Delta en drie terreinbeheerders de overeenkomst. De partijen dringen binnen dit plan bij de Rijksover heid aan op verbetering van de wa terkwaliteit van het Volkerak- Zoommeer. Dat zou op termijn weer zout moeten worden. De overheden willen samen met het bedrijfsleven en bewoners aan de slag voor een duurzame gebieds- ontwikkeling dat gebeurt vanuit de drie thema's recreatie en toerisme, lokale voedselproductie en energie. Daarbij wordt waterrecreatie ge koppeld aan meerdaags verblijf op het land. het telen van zilte gewas sen gepromoot, en het zoeken naar andere mogelijkheden van duurza me energie, zoals opwekking van energie door algen. De christelijke basisscholen Jena- plan/School met de Bijbel uit Poort vliet en de Regenboog uit Tholen vieren dit jaar dat ze 100 jaar be staan. Daarvoor organiseren beide scholen, die aangesloten zijn bij de VPCOTholen (Vereniging voor Pro testants Christelijk Onderwijs), een reünie. Oud-leerlingen van de Jena planschool kunnen elkaar op zater dagmiddag 21 april ontmoeten tus sen twee en zes uur in de school aan de Schoolstraat 6 in Poortvliet. Bij de Regenboog aan de Molenvlietse- dijk 3 in Tholen wordt op 12 mei vanaf twee uur een reünie gehouden. Aanmelden kan via school .metdebij- bel@filternet.nl voor de Jenaplan school en via minekek@xs4all.nl voor de Regenbix>g. De ZLTO Tholen organiseert op maandagavond 19 maart een infor matieavond over de zoetwater voorziening. Er wordt informatie en een evaluatie gegeven van de huidige stand van zaken. Ook ko men sprekers van het waterschap de gebiedsaangelegenheden toe lichten. Daarin komen onder ande re wegen, waterlopen en knotwil gen aan bod. De ZLTO heeft dit onderdeel nu zelf opgepakt, omdat het water schap gestopt is met het organise ren van dergelijke bijeenkomsten. De informatieavond begint om half acht in De Wellevaete in Sint-An naland en is toegankelijk voor alle grondgebruikers. De huurdersvereniging Samen Sterk, van huurders uit de hele ge meente Tholen, heeft zich samen met de vijf andere huurdersorgani saties in het werkgebied van wo ningcorporatie Stadlander verenigd in een platform. In die vorm heb ben ze vorige week een samenwer kingsovereenkomst met Stadlander afgesloten. Ze hebben dat gedaan voor de onderwerpen die heel Stad lander aangaan, zoals bijvoorbeeld het huurbeleid, het energiebeleid en het verkoopbeleid. Omdat er plaat selijk grote verschillen zijn. over leggen de huurdersorganisaties in hun eigen regio met de betreffende vestigingsmanager van Stadlander. Op 6 maart hebben de corporatie en het platform een nieuwe samenwer- j kingsovereenkomst afgesloten en daarmee precies vastgelegd wan neer en waarover Stadlander over legt met de huurdersbelangenorga nisaties en het platform. En welke kosten de corporatie vergoedt voor bijvoorbeeld huisvesting, scholing en faciliteiten. In de samenwer kingsovereenkomst staat ook het recht op informatie en advies be schreven. (VOORMALIGE) Heeft u problemen (gehad) met uw contactlenzen? Zoals: comfortklachten, vooral aan het einde van de dag rode of droge ogen onscherp zicht irritatie in veeleisende omgevingen (zoals bij airco, cv. achter een beeldscherm etc.) Recente ontwikkelingen op het gebied van contactlenzen en vloeistof bieden ultiem comfort, zelfs in veeleisende omgevingen. Wij bieden u nu de kans om dit zelf te ervaren! Wij nodigen u uit om deze nieuwe generatie contactlenzen uit te proberen en zelf het verschil te ervaren. De eerste proeflenzen krijgt u nu van ons cadeau!* BEN VAN DER HEIDEN zien, zorg 6 horen Halsteren Dorpstraat 128 t.0164-682160| Tholen Markt 8-10 t. 0166-604947 tenzen@benvdheiden.nl www.benvdheiden.nl Vraag naar de voorwaarden Actie loopt Om 31 maart 2012 Advertentie LM. tltfih.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 5